Swingen in je nette pak tijdens Dancy Party in Arsenaaltheater Het zeemansbestaan bezongen door virtuoze matrozen Beschaafd hoken in het theater Win 'n vrijkaartje voor de Christmas Dance Party CINE CITY VLISSINGEN PODIUM Unplugged juke box in Ierse pub Kerstmarkt in Ter Valcke Euterpe speelt muziek uit films Goese disco's halen geld op voor CliniClowns SCHUTTERSHOF MIDDELBURG PODIUM 'T BEEST Country-nestor keert terug naar Zeeland Swingend winterconcert met The Gaggling Ganders Gang The Incredibles Nederlandse versie The Incredibles Originele versie The Forgotten Bad Santa <o> Open Water Moviezone: Johan Cruijff - En un momento dado Eternal Sunshine of the Spotless Mind Sylvia Te doy mis ojos Bridget Jones And The Edge Off Reason Cellular n Man On Fire Haaiensnaaier 0 Nederlands gesproken Sneak Musica Cubana: Sons of the Buena Vista Kinderfilm: Beestenboot Nederlands gesproken Zebraman DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG WOENSDAG Ladder 49 Pluk Van De Petteflet Woensdag 1 december 2004 De Faam Pagina 17 Boaz Black The Soul Patrol brengen vooral oude Motown-nummers. (foto: pr) Dagelijks 13.45, 16.15, 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Spannende actiefilm, over Jack Morrison, die van groen tje uitgroeit tot doorgewinter de brandweerman. Dagelijks 13.45, 16.15 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Hilarische animatiefilm over superhelden, die bol staat van actie en avontuur. Dagelijks 13.45, 16.15, 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Zondag ook om 11.00 uur Hilarische animatiefilm over superhelden, die bol staat van actie en avontuur. Dagelijks 16.15, 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur. In deze psychologische thril ler, wordt Telly Paretta door haar psychiater geconfron teerd met het feit dat ze lijdt aan waanideeën. Dagelijks 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur. Een achtjarig jongetje, wil twee criminelen, de ware be tekenis van Kerstmis laten zien. Donderdag, vrijdag, zater dag, zondag, dinsdag, woens dag 16.15. 21.45 uur. Maan dag 16.15 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur. Deze thriller, gebaseerd op een waar gebeurd verhaal, volgt Susan en Daniel tijdens hun duikvakantie. Donderdag 20.00 uur. Documentaire over de kunst van het adoreren. Catalanen vertellen met passie over hun superheld Cruijff, die zelf de film afsluit. Vrijdag, zaterdag 19.30 uur. Zondag, maandag, woensdag 20.00 uur. Clementine (Kate Winslet) laat haar herinneringen aan Joel (Jim Carrey) uit haar ge heugen wissen nadat ze uit el kaar zijn gegaan. Terwijl hij uit wanhoop het zelfde doet, beleven wij hun Donderdag 13.30 uur. Een verhaal over het mislukt huwelijk van de dichter Ted Hughes en de talentvolle Syl via. Donderdag en vrijdag 20.30 uur. Pilar vlucht met haar zoon Ju an. Antoni, haar man, wil haar Zondag ook om 11.00 uur. Avonturen van Pluk van de Petteflet. bh 'i Dagelijks 13.45, 16.15, 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Het verhaal geeft een hilari sche en ontroerende kijk op het antwoord op de vraag: 'Wat gebeurt er na een happy end?' Dagelijks 19.00 uur. Een volslagen vreemde vrouw belt in paniek en smeekt om het lot van haar leven in je handen te nemen, Donderdag, zondag, maan dag, dinsdag, woensdag 13.30, 19.00, 21.45 uur. Vrij dag, zaterdag 13.30, 19.00, 22.00 uur. John Creasy, een voormalig CIA