Een dojo en tatami's in het oude gemeentehuis van Westkapelle Debat over Zeeuwse cultuurpolitiek Serie tijdschriften over cultureel erfgoed Zeeland <W Autoruit stuk? NOG 9 DAGEN OPEN!! KORTINGEN TOT 50%!! Tien jaar Eigenwijz GlasGarage Middelburg geopend Verlengde Schooldag op basisscholen Vijf kanshebbers voor boekenprijs Junior Kamer Walcheren houdt veiling voor goed doel GlASGARAGE Nieuwe bomen op platteland Kledingbeurs in Gasthuiskerk BV WALCHEREN 'T WETEN WAARD nu ook in goes en middelburg'. GlasGarage RONDJE WALCHEREN HUISARTSEN TANDARTSEN APOTHEKEN VERLOSKUNDIGEN SOS TELEFONISCHE HULPDIENST DIERENARTSEN DIERENAMBULANCE Sprekers Cultuur en geloof V/ www.glasgarage.nl WOENSDAG DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Woensdag 6 oktober 2004 De Faam 3 Een drukbezochte show in Schuttershof in Middelburg, (foto: Manfred Berrevoets) MIDDELBURG - Eigenwijz vierde vorige week met een drukbez ochte modeshow in Schuttershof Café haar tien jarig bestaan. Be gonnen als Cotton Country wijzigde eigenares Sanny Leijnse de naam in Eigewijz: "Er is veel veranderd in tien jaar. Wij werken met veelal natuurlijke materialen, linnen, zijde, hennep, katoen en wol. Zelf ga ik veel op pad voor inkoop, vooral Nederlandse mer ken, soms buitenlandse zoals nu Sarah Pacini. Wij brengen een leuke collectie in de maten 36 tot 50, én met veel bijpassende ac cessoires. Qua prijs zitten wij in het middensegment. Wij hebben een grote trouwe, klantenkring, in leeftijd variërend van 16 tot 80. Wij adviseren en helpen graag met de keuze van de juiste kleding. Goede sets, kleding die goed draagbaar is. Je moet je lekker voelen in kleding en niet het gevoel hebben in een corset te zitten." Info: www.eigenwijz.nl MIDDELBURG - GlasGarages werd begin oktober geopend aan de Herculesweg 13 in Middelburg. Gezeteld in het pand van Profi le Tyrecenter Tissink, kunnen automobilisten er terecht voor het repareren, vervangen en graveren van autoruiten. GlasGarage be staat inmiddels uit zo'n zeventig vestigingen verspreid door heel Nederland. De franchiseformule zal nog dit jaar tachtig vestigin gen hebben en heeft daarmee de grootste landelijke dekking. Het hoofdkantoor is gevestigd in Breda. GlasGarage onderscheidt zich door een professionele kwaliteit te combineren met buitengewoon lage prijzen en een optimale service. Om deze reden zijn alle Glas- Garages ondergebracht in officiële BOVAG-garages. Om een voorruit te laten repareren kunnen klanten een afspraak maken met de GlasGarage: 0900-9693 Walcheren: Huisartsenpost Walcheren, Koudekerkseweg 86, Vlissingen. tel. 0900-1985. Voor spoedeisende hulp is de huisartsenpost bereikbaar vanaf 18.00 tot 08.00 uur, in het weekend of tijdens feestdagen. Spreekuur na afspraak. Stad Middelburg: Praktijken van A.R. Angkotta, A.P. Bruijn- zeel, S.A. van den Haak, C.J.E.M. Albers, J.L.F. Wortelboer en F.J. Heere worden waargenomen door: Van zaterdag 7 00 uur tot zondag 7.00 uur: A.P. Bruynzeel, Herengracht 68, Middelburg, 0118-644301. Van zondag 7.00 uur tot maandag 7.00 uur: F.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, Middelburg, 0118-644301. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Inloopspree kuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). De Veerse Huisartsen: Praktij ken van de artsen Van Tol, Ubcls, Helmes, Rullens, Bats, Spe- lchorst. Van Eede, Van Eede-Hidskes, Van der Male en Huis man worden zaterdag en zondag waargenomen door: Y.Bats, Dorpsstraat 2 Oostkapelle, 0118 -581276. Spreekuur voor spoedgevallen zaterdag en zondag van 11 tot 12 uur: A. Schotel, Korte Geere 27, Middelburg, 0118- 624169. Stadsgewest Vlissingen-Middelburg: Normale openingstijden maandag t/m vrijdag 8-18 uur: Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg. 01 18-612538 en Hummelen, Markt 69, Middel burg, 0118-612134. Buiten deze uren: zaterdag van 10 tot 17 uur:. 