'We gaan niet verpieteren in een bouwput' Autoruit stuk? Winters verwenweekend in hartje Dauwendaele Nieuwe rondweg brengt verlichting voor Koudekerke Amnesty zoekt collectanten ClasCarage Kerstman op bezoek bij Meanderhof Middelburg Nieuw: Verkeersinstructie Gerard Tweede EM-TÉ in Zeeland Familie de Weerdt wint weekend Veel geld voor betere scholen in arm Ethiopië Expo in bieb Inzameling voor jeugd Roemenië Vrijkaartjes voor Dance Party in Arsenaaltheater Voorlezen uit Zeeuwse bijbel Kerstconcert Ons Boeregoed Duo Gavotte in kerstsfeer Politie heropent moordzaak Goes Kerstmarkt in Kamperland Dubbel voordeel op het nieuwe ANWB Tankstation in Vlissingen. Gratis comfortabel kniematje* en nog een aantrekkelijke korting per liter ook Vrijdag 17 en zaterdag 18 december van 8:00 tot 18:00 uur ANWB ar Woensdag 15 december 2004 De Faam >:x-: x Sv-x-■i=:s::-5S8BK!?-x ::-»>» rssBEass? ^ffiK^OTjsssssssNsasssBBSBicccswJiSHisssssPSScaaaHfSBSiaciSsa Kg>VMaaaaaMtbi»iii»i!waMi Debby Vermaat. (foto: Jaap Wolterbeek) OOST-SOUBURG - Fotograferen. De een doet het graag zelf. de ander laat het over aan de vakman. Of in dit geval de vakvrouw. Debby Vermaat opende zaterdag (1 1 december) haar fotostudio PersPectief Fotografie aan de Paspoortstraat 18 in Oost-Souburg. De fotografe maakt onder meer portretten van groot en klein, bruidsreportages op locatie en bedrijfsreportages. Ook bewerkt zij digitale foto's en oude kiekjes. Vermaat heeft jarenlang gewerkt bij fotografen in Vlissingen en Middelburg en is goed bekend met de Zeeuwse markt. Iedereen die foto's wil laten maken kan zonder af spraak binnenlopen. PersPectief Fotografie is geopend van maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 1 7.00 uur. In het nieuwe jaar is de studio op maandag ge sloten. Een afspraak maken kan via 0118-617174. Gerard van den Heuvel, (foto: Jaap Wolterbeek) OOST-SOUBURG - Verkeersinstructie Gerard verzorgt sinds ok tober rijopleidingen voor het rijbewijs B. Eigenaar en instructeur van de nieuwe rijschool is Gerard van den Heuvel. Naast zijn eigen bedrijf blijft hij voorlopig ook nog werken als installateur en als rij-instructeur voor een bedrijf in Middelburg. Verkeersinstructie Gerard rijdt in een Volkswagen. Mensen die graag het felbegeerde roze papiertje willen behalen kunnen zowel overdag als 's avonds lessen nemen bij Gerard. Verkeersinstructie Gerard is gevestigd aan de Turnhoutstraat 42 in Oost-Souburg en bereikbaar via 0118- 468157. De bakkerij van EM-TÉ in Middelburg-Zuid. (foto: Jaap Wol terbeek) MIDDELBURG - De EM-TÉ supermarktketen heeft haar tweede vestiging in Zeeland geopend. Woensdag 8 december gingen de deuren van de winkel aan de Joh. van Reigersbergstraat 11-13 open in Middelburg. EM-TÉ onderscheidt zich door een klant vriendelijke aanpak. De supermarkten zijn ruim opgezet, met in het midden een groot assortiment kruidenierswaren en daar om heen een uitgebreid versaanbod. Vakbekwame medewerkers advi seren de klanten in de ambachtelijke slagerij, de bakkerij en groen teafdeling. Ook heeft de Middelburgse supermarkt een stomerij, fotoservice en TPG-Post servicepunt. Binnenkort wordt dit uitge breid met een geldautomaat en een Lotto uitgiftepunt. EM-TÉ supermarkten zijn al meer dan vijftig jaar een begrip in Brabant. De winkels dragen de initialen van de oprichter Mechie Tromme len. Leon de Kok overhandigt de prijs, (foto: pr) VLISSINGEN - In de