INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN gemeente Middelburg GEMEENTE VLISSINGEN VE Ei MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Woensdag 17 november 2004 De Faam 8 INFORMATIE de OVERHEID AANVRAGEN KAPVERGUN- NING De gemeente heeft de volgende kapvergunning-aanvragen ontvan gen: - Ter Hoogestraat 52, twee popu lieren; - Langevielesingel 24, één es doorn. Belanghebbenden kunnen binnen veertien dagen na publicatie hun zienswijze indienen bij de Afdeling Vergunningverlening en Handha ving, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie van die afdeling, Kanaal- weg 3, telefoonnummer 67 50 00. ONTWERPBEGROTING 2005 Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg maken bekend, dat het ontwerp van de Programmabegroting voor het jaar 2005, bij de informatiewinkel van het stadskantoor ter inzage ligt en in bruikleen wordt gegeven. De programmabegroting staat ook op www.middelburg.nl. Klik via het kopje Bestuur en organisatie naar raadscommissies/Algemeen be stuur. De begroting is voor 11,80 te koop. Per post betaalt u 14,76. Bestellen kan via 0118- 67 54 66. VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19, LID 3 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmings plan 'Dauwendaele IA', ten be hoeve van de vestiging van een praktijkruimte (15 m2) voor klas sieke homeopathie, chiropraxie en massage in een gedeelte van het pand Landluststraat 53 te Middel burg. Een dergelijke vestiging is in strijd met de voorschriften van ge noemd bestemmingsplan. De vestiging van een kleinschalige beroepsmatige activiteit zoals hier voor aangehaald is wel in over eenstemming met de binnenplanse vrijstellingsmogelijkheid zoals die is opgenomen in de in voorberei ding zijnde algehele herziening van genoemd bestemmingsplan. Het verzoek ligt met ingang van vrijdag 19 november 2004 gedu rende 4 weken ter inzage bij de vakbalie van de afdeling Vergun ningverlening en Handhaving, Ka naal weg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze omtrent het voornemen van burge meester en wethouders kenbaar maken bij het college van burge meester van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19, LID 1 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmings plan 'Buitengebied Middelburg'ten behoeve van: - de realisatie van een pompkelder van de Delta N.V. aan de Brig- damseweg te Middelburg; - de realisatie van een schapenstal aan de Oude Rijksweg 62 te Nieuw en St. Joosland; - de uitoefening van de functie 'ho- veniersbedrijP op het perceel gele gen tussen de Vfackeweg 3 en 5 te Nieuw en St. Joosland. De aanvragen liggen met ingang van vrijdag 19 november 2004 gedurende vier weken (tot en met 16 december 2004) ter inzage bij de afdeling Vergunningverlening en Handhaving van ae dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk zijn/haar zienswijze omtrent de bouwaan- vragen kenbaar maken bij het col lege van burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000 4330 LA Middelburg. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: net plaatsen van een duivenhok op het perceel Distelstraat 13 te Ar nemuiden; het bouwen van een verdieping op een bestaande uitbouw op het perceel G. de Pagterstraat 7; het uitbreiden van de woning op het perceel Akkerlaan 49 te Arne muiden; het gedeeltelijk veranderen van de voorgevel en binnenwanden op het perceel Veerseweg 104; het plaatsen van twee betonbrug- gen in het park Meiveld; het plaatsen van een loods op het perceel Hertzweg ongenummerd; het plaatsen van een kap op de garage op het perceel Dwarsstraat het uitbreiden/verbouwen van de garage en de keuken op het per ceel Nieuwe Vlissingseweg 582; het aanbrengen van een opschrift op de kopgevel op het perceel Poe- lendaelesingel 18; het bouwen van een aanbouw op het perceel Tarweakker 7 te Arne- muiden. Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbalie van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, Kanaalweg 3, telefoon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Te gen aanvragen om een bouwvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden inge diend. NB.: Het is mogelijk dat de tekenin gen, waarop bij een positieve be slissing de vergunning wordt ver leend, afwijken van aie welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, gebruiks- en/of sloopvergunningen zijn ver leend (tussen haakjes staat de da tum van verzending): het overschilderen van de voor gevel op het perceel Koepoort straat 3 (5-11 het uitbreiden van de woning op het perceel Akkerlaan 49 te Arne- muiden (5-11 het plaatsen van ladder- en vei ligheidshaken op het perceel Span jaardstraat 70 (8-11 het intern verbouwen van het pand op het perceel Noordpoort- plein 2 (9-11 het vergroten van de kap op het perceel Grootmede 34 (9-11 het intern verbouwen van het kin derdagverblijf op het perceel Clas- inastraat 1 te Arnemuiden (9-11 het bouwen van een verdieping op een bestaande uitbouw op het perceel G. de Pagterstraat 7 (9- 11); het aanbouwen van een tuinka mer op het perceel Langstraat 16 te Arnemuiden (9-11 het bouwen van een woning met garage op het perceel Zilver meeuwstraat 14 (9-11 het aanbouwen van een bijkeu ken op het perceel Muddy Waters straat 65(10-11); het aanbrengen van een buiten deur en een kozijn op het perceel Klein Vlaanderen/Sint Jorisstraat (10-11). Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelbura, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van me ning is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voor- zieninaenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 8109, 4330 EC Middel burg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. AANVRAAG OM MONU MENTENVERGUNNING Van 19 november 2004 tot en met 2 december 2004 (2 weken) ligt bij de vakbalie van de afdeling Ver gunningverlening en Handhaving van de dienst Ruimte de aanvraag om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inza ge voor: het restaureren van de stoep en het uitvoeren van herstelwerk zaamheden aan de achtergevel op het perceel Koepoortstraat 3; het vernieuwen van twee kozijnen op het perceel Vlissingsbolwerk 2. Gedurende voornoemde periode kunnen eventuele bedenkingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wet houders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. VRIJSTELLINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 19, LID 3 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van: het bestemmingsplan 'Sint Lau rens' ten behoeve van het bouwen van een schuur op het perceel Noordweg 451 te Middelburg. De (bouw)aanvraag ligt met in gang van vrijdag 19 november 2004 gedurende 4 weken (tot en met 16 december 2004) ter inzage bij de vakbalie van de afdeling Vergunningverlening en Handha ving van de dienst Ruimte, Kanaal weg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk zijn/haar zienswijze omtrent één of meer (bouw)aanvraag kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 6000, 4330 LA Middelburg. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middel burg op pagina 5 van deze Faam, www.middelburg.nl en Maximaal Teletekst pa gina 830. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen t.b.v.: Lichte bouwvergunning: 1verbouwen van een zijgevel An jelierenlaan 99 2. uitbreiden van een woning Ka naalstraat 19 3. plaatsen van een dakkapel Westerzicht 783 4. plaatsen van een schuifpui Luzac- straat 12 De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Te gen aanvragen om een bouwver gunning en monumentenvergunning kunnen geen bezwaarschriften wor den ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergun ning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. VERLEENDE BOUW-, SLOOP- EN GEBRUIKSVERGUNNIN GEN In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1. slopen van een bedrijfpand met woning Groenewoud 70-72 08- 11-2004 2. slopen van een garage de Kem- penaerstraat 41» 09-11 -2004 3. verbouwen van een aanbouw Anjelierenlaan 99 09-11-2004 Tegen dit besluit kan door een recht streeks belanghebbende binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzending van de vergunning, schriftelijk bezwaar worden ge maakt bij het college van burge meester en wethouders. VRIJSTELLINGEN: WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om vrijstelling in combinatie met inge diende bouwaan vragen: 1bouwen van een garage aan Rij- senburg 1 2. bouwen van een garage aan Spoorstraat 68 Artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncfo artikel 20 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening, opent daartoe de moge lijkheid. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen liggen de bouw- en situatietekeningen ge durende vier weken, ingaande 1 8 november 2004 t/m 15 december 2004, ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 3. bouwen van het kunstwerk "Ba dende beelden" op het Stadhuis plein in opdracht van de Raad voor Kunst Cultuur Op grond van artikel 3, lid 4, sub b, van ae voorschriften van het bestem mingsplan Scheldestraat kan vrijstel ling verleend worden van de hoog tebepaling tot maximaal 6.00 me ter. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvraag liggen de bouw- en situatietekeningen gedu rende twee weken, ingaande 18 no vember 2004 t/m 1 december 2004, ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 VERLEENDE MONUMENTEN VERGUNNING In de afgelopen periode is de vol gende vergunning verleend: T. verbouwen van een winkel Oude Markt 18 04-11 -2004 WELSTANDSCOMMISSIE De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag. De stuk ken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht in gediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voor afgaand aan de vergadering, raad plegen op www.vlissingen.nl/wel- standscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 De data van de volgende welstands vergaderingen zijn 25 november en 9 december 2004. INTREKKING BELEIDSREGELS Wij maken, op grond van Titel 4.3 van de Algemene wet bestuursrecht, bekend dat wij bij besluit van 2 no vember 2004 de beleidsregels om trent het verlenen van vrijstelling op grond van artikel 19, lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Órdening hebben ingetrokken. Dit besluit treedt in werking op de dag nadat deze bekend zijn ge maakt, dus op 18 november 2004. VERORDENINGEN WET WERK EN BIJSTAND Bekendmaking o.g.v. de Algemene wet bestuursrecht en de Tijdelijke re- ferendumwet. De gemeenteraad van Vlissingen heeft in zijn vergadering van 1 no vember 2004 de "Verordening handhaving Wet werk en bijstand 2004" vastgesteld en het daarop gebaseerde Beleidsplan Hoog waardig Handhaven. In de Handhavingsverordening wordt vastgelegd hoe de gemeente zorgdraagt voor de rechtmatige en doelmatige uitvoering van de Wet werk en bijstand, hoe de gemeente omgaat met terug- en invordering en verhaal van uitkeringen, wan neer daar van afgezien kan worden en hoe een uitkering wordt afge stemd als onjuiste, onvolledige of geen inlichtingen worden verstrekt aie van belang zijn of kunnen zijn voor de hoogte en duur van de bij standverlening. In het Beleidsplan Hoogwaardig Handhaven is aangegeven hoe de gemeente vorm wil geven aan de handhaving van de regels en er voor te zorgen dat de juiste uitkering terechtkomt bij de degenen die daar recht op hebben. Op grond van de Tijdelijke referen- dumwet kan over het besluit over de vaststelling van de verordening een referendum gehouden worden. Dit geldt niet voor het beleidsplan. Kies gerechtigden van de gemeente Vlis singen kunnen binnen drie weken na de dag van deze bekendmaking een inleidend verzoek indienen tot het houden van een referendum. De formulieren tot het indienen van een inleidend verzoek zijn verkrijgbaar bij de afdeling Publiekszaken van de gemeente Vlissingen, Paul Kruger straat 1 te Vlissingen. Dit verzoek dient in persoon te worden inge diend bij genoemde afdeling. Deze verordening treedt - indien er geen inleidend verzoek tot een refe rendum wordt ingediend of onher roepelijk is vastgesteld dat er geen referendum zal plaatsvinden - in werking op 1 januari 2005. De verordening en het beleidsplan liggen voor een ieder ter inzage bij de afdeling Publiekszaken, Paul Kru gerstraat 1 te Vlissingen. Kopieën