Medicijnen en verstand zijn goed te combineren Jessica zingt zich door de kerst heen Voormalig radiomaker Eddy Willemsen stort zich op muziek Webwetensw@@rdigheden sLekker, lekker... Puzzelland M'W UcmL ?Akkew',. Het boek Muziek en meer 1 2 3 4 5 6 7 8 In de sterren. MftgT 7 8 9 10 11 1 4 2 5 3 3 4 5 2 6 7 7 8 9 6 10 8 1 11 Kriebel Raalte Eigen keuzes Woensdag 15 december 2004 m ri fr 1n*~inn ii minimimnr De Faam 35 WAwwawHsa Het internet is in de loop der jaren uitgegroeid tot een ware markt plaats. Steeds meer Nederlanders - inmiddels meer dan 25 procent - koopt wel eens online. Daarbij zijn boeken, cd's en dvd's de ab solute favorieten. Nu is het daarbij mogelijk gebruik te maken van professionele aanbieders, zoals bijvoorbeeld bol.com en (in het cngelstalige gebied) amazon.com en amazon.co.uk, maar deze si tes hebben maar al te vaak hetzelfde probleem als de meeste boek handels: dat ene boek is er net niet. Wie het geen probleem vindt om in zo'n geval op jacht te gaan naar een tweedehandsboek zou eens een kijkje moeten nemen op boekwinkeltjes.nl. De site werd zo'n 2,5 jaar geleden opgericht door Eric Kaizer uit Assen en be vat inmiddels meer dan 600.000 titels. De meeste daarvan worden aangeboden door particulieren die via hun eigen boekwinkeltje proberen hun zolder een stukje leger te maken. De opzet is eenvoudig, vooral voor mensen die op zoek zijn naar een specifieke titel. Vanaf de homepage van boekwinkeltjes.nl is hel mogelijk te zoeken naar een boek. De zoekmachine kijkt ver volgens in het aanbod van alle aangesloten boekhandels en geeft een overzicht van de boekwinkeltjes die de gezochte titel aanbie den, met daarachter de gevraagde prijs. Met een druk op de knop is het daarna mogelijk te bestellen. De koper vult zijn persoonlij ke gegevens in, bevestigt de bestelling en zowel hij als de verko per krijgen direct een e-mail van boekwinkeltjes.nl. De verkoper neemt vervolgens contact op met de koper voor de afhandeling. Wie niet precies weet welk boek hij zoekt, kan vanaf de homepa ge overigens ook zoeken op onderwerp of een lijst oproepen van alle deelnemers om zo het aanbod van een specifiek winkeltje te bekijken. Het mooie van boekwinkeltjes.nl is dat het nog moge lijk is om echte verrassingen tegen te komen tegen prettige prij zen. De koper moet er daarbij wel rekening mee houden dat hij ook opdraait voor de verzendkosten. Om zo succesvol te zijn en blijven is boekwinkeltjes.nl afhanke lijk van een groot aanbod. Gelukkig maakt de site het eenvoudig en goedkoop om zelf te gaan verkopen. Wie zijn eigen winkeltje wil, kan op de homepage klikken op de link 'Nieuwe aanmel ding'. Onderin het scherm staan prijzen en voorwaarden. Wie minder dan vijftig boeken wil gaan verkopen, betaalt bijvoorbeeld één euro per maand. Dat bedrag kan oplopen tot 19,95 euro per maand. In dat geval is er ook nauwelijks sprake van een boekwin keltje, aangezien er tussen de vijf- en tienduizend titels mogen worden aangeboden. Wie geen abonnement wil nemen, maar wel wil verkopen, kan ook kiezen om op provisiebasis te gaan verko pen. In dat geval kost deelnemen eenmalig zeven euro en is de provisie zeventien procent van de verkoopprijs. Vervolgens is het een kwestie van de velden met persoonlijke gegevens invullen, een naam voor de nieuwe winkel bedenken, kiezen hoeveel boe ken in de verkoop gaan en op de 'Ik geef mij definitief op' klik ken. Het leegmaken van zolder kan beginnen. Kreeftschotel Mag het deze keer een beetje geld kosten? Per slot gaan we naar de feestdagen toe en dan kunnen we onze culinaire capriolen een extra dimensie geven. Met een kreeftschotel bijvoorbeeld. In de meer Mediterrane landen een graag gegeten schaaldier, in onze contreien vaak met wat argwaan bekeken. Ingrediënten: twee gekookte kreeften (vers gekookte kreeften kunnen bij een goede viswinkel besteld worden, maar diepgevro ren gaat ook) van 700 