Avondje Jeans is een achtbaan van minstens vijftig grote hits Dwazen weten niets van groot dodelijk geheim Lenny Kuhr is helemaal terug Theo Maassen 1 ka pot' door moord op Van Gogh CINE CITY VLISSINGEN Kwartet speelt in Burgerzaal CineConcerten beginnen weer Watertoren zet kerk in vuurgloed Filmpremière zonder celluloid PODIUM PODIUM 'T BEEST Bridget Jones And The Edge Off Reason Anacondas Pluk Van De Petteflet O 5x2 3 The Manchurian Candi date Alien vs Predator Snowfever Shark Tale Originele versie Peace in one day The White Diamond Bola de Nieve My Louis Armstrong Years Fahrenheit 9/11 Haaiensnaaier Nederlands gesproken A Cinderella Story Ellis In Glamourland Collateral K3 White Chicks Sneak I am from nowhere Supersize me Shrek 2 Nederlands gesproken De avond van de Franse film: Les Choristes DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG i De Faam De cast van Jeans bestaat uit alleskunners. (foto: pr) Woensdag 10 november 2004 Première n Dagelijks 13.45, 16.15. 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Het verhaal geeft een hilari sche en ontroerende kijk op het antwoord op de vraag: 'Wat gebeurt er na een happy end?' Première Dagelijks 16.15, 19.00, 21.45 uur. Een medicijnenfabrikant pro beert, in deze thriller, een or chidee te bemachtigen die het eeuwige leven geeft. Deze wordt bewaakt door een groep anaconda's. Première Cellular Dagelijks 13.45, 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Een volslagen vreemde vrouw belt in paniek en smeekt om het lot van haar leven in je handen te nemen. Première Woensdag 13.45, 16.15 uur. Avonturen van Pluk van de Petteflet. Dinsdag 19.00 uur. Een drama, in vijf fasen, over de relatie van een hedendaags koppel. Dagelijks 16.15, 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Een Amerikaanse kapitein pro beert de machtsovername in het Witte Huis te voorkomen. Donderdag t/m maandag van 16.15, 19.00, 21.45 uur. Zater dagnacht 24.15 uur. Dinsdag 16.15, 21.45 uur. Woensdag 19.00. 21.45 uur. Twee van de meest gevreesde buitenaardse wezens, gaan in deze horrorfilm, voor het eerst in de geschiedenis de strijd aan met elkaar. Dagelijks 13.45 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Liefde en vriendschap spelen een grote rol, wanneer de dro merige, verlegen Nicky alleen op wintersport gaat. Dagelijks 16.15. 19.00 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Komische animatiefilm over Oscar, een praatgrage vis met grote dromen. Viijdag 21.00 uur. Een individu kan echt het ver schil maken: de film documen teert en inspireert het instellen van de Internationale Dag van de Vrede door de Verenigde Naties. Zaterdag 20.00 uur. Documentaire over een expedi tie met een vliegschip, boven centraal Guyana. Documentaire over een Co- baanse pianist en zanger Bola de Nieve. ook wel bekend als Ignacio Villa, één van de La tijns-Amerikaanse mythes van de 20e eeuw. Zondag 15.00 uur. Een muzikale film, over Glinda en haar dertienjarig wonder kind Chantz. 'Donderdag 20.30 uur. Woens dag 17 november 20.30 uur. Oscarwinnende documentaire Dagelijks 13.45. 