van deze stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijg baar. Ten aanzien van het besluit van bur gemeester en wethouders van Vlis singen dat de mogelijkheid bestaat tot net houden van een referendum over dit raadsvoorstel kan een be langhebbende tegen betaling van griffierecht binnen zes dagen na de aag van bekendmaking beroep in stellen bij de Afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 AE 's-GRAVEN- HAGE. VERORDENINGEN WET WERK EN BIJSTAND Bekendmaking o.g.v. de Algemene wet bestuursrecht en de Tijdelijke re- ferendumwet. De gemeenteraad van Vlissingen heeft in zijn vergadering van 1 no- vemoer ZUU4 ae veroraenmg wet kinderopvang" en de "Verordening vember 2004 de "Verordening Wet De verordening Wet kinderopvang is op 2 november 2004 in werking getreden. Het feit dat besloten is de inwerkingtreding van de verorde ning niet te laten voorafgaan door de in de Tijdelijke referendumwet opgenomen vereiste termijn van 6 veke Cliënten Artikel 25 vastgesteld, inderopvang be paalt dat de gemeenteraad bij ver ordening regels vaststelt omtrent het verstrekken van de tegemoetkoming in de kosten kinderopvang door de gemeente. Deze regels hebben be trekking op de verlening, de voor schotverlening en de vaststelling van de tegemoetkoming. Op grond van artikel 25 van de Tij delijke referendumwet (Trw) is door de gemeenteraad besloten de in werkingtreding van de verordening niet te laten voorafgaan door de door die wet vereiste termijn van 6 weken. Dit omdat het inwerkingtre den van de verordening geen uitstel kan lijden. Een vitale samenleving vraagt om actieve participatie van haar bur gers. Dit vóóronderstelt een uitnodi gende houding van de overheid om mensen bij beleid en uitvoering te betrekken. In de verordening Cliën tenparticipatie is bepaald op welke wijze door de afdeling Sociale Za ken van de gemeente Vlissingen in vulling gegeven wordt aan de cliën tenparticipatie. Op grond van de Tijdelijke referen dumwet kan over dit besluit een re ferendum gehouden worden. Kies gerechtigden van de gemeente Vlis singen kunnen binnen drie weken na de daa van deze bekendmaking een inleidend verzoek indienen tot het houden van een referendum. De formulieren tot het indienen van een inleidend verzoek zijn verkrijgbaar bij de afdeling Publiekszaken van de gemeente Vlissingen, Paul Kruger straat 1 te Vlissingen. Dit verzoek dient in persoon te worden inge diend bij genoemde afdeling. weken betekent niet dat het niet mo gelijk is een inleidend verzoek tot het houden van een referendum in te dienen. De verordening Cliëntenparticipatie treedt - indien er geen inleidend ver zoek tot een referendum wordt inge diend of onherroepelijk is vastge steld dat er geen referendum zal plaatsvinden - in werking op 1 janu ari 2005. Deze verordening ligt voor een ieder ter inzage bij ae af deling Publiekszaken, Paul Kruger straat 1te Vlissingen. Kopieën van deze stukken ziin aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. Ten aanzien van het besluit van bur gemeester en wethouders van Vlis singen dat de mogelijkheid bestaat tot het houden van een referendum over dit raadsvoorstel kan een be langhebbende tegen betaling van griffierecht binnen zes dagen na de aag van bekendmaking beroep in stellen bij de Afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 AE 's-GRAVEN- HAGE. MELDING KABEL- EN LEIDINGWERKZAAMHEDEN Op grond van de Telecommunica tiewet is melding gedaan door KPN voor het leggen van kabels in de Vredehoflaan t.b.v. huis Ter Reede. De planning voor uitvoering van de werkzaamheden is tussen 25 no vember 2004 en 5 januari 2005. Volgens de Telecommunicatiewet is de gemeente verplicht deze werk zaamheden toe te staan. De werkzaamheden kunnen pas worden uitgevoerd nadat de ge meente een zogenaamd instem- mingsbesluit heeft afgegeven. Tegen de ingekomen melding(en) kan geen bezwaar worden gemaakt. Dat kan straks wél tegen het instem- mingsbesluit. Voor meer informatie over de melding(en) kunt u contact opnemen met de heer Risseeuw, di rectie Grondgebied afdeling Be