Vloer A-theater is gestort Eenmalig extraatje voor chronisch zieken, gehandicapten en ouderen Toekomst Ramsburg en Punt Arnestein Scholieren geven leeftijdsgenoten hoop Onderhoud aan Schroeweg duurt tot 10 december Enquête Jeugdmonitor Afval gaat ondergronds Chatten met wethouder Leo Luitwieler Omwonenden praten mee over plan Middelburg in beweging werk Dolfijnstraat Vrijwiiiigersdag zeeland onder 21 -jarigen Woensdag 1 december 2004 De Faam Pagina 5 lüi Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mai! naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Vorige week dinsdag en woensdag is de werkvloer voor het maken van de bodem van de parkeergarage onder het A-theater gestort. Deze werkvloer bestaat uit 3.400 m3 beton en is ongeveer een me ter dik. Betonmixers reden af en aan zodat het beton conti nu gestort kon worden. Het ging zeer voorspoedig. Maar liefst zeven uur eerder dan ge pland verdween de laatste ku bieke meter beton onder wa ter. Nu moet het beton een paar we ken uitharden. In die periode be staan de werkzaamheden alleen uit inspecties van de verharding van het beton. Nadat de vloer voldoende sterk is, wordt de bouwput leeggepompt. Gevolgd door het reinigen van de beton nen putwanden, het dichten van eventuele lekkages in de wan den en de vloer en het verwijde ren van de bouwketen van TBI Voormolen. Dit zal naar ver wachting in de normale werktijd plaatsvinden. De planning is dat dit alles nog vóór de kerstperio de wordt gedaan. Dan kan Sprangers Bouwbedrijf in januari 2005 beginnen met het bouwen van de parkeergarage. w\ x F Mm. M-} W' s ,.r De Wet Werk en Bijstand (WWB) staat niet meer toe om groepen mensen iets extra's te geven. Voor chronisch zie ken, gehandicapten en oude ren vanaf 65 jaar mag echter een uitzondering worden ge maakt. Aan hen verleent de gemeente Middelburg voor 2004 een extraatje. Mensen met een chronische ziekte of handicap hebben als gevolg van hun omstandigheden vaak meerkosten, die niet of slechts gedeeltelijk door andere regelingen worden vergoed. Het gaat dan vooral om zogenaamde 'verborgen' kosten. Uit onder zoek is gebleken dat deze kosten gemiddeld 250 per jaar bedragen. Dit zijn vaak kosten die niet direct aan de hand van bonnetjes of betaal bewijzen kunnen worden aange toond, zoals hogere telefoon kosten, extra kosten energiever bruik, extra kledingsslijtage en verhoogde (risico)premies.le- mand met een chronische ziekte of met een handicap kan dit jaar een extraatje krijgen van 250. Wanneer komt u in aanmer king Met chronisch zieken bedoelen wij patiënten met onomkeerbare aandoeningen, zonder uitzicht op volledig herstel met een ge middeld lange ziekteduur, die belemmerend is voor het 'leven van alledag'. Onder gehandicap ten verstaan wij mensen die door ziekte of gebrek aantoon bare beperkingen ondervinden op het gebied van wonen of wer ken. Er is ook een inkomenseis. Uw inkomen mag niet hoger zijn dan 110% van de toepasselijke bij standsnorm (exclusief vakantie toeslag). Als u alleenstaande bent mag uw vermogen niet hoger zijn dan 5.065. Bent u alleenstaande ouder of, samen wonend of gehuwd dan mag uw vermogen niet hoger zijn dan 42.700. Ouderen vanaf 65 jaar Uit onderzoek is gebleken dat vooral ouderen met een mini muminkomen lijden aan koop krachtverlies. Dat geeft soms fi nanciële problemen. Aan deze ouderen wil de gemeente Middelburg in 2004 ook een éénmalig extraatje geven. De hoogte hiervan hangt er vanaf of u