349; shirts 2 shirt en stropdas NOOT Moeiteloos stoppen met roken kan Hugo Boss kostuums T TJ Wij moeten ruimte maken voor de interieuraanpassing van onze Goese vestiging en daar kunt u als klant van mee profiteren. Maar ook onze winkels in Middelburg willen wij niet uitsluiten van deze kortingen. Dus er is volo extra voordee ruimte voor bij Bos in Goes en Middelburg. 549,-/499; DE ENIGE JACKPOT ZONDER GOK! uiinnen? 49;°/39;° normale setprijs 485,- nu samen voor Gant State of Art Dodgers For Fellows Gaastra Tenson IKKS Helly Hansen Mc Gregor HugoBoss Pierre Cardin Gardeur Volkswagen vaartland.nl (Uil jij ook gratis shawl \oor de eerste 500 klanten normale prijzen nu vanaf div. dessins ruiten/strepen 100% katoen uw voordeel is 40% Polo 1.4i trendline Help de Sint 'n handje... giro 404040 Woensdag 24 november 2004 De Faam 26 vesti uw voordeel is 40% uw voordeel is 35% uw voordeel is 70% nu voor 50,- uw voordeel is 50% 249; 00RZAAICDIABEÏES >_4 VAN DE 10 HARTINFARCTEN ZIJN HET GEVOLG VAN DIABETES DIABETES IS DE GROOTSTE VEROORZAKER VAN BLINDHEID DE HELFT VAN ALLE VOETAMPUTATTES IS HET GEVOLG VAN DIABETES Vraag de gratis Diabetes IRisicotest aan. Of word donateur. Giro 5766, Amersfoort. Bel 0800 - 5766 123 of ga naarwww.diabetesfonds.nl KW i c :./vaartland.nl| lvaartland.nl| (vaartland.nl) I vaartland.nl] Wij hebben alvast een selectie voor u gemaakt: bouwjaar 2000, groen metallic, stuurbekr, centr. vergrelec. ramen, KM 86223 airbags, airco, abs, hoofdst. voor-achter van €3*4517 AUIO S bovag occaoiondealer Prijs: 6.6 /aUUUJJU/ I auto! *7 I PAS lBQyAG._^_JI TV Diabetes Fonds Bij talloze kinderen in Nederland komt Sinterklaas nooit op bezoek. Dit zijn kinderen in de Jeugdhulpverlening, waar vaak geen geld is voor extraatjes Kinderhulp helpt de Sint 'n handje. Helpt u mee? Met slechts 15,- bezorgt u een kind al 'n heerlijk avondje! Nijverheidsweg 2 Halsteren tel: 0164 - 681630 ma. t/m vr. 9.00 - 18.00 uur za. 9.30 -17.00 gocdcdotun Deventer Brinkpoortstraat 32.7411 HS Deventer. Tel.: 0570 -611 899 Internet: www kinderhulp.nl e-mail. info@kinderhulp.nl "De olympische gedachte is: 'meedoen is belangrijker dan winnen'. Maar meedoen is niet voor iedereen vanzelfsprekend. Zeker niet voor gehandicapte atleten uit ontwikkelingslanden, Voor hen is kwalificatie voor de Paralympics in Athene op zich al een wereldprestatie. Voor hen geldt: meedoen is winnen!" Speel de webgame en win! uiiuuj.meedoanfsiuinnan.nl - Door Nlargon van den Berg Vlissingen- Roken? We weten het allemaal. Het stinkt, het is duur, het is slecht voor je gezondheid, het levert je atkeurende blikken en commentaar op en je bent - mocht je ze hebben - een slecht voorbeeld voor je kinderen. En mocht je toevallig langs een spiegel lopen terwij! je er één in je mond hebt, dan wend je toch het allerliefst direct je hoofd af! Het is toch geen gezicht, zo'n bungelend wit walmend stokje in je mond?! Maar als je een maal in die fuik van het roken bent terechtgekomen, zal je dat allemaal om het even zijn. Je vindt het lekker, zeg je, en je wim pelt alle gevaren die het roken met zich mee brengt af met een laconiek 'je moet toch ergens aan dood gaan'. Geld besparen? Geef je het niet aan ene uit, dan wel aan het andere. Het valt allemaal best mee. Intussen beloof je je kinderen wel duizend euro of hun rijbewijs als ze voor hun achttiende niet zullen roken en raak je in paniek als je vlak voor het slapen gaan merkt dat je pakje leeg is. Het liefst stap je dan nog gauw even in de auto. Gelukkig zijn er altijd nog benzinestations die dag en nacht geo pend zijn. Je moet er toch niet aan denken de volgende dag mis te grijpen? „Wie rookt, herkent zich in dat verhaal," vertelt llona Nijman. „Ik was niet anders." Tot een vriendin haar op de auriculo methode wees. llona zette de