gram, 100 gram boter, 100 gram champig nons. Scheutje cognac, twee theelepels grove mosterd, achtste li ter slagroom, bieslook, struikje andijvie. Bereiding: Leg de kreeften op de rug en maak met een stevig mes inkepingen aan weerskanten. Haal het vlees uit de romp. Breek de poten en de scharen er af en haal het vlees er uit. Met een kreef tenvorkje of een stevige haaknaald gaat dat goed, maar met een metalen satépen kom je ook een eind. Verwijder de lever en de koraal en hou dit apart. Rugpantsers wassen en drogen. Helft van de boter smelten en hiermee de pantsers invetten. Gebruik die ge smolten boter verder voor het fruiten (3-4 minuten) van het kreef tenvlees en de gesneden champignons. Verwarm' de cognac in een soeplepel, giet het over het kreeften/champignonmengsel en steek het aan. Als de vlammetjes gedoofd zijn het mengsel over de pantsers verdelen. Mosterd, room, zout en peper in een pannetje tot een saus vormen in een paar minuten. De gesneden bieslook toevoegen en de saus over de kreeften schenken. Zet ze daarna even onder een grill en serveer het geheel met de toegevoegde le ver en het koraal. Garneren met plukjes andijvie. Anneke Kaiser Wppkkrant ovti*n De apotheker weet meer over medicijnen dan u misschien denkt! Wie bij de apotheek medicij nen komt halen, moet soms even wachten. Waarover pra ten ze zoal aan de balie? Over geneesmiddelen natuurlijk. Over hoe en wanneer je ze moet innemen. We doen even of we meeluisteren. Het vol gende voorbeeld is verzonnen, maar niet onwaarschijnlijk. Een oudere mevrouw wordt net geholpen. Ze vertelt dat ze bij de Giuseppe Genna is bezig een re putatie op te bouwen als thriller auteur. Met 'De Huid van de Draak' beweegt hij zich ander maal op het terrein van de inter nationale misdaad. In dit geval met Nederlanders en Chinezen in de hoofdrol. Geslepen als ze zijn verdienen ze schatten aan geld met de handel 'in vers vlees'. Rechercheur Guido Lo pez heeft de weinig benijdens waardige taak om een geraffi neerd netwerk op te rollen. Hij krijgt daarbij concurrentie van James Cameron. Het tweetal handelt op eigen houtje, maar naarmate de schil van de mis daad verder wordt afgepeld, ko men ze dichter in de buurt van elkaar én van de waarheid. De materie is nogal complex. Dat vraagt van de lezer een hoog in levingsvermogen. Geen gemak kelijke kost. Sommige kenners vergelijken het werk en de schrijfstijl van Genna met die van John le Carré. Hel is aan de lezer om die conclusie te beves tigen ofte ontkennen. Uitgeverij Sijthoff. Paperback. 384 blz Prijs 18,95 euro ISBN: 90 245 5370 9 Dick van der Veen Zo lang is het nog niet geleden dat Jessica Simpson (24) over stapte van keurige relipop naar de wereldse hitparades. Zeker thuis in The States kan ze de concurrentie met colle ga's als Britney en Christina makkelijk aan. In december gaat ze scoren, met een kerst plaat en een dvd van haar 'Re ality' tournee. Texaanse Jessica strandde in de finale van de Amerikaanse te genhanger van onze soundmix- show, maakte furore in het con certcircuit van de Christian Youth. Ze zat nog op de middelbare school toen ze al het podium deelde met gospelster Ce Ce Wi- nans en na het optreden thuis ge maakte cd'tjes verkocht. Pa, do minee en manager, hield haar zaakjes keurig in gaten. In 1999 lijfde Columbia Records/Sony Music de blonde fee in. Met de albums 'Sweet kisses', 'Irresisti ble' en 'In this skin' presenteerde ze zich vervolgens tot een popi dool met allure. Over belangstel ling van de media mag Jessica niet klagen. Haar liefdesrelatie met Nick La- chey van de jongensgroep 98 Degrees met wie ze op tournee was, was voer voor de Ameri kaanse roddelbladen Toen ze eenmaal getrouwd wa ren, maakte MTV de jongge huwden het middelpunt van de realityshow 'Newlyweds'. Jessi- ca is van Playmate of the Month-kaliber, maar de came ra's kwamen niet verder dan de huiskamer. 