alleenstaande, alleenstaande ouder, gehuwd of samenwo nend bent. Hoogte van de bijstand Het extraatje is: voor een alleenstaande van 65 van jaar en ouder 105 éénoudergezinnen met thuis wonende kinderen tot 18 jaar 155 gehuwden samenwonenden 130 en gehuwden/samenwonen den met thuiswonende kinderen tot 18 jaar 180. Wanneer komt u in aanmer king Uw inkomen mag niet hoger zijn dan 110% van de toepasselijke bijstandsnorm (exclusief vakan tietoeslag). Als u alleenstaande bent mag uw vermogen niet ho ger zijn dan 5.065. Bent u al leenstaande ouder of, samen wonend of gehuwd dan mag uw vermogen niet hoger zijn dan 42.700. Waar aanvragen en wanneer? Indien u geen uitkering van de Afdeling Sociale Zaken ontvangt kunt u het aanvraagformulier ophalen bij de informatiewinkel van het stadskantoor aan de Ka naalweg of telefonisch aanvra gen via 67 56 04. Ook is het for mulier te downloaden via www.middelburg.nl, onder de knop 'Zorg en welzijn/formulie ren'. Het formulier moet voor 31 januari bij de Gemeente ingele verd zijn. Vragen over deze regeling Indien u een uitkering van de Af deling Sociale Zaken ontvangt en u heeft vragen over deze re geling, dan kunt u contact opne men met uw klantmanager. In dien u geen uitkering van de Af deling Sociale Zaken ontvangt, kunt u telefoonnummer 67 57 04 of 67 57 28 bellen. Foto: Gemeente Middelburg/Mieke Wijnen Vanwege het regenachtige en koude weer gaan de werk zaamheden aan de Schroe weg langer duren dan ge pland. Naar verwachting is de klus nu op vrijdag 10 decem ber geklaard. De Schroeweg was aan groot onderhoud toe. Het gaat om het stuk vanaf de spoorwegover gang tot en met de Torenweg. De eerste laag asfalt ligt er in middels. De lussen om de ver keerslichten te laten werken moeten daarin worden ver werkt. Daar gaat een tweede laag asfalt overheen en tot slot wordt de belijning aangebracht. De Schroeweg is een van de drukste invalswegen van de stad. Daarom vinden de werk zaamheden in fases plaats in de avond- en nachtelijke uren. Na melijk tussen 20.00 uur en 06.00 uur. De Schroeweg is overdag berijdbaar tussen 06.00 uur en 20.00 uur. In de weekenden ligt het werk stil. Als het werk klaar is ligt er een keu rige nieuwe asfaltlaag. Omleiding De overlast die het werk 's nachts met zich meebrengt wordt tot een minimum be perkt. Het verkeer van de A58 wordt in grote lijnen omgeleid over Torenweg, Nieuwlands- eweg, Kanaalweg, Schroebrug, Het Groenewoud en omge keerd. Het verkeer uit de Sta- tenlaan wordt geleid over de Spinhuisweg naar de Toren weg. Het verkeer uit de Vrij landstraat en Roozenburglaan wordt omgeleid over de Toren weg. Meer info Voor meer info kunt u mailen naar Peter Weijmans, p.weijmans@middelburg.nl. Hij is tevens belast met het toe zicht op de werken. Braai tapperij De Mug aan de Vlasmarkt is uitgeroepen tot het beste café van Nederland. Uitbater Barend Midavaine (links) stond vorige week dan ook in het midden van de belangstelling. Loco-burge meester Hannie Kool-Blokland ging langs om namens de gemeente Middelburg te feliciteren. Radiozender Cool FM zendt donderdag 2 december een portret uit over eigenaar Barend Midavaine. Het pro gramma begint om 20.00 uur. De uitzending wordt dinsdag om 19.00 uur herhaald. Foto: Gemeente Middelburg/Martijn Oosterling Een leerlingenploeg straatma kers is maandag begonnen met het herleggen van de trottoirs in de Dolfijnstraat. Er is gestart aan de kant van de Roozenbur glaan. De Nationale