Gevoelig, bijster intelligent plus buitengewoon lelijk Roemeense opera over droeve nar Hoge hakken, glitterjurken, veel haarlak en mooie zang Haute cuisine-cabaret versus Big Mac-grappen Jazz, rock, en funk galmen door Arsenaal CINE CITY VLISSINGEN SCHUTTERSHOF MIDDELBURG PODIUM T BEEST Kerstliedjes uit andere landen Mosselrock zoekt bands Improvisatietalent De Breij peutert in haar herinneringen Bluesbox speelt in café 't Hart Extra Koppen in theater Vestzak Amazones Finding Neverland Erik Of Het Klein insec tenboek Nederlandse versie The Polar Express Nederlandse versie. Princess Diaries 2: The Royal Engagement The Notebook The Phantom Of The Opera Ladder 49 The incredibies Nederlandse versie The incredibies Originele versie The Forgotten Bad Santa 'i Open Water Man On Fire Pluk Van De Petteflet Bridget Jones And The Edge Off Reason n Sneak Moviezone: Wilbur wants to kill himself The Five Obstructions Musica Cubana: Sons of the Buena Vista De avond van de Fran se film: Confidences trop intimes Kinderfilm: Beesten boot Nederlands gesproken El Bola Musica Cubana Leven DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Woensdag 8 december 2004 De Faam 21 Première Dagelijks 16.15, 19.00. 21.45 uur. Zondag ook om 11.30 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Komische actiefilm over vier vrouwen, die worstelen in hun dagelijks leven met persoon lijke en financiële problemen. Om alles op te lossen overval len ze een bank en tot hun ver bijstering komen ze ermee weg. Première Dagelijks 19.00, 21.45 uur. Het verhaal vervult op magi sche wijze de wens die ieder een diep van binnen nog altijd heeft: weer even onbezorgd ge nieten als een kind. Première Dagelijks 13.45, 16.15 uur. Zondag ook om 11.30 uur. In de insectenwereld beleeft Erik spannende avonturen. Première Een familie avontuur over een jongen die op kerstavond in een stoomtrein stapt met als plaats van bestemming: Noordpool Stad. Woensdag 13.45, 16.15 uur. Zondag ook om 11.30 uur. Romantische komedie over Mia, prinses van Genovia, op zoek naar de prins op het witte paard. Dinsdag 13.45 uur. Een romantisch verhaal over een jong stel in de jaren veer tig, dat gescheiden dreigt te worden door een klassenver schil. Dinsdag 19.00 uur. Een romantisch en muzikaal verhaal over een gemaskerde figuur die in de donkere kel ders van het Parijse operage bouw woont. Dagelijks 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Spannende actiefilm, over Jack Morrison, die van groentje uit groeit tot doorgewinterde brandweerman. Dagelijks 13.45, 16.15 uur. Dinsdag niet om 13.45 uur. Hilarische animatiefilm over superhelden, die bol staat van actie en avontuur. Dagelijks 13.45, 16.15, 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Hilarische animatiefilm over superhelden, die bol staat van actie en avontuur. Dagelijks 19.00. 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur. In deze psychologische thriller, wordt Telly Paretta door haar psychiater geconfronteerd met het feit dat ze lijdt aan waan ideeën. Donderdag l/m dinsdag 13.45 uur. Een achtjarig jongetje, wil twee criminelen, de ware bete kenis van Kerstmis laten zien. Zaterdagnacht 24.00 uur. Deze thriller, gebaseerd op een waar gebeurd verhaal, volgt Susan en Daniel tijdens hun duikvakantie. Donderdag t/m zondag 19.00, 21.45 uur. Maandag 19.00 uur. Dinsdag, woensdag 21.45 uur. John Creasy, een voormalig CIA medewerker, krijgt in de ze thriller, een baan als lijf wacht van de jonge Pita aange boden. Dagelijks 13.45, 16.15 uur. Avonturen van Pluk van de Petteflet. Dagelijks 13.45. 