Hoe is het met de vissen? Gladheidbestrijding in Middelburg: nieuwe manier van strooien Week 50 Condoleanceregister prins Bernhard Zeven spekcheques voor initiatieven in de wijk De gemeente geeft in 2005 Uitstel opening Chatten €118.222.000 uit Uniek wonen in woonpark Mortiere Woensdag 8 december 2004 De Faam Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 De visstand van Middelburg wordt onderzocht. De Organi satie ter Verbetering van de Binnenvisserij (OVB) uit Nieuwegein verricht het onderzoek van dinsdag 14 tot en met vrijdag 17 december. Het onderzoek richt zich voor al op de Vesten en op de vij vers en waterlopen in de Griffi oen, Middelburg-Zuid, Dau- wendaele, het Oude Gat (Arne- muiden) en de vijvers in Too- renvliedt. Doel van het onderzoek is om een beeld te krijgen van de om vang, samenstelling, groei en conditie van de visstand. Het vormt de start van een project waarin de Hengelsportvereni ging Middelburg een Visstand- beheerplan voor de stadswate- ren laat opstellen. De resultaten van het onderzoek en de aanbe velingen van de OVB zijn daar voor onmisbaar. De hengel sportvereniging zal samen met het waterschap en de gemeente werken aan een evenwichtig be heer van de stadswateren. De OVB wordt tijdens het onder zoek geassisteerd door een be roepsvisserijbedrijf. Zorgvuldig heid staat bij het onderzoek voorop. Onderzoek Ter voorbereiding is in augustus een onderzoek naar het water milieu gedaan. Daarbij is onder meer gekeken naar de hoeveel heid waterplanten, de helderheid van het water en het zout- en zuurstofgehalte. Nu worden de vissen zelf onderzocht. Hierbij staat de gezondheid van de vis voorop; er zijn dus bepaalde re gels. In het koude water zijn de vissen rustiger en dus gemakke lijker te vangen. Voor het vangen gebruiken de vissers twee soor ten visvangtuigen, de zoge naamde zegen en het electro- visapparaat. De gevangen vis sen worden in een speciaal bad licht verdoofd. Het meten, tellen en wegen van de vissen gaat daardoor makkelijker, zonder al te veel kans op beschadigingen. Met deze gegevens kan bepaald worden of de vis in goede condi tie verkeerd. Van een paar vis sen wordt tevens een aantal schubben verwijderd. Hiermee valt de leeftijd van de vissen te achterhalen. Dit is nodig om te kunnen beoordelen of een goe de leeftijdsopbouw aanwezig is. Een vis heeft hier nauwelijks last van. Na afloop worden de vissen weer in het water teruggezet, maar als het nodig is kunnen er enkelen meegenomen worden voor nader onderzoek. Wanneer de onderzoeksgege vens bekend zijn, kan men vra gen beantwoorden over de kwa liteit en kwantiteit van de vis stand. De onderzoekers probe ren een verband te leggen tus sen het leefmilieu van de vis, zo als diepte en de troebelheid van het water, de aanwezigheid van schuilmogelijkheden voor de vis sen, de waterkwaliteit, de hoe veelheid visvoedsel, de aanwe zigheid van roofvissen. De onderzoeksresultaten leiden tot een pakket van toegesneden be heersmaatregelen die, naast een gezonde visopbouw, ook bijdra gen aan een gezond en veer krachtig watersysteem. Schoner Nu in Middelburg steeds meer ri- ooloverstorten worden dichtge- zet zal ook de waterkwaliteit toe nemen. Dit past in de Europese Kader richtlijn Water die voorschrijft dat in 2015 het water in goede che mische en ecologische toestand moet verkeren. Een gezonde vis in een gezonde leefomgeving hoort daarbij Mocht u nog nadere informatie willen ontvangen of vragen heb ben, dan kunt u bellen met Hans Schout van de Hengelsportvere niging Middelburg, 's avonds telefoon 63 52 77 of Dick Sakko van de gemeente Middelburg, telefoon overdag 67 53 13. Zijne koninklijke hoogheid