Stichting trekt jongeren over de drempels van andere culturen Korrel zout voor de kerk OORZAAKDIABETES Éili DECEMBERACTIE s C1S Cors J 2,00 2,00 FASHION BY THE SEA in het Zijdemuseum TATTOO SER DEFINITIEF ONTHAREN MOOIE GLADDE HUID RIMPELS WEG Bij besteding van minimaal 15,00 in de maand december 2004 krijgt u een bon ter waarde van 2,00 Te besteden bij een bedrag van 15,00 in de periode van 1 januari t/m 28 februari 2005 van het Zijdemuseum deVitaminéSpeciaalzaak De Spiegel BRENGT UW SCHOONHEID IN TOPCONDITIE HAARVERZORGING Gravenstraat 8 4331 KP Middelburg Tel. 0118-612545 Met couturier Peter George d'Angelino Tap tot en met 8 januari 2005 von o.a. Xtra Care van o.a. Body Vitaal en Huidsalon Undine voor 'gezond zijn' en 'gezond blijven' I Tel. 0118 -430606 met BioSkinJetting met flitslicht met M.D. Formulations Weer geslaagd bij De Spiegel! Daar verkopen ze kleding van Koker. Aparte mode, ook voor een feestje! Waar? Maasstraat 60 (Stromenwijk) - Middelburg Telefoon 0118-635213 Woensdag 24 november 2004 De Faam KRUININGEN - Een tijdje in de schoenen lopen van ie mand uit een andere cultuur, het vergt in deze tijd lef, vindt de stichting Atlantic Bridge. En dus houdt die op zaterdag 27 november in het dorpshuis in Kruiningen een jongerendag onder de titel Bridgebuilders One. Cen traal daarin staat het bezoe ken en proeven van andere culturen. Jongeren krijgen informatie over mogelijkheden om kennis te maken met leeftijdgenoten van andere landen, culturen, kerken en etnische groepen. Er zijn workshops en presentaties over Bridgebuilders-clubs, uit wisselingsprojecten in ver schillende landen en bezoekers kunnen luisteren naar verhalen van leeftijdgenoten over hun ervaringen. Het gaat bijvoor beeld om uitwisselingen waar bij deelnemers een week temid den van de armoede van een Roemeens of Ugandees dorp vertoeven. Verder zijn er work shops step-streetdance en mu ziek. Ook het Europese platform Jeugd Voor Europa is vertegen woordigd. Die houdt work shops over jongeren-participa tie, jongerenuitwisselingcn en vooral over het Europese Vrij willigers Programma (EVS) dal jongeren van achttien tot en met vijfentwintig de kans geeft om voor zes tot twaalf maan den in een ander Europees land te wonen. De jongerenmarkt begint om 14.30 uur. Tussendoor zijn er optredens. Het gaat om de Krabbcndijkse formatie Defen der, de Walcherse band Void of Air en de Bevelandse groep Outsmarted. Om 20.30 uur treedt de winnaar van de Zeeuwse Belofte, Tapharheejl op. In het voorprogramma van Tapharheejl is de singer-song writer Chelsea, winnaar van de Kunstbende enkele jaren gele den, te beluisteren. Om 22.00 uur betreedt de uit Nashville afkomstige band Beggars For tune het podium, met in het voorprogramma de nieuwe Zeeuwse step-streetdance groep Rock. Entree voor de jongerendag kost vijf euro. De volgende dag is er een jeugddienst om 16.00 in de Jo- hanneskerk in Kruiningen. Beggars Fortune, Rock, het Jongerentheater en Gerrit van Dijk doen mee aan die dienst. Het complete programma van Bridgebuilders One is te vin den op www.atlanticbridge. org. GOES - Dingen die je aan het denken zetten, hersenspin sels, gedachten en gedichten. Ze zijn samengevoegd in de bundel 'Ik hoop dat ze gelijk hebben, die christenen...!' van Theo van Teijlingen. Het is de tweede bundel met verhalen en gedichten van de Goese troubadour. "Hel zijn dagelijkse gebeurtenissen die soms heel mooi zijn, je aan het denken zetten, je bij blijven. En die verhaaltjes en voorbeelden kan ik weer