Inkrimping en verdrinking van beste archeologisch exportartikel Het ja-woord op een bijzondere locatie EROTIEK BEURS Zeeuwen rijden 'barrelrace' Verdronken dorpen en verdronken land IN DE STERREN KUNST TE KIJK Dialect rockband Surrender op DVD Samenwerking Gasthuis en VTZ Vernieuwing in keramiek fabriek jOP "IEDER"; Ram Stier Tweelingen Kreeft Leeuw Maagd Weegschaal Schorpioen Boogschutter Steenbok Waterman Vissen 1 ARNEMUIDEN DOMBURG GRIJPSKERKE KOUDEKERKE MIDDELBURG OOSTKAPELLE OOST-SOUBURG RITTHEM VEERE VLISSINGEN VROUWENPOLDER 'TOEGANGSBEWIJS' i ZUID-WESTHAL! ROOSENDAAL! Vooruitstrevend Huis der gemeente Barrelrace Minder strikt Dokterspraktijk Woensdag 27 oktober 2004 De Faam 3 ■•-"V Werken van Marie Wattel- van Bendegem hangen in De Ster- re in Vrouwenpolder, (foto: pr) Museum Arnemuiden, Langstraat 35, 60-jarige bevrijding van Arnemuiden, woensdag en zaterdag van 13.30-16.30 uur, t/m 30 oktober. Badhotel Domburg, Domburgseweg la, schilderijen van kunste naars uit atelier De Glazen Pui, maandag t/m zondag van 11.00- 23.00 uur. t/m 31 december. Galerie Art Aurum, Noordstraat 8, aquarellen van Addie Nieuwenkamp-Midavaine en coconsieraden van Diane Christine Dille, dinsdag t/m zaterdag van 11.00-13.00 en 15.00-19.00 uur. zondag van 13.00-17.00 uur, t/m 31 oktober. Marie Tak van Poortvlietmuseum, Ooststraat 10a, 'Moen! Tus sen Toorop en Mondriaan', een jubileumtentoonstelling over het leven en het werk van de kunstenares Mies Elout-Drabbe, dinsdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur. t/m 7 november. Galerie POP, Weststraat 6, schilderijen en keramiek van diverse kunstenaars, dagelijks van 9.00-17.00 uur. vanaf 1 november vrijdag, zaterdag en zondag van 9.00-17.00 uur. t/m 14 november. Boerderijgalerie De Osseberg, Singelweg 11. keramische sculp turen van Dominique Bajard, keramiek van Etiènne Dewulf, pa pierkunst vail Eddy Geeraerts en batik van Hélène de Ridder, dins dag t/m zaterdag van 14.00-17.00 uur, t/m 6 november. Woontrend Zeeland, Duinstraat 18a, schilderijen van 10 Zeeuwse kunstenaars, maandag t/m vrijdag van 9.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-17.00 uur en eerste zondag van de maand van 13.00-17.00 uur, t/m januari. De Vleeshal, Markt, superstudio films, foto's, collages, Filmscena rio's en werken van Italiaanse architecten, 'Superstudio: Life wit hout Objects", dinsdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur, t/m 7 no vember. De Kabinetten van De Vleeshal, Zusterstraat 7, teke ningen van Pi eter Slagboom, '2001-2004', dinsdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur. t/m 21 november. Gallery Maritime, Gort straat 43, geluid, 'Geboeid door het Zeeuwse', t/m 8 januari. Schilderijen van Geer Huybers en Joke Kcuning, werken van Min ne Onnes, foto's van Joop Overkleeft en sculpturen van Hennie de Boer, 'Zee-lucht en hier en daar een bootje', t/m 31 oktober, don derdag t/m zondag van 12.00-18.00 uur. Zeeuws Archief, Hof plein 16, archiefstukken, museale voorwerpen, beeld en geluid, 'Geboeid door het Zeeuwse slavernijverleden', t/m 8januari, foto 's uit het archief van de Stichting Suriname Jaarkalender, 'Surina me in beeld', t/m 31 december, maandag t/m zaterdag van 9.00- 17.00 uur. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7, foto's van A. den Doolaard over de Walcherse dijkdichtingen in 1945, 'Het verjaagde water', t/m 20 november. Digitaal bewerkte aquarellen van Karin de Visser, t/m 31 oktober. Tekeningen van Peer van Meer, 'Notities uit Eden', t/m 20 november, maandag van 17.30- 21.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 10.00-21.00 uur en zaterdag van 10.00-13.00 uur. 