Middelburg omarmt stand- up komieken tweede keer wèl Oude muziek in doopsgezinde kerk Voedselbank helpt lage inkomens aan brood op de plank Lady's Exclusive Organisatie is nog op zoek naar sponsors en vrijwilligers BV WALCHEREN LEZERS SCHRIJVEN Café De Buren is klein en gezellig Workshops edelsmeden bij Indigo Wohrmann is verhuisd 'T WETEN WAARD Hobbeldebobbel in Zoutelande We vieren onze opening met o,12 korting* per liter. Middelburgse scholieren vechten met woorden Zwemwater Informatieavond over dyslexie Goede doelen op info-markt Marktkoopman neemt afscheid HUISARTSEN TANDARTSEN APOTHEKEN VERLOSKUNDIGEN SOS TELEFONISCHE HULPDIENST DIERENARTSEN Dierenambulance Gehandicapt Barokmuziek Historisch orgel En een GRATIS Check up** van uw het nieuwe ANWB Tankstation in Vlissingen Van vrijdag 26 november t/m donderdag 2 december van 9:00 tot 17:00 uur A NvMjf Voor de Sint of voor Kerst Bij ons komt u het verst Prachtige sieraden, riemen, een sjaal, Trendy poncho's, horloges, wat niet allemaal. Voor ieder wat wils en te betalen! U hoeft het alleen maar even te halen! Kerkstraat 2a, Vlissingen, tel. 0118-449862 Woensdag 24 november 2004 deFaam Dolf Poppe. (foto: Jaap Wolterbeek) OOST-SOUBURG - Een klein en gezellig café voor jong en oud, dat is wat café De Buren in Oost-Souburg wil zijn. Uitbater van het onlangs geopende café (voormalig café Update) is Dolf Poppe. De sfeer van het etablissement ligt ergens tussen een bruin- en modern café in. In het café staat geen biljart of darts, een bewuste keuze van Poppe, want een gezellig praatje vindt hij belangrijker. Het café is geopend van 10.00 tot 24.00 uur en op woensdag en zondag geslo ten. Vanaf het nieuwe jaar zijn er ook maaltijden verkrijgbaar bij De Buren. Bovendien veranderen dan de openingstijden: maandag blijft het café dicht, dinsdag tot en met zaterdag is het van 10.00 tot 24.00 uur geopend en op zondag van 12.00 tot 19.00 uur. Café Dc Buren is te vinden aan de Vlissingsestraat 6 in Oost-Souburg. MIDDELBURG - Zilver smelten, plaatmateriaal walsen, solderen en dan een eigen ontworpen sieraad maken: dat kan bij lijstenmake rij Indigo in Middelburg. Twee edelsmeden begeleiden de work shops. Tijdens de workshop basistechnieken wordt een klein sieraad gemaakt, dat deelnemers mee naar huis kunnen nemen. Voor gevor derden zijn er themaworkshops. "Hierbij wordt het thema vertaald naar een eigen ontwerp en een individueel plan opgesteld", legt Jo- bine Roest uit. De deelnemers werken in kleine groepen. De work shops worden gehouden op zaterdag 27 november (thema 'Entre- Nous') en 11 december (basistechnieken) van 10.00 tot 17.00 uur. Ook is er een twee avonden durende workshop op 30 november en 3 december (basistechnieken) en 14 en 17 december (basis of thema). Informatie is verkrijgbaar via 06-18442318. Suzanne Wohrmann. (foto: Jaap Wolterbeek) VL1SSINGEN - Wohrmann Kwaliteitsreïntegratie, specialist in re ïntegratie, groeide uit zijn jas en verhuisde onlangs naar een nieuw onderkomen. Eigenaar/coach Suzanne Wohrmann levert een totaal pakket in reïntegratie. Zij helpt mensen die (al lang) op zoek zijn naar werk op zeer persoonlijke en praktische wijze bij hun terugkeer naar dc arbeidsmarkt, ondermeer door middel van trainingen, per soonlijkheidstests en individuele begeleidingsgesprekken. Tevens adviseert Wohrmann Kwaliteitsreïntegratie instanties op het gebied van reïntegratie, verzorgt het train ingen-op-dc-wcrkplek van consu lenten en verricht het doelmatigheidsonderzoeken. Oog voor de mens achter het dossier en het bieden van kwaliteit zijn kernbegrip pen. Het nieuwe adres van Wohrmann Kwaliteitsreïntegratie is In dustrieweg lc in Vlissmgen, telefoon 674335. Walcheren: Huisartsenpost Walcheren, Koudekerkseweg 86. Vlis- singen, tel. 0900-1985. Voor spoedeisende hulp is de huisartsenpost bereikbaar vanaf 18.00 tot 08.00 uur. in het weekend of tijdens feest dagen. Spreekuur na afspraak. Stad Middelburg: Praktijken van A.R. Angkotta, A.P. Bruijnzeel, S.A. van den Haak, C.J.E.M. Albers, J.L.F. Wortelboer en F..T. Heere worden waargenomen door: Van zaterdag 7.00 uur tot zondag 7.00 uur: F.