medewerker, krijgt in de ze thriller, een baan als lijf wacht van de jonge Pita aan geboden. Dagelijks 13.45 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Komische animatiefilm over Oscar, een praatgrage vis met grote dromen. Maandag 22.00 uur. Verrassingsfilm voor de lief hebber. fantasievolle relatie mee. Vrijdag, zaterdag 22.00 uur. Dinsdag 20.00 uur. Een swingende muzikale do cumentaire over de 84-jarige gelauwerde zanger Pio Leiva, die talentvolle jonge muzi kanten in Havana begeleidt en inspireert. Woensdag 14.00 uur. Alle dieren uit de dierentuin varen, samen met Tom en Li- li, na een overstroming in een grote boot over een eindeloze watervlakte. tegen elke prijs terug, want zij is het licht in zijn leven. Dinsdag en woensdag 20.30 uur. Met het stripachtige Zebraman, over een nietsnut die tot super held transformeert, laat de Ja panse filmbeul Takashi Miike zich van zijn clowneske kant zien. VLISSINGEN - Het moet een spetterend feest worden, iets om elk jaar naar uit te kijken. De eerste Christmas Dance Party in Vlissingen wordt Kerstavond, vrijdag 24 de cember, gehouden in het Arse naal Theater. "Tijdens de Christmas Dance Party wanen bezoekers zich op de set van Saturday Night Fe ver", voorspelt woordvoerder Peter Wisse. "We halen echt al les, van spiegelbol tot verlichte dansvloer, uit de kast om de gouden discotijden te laten her leven. 't Wordt een stijlvol avondje uit; een dansfeest met discomuziek uit de jaren zeven tig, tachtig en negentig." Orga nisator van het feest is Andy Spaan uit Vlissingen, die vond dat er op een gemiddelde Wal- cherse Kerstavond niet veel te beleven valt. Gang geeft op zondag 12 de cember in theater De Mythe in Goes het Barbershop Winter- concert. Nationaal en ook internationaal kan het koor terugblikken op ve le succesvolle optredens. De Ganders zitten vol zelfspot en bescheidenheid. The Gaggling Ganders Gang staat bekend om een goede sound en de optredens zitten altijd vol aanstekelijke nummers en mooie ballads. Het Ruud Hermans zit al meer dan vak. (foto: Jaap Hermans) NIEUW EN ST. JOOSLAND - Ruud Hermans keert na een succesvol optreden eerder dit jaar in Kruiningen weer terug naar Zeeland. Dit keer staat hij op vrijdag 3 decem ber op de planken van theater De Wegwijzer in Nieuw en St. Joosland, samen met zijn vriend en collega singer-song- writer Dick van Altena. RILLAND - Het zeemansbe- staan als theaterprogramma. In Zeeland, waar de zee ge worteld zit in zijn bewoners, zou de voorstelling Alle fans aan dek van de 4tuoze Matro zen in een zucht uitverkocht moeten zijn. Niets is minder waar, want er zijn nog steeds kaarten beschikbaar voor dit mooie muzikale optreden op zaterdag 4 december in Luc- tor et Emergo in Rilland. Alle fans aan dek is een muziek theater voorstelling. Het vertelt het verhaal van een zeeman in zestien nummers. Een verhaal over afscheid en ontberingen, over de liefde voor de zee en de wind, over verre kusten, nood weer en het verlangen naar huis, tot de haven weer inzicht is. Dc Nederlandstalige muziek van De 4tuoze Matrozen draait om het zeemansbestaan en alles wat het leven van een zeeman zo groots, zo dramatisch en meeslepend maakt. De 4Tuoze Matrozen maken muziek die geworteld is in de Nederlandse traditie, maar Wisse benadrukt dat het feest géén houseparty wordt, hoewel het woord 'dance' misschien wel zulke associaties oproept. Wel is de party volgens hem de