Nu in de winkel fflïPÖ! alles m over ITT' Prjfeïi varend m Zeeland Zeeuwse gemeentes vrezen run op passen en identiteitskaarten Historische foto's Vlissingen via het internet in beeld gebracht Mega-supermarkt is klaar voor start Opening supermarkt Lidl naar Vlissingen wordt uitgesteld Zeeland van toen nu 'Geen boegeroep, maar wel mensen die wilden praten' IN DE STERREN HET WETEN WAARD BV WALCHEREN Damesmode Nalu Luna geopend Ram Stier Tweelingen Kreeft Leeuw Maagd Weegschaal Schorpioen Boogschutter Steenbok Waterman Vissen My Generation in Café Popeye Wereldmarkt voor goed doel Cursussen Reiki Ziekenhuis-expo Ladies Night in bioscoop HUISARTSEN TANDARTSEN APOTHEKEN VERLOSKUNDIGEN SOS TELEFONISCHE HULPDIENST DIERENARTSEN Dierenambulance Deei 2 Versmarkt Proeven Woensdag 10 november 2004 deFaam Pagina 3 Walcheren: Huisartsenpost Walcheren, Koudekerkseweg 86, Vlis- singen, tel. 0900-1985. Voor spoedeisende hulp is de huisartsen post bereikbaar vanaf 18.00 tot 08.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen. Spreekuur na afspraak. Stad Middelburg: Praktijken van A.R. Angkotta, A.P. Bruijnzeel, S.A. van den Haak, C.J.E.M. Albers, J.L.F. Worteiboer en F.J. Heere worden waargenomen door: Van zaterdag 7.00 uur tot zon dag 7.00 uur: C.J.E.M. Albers, Bel linkplein 3, Middelburg, 0118- 644301. Van zondag 7.00 uur tot maandag 7.00 uur: S.A. van de Haak. Rouaansekaai 47, Middelburg, 0118-644301. Visites aan vragen voor 10.00 uur. Inloopspreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). De Veerse Huisartsen: Praktijken van de artsen Van Tol, Ubels, Hel mes. Rullens, Bats, Spekhorst, Van Eede, Van Eede-Hidskes, Van der Male en Huisman worden zaterdag en zondag waargenomen door: W. Spekhorst, J.W. Schuurmanstraat 7, Domburg, 0118- 581271.. Spreekuur voor spoedgevallen zaterdag en zondag van 11 tot 12 uur: L. Slingenberg, Roozenburglaan 14, Middelburg, 0118- 628420. Stadsgewest Vlissingen-Middelburg: Normale openingstijden maandag t/m vrijdag 8-18 uur: Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg, 0118-612538 en Hummelen, Markt 69, Middelburg, 0118-612134. Buiten deze uren: zaterdag van 10 tot 17 uur.. 24- uurs dienst: De Singel, Singel 9, Vlissingen, 0118-412730. Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur tot zaterdag 20 uur: J. van Dierendonck, 01 18-471140. Zaterdag 20 uur tot zondag 22 uur. H. Hament, 0118-471140. Middelburg: van vrij dag 21.30 uur tot zondag 21.30 uur: J. Drijdijk, 0118-626045. Dag en nacht bereikbaar 0900-0767 Gezelschapsdieren: Spreekuren zonder afspraak 11-12 uur en 17- 18 uur: J. Oostenbrug, Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, 0118-581443. Landböuwdieren en paarden: DAP Walcheren, 0118-633803. Visites aanvragen zaterdag en zondag van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Roskam: Kelderweg 1, Meliskerke, tel. 592838. Spreekuur zaterdag van 10-12 uur en volgens afspraak. (Dierenbescherming) Dagelijks bereikbaar via 0900-7673437 MIDDELBURG - Nalu Luna is een damesmodezaak in het spor tieve vrijetijds-segment en biedt zeer eigentijdse collecties in jassen, broeken, T-shirts, polo's, fleece kleding en een uitge breide schoenen- en laarzencollectie. Eigenaar Ernest de Putter: "Maar ook technische winterkleding voor dames, sportieve kle ding voor Tegen weer en wind'. Kleding die honderd procent waterdicht is en toch ademt, waarmee je gewoon op de fiets kunt zitten of tijdens wintersport kunt dragen. Er is een groeiende markt voor sportieve kleding, zeker plussend ten opzichte van traditionele kleding. Deze kleding is absoluut niet aan leeftijd gebonden en kent een grote doelgroep. De maatvoering begint vanaf de kleinste damesmaal." Merken