't Gasthuis, Noordpoortplein 2, schilderij en van Sam Klaassc, t/m 31 oktober. Lunchroom De Truffel, Sint Jansstraat 9a, foto's van Willem Vader, 'Kunst en Natuur', t/m december. Galerie 'T', Turfkaai 25-27, schilderijen van Ka- the Ruyssenaars en Bert van Steen, bronzen van Anke Birnie, don derdag t/m zaterdag van 11.00-16.00 uur en eerste zondag van de maand, van 13.00-17.00 uur, t/m 30 oktober. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, verwondertentoon- sleling, Alice in Wonderland, voor iedereen vanaf vier jaar, dage lijks van 10.00-17.00 uur, t/m 31 oktober. Lunchcafé De Oran- gerie, Duinvlietweg 6, schilderijen van Bas Vlasblom, 'Walcheren breekt de golven', dagelijks van 10.00-16.30 uur, t/m 31 oktober. Palazzoli Huis, Oranjeplein 41, etsen en lino's van Marlies Dijk stra, dinsdag, woensdag en donderdag van 14.00-16.00 uur, t/m december. Zorgcentrum De Gouden Tuyn, Gouwestraat 129 en Nieuw Bachtenpoorte, Oranjeplein 80, schilderijen en beelden van kunstenaarsvereniging Het Zeeuws Palet, dagelijks van 9.00- 17.00 uur, t/m 3 januari, Fort Rammekens, Rammekensweg, 'de vier seizoenen van Ram- mekens' met fraaie foto's van het fort, de kreken, de flora, de vo gels en de lichtval, foto's van de inundatie van Walcheren door de geallieerden, 'Gebroken dijken', dinsdag t/m zondag 13.00-17.00 uur, t/m oktober. Museum De Schotse Huizen, Kaai 25/27, 'KLEUR-RIJK ge kleed', kleuren en rijkdom in de Walcherse streekdracht (1800- 1900). Klei cn fotografie van Jackie Bongers en schilderijen en foto's van Carla Roelofs, 'Contact in beeld', maandag t/m zater dag 12.00-17.00 uur en zondag 13.00-17.00 uur, t/m 7 november. Grote Kerk, Oudestraat 26, schilderijen van Frits van Til, 'A Pillow on a Crossroad', t/m 20 november. Zeeuws maritiem niuZEEum, Nieuwendijk 15, tekeningen van Gees Bantzinger, 'Het dichten van de dijken, het herstel van Wal cheren in 1945', maandag t/m vrijdag van 10.00-17 00 uur, zater dag en zondag van 13.00-17.00 uur, t/m 6 maart. DeWillem3, Oranjestraat 4, expositie 'Heldinnen' van kunstenaars Ronald Gip- hart en Eric van der Eisen, donderdag t/m zondag van 12.00-17.00 uur, t/m 14 november. DeCilinder, Arsenaalplein, de eenminu ten 21 films, van kunstenaars van het Sandberg Instituut uit Am sterdam, dagelijks, 24 uur per dag, t/m 30 december. de Water toren AK. Rijksweg A58, foto's van bekende (pop)iconcn, schil derijen en objecten van diverse kunstenaars, 'The Drifter The Dre amer", donderdag t/m zondag van 12.00-17.00 uur, t/m 14 novem ber Bibliotheek Vlissingen, Spuistraat 6, digitaal bewerkte aquarellen van Karin de Visser, maandag van 13.00-21.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 10.00-18.00 uur, zaterdag van 10.00- 17.00 uur, t/m 31 oktober. Sauer Oonk notarissen, Badhuis straat 181, schilderijen van Leontien Tierolff - Hooij, 'Situaties', maandag t/m vrijdag van 9.00-12.30 en 13.45-17.00 uurt/m 10 december. Gemeentearchief Vlissingen, Hellebardierstraat 2, tekeningen, schilderijen, aquarellen en houtsnijwerk van Cees van der Burght, 'De oorlog die geen einde nam', maandag t/m donder dag van 9.00-16.30 uur, zaterdag 30 oktober van 10.00-17.00 uur, t/m 9 december. Koninklijke Schelde Groep, hoofdgebouw, Glacisstraat 165, diverse werken van (oud) Scheldewerknenters, 'De Scheldewerf in beeld', zaterdag 30 oktober van 10.30-16.00 uur, dinsdagen donderdag van 18.00-20.00 uur, t/m 14 december. De Sterre. Dorpsdijk 42, diverse werken van Marie Wattel- van Bendegem, 'Klaprozen als mensen', maandag t/m zaterdag van 10.00-17.30 uur, t/m 31 december. Deze houten duiker werd in juli van dit jaar ontdekt in het verdronken Rilland. Het is één van de vele illustraties in Sluimerend in Slik. (foto: Jerryt Krombeen). MIDELBURG - Cynici zouden na dc inleiding wel eens kun nen denken: 'Oké. Dat was het dan. Als' - zo sluit namelijk de inleiding - 'we binnen enkele jaren dan toch