prins Bernhard der Nederlan den is vorige week woens dagavond overleden. De Prins is 93 jaar oud geworden. In verband hiermee biedt ge meente Middelburg haar in woners de mogelijkheid het condoleanceregister te teke nen. Dat kan tot en met 10 december in het stadskantoor aan de Ka naalweg, op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (en donder dagavond van 18.00 tot 20.00 uur). In het oude stadhuis aan de Markt, op werkdagen van 08.00 tot 19.00 en op zaterdag van 08.00 tot 17.00 uur. Woens dag en donderdag van 10.30 tot 12.00 uur kan ook op het wijk- ondersteuningspunt Arnemui- den (Langstraat 35) worden ge tekend. Tot op de dag van de begrafe nis hangen de vlaggen op de gemeentegebouwen half stok. Op de dag van de begrafenis zullen van 12.00 tot 12.15 de kerkklokken geluid worden van de Lange Jan en de Nederlands Hervormde kerken van Arne- muiden, Kleverskerke, Nieuw en Sint Joosland en Sint Laurens. De wieken van de Middelburgse molens De Hoop, De Koning, Buiten Verwachting, Ons Ge noegen en de Seismolen staan in de rouwstand. (foto: Gemeente Mieke Wijnen) Middelburg/ Bijna 119 miljoen euro is be groot om het gemeentelijk be leid volgend jaar uit te voeren. Dat is veel geld en de be lastingbetaler heeft er dan ook recht op dat de gemeen teraad er op toeziet dat dit geld goed wordt besteed. Sinds de Wet Dualisering heeft de raad daarvoor meer mogelijkheden. De raad heeft in november de begroting vastgesteld en daar mee bepaald hoe dit bedrag wordt verdeeld over o.a. ver keersmaatregelen, onderwijs voorzieningen, sociale uitkerin gen, volksgezondheid, milieu en cultuur. Als u meer wilt weten over de programmabegroting vindt u deze op www.middel burg.nl. Klik door naar de button Bestuur en Organisatie/ge meenteraad. Controle Minstens zo belangrijk is de raadsvergadering van decem ber. Hierin worden drie verorde ningen besproken waarin wordt geregeld hoe de controle wordt uitgeoefend op deze uitgaven. In de eerste verordening be paalt de raad aan welke voor waarden de begroting en de jaarrekening moeten voldoen. Hoe de interne controle moet zijn geregeld en op welke wijze tussentijds aan en door het col lege moet worden gerappor teerd. Ook wordt het college opgedragen om de risico's doorlopend in beeld te brengen en beleidsregels voor te stellen voor onder andere het onder houd van de kapitaal goederen( wegen, rioleringen etc.), de lo kale belastingen en de bedrijfs voering. In de tweede verordening wordt geregeld hoe de raad de exter ne accountant wil aansturen en wat dit betekent voor het colle ge. Een punt waar overigens veel gemeenteraden in Neder land op dit moment mee stoei en, is hoe de accountant naast de controle van de cijfers ook moet nagaan of het college heeft voldaan aan alle vastge stelde regels. Deze 'rechtmatig- heidtoets' is nieuw en vraagt om een uitgebreide doorlichting van alle regels die in de afgelopen jaren zijn opgesteld in soms zijn verouderd. In Middelburg gaat het om meer dan 300 regelin gen. Beloftes nakomen Tenslotte is er een verordening waarin de raad het college op draagt om periodiek de pro gramma's en de organisatie door te lichten om te bezien of de afgesproken prestaties en de beoogde effecten daadwerkelijk worden behaald. En dit op een manier die zo weinig mogelijk kost. 118.222.000 uitgeven zal geen probleem zijn, maar of de burgers daarvoor krijgen wat is beloofd, daar moet de ge meenteraad goed op toe zien. Dit betekent dat de controle zo moet worden ingericht dat fou ten zich minimaal kunnen voor doen en dat deze tijdig worden gesignaleerd zodat het college maatregelen kan treffen. De raad kan dan sturen op de re sultaten