Podiumvirus slaat over op 2nd InfluenZ Goese binnenstad hult zich in de blues Mafketel, caberetoholic en droogkomiek in Meiboom Win kaartjes voor 30+ avond Supergezellige avond in Hooizolder Vals Plat te zien in de Wegwijzer Oosters feest als afsluiting boekenweek Gebroken Dijken in oud zeefort Kunstworkshops in Heinkenszand PODIUM 'T BEEST Heil Boy fc The Notebook Y Shark Tale Originele versie Haaiensnaaier Nederlands gesproken A Cinderella Story Yu-Gi-Oh Ellis In Glamourland Collateral Moviezone: Elephant Fahrenheit 9/11 K3 White Chicks The Terminal The Bourne Supremacy Sneak Ora o mai pui Kindermatinee: De Klei ne IJsbeer DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG WOENSDAG L'lmbalsamatore Een verhaal over vriendschap v. Woensdag 13 oktober 2004 De Faam 23 Première Dagelijks 19.00. 21.45 uur. Za terdagnacht 24.15 uur. Een verhaal vol aktie en avon tuur, over de superheld Heil Boy, die zich aansluit bij de ge allieerden en strijd tegen de na zi's. Première Snowfever Dagelijks 13.45. 16.15, 19.00. 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Liefde en vriendschap spelen een grote rol, wanneer de dro merige, verlegen Nicky alleen op wintersport gaat. Dagelijks 16.15 uur. Maandag en dinsdag ook om 19.00 uur. Een meeslepend liefdesverhaal, verteld door een man op leeftijd aan een vrouw die hij regelma tig opzoekt in een verzor gingstehuis. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag, woensdag 16.15. 19.00, 21.45 uur. Dins dag 16.15 en 21.45 uur. Zater dagnacht 24.15 uur. Komische animatiefilm over Oscar, een praatgrage vis met grote dromen. Dagelijks 13.45, 16.15 uur.. Komische animatiefilm over Oscar, een praatgrage vis met grote dromen. Dagelijks 13.45, 16.15, 19.00 uur. Een hilarische parodie op het klassieke sprookje 'Assepoes ter". Dagelijks 13.45 uur. Yugi is bezeten van het compu terspel Duel Monsters. Wat als een spel begint wordt al snel re aliteit. Kan Yugi de aarde van zijn ondergang redden? Dagelijks 13.45, 19.00 uur.. Een romantisch verhaal over Ellis (Linda de Mol), die besluit mee te doen aan de cursus 'Hoe trouw ik een miljonair'. Dagelijks 16.15. 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Taxichauffeur Max (Jamie Donderdag 20.00 uur. Meeslepende film van Gus van Sant, gebaseerd op de schiet partij in Columbine High- school. Vrijdag 19.30 uur. Zaterdag 22.00 uur. Maandag 20.00 uur. Oscarwinnende documentaire van Michael Moore. Een anti Bush pamflet en heeft voor veel opschudding gezorgd, binnen en buiten de VS. Foxx) is in deze thriller, op het verkeerde moment op de ver keerde plaats. Huurmoordenaar Vincent (Tom Cruise) neemt de taxi van Max over. Dan dreigt Max opeens collateral damage te worden. Dagelijks 13.45, 16.15 uur. In het droomhuis van de meis jes van K3 ligt een medaillon verstop waar een geest in zit verscholen met een toverkracht. Gazpacho, een superboef zal er alles aan doen om het medail- :'i Ion in zijn bezit te krijgen. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag, woensdag 13.45, 19.00. 21.45 uur. Maan dag 13.45, 21.45 uur. Zater dagnacht 24.15 uur. Marcus en Kevon Copeland, twee Afro Amerikaanse FBI agenten, hebben een speciale opdracht. Ze moeten de zusjes Wilton beschermen tegen een kidnapping tijdens een korte reis. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag, woensdag 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Victor Navorski (Tom Hanks) strandt bij de douane tijdens zijn reis naar New York. Zijn paspoort blijkt niet meer geldig en zonder visum mag hij Ame rika niet m. Dagelijks, 21.45 uur. Zaterdag nacht 24.15 uur. Matt Damon keert terug als Ja mes Bourne die ons terugvoert naar de duistere wereld van de beroepsmoordenaar. Steeds weer wordt hij geconfronteerd met pijnlijke flitsen uit zijn vo rige leven. Maandag 22.00 uur. Verrassingsfilm voor de lief hebber. Vrijdag 22.00 uur. Zaterdag 19.30 uur. Zondag en woens dag 20.00 uur. Het lief en leed van een groep studenten in Italië, tegen de achtergrond van de G8 manife statie in Genua. Woensdag 14.00 uur. Vrolijke animatiefilm geba seerd op de avonturen van Lars, de kleine IJsbeer NW.- EN ST. JOOSLAND - In Theater De Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland is vrij dag (15 oktober) het akoestisch trio Vals Plat te zien. Flet drietal brengt thema's uit Amerikaanse en Europese volks muziek, voorzien van originele Nederlandstalige teksten. Aanvang 20.30 uur. toegang twaalf euro. MIDDELBURG - In het Zeeuws Museum in Middelburg wordt zaterdag (16 oktober) de Kin derboekenweek feestelijk uitge luid. Speciale gasten op slotfeest De Nacht van de 1001 Kinderboe ken zijn caberetière Nilgiin Yerli en de Middelburgse zanger Dan ny Vera. De zalen van het Zeeuws Museum zijn voor de gelegenheid feestelijk verlicht en ingericht. Eerst presen teren zo"n tweehonderd Middel burgse basisschoolleerlingen een lied, rap, dans of toelichting op een teken- of opstelopdracht. Later op de avond zijn er workshops waar de kinderen kunnen leren over het schrijven of illustreren van kinder boeken. De 'nacht' (van 19.00 tot 21.00 uur) wordt afgesloten met een mu zikaal optreden. RITTHEM - In Fort Rammekens in Ritthem is in oktober een ten toonstelling te zien over de inun datie van Walcheren. Titel van de expositie is Gebroken Dijken. De geallieerden bombardeerden de Walcherse dijken in 1944 op ver schillende plaatsen. Op die plaatsen ontstonden diepe watergeulen, die na het dijkherstel kreken werden. Eén daarvan is de Rammekens- kreek, vlakbij het oudste zeefort van Europa. De tentoonstelling over de inundatie is gemaakt met het Milieu Educatie Centrum in Middelburg. Hij is te zien tot en met 31 oktober, van dinsdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. GOES - Het is blues en nog eens blues op vrijdag oktober in de binnenstad van Goes. Liefhebbers van deze muziek kunnen tijdens de Bluesroute van het ene etablissement naar het andere schuifelen om van de verschillende stijlen te genieten. Het is de elfde editie van het evenement. Van de Chicagoblues van Mud dy Waters, de Texasblues in de Stevie Ray Vaughan stijl en countryblues van Robert John son en Lightnin Hopkins, de Goese binnenstad heeft het. En de bezoeker kan met een passé partout de verschillende cafés afstruinen op zoek naar zijn Blu es. De bluesroute kent dit jaar ook enkele internationale top pers. Zo treedt ook Lightnin Moe his Peace Disturbers uit Denemarken op. Deze band was vorig jaar een van de smaakma- (foto: pr) kers waren op het Bluesfestival Kwadendamme. De groep speelt swingblues in de stijl van Rod Piazza en Kim Wilson en speelt in 't Beest van 20.45 