tot Apeldoorn onder water staan, wat maken we ons dan druk over verdron ken dorpen uit vorige eeuwen'. Door Ad Hanneman Een verwijzing naar het broei- kasteffect? Eindredacteur Jan J. B. Kuipers kon er niet omheen in het boek Sluimerend in Slikmet de ondertitel 'Verdronken dorpen en verdronken land'. Hij noemt het onderwerp van de archeologi sche uitgave in het licht van een rijzende zeespiegel zelfs actueler dan ooit. In de eerste maanden van 2004 - verwijst hij in zijn in leiding - noemde een groepje Amerikaanse wetenschappers (denktank) de mogelijke broei kaseffecten wereldwijd des astreus. De Amerikanen kwamen met het doemscenario dat al over enkele jaren dc Noordzeekust zich zou hebben teruggetrokken tot Apel doorn. Helaas noemt Kuipers in de inleiding geen wachttijd voor dit inktzwart scenario. Dit onder verantwoordelijkheid van dc Stichting Cultureel Erf goed Zeeland bij Uitgeverij Den Boer/De Ruiter uitgegeven histo rische werk geeft veel bloot van wat in honderden jaren successie velijk werd opgeslokt door het Noordzeewater, hoewel er nog veel onder een dikke laag slib ge heimen vasthoudt. Het kijkt ook buiten de provinciegrenzen. Kui pers wijst er op dat verdwenen nederzettingen overal zijn te vin den. Maar hij stelt ook vast dat verdronken dorpen in Zeeland het belangrijkste archeologische Zeeuwse exportartikel zijn. Im mers, deze provincie is de Euro pese nummer één op het gebied van onder de waterspiegel ver dwenen woonoorden. Hoofdstuk voor hoofdstuk wordt de schijnwerper op allerlei details gericht, waarbij verscheidene au teurs in gewone mensentaal het onderwerp waarvoor ze werden aangezocht onder de loep nemen. Het zijn details, die aaneengere gen, cirkels doen sluiten. Er wordt ingegaan op de tientallen vloeden die zich meester maakten van het GRIJPSKERKE - De muzika le capriolen van de Zeeuwse dialectrockband Surrender zijn binnenkort te bewonderen op DVD. Op het zilveren schijfje zijn beelden te zien van het jubileum-ceoncert dat de band eerder dit jaar gaf in Grijpskerke. Na zes cd's kon de Zeeuws rock band er niet meer omheen; het was tijd voor iets nieuws. En dat werd een DVD met muziek en beeld. Er staan achttien num mers op. De Zeeuwse no-non- senseband presenteert hun nieuwste werk vrijdag (29 okto ber) tijdens een optreden in café Oranjeboom in 's-Heer Hen drikskinderen. De vrouwelijke coverrockband Wanna Bee verzorgt het voor programma. Bij café Oranje boom of op de website van Sur render kunnen kaarten voor het concert gereserveerd worden, dat om 20.30 uur begint. MIDDELBURG - Het Gast huis in Middelburg biedt van af 2005 ook palliatieve termi nale zorg (stervensbegelei ding). De Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland (SVRZ), waartoe ook 't Gast huis hoort, heeft daartoe een samenwerkingsovereenkomst gesloten met Vrijwillige Thuis zorg Zeeland (VTZ). In 't Gasthuis zijn voortaan een paar bedden gereserveerd voor mensen die besluiten in 't Gast huis hun laatste levensfase door te brengen. Deze patiënten wor den begeleid door professionele hulpverleners, vrijwilligers en mantelzorgers. De laatste twee groepen worden gesteund door VTZ, zo zijn beide partijen over een gekomen. Dc ondertekening vond plaats op woensdag 13 oktober in 't Gasthuis. al of niet door mensenhanden ont stane landschap.Wat door die eeuwen heen gegeven en geno men werd, bepaalt het huidige kaartbeeld, vertelt de eindredac teur. Zo is daar bladerend in de uitgave het in het oog springende hoofd stuk 'Niet verdronken, maar ge krompen' van Aad P. de Klerk. Hij laat zien aan dc hand van voorbeelden hoe dorpen gehuch ten werden, en niet alles werd prijsgegeven wat ooit een dorps gemeenschap was. De Klerk ver wijst daar bij onder meer naar Smallengange die in zijn kroniek in 