Oudere vrouwelijke motormuis als probaat middel tegen vooroordelen over oudere werknemers dekbedvoordeel! 50% KORTING VIER SEIZOENEN DEKBED PRIJSKLAPPER Toe aan een nieuwe uitdaging? VOV houdt bijna vijftig jaar oude concert-traditie in ere 11 1 19.50 99 Gesclienlcverpalc Icing 95 VRIJWILLIG ^®^5SjsgraStïè DE VLIJT LINNEN Win 'n vrijkaartje voor Christmas Dance Party Radon-kuren kunnen helpen tegen reuma Bestuurlijk vrijwilligerswerk M m 99 "Als je niet weet welke kant je op moet gaan is elke afslag verkeerd" SCHLECKER HOME SHOPPING WWW.SCHLECKER.com ÏO EURO Kijk snel op 1-PERS. VAN 159,- NU 65% witte eendendons 35% witte eendenveertjes 100% katoenen tijk 2 Pers Van.249> voor 125,- Lits-j"umVan,289> voor 145,- Extra lang 1 Pers VanJlTftT- voor 89,95 Lits-jumVan^349> voor 159,- Lange Vorststraat 60, Goes, tel. 0113-2333796. Korte Delft 4, Middelburg, tel. 0118-633830, Lange Viele 11-13, Middelburg, tel. 0118-674400 Libero Up Go Duo pak diverse maten elders Elizabeth Arden 5th Avenue Eau de toilette 75 ml en Bodylotion 150 ml elders 49.95 JOOP Homme Eau de toilette 75 ml en Bodylotion 150 ml [gjr n Nivea Men Balsam Regular 100 ml elders 7.69 49 Merci Assort!, Melk ol Puur 250 gram Merci Finest Selection 400 gram i »»99 Hegron Gel 950 ml ♦O Balneum Hermal Badolie Fort 200 ml e'ders 7.19 Merci Crocant Kerstboom 150 gram per kg 12.50 f\ -t'i 89 's-Gravenpolder, 's-Gravenstraat 47 - Middelburg, Gortstraat 60-62 Oost-Souburg, Kanaalstraat 59 BELTEGOED! www.SCHLECKER.com voor deze actie en de voorwaarden. Afwijkend telefoonnummer voor mobiele telefoon-actie: 0900-2022834 Woensdag 8 december 2004 De Faam 25 MIDDELBURG - Er is niks mis met de vergrijzing op de arbeidsmarkt. Werkgevers hebben alleen nog niet ge leerd de meerwaarde van ou deren te zien. Daarom begint het RPA (Regionaal Platform Arbeidsmarktbeleid) Zeeland een poster campagne met de slogan 'Zeeland is nog lang niet uitgewerkt'. "Werkge vers willen nog steeds een jonge fitte vent," schetst Lou ise Beduwé van het RPA de vooroordelen op de arbeids markt. Door Ad Hanneman De poster hangt vanaf half de cember op in een groot aantal Zeeuwse abri's (bushokjes). Op die motor lacht een oudere dame op een motor de Zeeuwen tegemoet. Ze is - dat Li no Lux K^ilJ J q wordt duidelijk - op weg naar haar werk. "Met die kreet wil len we zeggen dat Zeeland de vergrijzing moet aanpakken. Langer doorwerken is name lijk noodzakelijk om de ver wachte massale auitstroom van ouder personeel het hoofd te bieden," weet Bedu wé. "Bovendien gaan veel ouderen tegen hun zin met pensioen. Senior adviseur Bedu wé ziet het somber in voor ouderen als met de vooroordelen niet rigoureus wordt afge rekend. Naast de postercam pagne moet ook ge werkt worden aan be wustwording van werkgevers en werkne mers. Beduwé somt een aantal vooroorde- 79 95 *vindt u binnen twee weken hetzelfde of een kwalitatief gelijkwaardig dekbed voor een lagere prijs, dan betalen wij u het verschil in contanten terug. ^adgeveo^ 'n9e nieufs IBS Groep Raadgevende Ingenieurs is een jong, dynamisch ingenieurs bureau, dat nationaal en internationaal werkzaam is op de gebieden Industrie, Bouw, Milieu en Infrastructuur. Door een forse uitbreiding van onze orderportefeuille zijn wij op zoek naar nieuwe medewerk(st)ers voor onze vestigingen in Spijkenisse en Terneuzen. IBS Groep Raadgevende Ingenieurs biedt veelzijdige