gebruiken in mijn dagelijks werk als docent, als liedjeszanger of voorganger in kerken. In het dagelijkse zit al tijd wel wat aparts, iets sa- eraals. Je moet het alleen wil len zien en er bij stil willen staan." De schrijfsels in de bundel zijn stuk voor stuk kleine spiegel tjes die Van Teijlingen de lezer voorhoudt. Soms met een lach, dan weer met een traan. "Ik probeer wel een zekere emotie over te brengen en daarin mij zelf en ook mijn geloof kwets baar te maken. Ik neem in een aantal verhaaltjes 'het kerkelij ke' een beetje op de korrel, niet om na te trappen, daar is me de kerk veel te dierbaar voor, maar om te laten zien dat we er af en toe een poppenkast van maken. En van een korreltje zout wordt de kerk niet slech ter. Integendeel", stelt Van Teijlingen. Een aantal verhalen gaat over zijn reis naar Oegan da, waar zijn zus werkt met kinderen die aan aids lijden. Enkele teksten zijn ook uitge komen op de cd Lege Handen. De bundel is door Novapres uit Apeldoorn uitgegeven, in samenwerking met de Stichting de Figurant uit Goes. Deze Goese stichting heeft ook het eerdere werk van Theo van Teijlingen uitgebracht en de opbrengst gaat naar goede doe len in Oeganda en Servië. Het boekje 'Ik hoop dat ze ge lijk hebben, die christenen..!' ligt voor 5,95 euro in de boek handels. DIABETES IS DE GROOTSTE VEROORZAKER VAN BLINDHEID rr Vraag de gratis Diabetes Risicotest aan. DutoaFends Of word donateur. Giro 5766, Amersfoort (gf; v Bel0800 - 5766123ofganaarwww.diabetesfonds.nl niet geldig in combinatie met andere aanbiedingen op acties, geldt niet op producten en is niet inwisselbaar voor geld. nnnmi Exclusieve en intrigerende mode enj het fyi«T grandcare i. je gord voeten en er goed mmen Let op! Van 20 tot en met 31 december geopend op maandag-dinsdag-woensdag-donderdag-vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur Marijke Arp Lydia Bremer Yveue Cals Parsifal Culture Mix Tjonge Jonge Sergio Engel Anneke Pool Hak Stam Neeltje Mechie SCHOONHEIDSINSTITUUT Klein Frankrijk 7, 4461 ZN Goes T 0113 21 77 71 www.xlracare.nl GRATIS PARKEREN Maria Verboom Cora de Kok Gabriele Kliem Ans Brinkhuis Helecn Ferguson Noortje 't Paapje bnartcs Cocon Ra be Silkwear Zilch De Vlinder Bij veel mensen is TATTOO SER in Vlissingen wel bekend Ze lopen langs zijn zaak en zien veel van zijn werken op het lichapm van familie, vrienden en collega's. Maar wie is Ser nou eigenlijk? Ser is geboren in Rusland en is 15 jaar geleden naar Nederland gekomen. Hij is al zijn hele leven bezig geweest met kunst. Tekenen, schilderen, beeldhouwen, air brush en ga zo maar door. Toch wilde hij op een andere manier zijn artistieke kunsten overbrengen en is hij begonnen met tatoeëren. Eerst op zichzelf en toen' bij vrienden. In 1998 besloot Ser een tat- tooshop te beginnen en opende hij vol vertrouwen zijn deur in de Walstraaf Na 4 jaar in de Walstraat gewerkt te hebben en veel tevreden klanten had/besloot hij~dat het tijd werd om op zoek të gaan naar een mooi pand op een betere locatie. Zo is TAT TOO SER op de Kleine Markt terecht gekomen. "Omdat toch veel mensen nog afstotend over tatoeages en tattooshops denken heb ik mijn zaak wat vriendelijker en huiselijker gemaakt. En met succes!", aldus Ser. "De drempel is nu voor veel mensen minder hoog en komen er nu ook mensen binnen die dit vroeger niet gedaan hadden Zo had ik laatst een mevrouw, van 60 d e altijd al een kleine tatoeage had willen hebben en het nu gewoon ging doenHet tatoeëren, van vroeger en nu. verschilt vee) van elkaar.