Razzmatazz is een gezellige bende met lekker veel muziek Voor een appel en een erwt Bezige troubadour Van Toren zingt in theater De Wegwijzer Nieuwjaarsconcerten in teken van operette CINE CITY VLISSINGEN SCHUTTERSHOF MIDDELBURG PODIUM 'T BEEST Dj P op feest in Café Bommel Neil Young in Bar American? Beeldhouwwerk in de rechtbank Bikkelhard of knettergek? Oudejaarscross in Nieuwdorp PODIUM li't Voor vijf euro naar de film Optredens in Kerkje Ellesdiek Alexander Lemony Snicket The Phantom of the Opera Floris Ocean's Twelve Finding Neverland Erik Of Het Klein Insectenboek Nederlandse versie The Polar Express Nederlandse versie. Princess Diaries 2: The Royal Engagement Ladder 49 The Incredibles Nederlandse versie The Incredibles Originele versie The Forgotten Man On Fire 4 Pluk Van De Petteflet Bridget Jones And The Edge Off Reason v Moviezone: Swimming Pool Story of the Weeping Camel Simon Harry Potter en de Steen der Wijzen Nederlands gesproken Harry Potter en de Ge heime Kamer Nederlands gesproken Harry Potter en de Ge vangene van Azkaban Nederlands gesproken The Notebook En Beertje dan? Eternal Sunshine of the Spotless Mind DONDERDAG VRIJDAG ZONDAG DINSDAG WOENSDAG Woensdag 22 december 2004 De Faam 17 Première Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag 14.00, i9.00, 21.30 uur. Maandag, dinsdag, woensdag 10.30, 14.00, 19.00. 21.30 uur. Een gewelddadig verhaal over Alexander de Grote, één van de grootste militaire intellecten uit de wereldgeschiedenis. Première Dagelijks 16.45, 20.00, 22.15 uur. Drie weeskinderen, uit een wel gesteld gezin, beleven spannen de avonturen. Voorpremière Zaterdag en zondag 10.30 uur. Een klassiek verhaal over de liefde tussen de jonge, bloed mooie operazangeres Christine, haar jeugdliefde Raoul en het spook, een gekweld en mis maakt muzikaal genie. Dagelijks 17.30, 19.30 uur. Spannend avontuur over Floris jr.. die zijn vader wil bewijzen dat hij een held is. Dagelijks 13.30, 16.15, 17.15, 18.45, 19.45, 22.15 uur. Leden van de bende van Danny Ocean komen, in deze actie film, weer samen en voeren een serie internationale berovingen uit. Zaterdag, zondag, maandag, dinsdag, woensdag 10.30 uur. Het verhaal vervult op magi sche wijze de wens die iedereen diep van binnen nog altijd heeft: weer even onbezorgd ge nieten als een kind. Dagelijks 12.45, 14.45 uur. In de insectenwereld beleeft Er ik spannende avonturen. Donderdag, vrijdag 13.00, 15.15 uur. Zaterdag, zondag, maandag, dinsdag, woensdag 10.30, 13.00, 15.15 uur. Een familie avontuur over een jongen die op kerstavond in een stoomtrein stapt met als plaats van bestemming: Noordpool Stad. Donderdag, vrijdag 15.15, 19.45 uur. Zaterdag, zondag, maandag, dinsdag, woensdag 10.30, 15.15, 19.45 uur. Romantische komedie over Mia, prinses van Genovia, op zoek naar de prins op het witte paard. Dagelijks 22.30 uur. Spannende actiefilm, over Jack Morrison, die van groentje uit groeit tot doorgewinterde brandweerman. Donderdag, vrijdag 13.30, 16.15 uur. Zaterdag, zondag, maandag, dinsdag, woensdag 10.30, 13.30, 16.15 uur. Hilarische animatiefilm over superhelden, die bol staat van actie en avontuur. Dagelijks 12.45, 22.30 uur. Hilarische animatiefilm over superhelden, die bol staat van actie en avontuur. Dagelijks 22.15 uur. In deze psychologische thriller, wordt Telly Paretta door haar psychiater geconfronteerd met het feil dat ze lijdt aan waan ideeën. Zaterdag, zondag, maandag, dinsdag, woensdag 10.30 uur. John Creasy, een voormalig CIA medewerker, krijgt in deze thriller, een baan als lijfwacht van de jonge Pita aangeboden. Donderdag, vrijdag 13.00, 15.15, 17.30 uur. Zaterdag, zondag, maandag, dinsdag, woensdag 10.30, 13.00, 15.15, 17.30 uur. Avonturen van Pluk van de Pet teflet. Dagelijks 17.30, 19.45, 22.15 uur. Het verhaal geeft een hilarische en ontroerende kijk op het ant woord op de vraag: 'Wat ge beurt er na een happy