Tariefwijzigingen regionaal openbaar vervoer Kerstpakket: nuttig en degelijk Provincie Zeeland mmmmmmtÊmmmmmsoÊ Officiële Mededelingen 4 Nieuwjaarsreceptie Sluiting Provinciehuis Einde Referendumwet In beroep Provinciale Staten Nieuws uit de Staten Diversen Ontheffingen Flora- en faunawet Milieu Wijziging vergunningen Saneringsplannen voor bodemverontrei niging op veertien locaties in het toe komstig tracé van de N57 op Walcheren Ontwerp-vergunning United Metais B.V. Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 52/2004 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Abdij Nieuws De provincie is opdrachtgever voor een aantal vormen van openbaar vervoer in Zeeland. Voor 2005 gelden regionale afwijkingen van het systeem van nationale vervoerbewijzen (NVB). Op 7 december 2004 heeft het college van Gedeputeerde Staten de tarieven vastgesteld. Deze gaan, met uitzondering van De Fast Ferry Vlissingen-Breskens, in op 1 januari 2005. De tariefwijzi ging voor de Fast Ferry gaat in op 1 februari 2005. CW Een vorm van openbaar vervoer, waarvoor de tarieven veranderen, is het Collectief Vraagafhankelijk Vervoer op Walcheren, Zeeuwsch- Vlaanderen en de Oosterschelde- regio. Vanaf 1 januari 2003 val len treintaxi's in Goes, Vlissingen en Middelburg ook onder het CW. Vanaf 1 januari 2005 wor den de prijzen van de kaarten in de voorverkoop en de meerritten- kaarten verhoogd. Buurtbus Ook de tarieven voor de meerrit- tenkaarten van buurtbussen ont komen niet aan een prijsverho ging. Het gaat hierbij om de lij nen 190 (Sirjansland-Kerkwerve v.v.), 194 (Waarde-Krabbendijke v.v. en Waarde- KruiningenAerseke v.v.) en 489 (Clinge-Ossemsse v.v.). Interliner Als opdrachtgever van de Interliner 395 (Zierikzee- Rotterdam Zuidplein v.v.) heeft de provincie Zeeland de tarieven voor 2005 aangepast. De interli ner valt onder het zogeheten Hoogwaardig Openbaar Vervoer (HOV) en de prijzen zijn geba seerd op tariefeenheden. Overige tarieven Het voorverkooptarief blijft gehandhaafd in 2005 als met de chipknip betaald wordt voor een vervoerbewijs in de bussen van Connexxion. De Zeelandpas, die uitsluitend verkocht wordt in verband met een evenement, blijft het gehele jaar verkrijgbaar. Deze is per soonsgebonden en geldig op alle lijnen van Connexxion in Zeeland. Voor 2005 is de prijs verhoogd. Op lijn 2 van Connexxion op het traject Breskens-Brugge v.v. blijft een combinatietarief geldig. Dit wordt niet verhoogd in 2005. Een overzicht met de prijzen en wijzigingen kan opgevraagd wor den bij het provinciaal informatie centrum, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118- 631400, e-mailadres infocentrum@zeeland.nl. Op vrijdag 14 januari 2005 houdt het provinciaal bestuur van Zeeland van 16.00 tot 18.00 uur zijn nieuwjaarsreceptie. Het thema is "Grensoverschrijdende samenwerking", in het bijzonder met Vlaanderen. De receptie vindt dit jaar plaats in de Wandelkerk en de Kloostergangen, Abdij 9 in Middelburg. ledereen is van harte welkom. Alle kantoren van de provincie Zeeland zijn de week tussen Kerst en Oud en Nieuw gesloten. Maandag 3 januari 2005 is het provinciehuis weer voor iedereen bereikbaar. Het informatiecentrum is weer bereikbaar vanaf woensdag 5 januari. Via infocentrum@zee- land.nl blijft het mogelijk aanvra gen te doen. De medewerkers van het informatiecentrum zullen deze zo snel mogelijk na 5 janu ari afhandelen. Ter inzage Alle ter inzage liggende stukken zijn tijdens de sluiting in te zien bij het Documentatiecentrum van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. De openingstijden staan op de website www.zebi.nl. Bellen kan ook 0118-654000. De verordening op het raadge vend correctief referendum van de provincie vervalt 1 januari 2005. In de verordening was geregeld dat inwoners van Zeeland zo'n referendum konden aanvragen over algemeen bindende voor schriften - in jargon verordenin gen - van het provinciaal bestuur. Doordat de Tijdelijke referendum- wet met ingang van het komende jaar vervalt, is een logisch gevolg dat ook de verordening, die op die wet is gebaseerd, wordt inge trokken. Dinsdag 4 januari houdt de adviescommissie bezwaarschrif ten 14.30 uur zitting in het pro vinciehuis, Abdij 6 in Middelburg Aan de orde is het bezwaarschrift van restaurant De Panhoeve in 's- Heer Arendskerke. De restaura teur heeft aanspraak gemaakt op schade als gevolg van de aanleg van een rotonde bij 's-Heer Arendskerke. De provincie heeft de claim afgewezen. De klachtencommissie houdt die dag twee keer zitting. De heer J.W. Schipper uit Koudekerke is het niet eens met de uitvoering en afwerking van de ruilverkaveling Walcheren. Zijn bezwaar dient 15.15 uur. De heer A.F.M. Broekmans uit Hulst heeft een klacht