24-uurs dienst: Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, Vlissingen, 0118- 466345. Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uwtot vrij dag 20 uur: 11. de Pundert 0118-471140. Van vrijdag 20 uur tot zondag 22 uur.Il. KLompe, 0118-471140. Middelburg: Vrijdag 21.30 tot zondag 21.30M. de Jonge0118-626045. Dag en nacht bereikbaar 0900-0767 Gezelschapsdieren: Spreekuren zonder afspraak 11-12 uur en 17-18 uur: A.J. Diender, Dr. Stavermanstraat 57, Vlissingen, 0118-410910. Landbouw dieren: Landbouwhuisdierenpraktijk Walcheren: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 633803. Visites aanvragen zaterdag en zondag van 8-9 uur Dierenartsenpraktijk Roskam: Keldervveg 1, Meliskerke, tel. 592838. Spreekuur zaterdag van 10-12 uur en volgens af spraak. Dagelijks van 9 tot 21 uur, tel. 0900-7673437 WESTKAPELLE - Het voor malige gemeentehuis in West kapelle wordt Budo Trainings centrum Zeeland. Op zaterdag 23 en zondag 24 oktober staan de deuren van het nieuwe cen trum tussen 10.00 en 17.00 uur open voor belangstellenden. OOST-SOUBURG - De Stich ting Palladium begint vanaf vol gende week met de Verlengde Schooldag op alle basisscholen in Oost-Souburg. Na schooltijd op dinsdag en don derdag kan de jeugd kiezen uit een breed scala aan activiteiten. Zo is er op de dinsdag onder meer man dala tekenen, yoga en streetdancc en donderdag is er computeren, tai chi en dansen vanuit je hart. De Verlengde Schooldag duurt beide dagen van 15.30 tot 17.00 uur. MIDDELBURG - De jury van de Zeeuwse Boekenprijs heeft de vijf kanshebbers voor de eind- prijs bekend gemaakt. De genomineerden zijn: Lo van Driel - 'Een leven in woorden' over J.H. van Dale (woordenboek), Doeke Roos - 'Twee eeuwen varen en vechten' over het admiralenge- slacht Evertsen. Gerard Smallen- gange - 'Rond 't Hof over boeren- hofstedes, Ad Verbrugge - 'Tijd van onbehagen' filosofische essa ys over een cultuur op drift en Francisca van Vloten - 'Moen, tus sen Toorop en Mondriaan' over de vervlogen schildercultuur op Wal cheren (Domburg). Bij de Zeeuwse Boekenprijs 2004 hoort vanaf donderdag 4 november een naam. Hij wordt bekend gemaakt en uitgereikt in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. De prijs be draagt 2.500 euro, maar alle geno mineerden krijgen 250 euro. Het Budo Trainingscentrum Zeeland is opgericht door ex-ka- rateka's Eugene en Monique Borchert. Het wordt beheerd door Thomas en Anja Korff uit Eindhoven. Thomas (52) was trainer van de nationale militaire judoploeg. Hij is wedstrijdleider van district Zuid-Nederland, le raarjudo en jiu-jitsu en verzor ger van de nationale taekwond- oploeg. Anja heeft een jarenlan ge ervaring met judoka's met een beperking. "Eugene opent het budocentrum uit idealisme, omdat hij vindt dat budosporten zo'n enorme peda gogische waarde hebben voor bijvoorbeeld kinderen met faal angst. Ook vindt hij het een ge mis dat voor vechtsporters geen kampen georganiseerd worden", legt Anja uit. In het centrum kunnen alle beoefenaars van de budosporten terecht, zoals judo, karate, jiu-jitsu, aikido en kendo. Daarnaast is het ook bedoeld voor Koreaanse- en Chinese krijgskunsten. In het voormalige gemeentehuis worden geen les sen gegeven, maar wel stages en trainingen. Het voornaamste doel zijn de kinderkampen. "De belangstelling voor het bu docentrum is nu al overweldi gend", stelt Anja. "Er zijn wei nig alternatieven. Papendal, waar de toppers trainen, is erg duur. En verder traint in Nieuw- egein de nationale selectie. De rest van de sporters klungelt wat op een mat in een sportschool." Met het budocentrum in Westka pelle wil het echtpaar dit tij ke ren. "In het voormalige gemeen tehuis komt een caféachtige ruimte waar gegeten kan wor