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, Middelburg, 0118-644301. Van zondag 7.00 uur tot maandag 7.00 uur: J.L.F. Wortelboer, Ko rendijk 36, Middelburg, 0118-644301. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Inloopspreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). De Veerse Huisartsen: Praktij ken van de artsen Van Tol, Übels, Helmes. Rullens, Bats, Spekhorst, Van Eede, Van Eede-Hidskes, Van der Male en Huisman worden za terdag en zondag waargenomen door: F. van Eede, Dc Cascmbroot- straat 24, Westkapelle, 0118-571234 en R. van Tol, Markt 36, Veere, 0118-501271. Spreekuur voor spoedgevallen zaterdag en zondag van 11 tot 12 uur: P. Boer, Molenwater 77, Middelburg, 0118-613320. Stadsgewest Vlissingen-Middelburg: Normale openingstijden maan dag t/m vrijdag 8-18 uur: Souburg, C. van Perestraat 1. Oost Sou burg, 0118-461593. Buiten deze uren: zaterdag van 10 tot 17 uur.. 24-uurs dienst: Dauwendaele, Roozenburglaan 18, Middelburg, 0118-627471 Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur lot vrijdag 20 uur: J. van Diercndonck, 0118-471140. Vrijdag 20 uur tot zondag 22 uur. H. Hament. 0118-471140. Middelburg: van vrijdag 21.30 uur tol zondag 21.30 uur: M. Sinke, 0118-626045. Dag en nacht bereikbaar 0900-0767 Gezelschapsdieren: Spreekuren zonder afspraak 11-12 uur en 17-18 uur: E. van den Akker en M. de Bruijn, Kanaalstraat 3, Oost Sou burg, 0118-460860. Visites aanvragen zaterdag en zondag van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Roskam: Kelderweg 1, Meliskerke, tel. 592838. Spreekuur zaterdag van 10-12 uur en volgens afspraak. Landbouwhuisdieren en paarden: Dierenartsenpraktijk Walcheren. Visites aanvragen zaterdag en zondag tussen 8 en 9 uur. 0118- 633803. (Dierenbescherming) Dagelijks bereikbaar via 0900-7673437 MIDDELBURG - "Schat, ik moet je iets vertellen, zes maanden geleden was ik nog een man!" Na deze persiflage op een Amerikaanse talk show, barst het bomvolle Schuttershoftheater in lachen uit. Waar de eerste drie keer maar een handjevol mensen op de maandelijkse stand-up co medy show afkwam, was het dinsdag 16 september wel even anders. Voor de aanwezige honderdvijf tig man was Comedy After Dark dan ook lachen, gieren en brul len geblazen. De twee tourendc Amerikaanse artiesten plaatsten ZOUTELANDE - Zeventien beklimmingen verklaren de naam van de jaarlijkse Hob- beldebobbelloop van Zoute lande naar Dishoek. Deze wordt zaterdag (27 novem ber) gehouden. De prestaticloop over twaalf ki lometer is door deze beklim mingen één van de 'bobbe- ligste" lopen van Zeeland, meldt Organisatie Sport Evenementen Zoutelande. die tekent voor de organisatie. Deelnemers rennen door bos, duin en over het strand naar Dishoek en weer terug, ledereen mag meedoen en ook kortere afstanden horen tot de mogelijkheden. Inschrij ven kan voor 3.50 euro bij Café Restaurant De Babbelaer, recht tegenover dc muziektent in Zoutelande. De Hobbeldebob- belloop 2004 begint om 14.00 uur. De prijsuitreiking is aan het eind van de middag in Café Restaurant De Babbelaer. Meer informatie is verkrijgbaar "bij Lein Lievense van Organisatie Sport