straat Gemeenteraad op Cool FM Geen inboedels op Nieuwjaarsreceptie E-kerstkaartje vanuit Middelburg Gratis parkeren Gemeente haalt kerst bomen op Afsteken vuurwerk Winkels extra open Chatten met wethouder Hannie Kool Bezoekers Middelburg Plaza winnen prijs Verplichte medische keuring Middelburg in top 20 stedenpeiling voor rijbewijs vrachtauto en bus Gewijzigde openingstijden Woensdag 22 december 2004 De Faam Gerestaureerde Dokbrug terug op plek Foto's: Gemeente Middelburg/Mieke Wijnen en Peter van der Vliet Na een jaar is de Dokbrug weer terug op haar plek. Twee grote kranen werden ingezet om de brug te plaat sen. Het is de bedoeling dat de verbinding tussen de Kinderdijk en de Maïsbaai op 13 januari officieel open gaat. Dan kunnen ook auto's er weer overheen. Vanaf 24 december is de brug al toe gankelijk voor voetgangers en fietsers. De Dokbrug uit 1876 werd in december 2003 voor restaura tie naar de werf van Konstructiebedrijf Hillebrand gebracht. In het opknappen ging veel tijd zitten. Zo moesten honderden oude klinknagels vervangen worden. Het bedrijf heeft er weken over gedaan om ze eruit te krijgen. Hillebrand heeft bij de restaura tie zoveel mogelijk de oor spronkelijke onderdelen gebruikt. Onderdelen die teveel versleten waren, zijn vervan gen. Ook de tandkransen, het draaimechanisme van de brug, moest worden vervangen. De tanden waren versleten. Speciaal voor de Dokbrug wer den nieuwe gemaakt. Ook heeft de brug heeft zijn origine le donkergroene kleuren weer terug. Bediening De bediening van de Dokbrug is veranderd. Ging dat vroeger handmatig, nu gaat de brug met een druk op de knop elektronisch open. Binnenin de brug zorgt een motor dat het gevaarte in beweging komt. Om voor onderhoud makkelijk bij de motor en de binnenkant van de brug te kunnen komen, zijn afsluitbare gaten in het brugdek gemaakt. Vroeger gebeurde het onderhoud, zoals het smeren van de assen, via een luikje aan de zijkant van de brug. De Dokbrug kan er weer jaren tegenaan. De Dokbrug terug op z'n plek. Fietsers mogen er vrijdag overheen, auto's vanaf 13 januari. Dan is ook de officiële opening. Enorme kranen zijn nodig om de brug te tillen. 110 ton brug op de vrachtwagen. het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in Vanaf 1 januari moeten houders van een rijbewijs C en D (vracht auto en bus) bij het vernieuwen van het rijbewijs een verklaring van geschiktheid overleggen en een medische keuring onder gaan. Bij de afdeling Publiekszaken kunt u hiervoor de benodigde Eigen Verklaring en het afschrift GBA kopen. De kosten van deze papieren zijn 25,65 (vanaf 1 januari 25,75). De medische keuring vindt plaats door een door het CBR aangewezen arts, dus niet uw eigen huisarts. Naast het wekelijkse mondelin ge spreekuur in het stadskan toor, is het college ook elke week online in de chatbox op www.middelburg.nl. U kunt dan vanachter uw eigen computer chatten met een wethouder of de burgemeester. Wethouder Hannie Kool-Blokland zit don derdag 23 december tussen Met een potje jeu-de boules een vakantiecheque voor het gehele gezin winnen. Dat overkwam de heren Van der Heijden, Wattel en Bartels op het Middelburg Plaza tijdens de bedrijvenbeurs Contacta in de Na de keuring duurt het onge veer drie weken voordat u de verklaring van geschiktheid krijgt thuisgestuurd. Met deze verklaring, twee recente pasfo to's en uw huidige rijbewijs kunt u bij de afdeling Publiekszaken uw rijbewijs vernieuwen. Een rij bewijs kost 27,40 (vanaf 1 januari 27,80). U kunt uw nieuwe rijbewijs direct meene men. Bel voor meer informatie 675 000 en vraag naar de Afdeling Publiekszaken. 