Kleurrijk Vlissings project nodigt voorbijgangers uit voor wandeling Vlissingse fotograaf maakt Zeeuw voor één dag beroemd en bemind Vlissingse kortingspas lijkt toch niet van de grond te komen Vlissingen krijgt 'StadsBouwCafé' Kunstmanifestatie in gebouw Artemis BV WALCHEREN Café De Buren is klein en gezellig Home Express rijdt voor Showroom Costa keukens open T WETEN WAARD Vijf jaar Home- Start Walcheren Backlash-cd zit vol levensvragen Kerstsamenzang in Open Hof Veere wordt één middag bejubeld Kleurdiagnostiek uitgelegd in boek Lezing oorsuizen Klein Vaarbewijs Huisartsen Tandartsen Apotheken Verloskundigen SOS Telefonische Hulpdienst Dierenartsen Dierenambulance Warchild ROC Goes Wintersprookjes Glitter en glamour, pracht en praal Lady's Exclusive heeft het allemaal Prachtige sieraden, horloges, riemen Poncho's, wat niet allemaal... Kerkstraat 2a - Vlissingen - 0118 - 44 98 62 Woensdag 1 december 2004 De Faam MIDDELBURG - Een klein en gezellig café voor jong en oud, dat is wat café De Buren in Middelburg wil zijn. Uitbater van het on langs geopende café (voormalig café Update) is Dolf Poppe, De sfeer van het etablissement ligt ergens tussen een bruin- en modem café in. In het café staat geen biljart of darts, een bewuste keuze van Poppe, want een gezellig praatje vindt hij belangrijker. Vanaf het nieuwe jaar zijn er ook maaltijden verkrijgbaar bij De Buren. De openingstijden zijn: van dinsdag tot en met zaterdag tussen 12.00 en 24.00 uur, zondag van 12.00 tot 20.00 uur. Café De Bu ren is te vinden aan de Vlissingsestraat 6 in de Zeeuwse provincie hoofdstad. Eileen Matthijsse. (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - Home Express rijdt voor in de persoon van Ei- leen Matthijsse, ambulante kapster. In het bezit van alle vakdiplo ma's en een jarenlange ervaring als kapster besloot Eileen om zelf een bedrijf te beginnen: "Ik kom bij de mensen aan huis en kan zo meer aandacht geven en advies. Ook makkelijk als de klant zelf de deur niet uit kan. Ik ben er voor de klant alleen, dus geen wachttijd. Ik knip dames, heren en kinderen en ben gespecialiseerd in dread locks, extensions, bruidscoiffure en make-up. Vooral bruidjes geef ik een goede begeleiding op de mooiste dag in je leven. Ik kap mensen van jong tot oud, van trendy tot traditioneel kapsel. Via van cursussen hou ik mijn vak goed bij." Home Express is zes da gen per week te bereiken via 06 204 777 35 en geeft bij vièr klan ten op één adres 10% korting. Mario van Staveren, (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - Eind augustus opende Costa Keukens op Ter Mortiere haar showroom met keukens en laminaatvloeren. "Na twee jaar activiteit via internet en huisbezoek was daar vraag naar", zegt bedrijfsleider Mario van Staveren, "Mens voelt zich hier thuis. Wij werken met Heba Form keukens in het midden- en boven-segment, de wat betere keuken. Daarnaast is er al een keu ken vanaf 945.-. euro kompleet.Sanién met de klanten wordt de keuken ontworpen: zij kiezen en ik geef aan wat mogelijk is." Costa Keukens werkt met bekende namen als Atag, Etna, Pelgrim, Scholtès en voert een groot assortiment in keukenbladen. Renova tie van de keuken kan met Novanet.Een extra activiteit is de kook demonstratie 16 december in café De Mug in Middelburg, deze is vrij toegankelijk. Info: www.costa-keukens.nl of www.doehet- zelfkeukens.nl Walcheren: Huisartsenpost Walcheren, Koudekerkseweg 86, Vlis- singen, tel. 0900-1985. Voor spoedeisende hulp is de huisartsen post bereikbaar vanaf 18.00 tot 08.