16.15, 19.00, 21.45 uur. Woensdag niet om 16.15 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Zondag ook om 11.30 uur. Het verhaal geeft een hilari sche en ontroerende kijk op het antwoord op de vraag: 'Wat gebeurt er na een happy end?' Maandag 22.00 uur. Verrassingsfilm voor de lief hebber. Donderdag 20.00 uur. In een kil en druilerig Glas gow, beschouwt Wilbur liefde als een ondraaglijke last. Maar als hij zijn leven wil beëindi gen, begint het pas! Vrijdag, zaterdag 19.30 uur. Maandag, dinsdag 20.00 uur. Vijfmaal dezelfde film maken, maar steeds volgens volstrekt andere regels, gesteld door Las von Trier. Dit levert briljante ingevingen op. Vrijdag, zaterdag 22.00 uur. Zondag 20.00 uur. Een swingende muzikale docu mentaire over de 84-jarige ge lauwerde zanger Pio Leiva, die talentvolle jonge muzikanten in Havana begeleidt en inspi reert. Woensdag 20.00 uur. In de nieuwste film van Patrice Leconte, stort een vrouw haar hart uit bij een vreemde man, die zij aanziet voor haar psy chiater. Woensdag 14.00 uur. Alle dieren uit de dierentuin varen, samen met Tom en Li li, na een overstroming in een grote boot over een eindeloze watervlakte. Donderdag en zondag 20.30 uur. Een sociaal drama over een 12- jarige jongen, die thuis mishandeld wordt door zijn vader. Dinsdag en woensdag 20.30 uur. Documentaire over Pio Leiva, die samen met een taxichauf feur, op zoek gaat naar leden voor een nieuwe band. Theatergroep Duinart speelt het hartverscheurende verhaal van de olifantman. (foto: pr) MIDDELBURG - Hij was mis schien wel de beroemdste mis maakte man uit de geschiede nis: John Merrick ofwel de oli fantman. Beroemd werd hij door de verfilming van zijn hartverscheurende verhaal. Theatergroep Duinart bestaat 12,5 jaar en grijpt het jubi leum aan om het verhaal van de olifantman op de planken te brengen. Zaterdag 11 decem ber is de première in het Spie- geltheater in Middelburg. Engeland negentiende eeuw. Dokter Frederick Treves (ge speeld door Peter Boot) ontdekt in een duistere kermistent de olifantman. Hij ontfemt zich over deze mismaakte man die als een levende 'freak' tentoonge steld wordt. Treves haalt Mer rick weg uit deze afschuwelijke situatie. De olifantman, een rol die Ruben Lebon op zich neemt, blijkt een gevoelige én intelli gente man te zijn. Stapje voor stapje krijgt Merrick een mens waardiger bestaan. Mrs. Kendal, een beroemd actrice, vertolkt door Anke Tanihatu, ontfermt zich over hem en introduceert Merrick in de hoogste kringen van Londen. Hij wordt zelfs ont vangen door Prinses Alexander van Wales. Maar gaat zijn oude baas er mee akkoord dat hij zijn bron van in komsten kwijt is? En wat Mer rick ook doet, op straat ziet nie mand hem als een normaal mens. En dat weet hij. Is dat een leven? Het stuk De Olifantman heeft cast van meer dan veertig mensen. De choreografie is in handen van Marleen van Buuren So What jazzband is in het zestienjarig bestaan een begrip geworden op het gebied van jazz. De band is één van de be kendere grote jazzorkesten. Het programma bestaat uit swing, rock, funk en latin, Begin no vember traden beide muziekge zelschappen ook al samen op in een drukbezocht Kaj Munk. Kaarten kosten vijf euro en zijn aan de zaal te koop of te reser veren sowhat@zeelandnet.nl of info@stichtingsowhat.nl. VLISSINGEN - Pop, rock en swing. Kortom, voor elk wat wils tijdens het concert van de Hansweertse muziekvereni ging Scheldegalm en de So What jazzband op zaterdag 11 december in het Arsenaal theater in Vlissingen. De aankomende talenten van de So What juniorband bijten om 16.00 uur het spits af. Om 19.30 uur begint het avondpro gramma met optredens van Harmonie Scheldegalm onder leiding van dirigent Dirk Ver holle en de So What jazzband, gedirigeerd door Moreno Be- verini. Scheldegalm speelt ook enkele nummers samen met zangeres