bij Nalu Luna zijn ondermeer Roxy van Quiksilver, Board Babes O'Neill. Maan dag gesloten. I 2 Varend Zeeland I 1 Varend Zeeland |j|ft Deel nog steeds verkrijgbaar GOES - Gemeentes in Zeeland vrezen in december een run op identiteitskaarten. Jongeren lij ken de aanschaf van zo'n legiti matiebewijs tot het laatst uit te stellen. Op 1 januari gaat de identificatieplicht in voor ieder een vanaf veertien jaar. Het ge vaar bestaat echter dat door een plotse run op de passen, die niet voor de jaarwisseling te le veren zijn. Wie zich vanaf 1 januari bij aan houding door politie niet kan le gitimeren, hangt een fikse boete boven het hoofd. Jongeren die nu bijvoorbeeld nog in het paspoort van hun ouders bijgeschreven staan, moeten voor het nieuwe jaar begint dan ook een eigen le gitimatiebewijs kopen. De ge meente Middelburg rekent vol gens F. Wondergem op ongeveer 350 jongeren die langskomen aan de balie. "De tieners hebben alle maal een brief thuis gekregen, met een uitleg over hoe en waar om ze een legitimatiebewijs aan moeten schaffen en wat ze mee moeten nemen." Maar aan het lo ket van burgerzaken is nog wei nig van een respons op de brieven te merken. Ook in Goes houdt de gemeente rekening met extra drukte op het stadskantoor. "Er zijn nog zo'n 250 jongeren boven de veertien zonder legitimatiebewijs. We schrijven hen aan, met het ver zoek om binnen twee weken aan de balie te komen", zegt L. Bot van de gemeente Goes. Maar ook de Goese jongeren maken vol gens Bot geen haast om een legi timatiebewijs te komen halen. "Als iedereen in de laatste week van december komt, verwacht ik wel dat het druk wordt. We kun nen dan niet garanderen dat de ID-kaarten er voor de jaarwisse ling zijn." In Vlissingen lopen nog driehon derdjongeren rond zonder identi teitsbewijs. Ambtenaar B. van Rossum denkt dat veel jongeren pas de laatste week van december komen omdat het nu toch nog niet verplicht is en de ID-kaart vijf jaar geldig is. Televisie- en radiospotjes bren gen sinds kort de identificatie plicht breed onder de aandacht. De invoering maakt onderdeel uit van het verscherpte veiligheids beleid van het kabinet, ledereen van veertien jaar en ouder moet vanaf 1 januari een paspoort, rij bewijs of identiteitskaart kunnen laten zien. De meeste jongeren kiezen voor een ID-kaart omdat die goedkoper is en het formaat heeft van een creditkaart. Zo'n pas kost bij alle gemeenten rond de dertig euro. Het niet kunnen tonen van een legitimatiebewijs komt vanaf2005 vermoedelijk op een boete te staan van 71 euro. Zes jongeren, maar slecht één die zich kan legitimeren, (foto: Jaap Wolterbeek) Eindelijk een rustig weekje waarin u wat kunt bijkomen Het zou goed zijn als u die week gebruikt om uw oude rit me terug te vinden. U hebt veel energie, maar u bent niet hele maal in balans. Het zou u goed doen er even tussenuit te pie pen. U loopt rond met wrok over een zaak waar u zelf een aandeel in heeft gehad. Het wordt tijd dat u daar over heen stapt en tot op lossingen komt. Daarvoor is dit een goede week. Niet pruttelen, maar ruim gaan denken, dat past veel beter bij uw karakter. Soms moeten er besluiten geno men worden waarvan pas achteraf blijkt hoe die zullen uitpakken. U kunt niet meer doen dan afwachten. Op lief desgebied is het belangrijk niets te overhaasten. In een al langer slepende kwestie zit nu eindelijk vooruit gang. U heeft er goed aan ge daan uw vertrouwen in een goe de afloop nooit te verliezen. Het lijkt erop dat er eindelijk een goede reactie komt. Nu moet u zelf proberen soepel te zijn en niet om te zien in wrok. Mensen in uw omgeving zullen zeker oprecht zijn, maar reken niet te veel op anderen deze week. Men zal zeker