voor u Of gratis TomTom-navigatie t.w.v. 800 AANJBIEDING! Tijd voor een dikke pd? Nehalenniatempeltje werpt Colijnsplaat eeuwen terug in tijd Mercedes-Benz www.ruttchen.nl Rüttchen. Altijd in beweging! WEBWETENSW@@RDIGHEDEN IN DE STERREN Ram Stier Kreeft Leeuw Maagd Weegschaal Schorpioen Boogschutter Steenbok Waterman Vissen Dakpannen Archeon bij aanschaf van een SterOccasion! tegen SV£°* SterOccasion sportcoupé Donderdag en vrijdag tot 8 uur 's avonds geopend! Woensdag 3 november 2004 De Faam 26 !g Het is nauwelijks nog een verrassing te noemen, maar afgelopen week zag toch nog plotseling de iTunes Music Store Nederland het levenslicht. Nederland was overigens niet het enige land dat" verrijkt werkt met een eigen editie van de populaire legale down-- loaddienst. Ook Spanje, Portugal. Italië, Oostenrijk, Griekenland. Finland, België en Luxemburg beschikken vanaf nu over de dienst. Wie vanuit Nederland contact zoekt met de URL http://www.applc.com/nl/itunes/store/ wordt overigens keurig verwelkomd in de eigen taal. Om te kunnen winkelen bij de iTu nes Music Store is het wel noodzakelijk om eerst de i'Tunes digi tale jukebox te downloaden. De jukebox is te vinden op http://www.apple.com/nl/itunes/download. Het programma is 21,3 MB en draait alleen onder Windows 2000 of XP, maar klaar blijkelijk gaat Apple ervanuit dat dat geen probleem op moet le veren. Voor Windows 2000 is het bovendien ook nog eens nodig om servicepack 4 geïnstalleerd te hebben. Pogingen om iTunes te installeren op een Windows 2000 machine met servicepack 2 hadden in ieder geval meerdere malen een vastgelopen computer tot gevolg. Voor wie hier niet door afgeschrikt wordt heeft iTunes wel het nodige te bieden: de dienst heeft voor Europa een catalo gus van dik 700.000 nummers van een dikke honderd kleinere la bels en vier grote platenmaatschappijen. Wie een nummer koopt kan dat onbeperkt op C'D branden voor eigen gebruik en de num mers gebruiken op maximaal vijf computers. En natuurlijk is het mogelijk de muziek naar een iPod. de succesvolle mp3 speler van Apple, over te zetten. De eerste enthousiastelingen hebben al uit gebreid gebruik gemaakt van de nieuwe dienst zoals te lezen valt op de internetnieuwssite webwereld.nl. De meeste reacties zijn positief. Toch is er ook wel de nodige kritiek. Zo wordt het aan bod Nederlandstalige muziek door velen als onvoldoende gezien. Een toch niet geheel onbekende Nederlandse groep als Doe Maai ontbreekt bijvoorbeeld volledig. Verder kan alleen betaald wor den via een creditcard. Een ander punt dat aan deze lijst kan wor den toegevoegd is de prijs. In dollars betalen gebruikers in de Verenigde Staten 0,99 cent per nummer en 9,99 voor een volledig album. Voor het gemak zijn deze prijzen één op één overgezet naar de Euro en dat maakt - gezien de huidige koersen - iTunes in Europa meer dan 25 procent duurder. Iets waarmee Apple waar schijnlijk denkt weg te komen omdat de prijzen voor cd's in Eu ropa gemiddeld ook hoger liggen dan in de Verenigde Staten. Toch zou dit op de lange duur wel eens een probleem kunnen worden. Er zijn al genoeg CD-winkels online die actuele CD's aanbieden (inclusief verzendkosten) voor ongeveer dertien euro (of negen Engelse Ponden). En waarom zou de consument de. moeite nemen van het downloaden, branden, zelf een hoes uit printen en snijden voor die paar euro'? In de Verenigde Staten is iTunes al een groot succes. Of Nederland volgt zal het komende jaar moeten bewijzen. U sprankelt van plezier en op winding en daarmee steekt u uw omgeving aan. Een aantal van uw plannen wordt overgenomen door anderen, dus u kunt dik te vreden zijn. U bent doelgericht, uw kracht zit nog wat verstopt, maar komt meer en meer naar buiten. Uw geduld raakt op. Er moet een moeilijk onderwerp bespro ken worden en daar ziet u tegen op. Ook geldzaken gaat u graag uit de weg. U zou wel anders willen, dus is het verstandig de koe bij de horens te vatten. Daar is het een gunstige week voor. U heeft ook deze week de han den vol aan de meest uiteenlo pende zaken, terwijl u maar één ding goed kunt doen. Laat u maar niet opjutten. Tegen het eind van de week komt er hel derheid en inzicht in een aantal zaken waarbij ti bent betrokken. Er komt ruimte voor nieuwe ideeën en plannen. Dat is nodig ook, want u verzandt steeds op nieuw in onoverzichtelijkheden, die u niet gewild hebt. De twee de helft van de weck loopt voor spoedig, de vrijdag wordt zelfs heel bijzonder. Er hangt roman tiek in de lucht. Het is een week vol goede erva ringen met veel gezelligheid en vriendschap. Niet al uw wensen worden vervuld, maar u komt tot de ontdekking dal mensen aardiger zijn dan u in een som bere bui denkt. Laat anderen de len in uw positieve gevoelens. U kunt goed tegen plotselinge veranderingen in de plannen en dat is maar goed ook. Er is na melijk wat onrust, ook op zake lijk gebied. Een gesprek over uw