Wilma Kostermans. Zo zingt zij onder andere Son of a Preacherman en I will sur vive. Omdat Kerstmis voor de deur staat, staan ook enkele sfeervolle en swingende kerst nummers op het repertoire. De MIDDELBURG - Rigoletto is de nar in dienst van de hertog van Mantua. Zijn verhaal is bij de doorgewinterde opera bezoeker wel bekend. De be roemde componist Verdi schreef dit drama waarbij de nar en zijn dochter Gilda slachtoffer worden van een schrijnende 'grap' van de her tog van Mantua. Het Roe meens Staatsopera Timisoara brengt het stuk morgen (don derdag) naar de Stadsschouw burg Middelburg. Het nieuwe stuk van de Roe meense Staatsopera staat bol van de bijzondere decors en kostuums, bedacht door de beste decorbouwer van Roemenië, Ca- talin Arbore. Bariton Vladimir Dargos zet een ontroerende Ri goletto op de planken. Dé ontdekking in Roemenië is Nicoleta Colceiar. Zij neemt de rol van Gilda voor haar rekening. Het supertalent brengt het thuis publiek al in vervoering en gaat dat nu ook in Middelbrug trach ten voor elkaar te krijgen. De rol Nar Rigoletto wordt slachtoffer van een misplaatste grap van de hertog, (foto: pr) van de Hertog van Mantua is in handen van de pas ontdekte te noren Alexie Srebnitski uit Oe kraïne en de Bulgaar Roumen Sterionov. De mezzopartij wordt vertolkt door Aura Twarowska en Gabriëla Hazarian. Rigoletto belooft een zinnenstre lende opera te worden met uit bundige kostuums, fraaie decors en prachtige zang en muziek. De opera in de Middelburgse Stads schouwburg begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 32 euro. MIDDELBURG - Hoogge hakt, veel haarlak, goed ge vulde glitterjurken en een dijk van een stem. De Bifi's, drie waanzinnige dames, ge ven vrijdag 10 december in Stadsschouwburg Middel burg een swingende muziek- thcaterproductie weg. Anncik Boer, Daniela Oonk en Anne-Marie Jung vormen sa men de Bifi's. Drie onvervalste showgirls. Vorig jaar zond de NPS hun comedy uit. Prompt won het trio het prestigieuze Gouden Beeld. Verder kregen ze de Pisuisseprijs en een no minatie voor een Musical Award. De dames zijn bekend van pro ducties als Heerlijk duurt het langst, Nonsens en Little Shop of Horrors. Al het succes was reden ge noeg voor de dames om met een eigen trailer Nederland rond te toeren. Een show boor devol muziek, van eigen num mers tot muziek van The Beat les, Al Jarreau en Leonard Bernsteind. Met klinkende klanken, stevige stampen en niet mis te verstane uitspraken scheppen de Bifi's orde in hun eigen chaos. Het optreden begint om 20.00 uur. Kaarten kosten vijftien eu ro. en de grime wordt verzorgd door Erica Blommers. Regisseur is Peter Adriaanse. De première op zaterdag 11 de cember in het Spiegeltheater aan de J.V. Sprengerlaan 6 in Middelburg begint om 20.00 uur. Daarna wordt het stuk nog eens elf keer in december en ja nuari gespeeld. Het complete speelschema is te vinden op www.spiegeltheater. nl of www.arduin.nl. Kaarten kosten een tientje en zijn te bestellen bij Stads schouwburg Middelburg of via 0900-3300033. 'S-HEER ABTSKERKE - Kerstliedjes uit verschillende landen schallen op zaterdag 11 december door de Hervormde Kerk in 's-Heer Abtskerke en een dag later door de Geertes- kerk in Kloetinge. Het zijn vrouwenkoor Capriccio uit Meppel, onder leiding van Wilfred van Eisden, en vrou wenkoor Cadans uit Goes, dat geleid wordt door Emilia Ta- batchnik-Li die voor het bijzon dere kerstconcert. Ze zingen kerstliederen uit onder meer Spanje, Polen, Wit-Rusland, Pu erto Rico en Engeland. Maar er zijn ook liederen van bekende en minder bekende componisten zoals Schubert, Festa, Zelenka, Hassler, Adam en Britten. De koren zingen zowel a-capella als met pianobegeleiding van Je- annette