en daarover verant woording afleggen aan de bur gers, de kiezers. De Wet Dualisering biedt de ge meenteraad dus voldoende middelen om haar taak als volksvertegenwoordiger waar te maken. Wilt u weten wat hoe de partijen het zelf ervaren? Kijkt u dan eens in de weblogs op middelburg.nl. Daar houden raadsleden een digitaal dag boek bij. Vergaderingen Ook in december wordt duaal vergadert. Dat wil zeggen dat in de raadscommissies wordt ge debatteerd en de besluitvor ming plaatsvindt in de maande lijkse raadsvergadering. De ver gaderingen zijn in de raadzaal van het stadskantoor, entree aan de Arnemuidse kant. Commissie Maatschappelijke Zaken vergadert 8 december om 16.00 uur; Commissie Ruim te op 13 december om 17.00 uur en de Commissie Algemeen Bestuur op 14 december om 19.30 uur. De raad komt op maandag 20 december bijeen. De vergadering begint om 19.30 uur. In verband met het overlijden van zijne koninklijke hoogheid prins Bernhard heeft het dagelijks be stuur van waterschap Zeeuwse Eilanden besloten de opening en de open dag uit te stellen naar 2005. De nieuwe dagen moeten nog worden bepaald en leest u binnenkort op deze pagina. Wethouder Adrie van 't Weste inde zit donderdag 9 december van 19.00 tot 20.00 uur in de chatbox van burgemeester en wethouders. Via www.middelburg.nl kan je direct doorklikken naar de chatruimte. Daar zijn ook eerde re chatsessies na te lezen. Wethouder Albert de Vries deelde onlangs zeven spek cheques uit. De cheques vari eerden van 125 tot 1.500 euro. De inwoners van Sint Laurens sleepten de hoofdprijs in de wacht, name lijk een spekcheque van 1.500 euro. Met het gewonnen geld kunnen de winnaars kosten van hun initiatief verrekenen of - liever - weer een nieuw pro ject opzetten in de wijk. Een van de winnaars is Kipvis. Mevrouw Passenier heeft de vroegere supermarkt van Sint Laurens omgedoopt tot kunst werkplaats met deze grappige naam. Zij probeert de sociale functie van het pand te herstel len. Afgelopen zomer heeft Pas senier alle inwoners van Sint Lau rens uitgenodigd voor een 'kof fiekopjesproject'. Een groot suc ces. Zij wint hier mee een spek cheque van 600 euro. De heer Souisa sleepte een spek cheque van 125 euro in de wacht met het project 'De sterkste man'. Dit werd vorig jaar gehou den op de Vlasmarkt. Leuk voor bewoners, publiek en omliggen de horecapanden. Stichting Griffioen de Wijk valt ie der jaar in de prijzen. Dit keer met het project 'Poëzie in de wijk'De gedichten zijn gebundeld in het boekje 'De Griffioen schrijft'. Ook hangen in de Griffioen de mooiste gedichten aan muren en gevels. Zij winnen met dit project 500 euro. Ze vallen nog een keer in de prijzen. De vrijwilligers van het buurtcentrum hebben een compleet winterprogramma op poten gezet met een politiek spreekuur, live muziek, workshop mozaïek, dam- en schaakwed strijden, bingo, tafeltennistour- nooi, kerst- en oud en nieuwbal. De jury beloont het geheel met 500 euro. De inwoners van Sint Laurens hebben in het dorp gewerkt aan een jeu de boules baan. Jeu de boules banen trekken veel men sen en hebben een sociale func tie. Door de bewoners zelf werd hard gewerkt en veel geld is zelf opgebracht. De jury beloont het project met 1.500 euro, de hoofdprijs. De wijkbeheergroep West heeft er voor gezorgd dat oude, maar ook nieuwe bomen aandacht krij gen. Onlangs is een boekje ver schenen waarin drie bomenrou- tes staan beschreven: 'Bomen- routes in de stromenwijk en Park Toorenvliedt'. Een origineel initia tief, beloond met een spek cheque van 500 euro. Stichting het Meandertje organi seert steeds vaker leuke buurtac- tiviteiten. Niet alleen voor de Me anderhof maar voor heel