tot 22.15 uur. Uit Dallas, Texas, komt Mike Morgan Band. Die presente ren in het Heartbreakcafé hun nieuwe live-cd die bol staat met swingblues met een stevige por tie rock and roll. Mike Morgan geldt op dit moment als een van de toppers in de Texasblues en is op uitgebreide tournee door Europa. Andere bands zijn onder meer het Franse Stincky Lou and the Goon Mat, The Humtails de Coen Wolters Band. Blues Treat en de Bevelandse band The Bandox. Kaarten zijn in de voorverkoop bij alle deelnemen de zaken en de VVy in Goes. In de voorverkoop kosten ze zeven euro, op de dag zelf negen euro. KRABBENDIJKE - Cabare tier Mark van de Veerdonk speelde in de afgelopen eenen twintig jaar een kleine vijf tienhonderd theatervoorstel lingen. Op vrijdag 15 oktober rijgt hij Krabbendijke aan zijn scalp, want dan staat hij in De Meiboom. Van de Veerdonk is een 'cabare- toholic' Want naast het theater maakt hij optredens op maat voor bedrijven en organisaties en is hij regelmatig te horen bij Omroep Brabant als plattelands correspondent. Ook voor Om roep Zeeland heeft hij vorig jaar gewerkt als de professor bij het programma Nieuw Zeeland. In zijn vrije uren is Van de Veer donk knuffelboer in de buurt schap Slabroek met 47 inwoners en 690 schapen. Hij heeft dus veel van de wereld gezien. En dat wil hij laten we ten ook in zijn programma En de wereld is vierkant. Maagballon netjes worden opgelaten, eski mo's paren inmiddels voor een koelkast en straten worden ge noemd naar bomen die er voor zijn weggekapt. Het heelal breidt zich uit maar waar vind je nog een vrije parkeerplaats? Conclusie van Van de Veer donk: niet alleen de aarde maai de gehele mensheid draait door. Flet negende cabaretprogramma van de Brabander gaat over ie mand die stevig de weg kwijt is. Over een gast die hier niet meer past. Hij ziet fruit vliegen, zwaait naar satellieten voor de foto, en gooit brood in de toilet- VVESTKAPELLE - Met enige regelmaat houdt Discotheek De Hooizolder in Westkapelle avon den voor dertig-plussers. Ko mende vrijdag (15 oktober) is het weer zover. Lezers van deze krant maken kans op gratis kaartjes. Niet te druk, een goede band en een gezellige sfeer. Dat is de der tig-plus avond in vogelvlucht. Vrijdag speelt de populaire Bra bantse band Flat Out, die hits uit de jaren zeventig en tachtig ten ge pot voor de WC-eend. Hoog tijd dus voor een gastgezin. En de wereld is vierkant zit vol maffe grappen, geschifte anek dotes en vreemde verdraaiingen. En dat is typisch voor Van de Veerdonk. Mafketelcabaret met zo hier en daar wat actueel ve nijn. "Van de Veerdonk is een geweldige droogkomiek", schreef NRC Handelsblad. "De prijs voor de hoogste grapdicht heid pakt niemand hem voorlo- hore brengt. Aan vervoer is gedacht, want wie op Walcheren woont en vrijdag voor 17.00 uur een taxi reserveert bij Zeeland Tours (0118-601100) is voor 7,50 euro uit én weer thuis. De dertig-plus avond begint om 22.00 uur. Kaarten voor de avond zijn ver krijgbaar bij het VW en Palazzo Shoes in Vlissingen, Touristshop Middelburg. De Vriend in Oost- Souburg. John's Frituurshop in Koudekerke, Westkaap in Westka pelle. Krijger Tabak in Goes en pig af', constateerde hel Noord hollands Dagblad. Het optreden in De Meiboom begint om 20.00 uur. Kaarten kosten twaalf euro en zijn te be stellen via 01 