bereid zijn u te helpen, maar denk eraan: de kracht zit in uzelf, ook al re aliseert u zich dat niet dagelijks. In de afgelopen week bent u niet al te veel obstakels tegen gekomen. Dat komt vooral door uw eigen instelling: uw gevoel voor humor en uw belangstel ling voor anderen. Wat dat laat ste betreft, het is wel een goede week om iets meer aandacht aan uw eigen familie te geven. U leeft als altijd sterk mee met één van uw kennissen/vrienden die een belangrijke beslissing moet nemen. Ondanks het feit dat u denkt dat uw steun niet erg wordt gewaardeerd is dat juist wel het geval. Wees wel voorzichtig met het geven van uw vertrouwen aan iemand die u pas korte tijd kent. U heeft uw accu een beetje kun nen opladen en nu komt er al weer een drukke week aan. U heeft uw handen vol en u schiet goed op, maar een klusje erbij is echt te veel. Bewaak uw tijd en energie. Let erop dat u door de drukte niet die contacten ver geet waaraan u zelf plezier be leeft. Er is deining in de familiekring. U bent eigenlijk de enige die daar een oplossing voor zou kunnen vinden. Neem wat af stand en bemiddel tussen de kibbelende partijen. Eén daar van neemt het te licht op. Er duikt een oude vriendin of kennis op die u lang niet heeft gezien. Dat maakt oude herin neringen los waardoor u de nei ging krijgt weg te dromen. Blijf echter nuchter en laat u door de ze gezamenlijke herinneringen inspireren tot een nieuwe kijk op uw dagelijks leven. Eigentijdse collectie voor dames, (foto: Jaap Wolterbeek) VLISSINGEN - Het Gemeen tearchief Vlissingen heeft ruim 37.000 foto's uit de peri ode tussen 1860 en nu, gedigi taliseerd. Iedereen met een internetaansluiting kan de collectie 'Vlissingen in Beeld' thuis bekijken. De historische foto's geven een beeld van de stad Vlissingen en de dorpen Oost- en West-Souburg en Ritthem. Via de website www.vlissin gen. nl is de collectie te bekij ken. Dc verzameling bestaat uit een fotocollectie en de Histo risch Topografische Atlas. Met een paar muisklikken kunnen de rubrieken razendsnel wor den geselecteerd. In de rubriek Vlissingen zitten duizend foto's van onder ande re rampen, de Tweede Wereld oorlog, sluizen, sporten, straten en vele andere onderwerpen. Een kort onderschrift vermeldt waar en wanneer de kiekjes zijn gemaakt. Binnen de col lectie kan worden gezocht op rubriek, fotograaf, jaar en tref woord. Wie een afdruk van een foto wil, kan die tegen een vergoe ding thuis gestuurd krijgen. Ook kunnen mensen een e-card sturen. De e-cards laten beelden zien van plekjes die weliswaar veel zijn veranderd, maar nog wel herkenbaar zijn. Medewerkers van het archief hebben de foto 's stuk voor stuk gescand. Het karwei heeft twee jaar tijd in beslag genomen. U bent gevraagd te bemiddelen in een pijnlijke situatie. Iemand in uw omgeving heeft een mis ser gemaakt en vraagt uw hulp bij het oplossen daarvan. U zou zelf ook graag zien dat de zaak weer op orde komt, maar u doet er goed aan wat afstand te hou den. Als u terug kijkt naar de erva ring die u heeft opgedaan zou dit een nieuw begin kunnen zijn. Er staat u veel goeds te wachten als u zich ervoor open stelt. VLISSINGEN - De Albert Heijn aan de Gildeweg in Vlissingen is de afgelopen an derhalve week verbouwd. De basis van wat nu de vijfde AH megasuper in Nederland is, bestaat uit veel verse produc ten, kant-en-klaarmaaltijden, voordeelverpakkingen en koopjes. De veranderingen in de winkel leveren tachtig extra banen op. Morgen opent de vernieuwde winkel. Door Ellen De Vriend Bij binnenkomst door de ruime draaideuren valt direct de grote lichtkoepel op hel binnenplein op. "Er is over de inrichting na gedacht", zegt filiaalmanager John Kleijne. "Op het