DE PRIJZEN VAN 2004, UITLEVEREN IN 200511 Tweederde vuurwerkverkooppunten sneuvelt Waterland krijgt aquarium Dubbel gevoel over nieuwe rondweg BV WALCHEREN A-MERKEN SANITAIR TEGEN ABSOLUTE BODEMPRIJZEN Kerstwandeling door Oranjezon Kerstnachtdienst in Oost-Souburg Slachtofferhulp zoekt vrijwilligers Sound of Hope in Oost-Souburg Cursus typen en tekstverwerken voor kinderen Kerstfeest met Grandpa Nick Winterwandeling op Neeltje ians Badenmarkt opent in Vlissingen Praxis Middelburg is verhuisd Chique Simpel in Arnemuiden HorstCo voor totaaloplossingen Cantates in Kerstnacht Kerstnacht in Sint Jacobskerk Standup comedy: wordt vervolgd Winnaars wedstrijd Autotaalglas AA-team.nl 0900-0777 Goede boterham Puinhoop Veiliger Vergelijk je rijk! <Qj| Pechhulp v.a. 25,-pj. AUTOBEHGERS ALARMCENTRALES IG8 uur per weak Vereniging voor automobilisten Huifakkerstraat 10 Breda-Noord Tel. 076-5937100 (Nabij de MegaPraxis) Bosscheweg 253A Tilburg Tel. 013-5821391 (Nieuw in Tilburg!) MAANDAG 27 DECEMBER GEOPEND VAN 10.00 -17.00 UUR Woensdag 22 december 2004 De Faam 3 VROUWENPOLDER - Stich ting Het Zeeuws Landschap houdt zondag 26 december een kerstwandeiing door het voor malig waterwingebied Oranje zon bij Vrouwenpolder. Deelnemers wandelen over slin gerende paden door duinen, graslanden, struwelen, loof- en naaldbos. Uniek is het uitzicht vanaf de hoge duintop over de Noordzee en hel Walcherse plat teland. Onderweg wordt uitgekeken naar herten en reeën. De wande ling duurt ongeveer twee uur, meedoen kost twee euro. Start is om 14.00 uur op het plein voor de kleine expositie bij de entree van het gebied (Konin gin Etnmaweg 22 in Vrouwen polder). Overigens is er dinsdag 4 januari nog een mogelijkheid om mee te wandelen door Oran jezon. OOST-SOUBURG - Kerste vangelie... Een sterk verhaal. Dat is het motto van de Kerst nachtdienst die vrijdag 24 de cember gehouden wordt in De Goede Aarde in Oost-Souburg. De nachtdienst begint om 23.00 uur in het kerkgebouw van de Protestantse Gemeente aan de Kanaalstraat. Het interkerkelijk koor Sheborim en Bram Beek man verlenen muzikale mede werking. Dominee Leo Woltering gaat voor. VLISSINGEN - Slachtoffer hulp Nederland is op zoek naar nieuwe vrijwilligers op Walcheren, in Zeeuws-Vlaan- deren en in de regio Ooster- scheldebekken. Wie zich betrokken voelt bij slachtoffers van misdrijven en ongelukken, flexibel inzetbaar is, een open leerhouding heeft en minimaal acht uur beschikbaar is kan zich aanmelden bij Jack Geeien via 0900-0101. Sound of' Hope. (foto: pr) OOST-SOUBURG - Gospel koor Sound of Hope geeft za terdag 25 december een voor stelling tijdens het Kerstfeest van Pinkstergemeente Shalom uit Oost-Souburg. Het koor bestaat uit twintig le den en bestaat al achttien jaar. Gezongen worden Nederlandsta lige en Engelse liederen, varië rend van melodieus tot swin gend. Het optreden begint om 14.15 uur in kerkgebouw Open I laven aan het Oranjeplein in Oost- Souburg. Toegang gratis. MIDDELBURG - SMZ-lt uil Middelburg houdt in januari een drietal computercursussen voor kinderen uit de laatste groepen van het basisonder wijs. De jeugdige deelnemers krijgen op een speelse manier type vaardigheid en tekstverwerking geleerd. Verder is er de cursus 'Hoera, ik maak een werkstuk'. In lessen van één uur wordt de kinderen een aantal basisvaardigheden bijgebracht die ze nodig hebben op hel voortgezet onderwijs. Meer informatie via Jacqueline Romijn, 0118-637090. MIDDELBURG - De Grandpa Nick Sessieband speelt Kerst nacht (24 december) in Café Brooklyn. Het Middelburgse café en de muzikanten hebben inmiddels een traditie opgebouwd