end?' Donderdag 20.00 uur. Schrijfster (Charlotte Ramp- ling) verblijft in een Frans bui tenhuis om inspiratie voor haar boek op te doen. Als de frivole dochter van de eigenaar plots opduikt, levert dit volop stof tot schrijven. Vrijdag 19.30 uur. Zondagen dinsdag 20.00 uur Uiterst authentieke en ontroe rende film over een herdersfa milie en hun kamelen in Mon golië. Vrijdag 22.00 uur. Maandag en woensdag 20.00 uur. Sprookjesachtige film over een jongensinternaat waar tot grote vreugde van de leerlingen het zingen wordt geïntroduceerd. Maandag 14.00 uur. Eerste deel van de succesvolle reeks Harry Potter films. Dinsdag 14.00 uur. Tweede deel van de succesvolle reeks Harry Potter films. Woensdag 14.00 uur. Derde deel van de succesvolle reeks Harry Potter films. Donderdag en vrijdag 20.30 uur. Een verhaal over twee gelief den, die elkaar tegen de achter grond van een oorlog vinden, verliezen en weer vinden. Maandag, dinsdag, woensdag 14,00 uur. Ina gaat met haar moeder in kopen doen, en zoals altijd moet haar beertje mee. Kinder film. Maandag, dinsdag 20.30 uur. Een mooi. levensecht liefdes drama, waarin twee ex-gelief den hun herinneringen aan el kaar wissen. OOST-SOUBURG - De festi vals bij Razzmatazz aan het eind van het jaar, zijn langza merhand een begrip te noe men. Niet alleen Zeeuwen maar ook Belgen weten in middels de weg naar het klei ne podium te vinden. Coördi nator van het driedaagse mi- nifestival Ad Lijnse: "Het festival is steeds weer een suc ces, het voorziet blijkbaar echt in een behoefte." "Er zijn wel eens mensen die te gen me zeggen: 'Dal moetje elk jaar doen Ad.' Nee, het moet wel leuk blijven jongens. Het is een hele organisatie en we krij gen geen subsidie. Gelukkig hebben we een groep enthousi aste mensen - allemaal vrijwilli gers - en een zeer kundige ge luidsman. Kees Reinoud. Dat mag ook wel eens gezegd wor den. Mede door hen hebben we niet alleen trouw publiek, maar ook muzikanten die graag terugkomen naar het kleine zol derpodium in Oost-Souburg. En de sfeer, die is gewoon altijd goed." Razzmatazz streeft er naar iede re muziekliefhebber aan zijn trekken te laten komen. Dat is te zien aan het programma. Tussen 28 en 30 december zijn twaalf optredens gepland, elke avond vier. Op dinsdag opent Fragile, een orkest van negen personen. "Om je een indruk te geven de grootte van het podium: ze pas sen er niet eens allemaal op", lacht Lijnse. Vervolgens film muziek van Foil ie a Deux, akoestisch gitaar van Matsko en tenslotte Nederlands en Itali aans repertoire van Amazone uit België. De avond erop speelt Grysl. een Zuid-Bevelandse rockband die met veel gevoel voor humor Zeeuwse en Nederlandse liedjes brengt. Erik van de Berge die vorig jaar meedeed aan de Gro te Prijs van Nederland, speelt blues. Achtereenvolgens swin- Jeugdtheater Het Appeltje speelt een moderne versie van een beroemd sprookje, (foto: Alain Giebens) MIDDELBURG - Een feeërie ke bewerking van een beroemd sprookje. Een voorstelling met prach-ti- ge kostuums, een fantasievol decor en aanstekelijke muziek. Het sprookje De Prinses op de Erwt komt op donderdag 30 december in Stadsschouwburg Middelburg tot leven. Een voorstelling voor kinderen én volwassenen. In een ver land woont koning Willem. Hij is hel regeren beu. Hij wil leuke dingen doen zoals sporten, reizen, naar het theater gaan, maar zijn grootste wens is om opa te worden. Helaas heeft zijn zoon de prins nog steeds geen prinses gevonden. Dan her innert de koning zich een sprook je van Andersen. Een echte prin ses kon je testen door onder een stapel matrassen iets te leggen. Maar de koning weet niet meer wat dat 'iets' is. En dus vraagt hij raad aan een meisje dat in een matrassenwinkel werkt. Het sprookje in een modern jasje wordt gespeeld door Jeugdthea ter Het Appeltje. De nieuwste creatie van Catrien Hermans en Mare de Coninck is geschikt voor iedereen vanaf