Evenementen Zoutelande: 0118-561473 misschien daardoor wel de show voorgoed op de Zeeuwse kaart. Na de introductie heeft komiek Frank G. niet veel tijd nodig. Ai snel ligt de zaal in een scheur. Actualiteiten, politiek, Amerika nen en - hoe kan het ook anders - seks zijn de onderwerpen waaro ver Frank G. de ene na de ander grap uit zijn Engelstalige mond tovert. Als na een halfuur dc tweede ar tiest ten tonele verschijnt, bekoe len de opgewarmde lachspieren van de bezoekers even. Artiest Charles Walden is namelijk li chamelijk gehandicapt. Maar wanneer hij direct een compleet arsenaal aan zelfspot- grappen afvuurt, is er niemand die nog met strak gezicht voor zich uit kan kijken. En dat la- cheffect weet Charles de verdere voorstelling gemakkelijk vast te houden. Naderhand zijn niet alleen het Na afloop wordt er nog even nagepraat met komiek Frank G. (foto: pr) publiek en organisatie tevreden, de twee Amerikanen zijn zelf ook erg content over hun show: "Het is anders dan in de VS. Een heel fijne sfeer en een goede interactie met het publiek". Frank G.: "En dat heb je in stand-up nodig. Want je staat er maar alleen met je microfoon." Van een taalbarrière of Zeeuwse nuchterheid hebben ze allebei niets gemerkt. "Wat me vooraf opviel in deze smalle-straten- stad, is dat veel mensen er opge tut bijlopen. Maar ja", zegt de goedlachse Frank G. vervolgens: "Onder- of bovenklasse... ieder een heeft humor nodig." De volgende Comedy After Dark, met drie nieuwe Ameri kaanse stand-up comedians, is op dinsdag 14 december in 't Schuttershoftheater in Middel burg. De show begint om 20.30 uur en een kaartje kost tien euro. MIDDELBURG - Het Maast richtse ensemble Agimont treedt vrijdag (26 november) op in de Doopsgezinde Kerk in Middelburg. Vijf muzikanten brengen, zo natuurgetrouw mogelijk, werken van zeven tiende- en achttiende-eeuwse Italiaanse en Franse compo nisten. Het ensemble bestaat uit so praan Claudia Couwenbergh. vi olist Paul Pankert, Trudy Straus (viola da gamba en violoncello) en organist Remy Syriër. Het gezelschap wil muziek uit de ze ventiende en achttiende eeuw zo levendig en stijlgetrouw uitvoe ren. Daarbij wordt gebruik ge maakt van kopieën van oude in strumenten. Claudia Couwenbergh studeerde zang en opera bij Barbara Schlick aan het Maastrichts Conservatorium. Ze is regelma tig te zien als lied- en operazan geres. Paul Pankert studeerde viool aan conservatoria in Luik, Diissel- dorf en Maastricht. Gespeciali seerd in barokmuziek maakte hij als eerste violist deel uit van ka- mermuziekenseinbles als En semble 88 en Ensemble des Temps Modernes. Hij is docent aan dc Muziekacademie van de Duitstalige gemeenschap in Bel gië. Trudy Straus studeerde cello, vi ola da gamba en blokfluit aan de conservatoria van Maastricht en Den Haag. Ze trad met verschil lende ensembles op in heel Eu ropa, maakte cd's en is regelma tig te zien en te horen op radio en televisie. Remy Syriër studeerde orgel en klavecimbel aan het Maastricht Conservatorium en muziekwe tenschap aan de Rijksuniver siteit van Utrecht. Hij was op tv te zien in Nederland, België en Duitsland. Zijn concerten op de historische orgels van de Ónze Lieve Vrouwebasiliek, de Lu therse kerk en de Waalse kerk in Maastricht zijn op cd uitge bracht. Op het programma werken van D. Castello, C. Monteverdi, L. Rossi, T. Merulo, M.P. de Mon- téclair, L. Couperin en A. Cam- pra. Het concert begint om 20.00 uur in de doopsgezinde kerk in de Lange Noordstraat, kaarten kosten tien euro. (advertentie) Uw voordeel onderweg e v f. 1. Op het nieuwe ANWB Tankstation aan de Paul Krugerstraat 237 in Vlissingen krijgt u