banen vol uitdagingen en legio doorgroeimogelijkheden. Salaris en secundaire arbeids voorwaarden zijn zonder meer goed te noemen. Acquisitie wordt niet op prijs gesteld. Wij zijn op zoek naar enthousiaste medewerk(st)ers op universitair, hbo- en mbo-niveau die in een inspirerende omgeving veel vrijheid krijgen om zelfstandig te werken in de volgende vakgroepen: Werktuigbouwkunde en Piping Constructeurs Tekenaar-constructeurs (ervaren) Tekenaars. Elektrotechniek en Instrumentatie Constructeurs en tekenaar-constructeurs (VCA1). Civiele en Constructieve techniek Constructeur/ontwerpers Tekenaar-constructeurs (beton en staal) (ervaren) Tekenaars. Infrastructuur Ervaren engineers (ervaren) Tekenaars. De IBS-groep biedt ook onervaren medewerk(st)ers uitstekende begeleiding binnen de projectteams. Informatie en sollicitatie Voor meer informatie over de betreffende functie kunt u contact opnemen voor Spijkenisse met de heer M.C.S.W. Zaal, directeur, telefoon 0181 - 62 10 11 en voor Terneuzen met de heer V.A.O.Calon, adjunct-directeur, telefoon 0115 - 62 22 00. Uw brief met uitgebreid cv kunt u sturen naar Holding IBS Groep bv, Postbus 17,3200 AA Spijkenisse. len op en heeft daar meteen een antwoord op. Uit onder zoek is simpelweg gebleken dat ouderen helemaal niet va ker ziek zijn of minder produ ceren in het arbeidsproces dan jongeren. "Het is wel vaak zo dat ouderen als ze doorwerken wel eens wat anders willen doen dan het werk dat ze altijd al deden. Dankzij hun ervaring en knowhow is dat wel te rea liseren." Ze geeft toe dat ande re en passende functies mak kelijker te creëren zijn in grote bedrijven, "maar per branche kunnen ze ook zoiets beden ken," geeft ze als oplossing voor ondernemingen met slechts een handvol werkne mers. "Zoiets vergt wel een zekere gedisciplineerde aan pak." Om de toekomst op de ar beidsmarkt in evenwicht te houden moeten de initiatiefne mers nog een diversiteit aan wegen bewandelen. In het hoofdkantoor in Terneu zen wordt met spanning ge wacht op het antwoord van Europa waar voor de Zeeuwse initiatieven subsidie is ge vraagd. De Nederlandse overheid heeft landelijk 21 miljoen euro vrij gemaakt. "Hoeveel daarvan voor Zeeland is, hangt af van de projecten die we beginnen, De meeste ouderen vinden we in de zorg, de metaal, de over heid en de procesindustrie. Er is een stuurgroep benoemd die gaat onderzoeken waar projec ten kunnen starten. Waar we naar toe moeten is dat ouderen niet de vraag krij gen wanneer moet je met pen sioen, maar wanneer wil je met pensioen." VLISSINGEN - De Vlissing- se Oratorium Vereniging geeft zaterdag 18 december een concert in de Sint Ja- cobskerk. De honderd leden tellende vereniging van zan gers en zangeressen houdt hiermee een traditie uit 1946 in ere. Het programma is gevarieerd. Onder leiding van dirigent Lu- kas Groen wordt begonnen met het korte werk Die Geburt Christi van Felix Mendels sohn. Dit kerstgedeelte uit het onvoltooide oratorium Christus, opus 97, mondt uit in een vierstemmig Wie schön Lukas Groen is sinds vo rig jaar vaste dirigent van de VOV. (foto: pr) VLISSINGEN - De Faam heeft beslag we ten te leggen op twin tig vrijkaarten voor de Christmas Dance Par ty op vrijdag 24 de cember in Vlissingen. Deze kaarten verloten we onder lezers die het goede antwoord op on ze vraag sms'en. Weet jij hoeveel feest gangers er passen in de zaal van