ideale gelegenheid eens lekker te swingen in je nette pak. In het Arsenaal Theater is plaats voor dik vijfhonderd feestgangers. Het feest wordt opgeluisterd door optredens. De dertien mu zikanten van Boaz Black The Soul Patrol spelen voornamelijk soul- en Motown nummers. "Zoals oude soulkrakers van Wilson Picket, Otis Redding en Ray Charles", vertelt zanger Bo az Brom. De Vlissingse band begon pas vorig jaar, maar heeft de naam al gevestigd. Hun show met fraaie kostuums maakte in druk op het Lentebal en Film by The Sea. Ook soul- en gospel groep David is aanwezig. Han delsmerk zijn warme stemmen en een stevige groove. Op het barbershopkoor zingt a-capella, dus vierstemmig en zonder in strumentale begeleiding. Enkele gastmuzikanten doen mee aan het Winterconcert. Het gaat om De Goose City Singers, Barbershop Kwartet Unlimited en dameskoor Geen Paniek. Het optreden in De Mythe begint om 14.30 uur. Kaarten kosten zeven euro, kinderen betalen de halve prijs. Meer informatie is te krijgen via 0113-343200 of 0113-343404. vijfentwintig jaar in het muziek- Lonely 2 is een avondvullend liedjesprogramma van twee zangers, liedjesschrijvers die elkaar al ruim een kwart eeuw kennen uit de Nederlandse countryscene. Hermans en Van Altena heb ben het podium vaak met el kaar gedeeld als leadzangers van respectievelijk Tulsa en Major Dundee. Liedjesschrij- de laatste tijd steeds meer ge mengd wordt met Cubaanse, Su rinaamse en Arabische ritmes en melodieën. De groep heeft drie cd's uitge bracht met origineel werk en de leden treden honderddertig keer per jaar op. Zelfs stonden ze op repertoire naast eigen nummers ook werk van Stevie Wonder en Kirk Franklin. Allrounder DJ Attila stond op feesten in de Po- peye-kelder in Vlissingen. DJ Bas is bekend van zijn draai- werk in Cantina de la Noche in Goes. Gasten kunnen deelnemen aan een Kerstbuffet met warme- en GOES - De Faam heeft be slag weten te leggen op twin tig vrijkaarten voor de Christmas Dance Party op vrijdag 24 december in Vlis singen. De komende twee weken worden deze kaarten verloot onder lezers die het goede antwoord op onze vraag sms'en. Weet jij hoeveel feestgangers er passen in de zaal van het Arsenaal? Sms dan je ant woord naar 2121. Begin het bericht met WIN (spatie) FGO (spatie), gevolgd door het juiste antwoord, naam, adres ven is voor beiden uitgegroeid tot een onmisbare factor voor muziek maken. Ieder heeft daarin zijn eigen stijl, maar ook samen schreven ze nummers, liedjes die ze tijdens Lonely 2 uitvoeren. Als extraatje vertolken ze ook een aantal nummers van hun favorieten zoals Kris Kristof- ferson, Don Williams en Merle Haggard. Hermans ontving voor zijn bij drage aan Het Theater van het Sentiment in 2001 de Zilveren Reiss Microfoon. Theaterervaring heeft hij de laatste jaren opgedaan tijdens vele voorprogramma's in de succesvolle theatershows van Ilse DeLange. Van Altena heeft als één van de weinigen in Nederland een countryhit ach ter de naam staan. Met zijn groep Major Dundee scoorde hij in 1978 met The Longer The Distance een regelrechte hit. Het optreden in De Wegwijzer begint om 20.30 uur. Voor meer informatie www.theater- dewegwijzer.nl of 0118 602741. grote festivals als Low Lands. Kaarten kosten twaalf euro en zijn te bestellen via 0113- 395326 (bureau sociale- en bur gerzaken), 0113-571864 (VVV Yerseke) en 0113-551552 (Jac ques Boonman) of via www.po- diumreimerswaal.nl. koude