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen. Spreekuur na afspraak. Stad Middelburg: Praktijken van A.R. Angkotta, A.P. Bruijnzeel, S.A. van den Haak, C.J.E.M. Albers, J.L.F. Wortelboer en F.J. Heere worden waargenomen door: Van zaterdag 7.00 uur tot zon dag 7.00 uur: J.L.F. Wortelboer, Korendijk 36, Middelburg, 0118- 644301. Van zondag 7.00 uur tot maandag 7.00 uur: S.A. van de Haak, Rouaansekaai 47, Middelburg, 0118-644301Visites aan vragen voor 10.00 uur. Inloopspreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). De Veerse Huisartsen: Praktijken van de artsen Van Tol, Ubels, Hel mes, Rullens, Bats, Spekhorst, Van Eede, Van Eede-Hidskes, Van der Male en Huisman worden zaterdag en zondag waargenomen door: F. van Eede, De Casembrootstraat 24, Westkapelle, 0118- 571234 en R. Ubels, 't Plein 2, Serooskerke, 0118-591212. Spreekuur voor spoedgevallen zaterdag en zondag van 11 tot 12 uur: R. Claessen, Langeviele 47, Middelburg, 0118-6650510. Stadsgewest Vlissingen-Middelburg: Normale openingstijden maandag t/m vrijdag 8-18 uur: De Singel, Singel 9, Vlissingen, 0118-412730. Buiten deze uren: zaterdag van 10 tot 17 uur.. 24- uurs dienst: Stromenwijk - 't Zand, Langevieleweg 79-83, Middel burg. 0118-635565. Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur tot vrijdag 20 uur: H. KLompe, 0118-471140. Vrijdag 20 uur tot zondag 22 uur:jA. de Pundert, 0118-471140. Middelburg: van vrijdag 21.30 uur tot zondag 21.30 uur: J. Drijdijk, 0118-626045. Dag en nacht bereikbaar 0900-0767 Gezelschapsdieren: Spreekuren zonder afspraak 11-12 uur en 17- 18 uur: A. van der Wolf, Alexander Gogelweg 14, Vlissingen, 0118-466548. Visites aanvragen zaterdag en zondag van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Roskam: Kelderweg 1, Meliskerke, tel. 592838. Spreekuur zaterdag van 10-12 uur en volgens afspraak. Landbouwhuisdieren en paarden: Dierenartsenpraktijk Walcheren. Visites aanvragen zaterdag en zondag tussen 8 en 9 uur, 0118- 633803. (Dierenbescherming) Dagelijks bereikbaar via 0900-7673437 Werk van Carina Dumais hangt door de hele stad. (illustratie: C. Dumais) VLISSINGEN - Vijfentwintig 3D-computer-art beelden op een enorm formaat moeten be zoekers van de Vlissingse binnenstad stimuleren om de route Walstraat - Bellamypark te lopen. Het project is een ini tiatief van beeldend kunste naar Carina Dumais en Henk Postma. De kunstwerken han gen vanaf december in de stad. door Ellen De Vriend Dumais verwacht dat de kunst werken extra bezoekers naar de Vlissingse binnenstad trekken. Haar kunstproject bestaat uit op de computer gemaakte afbeel dingen. De 3D-art beelden heb ben een royaal formaat van 1.35 bij 1.35 meter en zijn gevat in MIDDELBURG - Home-start Walcheren bestaat vijf jaar en daarom wordt woensdag 8 de cember een symposium gehou den. Dat gebeurt in het provin ciehuis, waar gedeputeerde G.R.J. van Heukelom als gast heer optreedt. Gesproken wordt over de waarde van het jubilerende project. Home-start Walcheren van Hu- manitas ondersteunde met zo'n 75 vrijwilligers inmiddels 150 gezinnen en 330 kinderen. Er staan nieuwe projecten op sta pel, zoals Buurman Orsel voor thuisloze jongeren in de Ooster- schelde-regio en het Maatjespro ject in Middelburg en Vlissin gen. Het symposium, dat van 