Hits van het Eurosongfestival op zevende Zeeuwse Avond Pace Grace in Groen Licht Zieke geesten spelen frontale cabaretaanval in De Meiboom DJ Jean treedt op in Opera Middelburg CINE CITY VLISSINGEN PODIUM SCHUTTERSHOF MIDDELBURG PODIUM 'T BEEST Rubettes Sailor Najaarsserie van Zeeuws Orkest Dubbelconcert in Kaj Munk Middeleeuws kinderspektal Alien vs Predator Stage Beauty Sky Captain and the World of Tomorrow Wimbledon 0 Heil Boy Snowfever Shark Tale Originele versie Haaiensnaaier 0 Nederlands gesproken In Oranje Bright young things A Cinderella Story Yu-Gi-Oh Ellis In Glamourland Collateral K3 White Chicks 0 The Terminal Sneak Cool DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG DINSDAG WOENSDAG Moviezone: Broken Wings Fahrenheit 9/11 La Mala Educacion Kindermatinee: Elina Kindermatinee: De Wooden Camera 3 Kindermatinee: De Kleine Ijsbeer aar TERNEUZEN PRIJSVRAAG Woensdag 27 oktober 2004 De Faam 15 Première Dagelijks 13.45. 16.15, 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Twee van de meest gevreesde buitenaardse wezens, gaan in deze horrorfilm, voor het eerst in de geschiedenis de strijd aan met elkaar. Voorpremière Dinsdag 19.00 uur Een drama gebaseerd op het toneelstuk van Jeffrey Hat cher. Dagelijks 21.45 uur. Zaterdag nacht 24.15 uur. Manhattan wordt in de jaren dertig, in deze sciene fiction, aangevallen door vliegende machines en robotten. Repor ter Polly Perkins en piloot Sky Captain gaan op onderzoek uit en proberen onze planeet te redden. Dagelijks 21.45 uur Een romantische komedie over de Engelsman Peter Colt en dc Amerikaanse Lizzy Bradbury die voor het eerst op Wimble don spelen. Lizzy heeft genoeg van korte avontuurtjes en valt voor de charmes van Peter. Dagelijks 13.15 uur. Zaterdag nacht 24.15 uur. Een verhaal vol aktie en avon tuur, over de superheld Heil Boy, die zich aansluit bij de geallieerden en strijdt legen de nazi's. Dagelijks 16.15, 19.00 uur. Liefde en vriendschap spelen een grote rol, wanneer de dro merige, verlegen Nicky alleen op wintersport gaat. Dagelijks 16.15, 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Komische animatiefilm over Oscar, een praatgrage vis met grote dromen. Dagelijks 13.45, 16.15 uur. Komische animatiefilm over Oscar, een praatgrage vis met grote dromen. Vrijdag, zaterdag, zondag 14.00 uur. Retnco, een groot voetbaltalent, heeft één grote droom: voetbal len in het Nederlands elftal. Een echte familiefilm. Donderdag 20.30 uur. Massoud Amir Behrani is met Dagelijks 13.45, 16.15, 19.00 uur. Een hilarische parodie op hel klassieke sprookje 'Assepoes ter'. Dagelijks 13.45 uur. Yugi is bezeten van het com puterspel Duel Monsters. Wat als een spel begint wordt al snel realiteit. Kan Yugi de aarde van zijn ondergang red den? Dagelijks 13.45. 19.00 uur. Een romantisch verhaal over Ellis (Linda de Mol), die be sluit mee te doen aan de cursus 'Hoe trouw ik een miljonair'. Dagelijks 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Taxichauffeur Max (Jamie Foxx) is in deze thriller, op het verkeerde moment op de ver keerde plaats. Huurmoorde naar Vincent (Tom Cruise) neemt de taxi van Max over. Dan dreigt Max opeens colla teral damage te worden. Dagelijks 13.45, 16.15 uur. In het droomhuis van de meis jes van K3 ligt een medaillon verstop waar een geest in zit verscholen met een tover kracht. Gazpacho, een super boef zal er alles aan doen om het medaillon in zijn bezit te krijgen. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, woensdag 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Maandag 19.00 uur. Dinsdag 21.45 uur. Marcus en Kevon Copeland, twee Afro Amerikaanse FBI agenten, hebben een speciale opdracht. Ze moeten de zusjes Wilton beschermen tegen een kidnapping tijdens een korte reis. Dagelijks 21.45 uur. Zaterdag nacht 24.15 uur. Victor Navorski (Tom Hanks) strandt bij de douane tijdens zijn reis naar New York. Zijn paspoort blijkt niet meer gel dig en zonder visum mag hij Amerika niet in. Maandag 22.00 uur. Verrassingsfilm voor de lief hebber. zijn familie uit Iran gevlucht en naar de VS gekomen, om een nieuw leven op te bouwen. Dinsdag en woensdag 20.30 uur. Vijf vrienden worden, na een mislukte overval, veroordeeld tot anderhalfjaar heropvoeding op dc Glenn Mills school. Het Zeeuwse koor A58. (foto: pr) GOES - De samenwerkende personeelsverenigingen houden voor de zevende keer de Zeeuwse Avond. Bestond die vorig jaar nog uit twee voorstel lingen, dit jaar gaat het theater vier avonden open. Op het programma staan verschil lende optredens. Al bijna twintig jaar maakt Adrie Oosterling in zijn huistheater De Twee Duiven in Groede theaterprogramma's die hij door het hele Nederlandse taalgebied speelt. Nu treedt hij ook op op de Zeeuwse Avond. Liefde voor taal koppelt hij in zijn MIDDELBURG - De interna tionaal bekende diskjockey DJ Jean reist vrijdag 22 oktober af naar de Zeeuwse hoofdstad om op te treden in Dancing The Opera in Middelburg. Naast zijn bekende top-40 hits 'The Launch','Love Come Ho- performance aan muzikaliteit en een persoonlijke presentatie. Pia no, accordeon, keyboard en In disch harmonium zijn de instru menten waarmee hij de bezoeker meelokt in zijn wereld. Het koor lichte muziek A58 be staat vijf jaar en viert dat ook op de Zeeuwse Avond. Daarvoor duiken de tachtig zangers en zan geressen uit Zeeland en West- Brabant in de rijke historie van het Eurosongfestival. In een sprankelende lustrumpresentatie zingen zij fameuze songs in de originele talen uit onder meer En geland, Frankrijk, Spanje, Ierland, me' en de laatste nieuwe pro ductie 'Every Single day' is DJ Jean ook bekend als diskjockey. Hij laat zijn draaistijl horen in alle grote discotheken in Euro pa, maar ook ver daar buiten op bijvoorbeeld het feesleiland Ibi- za. Het optreden in The Opera begint om 01.00 uur. :»V»; Turkije, Israël en Nederland. Alle nummers worden op een herken bare 'Eurovisiemanier' voorge steld. Als afsluiter zingt het koor ook een selectie ABBA-num- mers. De bekende Zeeuwse band GRYSL beklimt ook het podium. De band is in 1998 opgericht. In de Dorpshuizen in Kats en Kat- lendijkc wordt druk gerepeteerd. De liedjes variëren dan nog van Engelstalige meezingers tot har drock. Uiteindelijk wordt aarze lend begonnen met het schrijven van Nederlandstalige nummers. Twee daarvan worden eind '99 VLISSINGEN - De popband Pace Grace is vrijdagavond 22 oktober te zien in café Groen Licht in Vlissingen. Pace Grace stond dit voorjaar nog op Dijkrock in Rilland. Ook trad de band live op bij Radio 3FM. Er was een note ring in dc hitparade voor de single Don't Sneak Up. De band speelt naast eigen werk vooral hits van Jimi Hendrix, U2, Lenny Kravitz, Stevie Ray Vaughan, Pearl Jam en Nickelback. Het optre den in het Vlissingse café aan de Aagje Dekenstraat 3 begint om 22.00 uur. KRABBENDIJKE - Een frontale cabaretaanval op de lachspieren, zo valt het pro gramma van het trio Arend Edel, Erik Jobben en Maar ten Hennis het best te om schrijven. Op vrijdag 29 ok tober staan de drie op de planken in Dc Meiboom in Krabbendijke. Arend Edel, Erik Jobben en Maarten Hennis, ofwel trio Niet Schieten, hebben al hun pro gramma's al bij Podium Rei- merswaal gespeeld. Tien jaar fantasierijk en spitsvondig ca baret. Tien jaar voorstellingen met prikkelende humor, krank zinnige invallen en verrassende liedjes. In hun nieuwste creatie 'Zieke Geesten' probeert een groep vrienden wanhopig niet uit elkaar te vallen. Maar ver raad en confronterende onthul lingen lijken in de weg te staan. De voorstelling in De Meiboom begint om 20.00 uur. Kaarten kosten elf euro en zijn te reser veren in het gemeentehuis (Pu- blieksbalie Bachten Vaete) en eventueel nog te koop aan de zaal. Telefonisch bestellen kan via dc nummers: 01 13-395326 (bureau sociale- en burgerza ken), 0113-551864 (VVV Yer seke) en 01 13-551552 (Jacques Boonman). Ook via www.podi- umreimerswaal.nl kunnen kaar