van vrijdag 26 november t/m donderdag 2 december met alleen 0,12 korting per liter brandstof. U krijgt ook een GRATIS Check up van uw auto door de ANWB Wegenwacht. ANWB leden en houders van een ANWB Visa Card met pin ontvangen extra korting. U kunt 24 uur per dag, 7 dagen per week terecht bij een schoon en veilig tankstation met permanent cameratoezicht Bij zeer eenvoudig te bedienen pompen waar u onder andere met uw giro- of bankpas of met uw Visa creditcard met pin, gemakkelijk kunt betalen. Tijdens de openingsweek is er tankbegeleiding aanwezig. Goede reis. T.o.v de gemiddelde referentieprijzen bij de grote oliemaatschappijen Op vertoon van uw tankbon van die dag Reageren? anwb.nl ....vervolg van voorpagina... Een gemiddeld voedselpakket be staat uit groenten, brood en aardappelen. Zo'n pakket kan worden aangevuld met wat be schikbaar is, zoals fruitdranken, macaroni en sauzen. Het zijn le vensmiddelen die niet meer ver kocht kunnen worden, maar die nog honderd procent goed zijn. Dat kan het geval zijn als de ver pakking niet helemaal in orde is of als een product uit het assorti ment van een supermarkt wordt gehaald. Vaak worden deze le vensmiddelen weggegooid. Ver spilling, vindt dc voedselbank, want onder veel mensen bestaat hieraan grote behoefte. Daarom zamelt de bank deze levens middelen in. Volgens Van der Meer heeft de voedselbank ook een sociale functie: "De voedselpakketten worden bij verdeelpunten opge haald. Dat haalt mensen uit hun isolement. Er komt geen vracht wagen van de voedselbank voor de deur. Het is net als boodschap pen doen. maar nu ontmoet je mensen die vergelijkbare proble men hebben. En als iemand een keer niet komt, dan wordt dat op gemerkt. Dat weten we van de er varingen bij de andere voedsel- banken in Nederland. Het mes snijdt dus aan twee kanten." Van der Meer, die voorganger is van de Nieuw Levengemeente, is nu samen met 25 vrijwilligers van verschillende kerken en het Leger des Heils druk bezig met de voor bereidingen. Hij heeft deze week een gesprek met maatschappe lijke instellingen én op 29 no vember organiseert hij een infor matiebijeenkomst voor vrijwilli gers. Met steun van de Stichting Voedselbank Nederland wil hij op 17 december de eerste dertig voedselpakketten uitdelen. Uiteindelijk moet de vestiging in Walcheren volledig op eigen be nen staan. Van der Meer is daar om op zoek naar sponsors, zoals bakkers, supermarkten en groot handels in levensmiddelen. Ook zoekt hij nog vrijwilligers en een plek voor opslag en samenstelling van de voedselpakketten. Hij roept geïnteresseerden op te rea geren. Dat kan via e-mail: voed- selbankwln@zeelandnet.nl. Een vooraanstaand comité van aanbe veling heeft hij al. Daarin zitten de burgemeesters Schouwenaar van Middelburg en Dok-van Weele van Vlissingen. MIDDELBURG - Leerlingen uit groep acht van de Brede School Middelburg-Zuid gaan donderdag (25 november) met elkaar in debat. Het is voor het eerst dat scholieren van het basisonderwijs het in woorden tegen elkaar opne men in de provinciehoofdstad. Leerlingen van de Cypressenhof en de Leeuwenburch geven hun mening over stellingen en pro beren die zo goed mogelijk te onderbouwen. Doel is om kinde ren te leren naar elkaar te luiste ren, zich een mening te vormen en die ook te verwoorden. De discussie wordt geleid door Theo Rietveld van de lokale radiozender Cool FM. Een rap per opent het debat door op ge heel eigen wijze de stellingen op de korrel te nemen. Omdat debatteren moeilijk is, wordt er eerst geoefend in de klas. De leerlingen hebben er dan al twee gastlessen over de kunst van het discussiëren ach ter de rug. Aan