Uw meest ideale hypotheek: Provincie Zeeland Ontwerpers gezocht Nota mobiliteit 3370 de RVS Combinatie Hypotheek Massaal ingekocht! keukens en inbouwapparatuur van hoge kwaliteit. teukenBpeci'dltét Commissies Jeugdzorg In beroep vooM'^e I nu met aantrekkelijke rentekorting De aankoop van een eigen woning is één van de meest belangrijke financiële beslissingen. Ook de keuze voor de juiste hypotheekvorm is erg belangrijk. RVS biedt veel verschillende hypotheekvormen Voordeel is dat deze hypotheken gecombineerd kunnen worden tot uw meest ideale hypotheek: de RVS Combinatie Hypotheek. Verschillende hypotheekvormen Uw ideale RVS Combinatie Hypotheek Concurrerende rentetarieven Advies over lagere maandlasten Geïnteresseerd? Nodig de RVS adviseur uit voor een persoonlijk advies bij u thuis. U kunt ook direct bellen: (0318) 66 76 37 (0318) 66 75 13 Provinciale Staten IHDSI HDSl Woensdag 27 oktober 2004 De Faam Pagina 11 Ja, ik wil meer weten over de verschillende hypotheekvormen van RVS. Bel mij voor een afspraak achternaam voorletters straat postcode telefoon woonplaats Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar- RVS, antwoordnummer 2295, 6710 VB Ede 00782 RVS. Pensioenen. Verzekeringen. Hypotheken. Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 44/2004 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Abdij Nieuws Via de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ) worden professio nele ontwerpers gezocht voor een multidisciplinair kunstwerk dat refereert aan alle verdronken dorpen in Zeeland. SCEZ treedt op namens een pro jectgroep die de verwezenlijking van het gedenkteken begeleidt. In de groep zitten, behalve SCEZ, het Zeeuws Museum, het Zeeuws Archief, het Centrum voor Beel dende Kunst, de Zeeuwse biblio theek, Scoop, de stichting het Zeeuwse Landschap en het Bu reau voor Toerisme. Uitgangspunten Een werk dat meerdere kunsten in zich verenigt met daarbij spe ciale aandacht voor nieuwe media en niet gebonden aan één plek heeft de voorkeur. Een virtu ele uitwerking wordt op prijs ge steld. 'Het monument moet vooral een ontdekking, beleving opwekken en verbintenis tonen met het landschap', zo stelt de project groep. Tegelijkertijd moet het kunstwerk eerbetoon uitstralen. Ontwerpers moeten uitgaan van een budget van 50.000 euro. Het geld komt van de provincie en is bestemd voor de ontwerpkosten, het honorarium, technische voor zieningen en BTW. Termijnen Tot 5 november kunnen ont werpers hun ideeën en documen tatie indienen bij de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland, de heer L. Adriaanse, postbus 49, 4330 AA Middelburg, Uit de inzendingen worden twee tot drie kunstenaars gekozen die een betaalde uitwerkingsopdracht krijgen. Zij hebben tot 5 novem ber volgend jaar de tijd hun idee te materialiseren. Voor de selec tie is een commissie beschik baar. Wie meer informatie wenst over het monument voor de verdron ken dorpen kan zich wenden tot de heer Adriaanse, tel. 0118- 670870. De provinciale commissie om gevingsbeleid vergadert vrijdag 5 november, 14.00 uur, in het pro vinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Op de agenda staan onder meer de ontwerp-woonvisie en een noti tie van Proses over de derde ver dieping van de Westerschelde. Andere punten zijn de ontwerp- streekplanafwijking camping Moens - verplaatsing van de camping op Walcheren - en het meerjarenprogramma bodem sanering. De commissie vergadert in het openbaar. De vergaderstukken liggen ter inzage in het provin ciaal informatiecentrum, Nieuwe