19.00 uur Zondag ook om 11.00 uur. Komische animatiefilm over Oscar, een praatgrage vis met grote dromen. Donderdag, vrijdag, zaterdag, maandag, dinsdag 13.45 uur. Een hilarische parodie op het klassieke sprookje 'Assepoes ter'. Dagelijks 13.45 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Een romantisch verhaal over Ellis (Linda de Mol), die be sluit mee tc doen aan de cursus 'Hoe trouw ik een miljonair'. Dagelijks 19.00, 21.45 uur. Zondag niet om 21.45 uur. Taxichauffeur Max (Jamie Foxx) is in deze thriller, op het verkeerde moment op de ver keerde plaats. Huurmoorde naar Vincent (Tom Cruise) neemt de taxi van Max over. Dan dreigt Max opeens colla teral damage te worden. Dagelijks 13.45 uur. Zondag ook om 11.00 uur. In het droomhuis van de meis jes van K3 ligt een medaillon verstop waar een geest in zit verscholen met een tover kracht. Gazpacho, een super boef zal er alles aan doen om het medaillon in zijn bezit te krijgen. Dagelijks 21.45 uur. Zater dagnacht 24.15 uur. Marcus en Kevon Copeland, twee Afro Amerikaanse FBI agenten, hebben een speciale opdracht. Ze moeten de zusjes Wilton beschermen tegen een kidnap ping tijdens een korte reis. Maandag 22.00 uur. Verrassingsfilm voor de lief hebber. Zondag 20.00 uur. Deze film onderzoekt het effect van de aanhoudende media aandacht op het plaatsje Miko- va, Oost-Slowakije. Maandag 20.00 uur. Wat gebeurt er met je als je een maand lang van MacDonalds leeft? Documentairemaker Morgan Spurlock gaat op onderzoek uit en komt tot schrikbarende ontdekkingen, Woensdag 14.00 uur. Het hilarische en visueel beto verende vervolg op het Oscar winnende eerste deel. Woensdag 20.00 uur Sprookjesachtige film over een jongenskoor, was eerder een grote hit in Frankrijk. van Michael Moore. Een anti Bush pamflet en heeft voor veel opschudding gezorgd, binnen en buiten de VS. MIDDELBURG - Het is geen musical, geen revue, zeker geen popconcert en eigenlijk ook geen cabaret. Jeans is in de achttien jaar dat het bestaat uitgegroeid tot een theaterfe nomeen met van alles een beetje, of beter gezegd, van al les heel veel. Deel veertien is een regelrecht succes, zodanig dat de Stadsschouwburg in Middelburg besloot een extra voorstelling in te lassen. Die is op maandag 15 november. Het begon allemaal in oktober 1986 als een workshop met der- 'S-HEER HENDRIKSKIN DEREN - Een komisch fabel dat zich afspeelt in een minus cuul dorpje in Rusland. Dat is het toneelstuk Dwazen dat de toneelvereniging Heer Hen drik op vrijdag 12 en zaterdag 13 november op de planken brengt. Dwazen is geschreven door de bekende Amerikaanse blijspe lauteur Neil Simon. Hij liet zich duidelijk inspireren door de Rus sische schrijver Anton Tsjechov. Evenals Tsjechov laat Simon ge wone mensen zien die nooit vol maakt zijn. Deze mensen zijn niet in staat tot het maken van keuzes. Ze dromen over hoe ze zouden willen zijn, maar weten veelal niet hoe ze zouden kunnen zijn. In veel komedies van Si mon prevaleert de humor maar is er wel een schrijnende ondertoon te bespeuren. Theatermaker Erik Vos wist het treffen te omschrij ven als: 'De vorm van een kome die is komisch, maar de inhoud tragisch'. Het verhaal van Dwa zen speelt zich af in een klein dorp in Rusland, Kulyenchikov genaamd. Ogenschijnlijk een dorpje als zoveel andere, ware het niet dat dit dorp een geheim heeft. Welk geheim, dat weten de bewoners niet. Niet dat ze so wieso zoveel weten. Op een goe de dag verschijnt een jonge held aan de horizon. Hij zal het zijn die dit dorp zal bevrijden van zijn dodelijke, onwetende last. De