op voor de gelegenheid een uitgebreid programma met veel extra gasten te presenteren. Aanvaiin 22.30 uur NEELTJE JANS - Zand, wind en water worden in de winter Luxe sanitair tegen bodemprijzen, (foto: Jaap Wolterbeek) VLISSINGEN - Een discounter op het gebied van baden en cabin es was er in Nederland nog niet. Leisure Life-eigenaar Hein Post uit Urk opende in augustus de eerste vestiging van Badenmarkt in Emineloord. Het tweede filiaal is vrijdag (17 december) geopend aan de Bedrijfsweg 13 in Vlissingen. Badenmarkt levert zeer luxe whirlpools, douchecabines, stoomdouchecabines en SPA buitenba den (jacuzzi) rechtstreeks aan de consument. De winkel heeft geen luxe ingerichte showroom maar opereert lowbudget, waardoor het luxe sanitair tegen bodemprijzen verkocht kan worden. Baden markt levert alle modellen uit voorraad. Voor de installatie werkt het bedrijf samen met diverse gecertificeerde installatiebedrijven. Badenmarkt is geopend op vrijdag van 9.00 tot 20.00 uur en op za terdag van 9.00 tot 16.00 uur. Bedrijfsleider Lems van Praxis Middelburg, (foto: Jaap Wol terbeek) MIDDELBURG - Bouwmarkt Praxis is gisteren (21 december) in Middelburg verhuisd van de Grenadierweg naar de Mortiereboulc- vard 6. De vernieuwde bouwmarkt heeft een vloeroppervlakte van 4.000 vierkante meter en biedt klusplezier voor iedereen. Praxis staat, met ruim 35.000 artikelen, bekend als de meest decoratieve bouwmarkt van Nederland. Op de afdelingen raamdecoratie, par ket, sanitair, verlichting en gereedschap is keuze te over in smaak volle en actuele artikelen. Verf en behang zijn te vinden in een breed kleurenscala. Twee verfmachines mengen precies de gewen ste kleur uit het assortiment van 20.000 kleuren. Tijdens de ope ningsweek zijn er spectaculaire aanbiedingen, demonstraties en kortingsbonnen. Verder is er een houlhakkersroadshow en brengen de Kerstman en Miss Nederland, Miranda Slabber, een bezoek aan Praxis Middelburg. Ine Brasser, (foto: Jaap Wolterbeek) ARNEMUIDEN - Cadeauwinkel Chique Simpel in Arnemuiden staat bol van de bijzondere huis-, tuin- en bloemdecoraties. De winkel heeft een vloeroppervlakte van vijftig vierkante meter en is ingericht in een landelijke stijl met veel witte en grijze tinten. Ine Brasser verkocht tot voor kort een kleiner assortiment artikelen onder de naam Het Soete Groen. De nieuwe cadeauwinkel biedt elk seizoen een ander assortiment. Nu zijn dat stijlartikelen als taartplateaus, kandelaars en kaarsen. Maar ook bankjes, vogel- drinkbakjes en huisjes zijn er te koop. Zeer fraai zijn de boeketten. Bloemstukken zijn verkrijgbaar op bestelling. Chique Simpel is te vinden aan de Markt 14 in Arnemuiden en geopend op woens dag en zaterdag van 9.00 lol 12.00 uur en op donderdag en vrijdag van 9.00 tot 12.00 en 13.00 tot 17.30 uur. Tim de Kraker, (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG -1 lardware, software, internetverbindingen, web- hosting en probleemoplossingen. Dat is wat het nieuwe bedrijf HorstCo in Middelburg te bieden heeft. Ook is de zaak dealer van het King-boekhoudpakket dat speciaal is ontwikkeld voor hel midden- en kleinbedrijf. Bovendien biedt HorstCo een telefoona bonnement inclusief onbeperkt ADSL. "Dat levert een besparing op van ongeveer dertig procent op de belkosten", zegt Tim de Kra ker van HorstCo. Het bedrijf, dat voortkomt uit Van der Horst Con sultancy, heeft zich gespecialiseerd in het oplossen van problemen bij bedrijven die te klein zijn om een vaste systeembeheerder of automatiseerder in dienst te nemen. De eigenaren van HorstCo vinden service, advies en ondersteuning belangrijk. Horstco