vrijwilligersdag valt dit jaar op dinsdag 7 de cember. Het vrijwilligers- steunpunt Middelburg houdt open huis van 10.00 tot 16.00 uur. Naar verwachting nemen de'-De-medewerkers staan klaar om werkzaamheden drie weken in over het steunpunt te vertéllen. beslag. Wanneer het slecht weer is kan de klus langer duren. Voor de werkzaamheden is het niet noodzakelijk de rijbaan af te slui ten. Peter Weijmans begeleidt het werk namens de Gemeente. Hij is bereikbaar op 67 53 31 Ook-kunt u zich voor een leuke vrijwillige job oriënteren. Het steunpunt is gevestigd in het ontmoetingscentrum in winkel centrum Dauwendaele aan de Vrijlandstraat 65. Alle 21-jarigen in onze gemeen te zijn vorige week gevraagd mee te werken aan de weben quête onder jong volwassenen van de Jeugdmonitor Zeeland. Deze enquête ondervraagt de jong volwassenen over onder werpen als huisvesting, werk gelegenheid, verslaving, veilig heid, vrije tijd en sport. De Jeugdmonitor Zeeland verza melt informatie over jongeren in Zeeland, leder jaar ondervraagt de Jeugdmonitor daarvoor een leeftijdsgroep. De gegevens wor den door de gemeenten en instel lingen als Politie en GGD gebruikt voor het maken van hun (jeugd)beleid. De uitkomsten van dit onderzoek worden in maart 2005 verwacht. Op de website jeudgmonitorzeeland.nl worden de uitkomsten gepubliceerd. Nu vindt u daar al de uitkomsten van eerder gehouden onderzoeken met de doelgroepen: ouders van jonge kinderen, groep 6 basis onderwijs en klas 3 voortgezet onderwijs. Voor meer informatie over dit onderzoek of de Jeugd monitor Zeeland kunt u contact op nemen met Ankie Smit bij Scoop, telefoon 0118-68 25 00. Chronisch zieken, gehan dicapten en ouderen kun nen deze maand een extraatje aanvragen. An dere vallen sinds 1 janua ri buiten de boot_. .Leo Luitwieler is wethouder Sociale Zaken. WgtlsJjin mening over déze lande lijke maatregel? Vraag het hem eens via zijn chatsessie. Op donderdag 2 december zit hij van 19.00 tot 20.00 uur in de chatbox van burgemeester en wethouders. Naast So ciale Zaken heeft de wet houder ook verkeer, stads reiniging, groen, volksge zondheid en het project N57 in portefeuille. Via de homepage van www.middelburg.nl kunt u direct naar de chatbox klik ken. Daar kunt u ook de eerdere chatsessies met collegeleden nog eens na lezen. De gemeente Middelburg gaat bij vijftig hoogbouwcomplexen in de stad ondergrondse afval containers plaatsen. Dit gebeurt in stappen in de periode van fe bruari tot en met mei 2005. Per locatie komt één ondergrondse afvalcontainer. De toekomstige gebruikers van de afvalcontai ners en de wijktafels zijn in middels op de hoogte gebracht van de locaties en het gebruik van de containers. Maar waar om komen die ondergrondse containers er nu eigenlijk? Afval in losse zakken zorgt voor vervuiling bij de diverse hoog- bouwlocaties. Denk bijvoorbeeld aan stank, zwerfvuil en grof vuil dat naast de zakken wordt gezet. De ondergrondse containers ver oorzaken minder overlast: het eni ge dat je ziet is een inwerpzuil bo ven de grond. De container zelf zit onder de grond. Bovendien zijn ondergrondse containers beter voor rug en ledematen van de mensen van de stadsreiniging. Bij het ledigen van de ondergrondse containers is tilwerk niet meer no dig. De ondergrondse afvalcontainers worden in het algemeen geplaatst bij hoogbouwlocaties die in het gebouw zelf geen plaats hebben voor een afvalcontainer. De ondergrondse afvalcontainers zijn bedoeld voor