ten besteld worden. opgenomen in Studio 2. Het be kendste nummer van de band ik Bietnakknaai. Eind 2003 doet de groep met dat nummer een gooi om in dc Top 2000 van Radio 2 tc komen. Dc ludieke actie lukt niet, maar levert behoorlijk wat publi citeit op. De Zeeuwse avond is op donder dag 4 en vrijdag 5 november om 20.00 uur in de Mythe in Goes en zaterdag 6 november om 20.00 uur in de Stadsschouwburg in Middelburg. De voorstelling za terdag 6 november in het Arse naaltheater in Vlissingen is al uit verkocht. MIDDELBURG - Het Zeeuws Orkest speelt in november drie najaarsconcertcn. Onder leiding van dirigent Joan Bcr- khenier worden stukken van Cherubini, Richard Strauss, Mozart en Beethoven ten ge hore gebracht. Pieter Hunfeld (21speelt ccn solo op zijn hoorn in het vierde Hoornconcert van Mozart. Ilun- fcld is een jong talent. Hij is eerste hoornist in het Zeeuws Orkest, het Nederlands Studen ten Orkest en het Nationaal Jeugd Orkest. Er is vrijdag 19 november een concert in de Middelburgse Concertzaal (aanvang 20.00 uur), zaterdag 20 november in de Grote Kerk in Goes (aan vang 20.00 uur) en zondag 21 november in het Scheldetheater in Tcrneuzen (aanvang 15.00 uur). Meer informatie via 0118- 628204. HANSWEERT - Twee ver schillende muziekgezelschap pen, met ieder een eigen ge luid. Een harmonie, de plaat selijke vereniging Schelde- galm, en een jazzband, So What uit Middelburg. Deze combinatie is te horen op zon dag 7 november in Kaj Munk in Hansweert. Scheldegalm treed om 14.00 uur als eerste op, Deze Hans- wcertse harmonie, onder lei ding van dirigent Dirk Verhol le, brengt een gevarieerd pro gramma. Om 15.30 uur neemt dirigent Moreno Beverini het dirigeerstokje over voor ccn op treden met zijn So What Jazz band. De So What jazzband stamt oorspronkelijk uit een saxofoo nensemble. Door de intrede van de drums, brass- piano- en bass- synthesizer, dwarsfluit en viool is de groep een echte jazzband geworden. De band bestaat nu uit vijfendertig leden. Het con cert is gratis toegankelijk. M i dde I b u rgS tadssc h o u w - burg, Danny de Munk, 'Dc Münk-live!', 20.00 uur. Goes, 't Beest, 't Beest in korte broek, jeugdtheater, 14.00 uur. Vlissingen, De Pick, Dance Macabre, Terra Golha, 21.30 uur. Goes, De Mythe, St. A-Kunst Zeeland, 'Zeeland 60 jaar bevrijd', 20.00 uur. Middelburg, Stadsschouw burg, Night of the Blues, 20.00 uur. Krabbendijke, De Meiboom, Niet Schieten. 'Zieke Geesteen', 20.00 uur. Nw.- en St. Joosland. De Wegwijzer, Ernst van der Pasch, 'Scherp Blijven', try- out, 20.30 uur. Middelburg, Mini theater. Het Middel burgs Theater, 'Na de re gen', 20.30 uur. Vlissingen. St. Jacobskerk, brassband Caecilis shantykoor Het Veerse Scheepstuig, concert, 20.00 uur. Vlissingen, De Piek, Gothminister, Tacti cal Sekt, Synthetic en DJ Azael, 21.30 uur. Middel burg. Stadsschouwburg, Mi ke Boddé, 'Het Land', jazzy cabaret, 20.00 uur. Goes, De Mythe, Filharmonica Moldova, 'C'armina Burana' van Carl Orff, 20.00 uur. Goes, 't Beest. Jeugdthea terhuis, 'Privé', 20.00 uur. Yerseke, Dc Zaetc, Theater groep Hilaria, 'Het jaarfeest van Sint Hilarius', 14.00 en 16.00 uur. Middelburg, Spiegelthealer, Mij'n Zorg, 'Als je durft', cabaret. 20.00 uur. Vlissingen, Arenaaltheater, The Nylons, Canadees a ca- pella kwartet, 15.00 uur. Middelburg, café Brooklyn. Grandpa Nick Sessieband, 19.30 uur. Middelburg, Stadsschouwburg, Peter Zegveld. 'Buren Gluren', 15.00 uur. Goes. Dc Mythe, Fee-Fi-Fo-Fum, koffiecon cert, 12.00 uur. Goes, Cul tuurhuis, Westwal 45, Jeugd theater. 