den. een spelletje gedaan of ge lezen. Verder is er een hypermo derne keuken en slaapgelegen heid voor circa zeventig gasten. In het gemeenschapshuis West kapelle Herrijst komt de tatami (oefenmat) te liggen. In de zo mervakantie wordt in sporthal Dc Bel li nk een tweede dojo (oe fenzaal) gemaakt. MIDDELBURG - Het Zeeuws Museum houdt dinsdag 12 ok tober het tweede cultuurdebat in de reeks 2004-2005. Het the- am is dan Zeeuwse Cultuurpo litiek. Als sprekers zijn uitge nodigd oud-directeur Paul Ku- ypers van De Balie in Amster dam en Tjeu Strous, voorzitter van de Raad voor Cultuur Zeeland. Het vindt plaats in De Kloveniersdoelen in Middel burg, aanvang 20.00 uur. Door Ad Hanneman Met deze cultuurdebatten wil het Zeeuws Museum een platform bieden voor het den ken over beeldcultuur in Zee land. De discussie dient in zicht te verschaffen in de gronden en de gevolgen van het beleid en of het beleid wel goed is voor de Zeeuwse cultuur. In de debatten staan de visue le aspecten er van centraal. Directeur Valentijn Bijvanck van het Zeeuws Museum fun geert net als in voorgaande edities als gespreksleider. De sprekers voelen zich thuis in de Zeeuwse cultuur. Strous was wethouder van Middel burg en is naast zijn voorzit terschap van de Raad voor Cultuur in Zeeland ook hoofd beleid van de Rotterdamse Kunststichting. De 75-jarige Paul Kuypers was ooit medewerker van de Zeeuwse Culturele Advies raad en staat genoteerd als auteur van een aantal publi caties, waaronder In de schaduw van de kunst' in 1999 en Rooksignalenin 2001. De cultuurdebatten worden dit seizoen na dinsdag 12 ok tober nog vijf keer gehouden op diverse locaties in de pro vincie. Het volgende debat behandelt Cultuur en Geloof en wordt gehouden op dins dag 12 november in Hoek. VLISSINGEN - Een Feijen- oord VIP-arrangement, het gastheerschap bij een Cin- eConcert of samen met com missaris van de koningin Wim van Gelder door het lucht ruim scheren? Op al deze din gen is te bieden tijdens de vei ling van de Junior Kamer Walcheren op 19 november in Vlissingen. De opbrengst gaat naar drie goede doelen. Na vijfjaar de trofee voor de Beste Ondernemers Visie (BOV) te hebben uitgereikt, is het tijd om iets nieuws te doen. Dat wordt een veiling. Een bus- Eén van de prijzen is een vlucht boven Zeeland met commissaris van de koningin Wim van Gelder, (foto: Jaap Wolterbeek) iness to business evenement, noemt de organisatie het. Het biedt zakelijk Zeeland de moge lijkheid om tijdens een gezellige avond te netwerken en tegelij kertijd iets te doen voor een goed doel. Dc bedrijven stellen de producten of diensten die worden geveild gratis ter be schikking. Het aantal voetbal- kaarten, bedrijfsvoetbaltrainin gen en sportabonnementen van de veiling geven aan waar de be hoefte van de yuppen naar uit gaat. De Junior Kamer is een organi satie van ambitieuze mensen die niet ouder zijn dan veertig jaar. De kernactiviteiten van de club zijn: het ontwikkelen van per soonlijke effectiviteit, het ver sterken van leiderschap en ma nagementvaardigheden. In Nederland heeft de Junior Ka mer circa 2500 leden. De opbrengst van de JKW-vei ling is bestemd voor drie goede doelen: het Zeeuws Maritiem MuZEEum, de Stichting Jong Zeeuws Talent en Stichting Pa- lazzoli. Dc veiling wordt geleid door registerveilingmeester A. Verhage van het Middelburgs Veilinghuis. Het evenement wordt gehouden in Hotel Arion in Vlissingen. Toegangskaarten kosten vijftig euro. de Faam Verschijnl in een oplage van 53.400 elke woensdag hiiis-aan-huis in de gemeenten Middelburg, Vlissingen en Veere. Directie Algemeen Directeur J. V. Munslemian Commercieel Regiodirecteur C/i. van den Oosterkawp Redactie Algemeen Hoofdredacteur M\v. G Arcndscn-Ttebcn Hoofd Redactie Jan Dirk van Scheyen Eindredactie Ellen de Dreu 0113-274023 of 06-54267132 