de bewoners van de betreffende hoogbouwlocatie. Voor mensen die in de buurt van zo'n locatie wonen en een grijze en groene minicontainer hebben, verandert er niets. De ondergrondse afvalcontainers zijn veilig. De inwerpzuil is zo ge maakt dat de doorgang naar de ondergrondse container automa tisch wordt afgesloten wanneer bewoners de afsluiting van de in werpzuil openen. Er kan dus niets of niemand per ongeluk in de ondergrondse container vallen. Pas wanneer de afsluiting dicht gaat, komt de doorgang naar de ondergrondse afvalcontainer vrij en valt de vuilniszak naar bene den. Wanneer de afvalcontainer wordt geleegd, komt er een veilig heidshek of platform omhoog dat het gat helemaal afsluit. Hierdoor is het onmogelijk dat er iemand in het gat valt. Legen De ondergrondse afvalcontainers worden in de regel één keer per week geleegd. De container heeft een inhoud van 5.000 liter. Dat wil zeggen dat de container pas vol is wanneer er ongeveer honderd grijze vuilniszakken in zitten. Ge middeld zullen ongeveer 25 huis houdens gebruik kunnen maken van één ondergrondse afvalcon tainer (maximaal 40). Dit betekent dat elk huishouden gemiddeld per week vier volle vuilniszakken kwijt kan. Naar verwachting zullen be woners dus altijd hun zak kwijt kunnen in de ondergrondse afval container. Mocht dit niet zo zijn, dan is het mogelijk om de contai ner vaker te legen. Er zal overi gens extra worden gecontroleerd op het bijplaatsen van grof afval dat te groot is voor de inwerpzuil. De twaalf meest gestelde vragen over ondergrondse afvalinzame ling hebben wij voor u op een rij gezet. Kijk op www.middelburg.nl onder de knop 'Milieu en afval' en klik dan door naar 'Stadsreini ging.' In navolging van de ontwikke lingen in het Stationsgebied wil de gemeente Middelburg de rest van het Kanaalgebied meer allure geven. Het gaat dan om het gebied tussen de Veerse- weg en het Kanaal door Wal cheren (Ramsburg) en de ruim te tussen het nieuwe stadskan toor en de toekomstige N57 (punt Arnestein). In de Kwaliteitsatlas 2030, het Masterplan Stationsgebied en het Masterplan Plus Stationsgebied stonden de eerste ideeën over Ramsburg en Punt Arnestein glo baal beschreven. Sindsdien zijn er een aantal ontwikkelingen ge weest, die nadere eisen stelden aan de invulling van het gebied. Bijvoorbeeld het niet doorgaan van de langzaam verkeersbrug ter hoogte van het stadskantoor, de tracévaststelling van de N57 en onderzoeken naar bodemkwa liteit en geluidshinder. Op basis van deze nieuwe inzichten heeft een stedenbouwkundig bureau gekeken wat de mogelijkheden zijn van punt Arnestein, Rams burg en het gebied ten westen van de Veerseweg. Deze moge lijkheden zijn weergegeven in een zogeheten structuurschets. Status structuurschets De gemaakte structuurschets is nog geen definitieve invulling van Ramsburg en Punt Arnestein, maar geeft de mogelijkheden voor de toekomst van het gebied aan. De gemeente gaat dit nu ver der uitwerken. Dat doet zij echter niet alleen: in het vervolgproces worden omwonenden actief be trokken. Dat besliste de commis sie Ruimte op maandag 15 no vember. De commissie discussi eerde toen over de doelstellingen, uitgangspunten en randvoor waarden van het project. De pu blieke tribune zat goed vol, want veel mensen waren geïnteres seerd in de toekomst van hun ge bied. De commissie Ruimte heeft aangegeven dat zij Ramsburg en Punt Arnestein wil invullen con form de voorwaarden die in de kwaliteitsatlas