het Arsenaal? Sms dan je antwoord naar 2121. Begin het bericht met WIN (spa tie) FGO (spatie), ge volgd door het juiste antwoord, naam, adres en woonplaats. Het maakt niet uit of je klei ne of hoofdletters ge bruikt. Flicrna ontvang je een retourbericht a 0,40 euro en maak je automatisch kans op één van de kaarten. Hoe vaker je jouw ant woord inzendt, hoe gro ter de kans dat jij op kerstavond aanwezig bent in Het Arsenaal! Stuur je inzending in voor donderdag 16 de cember 12.00 uur, want dan worden de prijswin naars getrokken. De lijst met namen is woensdag 22 december terug te lezen in De Faam. Prijswinnaars ontvan gen zo snel mogelijk bericht. leuchtet der Morgenstern. Ver der worden Te Deum van A. Dvorak en Messa di Gloria van Giacomo Puccini opge voerd. De begeleiding is in handen van het Randstedelijk Begeleidings Orkest met con certmeester Arjan Kik. Dit or kest begeleidt per jaar zo'n zestig uitvoeringen van ama teurkoren met professionele solisten. De solisten voor dit concert zijn Marjorie Gincx- zinger (sopraan), Robbert Overpelt (tenor) en Ronald Dijkstra (bariton). De uitvoering in de Sint Ja- cobskerk in Vlissingen begint om 20.00 uur. MIDDELBURG - Reumapati ëntenvereniging Midden-Zee land houdt dinsdag 14 decem ber een bijeenkomst over de radon-kuren die in Oostenrijk worden aangeboden. In de oude mijngangen van het Oostenrijkse Bad Gastein komt radon voor. Deze stof heeft een heilzame werking voor mensen met een reumatische aandoe ning. Uit onderzoek van de univer siteit van Maastricht dal in 2000 gehouden werd, blijkt dat een kuur geruime tijd grote vermin dering van klachten geeft. Arts en reumapatiënt N.H.G.B. Wolter geeft tijdens de bijeen komst in Middelburg een lezing over het onderwerp. De bijeen komst begint om 19.30 uur in kerkgebouw De Hoeksteen aan de Rozenburglaan in Middel burg. VLISSINGEN - Het Steunpunt Vrijwilligerswerk Vlissingen (gevestigd in de Bibliotheek Vlissingen) wil vrijwilligers en or ganisaties bij elkaar brengen onder meer door middel van een vacaturebank. Hierin staan inmiddels zo'n vierhonderd vaca tures opgenomen bij maneges, evenementen, musea, peutcrop- vang, buurtverenigingen, dierenbescherming, sportverenigin gen, en nog veel meer. Dit is deel twee van de serie over vrij willigerswerk, deze keer over bestuurlijk vrijwilligerswerk. Bij vrijwilligerswerk denken de meeste mensen aan werken met je handen. Daarnaast wordt ook steeds meer een beroep gedaan op 'hersens'. Op mensen die bij de plaatselijke zangvereniging, de basisschool of bij de voetbalclub van hun kind in het bestuur gaan zitten. Alle maal bestuurlijk vrijwilligerswerk. Er melden zich steeds meer vrijwilligers voor bestuursfuncties aan. Zo zetten hoogopgeleide, ervaren en sterk gemotiveerde men sen uit het bedrijfsleven zich in als vrijwilliger. Net als gepensio neerden of Vutters die na een intensief arbeidsverleden graag een actieve rol willen blijven vervullen in contact met de samenleving. Organisaties die afhankelijk zijn van vrijwilligers kunnen zeer ge baat zijn bij het aanbod van deze nieuwe groep vrijwilligers. Bij voorbeeld voor de ontwikkeling van een beter werkklimaat, betere arbeidsomstandigheden, nieuwe wervingstechnieken, of een gede gen financieel beleid. Voor ieder bestuur gelden andere maatstaven, en iedere bestuur lijke functie is anders van inhoud. Wil iemand gemotiveerd als