heer, telefoon 0118-487232. AANLEG GEHANDICAPTEN PARKEERPLAATS Wij zijn voornemens om een gehan dicaptenparkeerplaats aan te leg gen in de directe nabijheid van de entree van de woning aan de Helle- bardierstraat nr 4. Öp deze plaats geldt een parkeerverbod voor voer tuigen waarvan het kenteken niet overeenkomt met het kenteken dat op de bebording is aanc even. Belanghebbenden worden in de ge legenheid gesteld hun zienswijzen binnen vier weken na deze publica tie mondeling of schriftelijk naar vo ren te brengen. Reacties kunnen worden gezonden aan het college van burgemeester en wethouders van Vlissingen, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. U kunt ook contact opnemen met de directie Grondge bied, telefoon 0118-487235 of e-mail: fsr@vlissingen.nl. Vlissingen, 17 november 2004 Burgemeester en wethou ders van Vlissingen, Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de informatiepagina 'In aen blauw geruiten iciel' elders in dit blad. Postbus 1000 4357 ZV Domburg gemeente@Veere.nl GEMEENTE Tel. 0118-555 444 Fax 0118-555 433 www.Veere.nl TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tijdens openingstijden inzien bij de centrale publieksbalie van het ge meentehuis, Traverse 1 te Domburg. Openingstijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag dagelijks van 09.00 tot 16.00 uur. Op don derdag tot 19.00 uur (met uitzonde ring van Burgerlijke Stand zaken). BEZWAAR/BEROEP/VOOR LOPIGE VOORZIENING Volgens de Algemene wet bestuurs recht kunnen belanghebbenden be zwaar maken tegen overheidsbe sluiten (dus ook tegen bouwvergun ningen en vrijstellingen). Dat moet schriftelijk, gemotiveerd en onderte kend gebeuren. Het bezwaar moet uiterlijk worden verzonden (per tpg- post) op de laatste dag van ae in de publicatie genoemde termijn. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college van B W, de burgemeester of ae gemeen teraad. Naast het indienen van een bezwaarschrift kunt u de voorzie- ningenrechter van de Rechtbank, sector Bestuursrecht, in Middelburg ook verzoeken een voorlopige voor ziening te treffen als er sprake is van spoed. Hiervoor zijn griffierechten verschuldigd. Rechtbank Middel burg, sector Bestuursrecht, Postbus 8109, 4330 EC Middelburg. Infor matie: (0118) 555 444. VRIJSTELLINGSPROCEDURE Domburg - het wijzigen van het gebruik van hotel naar restaurant, Weststraat 22; (art 19.3 Wet RO) - het wijzigen van het gebruik van hotelkamers op de 1 e en 2e verdie ping naar woondoeleinden, Weststraat 22; (art 19.3 Wet RO) Serooskerke - het oprichten van een fietsenber ging Wilgenlaan 12; (art 19.3 Wet RO) Zoutelande - het oprichten van een serre en dakkapellen St. Janskerke 4 (art. 15 Wet RO) Veere - het oprichten van 2 woningen Sandenburghlaan kavel 18 en 19 (art. 15 Wet RO) Het bouwplan is (gedeeltelijk) in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij zijn van plan vrijstelling c.q. vergunning te verle nen door toepassing van genoemd artikel van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (Wet RÓ). In verband hiermee ligt de bouwtekening van 18 november t/m 15 december 2004 tijdens de ope ningstijden ter inzage op het ge meentehuis te Domburg. Geduren de de genoemde periode kunt u schriftelijke zienswijzen tegen het bouwplan bij het college indienen. BOUW/SLOOP/ AANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopver gunning zijn ingekomen voor: sk« - het plaatsen van een antennemast iriipskerke ïtpl. Honaegemsweg 25; Koudekerke - het gedeeltelijk slopen van een wo ning Stationsstraat 16; - het plaatsen van een schutting en een overkapping Breeweg 3; Oostkapelle - het gedeeltelijk vernieuwen van een woning Oosterpark 80; Vrouwenpolder - het plaatsen van een attractie (schommelboot) Faelweg 5; - het plaatsen van een toiletunit Fa elweg 5; Zoutelande - het plaatsen van 2 dakkapellen en bouwen van een serre Sint Jansker ke 4; Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-/sloopver gunning géén bezwaarschrift inge diend kan worden. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 12 weken). VERLEENDE (BOUW/SLOOP/ AANLEG)VERGUNNIN- GEN/MONUMENTEN- VERGUNNINGEN De volgende vergunningen zijn ver leend: (tussen haakjes staat ae da tum van verzending) Domburg - vergunning als bedoeld in artikel 11 van de Monumentenwet 1988 voor het gedeeltelijk veranderen van de kap en de zolderverdieping en het uitvoeren van restauratie werkzaamheden aan het pand Markt 1;(22-10) Grijpskerke - het oprichten van een plantenkas Poppendamseweg 3,(4-11 Koudekerke - het vergroten van een woning Badhuisstraat 10;(4-11) Oostkapelle - het slopen van een kapschuur Wijkhuijsweg 2;(4-l 1 - het plaatsen van een dakkapel en een raam in de zijgevel Halve Maanstraat 2 A;(4-l 1 j Serooskerke - het wijzigen van de verleende bouwvergunning van 13 woningen naar 12 woningen de Meijstraat 241/m 30 (even) en Hendrik Sturm- straat 2 t/m 16 (even) (nr. 18 komt te vervallen);(4-l 1 Westkapelle - het plaatsen van een kap op de garage Molenwal 93 A;(4-l 1 - het slopen van bijgebouwen en een zomerwoning Zuidstraat 136,(4-11) Zoutelande - het oprichten van een woning Ma- joorwerf 17a;(4-l 1 - het oprichten van een woning Ma- joorwerf 17;(4-11) Belanghebbenden hebben een wet telijke mogelijkheid om tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar te maken tegen de ver leende vergunningen en verleende vrijstellingen .(Zie: bezwaar, be roep en voorlopige voorzieningen) U kunt de stukken inzien op het ge meentehuis te Domburg. WET MILIEUBEHEER ONTWERP-OPRICHTINGS- VERGUNNING KLOOSTER- WEG 4 TE AAGTEKERKE Wij maken bekend dat, van 19 no vember 2004 t/m 17 december 2004 voor iedereen ter inzage ligt op het gemeentehuis te Domburg, het voornemen om vergunning te verlenen aan Mts. A en G.A. de Vis ser voor het houden, fokken, melken van melkkoeien en jongvee (melk veehouderij) gelegen aan de Kloosferweg 4 te Aagtekerke. Bui tenom de openingstijden kunnen de stukken ingezien worden na telefo nische afspraak (cluster Grondge bied, tel. 0118 - 555447).T/m 17 decmber 2004 kunnen gemotiveer de bedenkingen tegen de ontwerp beschikking schriftelijk door ieder een bij ons college worden inge diend. Wanneer u niet wilt dat uw persoonlijke gegevens bekend wor den gemaakt, dient u dit tegelijk met het indienen van uw bedenkingen kenbaar te maken. Op verzoek kan t/m 17 december 2004 over het ontwerp van de vergunning van ge dachten worden gewissela met ons college, de aanvrager en eventuele andere aanwezigen.Alleen als u tij dig (schriftelijk) bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbe schikking kunt u beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raaavan State, tenzij u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest (tijdig) bedenkin gen in te dienen dan wel besluitvor ming straks afwijkt van het voorne men. KENNISGEVING MELDINGEN ARTIKEL 8.41 WET MILIEUBE HEER: De volgende meldingen hebben wij ontvangen: "Vuurwerkbesluit": 1JJJ. Hogeweg te Oostkapelle voor het oprichten van een inrich ting voor opslag- en/of bewerking van niet meer dan 1000 kg consu mentenvuurwerk aan de Ambachts straat (ongenummerd) te Oostka pelle; 2. V.o.f. Melis te Westkapelle voor het van toepassing worden van het vuurwerkbesluit op een reeds opge richte inrichting voor opslag- en/of bewerking van niet meer dan 1000 kg consumentenvuurwerk aan de Zuidstraat 59 te Westkapelle. Op de bovengenoemde inrichtin gen zijn de voorschriften van het betreffende besluit ex. artikel 8.40 Wet milieubeheer van toepassing. De meldingen en de stukken die daarop betrekking hebben kunt u vanaf 19 november 2004 t/m 17 december 2004 inzien in ons ge meentehuis in Domburg (zie inzage en openingstijden en 's avonds na tel. afspraak 0118-555447) AANWIJZING TOEZICHT HOUDENDE AMBTENAREN Het college van Burgemeester en Wethouders heeft toezichthouders aangewezen. Dit zijn ambtenaren die controles uitvoeren over het na leven van allerlei..regels...Het gaat om mevrouw S. Özkurt-Özgan en de heer R. Abdenbi. Zij zijn aange wezen op grond van de volgende wetten: Algemene wet bestuursrecht, Wet op de Kansspelen, Algemene plaat selijke verordening Veere, Land