Dau- wendaele. Kort geleden was er een Halloweenfeest voor jong en oud. De stichting wint met dit griezelfeest een spekcheque van 125 euro. Info Denkt u ook in aanmerking te ko men voor een spekcheque, wilt u iemand nomineren of wenst u meer informatie bel dan Anja Jonkman van Wijkaanpak ge meente Middelburg, telefoon 67 57 89. Meer info ook op www.middelburg.nl onder de knop wijkaanpak/spekcheques. Hier kunt u het juryrapport van de uitreiking lezen of een aanmel dingsformulier downloaden. Aanmeldingsformulieren voor een spekcheque zijn ook verkrijg baar bij de Wijkondersteunings- punten en op het stadskantoor. Woonpark Mortiere is goed op weg. Het enthousiasme over het Woonpark wordt met de dag groter, zeker nu de eerste woningen van fase 1a aan de horizon verschijnen. Steeds meer mensen bezoeken de bouwplaats om met eigen ogen te zien of het nu echt 'Zo mooi' wordt. Ook de bouwac tiviteiten van fase 1b zijn in middels gestart. De palen zijn al geheid en binnenkort wordt gestart met de fundering. Dat Woonpark Mortiere goed op weg is, blijkt ook uit de meest re cente ontwikkeling: de start ver koop van Woonpark Mortiere fa se 2a. Fase 2 wordt ten noorden van fase 1 gerealiseerd. Zo ont wikkelt Woonpark Mortiere zich stukje bij beetje richting de be staande woonwijk Dauwendae- le. De verkoop van de woningen start donderdag 16 december met van 18.30 tot 21.00 uur een grootschalige manifestatie in de burgerzaal van het oude stad huis aan de Middelburgse Markt. Hier worden alle woningtypen (inclusief enkele nog beschikba re woningen uit fase 1) gepre senteerd via informatiepanelen, artist impressions en maquettes. Meer info vindt u op www.mortiere.nl. De bijeenkomst stond eerst ge pland voor zaterdag, maar is vanwege het overlijden van Prins Bernhard verzet. Als alles vol gens plan verloopt, start de bouw van fase 2a mei volgend jaar. De oplevering vindt dan plaats in juni/juli 2005. De komende tijd kunnen winterse weeromstandigheden voor gladheid zorgen. Is dat het geval dan heeft gemeente Middelburg een plan gereed om snel en effectief te begin nen met gladheidbestrijding. Daarbij worden eerst de hoofd routes onder handen genomen zoals die in het schema staan. Daarop staan de belangrijkste autowegen en fietspaden. In de wegenwet is vastgelegd dat de gemeente er voor moet zor gen dat de wegen in de gemeen te in goede en veilige staat verke ren. Hier hoort ook het bestrijden van gladheid bij. Belangrijk is dat het gaat om een inspanningsver plichting en niet om een resul taatverplichting. De laatste jaren zijn in Middelburg diverse ver keerssituaties veranderd en er zijn ook nieuwe fietspaden en wegen aangelegd. Daarom zijn de strooiroutes iets aangepast. Weerbericht De dienstdoende opzichter - maar ook andere medewerkers van de buitendienst- houden de weerberichten in de winter altijd goed in de gaten. Overdag zijn zij verantwoordelijk voor de signale ring en bestrijding van gladheid. Verder zijn voor buiten de kan tooruren afspraken gemaakt met Provincie Zeeland en de regiopo litie, die signalerend optreden bij gladheid. De gemeente heeft een speciale verbinding met de weerdienst weer online. De medewerkers kunnen 24 uur per dag radarbeel den bekijken en andere gegevens controleren. Bijvoorbeeld de temperatuur van de lucht en het wegdek en de neerslagverwach ting op korte en lange termijn. Ook het zogenaamde dauwpunt is bekend. Dat is de temperatuur waarbij de lucht met waterdamp verzadigd is, zodat bij daling van temperatuur dauw wordt ge vormd. Die dauw kan weer be vriezen. Preventief De buitendienst van Middelburg strooit deze winter op een nieuwe manier: preventief met nat