13 november in de Sint Jacobskerk in Vlissingen Amsterdam Sinfonietta: een arsenaal strijkers als muzikale parel NightproMS slaat handen ineen tegen multiple sclerose The Roosevelt Scholarship st. najaarsconcert rotarv vlissingen a Wat doet de Rotaryclub? De Walcherse Rotary- clubs komen in actie Stichting "Vrienden van de Roosevelt Academy. Marsaki Een muzikale parel, zo mag het ensemble Amsterdam Sinfonietta gerust genoemd worden. Tweeëntwintig strij kers strijken zaterdag 13 november neer in de Sint Jacobskerk in Vlissingen voor het jaarlijkse Najaarsconcert van de Rotary Club Vlissingen. En zo als altijd: de opbrengst gaat naar het goede doel. Het Amsterdam Sinfonietta zag in 1988 het levenslicht. En sinds die tijd doet het ensemble waar het goed in is: het geven van een zin derende presentatie van fijnzinnig afgestemde programma's, met de emotierijke klanken van de strijk instrumenten als basis. Met een arsenaal aan strijkers (zes eerste violen, zes tweede violen, vier altvio len, vier cello's en twee contrabas sen) is het bijwonen van een concert altijd weer een belevenis. Het repertoire is breed. Van barok muziek tot hedendaagse werken. Het ensemble onderscheidt zich door met nadruk de mentaliteit van de kamermuziekspeler centraal te de artistiek leider van Amsterdam Sinfonietta. Zij studeerde aan de Guildhall School of Music and stellen. Iedere speler is als het ware een solistisch musicus. En daarmee straalt de betrokkenheid van de musici bij het samenspel af. Candida Thompson is sinds 2003 Drama bij David Takeno waar zijn in 1989 haar solistendiploma met onderscheiding haalde. Ze bekwaamde zich verder aan het Banff Centre for Arts in Canada. Ze trad op met verschillende inter nationale orkesten en nam deel aan internationale concoursen waar ze verschillende prijzen won. Soloconcerten in Engeland Duistland, Italië Denemarken, de Verenigde Staten, Finland, Zweden, het toenmalige Tsjechoslowakije en Hong Kong staan op haar CV. Het Amsterdam Sinfonietta zelf trekt ook veel internationale belangstelling. Gerenommeerde solisten als Olaf Bar, Nobuko Imai, Kim Kashashian, Gidon Kremer en Isaac Stern werden aangetrokken. Van Nederlandse bodem verleenden onder meer Anner Bijlsma, Ronald Brautigam, Janine Jansen, Isabelle van Keulen, Bart Schneemann, Pieter Wispelwey en Miranda van Kralingen hun medewerking. Het concert in de Jacobskerk begint om 20.15 uur. Kaarten kosten twintig euro en zijn in de voorverkoop verkrijg baar via Uit in Vlissingen 0118- 416662. Hieronder leest u meer over de twee projecten waar de opbrengst van deze avond naar toe gaat. De Stichting Najaarsconcert Rotary Club Vlissingen wenst u een mooie concertavond toe. VLISSINGEN - Het Najaarsconcert van de Rotary Club Vlissingen staat in het teken van de slopende ziekte multiple sclerose (MS). De Vlissinger Ab Goedbloed, wiens vrouw Sigrid van Kuijk op 16 sep tember 2003 overleed aan de gevolgen van de ziekte, begon het project NightproMS. Op donderdag 16 september, precies één jaar na het overlijden van zijn vrouw, kwam zijn wens in vervulling. In het Arsenaal waren optre dens van onder andere idols- finaliste Marlies, gitarist Gert de Meijer, de Walcherse sixties coverband The Cave en de Toto Session Band. Alle optre dende artiesten zongen aan het eind van de avond het nummer 'You've got a friend'. Tussen de optredens was een kunstveiling van werken die door beeldende kunstenaars beschikbaar waren gesteld. Opbrengst De hele opbrengst van de manifestatie NightproMS kwam ten goede aan de Stichting MS Research in Voorschoten. MS research werkt zonder overheidssteun en dat terwijl er juist heel veel onderzoek nodig is. Zeventienduizend mensen in Nederland hebben MS. Het is een aandoening van de zenu wen. De zenuwen worden aangetast, waardoor de zieke soms verkeerde signalen krijgt of helemaal geen signalen. Daardoor vallen plotseling lichaamsfuncties uit, die zich soms ook weer (gedeeltelijk) herstellen. Doel van NightproMS is niet alleen geld inzamelen voor onderzoek naar multiple sclerose, maar ook om de ziekte bekendheid te geven. De Rotary Club Vlissingen heeft NightproMS als project uitgekozen. Daarmee gaat de opbrengst van het Najaarsconcert in de Jacobskerk in Vlissingen naar MS-onderzoek. Meer informatie over het project van Ab Goedbloed is te vinden op de website www.nightproms.nl Op 31 augustus van dit jaar opende Hare Majesteit Koningin Beatrix de Roosevelt Academy in Middelburg. Een historische gebeurtenis in een stad, die al een rijk verleden kent en nu ook de status ver werft van een stad waar univer sitaire bachelors studies kun nen worden gevolgd, én een stad, die internationale allure oogst door de komst van vele buitenlandse studenten. De vestiging van de Roosevelt Academy is bovendien van belang voor het prestige van de gehele provincie Zeeland. Aan de Roosevelt Academie zullen in de loop van de komende jaren zo'n 600 studenten colle ges lopen, van wie velen uit het buitenland komen Studenten, hoogleraren en docenten zullen in Middelburg worden gehuisvest en de colle ges zullen