vijf jaar. De voorstelling begint om 19.00 uur. Kaarten kosten 6,50 euro. NIEUW- EN ST. JOOSLAND - AI dertig jaar staat Dimitri van Toren in de schijnwerper. De Brabantse Troubadour is een naam in zijn genre en op woensdag 29 december maakt hij die naam weer waar in the ater De Wegwijzer in Nieuw en St. Joosland. Van Toren begon zijn muziek- carrièrc in de groep The Headli nes. Na een wijziging in de be zetting ging die band verder als The Lettersets met ook Pierre Kartner en Jaap Coedèl binnen de lijnen. Van Toren ging solo verder toen ook The Lettersets ophield te be staan. Na zijn eerste album in 1966 raakte zijn carrière in een stroomversnelling. Hij scoorde zelfs hits met 'FIé, kom aan' en het 'Lied voor Kinderen'. In totaal maakte Van Toren meer dan twintig platen en trekt hij volle theaterzalen in zowel Nederland als in Vlaanderen. Halverwege jaren tachtig be sloot de bezige troubadour het wat rustiger aan te doen, maar een verblijf in India bracht hem zo veel nieuwe inspiratie dat hij in 1990 met een nieuwe cd op de proppen kwam. De albumpro ductie kwam weer danig op gang en eind september 2000 verscheen zijn nieuwste cd: 'Hé, kom aan 2000.' Het optreden van Dimitri van Toren begint om 20.30 uur en de entree kost vijftien euro. gende, vrolijke muziek van Na- guine en Paddys's surprise met Ierse traditionals. Donderdags is er een optreden van Elegance uit Vlissingen. De muzikanten willen met de optredens stoppen volgens Lijnse, misschien is dit hun laatste performance. Zij spelen manouche, zigeunermu- ziek. Verder die avond -X- Boozle met bluesy muziek en Bluegrass, een muziekstijl met banjo en mandolineklanken, alsook meerstemmige zang van Sons of Navarone. Als vrolijke afsluiter dit jaar: Catfish met opzwepende cajunmuziek. Re serveren: 0113-230168. Infor matie: www.razzmatazz.nl MIDDELBURG - Dj P draait muziek uit de jaren zeventig, tachtig en negentig tijdens de feestavond die vrijdag 24 de cember gehouden wordt in Café Bommel in Middelburg. Patrick Roelands alias Dj P is bekend van optredens op de Megaparty en Dance Around The Bridge. Het feest op Kerstavond begint om 22.00 uur en duurt tot in de kleine uurtjes. Er is geen kle dingcode, toegang gratis. MIDDELBURG - Neil Young is het grote voorbeeld van de Veendammer Gerrie Wolthof. Wolthof timmert al sinds 1985 aan de weg als 'Nederlandse Neil Young'. Toen stond hij in de finale van Hennie Huismans Soundmixshovv. Samen met zijn Neil Young Mirror Band probeert hij nog altijd de mu ziek van zijn grote held zo na tuurgetrouw mogelijk te imite ren. Donderdag 30 december is de band te zien in Bar American in Middelburg. Aanvang 21.00 uur aan Plein 1940-1945 in Middelburg. MIDDELBURG - De Middel burgse beeldhouwster Mir jam van Eijsden laat tot 7 ja nuari een deel van haar werk zien in de ontvangsthal van de rechtbank in Middelburg. Te zien zijn marmeren beelden, waaronder een grote vogelkop en een 'Zeeuwmeeuw'. Van Eijsden haalde het marmer zelf van het eiland Skye in Schot land. Verder staan er objecten van bewerkt hardsteen en alu- miniumcement. GOES/VLISSINGEN - Ope rette is deze keer het thema van de Nieuwjaars Promcon- certen van Het Zeeuws Or kest. Vorig jaar was het thema jeugd en het ritme en kon het publiek mee klappen en stampen. De concerten krijgen dit keer ech ter een veel rustiger karakter. Genieten van operette zonder van de stoelen op te moeten staan. Het orkest speelt fragmenten uit verschillende operettes waaron der de Mikado van Gilbert en Sullivan, der Bettelstudent van Millöcker en die Fledermaus van Strauss. Solisten van groot formaat ge ven extra glans aan deze avond. De sopraan Renate Arends, de tenor Alexei Grigorev en de ba riton Henk Smit zijn veel ge vraagde zangers op het nationa le en internationale podium. Zij hebben prijzen gewonnen en doen optredens voor radio en televisie. De concerten staan onder leiding van Joan