ingediend, omdat hij geen antwoord heeft gekregen op vragen over een fiets/voetveer tussen Kruinmgen en Perkpolder. De zitting begint om 16.00 uur. Alle zittingen zijn openbaar. ■■■■■■■■■Zeeland i Tijdens de vergadering van Provinciale Staten op vrijdag 10 december 2004 werd onder andere gesproken over: Benoeming Rekenkamer Provincie Zeeland Provinciale Staten van Zeeland hebben in juli 2004 besloten een provinciale rekenkamer in te stel len die bestaat uit drie onafhanke lijke leden. Deze rekenkamer doet onderzoek naar de effectivi teit en efficiency van het gevoer de beleid door het provinciale bestuur en brengt daarover ver slag uit. De heren mr. J.J.I. Verburg (voor zitter), drs. L.L. Geleijnse en dr. P. Castenmiller zijn tijdens de ver gadering als leden van de Rekenkamer beëdigd. Cultuurnota 2005-2008 De provinciale cultuurnota is een van de middelen waarmee de provincie met alle betrokkenen communiceert over het te voeren beleid voor de komende vier jaar (2005-2008). De ontwerpnota 'Cultuur Continu' 2005-2008 wordt vastgesteld. Streekplanherziening Rondom het Veerse Meer De streekplanherziening Rondom het Veerse Meer voorziet in een streekplanuitwerking die grote delen van de gebiedsvisie omvat en een streekplanherziening voor twee onderdelen, waar de gebiedsvisie afwijkt van het streekplan, Hierbij gaat het om de hoofdzonering voor het lande lijk gebied op Noord-Beveland en de landgoedregeling. Provinciale Staten stemmen met algemene stemmen in met de standpuntbepaling van Gedeputeerde Staten. Kwaliteitsbeleid beheer infrastructuur Provinciale Staten stellen de noti tie 'kwaliteitsbeleid beheer provin ciale (vaar)wegen' voorlopig vast als kader voor het beleid en de uitvoering van het beheer en onderhoud. Kredietaanvraag Stichting Agogische Zorgcentra Zeeland (AZZ) Voorgesteld is om AZZ een over bruggingskrediet te verlenen van 2,4 miljoen voor het uitvoeren van een ingrijpende reorganisatie en het maken van een kwaliteits- slag, tegen een marktconform rentepercentage. Het krediet zal door AZZ worden afgelost met 0,6 miljoen per jaar, ingaande 2006. Provinciale Staten besluiten aan de Stichting Agogische Zorg centra Zeeland een krediet te ver lenen van 2.400.000. De gel den zullen stapsgewijs ter be schikking van AZZ gesteld wor den onder controle van gedepu teerde Van Heukelom. Beleidskader Jeugdzorg Zeeland 2005-2008 Provinciale Staten moeten elke vier jaar een provinciaal beleids kader jeugdzorg vaststellen. Met deze bepalingen geeft de Wet op de jeugdzorg, die met ingang van 1 januari 2005 ingevoerd wordt, gestalte aan de kaderstellende taak (bijstelling) van Provinciale Staten en uitvoerende taak van Gedeputeerde Staten. Het voorgestelde Beleidskader Jeugdzorg Zeeland 2005-2008 wordt vastgesteld. Algemene vergadering van aandeelhouders Delta NV, besluitvorming Sloecentrale Voorgesteld wordt de directie van Delta NV onder voorwaarden te mandateren om de noodzake lijke voorbereidingen te treffen de Sloecentrale te realiseren. Provinciale Staten besluiten om de directie van Delta te mandate ren om de voorbereiding van de realisatie van de Sloecentrale op de kortst mogelijke termijn af te ronden; Mogelijke splitsing van ener giebedrijven De Minister van Economische Zaken heeft aan de Tweede Kamer kenbaar gemaakt dal het kabinetsstandpunt ten aanzien van de toekomstige situatie van energiebedrijven in Nederland inhoudt, dat er een verplichte splitsing op aandeelhoudersni veau moet worden aangebracht in enerzijds een netwerkbedrijf en anderzijds een distributie-, han dels- en productiebedrijf. Provinciale Staten spreken zich vanuit haar positie als aandeel houder (50%) van Delta NV tegen de kabinetsvisie om de huidige regionale geïntegreerde distribu tiebedrijven via wetgeving te dwingen tot splitsing in een net beheerder en een bedrijf waarin de overige activiteiten zoals pro ductie, handel en levering zijn ondergebracht. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provinciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de website: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg ■MnBHBBHBMHBHH r v\v. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is in het kader van artikel 68 van de Flora- en faunawet de volgende ontheffing verleend. Ter voorkoming en bestrijding van onnodig lijden van zieke of gebrekkige dieren is ontheffing verleend aan Faunabeheereen- heid Zeeland te Goes voor het opzettelijk verontrusten en doden van ree en damhert met gebruik van het geweer van 1-1-2005 t/m uiterlijk 31-12-2005. De ont heffing heeft betrekking op het werkgebied van de Faunabeheer- eenheid, gelegen in de provincie Zeeland, zoals op de bij het be sluit behorende kaart aangege ven. Bezwaar De ontheffing ligt van 24 decem ber 2004 tot en met 3 februari 2005 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage ge legde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118-631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118-631196). Van 27 december tot 3 januari liggen de stukken ter inzage bij het Zeeuws Documentatiecentrum in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7, Middelburg. De openingstijden zijn gelijk aan die van de bibliotheek. Belanghebbenden kunnen tot en met 3 februari 2005 bezwaar tegen de ontheffingen indienen bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD te Middelburg. Tevens bestaat op grond van arti kel 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht de mogelijk heid om, indien -gelet op de betrokken belangen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een be zwaar een voorlopige voorzie ning te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het wijzigen van de vergun ning Wet milieubeheer van Auto Unie Zeeland B.V. (voor de vesti ging te Vlissingen), gemeente Vlissingen (voor het gronddepot te Vlissingen), Waterschap Zeeuwse Eilanden (voor de riool- waterzuiverings-installatie te Ritthem), Heijmans Wegenbouw B.V., Jowenko Fabrikage en Industriële Dienstverlening B.V., Van der Valk en De Groot B.V., Sealake Terminal B.V. (locatie Middelburg), Flushing Marine Terminal Stevedoring B.V., Van Dalen Middelburg B.V., De Jonge Sebra B.V., Hoondert Beheer B.V. (locatie Middelburg), Sturm en Dekker B.V. en Wielemaker B.V. De reden voor deze wijziging is een wijziging van het Besluit stortverboden afvalstoffen. De wijziging betreft, naast wijziging van de titel in Besluit stortplaat sen en stortverboden afvalstoffen (BSSA), de verplichting voor het bevoegd gezag om in de vergun ning voor opslaginrichtingen een maximum termijn voor opslag van afvalstoffen op te nemen. Met wij ziging van genoemde vergunning hebben we aan deze verplichting voldaan. De beschikking en overige stuk ken kunnen worden ingezien van 24 december 2004 tot en met 3 februari 2005 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 08.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kan tooruren. Behalve de periode van 27 december 2004 tot en met 31 december 2004, dan lig gen de stukken ter inzage bij de Zeeuwse Bibliotheek, Kou steensedijk 7 te Middelburg op maandag van 17.30 uur - 21.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 uur - 21.00 uur. Voor Auto Unie Zeeland B.V. (voor de vestiging te Vlissingen), gemeente Vlissingen (voor het gronddepot te Vlissingen), Waterschap Zeeuwse Eilanden (voor de rioolwaterzuiveringsin stallatie te Ritthem), Flushing Marine Terminal Stevedoring B.V. en Van der Valk en De Groot B.V. bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werkdagen van 09.00-16.OOuur en op donder dag van 9.00-19.00 uur. Voor Heijmans Wegenbouw B.V., Sealake Terminal B.V. (locatie Middelburg), Van Dalen Middel burg B.V., De Jonge Sebra B.V., Hoondert Beheer B.V. (locatie Middelburg), Wielemaker B.V. en Sturm en Dekker B.V. bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afd. vergunningen en handhaving, Kanaalweg 3, op werkdagen van 08.00-12.00 uur en 13.00-16.30 uur en (na telefo nische afspraak 0118-675287) op donderdagavond van 18.00- 20.00 uur; En voor Jowenko Fabrikage en Industriële Dienst verlening B.V. in het gemeente huis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9- 12 en 14-16 uur en op donder dagavond van 17.30 - 19.00 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ont- werp-besluit, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over het ontwerp-besluit en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit kunnen tot en met 4 februari 2005 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. Het besluit wordt op 5 februari 2005 van kracht, tenzij overeen komstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet be stuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voorzit ter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. E.l. de Smidt (tel. 0118-631071). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben de ernst van de bodemverontreiniging op veertien locaties in het toekomstig tracé van de N57 in de gemeente Mid delburg vastgesteld en hebben met de saneringsplannen van Rijkswaterstaat, Directie Zeeland, te Middelburg ingestemd (artikel 29, 39 en 40 Wet bodembe scherming). De beschikking ligt van 22 de cember tot en met 24 december 2004 en van 3 januari tot en met 2 februari 2005 ter inzage bij de directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en van 27 december tot en met 31 december 2004 in de Zeeuwse Bibliotheek, Kou steensedijk 7 te Middelburg (ope ningstijden maandag 17.30- 21.