'Rejoyce the Christmas Album' is een verzameling traditionele en populaire kerstliedjes. Man en zus zingen ook mee op de plaat. Simpson dingt met haar kerstplaat naar de gunst van een breed publiek en steekt Barbra Streisand naar de kroon. Zij was 25 toen ze haar eerste kerstal bum maakte. Jan van Middendorp laatste controle bij de trombose- dienst te horen kreeg dat ze een hogere dosis van haar antistol- lingspillen moest hebben. "Zo raar", zegt ze, "ik krijg al jaren precies hetzelfde, en nu moet ik ineens een hogere dosis." De apothekersassistente is het met haar eens. "Is er iets veran derd? Een ander medicijn erbij? Nee, dat zouden wij toch we ten... Of hebt u pas nog proble men gehad, iets met uw hart of uw bloedvaten?" Nee, er is niets veranderd, volgens mevrouw. Ze voelt zich zelfs bijzonder goed. "Weet u", vertelt ze, "mijn dochter is altijd erg voor alterna tieve middeltjes en zo. Ze kwam laatst met een pakje kruidenthee. Volgens haar was dat goed als je een beetje somber bent. Nou ben ik wel eens somber sinds ik al leen ben, dus ik dacht, laat ik dat maar proberen. En ik geloof waarachtig dat het helpt. Ik neem nu al een paar weken elke dag een paar kopjes van die thee en ik voel me echt prima!" "Wat zit er in die thee? Weet u dat?" vraagt de assistente. "Daar vraagt u me wat... hop, geloof ik, en Sint Janskruid en..." De assistente onderbreekt haar. "Sint Janskruid, daar komt het door. Daardoor werken uw pil len minder goed. Ik ga even overleggen hoe we dit het beste kunnen oplossen." En weg is ze. Dat zou je toch niet denken, dat kruidenthee zo'n invloed heeft? Ook zulke ervaringen of wilt u gewoon meer weten? Kijk op www.apotheek.nl. JP382 E o o c ro a> N N O CL «s 5 HORIZONTAAL: l. Marionettentheater; 2. kaartruitertje; 3. langzaam, af gestompt: 4. roem; 5. kunst vezel, deel van het bestek; 7. bijbelvertaling, vaatwerk; 8. eenheid van lichtgevoelig heid: 9. kinderdoek, roofdier; 10. griezelig; 11. twaalfvlak. VERTICAAL: 1. Verkenning; 2. Duits voeg- voord; 3. luister, vriend (Sp.); 4. olie (Eng.); 5. karakteris tiek, grond; 7. breisteek, fami lielid; 8. ik (Lat.); 9. trap, deel van de oogst te betalen als pacht; 10. buidel; 11. muntaf- beelding. Eddy Willemsen hoopt met 'Clever' op de definitieve doorbraak, (eigen foto) Onbekend met de welhaast magische wereld van radio en televisie is hij niet. Eddy Wil lemsen maakte radioprogram ma's voor de landelijke om roepen en presenteerde het Radio 1 journaal. Omroepen die hij verruilde voor de regio nale omroep. Toch besloot Ed dy te kiezen voor zijn grootste passie muziek. Met 'Clever' hoopt Eddy op een definitieve doorbraak. Een gesprek met een slimme muzikant. "Alles tintelt vanaf het eerste moment dat ik mijn gitaar pak. Ik wil liedjes schrijven en per- formen. De draad weer oppak ken. Voordat ik de stap naar de radio zette, speelde ik in 'One for AH'. Een leuke band met muzikanten met dezelfde passie. Het moment dat ik echter de kans kreeg om aan de slag te gaan binnen de landelijke om roep heb ik mijn gitaar aan de wilgen gehangen. Radio is een geweldig medium. Ik was één van de jongste in de tijd dat ik muziekprogramma's op Radio 2 en 3 mocht presenteren. Toch heb ik de landelijke zenders ver ruild voor de regionale." Eddy richtte zich op nieuws-, sport- en entertainmentprogram- ma's en voelde zich zichtbaar als een vis in het water. "Toch kriebelde er iets in mij. Een ge voel dat ik niet op de juiste plek zat. Het is producer John Dircke geweest die mij het laatste zetje in de rug gegeven heeft. Het eer ste liedje 'I won't let you go' is veel gedraaid. De single is zelfs in Amerika uitgebracht. Als het aan mij ligt wacht 'Clever' een zelfde lot. Die single heeft voor mijn gevoel nog meer potentie." Op het kantoor van zijn manage ment in Raalte staat de telefoon niet stil. "Ik mag er graag zijn om de stand van zaken door te spreken en om samen met mijn manager nieuwe