voorstellingen op vrijdag 12 en zaterdag 13 november zijn in het Heer Hendrikhuis in 's-Heer Hendrikskinderen en beginnen RILLAND - Hij was er kapot van. Optreden kon Theo Maassen in het weekend van 2 en 3 november niet meer. Ca baretier en vriend van de ver moorde Theo van Gogh kon niet anders dan het publiek in Rilland teleurstellen. Hij heeft inmiddels wel aangegeven terug te komen en hij doet dat op donderdag 24 en vrijdag 25 februari. Wie kaarten van de geannuleer de voorstelling heeft, kan die gebruiken voor de nieuwe voor tien getalenteerde maar volstrekt onbekende artiesten. Dick van den Ende wilde op die manier jongen mensen de kans geven om te laten zien wat ze in hun mars hebben. Aanvankelijk een eenmalig gebeuren, maar de op zwepende voorstelling met de vertolking van hits van weleer en heden, sloeg enorm aan. In middels is het Jeans van beden ker Dick van den Ende een re gelrechte 'starmaker'. Heel wat onbekende artiesten zijn doorge broken en staan nu op de plan ken. Vandaag de dag bestaat een om 20.00 uur. Kaarten kosten zeven euro. Die kunnen ook ge reserveerd worden via 0113- steilingen in februari. Beide op tredens zijn ook in Luctor et Emergo in Rilland. Mensen met kaarten kunnen bij Jacques Boonman van Podium Reimers- waal opgeven op welke dag ze het liefst de voorstelling willen zien. Mensen die wel een kaartje hebben maar niet op een van de genoemde data de voorstelling kunnen bezoeken, krijgen hun geld terug. Meer informatie over de wijzi ging is te vinden op www.podi- umrcimcrswaal.nl of via Jac ques Boonman 0113-551552. avondje Jeans uit een 'achtbaan' van minimaal vijftig greatest hits. Twee uur waarin de muziek in de schijnwerpers staat, van rock 'n roll tot ballads, van soul tot Hollandse meezingers. En el ke show heeft weer een ander re pertoire. De alleskunners van Jeans ko men van goeden huize. Ze zin gen, dansen, acteren en bovenop alles komt nog het feit dat ze in één enkele show minstens twaalf keer moeten verkleden. De cast draait een tour van zo'n honderdertig voorstellingen per jaar. Voor de veertiende editie 233495. Bij geen gehoor inspre ken op de voice-mail. MIDDELBURG - In de serie strijkkwartetten van de Stich ting Kamermuziek Zeeland, concerteert woensdag 17 no vember het Romeo Kwartet. Het ensemble kreeg vorig jaar veel bijval in Middelburg dank zij zijn verfrissende aanpak Het concert wordt gegeven in de Burgerzaal van het Stadhuis in Middelburg en begint om 20.00 uur. Op het programma staan werken van Antonin Dvóvak, Felix Mendelssohn, Edwin Schulhoff en Johannes Brahms. De leden van het kwartet ont moetten ekaar op het Sweelinck Conservatorium. van Jeans zijn acht talenten van de partij. Dit zijn Ivar Costeno- ble, Eileen Schilder, Ger Savel- koul, Mieke Dijkstra, Hans Lemmen, Chantal de Brouwer, Jacqueline Goedmakers en Rem- ko Harms. In de Jeansband on der leiding van Olaf Windey zijn bekende gezichten te zien als Martijn Bosnia en Jean-Louis Beeren. Nieuw zijn Ruud Jan Bos en Marco Verhoogt. De extra voorstelling in De Stadsschouwburg in Middelburg begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 22 euro. RILLAND - Voor velen is haar naam een synoniem voor 'troubadour' en 'visite'. Maar Lenny Kuhr is na lange afwezigheid terug, helemaal terug, met een nieuw reper toire die volgens de grote lan delijke kranten zijn weerga niet kent. Lenny Kuhr staat op zaterdag 13 november in Luctor et Emergo in Rilland. Lang was de zangeres min of meer onzichtbaar voor het grote publiek, herstellend van een plotseling stemverlies in 1993. Maar buiten de theaters om werkte ze hard aan de terugkeer van haar stem en ontwikkelde ze een nieuw repertoire, waarin al haar muzikale zoektochten samenkomen. 