financiële toekomst kunt: u beter niet meer uitstellen. Werk en liefde zijn bij u goed in ba lans. U bent moe van het steeds op nieuw. U slaapt niet al te best en piekert een beetje. Dit is een goede week om die cirkel eens te doorbreken. Geniet van uw omgeving, van het goede dat zich aan u voordoet zonder dat ti iets 'moet'. Voor toekomstplannen en bij zondere acties is dit niet zo'n goede week. U zit vol wrok om iemand die u niet al te best heeft behandeld. Laat u zich niet van de wijs brengen, er is wat mug genzifterij om u heen. Eindelijk komt er schol in een zaak die al lang loopt. Een aan tal van uw wensen wordt daardoor vervuld. Dat brengt u in een hoera-stemming. Het is geen tijd voor gokjes, maar als u alleenstaand bent is dit een goe de tijd om weer eens voorzichtig om u heen te kijken. U zit in een situatie waardoor u veel met anderen samen moet doen. Dat heeft voordelen, maar brengt nu en dan een bepaalde druk met zich mee. In deze peri ode staat die druk op de voor grond. Iemand ergert u, omdat hij/zij niet de waarheid spreekt. Probeer met tact en humor wat ruimte om u heen te creëren. U bent in een periode waarin u uzelf toestaat wal te genieten van het leven. Het is een goede week om tot definitieve beslui ten te komen. Telkens doen zich feiten voor die uw gedachten weer op losse schroeven zetten, nu kunt u een besluit nemen. Ie mand die voor u meer betekent dan gewoon vriendschap, doet een beroep op u, dat kan wat spanning geven. MIDDELBURG - Het leeszei- zoen is aangebroken. Velen van ons ontbreekt de tijd voor 'een dikke pil'. Die blijft be waard voor de vakantieperio de. Maar in de trein, of in een verloren uur tussendoor is een handige pocket goed te doen. Uitgeverij Maarten Muntinga speelt er op in met de Rainbow- serie. David Grossman dringt tot ons door met 'De stem van Tamar'. De kruising van een thriller en liefdesverhaal. Een jonge ambtenaar in Jeruzalem zoekt en vindt de eigenaresse van een loslopende hond. En dan ontwikkelt zich een span nend verhaal. 508 blz Prijs 9,90 euro ISBN 9 789041 705150. Isabel Allende heeft als schrijf ster een grote aanhang. In 'Het oneindige plan' maakt ze duide lijk waarom. Het is een werve lende roman over een Mexi caanse familie. 537 blz. Prijs 8,90 euro. ISBN 9 789041 705280. Wie het geduld voor deze poc kets niet kan opbrengen hoeft niet te wanhopen. Peter van Straaten tekent er lustig op los en confronteert ons in 'Slipper tjes' met de absurditeit van het dagelijks leven. Prijs 7,90 euro. ISBN 9 789041 704900. Dick van der Veen De ranke zuilen, de onmiskenbare Romeinse bouw, alleen in to ga's gehulde Romeinen ontberen nog. (foto: Tannie de Jonge) COLIJNSPLAAT - Een stukje geschiedenis in het leven van vandaag, een stukje cultuur in het nationaal natuurpark de Oosterschelde. De nagebouwde Nehalenniatempel in Colijns plaat krijgt gestalte en daarmee wordt een stukje van het Ro meins verleden in Zeeland zichtbaar gemaakt. Vrijdag is tijdens een korte feestelijke bijeenkomst de tempel opge leverd en kan met de inrichting en aankleding binnen begonnen worden. De verwachting is dat tijdens de Colijnsplaatse Dagen in augustus volgend jaar, de opening van de Nehalcnnia tempel is. Wie langs de haven van Colijnsplaat loopt, waant zich even twee millennia terug in tijd. De ranke zuilen, de onmiskenbare Romeinse bouw, de natuurstenen trappen. Alleen in toga's gehulde Romeinen ontberen nog. De tempel van Nehalennia is een waarheidsgetrouwe kopie van het gebouwtje dat ooit hier in de buurt gestaan geeft. De tempel lijkt klaar, maar schijn bedriegt. "Er moet nog steeds heel wat gebeuren", legt Arianne Jansen, pr-vrouw van de Stichting Ne halennia uit. "De bedoeling is dat er een decoratief passende muur schildering komt. Voor de vloer beschikken wij over een aantal ori ginele Romeinse fragmenten van dakpannen en plavuizen waarvan of een mozaïek vloer ol' een rand rondom gelegd wordt. Dat is af hankelijk van de hoeveelheid materiaal." De ingang krijgt een deur van hard glas die in stijl gegraveerd wordt. Buiten de tempel komt een tempelhof waarbij gelet wordt op de oude Romeinse tuinen. Daar komt een zuilengalerij en een trap jes-tuin. "Bij de opening volgend jaar organiseren we een grote Nehalennia- dag in Colijnsplaat. Er is al contact gelegd met het historisch park Archeon. Op die dag komt een Romeinse groep van Archeon naar Colijnsplaat. Leuk is dal veel inwoners van het dorp een steentje in de bouw van de tempel hebben bijgedragen door voor vijfentwintig euro een dakpan te adopteren." 44 nf r, RiHtchcn ALLEEN OP 4-5-6 NOVEMBER ervaring. li Rüttchen Rüttchen Personenwagens Breda B.V. Zorgvlietstraat 1, 4834 NA Breda, Telefoon (076) 564 24 00, Telefax (076) 564 24 50. E-mail: ruttchenpersonenwagensbreda@ruttchen.nl. Openingstijden: ma - wo: 09.00 - 18.00 uur, do - vr: 09.00 - 20.00 uur en zat: 10.00 - 17.00 uur.

de Faam | 2004 | | pagina 26