Evenementen voor 20 november melden Inundatiemonument Mantelzorgers in het Dokbrug t@ITJg in december voor Sint-Laurens Chatten met de wethouder Werk aan riolering en bestrating Milieuvisie in informatiewinkel zonnetje Middelburg Plaza op bedrijvenbeurs Contacta Raadsvergadering Nieuwe partij Woensdag 13 oktober 2004 De Faam 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3 Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Wethouder Hannie Kool-Blok land heeft zaterdag in de tuin van de Nederlands Hervormde kerk van Sint-Laurens het ge denkteken onthuld ter herinne ring aan de inundatie van Wal cheren. In 1944 bombardeer den de Geallieerden de Wal- cherse dijken om het eiland te bevrijden. Er vielen veel slacht offers en 'de tuin van Zeeland' werd zwaar beschadigd. Het monument in Sint-Laurens bestaat uit een meerpaal met daarop een gedicht en een af beelding van het overstroomde Walcheren. Ook is de hoogste waterstand van de inundatie van 2,05 meter boven NAP aangege ven. Er is voor een meerpaal gekozen omdat dat herinnert aan de tijd dat iedereen zich met een bootje moest verplaatsen. Foto: Gemeente Middelburg/Mieke Wijnen Iedere donderdagavond zit een wethouder of de burgemeester achter de computer om te chat ten met inwoners van de ge meente. De chatsessies maken het inwoners van de gemeente gemakkelijk om van gedachten te wisselen met hun bestuur ders. Snel en simpel. Het is een aanvulling op het persoonlijke spreekuur, elke week op dins dagmiddag. De chatsessies zijn ook te volgen zonder dat je mee doet. Via de knop 'archief' kun je de vorige chatsessies terugle zen. Je vindt de chatbox op www.middelburg.nl: via de ho mepage klik je er direct naar toe. De volgende chatsessie is op donderdag 14 oktober van 19.00 tot 20.00 uur. Wethouder Albert de Vries geeft dan graag ant woord op uw vragen. Er staan werkzaamheden ge pland in Arnemuiden en Nieuw Middelburg. Spoorstraat De Gemeente Middelburg gaat ri oleringswerkzaamheden uitvoeren in de Spoorstraat in Arnemuiden. Het gaat om het deel ongeveer ge legen voor Noordstraat 49 tot en met Spoorstraat 10. In het midden van de straat worden nieuwe riool buizen aangelegd. Deze zorgen ervoor dat meer rioolwater afge voerd kan worden. Planning is dat het werk in week 43 start en drie weken duurt. Gedurende deze pe riode wordt het doorgaande ver keer omgeleid. Het doorgaande verkeer wordt omgeleid. Aanne mingsmaatschappij M.J. Oomen uit Sprundel voert het werk uit. De heer C. Reijerse houdt vanuit de gemeente toezicht op het werk, telefoon 67 52 28. Nieuw Middelburg Op maandag 18 oktober start de firma Moerland uit Sint Annaland, in opdracht van de gemeente Middelburg met het vernieuwen van het riool in en herstraten van de Prins Johan Frisosraat, een ge deelte van de Prins Willem Alexan- derstraat en het van Epenpark tus sen de speeltuin en de Zacharias Jansenstraat. De aannemer gaat het werk ook in bovenstaande volgorde uitvoeren. De werkzaamheden zijn, indien het weer het toelaat, eind december 2004 afgerond. De heer Gabriëlse houdt vanuit de gemeente toezicht op het werk. Voor meer informatie is hij te bereiken via nummer 67 53 33. Omwonenden hebben een brief over de werkzaamheden ont vangen. Nieuw in de informatiewinkel: De Middelburgse Visie Milieu. De vi sie is de paraplu waaronder alle gemeentelijke onderwerpen die met milieu te maken hebben staan samengevat. Thema' s die aan de orde komen zijn onder an dere water, duurzaam bouwen, geluid en lucht, afval en verkeer. Uit het boekwerk blijkt ook wat de onderlinge relatie is tussen de milieuonderwerpen. De gemeen telijke afdelingen die in het dage lijks werk met milieu te maken hebben, moeten in hun beleid re kening houden met de visie. Gemeente Middelburg draagt mantelzorgers een warm hart toe. Burgemeester Koos Schouwenaar reikt op 10 no vember een verrassing uit aan een mantelzorger. In heel Zeeland zijn er ongeveer 41.500 mantelzorgers. Al deze mensen zorgen 'vanzelfspre kend' voor een ander; een fami lielid, buur, vriend of bekende. Deze zorg is vaak langdurig en zeer intensief. Dit komt omdat