'Sterke rentree', vonden ook de media na de pre mière in september 2003 van haar laatste cd Op de Grens van Jou en Mij. Lenny Kuhr kan behalve haar bijzondere stem ook rekenen op Op de Grens van Jou en Mij Kuhr. (foto: pr) VLISSINGEN - In het thea tercafé van CineCity in Vlis- singen begint zondag 14 no vember het nieuwe seizoen van de CineConcerten. Onder Auspiciën van het Ko ninklijk Concervatorium in Gent treden op: An (viool), Veerle (cello en Katrijn (pia no) Simocns. Ze spelen het pia notrio in Bes van Wolfgang Amadeus Mozart, Fanta- siestücke opus 88 van Robert Schumann, pianotrio no 1 in g van Sergei Rachmaninov en pi anotrio in d van Bohuslav Martinu. Het concert begint om I 1.30 uur en duurt tot 13.00 uur. Parallel aan het concert draait vanaf 11.00 een kinderfilm te gen de helft van de normale prijs. Kaarten voor het concert kosten negen euro en dat is in clusief twee consumpties. De kaarten zijn te koop aan de kas sa van CineCity, dagelijks van af 12.00 uur en vanaf een uur voor het begin van het concert. VEERE - Het Rotterdamse duo De Watertoren geeft op zondag 14 november een con cert in de Grote Kerk in Vee- re. Pianist Laurens de Boei en slagwerker Martijn Krij- nen spelen nieuwe muziek die speciaal voor hun program ma 'Een Vuurgloed' is ge schreven. Aan het optreden werkt ook so praan Claudia de Clercq mee. Zeven componisten schreven speciaal voor De Watertoren nieuwe composities. Deze stukken zijn gebaseerd op een levensthema met bijbehorende bijbeltekst. De weldaad van rust, de wan hoop van hel, de hartstocht van liefde, de mystiek van het Hei lige, de eenvoud van naasten liefde, de onontkoombaarheid van strijd en de mogelijkheden van de schepping. Het concert begint om 14.30 uur. Kaarten kosten een tientje en 7,50 euro voor donateurs. een goede begeleidingsband bestaande uit Gerard de Graaf, Cor Musters en Eric Coenen. Het optreden in Rilland belooft dan ook een avond vol prachtige liedjes, vol muzikaal genot en bovenal een avond vol emotie. Een avond die danst van ontroering naar vreugde en van verstilling naar uitbundig heid, want daar is Lenny Kuhr groot in. Het optreden in Luctor et Emergo begint om 20.00 uur. Kaarten kosten dertien euro en zijn te reserveren in het ge meentehuis (publ ieksbal ie Bachten Vaete) en eventueel ook nog verkrijgbaar aan de zaal. Telefonisch bestellen kan via de nummers 0113-395326 (Bu reau Sociale- en burgerzaken gemeente), 0113-571864 (VVV Yerseke) en 0113-551552 (Jac ques Boonman) of via de site van Podium Reimerswaal www.podiumreimerswaal.nl. het laatste album van Lenny Pagina 21 MIDDELBURG - Filmtheater Schuttershof is één van de hon derd tachtig filmtheaters in Eu ropa dat deelneemt aan 's werelds eerste digitale net werk. Daardoor kunnen films worden vertoond zonder cellu loid. CNE - dat staat voor Cinema Net Europe - is de naam van de eerste digitale netwerk. Het Schuttershof kan door de aan sluiting bij