mogelijkheden uit te bedenken om nog harder aan de weg te timmeren. Succes komt niet in één dag. Je moet er hard aan werken. Iedere dag op nieuw. Ik sta aan het begin en koester de hoop dat het me gaat lukken. Dat ik de juiste hit in handen heb en Eddy Willemsen synoniem wordt voor eerlijke muziek. Geen elektronisch stu- diogeneuzel, maar een pure en bovenal eigen sound." Het leeuwendeel van de instru menten speelde Eddy zelf. Gi taar, keyboards, bas en drums. "Muziek maken zie ik als een vak. Het is meer dan alleen een passie. Ik wil mijn eigen keuzes maken en mijn eigen gang gaan. Als het moet om mijn doel te be reiken desnoods dwars tegen de gevestigde orde in. Met 'Clever' hoop ik een hit in handen te heb ben. Aan mij zal het niet lig gen." Willem Gunneman Ram U wist het al. maar deze week loopt u met een schok tegen een aspect van uzelf op dat u nog niet kende: stille wateren hebben diepe gronden. Wees gerust eens openhartig als een hangende kwestie ter sprake komt. U hoeft niet ontevreden te zijn met wat u al bereikt heeft. Stier U twijfelt over kansen in uw privé-leven. Als u te lang blijft weifelen en aarzelen is de kans verkeken. Op uw werk bent u juist zo daad krachtig en het feit dat u zich voor meer dan honderd pro cent inzet werpt nu langza merhand vruchten af. Tweelingen Het wordt beslist een aardige week met een aantal goede momenten. U heeft succes met een nieuw idee of met een artistiek iets dat nu aanslaat. Blijf echter voorzichtig in de uitwerking naar de praktijk van één van uw plannen. Kreeft Er zijn momenten waarop u te veel tijd en energie geeft aan futiliteiten. U bent nogal per fectionistisch bezig en u hebt moeite met afwijken van uw eenmaal gemaakte plan. U hebt u opnieuw laten strikken voor iets dat een ander ook gemakkelijk had kunnen doen. Leeuw U bent energiek en voortva rend, maar toch twijfelt u zon der dat men dat opmerkt veel. U heeft het gevoel dat u voortdurend tegen de stroom in moet zwemmen, maar u laat dat aan uw omgeving niet merken. Daardoor loopt de spanning bij u op. Spreek u eens uit! Maagd Er is kans op een nieuwtje de ze week. Er zijn veranderin gen in het verschiet en u moet zich aan nieuwe situaties aan passen. U krijgt de kans ver der te werken aan een geliefd idee of project. Op gevoelsge bied bent u in een periode van rust beland. Weegschaal Het wordt een beetje een rom melige week voor u. Toch moet u zien de dingen uil el kaar te houden. U zult voor zichtig moeten zijn in verband met wat communicatie-stoor nissen in uw omgeving. Pro beer te achterhalen wat er speelt en gooi de zaak open. Schorpioen Er is iets dat niet aan uw aan dacht mag ontsnappen. In ver band met een uitgave moet u tevoren overleggen of advies vragen. Niet overhaast of im pulsief een beslissing nemen in die kwestie. Ook in liefde en relaties is er wat onrust. Voor de rest wachten u goede uren met leuke bezigheden. Boogschutter Het zit erin dat u deze week een beslissing moet nemen die u wat zwaar valt. U zit er erg tegenaan te hikken, maar u wee"t dat als de kogel een maal door de kerk is u weer opgelucht kunt ademhalen. Het is heel goed mogelijk dal dit een prettige week wordt. Steenbok U kunt deze week twee din gen doen: ofwel de zaken nog eens met humor bekijken, of wel blijven mopperen en oude koeien uit de sloot halen. Er komt gelukkig een prettig be richt en er gebeurt iets dal de vaart weer in uw leven brengt. Waterman Er staat iets positiefs te ge beuren op gevoelsgebied. Mogelijk kan de week heel goed voor u uitpakken. Neem tijd voor uzelf en maak er iets goeds van. Het is een goed moment om eens na te denken over de afgelopen periode. Vissen U gaat een karwei afmaken dat u zwaar op de maag ligt. Na afronding zal de opluch ting groot zijn. Vervolgens komt u weer eens aan u zelf toe en dat is hard nodig. Ver wen uzelf en anderen met een aardig uitstapje.

de Faam | 2004 | | pagina 33