Burg 42, Middelburg, openings tijden: werkdagen 9.30-16.30 uur. Nieuwsbrief 12 over de jeugd zorg gaat onder andere over werkdruk bij de gezinsvoogdij en een Zeeuws meldpunt kinder mishandeling. De nieuwsbrief is te downloaden via www.zeeland.nl. Een papieren versie is verkrijgbaar bij het pro vinciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mail infocentrum@zeeland.nl. Woensdag 3 november, 9.15 uur, houdt de hoorcommissie bestemmingsplannen openbare zitting in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Onderwerp is het bestemmings plan 's-Heer Hendrikskinderen Oost 2003 van de gemeente Goes. De familie M.T.H. Ver- hagen/E. Steketee heeft beden kingen ingediend tegen het be stemmingsplan. Zij is het onder meer met eens met de voorziene woningbouw. De familie en het gemeente bestuur van Goes worden ge hoord. Tot het eind van het jaar ligt de rijksnota mobiliteit ter inzage in het provinciaal informatiecentrum. Het rijk presenteert in de nota zijn plannen voor verkeer en ver voer voor de komende vijftien jaar. 'Mobiliteit is een noodzake lijke voorwaarde voor economi sche en sociale ontwikkeling'. Dat is het centrale thema van de nota. Tegelijkertijd wordt gesteld: Een goed functionerend systeem voor personen- en goederenver voer en een betrouwbare bereik baarheid zijn essentieel om de economie en de internationale concurrentiepositie van Neder land te versterken. Er wordt rekening gehouden met de ruimtelijke rijksplannen. De nota wordt dan ook gepre senteerd door de ministers van verkeer en waterstaat en van ruimtelijke ordening en milieu beheer. In aparte hoofdstukken is aan dacht voor het wegverkeer, het openbaar vervoer, goederenver voer per spoor en fiets, lucht vaart en luchthavens, scheep vaart en havens, veiligheid en leefomgeving. Ook de financiële vertaling van alle plannen is ver werkt. Inspraak Op de nota mobiliteit kan tot 31 december 2004 inspraak worden geboden. De inspraakreacties kunnen schriftelijk worden ingediend bij: Inspraakpunt Verkeer en Water staat, Nota Mobiliteit, postbus 30316, 2500 GH Den Haag. Er kan ook worden gereageerd via de internetpagina www.inspraakvenw.nl. Wie dat wenst, kan vragen om vertrouwelijke behandeling van de persoonlijke gegevens. Vervolg De inspraakreacties worden gebundeld met de uitkomsten van bestuurlijk overleg en de diverse adviezen die de bewinds vrouwen vragen. In de minister raad wordt daarna een standpunt bepaald, dat ter vaststelling aan de tweede en eerste kamer wordt aangeboden. Na positieve behandeling in beide kamers wordt de nota definitief. De provincie, de waterschappen en de gemeenten moeten in hun beleid rekening houden met de uitgangspunten van het rijk. Behalve bij het provinciaal infor matiecentrum - geopend op werkdagen van 9.30 tot 16.30, Nieuwe Burg 42 Middelburg - ligt de nota ook bij het regiokantoor van rijkswaterstaat in Middelburg en in het gemeentehuis en de openbare bibliotheek van Middel burg. Informatie Voor inhoudelijke informatie en vragen staat www.notamobiliteit.nl ter beschik king. De nota mobiliteit kan telefonisch worden besteld bij de postbus- 51-infolijn 0800-8051. Inlichtingen over de inspraak procedure worden verstrekt door het Inspraakpunt verkeer water staat, tel. 070-3519600. X wttammmmm Zeeland wmmÊmmmmma Nieuws uit de Staten Vorige week heeft u kunnen lezen wat er is besloten in de Staten vergaderingen van 7 en 8 okto ber inzake de WCT. Onderstaand treft u het vervolg van deze vergaderingen aan. Beslispuntennotitie Provinciaal Sociaal Economisch