09.30 en 12.00 uur wordt gehou den, is bedoeld om aandacht te geven aan de unieke rol van vrij willigerswerk bij het doorbreken van sociaal isolement van ou ders en kinderen. Onderzoeker en publicist drs. P.H. Kwakkel- stein bespreekt het lokaal jeugd beleid, waarna hij de dialoog zoekt met aanwezigen. Tijdens de laatste sessie van het sympo sium wordt het eerste officiële exemplaar van het boekje 'Waar kan ik terecht?' aangeboden aan gedeputeerde Van Fteukelom. Hierin staat een overzicht van sociale instanties en activiteiten op Walcheren. VLISSINGEN - Voor vragen en opmerkingen over het bouwproject De Fonteyne in het Vlissingse stadshart kun nen bezoekers binnenkort te recht in het StadsBouwCafé. Het café aan de Oude Markt wordt gehuurd door de ge meente Vlissingen. In het café, dat middenin in het bouwgebied ligt, kunnen bezoe kers iets eten of drinken, presen taties over de verbouwingsplan nen van het winkelhart bekijken en brochures lezen. Ook kunnen zij er op verschillende manieren een stalen frame. Verder zijn ze diefstal- en graffiti-proof. Schut tingen, gevels en leegstaande etalages worden aangekleed met de zeer kleurrijke afbeeldingen. De werken komen te hangen aan het Bellamypark, Kerkstraat, Spuistraat, Grote Markt en in de Sint Jacobspassage. "Voor elke winkel waar een kunstwerk komt te hangen, heb ik een pas sende beeltenis ontworpen die de sfeer weergeeft van de onder neming. Voor het VVV staat een groene auto centraal met daar omheen alles wat er in Vlissin gen is te doen." De looproute moet een spraak makende bezienswaardigheid worden. Initiatiefnemers Du mais en Postma zijn zelf onder nemer in Vlissingen en eigena ren van Bar-O-Nes Mysteryshop en DeBard Wereldmuziek. "Nu de binnenstad door de bouw van het Centrumplan steeds meer in een bouwput verandert, komen er minder klanten en merken de ondernemers een omzetverlies", vertelt Dumais. Zij wil geen twee jaar bouwcllende, maar dit juist ombuigen naar iets positiefs en fleurigs. De tot de verbeelding sprekende looproute wordt gecombineerd met een puzzelprijsvraag waar bij verschillende raadsels opge lost moeten worden. De hoofd prijs is een computer. Het pro ject wordt betaald door de ge meente Vlissingen. ...vervolg van voorpagina... In augustus 2003 is hij met het project begonnen en hij gaat door tot de zomer van volgend jaar. In het najaar van 2005 wor den de foto's gepubliceerd in een gratis tijdschrift. Ook zijn ze te zien op speciale tentoonstellin gen en in jongerencentra. Van den Bosch wil de foto's aan een zo breed mogelijk publiek 'tónen. "Het lijkt me prachtig om hun opmerkingen en vragen kwijt. "Het StadsBouwCafé is bedoeld als horecagelegenheid, maar ook als informatiepunt", verdui delijkt Jan Schroevers van de gemeente Vlissingen. Hij legt uit dat de overeenkomst met de exploitant van het café rond is. Hoewel de uitbater nog een paar aanpassingen van het pand wil uitvoeren, verwacht Schroevers de opening op korte termijn. Het café is te vinden in de voor malige lunchroom d'Ambrozijn, die een paar maanden geleden sloot de foto's op grote spandoeken in de stad te hangen. Een ander idee is om ze met een beamer op een groot bord op de waterwering tegenover de kazerne te projecte ren. Zo worden mensen echt lo kale beroemdheden." Hij wil zijn project landelijke be kendheid geven. Bijvoorbeeld door bekende Zeeuwen als Freek de Jonge, Willem van Hanegem