parkeer terrein hebben we een ruim aan tal parkeerplaatsen gereser veerd voor gehandicapten en ouders met kinderen." Een kijkje in de nieuwe me- gastore laat een enorme sorte ring artikelen zien. Hoeveel verschillende artikelen er in de winkel staan? Kleijne gokt er gens tussen de vijfentwintig- en dertigduizend. Het hart van de winkel bestaat uit een versmarkt met groenten, fruit, vlees, verse vleeswaren, brood, kaas, vis en een groot as sortiment kant-en-klaar-maaltij- den en diepvriesproducten. Daarnaast heeft de XL-formule meer ruimte voor non-food pro ducten als videofilms, dvd's, cd's en boeken. Ook is er meer fun' te vinden in de AH-XL. Bezoekers kunnen een compu terspelletje doen of muziek be luisteren. Bovendien is er een drogisterij, stomerij en foto service. De winkel had al voor de ver bouwing een 'regiofunctie', wat betekent dat veel mensen die hun dagelijkse boodschappen in hun eigen wijk halen, eens per week naar de Gildeweg komen om daar royaal in te slaan. "Wij passen daar het assortiment aan aan", zegt Kleijne. "Bijvoor beeld door gezinszakken met 2,5 kilo friet en grote verpak- VLISSINGEN - Supermarkt discounter Lidl heeft meer tijd nodig voor de verbouwing van de nieuwe winkel in de Vlis- singse wijk Paauwenburg dan was voorzien. De Lidl opent in het eerste kwartaal van vol gend jaar. De Duitse supermarktreus had aangekondigd de nieuwe winkel aan de Paauwenburgweg eind dit jaar te willen openen. De winkel is sinds enkele maanden aan de buitenkant met grote pla ten dichtgespijkerd. "Ik ga zelf uit van een opening in het eerste kwartaal van vol gend jaar, maar het is aan Lidl", zegt projectontwikkelaar Timo Bergsma van Ultimo Vastgoed in Amsterdam. "Lidl heeft meer tijd nodig voor de opzet van de nieuwe winkel. Vooral de inde ling van de winkel en de aanpas singen aan expeditie-ingang aan de achterzijde van het pand du ren langer dan was voorzien." Lidl betrekt de voormalige win kelruimten van Golff-super- markt Vader en GroenteBoer's, van in totaal 935 vierkante me ter. "Lidl wilde ook de voormalige winkelruimte van Bakker Daane erbij huren, waarmee zij een winkel zouden krijgen met een vloeroppervlakte van 1035 vier kante meter", vertelt Bergsma. "Moederbedrijf Prisma Food van de Golff, wilde echter het contractueel beding niet loslaten dat de Lidl niet groter mag wor den dan is bepaald." De project ontwikkelaar is dus nog op zoek naar een huurder voor het pand van de voormalige bakkerij. De videotheek blijft op zijn ver trouwde stekje zitten. Aan de zijkant van Paauwenhof zijn in middels extra parkeerplaatsen gerealiseerd. Ook moet de hele gevel van het oude winkelcen trum nog worden vernieuwd. ...vervolg van voorpagina... "We hebben hier altijd nog vrij heid van meningsuiting", rea geert Douma. "We hadden het aardiger gevonden als het CIDI zelf met ons in dialoog was ge gaan. Achter onze rug hebben ze brieven aan subsidiegevers ge stuurd, dat vinden we onder de gordel." Op een aantal locaties is de voorstelling zelfs niet doorge gaan. "Er gebeuren gruwelijkhe den van beide kanten, de Pa- lestijnen zijn geen zielige zee hondjes, maar het is nog steeds zo dat er drie keer zoveel Pa lestij nen zijn omgekomen dan Israëli's. Vanuit het collectieve schuldgevoel van de Tweede Wereldoorlog zou je daar niets over mogen zeggen." En toch... de reacties tijdens en na de voorstellingen vielen ei genlijk mee. "Geen boegeroep, maar wel mensen die na de voorstelling met ons willen pra ten", zegt Douma. Zo kwam een vrouw van de Jerusalem Post naar hem toe, ze vond dat Dou ma Sharon karikaturaal neerzet te. "Ik loop nog lang niet zoals hij loopt en ik ben nog niet half zo dik als hij, maar als iemand je