13-395326 (bureau soaciale- en burgerzaken, 0113- 571864 (VVV" Yerseke) en 0113-551552 (Jacques Boon man). Ook via de website www.podiumreimerswaal.nl kunnen kaarten worden gereser veerd. Sportshop Domburg in Domburg. De Hooizolder stelde - speciaal voor onze lezers - tien keer twee vrijkaartjes beschikbaar. Ook zin in een heerlijk avondje uit? Stuur dan een e-mailtje of fax naar de re dact i c redfaam @whk. Wegener, n 1 of 01 13-274010) en leg kort uit waarom jij degene zou moeten zijn die dit weekend voor niks op stap kan. Kaartjes worden vrijdag thuisbezorgd. De winnaars worden volgende week gepubliceerd in de ze krant. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. Middelburg, Stadsschouw burg, Onno Innemee, En nou?", cabaret, 20.00 uur. Vlissingen, Arsenaal theater. Neveneffecten, cabaret, 20.15 uur. Goes, 't Beest, In Between en T.R.A.S.H.. 'Bügelfrei Zweipunktspie- Ierei', dans. 20.30 uur. Vlissingen, De Piek. The Kids Are Allright, 21.30 uur. Goes, De Mythe, De Zevensprong, musical. 19.00 uur. Middelburg, Stadsschouwburg, Stanley Burleson, Vera Mann en Pia Douwes, 'Passion', mu sical, 20.00 uur. Nw.- en St. Joosland, De Wegwijzer, Vals Plat, akoestisch trio, 20.30 uur. Vlissingen, St. Jacobskerk, Slovak Sinfo- nietta, concert, 20.15 uur. Krabbendijke, De Meiboom. Mark van de Veerdonk. 'En de wereld is vierkant', cabaret. 20.00 uur. Goes, 't Beest, Lightnin' Moe. blu es, 21.00 uur. Middelburg, Spicgeltheater, De Zeeuwse Muzikanten, clubconcert. 19.30-21.30 uur. Veere, Grote Kerk, Sjoerd Dijkhuizen Kwartet en As Guests, jazzconcert, 15.00 uur. Vlissingen, De Piek, Channel One Band, Star David, Ras Ga lie en Sams. 22.00 uur. Middelburg, Stadsschouwburg, Stanley Burleson, Vera Mann en Pia Douwes, 'Passion', mu sical, 20.00 uur. Middel burg, Minitheater, Het Middelburgs Theater, 'Na de regen...', 20.30 uur. Nw.- en St. Joosland. De Wegwijzer, Johan Hoog- eboom, 'Hoogcboom maakt het bont', try-out, 20.30 uur. Vlissingen, Arsenaalthea ter, Disco Dance Party, 22.00 uur. Grijpskerke, De Osseberg, Henriette Feith, sopraan en Maurice Lammerts van Bueren, pianist, concert, 'Vrienden van het lied', 15.00 uur. Vlissingen, Ar senaaltheater, Cara, Ierse en Schotse traditionele muziek, 15.00 uur. Goes, T Beest, The Bonnie Situation, Kai ser Bill's Batmen Big Ray, surfparty, 15.30 uur. Vlissingen, café Dc Concur rent, Wannabee, vrouwen- rock, 17.00 uur. Middel burg, café 't Schuttershof, For The Alliance, pop punk en Five Years Later, punk rock, 16.00 uur. Grijpsker ke. kapel van Hoogelande, blokfluitensemble Brisk, concert, 14.30 uur. Middelburg, Stadsschouw burg, Toneelgroep Amster dam, 'Othello', 20.00 uur. Vlissingen, café Popeye, Co pycat, 22.30 uur. Middel burg. café Desafinado, A mi- na Figarova International Quintet, concert, 21.00 uur. Middelburg, Stadsschouw burg, Funda Miijde, "Actue ler dan ooit', cabaret, 20.00 uur. HEINKENSZAND - De werk groep Beeldende Kunst van de Culturele Raad Borsele houdt van 26 tot en met 28 oktober verschillende kunst- en knut- sehvorkshops. Onder leiding van Coby Baard kunnen deelnemers hun eigen sierraden ontwerpen en maken. Als materialen liggen halfedel stenen en kralen klaar. De workshops zijn op 26, 27 en 28 oktober om 13.30 uur. Edwin Paree en Ed Stikvoort la ten zien hoe met het computer programma