Xander de Buisonjé is blij met wereldband Nieuwe kans in armoede levende kinderen Sfeervol album van meester Cohen shirt en stropdas 90 Wij moeten ruimte maken voor de interieuraanpassing van onze Goese vestiging en daar kunt u als klant van mee profiteren. Maar ook onze winkels in Middelburg willen wij niet uitsluiten van deze kortingen. Dus er is volo extra voordee p ruimte voor bij Bos in Goes en Middelburg. BV WALCHEREN Glitter glamour bij Lady's Exclusive normale setprijs 485,- nu samen voor Gant State of Art Dodgers For Fellows Gaastra Tenson IKKS Helly Hansen Mc Gregor HugoBoss Pierre Cardin Gardeur Hulp nodig bij het maken van bezwaar of beroep? Ik ben U graag van dienst! Adviesbureau Rutger Schonis uni's en strepen in 8 modekleuren nu voor uw voordeel is 40% Woensdag 10 november 2004 De Faam Xander de Buisonjé, de mei den van Treble, volkszanger Jannes en Roger van Intwine zijn zichtbaar onder de in druk. Uit handen van 3FM deejay Wouter van der Goes ontvingen de succesvolle mu zikanten de Music Store Award. Een onderscheiding voor 's lands beste artiesten. Willem Gunneman Het zijn de medewerkers van de Music Store die mede bepa len wie de felbegeerde Award uiteindelijk op het nachtkastje mag zetten. Een publieksprijs dus. Goed gevoel "Dat maakt het leuk om hem te winnen", lacht Xander de Bui sonjé. "Zij zijn het die mijn nieuwe album en mijn nieuwe dvd'Live Akoestisch' onder de aandacht moeten brengen. Het is goed te voelen dat zij achter je staan. Het gaat me overigens voor de wind. Niet alleen in Nederland, ook in België zijn zowel het album als de dvd goed ontvangen." Heftig Het is een heftig weekend voor Xander en zijn band. "Vrijdag avond speelden we in Gent sa men met Wim Soutaer en de acht finalisten van 'Idool 2004'; de Belgische Idols. Een dag later stonden we in het Tros Muziekcafé en nu hier in Bunnik." Optreden is echter geen straf voor Xander. eerder een fijne verslaving. "Muziek is als adrenaline. Ik ben een bühne beest en vind het heer lijk om op te treden. Zeker met een wereldband. Neem Danny Lademacher. Eens de gitarist van Herman Brood. Een levende legende en nog altijd een dijk van een mu zikant." Het is Lademacher die de ijzer- sterke intro van Saturday Night inzet. Een nummer dat door Lademacher werd geschreven en hoog in de Amerikaanse hit lijsten stond. Xander de Bui sonjé brengt het nummer op zijn eigen wijze. "Ik heb iets met rock roll en stevige rocknummers. Hetzelf de geldt voor ballads. Wat dat betreft is 'Live Akoestisch' een weerspiegeling van mij zelf. Uiteenlopende stijlen met een lekkere live band. Opgeno men in 't Spant in Bussum. De komende dagen wil ik lussen alle drukte door schrijven aan mijn nieuwe album." Nieuwe stukken Begin 2005 moet het album uitkomen, "liet wordt een cd met nieuwe stukken. In België en Frankrijk vind ik alle rust om te schrijven. Ver weg van alle hectiek en aandacht. Er is in de achterlig gende jaren heel wat op me af gekomen. Die storm is geluk kig geluwd. Nu zijn het vooral promotionele activiteiten en optredens." Armoede, drugs, prostitutie en aids eisen hun tol in Thai land. Steeds meer kinderen staan er alleen voor. Voor hen bouwt SOS-kinderdorpen aan een toekomst. In de Thaise stad Chiang Rai bijvoorbeeld. Thailand mag voor toeristen een paradijs lijken, maar voor 8,5 miljoen inwoners is het leven in dit Aziatische land een hei: zij leven onder de armoedegrens. Helaas zijn kinderen het groot ste slachtoffer. Zoals de achtja rige Apa. Drie jaar geleden werd zijn vader, een drugs smokkelaar, doodgeschoten. Zijn moeder hertrouwde en liet haar zoontje achter bij een oom die geen geld had om voor hem te zorgen. Apa kon niet meer naar school en zwierf rond in de straten van Chiang Rai, op zoek naar eten en genegenheid. In middels kan Apa weer een