oktober acliemaand bij Imabo Anker Desein in Vlissingen konden bezoekers kans maken op een geheel ver zorgd weckend voor zes personen in het Limburgse vakantiepark Weerterbergen van Roompot Vakanties. De familie De Weerdt uit het Bevelandse 's-Hcer Arendskerke won deze prijs. Leon de Kok, directeur van Logus Bouw- en afbouwmatcrialen, is tevreden over de actiemaand, waarin zij honderden bezoekers mochten ontvan gen. Logus heeft achttien vestigingen in West-Brabant en Zeeland, allen actief op het gebied van bouw- en albouwmalerialen. Een van deze vestigingen is Anker Desein. Het bedrijf is een totaalle verancier op het gebied van bouwmaterialen. Onderdeel daarvan is een breed assortiment bestratingsmaterialen, tuinhout, verlichting en gereedschappen. MIDDELBURG - Vertegen woordigers van de Stichting Arsi Negelle reizen met ruim 17 duizend euro naar Ethiopië om daar verbeteringen aan te brengen in de scholen. Omdat contact met de bevriende scholen moeilijk was, weet de stichting nog niet precies wat er met het geld gaat gebeuren. Een tijdlang was namelijk geen tele foon en mailverkeer mogelijk. Dat het nodig is, staat - aldus de stichting - als een paal boven water. VLISSINGEN -Nog tot 3 janu ari hangen in de Bibliotheek Vlissingen vijftien schilderijen van Henk Willem Koert Meij er. De zeventigjarige Vlissinger werd geboren in Franeker en ontwikkelde zijn schilderkunst tijdens zijn verblijf in Suriname als bouwkundige. Terug in Nederland kon hij niet om de schildersezel heen en verschoof zijn aandacht van olieverf naar acryl. Als zijn werk in een stro ming zou moeten worden onder gebracht dan zou hel abstract ex pressionisme naast surrealisme moeten heten. De expositie is te zien tijdens de openingsuren van de bibliotheek. VLISSINGEN - De SOK (Stichting Ondersteuning voor Roemeense Kinderen) collec teert nog tot en met vrijdag 24 december in Vlissingen. De stichting houdt zich bezig met kleinschalige projecten in Roe menië. Frank en Heieen Vos hebben de stichting opgericht nadat ze zelf 3,5 jaar in Roemenië als vrijwil liger werkten. Flet geld van de Vlissingse collecte gaat naar de opvang van verlaten kidneren en pleeggezinnen in het Balkan- land. Bouwoverlast in de binnenstad van Vlissingen. (foto: Jaap Wolterbeek) VLISSINGEN - Een interessante kortingspas zal flink wat extra mensen naar het centrum van Vlissingen trekken. Dat is de stellige overtuiging van Wim de Ridder, voorzitter van de Winkeliersvereniging Vlissingen. Hij probeert met man en macht de laatste twijfelende ondernemers over de streep te trekken, zodat de pas in februari in gebruik kan worden geno men. Het benodigd aantal deelnemers is nu bijna in zicht. Door Ellen De Vriend Dc Vlissingse binnenstad gaat grondig op de schop. Een nieuw winkelcentrum (De Fonteyne) verrijst, maar ook de Walstraat-zuid, de Spuistraat en het pand van Renaissance worden aangepakt. "Dat is even doorbijten voor de ondernemers en de consumenten. Maar we gaan niet met z'n allen in een boutvput zitten te verpieteren, er is in Vlissingen nog genoeg Le doen", betoogt De Ridder. Om de pijn te verzachten, voorzagen de gemeente en BAM Vast goed dc plaatselijke ondernemers van een budget. Hiermee mogen ze activiteiten ontwikkelen die ondanks de overlast toch publiek naar de Scheldestad trekken. Eén initiatiefis de kunstlooproute, maar ook de kortingskaart hoort in het rijtje thuis. Het Wageningse