Risico's InZicht, externe veiligheid Provincie Zeeland Topsportevenementen en bijzondere sportevenementen Tijdens de NATIONALE ROOKWORST WEDSTRIJD te Arnhem is TOPSLAGERIJ ROB VERBOOM Geworden met de: fijne rookworst en grove rookworst ACTIE! VAN 24 nov t/m 27 nov 2 rookworsten betalen en de Wij willen u graag laten delen in de feestvreugde: U komt toch ook proeven! Openbare vergadering In beroep Stedelijke vernieuwing Officiële Mededelingen Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 48/2004 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Milieu Besluit accepteren melding De Uitlaat Ontgronding waterpartij Breeweg Koudekerke Ontwerp-vergunning Auto Unie Zeeland B.V. Provinciale Staten Nieuws uit de Staten TOPSLAGER Topslagerij Rob Verboom Scheldestraat 71 - Vlissingen Tel. 412282 E-mailadres: verboomrj@zeelandnet.nl Woensdag 24 november 2004 De Faam Pagina 15 De provincie heeft dit voorjaar samen met alle Zeeuwse ge meenten een uitvoeringsprogram ma gemaakt met betrekking tot de nieuwe regels over de veilig heid van bedrijven en transporten met gevaarlijke stoffen. Het ministerie van VR0M heeft het programma inmiddels goed gekeurd en de benodigde finan ciële middelen van ruim €1,1 mil joen ter beschikking gesteld. Doel en ambities Om de uitvoering en handhaving van het externe veiligheidsbeleid in Nederland versneld mogelijk te maken heeft het ministerie voor 2004-2005 een bedrag van €20 miljoen beschikbaar gesteld, dat door middel van programmafinan ciering wordt uitgekeerd. Zo wor den gemeenten en provincies ge stimuleerd de problematiek geza menlijk aan te pakken, terwijl ge lijktijdig kennis en ervaring wor den opgedaan met nieuwe ele menten in het veiligheidsbesluit. Provincie en gemeenten willen eind 2005 een forse stap voor waarts hebben gezet met de uit voering van alle wettelijke taken. De visie op veiligheid is vastge steld en uitgewerkt in vergunnin genbeleid en ruimtelijke ordening. Alle inventarisaties zijn uitgevoerd en de oplossing voor sanerings- gevallen is bekend. De doelen per 31 december 2005 van de projectplannen, die in vier clus ters samen met de gemeenten zijn opgesteld, zijn omschreven. Wat de clusters, planning, kosten en verdeling en de organisatori sche aspecten zijn is te lezen in de nota Risico's InZicht die te bestellen is bij het informatiecen trum van de provincie (zie links boven). Het Algemeen Bestuur van Overlegorgaan Nationaal Park Ooster- schelde vergadert 25 november om 14.00 uur in het provinciehuis, Abdij 6. Op de agenda staan: Kader Richtlijn water; stand van zaken onderzoek bezoekerscentrum; bestedingenplan 2005 en jaarverslag bestedingenplan 2003 en afrekening. Op 30 november is er een bijeen komst van de provinciale advies commissie bezwaarschriften, Abdij 6 in Middelburg. Om 15.30 uur wordt het be zwaarschrift van de heer De Ridder uit Vlissingen behandeld tegen de afwijzing van een subsi dieverzoek voor publicatie van een boek over de ambachtsgil den op Walcheren in de periode 1500-1800. Om 16.00 uur wordt het be zwaarschrift van Sport Zeeland uit Middelburg behandeld tegen de genoemde periode van 2004 tot en met 2007 over de toeken ning van een subsidie voor de realisatie van een provinciaal coördinatie- en adviespunt. Provinciale Staten (PS) hebben 12 november 2004 de verorde ning provinciaal investeringsbud get stedelijke vernieuwing vast gesteld. De verordening treedt 11 januari 2005 in werking met terugwerkende kracht tot 1 janu ari 2005. Gedeputeerde Staten (GS) beslo ten 16 november dat de verorde ning kan worden onderworpen aan een raadgevend correctief referendum. Het PS en GS-besluit worden 30 november 2004 ge publiceerd in het provinciaal blad. Ingaand 30 november kan gedu rende zes dagen tegen het GS- besluit tot het referendabel zijn van het Statenbesluit schriftelijk beroep worden ingesteld bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Met ingang van 30 november kan iedere kiesgerechtigde in Zeeland binnen drie weken persoonlijk een verzoek indienen bij de woon- gemeente tot het houden van een provinciaal referendum. Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de mel ding Wet milieubeheer van Motorsportvereniging De Uitlaat te Vlissingen. De melding heeft betrekking op het terugbrengen van de openingstijden op de woensdagavond van 20 naar 19 uur voor het Sloecircuit, gelegen aan de Engelandweg te Vlis- singen-Oost. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 24 december 2004 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en van 27 december tot en met 30 december 2004 bij de Zeeuwse Bibliotheek, Kou- steensedijk 7 te Middelburg op maandag van 17.30-21 uur, dins dag tot en met donderdag van 10-21 uur; tot en met 30 decem ber 2004 bij de gemeente Mid delburg, dienst ruimte, afd. vergunningen en handhaving, Kanaalweg 3, op werkdagen van 8-12 en 13-16.30 uur en (na telefonische afspraak 0118- 675287) op donderdagavond van 18-20 uur en in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlis singen, op werkdagen van 9-16 en op donderdag van 9-19 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 30 december 2004 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voor lopige voorziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot J. Provoost (tel. 0118- 631769). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben vergunning ingevol ge de Ontgrondingenwet ver leend aan J.E. Kloosterboer te Koudekerke voor het uitvoeren van ontgrondingswerkzaamheden ten behoeve van de aanleg van een waterpartij op percelen, gele gen aan de Breeweg ten noorden van Koudekerke, als onderdeel van een te realiseren landgoed. Tevens hebben gedeputeerde Nieuws In de vergadering van 7 oktober zijn Provinciale Staten akkoord gegaan met de verordening voor topsportevenementen en bijzondere sportevenementen 2005-2007. In de verordening wordt onder scheid gemaakt tussen topspor tevenementen en bijzonder spor tevenementen. Topsportevene menten zijn sportactiviteiten van het hoogste niveau, die een kwali ficatie hebben van de eeri lande lijke sportbond en NOCTNSF. Bijzondere sportevenementen zijn sportactiviteiten die een grote toeristische en/of economische uitstraling hebben. Als criteria gelden onder andere dat alle activiteiten in Zeeland moeten plaatsvinden en dat Gedeputeerde Staten (GS) kun nen beslissen dat organisaties samen moeten werken of dat activiteiten samengevoegd moe ten worden als er meerdere sub sidieverzoeken binnenkomen voor nagenoeg gelijke activiteiten. Topsportevenementen Bij de beoordeling van subsidie verzoeken voor topsportevene menten wordt bovendien gekeken naar het advies van SportZeeland en of het percentage deelnemen de topsporters meer is dan 50% van het deelnemersveld. Als aan deze criteria voldaan wordt kan een incidentele subsi die van maximaal 10.000 ver strekt worden, afhankelijk van de ingediende begroting. Subsidieverzoeken kunnen het hele jaar door worden ingediend. Voor een nieuw topsportevene ment kan een stimuleringssubsi- die worden toegekend voor één of twee jaar, als GS van mening zijn dat het evenement uit kan groeien tot een topsportevene ment. In dat geval geldt de kwali- staten een machtiging ex artikel 12 Ontgrondingenwet verleend ten behoeve van een spoedige aanvang van de werkzaamheden. Aan de vergunning en de machti ging zijn voorschriften verbonden ter bescherming van de bij de ontgronding betrokken belangen. De vergunning, de machtiging, de aanvraag en overige stukken lig gen van 25 november 2004 tot en met 6 januari 2005 ter inza ge bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren (voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot G. Beckers, tel. 0118-631786) alsmede in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Dom burg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30-19 uur. Van 25 november 2004 tot en met 6 januari 2005 kunnen be ficatie-eis van een landelijke sportbond en NOC'NSF niet en hoeft ook het aantal deelnemen de topsporters geen 50% te be dragen. Bijzondere evenementen Bij subsidieverzoeken voor bijzon dere sportevenementen wordt bij de beoordeling rekening gehou den met het unieke karakter van het evenement, hoe groot het publieke bereik is en het advies van SportZeeland over het evene ment. Als aan deze criteria is voldaan kan een subsidie van maximaal €4.000 verstrekt worden afhan kelijk van de ingediende begro ting. De subsidieverzoeken moeten ingediend worden vóór 1 januari als het evenement in de eerste helft van het jaar plaatsvindt en vóór 1 juli voor evene menten in de tweede helft van het jaar. GS kunnen afwijken van de ge noemde bepalingen als deze naar hun mening tot onbillijkheden zou den leiden. De regeling treedt 1 januari 2005 in werking en vervalt op 1 januari 2008. De bestaande subsidieregeling provinciale topsportevenementen wordt per 1 januari 2005 inge trokken. De volledige tekst van de veror dening is te lezen op de website www.zeeland.nl. Klikken op bestuur en organisatie. Vervolgens in de kolom op bestuur. Dan in de kolom "provin ciaal blad" aanklikken en dan het woordje "overzicht". Onder num mer 43 treft u de tekst aan van de verordening en onder nummer 42 de tekst over de referendabili- teit van de verordening. langhebbenden tegen voornoem de vergunning beroep instellen bij de afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gra- venhage. Gelijke bevoegdheid komt toe aan de vergunninghou der voor zover betreft de aan de vergunning verbonden voorschrif ten. De vergunning wordt op 7 