1696 Zanddijk onder Veere be schrijft 'als een voormaels een treffelijk groot dorp geweest', dat afbrokkelde tot gehucht. Ook zijn bij het onderwerp passendege- dichten opgenomen. Van André van der Veekc is 'Doden in het stroomgebied' afgedrukt en van Jan J.B. Kuiper 'Uitzicht vanaf het verdronken Rilland'. Sluimerend in Slik met de onder titel 'Verdronken dorpen en ver dronken land in Zuid-West- Nederland'. Is een uitgave van Uitgeverij Den Boer/De Rulleren verschijnt binnenkort. MIDDELBURG - De Zeeuwse Volksuniversiteit heeft woensdag 3 november aandacht voor ver nieuwingen die zich in de Art De- co-periode voltrokken in de Nederlandse aardewerk industrie. I. Spaander geeft een lezing over oude pij pen fabrieken in Gouda die tijdens de Eerste Wereldoor log overgingen op de productie van sieraardewerk. Ook is er aan dacht voor nieuwere fabrieken. De lezing begint om 13.30 uur, kaarten zijn voor zes euro aan de zaal verkrijgbaar. MIDDELBURG - Verliefde stellen dienen steeds vaker ver zoeken in om op zelf gekozen locaties te mogen trouwen, een trend die landelijk steeds meer navolging vindt. Middelburg is de enige gemeente op Walche ren die aan de verzoeken van de trouwlustigen gevolg geeft. In Vlissingen en Veere is de keus vooralsnog beperkt. Door Ellen De Vriend Bekende Nederlanders doen het met veel pracht en praal. Ze trou wen op het strand, in een molen of in een strandpaviljoen. C. Fili- us, hoofd afdeling pubhekszaken (advertentie) 1 DIT IS EEN KORTINGSBON OP VERTOON VAN DEZE BON €1,50 KORTING!' DE LEUKSTE, GEZELLIGSTE EN..~. 'ZA. 30-10 VAN 14-24 U' \zO. 31-10 VAN 14-22 18+! INFO 06 518 966 24 van de gemeente Veere, gruwelt ervan. "Wij hebben twee prachtige locaties, het oude stad huis in Veere en de trouwzaal in Domburg, die zijn voor ons vol doende." Een paar keer per jaar krijgt Vee re het verzoek van stellen die op een bijzondere locatie hun ja woord willen geven. "Daaraan geven wij geen gehoor", zegt Fili- us kort. "We hebben wel eens ge sproken over het trouwen op een zelfgekozen locatie, maar vinden dat er dan geen controle meer is. Ook voorzien we praktische pro blemen." Een ruimer locatiebe- leid zit er volgens hem voor Vee re niet in. "In het huwelijksbootje stappen op een locatie die je zelf uitkiest? In principe moet dat kunnen", zegt J. Pouwer, ambtenaar pu- bliekszaken van de gemeente Middelburg. De gemeente is daarmee erg vooruitstrevend en de enige op Walcheren die 'alter natief trouwen toestaat. Het col lege van burgemeester en wet houders in Middelburg koos een paar maanden geleden voor een ruimere interpretatie van de wet bij het aanvragen van trouwloca ties en de manier waarop de cere monie wordt voltrokken. De gemeenten moeten zich hou den aan de wettelijke regelingen die door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten zijn op gesteld. Daarin staat dat trouwen kan in een gemeentehuis of 'huis der gemeente'. Dat maakt dat een raad in principe iedere locatie kan aanwijzen waar trouwen moge lijk is. Volgens ambtenaar Power komt het erop neer dat de ruimte toe gankelijk is en dat de trouwamb tenaar zijn werk kan doen. Ook is het noodzakelijk dat de gekozen locatie voor één dag wordt aange wezen als 'huis der gemeente'. Of er wel eens verzoeken worden af gewezen? Pouwer lacht "Dat valt reuze mee! Een aantal stellen diende een verzoek in om op het strand te mogen trouwen, maar in Middelburg hebben we geen strand. Maar het zou zéker een leuke locatie zijn. Wie zijn wij om iets te weigeren?" Tot voor kort kon in de gemeente Middelburg getrouwd worden in het gemeentehuis en in het oude stadhuis van Arnemuiden. Dat kan nog steeds en ook kunnen pa ren trouwen in het nieuwe stads kantoor. De provinciehoofdstad krijgt weinig 'vreemde' verzoe ken binnen. Dit