marketingbureau ProCards regelt de zaken rond om de Fonteyne-pas. Volgens Pieter Ricmens van ProCards zijn er vijftig Vlissingse ondernemers nodig om het project van de grond te krijgen. "We hebben er nu 37 plus een groepje dat nog twijfelt, VLISSINGEN - Amnesty International gaat in de laatste week van februari 2005 weer landelijk collecteren. De men senrechtenorganisatie is daar om op zoek naar collectanten in de regio. Amnesty International streeft naar een wereld waarin iedereen alle rechten geniet die zijn vast gelegd in de Universele Verkla ring van de Rechten van de Mens en andere internationale mensenrechtendocumenten. Zo doet de organisatie onder zoek naar de stand van zaken en wordt er actie gevoerd op het tegengaan en stoppen van ernsti ge inbreuken op het recht op li chamelijke en geestelijke on schendbaarheid, het recht op vrijheid van geweten en me ningsuiting en het recht om niet te worden gediscrimineerd, in gebed in haar werk ter bevorde ring van alle mensenrechten. Wie er wat voor voelt om mee te doen aan die collecte kan zich melden bij Denise Sorgedrager in Vlissingen, telefoonnummer 0118-469692. advertentie Uw voordeel onderweg Bij het nieuwe ANWB Tankstation aan de Paul Krugerstraat 237 in Vlissingen zit het voordeel niet alleen in de aantrekkelijke korting. Met het handige kniematje zorgen we ook nog eens voor een comfortabele ondersteuning bij diverse klussen aan uw auto of in huis. ANWB leden en houders van een ANWB Visa Card met pin ontvangen extra korting. U kunt 24 uur per dag, 7 dagen per week terecht bij een schoon en veilig tankstation met permanent cameratoezicht. Bij zeer eenvoudig te bedienen pompen waar u onder andere met uw giro- of bankpas of met uw Visa creditcard met pin, gemakkelijk kunt betalen. Waarna u meteen kunt tanken en snel weer uw weg kunt vervolgen. Goede reis. Kniematje voor iedere klant (zolang de voorraad strekt) Gp anwb.nl Reageren? VLISSINGEN - De Faam heeft twintig vrijkaarten voor de Christmas Dance Party op vrijdag 24 december in Vlis singen. Die worden verloot on der lezers. Het wordt een stijlvol avondje uit, een dansfeest met discomu- ziek uit de jaren zeventig, tachtig en negentig. Maximaal vijfhonderd mensen kunnen ge nieten van optredens van Boaz Black The Soul Patrol, soul- en gospelgroep David en DJ Bas. Weet jij hoeveel feestgan gers er passen in de zaal van het Arsenaal? Sms dan je antwoord naar 2121. Begin het bericht met WfN (spatie) FGO (spatie), gevolgd door het juiste ant woord, naam, adres en woon plaats. Hierna ontvang je een re- tourbericht a 0,40 euro. Hoe va ker je jouw antwoord inzendt, hoe groter de kans dat jij op kerstavond aanwezig bent in Het Arsenaal! Stuur je inzen ding in voor donderdag 16 de cember 12.00 uur. Alle winnaars krijgen persoonlijk bericht. De lijst met namen is 22 december terug te lezen in deze krant. advertentie Wij repareren of vervangen uw voorruit... vaoaj Bel snel naar ClasCarage en check uw eigen risico ClasCarage is altijd voordelig. Broxven 6, ESCH Tel: 0411 - 60 42 44 www.glasgarage.nl dus dat zal wel lukken", schat hij in. ProCards gokt op vierduizend pashouders, maar De Ridder denkt stiekem al aan zesduizend afne mers per jaar. De Fonteyne-pas wordt geen doorsnee-kortingskaart. De consu ment betaalt twaalf euro en kan dan bij de aangesloten onderne mers korting krijgen of gebruik maken van maandacties. "Onder nemers