mantelzorgers deze zorg verle nen naast andere bezigheden zoals de zorg voor het eigen ge zin, een baan of een opleiding. Daarom wordt deze groep in het zonnetje gezet op de Dag van de Mantelzorg. De Zeeuwse Dag van de Mantel zorg start in iedere gemeente op 10 november om 10.00 uur. Op dat moment overhandigt de bur gemeester een verrassingsatten tie aan een mantelzorger. De Stichting Coördinatiepunt Vrijwillige Thuiszorg Zeeland en Steunpunten Mantelzorg Zee land organiseert de dag in samenwerking met de gemeen ten. Natuurlijk willen de Steunpunten Mantelzorg in Zeeland ook ande re mantelzorgers in het zonnetje zetten door het aanbieden van een verrassingsattentie. Dus bent u zelf mantelzorger of kent u mantelzorgers in uw buurt die meer dan vier uur noodzakelijke zorg of hulp bieden, dan kunt u deze mantelzorger(s) opgeven voor een verrassingspakket. Dit kan bij het steunpunt Mantelzorg Walcheren, telefoon 0118-55 63 15. In verband met een maxi maal aantal verrassingsattenties is een tijdige aanmelding nood zakelijk. De uiterlijke sluitingsda tum van de aanmelding is 29 ok tober. Even vrijaf Dit jaar is het landelijke thema respijt en respijtzorg; het is be langrijk onderscheid te maken tussen respijt en respijtzorg; het bieden van respijt aan mantel zorgers gaat om het bewust ma ken van mantelzorgers dat het goed is om eens vrijaf van de zorg te nemen en een eigen in vulling aan die vrije tijd te geven. Om vrij te kunnen nemen is het echter noodzakelijk dat iemand anders de zorgtaken van de mantelzorger overneemt. Deze vervangende zorg heet respijt zorg. De Steunpunten Mantelzorg in Zeeland bieden deze vervangen de zorg door de inzet van een vrijwilliger. Ook kan het steun punt advies geven over welke mogelijkheden er zijn voor ver vangende zorg, zodat u als man telzorger even de zorg uit han den kunt geven. Informeer naar de mogelijkheden bij het Steun punt Walcheren. Steunpunt Walcheren Het telefoonnummer van het steunpunt mantelzorg op Wal cheren is 0118- 55 63 15. Op de mantelzorgdag staat in de supermarkt in Domburg een in- fokraam van het steunpunt. Hier kunnen mantelzorgers een ver assing ophalen, of kunt u een verrassing ophalen voor een mantelzorger. Verder organiseert het steunpunt een lotgenotencontact op 18 ok tober en 15 november met res pectievelijk de onderwerpen 'Schuldgevoel' en 'Nu de feest dagen'. Kijk voor meer informatie over de Steunpunten Mantelzorg en Vrij willige Thuiszorg in zeeland op de website van De Stichting Co ördinatiepunt Vrijwillige Thuis zorg Zeeland www.vrijwilliget- huiszorgzeeland.nl Middelburg Plaza is de naam van het Middelburgplein op de bedrijvenbeurs Contacta in de Zeelandhallen in Goes. Ge meente Middelburg en 20 Middelburgse ondernemers presenteren zich op eigen wij ze aan het publiek. De beurs is nog tot en met donderdag 14 oktober te bezoeken. Een bezoek aan de Contacta is om meer redenen interessant. Bedrijfsmatig Zeeland presen teert zich en komt met van alles uit de kast om de aandacht van bezoekers te trekken. Een tas weggevertjes aan het einde van het bezoek is eerder regel dan uitzondering. De beurs is vooral interessant voor (startende)ondernemers die hun netwerk willen aanvullen en bij houden. Overheden laten zich van beste zakelijke kant zien en geven informatie over projecten die zijn gericht op economische ontwikkeling en bedrijventerrei nen. Gemeente Middelburg pre senteert het nieuwe terrein de De Middelburgse gemeente raad vergadert maandag 18 oktober. Het gemeentebestuur nodigt iedere Middelburger van harte uit om de vergade ring bij te wonen. Die begint om 19.30 uur in het stadskan toor. De ingang van de raads zaal is aan de Arnemuidse kant van het gebouw. De agenda: 1Opening en vaststelling agen da 2. Vaststelling notulen van de vergadering van de raad van de gemeente Middelburg, gehou den op 20 en 21 juni 2004 en 19 juli 2004. 