Ovink. Het concert in te 's-Heer begint om 20.00 uur, dat om Kloetinge om 14.00 uur. YERSEKE - Het bestuur van Mosselrock in Yerseke is weer op zoek naar bands die vol gend jaar augustus tijdens het festival op de planken staan. Bands kunnen zich inschrijven voor de voorrondes in Heart break Café in Goes. Live Demopresentaties, zo heet die voorronde. Het publiek heeft een grote vinger in de pap, maar zo benadrukt het bestuur van Mosselrock, het is zeker geen ta lentenjacht. Er is geen eerste prijs, er kan niet gestemd wor den via sms en er zijn geen weg- stemrondes. Het bestuur van Mosselrock moet gewoon onder de indruk raken van een band en kijkt daarbij ook naar de reacties van het publiek. Op zondag 20 februari en 6 maart kunnen alle bands die wil len laten zien wat ze waard zijn een gooi doen naar een plaatsje op Mosselrock. De optredens mogen dertig minuten lang zijn. Geïnteresseerde bands kunnen zich aanmelden via Ro- naldk@mosselrock.nl. Voor meer informatie is er de website www.mosselrock.nl. MIDDELBURG - Hij is mis schien wel wat aan de vroege kant, cabaretier Tim van der Sluijs. Want op maandag 13 december speelt hij in Stads schouwburg Middelburg zijn Oudejaarsconference. Maar ja, Van der Sluijs is niet bepaald een doorsnee cabare tier. Hij staat niet constant te schelden, hij shockeert niet als uiting van maatschappelijk en gagement, hij grossiert niet in banale grappen, hij is niet de Big Mac van het cabaret. Van der Sluijs is haute cuisine, ten minste dat beweert zijn mana gement. Het publiek kan dat testen op 13 december in Middelburg. Want wars van oubollige gezapigheid blaast hij de klassieke Oude jaarsconference wel een nieuw leven in. Met een hoge grap dichtheid, spitsvondig taalge bruik en vreemde kronkels be speelt hij het publiek. Een jaar lang heeft de cabaretier kranten gespeld, actualiteitenrubrieken bekeken, weekbladen verslon den, radio geluisterd, teletekst gezapt en het internet besurft. Het nieuws van het afgelopen jaar vat hij samen in vijf kwar tier eigenzinnig cabaret. Tim van de Sluijs betreedt op 20.00 uur de bühne van Stads schouwburg Middelburg. Kaar ten kosten vijftien euro. KRABBENDIJKE - Claudia de Breij is een nieuwe ster aan het firmament. Ze zingt, maakt theater en ze presen teert op de radio en op de televisie. Op zaterdag 11 de cember speelt ze haar pro gramma 'Claudia Zuigt' in De Meiboom in Krabbendij- ke. De Breij peutert in haar herin neringen. Hoe ze achterop de stofzuiger van mama zit en zo door de kamer wordt getrok ken. De illusie die Sinterklaas heet of de stelligheid waarmee ze denkt dat het met kerst vrede wordt. Maar ja, volwassen worden is onvermijdelijk. En dus vertelt Claudia de Breij ook over de gore hel die het le ven is sinds Eva de appel niet kon laten hangen. De Breij combineert haar snel le improvisatietalent met haar liefde voor supermuzikale liedjes. Ze wordt daarbij begeleid door Rogier Wagenaar, (gitaar), Sander Geboers (toetsen) en Phaedra Kwant (bas). Naast het theater is Claudia actief op radio. Ze heeft dagelijks op 3FM haar eigen populaire program ma 'Claudia d'r op'. Óp tv pre senteert ze twee keer per week beurtelings met Dolf Jansen 'VARA Laat'. Twee weken geleden presenteerde ze nog samen met Jack Spijkerman het speciale Kopspijkers- pro gramma Dance41ife. Tenslotte is ze vaste comedian van de Girls Comedy Night Claudia de Breij begint haar avondje Krabbendijke om 20.00 uur. Kaarten kosten twaalf en zijn te reserveren via 0113-395326 (bureau sociale- en burgerza ken), 0113-571864 (VVV Yer seke) en 0113-551552 (Jac ques Boonman) of via www.podiumreimerswaal. nl. MIDDELBURG - De Zeeuwse bluesformatie Blu- esBox treedt zaterdag 11 de cember op in