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag 10.00-21.00 uur en zater dag 10.00-13.00 uur). Tevens ligt de beschikking van 22 december 2004 tot en met 2 februari 2005 ter inzage bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afd. vergunningen en handhaving, Kanaalweg 3, op werkdagen van 8-12 en 13-16.30 uur en (na telefonische afspraak 0118-675287) op donderdag avond van 18-20 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 2 februari 2005 een be zwaarschrift tegen de beschik king indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaarschrift kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's Gravenhage. De beschikking treedt 3 februari 2005 in werking, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voor lopige voorziening is gedaan. In dat geval treedt het besluit met in werking, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevrouw S.M. van Baal (tel. 0118-631722). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag ont vangen om een vergunning Wet milieubeheer van United Metals B.V. te Middelburg voor de moge lijkheid tot opslag van metaalafval verontreinigd met gevaarlijke stoffen op de bestaande inrich ting aan de Herculesweg 26 te Middelburg. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 23 december 2004 tot en met 19 januari 2004 ter inzage bij: - de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en desgevraagd bui ten kantooruren en van 27 december 2004 tot en met 2 januari 2005 bij de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 te Middelburg op maandag van 17.30 uur - 21.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 uur - 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 uur -13.00 uur. - bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afd. vergun ningen en handhaving, Kanaalweg 3, op werkdagen van 8-12 en 13-16.30 uur en (na telefonische afspraak 0118- 675287) op donderdagavond van 18-20 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 20 janu ari 2004 schriftelijke beden kingen tegen de ontwerp-vergun ning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 12 januari 2004 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning (0118- 631749). Bij de gedachtenwisse ling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge be denkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kun nen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr P.M. Witkam, (tel. 0118-631749). VLISSINGEN - Het kerstpak ket is terug van weggeweest. Na een onderbreking van een jaar, waarin de feestdagenre geling was afgeschaft door het Ministerie van Financiën, kun nen circa 4,25 miljoen werkne mers deze week weer een kerstverrassing mee naar huis nemen. Werknemers krijgen tegenwoor dig een traditioneel en nuttig pakket met levensmiddelen zeg gen zowel Ineke van Schoote van Sligro Vlissingen als direc teur Harrie Verkaik van het ge lijknamige Middelburgse bedrijf in relatiegeschenken. Volgens beiden is het geheim van een leuk kerstpakket dat het nuttige dingen bevat met producten die werknemers thuis gebruiken of eten. De doos heeft afgedaan als verpakking van het kerstpakket. "De kerstpakketten met één mooi gebruiksvoorwerp of een elektrisch apparaat scoren hoog", zegt Van Schoote. Ver- 9 kaik verkoopt veel pakketten die verpakt zitten in een gebruiks voorwerp. "Vooral het Trolley pakket verkoopt goed. Dat be staat uit een trolley met daarin producten als ontbijtkoek, ra gout. soep, paté, zalm en wijn." Ook Ben van Vel zen van kaas boetiek-slijterij De Koebel in Hcinkcnszand stopt op aanvraag van de bedrijven uitsluitend etenswaren in de kerstpakketten. "Besteld worden gewone en bruikbare boodschappen zonder poespas", zegt Van Vclzen. Zijn bedri jf heeft een breed aanbod in delicatessen en gedistilleerd en is gespecialiseerd in Zeeuwse producten. "Wc proberen ieder jaar iels nieuws te bieden. Dit jaar is dat een Zeeuws lees- plankje." Bij Oil Vinegar in Middelburg kunnen dc klanten zelf een L kerstpakket samenstellen. Ook eigenaar Ton Lagas signaleert de keuze voor een blijvend artikel met daaromheen voedingsmid delen. "Een pastaschaal of een pepermolen, mooi verpakt in een mand of folie, doen het goed." Wat de kerstverrassing mag kosten loopt nogal uiteen. Een aantal ondernemers zegt dat be drijven zich strikt houden aan de 6- Zalmnorm van 35 euro (vrij gesteld van loonbelasting en premies), anderen merken juist op dat die grens niet wordt ge handhaafd. De kerstpakkettenverkoop, die vorig jaar in een dip raakte, is weer hetzelfde als in voorgaande jaren. Gelukkig voor de Neder landse werknemers, want tachtig procent van hen ziel het kerst pakket als de ultieme blijk van waarderine.

de Faam | 2004 | | pagina 11