3. Mededelingen en ingekomen stukken 4. Intrekking Bankreglement GKB Middelburg 5. Financieel jaarverslag 2003 en de eerste begrotingswijziging 2004 LétE 6. Verzoeken Planschadever goeding ex artikel 49 WRO 7. Verzamelvoorstel tot het wijzi gen van de begroting 2004 De stukken liggen ter inzage bij de informatiewinkel van het stadskantoor. Tien medewerkers van Hillebrand bv werken aan de restauratie van de Dokbrug. Foto's: Gemeente Middelburg/Mieke Wijnen. Mortiere, de plannen om Ar- nestestein op te knappen en geeft verder info over het vesti gingsbeleid. Maar op Middelburg Plaza kan nog veel meer. U kunt door een potje jeu de boules te spelen een weekendje weg voor het hele ge zin winnen. Ook maakt iedere deelnemer kans op een jeu de boules-spel. De hoeveelheid sets is beperkt, dus op op. Er zijn nog veel meer activiteiten op het plein. Een steltenloper en ballonartiest Wally geven op woensdag van 15.00 tot 18.00 uur een optre den. The Hustler laat u tussen 19.00 en 21.00 uur versteld staan met zijn goocheltrucs. Op donderdag is er van 19.00 tot 22.00 uur een optreden van de artiest op één wiel ,Leo van de Woestijne. Openingstijden: Woensdag van 14.00 tot 22.00 uur. Donderdag van 14.00 tot 22.00 uur. Meer in fo op www.contacta.nl. Dit jaar nog kunnen voetgan gers, fietsers, auto's en vuil niswagens weer van de Dok brug gebruik maken. Momen teel ligt de monumentale brug uit 1876 voor restauratie bij Hillebrand Staalconstructies op industrieterrein Arnestein. In de werf van het staalconstruc tiebedrijf vliegen de lasvonken in de rondte. Momenteel zijn tien man bezig met het restaureren van de brug. In december 2003 werd de brug vantussen de Maisbaai en de Kinderdijk geta keld. 'Er gaat veel tijd in dit pro ject zitten', vertelt projectleider Renè de Nood, 'honderden klinknagels moesten vervangen worden; we hebben er weken over gedaan om ze eruit te krij gen.' De nieuwe blinkende, zil verkleurige klinknagels zitten er al in en vallen op. De nieuwig heid van de nagels is weer weg als de brug in zijn originele kleu ren gespoten wordt. En dat is ook de bedoeling. De rijksdienst voor de monumentenzorg wil dat het monumentale uiterlijk van de brug behouden blijft. Op de brug komen drie lagen nieu we verf. De groene en witte kleu ren zijn te vergelijken met die van de Bellinkbrug, de nabijgele gen verbinding tussen de Kin derdijk en de Rouaansekaai. Onderdelen Hillebrand gebruikt zoveel mo gelijk de originele onderdelen. Onderdelen die teveel versleten zijn worden vervangen. 'Sommi ge plekken waren zo rot dat ik er met een vuist een gat in kon slaan. Met een plaat herstellen we deze slechte plekken. Maar ook weer zo dat je het nauwe lijks ziet.' Ook de tandkransen, het draai- mechanisme van de brug, moesten worden vervangen. De tanden waren te versleten. Spe ciaal voor de Dokbrug worden er twee nieuwe gemaakt. Op het terrein van de werf liggen putdeksels, gewichten en oude leunmgdelen die uit de brug zijn gekomen. Deze zware materia len zorgen ervoor dat de brug tij dens het draaien in balans blijft. Ook deze ballast wordt opge knapt en opnieuw voor de brug gebruikt. Voor de restauratie woog de brug dertig ton. Na het opknap pen weegt de Dokbrug 45 ton. De extra kilo's komen vooral door het vele nieuwe staal aan de binnenkant van de brug. 'Ook vuilniswagens en brand weerauto's moeten over de brug heen kunnen', vertelt Peter van der Vliet van de gemeente, 'de stalen liggers en dwarsbalken moeten dat gewicht aan kunnen en zijn dus extra zwaar ge maakt.' Bediening Nog een verschil is de bedie ning. Ging dat vroeger handma tig, straks gaat de brug met een druk op de knop elektronisch open. Binnenin de brug gaat een motor er voor zorgen dat de brug in beweging komt. Om voor onderhoud makkelijk bij de motor en de binnenkant van de brug te kunnen komen, zijn er afsluitbare gaten in het brugdek gemaakt. Vroeger gebeurde het onderhoud, zoals het smeren van de assen, via een luikje aan de zijkant van de brug. Naast de restauratie van de brug zelf moet er restauratie werk gebeuren aan de kademu ren, landhoofden, leuningwerk en verlichting. Direct na het terugplaatsen van de Dokbrug wordt er een begin gemaakt met de werkzaamheden aan de Kin derdijk. Brug op Coolfm Verslaggever Theo Rietveld van Coolfm is vorige week bij Hille brand op bezoek geweest om