is be reikbaar via de website www.horstco.nl. of 0118-613418. extra intensief beleefd. Boven dien blijkt Neeltje Jans een heerlijke plaats voor veel kust- vogelsoorten. Daarom houdt Stichting liet Zeeuws Landschap woensdag 29 december een winterse wande ling over het natuureiland in de Ooslerschelde. Deelname kost twee euro. Start om 14.00 uur bij het informatiebord en de vlag gen van Zeeuws Landschap en Natuurmonumenten, op de hoek van de parkeerplaats van Water land Neeltje Jans. Op 29 januari wordt deze wan deling nog eens herhaald. MIDDELBURG - In de Ont- moetingskerk in Middelburg wordt vrijdag 24 december een Kerstnachtdienst gehou den. Muziekgezelschap Capella Terra Tremens, onder leiding van Henk Harinck, voert er het Mag nificat Anima Mea van D. Bux- tehude en de cantate Meine See- le erhebt den Herrn van G. Ph. Telemann. Verder treden er vo calisten en istrumentalisten op. Het orgel wordt bespeeld door Rien Balkenende. De dienst be gint om 22.00 uur. VLISSINGEN - Dominee Ad Baas gaat vrijdag 24 december voor in de Kerstnachtdienst in de Sint Jacobskerk in Vlissin gen. Organist Jos Vogel en brassband Caecilia (onder leiding van Piet Meliefste) zorgen voor een mu zikale noot. De kerk is open vanaf 22.00 uur, een half uur la ter begint de samenzang. De ei genlijke dienst begint om 23.00 uur. GOES - Het aantal verkooppunten van vuurwerk in Zeeland is drastisch afgenomen door strengere veiligheidseisen. Van de tachtig verkooppunten zijn er nog achtentwintig over. Om aan de aangescherpte eisen te kunnen voldoen, moesten winkeliers tienduizenden euro's investeren. Door Ellen De Vriend Met de vuurwerkramp in Enschede nog in het achterhoofd introdu ceerde het Rijk dit jaar het nieuwe Vuurwerkbesluit. Vooral voor kleindere ondernemers is het niet gemakkelijk te voldoen aan de aangescherpte veiligheidseisen voor de opslag en verkoop van vuurwerk. Winkeliers moeten beschikken over een sprinklerinstal latie en een brandmelder. Vloeren, wanden en plafonds van de op slagplaats moeten minstens één uur brandvertragend zijn. Ook gel den er veiligheidsafstanden tot huizen en kantoren. "Ik moest voor dertigduizend euro gaan verspijkeren. Daar heb ik geen zin meer in, want over twee jaar verzinnen ze weer iets an ders", zegt de eigenaar van boekhandel De Vrijbuiter in Oost-Sou burg. Hij is niet de enige detaillist die de hoge kosten niet op kan brengen, naar verwachting zai slechts een kwart van de voormalige vierduizend verkooppunten in Nederland overblijven. Intratuin in Koudekerke daarentegen mag dit jaar voor het eerst vuurwerk verkopen. Directeur Sjacco Joziasse kreeg een vergun ning voor het opslaan van 10.000 kilo vuurwerk. "Dat kostte veel werk, we zijn er al vier jaar bezig", vertelt Joziasse. Hij vervolgt: "Wij streven er naar om tot op het laatste uur van Oudejaarsdag nog een assortiment te kunnen leveren." Doeland van Maris in Kapellè verkoopt dit jaar voor de tiende keer vuurwerk. Over de hoeveelheid die zij kunnen opslaan wil Ivar van Maris niets kwijt. "Genoeg, we grijpen niet mis!", verzekert hij. Ook Wilfred Vreeke van Brammetje Dump in Middelburg is huive rig om te vertellen hoeveel kilo vuurwerk in de opslag ligt. "Maar ik kan er een goede boterham mee verdienen." Hij reageert zo terughoudend omdat omwonenden anders protesteren. "Veei men sen verwarren het evenementenvuurwerk en consumentenvuurwerk met elkaar, maar consumentenvuurwerk kan niet exploderen", stelt Vreeke. Wat het mooiste vuurwerk van 2004 is? Daarin zijn de vuurwerk verkopers eenduidig: de nieuwe grondpotten met siervuurwerk zijn de absolute toppers. MIDDELBURG - Het begin was moeizaam, maar Comedy After Dark heeft Middelburg uiteindelijk toch voor zich ge wonnen. De stand-up coinedy- show leek bijna te floppen door lage opkomsten, maar na twee keer een vol Schutters hoftheater, weet de organisatie inmiddels beter. "We gaan door in 2005!" Zeeuwen kunnen vanaf februari weer maandelijks genieten van Amerikaanse stand-up 'comedi ans', net als de laatste vijf maan den van dit jaar. Purelux Ine, de organisator van het gebeuren, blijft de show in Middelburg programmeren ómdat naar de laatste twee optredens meer dan genoeg bezoekers kwamen. Daarmee lijkt de Amerikaanse humor, na een valse start, toch aan te slaan. En zo blijft de Zeeuwse hoofdstad - voor in ie der geval een halfjaar - een vaste tussenstop voor de Amerikaanse lolbroeken. De eerstvolgende show is in fe bruari in het Middelburgse café 't Schuttershof. De precieze da tum is nog niet bekend. VLISSINGEN - 'Dat ik er blij mee ben is overdreven, maar zakelijk gezien is de nieuwe weg voor ons niet verkeerd', lacht Jannic Serier van het ge lijknamige fruitteeltbedrijf. De rondweg Koudekerke (SI 5) en de weg Vlissingen-Koude- kerke (S14) zijn donderdag geopend. De meningen over de nieuwe wegen zijn verdeeld. door Ellen De Vriend Fruitteeltbedrijf Serier, ge vestigd aan de Jacoba van Beier- enweg op de rand van Koude kerke en Vlissingen. is door de opening van de SI4 veel beter bereikbaar. "Begin jaren negen tig werd de weg naar ons bedrijf ineens door de gemeente afge sloten. Als pleister op de wond werd onze rcclamekar aan de Vlis- singsestraat gedoogd. Daar moesten we het inec doen!" Jan- nie Serier weet wat de onderne mers in Koudekerke nu doorma ken. "Die vrezen de gevolgen voor hun omzet en toekomst." Door de opening van de nieuwe autoweg hoeft het doorgaande verkeer voortaan niet meer dwars door de Vlissingse wijk Paauwenburg en het dorp Kou dekerke. Automobilisten kunnen nu op de rotonde op de Sloewcg in Vlissingen afslaan naar Kou dekerke. De weg sluit aan op de rondweg rond Koudekerke. Al het verkeer dat via de A58 Vlis singen binnenrijdt en één van de dorpen in het westen van Wal cheren als eindbestemming heeft, is daar door de nieuwe weg sneller dan voorheen. Claudia Lemeijer woont aan de Strandwal in de wijk Lamme- renburg, een straat die pal aan de nieuwe weg ligt. "Ik heb er nu nog weinig last van, ik hoop dat dat in de zomer zo blijft." De Vlissingse ergert zich veel meer aan de puinhoop in haar eigen straat. "Auto's 'van bouwbedrij ven rijden keihard door de straat en aangezien wij een verlaagde stoep hebben racen ze vlak langs onze voordeur. En ook moeten we al vier jaar op een berg rot zooi kijken." Ze wijst naar de grote hopen aarde met daartus sen bouwafval op een paar meter afstand van haar voordeur. Op de Gcrbrandystraat in Vlis singen is het beduidend rustiger dan vorige week. Een bewoner die zijn auto ijsvrij aan het ma ken is reageert verheugd. "Wij zijn blij met die nieuwe weg, erg blij! I let is hier een stuk rustiger geworden. Hoeveel rustiger? Nou, dat scheelt wel een paar duizend auto's op een dag." Zijn buurvrouw vult aan dat ze voor al veel minder vrachtwagens ziet. Ook Catelijne de Visser is tevreden over de rust in de Ger- brandystraat. "Vroeger moest ik vaak een paar minuten wachten eer ik over kon steken, nu fiets ik zó door." Directeur Wim Meulmeester van de Vlissingse Theo Thijssen Pa- auwenburgschool heeft ook al verheugde reacties gehoord van ouders. Hij is erg blij met de nieuwe weg. De ongeveer hon derd leerlingen van zijn school die in de wijken Lammerenburg en Rosenburg wonen kunnen nu veel