Photoshop digitale foto's bewerkt kunnen worden. De workshops zijn op 26 okto ber om 9.30 uur en op 28 okto ber om 19.30 uur. Joke Floresse maakt samen met de deelnemers een mandala. Mandala's zijn tekeningen die deel uitmaken van het spirituele leven in India en Tibet. Het mandala tekenen is op 26 okto ber om 13.30 uur en 28 oktober om 19.30 uur. De workshops kosten tien euro per workshop. De léssen zijn in De Stenge in Heinkenszand. be halve de workshop digitale foto bewerking, die is in de Cyber zolder aan de Kerkhaan 2. Opge ven kan via cultureleraad@bor- sele.nl. Donderdag en zaterdag 20.30 tussen twee mannen en een uur. bandeloze mooie, jonge vrouw. OVEZAND - KiekVirus verhuist van 's-Heerenhoek naar soos De Klomp in Ovezande en gaat verder als 2nd InfluenZ. Vier bands en twee dansgroepen openen het nieuwe seizoen van dit Borselse podium voor beginnende bands en dansgroepen. De eerste voorronde in De Klomp is op vrijdag 15 oktober tussen 20.00 en 23.00 uur. In totaal staan zes voorronden op het programma waarbij uit zowel de categorie dans als muziek steeds een act doorgaat voor de fina le. Een jury bepaalt welke acts dat zijn. Ook het publiek kan een fi nale-act kiezen. InfluenZ staat vanaf oktober iedere derde vrijdag van de maand op de agenda. De finale is gepland voor 15 april. Op de planken staan vrijdag de bands OutsmARTed, Phono en Twisted Animals en het duo Ruben Eveline. Twee dansgroepen. Everything en Madhuri, doen die avond mee in de categorie dans. Alle optredens duren vijftien minuten. Met een speciale rapact krijgt de opening van dit nieuwe seizoen een extra feestelijk tintje. Phono bestaat sinds januari en heeft dit jaar al aan de Kunstbende meegedaan en daarbij de eerste prijs in de categorie muziek in de wacht gesleept. De band heeft inmiddels het programma uitge bouwd tot een volwaardige set waarbij invloeden van experimente le muziek uit de jaren zestig een basis vormen. De underground uit die tijd vormt ook de inspiratie voor de band Twisted Animals. Hun instrumentale muziek doet denken aan uitgesponnen jamses sies met daarin herkenbare gitaarthema's. OutsmARTed zoekt het in de alternatieve rock en punk en bouwen daaromheen hun eigen werk op. Ruben en Eveline deden al eerder mee aan de podiumprojecten Hooi!Koorts in Westkapelle en Kiek- ViruS. Ze brengen een singer-songwriter repertoire met bewerkin gen van bestaande nummers en eigen nummers. Dansgroep Everything zorgt voor een variant van jazz- en street- dance en doen dat op R&B muziek. Indiaanse muziek en dans vor men voor de drie danseressen van Madhuri de inspiratie voor de ei gen gemaakt choreografieën. Tijdens hel juryberaad is er een optreden van de rappers van 0118vier uit Vlissingen. De groep was winnaar in het eerste sei zoen van het Borselse podiumproject. Ze hebben inmiddels, naast enkele landelijke optredens, een eerste cd op hun naam staan: Flessenpost. 2nd InfluenZ begint om 20.00 uur en de entree is gra tis. Ook het vervoer per bus heen en terug (23.00 uur) is gratis. Busroutes staan aangegeven op www.jongerenraadborsele.nl. Lightnin Moe his Peace Disturbers uit Denemarken, (foto: pr) "De prijs voor de hoogste grapdichtheid pakt niemand hem voorlopig af', constateerde het Noordhollands Dagblad over Mark van de Veerdonk. I

de Faam | 2004 | | pagina 23