zout. Een methode die voorkomt dat ij- zel op de weg ontstaat. Via de weerdienst kan de gemeente in de middag al zien of morgen gladheid kan worden verwacht. Wanneer dat zo is rukt de Ge meente diezelfde middag of avond uit om een mengsel van zout en water op de weg te strooien. Het verkeer rijdt het mengsel in het wegdek. Door de chemische reactie die dan ontstaat krijgt ijzel geen kans. En dat is een stuk vei liger. Het kan dus voorkomen dat u een gemeentelijke wagen ziet strooien, terwijl het zonnetje aan de hemel staat. Aan de Waldammeweg staat een grote loods waar de Gemeente haar strooizout opslaat. Middel burgers mogen een gratis emmer tje komen halen. Foto: Gemeen te Middelburg/Chris Marijs Eerste prioriteit bij gladheid Natuurlijk zijn er belangrijke stra ten en verkeersroutes die prio riteit bij gladheid hebben. Dat zijn busroutes, doorgaande verkeers routes, wijkontsluitingswegen en hoofdfietspaden. Tweede prioriteit Bij aanhoudende gladheid, zoals langdurige of veelvuldige sneeuwval en ijzel, wordt op an dere wegen en fietspaden ge strooid. Derde prioriteit Bij plaatselijke gladheid door be vriezing wordt alleen gestrooid waar het nodig is. Heel vaak be treft het uitstiuitend bruggen. De ze worden dan eerst met de hand gestrooid. De opzichter is verant woordelijk voor de nacontrole op de routes waar is gestrooid of ge schoven. Zonodig wordt nog maals gestrooid/geschoven. En uzelf? De gemeente zorgt voor de alge mene gladheidbestrijding. Hoe graag we het ook zouden willen, de gemeente kan natuurlijk niet overal tegelijk strooien of schui ven. Inwoners, winkeliers en be drijven kunnen natuurlijk zelf ook het een ander doen: bijvoorbeeld hun eigen stoep sneeuw- en ijs vrij houden. Particulieren kunnen als zij zelf een emmertje meene men gratis strooizout ophalen bij de loods van de buitendienst aan de Waldammeweg. Bij de bruggetjes in de stad staan ook zoutkisten voor de hand- veegdienst. De Gemeente ge bruikt het zout daaruit om met de hand bijvoorbeeld een bruggetje of een smal paadje te strooien. Die zoutkisten zijp niet op slot, zodat ook inwoners^ls dat nodig is, kunnen strooien. U kunt gladheid ook voèrkomen. Als vorst wordt verwacht, Is. het natuurlijk niet erg handig om straat de auto te wassen. Dan komt er water op straat te liggen dat na bevriezing voor gevaarlijke situaties kan zorgen. Dit is zelfs verboden volgende de APV van de Gemeente Middelburg. Opmerking Wij hopen door dit artikel u vol doende te hebben geïnformeerd over gladheidbestrijding. Heeft u desondanks op- en aanmerkin gen over gladheidbestrijding, dan kunt u die doorgeven via tele foonnummer 67 53 22. HOOFDROUTES voor gladheidbestrijding Achter de Houttuinen Akkerlaan(tot Doeleweg) Amnestylaan Armeniaans Schuitvlot Arnestein weg Arnestraat B Bachtensteene Balans Banckertplein Banckertstraat Beatrixbrug Beatrixstraat, Prinses(Amemui- den) Begraafplaats Beneluxlaan(tot Briandlaan) Berkenlaan Bernhardstraat, Prins(Arnemui- den) Bierkaai Bierkaai Blauwedijk oprit parkeergara ge) Boassonlaan, M.H. Botter (Arnemuiden) Boreelstraat, J.P. Bosschaartsweg (tot Oost Sou burg) Brakmanstraat Breestraat B reeweg Briandlaan Brigdamseweg Buitenruststraat Burg, Korte C Churchill-laan, Sir Winston Clasinastraat D Dam Damplein Dauwendaelselaan Delft, Korte Doelenweg Dokstraat(Arnemuiden) Dwarskaai E Elektraweg Elzenlaan Europalaan(tot Briandlaan) F Fagotweg G Gerbrandylaan Gortstraat Grenadierweg Grevelingenstraat Groene Woud, Het Groenmarkt Grote Sternstraat H Hackstraat, Burgemeester Hakewill-Smithlaan, Generaal Haven, Nieuwe Havendijk Herculesweg Herengracht Hoboweg Hof van Tange (parkeerterrein) Hofplein