veiliger de Gerbrandystraal oversteken. "De oversteek naar de Zuidbeekseweg is al jaren lang ronduit gevaarlijk. Auto's, bussen en vrachtwagens rijden er erg hard. Gelukkig is er nooit iets gebeurd maar vaak scheelde dat niet veel. Sinds vorig jaar staan er kmpperbollen en is er een zebrapad dat was al een he le vooruitgang." VLISSINGEN - Mika Mathia uit Serooskerke en Kelly Bakker uit Vlissingen hebben de kleurwedstrijd gewonnen van Autotaalglas Vlissingen. Ze kregen beiden een pratende SpongeBob Square- pants. De vijfjarige Mika en de negenjarige Kelly hadden de voor getekende Smart het mooist ingekleurd. De ouders van beide win naars kregen een waardebon waarmee ze een dag mogen komen rijden in de Autotaalglas Smart van de Vlissingse onderneming. de Faam Verschijnt in een oplage van 53.400 elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Middelburg. Vlissingen en Veërc. Directie Algemeen Directeur 7.1'. Munsterman Commercieel Regiodirecteur Ch. van tien Oosterkamp Reductie Algemeen Hoofdredacteur Mill, G. Arenthen-Tiehen Hoofd Redactie Jan Dirk van Sclicyen Eindredactie lillen tie Dien OII3 27102.1 or06-51267132 red faam@whk.wcgener.nl Advertentieverkoop Bladmanager Pietcr Karman Vcrkoopteum Mineke Cruet/ 0113-274017 (privé 06-51221131 IJntla Heikoop 0113-271013 (privé 011S-6415,69) Ramon Telussa 0113-274060 of 06-250313-13 De raam tsecn uitgave van Wegener Hms-aaii-huiskranlen /ft'. Wegener Huis-aan-liuiskranten BV is een onder- deel van het Wegener-coticèrn. Op nl onze advertentiecontmctcn en aanbiedingen daartoe zijn >a/i tnepassittg de Algemene.Advertentievoorwaarden huis-aan-hniskranten Wegener 1Een exemplaar van de Algemene Adver tentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. I)e door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt duur onze administratie en om a Ie Haten) informeren over voor u relevante diensten en producten van tie titels en de werkmaatschappijen vim Wegener of door ons zorgvuldig gese lecteerde derden Als n np deze mfonnithe geen prijs stelt kam u dat schriftelijk melden hij Wegener Huis-aan- liuiskranten BV, l,a.v. \T Knoij, lloafl Marketing, postbus 692, 75(1(1 AR Enschede Kantoor Fruitlann 4c. postbus 5,4460 AA GOES Openingstijden Maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 830 tot 17.00 uur. Woensdag gesloten Afsluiltijdcn Redactie Vrijdagmiddag 17.00 uur Advcrlenties Maandag 12.00 uur. Duo's vrijdag 17.00 uur Bezorging De Faam met ontvangen? Bel 0113-274093 Druk Wegener Nicuwsdruk Breda NEELTJE JANS - Aquapolis heet de nieuwe publiekstrek ker die in 2005 wordt gebouwd bij WaterLand Neeltje Jans en naar verwachting in april 2006 wordt geopend. Het gaat om een groot zeeaquarium. Maar niet zomaar een zeeaquari um. Volgens de directie van Wa terland voegt Aquapolis een nieuwe dimensie toe aan het fe nomeen zeeaquarium. Er gaan namelijk allerlei activiteiten in plaatsvinden door duikers die ook gebruik maken van onder watercamera's. De wens voor een bijzonder zeeaquarium leef de al geruime tijd bij de directie. Na uitgebreid onderzoek en overleg werd een zeeaquarium ontworpen dat uniek is in Nederland. advertentie advertentie In het themapark komt een ge bouw waarin de gasten kunnen plaatsnemen in een theaterop stelling. Zo hebben ze zicht op een groot zeeaquarium waarin van alles gebeurt. Met Aquapo lis mikt Waterland op een breed publiek. Naast de Deltawerken en ver schillende waterattracties past een spectaculair zeeaquarium volgens de initiatiefnemers per fect in het thema. WaterLand Neeltje Jans trekt jaarlijks zo'n 350.000 bezoekers. v.

de Faam | 2004 | | pagina 3