en de in Turkije razend populaire MIDDELBURG - Miranda van der Poel schildert ab stract, op het gevoel en niet met kwasten maar met haar handen. Haar kleurrijke olie verfschilderijen zijn onderdeel van de kunstmanifestatie X- Mas of Art by Artemixdie van af donderdag 9 december te zien is in Middelburg. Door Ellen De Vriend Organisator Jeanette de Poorter is enthousiast over de kunstma nifestatie. "Ik had behoefte aan iets moois en spiritueels, daarom stel ik het voormalig pand van Artemis open voor kunste naars." Artemis, het reïntegratie- bedrijf voor vrouwen, werd in augustus opgeheven. Het pand aan de Koudekerkseweg 133 staat sindsdien te koop. VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen en de ondernemers willen tijdens de verbouwing van het winkelcentrum toch voldoende bezoekers blijven trekken. De introductie van een Fonteyne-kortingspas was al aangekondigd, maar is nu onzeker omdat veel winkeliers niet mee willen doen. Door Ellen De Vriend De Fonteyne-Pas is een speciale pas waarmee mensen kunnen profiteren van kortingen bij ver schillende winkels. "De invoe ring van de pas is helaas ver traagd. We moeten nog een bij eenkomst houden met de onder nemers uit de binnenstad, maar zij hebben het in deze periode al druk genoeg", stelt Jan Schroe vers van de gemeente Vlissin gen. Hij vindt het jammer dat de pas in de dure decembermaand nog niet geïntroduceerd kan Danny Vera bij het thema te be trekken. Niet alleen om aandacht te vragen voor het project zelf, maar ook om geld op te halen voor een goed doel. Dat geld wordt bijeengebracht door mensen te laten betalen voor een tweede foto. De eerste is namelijk gratis. Het goede doel is de Stichting Warchild. "Dat sprak het meest tot de ver beelding. Mensen kennen het en Warchild doet goed werk voor Op X-Mas of Art by Artemix is behalve de schilderijen van Mi randa van der Poel een bonte mix van beelden, poëzie, kera miek, antiek, curiosa en kunst zinnige bloemstukken te zien. De olieverfschilderijen van Wieteke Flendrikx laten zich niet vergelijken met die van Mi- rande van der Poel. Niet alleen zijn haar werken veel kleiner, ook is de opzet van de diercn- portretten veel rustiger. Verder zijn van Hendrikx naast acryl verfschilderijen ook beelden van hout en mozaïek te zien. Liesbeth Minderhoud exposeert haar acrylverfschilderijen en ke- ramiekbeelden. Bezoekers kun nen voor spirituele vragen te recht bij 'reddende engel' Joke Schouten die met engelenkaar- worden. "Dat was eigenlijk al wel de bedoeling." Ook Hans Knuijt van de gelijk namige mannenmodezaak in Vlissingen vindt het jammer dat de Fonteyne-Pas er nog niet is. Hij is erg enthousiast over de komst van een kortingspas. "We willen de consument een pas aanbieden waarmee zij korting kunnen krijgen bij zoveel moge lijk Vlissingse winkels. Dus niet alleen bij de zaken die rondom de bouwactiviteiten zitten. Doordat we ook de ondernemers van bijvoorbeeld de Walstraat moeten informeren over de pas, kost de introductie meer tijd." Winkeliers die meedoen aan de actie bepalen zelf het korting spercentage dat zij geven. "Een groenteboer geeft op een krop sla natuurlijk minder korting dan wij op onze herencollectie." kinderen." Op het moment hangen zes foto 's uit het kunstproject in het nieu we gebouw van het Regionaal Opleidingscentrum in Goes. Het zijn foto's van 120 bij 180 centi meter en ze zijn op folie gespan