worden gegeven in het monumentale stadhuis op de Markt en omliggende gebouwen. Hoewel het college geld hetzelfde is als op alle Nederlandse universiteiten, valt te verwachten, dat voor een aantal onbemiddelde buiten landse studenten de studie kosten een te hoge drempel zouden vormen als daarbij geen hulp wordt geboden. In 2005 bestaat de wereldwijde Rotary-organisatie 100 jaar. Ter gelegenheid daarvan hebben de drie Walcherse Rotaryclubs een plan ontwikkeld, dat voor ziet in het stichten van een fonds waaruit beurzen, "scho larships", kunnen worden gedo teerd. Onder het motto "Elk talent telt", roept de Stichting "Vrienden van de Roosevelt Academy" hulp in van bedrijven en particulieren om dit studie fonds te kunnen realiseren. Het 100-jarig bestaan van de Rotary International", geeft de organisatie een logische ingang. Zij zoekt tenminste 100 bedrij ven of instellingen, die drie jaar lang elk jaar een bedrag willen schenken van 500,- netto (vrij van BTW) en minstens 100 par ticulieren, die vijf jaar lang een schenking van 100,- willen afdragen. Zij zijn de founders, die een basis leggen voor het Scholarshipfund. De ingezamel de gelden worden door de Stichting "Vrienden van de Roosevelt Academy" overgedra gen aan de Stichting "The Roosevelt Scholarship", die de beurzen ter beschikking zal stel len aan zorgvuldig geselecteer de, gemotiveerde en getalen teerde studenten, die zelf de financiële middelen niet hebben. Info: www.therooseveltscholarship.nl De Rotary Club Vlissingen maakt deel uit van de wereldomvattende organisatie "Rotary International". Het doel is o.a. dienstbaar te zijn aan andere mensen en (financië le) hulp te bieden waar maat schappelijke nood is. Lokaal en internationaal. Iedere Rotarian gebruikt zijn netwerk van contac ten daarvoor, zowel nationaal als internationaal. Zo zijn er in Vlissingen speciale banden ont staan met clubs in Ashford in Engeland en Antwerpen- Heideland in België. Volgens Rotaryregels wordt men voor het lidmaatschap uitgeno digd. Het streven is erop gericht om zoveel mogelijk verschillende beroepen of disciplines vertegen woordigd te laten zijn. Op Walcheren zijn nog twee Rotaryclubs: "Middelburg" en "Walcheren". "De Rotaryclub in Vlissingen telt momenteel 51 leden, waarvan 5 vrouwen. De tijd dat het alleen een herenclub was is wel voorbij, ver telt voorzitter Arnold Smeels. Bovendien richten we ons ook op de jeugd om vergrijzing van het ledenbestand te voorkomen. Elke week is er een bijeenkomst waar bij één van de leden een voor dracht houdt over een terzake doend onderwerp, waarover dan wordt gediscussieerd. Om scherp te blijven wordt ieder jaar een nieu we voorzitter benoemd. In februari 2005 bestaat Rotary International 100 jaar. Ter gelegen heid van dit jubileum gaan we geld bij elkaar brengen om jonge men sen te helpen die wel gemotiveerd zijn maar het niet kunnen betalen om te kunnen studeren aan de Roosevelt Academy. Verder steu nen we elk jaar een lokaal project en een internationaal project. Dit jaar wordt een deel van de opbrengst ons najaarsconcert bestemd voor onderzoek naar de ziekte Multiple Sclerose. Ook steu nen we al een tiental jaren een project op Java om schoon water aan de mensen ter beschikking te stellen. Dat doen we dit jaar voor het laatst. Dus het volgende jaar zal er weer een nieuw internatio naal project zijn waaraan we finan cieel bijdragen". Voorzitter van de "Stichting Najaarsconcert Rotary Club Vlissingen" Marcel Oonk vertelt, dat voor de uitvoering van dit jaar is gekozen voor een lichtklassieke sfeer. Het concert zal in het teken staan van de herdenking van de 100ste sterfdag van Dvorak. "We hopen ook hiermee toch jeugdige bezoekers te trekken", zegt hij. Marsaki Lloyd's Register Rabobank de Rode Pilaren Toons Rijwielshop Grontmij Auto Centrum Walcheren Autobedrijf Britannia Ahrend Conversions Grootjans Accountants Loostad Bruns Albert Heijn De Drukkerij Vogel Verhuizingen Koninklijke Schelde Nationale Hypotheekbeurs Walcherse bouw unie Prins Glas Aquarette Huys ter Schelde Van der Sloot Dijkwel, auto shopping centre WTS Architecten Zeeland Seaports Het Huis Hardy Ing Bank Auto Poppe Sauer en Oonk Bosch Slabbers de Vey Mestdagh Murre Moens-lmabo- Anker Desein Verbrugge Terminals Patachou Kambier Arsenaal Theater It implantaat systemen Covra www.slaapstrandhuisje.nl Kloosterboer Eastmen Hotel Arion Modern by Products Havenwerk Delta nv Adviesbureau Vader Autobedrijf J.W. de Voogd ABN Amro Meijers Staalbouw Stichting Vlissingen Promotie Woonwijzer Zuidwest Zeeuws Veilinghuis Makelaarskanoor Zwaan Theelen en van der Weele Steketee Mode Bouwbedrijf de delta De Klerk Accountancy Grand Cafe Stefano's Oceanwide Raab Karcher Lesire&Partners Photographies Bruna Mechielsen Van der Wijst advocaten Letzer aannemingsbedrijf Bas Mar de Jager Abi Warmte techniek Aannemingsbedrijf Christiaansen RMC Ten Tije Istimewa elektro Van Boven Juweliers Auto Dijkwel Van de Velde Publivisie Wondergem Total Modern By-products Amsterdam Sinfonietta m Sponsors nutsbedrijven MBV JUOMi

de Faam | 2004 | | pagina 22