19.00 en 20.00 uur klaar om uw vragen te beantwoorden. Zij heeft onder andere recreatie, toerisme en ruimtelijke ordening in portefeuille. Via de homepage van middelburg.nl kunt u direct naar de chatbox klikken. Daar kunt u ook de eerdere chatses- sies met collegeleden nog eens nalezen. Zeelandhallen. Wethouder Hannie Kool-Blokland overhandigde de cheques, aageboden door Roompot Vakanties, vorige week in de Tourist Shop. In het najaar van 2005 presenteren Gemeente Middelburg en haar ondernemers zich weer op de Contacta. Nederlanders vinden Middelburg gezellig en veilig. Dat blijkt uit een landelijk onderzoek onder duizend Nederlanders naar het beeld dat zij hebben van Nederlandse steden. Middelburg staat in de lande lijke stedenpeiling 2004 op de negentiende plaats in de lijst van steden met een positief beeld. De belangrijkste reden voor het positieve beeld is gezelligheid. Deze reden wordt door een derde van de ondervraagden genoemd. Daarnaast lijken de veilige sfeer en het gegeven dat mensen er geboren zijn, er fami- Maandag kwam de gemeente raad bij elkaar om over belangrij ke Middelburgse zaken te pra ten. Op de agenda stonden onder andere het gemeentelijk rioleringsplan, bewoning Oranjeplaat en het waterplan. Streekzender Cool FM is iedere Het komt met enige regel maat voor dat in opdracht van de verhuurder een deur waarder een pand ontruimt en vervolgens de inboedel op straat zet. Vanaf 1 januari aanstaande is dat niet meer toegestaan. Inboedels dienen direct te worden afgevoerd. Het gemeentebestuur neemt deze maatregel om een aantal redenen. Om overlast voor omwonenden te voorkomen, schade aan bijvoorbeeld voer tuigen te vermijden en om onei genlijk gebruik van de openbare weg tegen te gaan. Degene die een pand laat ont ruimen of degene van wie de inboedel is, moet er zelf voor zorgen dat deze niet op straat komt en snel wordt afgevoerd. Vanaf 1 januari 2005 zal de gemeente daarop toezien. Degene die een pand laat ont ruimen, krijgt vooraf een dwangsom van 1.000 opge legd voor het geval hij niet zelf voor afvoer zorgt, maar een inboedel op straat zet en die daar langer dan twee uur laat staan. Als die 'preventieve dwangsom' met effectief is en de inboedel wordt desondanks op straat gezet, zal de gemeen te zelf de inboedel afvoeren, nadat ten minste twee uur zijn verstreken. De daarbij gemaak- lie hebben of wonen de belang rijkste positieve redenen te zijn. In de lijst van steden met een negatief beeld komt Middelburg niet voor. Alle steden in de positieve rang lijst, op Middelburg na, behoren tot de lijst van grootste steden van Nederland. Dit kan verklaard worden als je veronderstelt dat grote steden ook bekender zijn en daarom vaker worden genoemd. Daarom is het opval lend dat Middelburg hoger scoort dan op basis van het inwoneraantal kan worden ver ondersteld. De landelijke stedenpeiling is raadvergadering aanwezig om verslag te doen. In het program ma 'Politiek Lokaal' kunt u luiste ren naar reacties van bestuur ders en bezoekers. De uitzen ding over de raadsvergadering van 20 december staat gepland voor vrijdag 24 december van te kosten, worden volledig ver haald op degene die opdracht tot ontruiming heeft gegeven. Het gaat dan om afvoerkosten en de stortrechten. Die kosten komen dus bovenop de 1.000 van de dwangsom. De op straat gezette inboedel zal niet altijd direct na het ver strijken van die twee uur door de gemeente worden opge haald. De gemeente is daartoe ook niet verplicht; het mag wel. Als de gemeente tot actie over gaat, zal zij bederfelijke waar, afval en eventueel gevaar ver oorzakende voorwerpen direct afvoeren naar de stortplaats. De overige goederen worden opge slagen in een container, en dat ten hoogste dertien weken. Afhankelijk van de waarde en de kosten van opslag kan deze ter mijn korter zijn. Als ze niet tijdig zijn opgehaald door de recht hebbende, worden ze zo moge lijk verkocht, anders worden ze afgevoerd naar de stortplaats. Degene van wie de opgeslagen goederen zijn, kan ze binnen die termijn van dertien weken afha len, maar liefst zo spoedig mogelijk om de kosten van opslag laag te houden. De eige naar moet wel eerst de kosten van de opslag betalen. Betaalt hij niet, dan geeft de gemeente de goederen niet terug. De gemeente kan ze dan verkopen uniek. Er zijn allerlei ranglijsten van steden voorhanden die gebaseerd zijn op objectieve gegevens zoals bereikbaarheid, gemeentelijke lasten en crimina liteit. Deze ranglijsten negeren echter de beelden die bij Nederlanders leven. Door onderzoek te doen naar de sub jectieve beoordeling van steden wordt inzicht verkregen in hoe Nederlanders steden beleven. Ook ontstaat meer duidelijkheid over de onderlinge populariteit