jaar drie en voor volgend jaar staan er een paar op Rijnberg vervolgt: "Daarna ko men er misschien wat proble men. We moeten dan door Mauritanië, onder begeleiding van een gids omdat het politiek onrustig gebied is en er zelfs mijnen liggen." Dwars door de Saharawoestijn moet het drietal naar de Senegalese hoofdstad. Rijnberg en Middelhoek maken zich niet druk. Ze zijn ervan overtuigd dat het een ware sur vival zal worden. Rijnberg: "Onderweg zullen wel wat auto-onderdelen sneuvelen. We nemen de meest kritische reser veonderdelen zelf mee." Circa negentig teams schreven zich in voor de Amsterdam-Da kar Challenge. De teams starten in drie groepen. Groep één en twee starten op respectievelijk 6 en 13 november. De derde groep, waaronder de Zeeuwen, vertrekt op 20 november vanuit het centrum van Amsterdam. "De Challenge is geen snel heidsrace", benadrukt Middel- hoek. "De zogeheten 'Barrel race' uitrijden is het belangrijk ste. Daarom blijven de teams de agenda. "We moeten er mis schien meer bekendheid aan ge ven. Ik denk dat nog niet veel mensen weten dat je in Middel burg overal het ja-woord kunt ge ven", zegt Pouwer. Vlissingen is minder strikt dan Veere, maar veel ouderwetser dan Middelburg. Het college heeft vier plaatsen aangewezen als trouwlocatie: het stadhuis, het Lampsinshuis, de Arsenaaltoren en de Sint Jacobskerk. Een pro bleem voor trouwlustigen is dat in het Lampsinshuis en in de Ar senaaltoren, volgens voorschrif ten van de brandweer, niet meer dan vijftig personen tegelijk aan wezig mogen zijn. In de Sint Ja cobskerk is echter plek voor 750 mensen en in het onlangs gereno veerde stadhuis zijn twee ruimtes waar mensen elkaar het jawoord kunnen geven. Trouwlustige koppels in Vlissin gen moeten uil de vier locaties kiezen. De gemeente stemt niet in met bijzondere verzoeken. Vol gens een ambtenaar van de afde ling pubhekszaken komen er slechts sporadisch aanvragen voor een andere locatie binnen. bij elkaar. Je bent op elkaar aangewezen en moet samen technische mankementen ver helpen. Er is geen veegwagen, dus als je je auto niet meer aan de praat krijgt, moetje met de andere rijders meeliften." Waar we slapen? Rijnberg haalt zijn schouders op. "Soms op een camping langs de 'route, maar we zullen ook in een slaapzak onder een klamboe moeten overnachten, of in de auto." Alle auto's worden aan de fi nish in Banjul verkocht. De op brengst van de Zeeuwse Opel Kadett gaat naar de Stichting Evenaar, een organisatie die een dokterspraktijk wil opzet ten in de plaats Kartong in Gambia. In totaal brengt de Challenge meer dan 120.000 euro op voor goede doelen in Gambia en Senegal. De Zeeuwen hebben er alle ver trouwen in dat ze de eindstreep in Dakar in drie weken halen. "We moeten wel, want het vliegtuig dat ons terug naar Nederland moet brengen, vliegt maar één keer per week", zegt Middelhoek. Dc week verloopt kalm. U hebt veel contact gehad met mensen die het niet erg zaten zitten en nu zakt u zelf ineens wat in. U heeft wat veel van uw energie wegge geven. Houd uw aandacht bij de gebeurtenissen. U heeft gezelli ge dagen en één heel drukke dag. U heeft beloftes gedaan waar an deren op rekenen. Dit wordt dan ook een drukke weck. Uw ener gie is terug en u bedenkt steeds nieuwe, mooie en dure dingen om te doen. U heeft steun aan een Maagd, die praktische zaken voor u oplost, die u zelf wel eens vergeet. U bent toe aan wat romantiek en daartoe zult u zich wat onder de mensen moeten begeven. U bent zo bezig in uw eigen tuintje dat u geen zin heeft over de heg te kij ken. Bijeenkomsten en feestjes kunnen leiden tot boeiende ont moetingen en gesprekken. U hebt behoefte aan vernieuw ing cn verandering, van huis, in terieur of uiterlijk. U zult dus moeten kiezen en dat vindt u moeilijk. Belangrijk