kunnen meedoen voor vijftig euro per maand," legt Rie- mens uit. "Ze krijgen daarvoor verschillende advertenties, een bui tenbord waarop zij hun actie kunnen zetten en een gezamenlijke website met alle aanbiedingen." Een mooi aanbod, bezweert Wim de Ridder. "Je zou gek zijn als je niet meedeed: een advertentie al leen is al duurder!". "De kracht zit hem 111 het gezamenlijke. Mijn klanten horen niet al leen over de spijkerbroekenactie die voor mijn zaak geldt, maar le zen tegelijk over wat de groenteboer die maand in de aanbieding heeft. Of de Hema. Zo krijgen we eikaars klanten op een presen teerblaadje aangeboden." De Fonteyne-Pas komt in elk geval niet voor februari in de omloop. Maar de Vlissingse winkeliers zitten tot die tijd niet bij de pakken neer. Zo is er op 2 januari een Goede Voornemensmarkt in het cen trum, waar mensen terecht kunnen die willen stoppen met roken, plannen hebben om te gaan sporten of een andere kledingsti j I wil len. MIDDELBURG - Stichting 't Meandertje krijgt zondag 19 december bezoek van de Kerstman. Kinderen en ouders zijn vanaf 13.00 uur welkom in de tent in het hart van de Middelburgse buurt de Meanderhof. Er zijn oliebollen, snert en war me chocolademelk voorradig. Kinderen mogen een kerststukje maken. Ook is er een loterij met prijzen. De wintermarkt van vorig jaar. (foto: Firi den Hoedt) MIDDELBURG - Winkelcen trum Dauwendaele houdt vrij dag 17 en zaterdag 18 decem ber een Winter Verwen Week end. Behalve een wintermarkt niet kramen hebben de ondernemers verschillende verrassingen in petto voor het winkelend pu bliek. Zo is er elk half uur een winnaar in het prijzenfestival, kunnen kinderen hun creativiteit bewijzen in een kleurwedstrijd en is er na afloop van de vrijdag se koopavond een optreden van klcderdrachtveremging Ons Boerengoed. Verder loopt er twee dagen lang een Mister X door het winkel centrum. Deze deelt gratis pro ducten uit aan voorbijgangers. Vrijdagavond deelt de mystery man zogenaamde Dauwendaele Euro's uit, waar die avond mee betaald kan worden bij de zaken in het winkelcentrum. Meer informatie via www.binnenwinkelen.nl KOUDEKERKE - De nieuwe Rondweg Koudekerke wordt donderdag (16 december) geo pend. Gedeputeerde T. Poppe- laars, de Vlissingse wethouder P. van der Maden en burge meester van Veere A.C. de Bruijn nemen de weg om 16.00 uur officieel in gebruik. De nieuwe weg moet zorgen voor minder verkeer op de be staande wegen in Koudekerke en tussen Koudekerke en Vlis singen. Gemeenten en provincie verwachten dat daardoor het woonmilieu langs de routes ver betert. Het zuidelijk deel (S14) van de Rondweg Koudekerke verbindt Vlissingen met Koude kerke. In de kruisingen met dc Zuidbeekseweg, de Jacoba van Beierenweg en het rijwielpad langs de Middelburgsestraat zijn fietstunnels aangelegd. Het noordelijk deel (SI 5) gaat dienst doen als rondweg voor het doorgaande verkeer, dat nu nog dwars door Koudekerke heen moet. De Rondweg is door rotondes verbonden met be staande wegen. De weg is een initiatief van de provincie, gemeenten Veere. Vlissingen en Middelburg en het Waterschap Zeeuwse Eilan den. 31 »:-cs saaiR9S£3se«ss«S3^ssBBBSNaKBBaaieESDaB GOES - Veel aandacht is er voor de nieuwe bijbelvertaling. Zoveel aandacht dat het ver schijnen van het eerste deel van De hiebel in het Zeeuws bijna op de achtergrond raakt. De Koperen Tuin in Goes heeft er dan ook voor gezorgd dat de drie