stap en kan nu zeg gen: ik was een zware rook ster. Toen zij de - letterlijke - opluchting voelde dat óók zij kon stoppen, terwijl ze zo'n beetje leefde op nicotine, meldde ze zich aan bij Yvonne Bakker, coördinatrice van de Stichting 'Make it Easy', llona volgde de opleiding en is nu zelf therapeute bij 'Make it Easy'. De auriculo-therapie is geen acupunctuur, maar heeft er wel overeenkomsten mee Het woord auriculo staat voor oorschelp. Op en rond het oor zijn meer dan 200 acupunc- tuurpunten, die verbonden zijn met specifieke delen van het lichaam. Met een elektro nisch biepertje zoekt llona bepaalde zenuwbanen op. Zodra dit zoekertje een sig naal afgeeft, drukt hij - razendsnel en absoluut pijn loos - er drie heel kleine, ste riele puntjes in. De puntjes worden geplaatst op de uit einden van de zenuwbanen die het signaal 'ik wil een sigaret' naar de hersenen stu ren. De puntjes onderbreken dat signaal. Door deze punt jes meerdere malen per dag met een magneetje te active ren, verdwijnt de behoefte om te roken. Ongeveer een week later worden de drie puntjes vervangen door een nieuw puntje, waardoor er geen behoefte ontstaat meer te gaan eten of snoepen. Daarnaast krijgt iedereen een boekje mee naar huis. Ter ondersteuning, want op het moment dat de puntjes zijn geplaatst, is alle behoefte aan nicotine verdwenen. Maar omdat roken meer is dan een lichamelijke verslaving alleen, maken ook de psychologi sche aspecten deel uit van de behandeling. Door de auriculo-therapie is het dus mogelijk zonder afkickproblemen of dik te worden, te stoppen met roken. Het slagingspercenta ge ligt tegen de 95%. Natuurlijk zijn er altijd men sen die na verloop van tijd weer een sigaretje opsteken. Wie dat overkomt, kan altijd terugkomen, want 'Make it easy' geeft levenslange garantie op de behandeling. Mocht men om de één of andere reden gedurende de eerste drie maanden toch de fout in gaan, dan is een her halingsbehandeling geheel gratis. Daarna betaalt men slechts het consult. Jongeren tot 18 jaar worden gratis behandeld. Make it Easy heeft tot doelstelling Nederland rookvrij te maken. En waar kun je dan beter beginnen dan bij de jeugd? „Ik ben zo enthousiast over Bij de auriculo-therapie die llona Nijman hanteert, wordt gewerkt met piepkleine puntjes die pijnloos in het oor worden geplaatst op zogenaamde anti-rookpunten, Hierdoor worden de lichamelijke ontwenningsverschijnselen meteen onderdrukt. deze methode, omdat ik uit ervaring wéét dat moeiteloos stoppen met roken kan," besluit llona. „Sceptisch? Nogmaals, Make it Easy durft levenslange garantie te geven. Dus pak die telefoon en maak een afspraak. Gegarandeerd, twee weken na de behandeling zult ook u opgelucht kunnen zeggen: ik was een zware roker." llona Nijman werkt uitslui tend op afspraak en heeft een eigen praktijk in Oostvoorne en Barendrecht. Make it Easy wordt inmiddels door verschillende zorgver zekeraars erkend en heeft eveneens ervaring met groepsbehandelingen voor bedrijven. Zowel het actuali teitenprogramma Vijf in het land (RTL 5) als Gezond heidsplein (Avro) onder steunden de auriculo-thera pie zoals deze door de Make it easy' wordt gegeven door er in hun programma's posi tieve aandacht aan te geven. llona Nijman werkt uitslui tend op afspraak. Woensdag 8 december is zij aanwezig in Speeltuinvereniging Lammerenburg, Zuidbeek- seweg 18 in Vlissingen. U kunt dan 's middags of 's avonds terecht en dat geldt ook voor de vervolgbehande- ling die op woensdag 15 december plaatsvindt, even eens in Speeltuinvereniging Lammerenburg in Vlissin gen. Voor alle verdere informatie en voor het maken van een afspraak kan van 09.00 uur tot 21.00 uur worden gebeld naar 0174-213202 of naar 06-51579683. Voor meer informatie tevens: www.makeiteasy.nl.

de Faam | 2004 | | pagina 25