een reportage over de restaura tie van de Dokbrug te maken. Coolfm zendt het bezoek uit op donderdag 14 oktober tussen 20.00 en 21.00 uur. Herhaling op dinsdag 19 oktober om 19.00 uur. De radiozender is te be luisteren via 105.3, 107.1 en 107.7. Foto: Gemeente Middelburg/Mieke Wijnen 'Lijst Damman' is de naam van de nieuwe partij van gemeente raadslid Ad Damman. Hij stapte vorige week uit de WD-fractie. Damman was fractievoorzitter van de VVD. Joan van Dijk- Sturm heeft die taak overgeno men. De Streetparade, snuffelmark- ten, ringrijden. Allemaal leuke evenementen die ook voor vol gend jaar op de agenda staan. Maar voor het houden van een evenement is wel een vergun ning nodig. Organisatoren die in 2005 een evenement willen houden, moe ten dit voor 20 november mel den bij de gemeente. Aan de hand van de binnengekomen meldingen kan de gemeente een voorlopige evenementenkalen der vaststellen. Voor 1 februari krijgen de organisatoren dan te horen of hun evenement op de gewenste datum en locatie kan plaatsvinden en of een vergun ningaanvraag kan worden inge diend. Bij problemen met de da tum of locatie overlegt de ge meente voor vaststelling van de voorlopige evenementenkalen der met de organisator. Uiteraard is het ook mogelijk om later in 2005 een vergunningaan vraag naar de gemeente te stu ren, maar de kans is dan groot dat er al een ander evenement gepland staat. De aanvraag voor een evenementenvergunning moet altijd acht weken van tevo ren bij de gemeente binnenzijn. Toename evenementen Het aantal evenementen, vooral in de binnenstad, neemt toe. Dit varieert van verschillende soor ten markten tot muzikale en sportieve evenementen. Het zijn allemaal publiekstrekkers; ze dragen dan ook bij aan de leven digheid en de aantrekkings kracht van de stad. De gemeen te is alle organisatoren dankbaar voor hun bijdrage aan die diver siteit en positieve uitstraling. Overigens is de verwachting dat, onder andere door de komst van de Roosevelt Academy, het voor organisatoren nog aantrekkelij ker wordt om in Middelburg een evenement te houden. De Markt is een geliefde plek om evenementen te houden. Het is dan ook nodig om op tijd een vergunning aan te vragen. Foto: Gemeente Middelburg/Mieke Wijnen Natuurlijk zijn de mogelijkheden voor het organiseren van buite nevenementen niet onbeperkt. Vooral de weekeinden in de zo mer en de Markt en Abdijplein zijn geliefd. En niet elke locatie is geschikt. Dit komt bijvoorbeeld omdat voorzieningen ontbreken, de veiligheid in het geding is of omdat er onaanvaardbare over last ontstaat voor de omgeving. En voor de meeste evenementen geldt dat er maar één evenement op één locatie tegelijk kan plaatsvinden. Het komt dan ook in toenemende mate voor dat de medewerkers van de afdeling Vergunningverlening na reserve ring of vergunningaanvraag nee moeten verkopen. Dat is een on gewenste ontwikkeling. Bij de gemeente en ook bij veel organisatoren is er behoefte aan meer objectieve, evenwichtige en vroegtijdige verdeling van alle buitenevenementen. Het is dus wenselijk om goede regels te hanteren voor de planning en vergunningverlening van met na me jaarlijks terugkerende evene menten en/of evenementen met een grote(re) ömvang of aantrek kingskracht voor bezoekers. Voortaan houdt de gemeente een tijdplanning aan voor aan melding en vergunningaanvraag van evenementen. Organisatoren van evenementen (inclusief markten, met uitzonde ring van de warenmarkt en zater- dagmarkt) moeten hun evene menten) die zij in het daarop volgende jaar willen houden, aanmelden vóór 20 november. Hiervoor moet gebruikt worden gemaakt van het "meldingsfor mulier voor activiteit/evenement op openbare grond". Dat formu lier kan worden opgevraagd bij de afdeling Vergunningverlening en Handhaving: Peter Maas, telefoon (0118) 67 53 05, e-mail p.maas@middel-burg.nl of Bas Weeda, telefoonnummer (0118) 67 53 10, e-mail b.weeda@ middelburg.nl. Alle bij de gemeente bekende organisatoren van jaarlijks terug kerende activiteiten of evene menten op openbare grond in Middelburg zijn al door ons inge licht.

de Faam | 2004 | | pagina 5