leider is dan vind je al gauw dat hij beledigd wordt." Theatergroep Nomade speelde het omstreden stuk enkele we ken geleden ook in het als con servatief bekend staande Zee land. En ook hier, in het Arse naaltheater, kreeg Douma niet echt heftige reacties. Wel posi tieve van mensen die hem nog van vroeger kenden. "Ze vonden dat ik Sharon goed neerzette." Met de laatste voorstelling van in zicht kijkt Douma tevreden terug op het stuk. "Perfect is het nooit. Toneelspelen bestaat al leen met de gratie van het mo ment, daarna is het lucht. Maar het heeft de kracht van het hier en nu, met echte mensen, dat heeft het voor op film." kingen wasmiddel of koffie. Ook is op een aantal producten een voordeelregel van toepas sing." Midden op de versafdeling be reidt een kok drie dagen in de week een maaltijd voor. Klan ten kunnen proeven. "We wil len onze klanten inspireren. Daarom staan er in de winkel ook computers waar lekkere re cepten uitgeprint kunnen wor den." Morgen wordt de AH-XL om 10.00 uur geopend door wet houder P. van der Maden en di rectievoorzitter Dick Boer van Albert Heijn. ZOUTELANDE - De Wereld winkel en Unicef Zoutelande houden zaterdag 13 november een Wereldmarkt. De opbrengst is bestemd voor goede doelen. Deelnemers zijn naast de organisatoren: Am nesty International, Milieuwin kel MicMec, Welfare, Petra Lous (kankerpatiëntjes) en het Roemenië project van de diaco nie. De markt wordt gehouden van 10.00 tot 16.00 uur. Ook zijn er optredens van de jazzgroepen van de gymvereniging Wille- brord uit Zoutelande en de Mzungu Djembe Band uit Middelburg. VLISSINGEN - Ontspan ningscentrum De Lelie heeft in november twee cursussen rei ki op het programma staan. Zaterdag 13 november is de cur sus tweede graad tussen 10.30 en 15.30 en zondag 14 novem ber voor eerste graad tussen 10.00 en 16.00 uur. Iedereen die één voor meerdere graden heeft, kan zondag 28 november terecht in het Vlissingse ontspannings centrum. Die bijeenkomst begint om 11 uur en eindigt rond 16.00 uur. Wie voor de derde graad op wil kan zondag 12 december te recht in De Lelie. VLISSINGEN - The Rolling Stones. Bob Dylan, Melanie, Dusty Springfield, The Ani mals, The Doors, Lou Reed en Jefferson Airplane: de jaren zestig herleven zondag (14 no vember) in Café Popeye in Vlissingen. Op het programma staat een optreden van de co verband My Generation. De groep brengt uitsluitend hits uit de sixties en is vanaf 20.30 uur live te zien en te horen op het podium van Café Popeye in Vlissingen. Gratis toegang. VLISSINGEN - Kunstenaar Frans Room uit Worinerveer stelt in november en december zeefdrukken en printen ten toon in Ziekenhuis Walcheren in Vlissingen. Er zijn vooral af beeldingen van vuurtorens te zien. De werken hangen in de gang naar de röntgenafdeling en het laboratorium en de wachtkamer van de poliklini sche operatiekamer. VLISSINGEN - In Cine City in Vlissingen wordt donder dag (11 november) een La- dies Night gehouden. Vrou wen worden tussen 19.00 en 23.00 uur bezig gehouden met een film, modeshow, band en productinformatie. De vrouwenavond begint om 19.00 uur met modeshows van de zaken Only uit Vlissingen en SPS uit Middelburg. Daarna is er de vertoning van Bridget Jones The Edge of Reasonde opvolger van het succesvolle The Diaries of Bridget Jones. De hoofdrol wordt opnieuw gespeeld door René Zellweger. Hugh Grant en Colin Furth vertolken andere belangrijke rollen. Na afloop van de film is er een optreden van de band Double Talk. Verder zijn er kramen met productinformatie. Zo zijn een schoonheidsspecialiste, nagelstudio en aanverwanten aanwezig. Meer informatie en reserveringen via 0118- 418810. advertenties

de Faam | 2004 | | pagina 3