beetje lachen. Hij heeft geluk gehad: hij is één van de weinige kinderen die door een plaatse lijke stichting wordt opgevan gen. Maar er zijn in Thailand nog veel jongens en meisjes zo als Apa. In de steek gelaten, misbruikt, ondervoed, verwaar loosd. Zonder vader of moeder. Voor deze kinderen is het bittere noodzaak dat er nieuwe SOS- kinderdorpen komen. In Chiang Rai wordt binnenkort gestart met de bouw van het vierde kin derdorp van Thailand. Volgend jaar zullen hier twaalf familie huizen staan waar 120 jongens en meisjes een liefdevol thuis krijgen.SOS-Kinderdorpen is een niet overheidsgebonden particuliere kinderhulporganisa tie die zich al 55 jaar wereld wijd inzet voor de opvang van weeskinderen, ongeacht natio naliteit, geloof of huidskleur. De organisatie is actiefin 132 landen met ruim 430 SOS-km- derdorpen. Hier vinden deze kinderen een blijvend thuis en een nieuwe toekomst in hun ei gen land. Wilt u ook vrijwilligerswerk doen in uw regio? Dat kan! U kunt hierover contact opnemen met Susan van Schooten op telefoonnummer 020-5121684 of door een mailtje te sturen naar: susan@ soskinderdor- pen.nl. Rasmuzikanten Xander en Danny houden van hun vak. (Foto: Eva Posthuma) In september is Leonard Co- hen 70 geworden. De gelou terde singer/songwriter, dichter en schrijver wil nog niets weten van stoppen met werken. 'Dear Heather'' heet zijn nieuwe album met twaalf nieuwe songs. Jan van Middendorp Liedjes van Cohen kom je in alle talen tegen Herman van Veen ontfermde zich over 'Su zanne', maar dat is tientallen jaren geleden, toen Leonard nog werd aangekondigd als een nieuwe Bob Dylan. De Canadese muzikant/litera tor sleet de laatste jaren veel tijd in een Zen-klooster. De wijsheid die hij daar opdoet, komt zijn werk ongetwijfeld ten goede, maar gelukkig valt hij zijn luisteraars niet lastig met boodschappende teksten. Vrouwen spelen in Cohen's muziek altijd een belangrijke rol. Hij kan niet zonder. Op 'Dear Heather' doet Sharon Robinson weer mee, zijn part ner Anjani Thomas zingt in acht van de twaalf songs. Le- anne Ungar produceerde. Het zijn overigens niet alle maal teksten van hemzelf: 'Go no more a-roving' is een ge dicht van Lord Byron, 'Villa nelle for our time' eentje van Frank Scott. Helemaal niet van hemzelf, maar als een toetje op het eind van de cd is een live-versie van de aloude countrysong 'Ten nessee waltz'. De muzikale vormgeving is simpel maar doeltreffend en trekt de lijn door van zijn vorig album '10 new songs'. Leonard's donker stemgeluid wordt lager en la ger en vocale hoogstandje kan je niet meer van hem verwach ten. Een briljant vocalist is 'ie trou wens nooit geweest, een sfeer maker des te meer. 'Dear Hea ther' (Sony Music) is wellicht Cohen's laatste album. Hij draagt het op aan zijn leer meesters. Juridisch en milieukundig adviesbureau www.schonis-advies.nl info@schonis-advies.nl Marian Lems. (foto: Jaap Wolterbeek) VLISSINGEN - Nog even en de tijd van feestelijke outfits is weer aangebroken. Lady's Exclusive, vandaag geopend in Vlis- singen, biedt de modebewuste vrouw die houdt van stijl en gla mour een ruime keus uit feestelijke sieraden en trendy kledingac- cessoires als tassen, riemen, sjaals en hoedjes. Het glanst en flonkert bij Lady's Exclusive dat het een lieve lust is. Stras is dan ook een van de hoofdelementen van de vele ket tingen, armbanden, ringen en oorbellen die eigenaresse Marian Lems heeft uitgestald. Van het exclusieve merk Aria heeft Lady's Exclusive een bijzon dere collectie in huis. Eventueel kunnen bijouterieën geheel naar de wens van de klant worden gemaakt. Ook zijn bij Lady's Ex clusive cadeaubonnen verkrijgbaar, vanaf vijf euro. Het adres van Lady's Exclusive is Kerkstraat 2a, het telefoonnummer is 449862. vesti 59,90 uw voordeel is 35%

de Faam | 2004 | | pagina 4