het eind van dc week worden de stellingen be kend gemaakt zodat de leerlin gen zich kunnen voorbereiden. De organisatie is in handen van de Brede School en het Jongeren Informatie Punt uit Middelburg. Het scholierendebat begint om 13.30 uur 111 de grote zaal van Palet. (advertentie) GOES - Vorige week verge leken wij in De Faam de zwemlessen van zes Midden- Zeeuwse baden. Hierin was te lezen dat het stadsge westelijk Vrijburgbad de langste wachtlijst van de re gio kent. Daarnaast belicht ten we de verschillende systemen die de baden han teren bij het aanleren van de slagen. Lezer Peter Rotte re ageert. Jammer Ik hen vergeten et- een weddenschap op aj te slui ten. Enkele jaren geleden voorspelde ik al dat het samenvoegen van twee zwem baden een keerzijde zou heb ben. Wat we gelijk al moesten inleveren: een vijftig-meter- bassin. En de mogelijkheid om ooit nog buiten te zwemmen. Inhoudelijk weel ik niet alles meer over de eisen voor zwem diploma 's. Ik denk. als oud-le raar Lichamelijke Opvoeding, vooral erg praktisch: voor wie - gekleed - te water raakt, is het weer op de kant komen van levensbelang. Of je dan een slag wel of niet beheerst, komt op de allerlaatste plaats. Van daar dat ik de ouderwetse be nadering van Jarl den Hartog achterhaald vind. Alzijdige vaardigheid, ook in het water: daar gaat het volgens mij om! Overal in het leven vinden ont wikkelingen plaats, dus ook in de zweminstructie. Door een verblijf van negen maanden in het vruchtwater kan een baby vlak na zijn ge boorte onder water zwemmen. Misschien de moeite waard om een balletje op te gooien bij de zwembaddirecties: niet wachten tot de vaardigheid verdwenen is. om dan weer van voren aj aan te moeten be ginnen. maar zwemkunst ont wikkelen nog voor het kind kan lopen. Misschien dat dat het ontstaan van wachtlijsten kan voorkomen? Peter Rotte, Touwbaan, Middelburg Heeft u ook iets in De Faam gelezen waar u op wil reage ren? Stuur uw brief naar de re dactie, postbus 5, 4460 AA in Goes. Lange brieven worden ingekort, anonieme niet ge plaatst. VLISSINGEN - CasAllijn in Vlissingen houdt maandag 6 december een thema-avond over dyslexie in de werkomge ving. De avond is alleen be doeld voor volwassenen met dyslexie. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur. De thema-avond staat onder lei ding van J. Kuiper. Naar aanleiding van de vragen lijst 'meervoudige intelligentie' komen onvermoede talenten naar boven. CasAllijn is gevestigd aan de President Rooseveltlaan 744 in Vlissingen. De bijeenkomt is gratis toegankelijk, maar een vrijwillige bijdrage is welkom. MIDDELBURG - In de Ter Hoogekerk aan dc YV. Tee- linckstraat in Middelburg wordt 27 november een wereldverkoop/info-markt ge houden. Allerlei non-profit or ganisaties presenteren zich hier. Medewerkers van Stichting Goed Werk, ZOA-Vluchtelin- genwerk. Stichting Woord en Daad, Steun aan Israël. Zending Gereformeerde Gemeente en De Ondergrondse Kerk vertellen de bezoekers over hun werk. Ook zijn er artikelen te koop die de or ganisaties uit de hulplanden krij gen of zelf maken. De markt is overdekt, verwarmd en gratis toegankelijk tussen 10.00 en 15.00 uur. MIDDELBURG - Marktman Leo Matteman neemt donder dag 25 november afscheid van de Middelburgse weekmarkt. Voor de allerlaatste keer ver koopt hij stoffen vanuit zijn kraam. Matteman was er 38 jaar lang elke donderdag te vinden. Matteman staat bekend als een actieve marktman die ook in de marktcommissie zitting nam. Wethouder Economische Zaken Hannie Kool-Blokland brengt om 14.30 uur een bezoek aan zijn kraam om hem te bedanken voor zijn inzet. V

de Faam | 2004 | | pagina 3