januari 2005 van kracht, tenzij overeen komstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art 8:81 van de Algemene wet be stuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Van 25 november 2004 tot en met 6 januari 2005 kunnen be langhebbenden tegen het afge ven van de machtiging beroep instellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Op basis van de verleende mach tiging kan vanaf 25 november 2004 met de ontgrondingswerk zaamheden worden begonnen, tenzij planologische belemmerin gen dan wel het ontbreken van andere benodigde vergunningen/ ontheffingen, dat nog verhinde ren. Met betrekking tot de machtiging kan een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag ont vangen om een vergunning Wet milieubeheer van Auto Unie Zeeland B.V. voor het veranderen van de inrichting aan de Hermes- weg 11 te Vlissingen. Gedeputeerde Staten willen de Tijdens de maandelijkse vergade ring van Provinciale Staten van 12 november jl is onder andere gesproken over: Initiatiefvoorstel inzake natuur ontwikkeling c.a. Westerschelde van de leden Wiersma (GroenLinks) en Luijt-Verheij (PvdA), waarin zij Gedeputeerde Staten verzoeken randvoorwaarden in te stellen terza ke de besluitvorming Qntwikkelings- schets 2010 en deze onder de aandacht te brengen van de over heden. Alle fracties hebben in de debatten hun twijfels over een tweede verdieping van de Wester schelde uitgesproken. Het Initiatiefvoorstel is verworpen. Provinciale Woonvisie, bouw steen voor het omgevingsplan Provinciale Staten besluiten una niem de Woonvisie vast te stellen en voor die onderdelen uit de Woonvisie, die in strijd zijn met het huidige Streekplan, een streek planherziening op te stellen. Provinciaal beleidskader stede lijke vernieuwing 2005-2010 Het beleidskader stedelijke vernieu wing is unaniem vastgesteld, even als de verordening provinciaal investeringsbudget stedelijke ver nieuwing. Programmabegroting 2005, Najaarsnota en 2e bestuurs- rapportage 2004 Provinciale Staten stellen de pro grammabegroting 2005 vast. Hier in worden de beleidsmatige en financiële kaders vastgelegd, waar binnen Gedeputeerde Staten het beleid uit zullen moeten gaan voe ren. De in de Najaarsnota gedane voorstellen, waarin de laatste wijzi gingen in de financiële stand van zaken en de financiële ruimte staan, worden betrokken bij de behandeling van de programma begroting. De Programmabegroting 2005 en de Najaarsnota en de 2e bestuurs- rapportage 2004 zijn aangenomen. Investeringsplan 2005 Met het investeringsplan 2005 wordt ingestemd. Meerjarenprogramma Infra structuur Zeeland 2005-2009 Het Meerjarenprogramma is vast gesteld als richtinggevend kader voor de uitvoering van beleid ten aanzien van de provinciale infrast ructuur. Besteding rijksbijdrage open baar vervoer 2004 Unaniem is besloten in te stemmen om in 2004 geen bedrag op de rijksbijdrage in te houden ten be hoeve van de voorziening openbaar vervoer. Ook is ingestemd met dek king van het tekort op de rijksbij drage openbaar vervoer 2004 ad ca. €800.000,- uit de voorziening openbaar vervoer. Evaluatie en afronding fast- ferry project Vlissingen- Breskens Het college van Gedeputeerde Staten krijgt de opdracht om de noodzakelijk geachte verbeteringen van de aanlandingsvoorzieningen verder voor te bereiden en uit te werken en wachten een voorstel voor een aanvullend krediet daar voor af. Oprichten van de Stichting Schelde Informatie Centrum ingestemd wordt met het oprichten van de stichting Schelde Informatie Centrum per 1 januari 2005. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provin ciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de website: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 Mig mm 4330 LA Middelburg m M vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 25 november 2004 tot en met 22 december 2004 ter inzage: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren; - in het stadhuis van de ge meente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9-16 en op donderdag van 9-19 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 23 de cember 2004 schriftelijke be denkingen tegen de ontwerp- vergunning indienen bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, Direc tie Ruimte, Milieu en Water, post bus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens met bekend te maken. Tot en met 16 december 2004 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ont werp-vergunning (0118-631958). Bij de gedachtenwisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kun nen mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kun nen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot A. de Pijper, (tel. 1958). DE FAAM (WALCHEREN) NEDERLANDS KAMPIOEN A 3e gratis

de Faam | 2004 | | pagina 15