be stuurlijk vrijwilliger aan de slag kunnen gaan, dan is het van be lang, dat hij of zij op de hoogte is van het doel en de werkwijze van die vrijwilligersorganisatie. Het Steunpunt Vrijwilligerswerk Vlissingen wil een brug slaan tussen de bestuurlijke vrijwilliger en de vrijwilligersorganisaties. Er is onder meer contact geweest met de Rotaryclub Vlissingen. Onder de leden zijn vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven die veel ervaring hebben in bestuurlijk vrijwilligerswerk. Het Steun punt Vrijwilligerswerk Vlissingen wil gebruik gaan maken van hun expertise en enthousiasme. Het Steunpunt Vrijwilligerswerk is van plan een aparte map en da tabase met bestuursvacatures beschikbaar te stellen. Mensen die interesse hebben in een bestuursfunctie kunnen vrijblijvend een bezoek brengen. Is er geen functie naar wens? Laat u dan inschrijven. Het Steun punt neemt dan contact met u op zodra er een geschikte vacature wordt aangemeld. Non-profit organisaties die bestuursleden zoe ken zijn welkom om een vacature te plaatsen. Het Steunpunt Vrijwilligerswerk is gevestigd in de bibliotheek Vlissingen. U kunt daar terecht tijdens de openingstijden van de bibliotheek. Bellen kan ook: 0118 422114. E-mail: vrijwilli- gers@spui.nl Frans H. van Spaandonk. voorzitter van de werkgroep Community Service van de Rotaryclub afdeling Vlissingen: "Mensen bij Rota ry worden geacht zich maatschappelijk in te zetten Dat vinden ze ook leuk. En daarom zijn ze ooit uitgenodigd om erbij te komen. Rotary is vrijwillig, maar niet vrijblijvend. Het is een netwerk ge baseerd op het essentiële beginsel 'Service above Self. Je bent dus bereid iets van jezelf te geven, je wilt dienstbaar zijn aan de samenleving en wilt dit ook in de praktijk zichtbaar maken In principe wordt elk beroep door een clublid vertegenwoordigd, zodat je een zo breed mogelijke afspiegeling van do samenleving bent. Bovendien, hoe groter de variatie aan beroepen, hoe interes santer het gesprek en hoe meer je van elkaar kunt opsteken. Zo hebben we bijvoorbeeld een loods, een makelaar, een sportschool eigenaar, een arts, een landbouwer, etc. Kortom een gigantisch netwerk. Misschien zou het nuttig zijn om dit netwerk te laten werken voor aanbieders en vragers van Het Steunpunt Vrijwilli gerswerk Vlissingen. Zo van: Ik ga er zelf niet over, maar ik ken die en die, en kan het eens vragen. Op dit moment blijkt dat minstens de helft van onze 50 clubleden al besturen invult bij allerlei maatschappelijke organisaties. In het bestuur van het HKPD (huiskamerproject drugsverslaafden), mu ziek- en sportverenigingen, instanties voor maatschappelijk werk, noem het maar op. Dat werk gebeurt vanuit een persoonlijke be trokkenheid. In hoeverre dit werk vanuit de club gedaan kan wor den. is nog niet geïnventariseerd. De betrokkenheid binnen de club is groot. En wat betreft bestuur lijk vrijwilligerswerk moeten we die betrokkenheid zorgvuldig, continu en duurzaam weten te krijgen. En te houden. Want ook be trokkenheid moet gestructureerd zijn: Als je niet weet welke kant je op moet gaan is elke afslag een verkeerde." SCHLECKER MIL DC MAISAM per kg: 7.16 Balneum Hermal per kg: 9.98 per 100 ml: 3.50 Advertentie geldig vanaf 01.12.20O4 t/m 14 12.2004 zolang do voorraad stro kt Prijswljzlglngon voorbohoucfon ("excl 2.95 verzendkosten) (15 ct p/min

de Faam | 2004 | | pagina 24