CNE een gevarieerd aanbod van arthouse films laten zien, in nagenoeg alle genres. Van donderdag 12 tot en met zon dag 14 november zijn de eerste films te zien. De eerste dag is te vens de landelijke primeur voor de afslag naar de digitale (film(snelweg. Die krijgt luister bijgezet in Tusjinski in Amster dam. Maar Middelburg doet mee, met champagne overigens. Vanaf 21.00 uur is er de Europese pre mière te zien van de Engelse do cumentaire Peace in one Day. Daarin laat regisseur Jerremy Gil- ley mensen die op de één of ande re manier iets met oorlog hebben te maken aan het woord De film inspireert het instellen van de Dag van de Vrede. The White Diamond van Werner Herzog wordt zaterdagavond vanaf acht uur geprojecteerd. Ook dit is een documentaire en volgt Hei-zog een piloot, die twaalf jaar nadat zijn collega met een niet he lium gevulde uitvinding dodelijk verongelukte, hel waagstukje nog eens overdoet. Zondag 13 novem ber volgt een documentaire over de Cubaanse pianist en zanger Bola de Nieve. Deze zwarte, ho- mosexuele, mysterieuze en revo lutionaire muzikant is ook wel be kend als Ignacio Villa. De Span jaard José Sanches-Montez maakte deze film, die om 22.00 uur begint. Goes, Theater De Mythe, Goe- se Operette Vereniging, 'Showboat', 17.30 uur. Goes, 't Beest, Peter de Graef, 'Wal- vismuziek', 20.30 uur. Middelburg, Stadsschouwburg, Goese Operette Vereniging, 'Showboat', 20.00 uur. Middelburg, Concertzaal. Spanjaardstraat, Musica Ducis, 20.00 uur. Goes, 't Beest, Met Hart Ziel, geschiedenis van de popmuziek, 20.30 uur. Middelburg, De Vleeshal, Ca meron Jamie The Melvins, 21.00 uur. Middelburg, Stads schouwburg. Goese Operette Vereniging, 'Showboat', 20.00 uur. Vlissingen, Stichting Majoraat, Van Hogendorpweg 58a, Mu sical De Tijdstrijd, 14.00 uur. Middelburg, Minitheater, Na de regen, 20.30 uur. Vlissin gen, Sint Jacobskerk, Rotary- concert, 20.15 uur. Vlissin gen, Vestzak 99, De Zeeuwse Komedie, 'Koppen', 20.15 uur. Vlissingen, De Piek, Hel lebaardierstraat, Janez Detd (Be)& support, 22.00 uur. Vlissingen. café Groen Licht. The AM5, blues, 21.00 uur. Goes, 't Beest, Luie Hond Misty Basement Mr. DJD, 21.00 uur. Middelburg, Stads schouwburg, Goese Operette Vereniging, 'Showboat', 20.00 uur. Rilland, Luctor et Emer go, Lenny Kuhr, 'Op de grens van jou en mij', 20.00 uur. Oost-Souburg, De Zwaan, to neelvereniging S.T.E.C., 'Ge woon te gek', blijspel, 20.00 uur. Vlissingen, Arsenaaltheater, Presentatie van de Big Band- play-in, 16.30 uur. Middel burg, Minitheater, Na de re gen, 14.30 uur. Vlissingen, Vestzak 99, De Zeeuwse Ko medie, 'Koppen', 15.00 uur. Vlissingen, Cine City, Cin- econccrt met Simoens Trio, 11.30 uur. Middelburg, Stads schouwburg, Goese Operette Vereniging, 'Showboat', 15.00 uur. Oost-Souburg, Razzma tazz, Szigony en Palatca. dub belconcert, 15.00 uur. Veere, Grote Kerk, ensemble De Wa tertoren, 'Een vuurgloed'. 14.30 uur. Vlissingen, café Popeye, My Generation, 20.30 uur. Middelburg, Stadsschouwburg, Jeans 14,20.00 uur. Middelburg, Stadsschouwburg, Het Nationaal Toneel. 'Iva- nov', 20.00 uur. Vlissingen, café Popeye. Copy cat, 22.30 uur. Middelburg, Stadsschouwburg, Introdans Gala, 20.00 uur. Toneelvereniging Heer Hendrik neemt het publiek mee naar een Russisch dorpje met onwetende inwoners, (foto: pr)

de Faam | 2004 | | pagina 20