Berkhe- mer die het programma aan el kaar zal praten. Op donderdag 6 januari speelt Het Zeeuws Or kest in de Grote Kerk in Goes. Dal optreden begint om 20.00 uur. Een dag later is het concert in de Sint Jacobskerk in Vlissin gen. Hier gaat het orkest om 20.15 uur van start. Het Zeeuws Orkest speelt samen met grote namen als Renate Arends, Alexei Grigorev en Henk Smit. (foto: pr) KORTGENE - Je moet bikkel hard of knettergek zijn of er gewoon voor gaan. De dorps raad van Kortgene heeft op zaterdag 1 januari de nieuw jaarsduik op het programma staan. Wie het nieuwe jaar fris en frui tig wil beginnen, kan dan naar het strandje van Camping de Paardekreek aan hel Vecrse Meer gaan. De dorpsraad moe digt deelnemers aan zich te ver kleden als stripfiguur. De deel nemers kunnen zich verkleden in verwarmde tenten. Het is de bedoeling dat ze vervolgens naar de sleepboot zwemmen om daar een hartversterkertje te be machtigen. Na afloop staat in restaurant Het Zoet van Zout een kopje erwtensoep klaar. De duik begint om 13.00 uur. NIEUWDORP - In Nieuwdorp drie, zes en negen kilometer. De is op oudejaarsdag, vrijdag 3! december, de traditionele Oude jaarscross van S.V. Nieuwdorp en A.V. '56 uit Goes. Lopers kunnen kiezen uit de afstanden Oudejaarscross begint om 14.30 uur. Lopers kunnen zich vanaf 14.00 uur in het clubhuis van S.V. Nieuwdorp inschrijven. Middelburg, Spicgcltheatcr, Theatergroep Duinart, 'De Olifantman'. 20.00 uur. Theatergroep Duinart speelt De Olifantman. (foto: pr) Goes, café La Strada, Rock 'n Roll Bastards. 22.00 uur. Vlissingen, Arsenaal theater. Christmas Dance Night, mu ziek, 20,00 uur. Middelburg, café Brooklyn, Grandpa Nick Sessieband, 22.30 uur. Goes, café La Strada, The Old Firm, 22.00 uur. Middel burg, Spiegeltheater, Theater groep Duinart, 'De Olifant man'. 14.30uur. Middelburg, café Brooklyn, Grandpa Nick Sessieband, 19,30 uur. Middelburg, Spiegeltheater, Theatergroep Duinart, 'De Olifantman', 20.00 uur. Oost- Souburg, Razzmatazz, Fragile, pop. Follie a Deux, filmmu ziek, Matsko, akoestisch. Amazone, Nederlands en Itali aans repertoire, 20.15 uur m WW iïf De Neil Young Mirrorband speelt 30 december in Bar American, (foto: pr) Vlissingen, café Popeye, Co pycat, 22.30 uur. Middel burg. Spiegeltheater, Theater groep Duinart. 'De Olifant man', 20.00 uur. Nw.- en Sl. Joosland, De Wegwijzer, Dimi tri van Toren, muziek, 20.30 uur. Oost-Souburg, Razzma tazz, Grysl, eabarock, Erik van de Berge, blues, Naguinc, zigeuner jazz, Paddy's Sur prise, Ierse muziek, 20.15 uur. Boaz is één van de artiesten op de Christmas Dance Night, vrijdag in het Arsenaalthea ter. VLISSINGEN - Een filmpje pikken is tijdens de Kerstva kantie extra aantrekkelijk. Wie er vroeg voor opstaat, kan in Cine City voor een luttel be drag een film naar keuze zien. Wie van 25 december tot en met zondag 9 januari om 10.30 uur naar de film gaat. betaalt vijf euro toegang. Op Oudejaarsdag geldt dat tarief de hele dag. Meer informatie: 0118-418810. ELLEWOUTSD1JK - In 't Kerkje van Ellesdiek zijn op Tweede Kerstdag allerlei op tredens, te beginnen met een concert van vocaal ensemble Cantare. Het ensemble staat onder lei ding van Léon Bours en telt twintig leden uit Midden-Zee land. Het koor put uit een breed repertoire van Renaissance tot hedendaagse muziek. Verder staat er een bijzonder optreden van de kinderen Wijnhamer op het programma. Op zeer jeugdi ge leeftijd speelden ze al viool en piano. Frans van der Heijde vertelt het verhaal van Jan Kras en Engel Reinhoudt heeft een Chinees sprookje, vertaald in het Zeeuws, in petto. Verder is er een verloting ten bate van Terre des Hommes. Het programma begint om 14.30 uur en eindigt om 17.00 uur. Entree kost ze\ i euro. Plaatsen reserveren k: 1 via 0113-351317 of kerkjef lesdiek.nl. De Zuid-Bevelandse band Grysl treedt ook op in Oost-Souburg, (foto: Mieke Valk) J

de Faam | 2004 | | pagina 17