14.00 uur. Oost- Souburg. Razzmatazz, Middelburgsestraat, Louisia na Man, CD opnames, 15.00 uur Middelburg, Stadsschouw burg, Reinder van der Naait, 'Anders', cabaret, 20.00 uur. Vlissingen, café Popeye, Co pycat, 22.30 uur. Middel burg, Stadsschouwburg, De Nieuw Amsterdam en De Verrukking, 'De Negers', muziektheater, 20.00 uur. Middelburg, Minitheater, Het Middelburgs Theater, 'Na de regen', 20.30 uur. YERSEKE - Hoe maken slechts twee personen in hun eentje een compleet middeleeuws spektakel? Theatergroep Hilaria laat dat op zaterdag 30 oktober in De Zaete in Yerseke zien met dc kindervoorstelling Het jaarfeest van Sint Hila rius. Op het jaarfeest stroomt het volk tezamen op het markt plein. Voor één dag in het jaar zijn er geen rangen en standen en is iedereen gelijk: de slachter drinkt met de rent meester en de boer speelt met de notaris. Zelfs Vrouwe Isa bella loont zich in het open baar. Het volk wordt ver maakt met vendelzwaaien, ringsteken, paardendressuur en valkerij. En op het eind is er een toernooi tussen een zwarte en een witte ridder. Door de opvallende attribu ten, de muziek en de vele vrijwilligers uil het publiek wordt de voorstelling, on danks het feil dat Hilaria slechts uil twee personen be staat, een groot Middeleeuws spektakel met veel visueel 'geweld' en veel humor. Hilaria treedt op om 14.00 en 16.00 uur. Kaarten kosten 8,50 en zijn te reserveren in het gemeentehuis in Kruinin- gen (publieksbalic Bachten Vaete), het VVV kantoor in Yerseke en eventueel nog aan de zaal. Telefonisch kaarten bestellen kan via 01 13 395326 (bureau soaciale- en burgerzaken, 0113 571864 (VVV Yerseke) en 0113 551552 (Jacques Boonman) of via www.pQ.di- umreimerswaal.nl. I Donderdag 20.00 uur. Indringend portret van vijf mensen die door omstandighe den zichzelf en elkaar een beetje kwijt zijn. Vrijdag 19.30 uur. Zaterdag 22.00 uur. Maandag en woens dag 20.00 uur. Oscarwinnende documentaire van Michael Moore. Een anti Bush pamflet en heeft voor veel opschudding gezorgd, binnen en buiten de VS. Vrijdag 22.00 uur. Zaterdag 19.30 uur. Zondag en dinsdag 20.00 uur. Een nieuw meesterwerk van re gisseur Pedro Almódovar. Donderdag 14.00 uur. Dc negenjarige Elina heeft het moeilijk op school. Als ze op een dag bijna verdrinkt, merkt ze dat ze er niet alleen voor staat. Vrijdag 14.00 uur. Indrukwekkende film over twee jongens van veertien, die in een township bij Kaapstad wonen. Woensdag 14.00 uur. Vrolijke animatiefilm geba seerd op de avonturen van Lars, de kleine ijsbeer. originele hits vertolkt door de originele artiesten van weleer! Sailor H974) Rubettes (1975) Uniek optreden op 25 november 2004 in Het Scheldetheater in Terneuzen Het is precies 30 jaar geleden dat The Rubettes en Sailor doorbra ken. Speciaal voor deze gelegen heid hebben de bands besloten een tournee te maken door Nederland. Een unieke kans dus voor alle fans beide bands nog 1 keer live mee te maken in een ruim 2 uur durende show met hits en vele andere favo rieten. De Rubettes braken precies 30 jaar geleden door met één van de grootste hits uit de jaren 70. Tegelijkertijd beleefde Sailor haar doorbraak met het enigszins milieubewust getinte nummer Traffic Jam. Beide bands hadden daarna nog hits met songs als Tonight, Jukebox Jive, Girls Girls Girls en Glass of Champagne. Het is voor het eerst sinds de jaren 70 dat beide bands weer een tournee maken door Nederland. Kaarten zijn inmiddels verkrijgbaar bij de kassa van Het Scheldetheater tel. 0115-695555. WIN KAARTEN VOOR BACK TO THE 70'S! Beanrwoord onderstaande vraag en win kaarten voor het optreden van The Rubettes Sailor I.s.m. de organisatie stelt De Faam haar lezers in staat 10x2 kaarten te winnen voor deze unieke 70's show. Winnaars krijgen bericht. Zonder twijfel was in muzikaal opzicht 1974 het jaar van The Rubettes. In de zomer van dat jaar braken zij wereldwijd door met een song welke nu als evergreen bestempeld kan worden. De vraag luidt: Met welke song maakte deze band zich 'onsterfelijk' 1Ballroom Blitz 2. Sugar Baby Love 3. Paradise By The Dashboard Light Stuur uw oplossing voor aanstaande woensdag per email naar red.faam@whk.wegener.nl met als ondeiwerp Rubettes'. In Zieke Geesten probeert een groep vrienden wanhopig niet uit elkaar te vallen, (foto: pr) Pace Grace speelde dit voorjaar nog op Dijkrock in Rilland, (foto: pr)

de Faam | 2004 | | pagina 15