Café 't Hart van Middelburg. De band staat bekend om haar repertoire vol klassieke blues krakers uit de jaren zestig en zeventig. BluesBox oogstte veel succes tijdens de laatste bluesroute in Vlissingen. Het concert in 't Hart van Middelburg begint om 22.00 uur. Het café is te vinden aan de Zusterstraat in de provincie hoofdstad. Goes, 't Beest, Nestval, theater, 20.30 uur. Middelburg, Stads schouwburg, Roemeense Staatsopera Timisoara, 'Ri goletto', 20.00 uur. Goes, 't Beest, Sketnicks, 21.00-21.30 uur. Goes, 't Beest, 0118-4, 21.45-22.15 uur. Goes, 't Beest, For The Alli ance, 22.30-23.30 uur. Goes, 't Beest, DJ Sun. 23.30 uur. Goes, 't Beest. Do It! - Bolts Nuts, 21.00 uur. Vlissingen, Vestzak99, De Zeeuwse Ko medie, 'Koppen', 20.15 uur. Vlissingen, De Pick, The Kids Are Allright, Yes You Did en Blanda, 21.30 uur. Middel burg, Stadsschouwburg, De Bi fi's, muziektheater, 20.00 uur. Vlissingen, St. Jacobskerk, go spelavond. 19.30 uur. Nw.- en St. Joosland, De Wegwijzer. Dorine, 'Los', cabaret. 20.30 uur. Middelburg, Doopsge zinde Kerk, Borg Diem Groe- neveld, boventoonconcert, 20.15 uur. Wemeldinge, PKN Kerk, Het Zeeuwse Mannen Ensemble, kerstconcert, 20.00 uur. Goes, 't Beest, Kinky All Star Night, 21.00 uur. Vlis singen, Vestzak99, De Zeeuwse Komedie, 'Koppen', 20.15 uur. Heinkenszand, De Stenge, muziekvereniging Eu terpe, 20.00 uur. 19.30 uur. Vlissingen, De Piek, Stab- woundz Badly Preserved, 22.00 uur. Goes, De Mythe, Reijn Goed, 'Alarmfase 2', 20.00 uur. Middelburg, Het Spiegeltheater, Theatergroep Duinart. 'De Olifantman', 20.00 uur. Middelburg, Mini- theater, Het Middelburgs The ater, 'Na de regen...', 20.30 uur. Vlissingen, Vestzak99, De Zeeuwse Komedie, 'Kop pen', 20.15 uur. Krabbendij ke, De Meiboom, Claudia de Breij, 'Claudia Zuigt', 20.00 uur. Vlissingen, Arsenaalthe ater, So What juniorband. 16.00-17.15 uur. Vlissingen, Arsenaaltheater, Harmonie Scheldegalm en So What jazzband. 19.30 uur. Middel burg, café Het Hart van Middel burg, BluesBox, 22.00 uur. Veere, Protestantse Kerk, en semble Elancore, adventscon- cert, 19.30 uur. Vlissingen, Cine City. Trio C3, CineCon- cert, 11.30 uur. Vlissingen. Arsenaaltheater, Back of the Moon, folk, 15.00 uur. Vlis singen, St. Jacobskerk, Exeter Cathedral Choir, kerstcon cert. 15.00 uur. Veere, Grote Kerk, Contraband, 'Nu of nooit meer', 14.30 uur. Middelburg, Stadsschouw burg, Tim van der Sluijs, Ou dejaarsconference 2004, 20.00 uur. Goes, De Mythe, Benny Ney- man, 'Roem', 20.00 uur. Vlissingen, café Popeye. Copycat, 22.30 uur. VLISSINGEN - Wegens overweldigend succes wordt de voorstelling 'Koppen' van De Zeeuwse Komedie gepro longeerd. Theater Vestzak '99 in Vlissingen krijgt er twee voorstellingsavonden bij. Koppen beschrijft de dag uit het leven van Richard en Maria Forst. Na de ontmoeting met de luxe calll-girl Jeannie, neemt Richard de impulsieve beslis sing om te scheiden van zijn vrouw. Hij verlaat zijn huis en brengt de nacht door met Jean nie. Dezelfde avond ontmoet Maria, geëscorteerd door haar vriendinnen, de jonge Chet in een bar. De vrouwen nemen hem mee naar het huis van de Forst's, waar Maria alleen met hem achterblijft, 's Ochtends bedenkt Richard zich en als hij thuiskomt ziet hij Chet het huis uitvluchten. Koppen werd door John Cassa vetes (1929-1989) opgevat als een portret van een generatie. Een groep mensen die alles hebben, een langdurige relatie, een carrière, financiële zeker heid. En toch lijkt er iets te ont breken aan hun geluk. De extra speeldata zijn vrijdag 17 en za terdag 18 december. De voor stellingen beginnen om 20.15 uur. Kaarten kosten acht euro en zijn te reserveren via www.uitinvlissincen.nl of 0118-416662.

de Faam | 2004 | | pagina 20