gerechten. Kaarten voor de party (17,50 euro) en voor het buffet (12,50 euro) zijn ver krijgbaar in Vlissingen bij het Arsenaal Theater, café Popeye en café Speyk. Ook kunnen ze online geboekt worden via: www.uitinvlissingen.nl Wie denkt dat de Christmas Dance party maar van 21.00 tot en woonplaats. Het maakt niet uit of je kleine of hoofdletters gebruikt. Hierna ontvang je een retourbericht a 0,40 euro. Hoe vaker je jouw antwoord inzendt, hoe groter de kans dat jij op kerstavond aanwezig bent in Het Arsenaal! Stuur je inzending in voor donderdag 16 december 12.00 uur, want dan worden de prijs winnaars getrokken. Alle win naars krijgen persoonlijk be richt. De lijst met namen is woensdag 22 december terug te lezen in De Faam. GOES - Hoewel de overgang van de dampende zalen met kolkende mensenmassa's waar de glazen bier je om de oren vliegen naar het pluche en de sereniteit van de schouwburg haast niet groter kan, hebben Bennie Joiink en consorten de overgang toch gemaakt. Normaal of niet, Normaal hokt tegenwoordig in het theater. Zaterdag 18 december is De Mythe in Goes het terrein van de achterhoekse boerenrockfor- matie. Op een leeftijd waarbij menig een voorzichtig durft te denken aan vut of prepensioen, staat Joiink voor een nieuwe stap in zijn toch al rijke carrière: "In het theater ligt mijn hart, mijn muzikale toekomst." Normaal is bezig aan de vijfde theater- toernee. Onder de noemer 'Da 's o.k. Normaal' bezoeken de achterhoekers dit seizoen vier enveertig Nederlandse schouw burgen. Joiink heeft er intussen een term voor bedacht: "Intel lectueel beschaafd hoken, noem ik het." Behalve nummers van de nieu we cd 'Fonkel' worden oude hits in een vaak verrassend nieuw muzikaal jasje gestoken. 3.00 uur duurt, heeft het mis. Gasten kunnen, op vertoon van het entreebewijs, een gratis con sumptie nuttigen in café Speyk of café Popeye, zo is het moge lijk om nog tot vijf uur in de ochtend door te feesten. Meer informatie is te vinden op de website www.christmasdan- ceparty.com MIDDELBURG - Dc Wal- cherse semi-akoestische band Factor 3 treedt donderdag 92 december) op in de Middel burgse Celtic Pub The Duke. Factor 3 speelt bekende kra kers uit de jaren vijftig tot en met dc jaren negentig en fun geert zo als een soort akoesti sche jukebox. Ook songs van artiesten van wie de namen al lang weer ver geten zijn, passeren de revue. De band bestaat uit Reginald Peene (zang, gitaar en drums), Giel dc Troije (gitaar, mondhar monica en zang) en Rugter Swcrus (bas). Het optreden aan de Vlasmarkt in Middelburg be gint om 21.00 uur. Toegang gratis. Een prominente rol is daarin weggelegd voor muzikale dui zendpoot André Houtappels, die met zijn gitaar, zang. drums, pedalsteel en mondhar monica het theatergeluid van Normaal een extra dimensie geeft. Behalve Joiink is alleen bassist Willem Terhorst eigenlijk nog over van de oorspronkelijke bezetting van Normaal. Samen met Tessa Boomkamp vormt hij het muzikale hart. Als eer ste vrouw die ooit de gelederen van Normaal kwam versterken, weel de drumster de show te stelen. Cum laude afgestudeerd aan het conservatorium neemt ze de rest moeiteloos muzikaal op sleeptouw. Vrolijk meelurkend aan een Hesje bier is ze ge woon 'een van de jongens'. Joiink geniet er intussen met volle teugen van om avond aan avond op het theaterpodium te staan. "Het is geen geheim dat ik er steeds meer moeite mee heb mijn accu op te laden voor die enorme feesttenten. De inti miteit van het theater spreekt me veel meer aan. Muzikaal is het ook een veel grotere uitda ging-" Het concert op 18 december in De Mythe begint om 20.00 uur. Goes, 't Beest, Productiehuis Brabant, 'Hokwerda's kind', 20.30 uur. Middelburg, Stadsschouwburg, Niet Schie ten!. 