-Hygiëne van dë zaak spullen en de huid is heel belangrijk. Vroeger was dit hief het geval. Tegenwoordig is een keurmerk belangrijker dan het tatoeëren. Dat wil zeggen dat de tattooshops die het keurmerk dragen zich aan de hygiënecode houden. Tatoeëerders laten zich regelmatig testen op Hepatitis en HIV. Een tattooshop moet schoon zijn. Elke dag wordt de werkplaats goed schoonge maakt en zijn alle materialen steriel ver pakt. Het klinkt vanzelfsprekend, maar toch zijn er mensen die hier hun twijfels nog over hebben: voor iedere tatoeage worden nieuwe naalden en inktbakjes gebruikt. TATTOO SER is lid van de Nederlandse Bond voor Tatoeëerders. De bond voert o.a. 1 of meerdere malen per jaar controles uit om te kijken of er wel hygiënisch steriel en volgens de regels gewerkt wordt, leder jaar krijgt een tattooshop, die lid is van de bond, een nieuw certificaat als dit dan ook het geval is. Ser is blij dat hij van zijn hobby zijn werk hééft kunnen maken. Zes dagen per week doet hij zijn werk met veel plezier, maar toch is hij niet helemaal tevreden. "Ik ben een perfectionist! Ik zoek perfectie, wil kwaliteit gewaarborgd zijn en blijven! Ik wil uitgroeien tot een bekende tatoeëerder die niet alleen bekend is in Zeeland maar veel verder. Ik wil dat mensen mijn werk herken nen!" Ser leeft gezond en sport veel Bij een mooi gespierd lichaam hoort een mooie tatoeage zegt Ser lachend! Dus stap eens gerust binnen om een kijkje te nemen!!! MIDDELBURG - Vitaminespe ciaalzaak Body Vitaal, sinds vijf maanden gevestigd in de Sint- Janstraat in Middelburg, gaat vanaf december samenwerken met Huidsalon Undine. Wie zich goed wil voelen en er goed uit wil zien, is er aan het juiste adres. Body Vitaal is gespecialiseerd in vitaminen, mineralen, voedings supplementen en sportvoeding. Tot het vaste assortiment beho ren tweeduizend verschillende producten. Eigenaren Ninetta Edel en Sjaak van 't Westeinde verkopen onder meer supple menten voor volwassenen die fit en vitaal willen blijven, voor senioren, kinderen, sporters en voor iedereen die hulp kan gebruiken bij het afslanken. Zij zorgen dus voornamelijk voor de innerlijke mens. Undine Edel, eigenaresse van de gelijknamige huidsalon, neemt het uiterlijk voor haar rekening. Zij behan delt mensen met huidklachten en levert huidverzorgingspro ducten op een natuurlijke basis. Bio Skinjetting is een revolutionaire en natuurlijke methode voor rimpel- en littekencorrectie. Voor deze methode is geen inspuiting nodig. Het gebied direct onder de rimpel wordt gestimu leerd tot het aanmaken van nieuwe collagene en elastisch weefsel. De huid vult zo zelf op natuurlijke wijze de rimpel op. Mef Ellipse kunt u nu pijnloos en defi nitief ontharen. Ook grotere opper vlakken zoals de rug, armen en benen. Scheren, harsen en ontharingscremes behoren definitief tot het verleden. Het geavanceerde systeem van Ellipse werkt uitstekend voor zowel vrouwen als mannen. Vergoeding door uw zorgverzekeraar is mogelijk. Wij infor meren u graag. Huidproblemen zoals acne, droge huid, vette huid, door zon beschadig de huid, rimpels en futloze huid. Dankzij M.D. Formulations kunnen deze problemen met succes bestreden worden. Deze behandeling bewijst z'n effectiviteit al meer dan 10 jaar. Bel ons voor een informatieve afspraak. Sint-Janstraat 10 Middelburg 0118-651314 06-18880579 Ook verzorgt Huidsalon Undine permanente make-up. Beide bedrijven staan voor een hoge kwaliteit en een helder en persoonlijk advies.

de Faam | 2004 | | pagina 20