naar steden. In de informatiewinkel van het stadskantoor kunt u het rapport doornemen. Het rapport staat ook op www.dsp-groep.nl 19.00 tot 21.00 uur. Herhaling op dinsdag 28 december om 20.00 uur. Ook in de weblog op middelburg.nl geven raadsleden hun mening over allerlei zaken die lokaal, maar ook landelijk spelen. Het weblog is een digi taal dagboek. en de kosten van opslag uit de opbrengst betalen. Het is een misverstand dat de gemeente verplicht is te zorgen voor de goederen die op straat worden gezet. De gemeente is verplicht zorgvuldig met de goederen om te gaan vanaf het moment dat ze zich er mee bemoeit. Dat is pas op het moment dat ze begint met het opladen voor transport en opslag of met het opladen voor afvoer naar de stortplaats. De gemeente is vanaf dat moment alleen maar verantwoordelijk voor de goederen, zoals ze die op dat moment op straat aan treft. Als er voordien iets aan of door de goederen beschadigd is of er goederen gestolen zijn, is de gemeente daarvoor niet aansprakelijk. In de tijd tussen het op straat zetten en het afvoeren door de gemeente, bewaakt de gemeente die goe deren niet. Als er in die tussen tijd schade is, moet de rechtma tig eigenaar of degene die de schade lijdt, zijn bij degene die de goederen onbeheerd op straat heeft gezet. Het is dus zaak dat degene die in de omstandigheid komt te verke ren dat zijn pand (bijvoorbeeld woning of bedrijfsruimte) door de deurwaarder wordt ont ruimd, ook zelf maatregelen treft om te voorkomen dat de inboedel op straat komt. U mag uw auto vanaf 25 december tot en met 2 januari gratis parkeren in de Middelburgse binnenstad. Voor de parkeerkelders moet u wel betalen. De kelders gaan op 24 en 31 december om 16.00 uur dicht en zijn op 1 januari de hele dag gesloten. Van maandag 3 tot en met vrij dag 7 januari haalt de Gemeen te tegelijkertijd met het huisvuil ook kerstbomen op. Gedurende deze periode kunt u de kerst boom samen met uw afvalcon tainer of vuilniszak voor zeven uur 's morgens buitenzetten. U moet de boom 'kaal' aanbieden; de pot en kerstversiering moet u dus eerst verwijderen. Als u wilt kunt u de kerstboom ook zelf wegbrengen naar de Milieustraat aan de Waldam- meweg, geopend van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 13.00 uur. De deuren van het stadskantoor sluiten op 31 december om 12.00 uur. Op maandag 3 januari gaat het kantoor om 10.00 uur open. Het is de vraag of het kerst kaartje dat u vandaag op de post doet nog voor Kerst aankomt. De digitale kerst kaartjes op www.middel- burg.nl bieden uitkomst. Daar vindt u onder de knop Rotjes, vuurpijlen en prachtige sierpotten; vuurwerk hoort bij de jaarwisseling. Afsteken mag op 31 december van 10.00 uur tot 1 januari 02.00 uur. Voor de veiligheid vragen wij u na het knallen de straat aan te vegen en lege flessen op te ruimen. Voor haar inwoners, bedrijven, instellingen, organisaties en ver enigingen houdt de Gemeente Middelburg een feestelijke bij eenkomst om het nieuwe jaar in te luiden. Het gemeentebestuur nodigt iedere Middelburger uit voor de nieuwjaarsreceptie in de burgerzaal van het stadhuis op maandag 3 januari. Tussen 'e-cards' afbeeldingen van Middelburg in kersttijd. In het overzicht staat ook een kaartje met daarop de feestelijk ver sierde kerstboom op de Markt. De boom (Latijnse naam 'Picea Abies') is al vijfentwintig jaar oud en vanuit de Achterhoek Nog snel de laatste kerstink open doen? Woensdagavond 22 december zijn de winkels in de Middelburgse binnenstad extra open. Natuurlijk kunt u uw inkopen ook op de vaste koopavond, donderdags, doen. 17.00 en 19.00 uur kunnen inwoners elkaar en het gemeen tebestuur gelukwensen onder het genot van een hapje en een drankje. De ingang is aan de marktzijde. Het gemeentebestuur hoopt van harte dat veel Middelburgers naar het stadhuis komen om op het nieuwe jaar te klinken. naar Middelburg getranspor teerd. Ook in het nieuwe jaar kunt u volop van de e-cardser- vice gebruik maken. In het kaartenrek staan namelijk ook kaartjes met daarop afbeeldin gen van monumenten en eve nementen in Middelburg. Foto: Gemeente Middelburg/Mieke Wijnen «jWI V

de Faam | 2004 | | pagina 5