en het masterplan plus staan. Dit gebeurt in nauwe samenspraak met bewoners en bedrijven, onder andere door het inzetten van een klankbordgroep. De gezamenlijke uitwerking van het gebied kan uitmonden in meerdere varianten. De gemeen teraad kiest vervolgens welke va riant wordt uitgevoerd. Uiteinde lijk dient deze verdere uitwerking te leiden tot het definitieve ste denbouwkundige plan. Op basis van de aanbevelingen van de commissie Ruimte wordt een projectplan opgesteld, met daaraan gekoppeld een commu nicatieplan. Dit plan moet goed gekeurd worden door de ge meenteraad. Waarschijnlijk ge beurt dit in januari 2005. Meer weten? U kunt de Kwaliteitsatlas 2030 en het Masterplan Plus Stationsge bied inzien in de informatiewinkel in het stadskantoor. Deze is elke werkdag geopend van 8.00 tot 15.30 uur en op donderdag van 18.00 tot 20.00 uur. Heeft u daar na nog vragen, dan kunt u deze stellen aan projectleider Rob Kosters, telefoon 0118 - 67 53 18 of e-mail r.kosters@middel- burg.nl. Bij de projectleider kunt u ook terecht als u deel wilt nemen aan de klankbordgroep. de Woensdagmiddaginstuif, maar De gemeente Middelburg komt ook zelf in beweging om meer mensen aan het sporten te krij gen. Met een grote sportdag, vandaag, in sporthal de Kruit- molen, wordt daar de aandacht op gevestigd. Er is ook een spe ciale nieuwsbrief gemaakt met daarin alle belangrijke gege vens over sporten in Middel burg. In de nieuwsbrief Middelburg in Beweging stelt ook sportbuurt- werker Patrick de Guchteneire zich voor, Patrick regelt onder meer Tussen de Middag Sport en er worden nog veel meer activitei ten opgezet. Je vindt ook meer in formatie over het sportloket: het hulploket voor sportverenigingen en er wordt nader ingegaan op het project whoZnext (kijk ook op www.whoZnext.nl). Alle belangrij ke telefoonnummers staan ook in de nieuwsbrief. De nieuwsbrief staat ook op www.middelburg.nl, onder de button Sport en recrea tie. Alle basisscholen in Middel burg, de Stichting Welzijn Oude ren Middelburg en de GALM- groepen hebben de nieuwsbrief ontvangen. Scholieren van de Dolfijnen- burch vroegen vorige week aandacht voor leeftijdsgenoten die geen onderwijs krijgen. De actie gebeurde in het kader van de 'Campagne met kinderen', een van de initiatieven van 'Hoop voor Kinderen'. Vele miljoenen kinderen over de hele wereld krijgen geen onder wijs en leren dus niet lezen, schrij ven en rekenen. Voor dit probleem vroegen de leerlingen van de Dol- fijnenburch aandacht. Op de Markt lieten de scholieren het win kelend publiek posters van thea tervoorstellingen zien. Op de posters staat een onleesbare tekst. Zo willen de leerlingen to nen hoe vervelend het is om anal fabeet te zijn. Voor de actie wer den ook 1177 handtekeningen opgehaald, die werden aangebo den aan wethouder Adrie van 't Westeinde. De Campagne met Kinderen vindt plaats op een groot aantal basis scholen verspreid over heel Nederland. De kinderen vragen al lemaal op een zelfbedachte ma nier aandacht voor leeftijdgenoten Foto: Gemeente Middelburg/Mieke Wijnen die geen onderwijs krijgen. Met media. Belangrijk in de uitvoering hun eigen campagne trekt de klas van de campagne is het recht- de aandacht van andere inwoners streeks contact tussen kinderen van de gemeente en van de lokale en maatschappelijke organisaties, de lokale overheid en andere in woners van de gemeente. Kijkt u ook eens op www.hoop- voorkinderen.nl

de Faam | 2004 | | pagina 5