'Zieke Geesten', cabaret. 20.00 uur. Middelburg, The Duke, Factor 3. semi- akocstisch, 21.00 uur. Vlissingen, Arsenaaltheater, Lori Spee, 'The First Lady', theater, 20.15 uur. Vlissin gen, Vestzak99, De Zeeuwse Komedie, 'Koppen', 20.15 uur. Nw.- en St. Joosland, De Wegwijzer, Ruud Her mans en Dick van Altena. Lonely 2', 20.30 uur. Goes, café La Strada. DJ Mithat, Sinterklaasfeest, 21.30 uur. Kats, Katse Kerk, ensemle So nore, concert, 20.00 uur. Goes, De Mythe, Frédérique Spigt, 'Vuur', 20.00 uur. Middelburg, Concertzaal, De- los Ensemble, kamermuziek. 20.00 uur. Middelburg, café Dc Groene Pulk, MamiTla, gi taarrock, 21.30 uur. Goes, 't Beest, Black Sun Empire, DJ Hidden Eye-D, 'Cycle', 21.00 uur. Vlissin gen, De Piek, The Old Firm, Celtic rock, 22.00 uur. Ril land, Luctor et Emergo, De Tuoze Matrozen, 'Alle Fans Aan Dek', 20.00 uur. Middelburg, Minitheater, Het Middelburgs Theater, 'Na de regen...', 14.30 uur. Middelburg, Stadsschouw burg, Het Toneel Speelt, 'Jo zef in Egypte', 20.00 uur. Vlissingen, café Popeye, Co pycat, 22.30 uur. Middel burg, Stadsschouwburg, Izali- ne Calister, 'Musika Krioyo', 20.00 uur. GOES - De buurthuiswerkers van Ter Valcke in Goes hou den op zaterdag 11 december de jaarlijkse kerstmarkt. De opbrengst komt ten goede aan dc bewoners van Ter Valc ke. Naast standwerkers zijn er ook kramen oliebollen en ap pelbeignets. Verder staat op de markt het rad van avontuur, is er een grote loterij en kunnen bezoekers meedoen aan het en veloppen trekken, de mandarij nenquiz en het kerstletterspel. De markt wordt opgeluisterd met live muziek. De kerstmarkt in Ter Valcke aan de Valcke- slotlaan is van 10.00 tot 16.30 uur. HEINKENSZAND - Dc film staat centraal tijdens een con cert op zaterdag 11 december door muziekvereniging Euter pe in Heinkenszand, De vereni ging speelt muziek uil bekende films. Het concert in De Stengc begint om 20.00 uur. Entree kost drie euro, kinderen onder de twaalf jaar mogen gratis naar binnen. GOES - Discotheek Pake Sa ke en Discotheek Opa Kees in Goes doen samen met zestien andere uitgaansgelen- heden in Nederland mee aan de landelijke actie voor de CliniClowns De discotheken willen op za terdag 4 december zo veel mo gelijk geld inzamelen voor Cli niClowns Nederland. Onder het motto Je Blijft Lachen is het personeel van de twee Goe se discotheken uitgerust met een rode CliniClowns-neus. Bezoekers kunnen een donatie doen door geld in een van col lectebussen te stoppen. Ook staan de deelnemende disco's een deel van de opbrengst van die avond af aan de Clini Clowns. De stichting CliniClowns Nederland is er voor kinderen die het moeilijk hebben door ziekte, trauma of handicap. CliniClowns biedt hen aflei ding en plezier, waardoor hun ziekte even kunnen vei" ten. Première Dagelijks 13.45, 16.15 uur. Bennie Joiink en consorten spelen tegenwoordig ook de theaters plat. (foto: pr) GOES - Het Goese Barbershopkoor The Gaggling Ganders Een verhaal over liefde voor de zee en de wind, over verre kusten, noodweer en het verlangen naar huis. (foto: pr)

de Faam | 2004 | | pagina 17