is dat u zich gaat oriënteren. Het kan daardoor een rommelige week worden. U heeft goede plannen, maar het is belangrijk dat u tijd voor de voorbereiding ervan neemt. U kunt de dingen goed onder woorden brengen en u heeft in vloed ook al denkt u zelf dat al uw inspanningen nooit ergens toe leiden. Er is een onnozele, slepende kwestie in uw omgeving of op uw werk. Het is belangrijk dat die eens de wereld uit geholpen wordt. U kunt daaraan meewer ken door op een nuchtere manier de problemen te lijf te gaan. U zult zien hoe opgelucht u en an deren daarna zijn. Vermoeidheid speelt u parten. Verzet u er niet tegen, maar geef er eens ronduit aan toe. Laat u niet door anderen onder druk zetten. Er is onrust op het werk. Wees wat voorzichtig dat u uw eigen belangen met op de tocht zet en dat de band niet breekt. Er is actie om u heen. U zit in een periode waarin er nogal wat verandert. U ziet kans met hulp van anderen los te komen van stapels achterstallig werk. Dat komt uw persoonlijk leven ten goede. Daar zijn nieuwe impul sen die van uzelf uitgaan hard nodig. Dit is er een heel goede week voor. Heel onverwachts gaat u een succesje boeken. Dat werd ook echt tijd. U bent een beetje in de lappenmand, vooral geestelijk, hoewel er geen oorzaak of aan leiding voor te bedenken is. Ge lukkig wordt dit een kalme week. U schiet snel vol, maar deze week is dat nog erger, u ben om het minste geringste tot tranen toe geroerd. Verberg het niet voor uw omgeving, u mag best eens laten zien dat u niet altijd sterk kunt zijn. Het is goed dat u de laatste tijd uw gevoelens meer uitspreekt. Het vlot veel beter op emotio neel gebied. Anderen begrijpen uw wensen, men komt u gemak kelijker tegemoet. U krijgt een bewijs van genegenheid van ie mand waarop u gesteld bent. Uw vitaliteit laat u met goede moed doorgaan. U bent bezig dingen te doen die u al lang van plan was. U blaakt van energie en u heeft zin om uw doelen te verwezenlijken. Doordat u nieu we en onbekende wegen inslaat kunt u zich wat onzeker voelen. de Faam Verschijn! in een oplage van 53.400 elke woensdag liuis-aan-huis in de gemeenlen Middelburg. Vlissingen en Veere. Directie Algemeen Directeur J.V. Munsterman Commercieel Regiodirecteur C/i. iïi/i den Oosterkamp Redactie Algemeen Hoofdredacteur Mw. G Arcndsen-Tieben Hoofd Redactie Jnn Dirk van Scheven Eind rcdnclic lillen de Oren (II 1.1-274023 of 06-54267132 rccl.liiani@wlik.wcgejier.nl Advertentieverkoop Bladmanager l'tcter Karman Verkoopteam Minekc Crucq 0113-274017 (privé 06-31221131) Ltnda Heikoop 0113-274(113 (privé 0118-641569) Ram,;, 7Wim.i0l 13-274060of06-25031343 Dc raam is een uitgave van Wegener Huisman-huiskranten BV. Wegener Huisman .huiskranten BV is een onderdeel van hel Wegener-concern. Op al onze advertcnheconlraclen en aanbiedingen daartoe zijn van toepas sing de Algemene Advertentievoorwaarden huisman-huiskranten Wegener NV. Ben exemplaar van dc Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Oc door u aan oils verstrekte gegevens heb ben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om a 1c tloten) informeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvitl' dig geselecteerde tierden. 4 Is tt op deze informatie geen pnjs steil kunt u dal schriftelijk melden bij Wegener Huis- aan-liuiskranleii BV, l.a.v. A.T. Kooij, lloafd Marketing, postbus 692, 75IJIJ AR Hnsclicdc. Kantoor Fruitlnan 4c. postbus 5.4460 AA GOliS Openingstijden Maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van S.30 tol 17 00 uur. Woensdag gesloten. Afsluittijden Redactie Vrijdagmiddag 17.0(1 uur Advertenties Maandag 12.00 uur. Duo's vrijdag 17.00 uur Bezorging De Faam niet omvangen'1 Bel 0113-274093 Druk Wegener Nicuwsdrak Breda ...vervolg van voorpagina...

de Faam | 2004 | | pagina 3