nen. Je kunt ze daardoor van bei de kanten bekijken. Meer foto's en informatie over het project zijn te vinden op de website be- roemdinzeeland.nl. ten werkt. Femke Richter maakt taarten die ter plaatse geproefd kunnen worden. Elke zaterdag om 15.00 uur worden wintersprookjes voorge lezen aan de kinderen. Boven dien is er op zondag 19 decem ber tussen 14.00 en 17.00 uur een modeshow van damesmode zaak Eigenwijz. De kunstmanifestatie X-Mas of art by Artemix is tot en met 9 ja nuari te bekijken. Het gebouw is donderdag tot en met zondag ge opend van 14.00 tot 17.00 uur en op donderdag en vrijdag tus sen 19.00 en 2 f.00 uur. Ook is de kunstmanifestatie geopend op 27, 28 en 29 december en 3,4 en 5 januari tussen 14.00 en 17.00 uur. Niet iedere ondernemer is en thousiast over de Fonteyne-Pas. Een winkelier uit de Spuistraat vindt de pas helemaal niets. "Het kost mij 165 euro per maand om mee te mogen doen en dan moet ik ook nog hon derdvijftig klanten werven die een pas van tien euro willen kopen." Hij vindt het veel te duur. Ook Carina Dumais van Bar-O-Nes Mysteryshop en DeBard Wereldmuziek vindt de kort ingspas veel te duur voor de ondernemers. "Zeker voor een kleine ondernemer is tweedui zend euro per jaar een te grote kostenpost. Dit is niets voor Vlissingen. De enige die hier be ter van wordt is het bureau dat het organiseert." Volgens Dumais denken veel ondernemers hetzelfde over de Fonteyne-Pas. "Die komt er niet", voorspelt ze. VLISSINGEN- De Zeeuwse metal band Backlash presen teerde zaterdag (27 november) zijn eerste full length cd. The Binary Choice werd gedoopt met een concert in De Piek in Vlissingen. Backlash maakte in het begin van de eeuw snel naam in de buurt. Als in 2001 een eerste de mo uitkomt en ze een jaar latei- de regiofinale in Zeeland van de Grote Prijs van Nederland win nen, is hun naam ook snel buiten de provincie bekend. Afgelopen jaren traden ze samen met aan sprekende metal groepen op, ook in België en Duitsland. Na drie drukke podium jaren was de band toe aan een nieuwe uitdaging. Die is gevonden in de opname van een cd, nagenoeg helemaal in eigen handen. Als rode draad loopt door het album de moeilijke keuzes in het leven en hoe iemand daarmee omgaat. De teksten zijn verpakt in - zoals de bandleden het zelf noemen - brutal metal. VLISSINGEN - Traditioneel wordt woensdag 15 december in het Vlissingse kerkcentrum Open Hof een Kerstsamen zang gehouden. De Rooms Katholieke Parochie Zuid Walcheren en de Wijkge- meente Rondom Open Hof heb ben de Kerstsamenzang voorbe reid. L.C. van Dijke spreekt een kerstoverweging uit. Het koor EXAUDI uit Westkapelle ver leent muzikale medewerking. Het begint om 19.30 uur. VEERE - Onder de titel 'Heel de wereld trekt naar Veere' wordt zaterdag 18 december het stadje Veere bejubeld met koffie, muziek, een historische modeshow, een toespraak en een begeleide rondwandeling met bezoek aan het laatgoti sche Stadhuis en de Schotse Huizen. De organisatie, het Heemschut van Veere, heeft die middag het Zeeuws Vocaal ensemble onder leiding van Kees van Eersel uit genodigd voor het muzikale ge deelte. De Stichting Het Wal- chers Costuum verzorgt een modeshow waarin de ontwikke ling van tweehonderd jaar Wal- cherse Kostuums lot ieven ko men. Professor dr. P.A. Hende- rikx en Ir. E. de Jong geven hun visie op de invulling van het be schermd stadsgezicht, dat Veere is. De bijeenkomst wordt