vertalers morgen (don derdag) stukjes uit die Zeeuwse bijbel komen voorle zen. De boeken Ruth, Jonaen Marcus zijn door verschillende vertaal groepen vertaald. Omdat er gro te verschillen bestaan in het Zeeuws, is er voor gekozen om met drie verschillende groepen te werken: een Noord-Zeeuwse groep die zich boog over Ruth, een Walcherse groep die het boek Jona vertaalde en een Zuid-Bevelandse groep die zich heeft gestort op het Marcus evangelie. Zowel het Nederlands Bijbelgenootschap als de Katho lieke Bijbelstichting hebben hun steun gegeven aan dit project. Het vertalen was werk van jaren. En er staan vertalingen van nog meer delen op het programma. De vertalers zijn om 19.30 in Dc Koperen Tuin te vinden. Naast voorlezen geven ze ook een toe lichting geven op het project. De bijeenkomst is gratis toeganke lijk. 'k Za je dat vertelle..., de biebel in 'l Zeêws, is uitgegeven door Uitgeverij De koperen Tuin, en behalve in de Zeeuwse boekhandels ook te koop in 't kerkje van Ellesdiek voor 9.95 euro. KRUIMNGEN - Ons Boere goed geeft op woensdag 22 de cember een kerstconcert met koor- en samenzang in de Jo- hanneskerk in Kruiningen. Aan het concert doen het ge mengde koor en hel gelegen heids-kinderkoor van dc vereni ging mee. Het kinderkoor be staat uit 25 kinderen die. net als de volwassen koorleden, gekleed zijn in Zeeuwse klederdracht. Beide koren staan onder leiding van Johan Huissen. Koos van de Slikke bespeelt het orgel, Mari- ëtte van der Hart begeleidt het geheel op de piano en Anoeska Gijzel speelt fluit. Op het pro gramma staan voornamelijk be kende en traditionele kersilicde- ren. Ook zijn er liederen waarbij hot publiek kan meezingen. Het kerstconcert begint om 19.30 uur en is gratis toegankelijk. WEMELDINGE - Duo Gavot te speelt op vrijdag 17 decem ber in de Hervormde Kerk in Wemeldinge een adventscon- cert. Het duo, bestaande uit organist Martin Mans en panfluitiste Noortje van Middelkoop, brengt bekende advents- en kerstliede ren ten gehore. Ook spelen de musici enkele delen uit de Mes siah van Handel en twee werken van Bach. Het concert begint om 20.00 uur. Toegang kost zeven euro voor volwassen en drie euro voor kinderen onder de twaalf. GOES - De politie heeft de moordzaak op de toen 81-jari ge Sam Blokpoel in Goes her opend. Anonieme informatie werpt nieuw licht op de nooit opgeloste zaak. Blokpoel maakte op 19 augustus 1995 zijn laatste avondwande ling. De oude man werd op de Oostwal zo ernstig mishandeld dat hij enkele dagen later over leed. De politie maakte deze week bekend in oktober de zaak weer te hebben geopend. Een team van veertien rechercheurs gaat sommige getuigen, die destijds zijn verhoord, opnieuw horen. Ook zullen andere men sen benaderd worden. De politie hoopt met de nieuwe informatie en de huidige verbeterde onder zoekstechnieken, zoals DNA- onderzoek, de zogenaamde cold- case toch op te lossen. KAMPERLAND - De onder nemersvereniging van Kam perland en ZeelandNet Studio houden op vrijdag 17 en zater dag 18 december voor de twee de maal een kerstmarkt in Kamperland. Thema van de kerstmarkt is Kij ken, Proeven. Beleven, Luiste ren, Genieten en Bewonderen. De Kerstmarkt is bij ZeelandNet Studio aan Het Rip 9 en is van vrijdag van 19.00 uur tot 22.00 uur en zaterdag van 12.00 uur lot 17.00 uur. Entree kost twee euro en dat is inclusief een kopje kof fie of chocolademelk.

de Faam | 2004 | | pagina 29