Beleids plan (PSEB) 2005-2008 In deze notitie wordt uitgegaan van een beleidsperiode van 2005-2008 en waarbij wordt ingegaan op de ontwikkelings mogelijkheden van de Zeeuwse economie op middellange en lange termijn. Het tweesporenbeleid blijft hierbij een belangrijk uitgangspunt. Enerzijds worden economische activiteiten van haven en industrie versterkt en anderzijds wordt de ontwikkeling van de groen-blauwe oase versterkt. PS stemde in met: - de beleidsperiode 2005-2008 voor het nieuwe provinciaal sociaal-economisch beleidsplan; - de voorgelegde koers, conform de dynamiek-variant met inacht neming van de voorbehouden die ten aanzien van enkele pro jecten en beleidsvoornemens zijn gemaakt. Kaderstelling Omgevingsplan Het Omgevingsplan Zeeland is een beleidsplan van de provincie dat op hoofdlijnen aangeeft hoe de provincie Zeeland er over vijf tien tot twintig jaar uit moet zien. Het plan waarvan de leden van Provinciale Staten nu de kaders gaan stellen is de opvolger van drie bestaande beleidsplannen; het Streekplan, het Waterhuishou- dingsplan en het Milieubeleids plan. Het ontwerpbesluit dat aan Pro vinciale Staten in de vergadering werd voorgelegd, omvat drie uit gangspunten: - kiezen voor een insteek van economisch beleid gericht op dynamiek; - vasthouden aan het uitgangs punt van een gematigde bevol kingsgroei; - een stevige inzet voor het ver sterken van de Zeeuwse om gevingskwaliteiten; Provinciale Staten stemden in met het voorgestelde ontwerp besluit. Provinciale verordening voor topsportevenementen en bij zondere sportevenementen 2005-2007 Ingestemd werd met de voorge stelde provinciale verordening topsportevenementen inclusief bijzondere sportevenementen voor de periode 2005 tot 2007. Prijsuitreiking Deltaspel Om meer aandacht voor het Om gevingsplan Zeeland te vragen is door medewerkers van de Pro vincie een Deltaspel ontworpen. Dit digitale spel wordt verder ont wikkeld als lespakket voor mid delbare scholen. De winnaar van het Deltaspel is Benny Alewijnse (18), die het spel in 45 minuten heeft uitgespeeld. De prijs, een rondvlucht boven Zeeland met de CdK werd sym bolisch door het Statenlid Maris (WD) overhandigd. BBsn Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provin ciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de website: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg Goed advies Diverse stijlen Accurate planning Levering volgens planning Eigen montage team Garantie Goede service CBW erkend MAANDAG GESLOTEN jXlAXI-line keuken waarin u naar hartelust kunt kokkerellen. Overzichtelijke bergnmnte in de brede korvenkasi Compleet metglashast, combi magnetron, keramische kookplaat, koelkast. 90 an schouw, afwasautomaat en multiplex werkblad met spoelbak en kraan. Moderne keuken met stijlvol deurfront. Compleet met koelkast, kookplaat, oven. integrale afzuigkap, werkblad en spoelbak Uiterst praktische hoekkeuken met veel combinatie mogelijkheden in kleur. Compleet met glaskasten. hoge hangkasten, schouw, koelkast, afwasauto- maat, kookplaat, oven. multiplex werkblad met spoelbak en kraam Amundsenweg 47, 4462 GP Goes, de Poel 2 Tel.: 0113-219770, Fax: 0113-219200 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 09.30 - 17.30 uur. Zaterdag van 09.30 - 17.00 uur. Donderdag koopavond tot 21.00 uur. Afbeeldingen kunnen afwijken Prijs- en zetfouten onder voorbehoud. Prijzen exclusief verwijderingsbijdrage. De toren van Koudekerks op Schouwen-Duiveland is wat resteert van het verdronken dorp

de Faam | 2004 | | pagina 11