schapsverordening, Wet op de openluchtrecreatie, Woningwet, Wet op de Ruimtelijke Ordening, Monumentenwet, Huisvestingswet, Hoofdstuk XV Gemeentewet, Be lastingverordeningen Veere, Wet milieubeheer, Wet geluidhinder, Wet milieugevaarlijke stoffen, Wet bodembescherming,Wet verontrei niging oppervlaktewateren, Wet in- zdke de luchtverontreiniging en de Brandweerwet. Dit besluit ligt van 16 november t/m 28 december 2004 ter inzage in het gemeentehuis. DRANK- EN HORECAVER- GUNNING De burgemeester wil een drank- en horecavergunning verlenen aan zorg- en verpleegcentrum Nieuw Sandenburgh, Sandenburghlaan 2 in Veere. Aan deze conceptvergun ning zijn voorwaarden verbonden om oneerlijke concurrentie te voor komen. De conceptvergunning ligt van 18 november 2004 tot 16 de cember 2004 ter inzage, ledereen kan hiertegen een zienswijze indie- COMMISSIE RUIMTELIJKE ONTWIKKELING Maandag 22 november 2004, aanvang 19.30 uur in het gemeen tehuis te Domburg. Agendapunten: - Vaststellen van de agenda - Spreekrecht voor de burgers over de geagendeerde onderwerpen - Vaststellen van het verslag van de commissievergadering van 13 en :omen stukken 30 september 2004. - Ingeki Uitvoering parkeerbeleidsplan kern Domburg - Inspectie en onderhoudsplan stadshaven Veere - Wijziging werkingsgebied Ge- bruiksveroraening Tweede Wonin gen Veere - Afwijzen verzoek om planschade vergoeding Steengrachtsweg 8 Grijpskerke - Nemen van een voorbereidings- besluit perceel Singel Domburg (tus sen nrs. 22 en 24). - Vaststellen 6e serie wijzigingen Bouwverordening COMMISSIE MAATSCHAPPE LIJKE ONTWIKKELING Dinsdag 23 november 2004, aan vang 19.30 in het gemeentehuis te Domburg Agendapunten: - Vaststellen agenda - Besluitenlijst van de commissiever gadering van 14 september 2004 - Spreekrecht voor de burgers over de geagendeerde onderwerpen - Ingekomen stukken en mededelin gen - Advies uitbrengen over de startno titie brede School - Advies uitbrengen over nota lo kaal gezondheidsbeleid Walcheren 2005-2008 - Advies uitbrengen over het huis vestingsprogramma en huis vestingsoverzicht onderwijs 2005 COMMISSIE FINANCIEEL BE LEID EN ALGEMEEN BESTUUR Donderdag 25 november 2004, aanvang 19.30 uur in het gemeen tehuis te Domburg Agendapunten: - Vaststellen van de agenda - Spreekrecht voor de burgers over de geagendeerde onderwerpen - Vaststellen verslag van de verga dering van 15 september 2004 - Ingekomen stukken - Evaluatie Openbare orde en Vei ligheid seizoen 2004 - Krediet ad 8.628 voor het uit voeren van het verbod voor het par keren van grote voertuigen in de kernen - Wijziging Algemene plaatselijke verordening - Overl eq- en bijdrageregeling stads- en dorpsraden - 15e begrotingswijziging 2004 Degene die gebruik wil maken van het spreekrecht over geagen deerde onderwerpen meldt dit voor de aanvang van de vergade ring aan de commissiegriffier. Dat zijn, voor de Commissie Financi eel Beleid en Algemeen bestuur de heer W.A.Dinqemanse 0118- 555488, e-mail wa.dingeman- se@veere.nl voor de Commissie Maatschappelijke Ontwikkeling, de heer M.J. Bielok, 0118- 555413, e-mail mj.bielok@vee- re.nl en voor de Commissie Ruim telijke Ontwikkeling de heer J. Muizelaar, 011 8-555335; e-mail j.muizelaar@ veere.nl et woord kan niet worden ge voerd over besluiten waar be zwaar of beroep op de rechter openstaat, benoemingen, keuzen, voordrachten of aanbevelingen van personen en klachten in de zin van de Awb. Elke spreker krijgt maximaal vijf minuten het woord. Het is de bedoeling om alle com missievergaderingen uiterlijk om 22.30 uur te sluiten. Mochten op dat tijdstip noa niet alle agenda punten zijn behandeld, dan zal ik de commissie het voorstel doen een andere daa opnieuw een ver gadering van ae commissie te be leggen. De stukken liggen op de gebruike lijke manier ter inzage. De leden van het college zijn ook uitgeno digd aanwezig te zijn tijdens deze vergadering. Met name bij de agendapunten die betrekking hebben op de portefeuille die hij of zij behartigt. Domburg, 17 november 2004 Burgemeester en wethou ders van Veere

de Faam | 2004 | | pagina 8