Hoogaars Houtkaai Houtkaai J Julianalaan, Koningin(Arnemui- den) Jorisstraat, Sint K Kalverstraat (toegangsweg par keergarage) Kanaalweg (incl. Busstation) Keetweg(onder/boven) Kerklaan(Arnemuiden) Kinderdijk Klarinetweg Klein Vlaanderen Kleverskerkseweg (tot Arnebrug) Arnestein I Koebrug Koepoortplein Koepoortstraat Koestraat Koninginnelaan Koningsbrug Korenbloemlaan Korendijk Korteweg Koudekerkseweg Krommeweele Kruitmolenlaan L Laan der Verenigde Naties Langebeekstraat, Burgemeester Langeviele Langevielebuitenbrug Langevielesingel Langevieleweg Langstraat Lauwereyszstraat, Adriaan Lipperheystraat, H (tot waar mo gelijk) Londensekaai Londensekaai Looierssingel Loskade M Maasstraat Maisbaaigebied (opritten par keerkelders) Markt Marktstraat Middelgat Moerstraat, dr. v/d Molendijk(op-en afritten) Molenwater Molenweg(Arnemuiden) Molenzicht Molstraat Mortiere (gebied in ontwikkeling) N Nassaulaan Nederstraat Nieuwelandseweg(Arnemuiden) Nieuwstraat Nieuwstraat(Arnemuiden) Noordpoortplein Noordsingel Noordstraat(Arnemuiden) Noordstraat, Lange en Korte Noordweg O Olmenlaan Oosterscheldestraat Oosterse, Nieuwe Oostkerkplein Oostperkweg Oude Havenstraat Oude Rijksweg(tot gemeente grens) Oude Veerseweg Park de Griffioen Perrestraat v/d Pieterstraat, Sint Plein 1940 Poelendaelesingel Poelendaeleweg Populierenlaan Punt, de R Rademacherstraat(Arnemuiden) Ramsburgerweg Regentenlaan Reigersbergstraat, J.van Rijkersstraat, Dorus Rooseveltlaan, President Roozenburglaan Rotterdamsekaai Rouaansekaai Rouaansekaai Ruyterstraat, de S Sandberglaan Scholeksterstraat Schorerstraat Schroeweg Schuttershof(Arnemuiden) Seisbrug Seisdam Seisplein Seissingel Segeerssingel Singel(Amemuiden) Sint Laurens, dorp Spinhuisweg Spoorstraat Sportlaan Stadhuisstraat Statenlaan Stationplein (Arnemuiden) Stationsstraat Stromenweg T Thibautstraat, J.W. Torentrans Toren weg Arnestein II Tuindorp Turfkaai Turfkaai V Veersegat(Arnemuiden) Veerseweg (tot Gem.grens) Veerstraat Vlasmarkt Vlissingsesingel Vlissingseweg, Nieuwe (ventweg v/a Braakmanstr (Gem.grens)) Vlissingseweg, Oude (tot Am nestylaan) Volderijlaagte Vrijlandstraat W Wagenaarstraat Waldammeweg Walensingel Walstraat Westdijkstraat Westerscheldestraat Z Zandstraat Zuidsingel Zuidwal HOOFDFIETSROUTES voor gladheidbestrijding: A Agaat Alemanstraat F.G. Arondeusstraat W. B Baanstraat (met fietspad Lange Vielebrug) Beddewijkstraat Blauwe Dijk (bij rechtbank dub bel) Buitenruststraat brug Woon- goed) D Driellaan A. Van (fietspad achter zijde) E Elzenlaan (+brug) Kon. Laan Erasmuspad G Gravestraat Griffioenpad Groene Woud K Kanaalweg Klein Vlaanderen Kleverskerkeweg Korte Delft Koudekerkseweg Kromme Weele Kruisweg L Laan der Verenigde Naties Lange Delft Langeviele Lansbergenstraat P. (brug) Laurens Stommesweg Lutherse Kerklaan M Markt Meiveldpad houten brug) N Nieuwe Burg Nieuwlandsedreef Noordweg (tot aan Gerbrandy- laan_st. Laurens)+gedeelte bij Brigdamme Nwe Kleverskerkeweg Nwe Vlissingseweg (ventweg) O Oosterselageweg Oude Vlissingseweg Overloper P Parelplein Parelwegje Poelendaelesingel Poelendaeleweg Pottenbakkerssingel President Rooseveltlaan Prooyenspark fietspaden R Randstraat Reyersweg Rijkhalspad F. (brug) Rozenburglaan S Sandberglaan (binnen bebouwde kom) Schoutstraat doorgang Schroeweg) Schroeweg (zuidkant) Schroeweg richting M'burg bij spoor (nieuw) Schuifelstraat Segeersingel bij begraafplaats dubbel) Segeerweg (tot Dauwendaelse- straat) Seisbuitenbrug Seissingel Seisstraat Statenhove I Statenlaan Stromenweg T Torenweg Torenweg v.a. Mac Donalds V Veerseweg Vlissingsbolwerk Vlissingsestraat brug Volderijlaagte Vrijlandstraat

de Faam | 2004 | | pagina 4