gehou den in de Kleine Kerk van Vee re, die is aangebouwd tegen de Grote Kerk. Het begint om 13.00 uur en rond 16.30 uur af gelopen. MIDDELBURG - Uitgeverij Amkh Hermes heeft het boek 'Wat vertellen kleuren over ziek zijn' van paranormaal therapeute Margaretha Gieles uit Middelburg uitgegeven. In dat boek worden methodes aangereikt om naar het waarom van de ziekte te kijken. Ziek zijn - aldus Gieles - is een gevolg van onverwerkte emoties. Die wor den opgeslagen in de energeti sche velden rondom ons li chaam. Ze blokkeren en versto ren de doorstroming van energie naar het fysieke lichaam. Kleur diagnostiek zou helpen om deze emoties op te sporen. Vanat woensdag 12 januari wordt in dc Zeeuwse Bibliotheek een cursus over het onderwerp gegeven. Tussen 19.30 en 22.00 uur loodst Gieles de cursisten gedu rende vijf woensdagen door de kennis in het boek. Aanmelden via 0118-625627. MIDDELBURG - Meer weten over oorsuizen oftwel: tinnitus? Dat kan, want de Zeeuwse Volksuniversiteit heeft me vrouw Verhaverbeke uitgeno digd om over dat - vaak verve lende - verschijnsel een en ander uit de doeken te doen. Ook of het wel of niet bestreden kan worden krijgt aandacht. De bij eenkomst wordt maandag 6 de cember gehouden in de Zeeuwse Bibliotheek en begint om 19.15 uur. MIDDELBURG De Zeeuwse Volksuniversiteit begint dinsdag 7 december met een cursus Klein Vaarbewijs. Volgens de ZVU is deze cursus onontbeer lijk voor watersporters die op een veilige manier zich te water willen begeven. Deelnemers dienen zich voor 1 december aan te malden (0118-634800). De lessen worden gegeven in het gebouw van de ZVU aan de Spanjaardstraat 51 in Midde - burg. advertentie -de Faam Verschijnt in een oplage van 53.400 elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Middelburg. Vlissingen en Veere. Directie Algemeen Directeur J.V. Munsterman Commercieel Regiodirecteur Ch. van tien Oosterkamp Redactie Algemeen Hoofdredacteur M\v GArendsen-Tieben Hoofd Redactie Jan Dirk van Sclicycn eindredactie Ellen de Dreu 0113-274023 of 06-5-1267132 rcd.faam@whk Wegener nl Advertentieverkoop Bladmanager Pieter Karman Verkoopteam Minckc Crucq 0113-2740I7 (privé 06-51221131) Linda Heikoop 0113-274013 (privé 0118-641569) Raman Telussa 0113-274060 of 06-25031343 De Faam is een uitgave van Wegener Uuis-aan-huiskranlen BV. Wegener Huisman-huiskranten BV is een onderdeel van het Wegener-concem. Op at onze ailvertenlieconlracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepas sing de Algemene AdverteiUievoonviuirdcn huis-aan-hiiiskrnnten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Dc door u aan oils verstrekte gegevens heb ben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze adnunistralie en om u te Haten) informeren over voor li relevante diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvul dig geselecteerde derden, Als u op deze informatie geen prijs stelt kunt u dat schriftelijk melden bij Wegener Huis- ann-huiskranlen jjV, ijt.v. A ,T. Kooij, Hoofd Marketing, postbus 692,7500 AR Enschede. Kantoor Fruitiaan 4c, postbus 5,4460 AA GOBS Openingstijden Maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van S.30 tot 17 00 uur. Woensdag gesloten. Afsluitlijden Redactie Vrijdagmiddag 17 00 uur Advertenties Maandag 12.00 uur. Duo's vnjdag 17.00 uur Bezorging Dc Faam niet ontvangen? Bel 0113-274093 Druk Wegener Nieuwsdruk Bredu

de Faam | 2004 | | pagina 3