red.faam® whk. Wegener nl Advertentieverkoop Bladmanager Pieter Karman Verkoopteam Mmeke Cruet/ 0113-274017 (privé 06-51221131) Linda Heikoop 0113-274013 (privé 0118-641569) Ramon Telussu 0113-274060 of 06-25031343 De Faam is een uitgave i an Wegener Huis-aan-huis kranten li V. Wegener Huis-aan-huiskranlen DY' is een onderdeel van hel Wegener-concern. Op al onze udve.rtc.ntic.conlractcn en aanbiedingen daartoe zijn van locpas sing de Algemene Advertenlievuoni'aarden huis-aan-huiskranlen Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden De door a aan ons verstrekte gegevens heb ben wij opgenomen In een bestand, dal wordt gebruikt door onze administratie cn om u tc (lalen) informeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvul dig geselecteerde dertien. Als u op deze informatie geen prijs stelt kunt u dal schriftelijk melden hij Wegener Huis- aan-huiskranlen BV, t.a.v. A.T. KooijHoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR Enschede Kantoor Fruitlaao 4c, postbus 5.4460 AA GOES Openingstijden Maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 8.30 tot 17 00 uur. Woensdag gesloten. Afsliiittijden Redactie Vri jdagmiddag 17.00 uur Advertenties Maandag 12 00 uur. Duo's vrijdag 17.00 uur Bezorging De Faam met ontvangen'' Bel 0113-274093 Druk Wegener Nicuwsdruk Breda NEELTJE-JANS - Zeeland van toen en nu heet de tijd schriftenreeks die uitgeverij Waanders sinds deze week in de schappen van boekhandels en supermarkten heeft liggen. Het eerste nummer, Bewegend Zeeland, gaat over transport en vervoer van weleer. Het eerste exemplaar van het magazine werd vrijdag (1 okto ber) gepresenteerd aan commis saris van de koningin Wim van Gelder. Die schreef ook voorwoord in de uitgave. het Bewegend Zeeland is het eerste van zestien thematische verza melwerken waarin sporen van het Zeeuwse verleden centraal staan. Andere thema's die aan bod komen zijn bijvoorbeeld scheepvaart, dorpen, geloof, oorlog en werk. Journalist Jan van Damme neemt de lezer in het eerste deel Uitgever M. Waanders (links) overhandigt W. van Gelder het eerste exemplaar, (foto: Ellen de Dreu) (advertentie) Vlasmarkt 34 Middelburg T 0118-644749 aan de hand van historische plekken of markante gebouwen mee op reis door de geschiede nis van de provincie. Zo belicht hij het kerkepad van Brigdam- me, het tramstation in Aagteker- ke en het tolhuisje in Biggeker- ke. Ook komen bijzonderheden rondom de Veerse Watergang en het oude Nieuwlandse café Dc Roode Leeuw aan dc orde. Het eerste deel van de reeks is verkrijgbaar voor een kennisma- kingsprijs van 3,50 euro. Vol gende delen kosten 4.95 euro. (advertentie) Wij repareren of vervangen uw voorruit... yjanof GOES, Verryn Stuartweg 14a Tel: 0113 - 32 39 11 MIDDELBURG, Herculesweg 13 Tel: 0118 - 67 49 84 Meliskerke, Zijdemuseum, gedichten maken met Johan na Kruit, 14.30-16.00 uur. Vlissingen, Arsenaaltheater, regionale themamiddag, 'Ouderenmis(be)handcling, 13.00-17.00 uur. Oost-Sou burg, De Ark, bijeenkomst, stichting Vrienden van Chi- longa, 20.00 uur. Vlissingen, De Ruyter, Van Hogendorpweg 58a, open les- avond, squaredansgrocp North Sea Dancers, 20.00 uur. Middelburg, Zeeuwse Bibli otheek, lezing, 'Binnenlandse politiek", drs. T. Kuipers en dr. J. Krabbendam, 16.45- 18.45 uur. Middelburg, cen trum Padma. Seissingel. ken nismakingsworkshop, dan sen vanuit je hart, 13.00-17.00 uur. Middelburg, Dauwcndaelse- straat 30-32, rommelmarkt, 11.00-15.00 uur. Vlissingen, Miro terrein, oud papier ac tie, 9.00 uur. Middelburg, Amekanaal, roeiwedstrijden. 12.00 uur. Middelburg, Kor te Noordstraat 61. open huis dierenartsenpraktijk, 10.30- 15.00 uur. Vlissingen, sport hal Baskenburg, Zeeuwse kampioenschappen judo, 9.00-16.00 uur. Middelburg, Gasthuiskcrk. Engelse kerkdienst. Time 4 God. 19.00 uur. Ritthem. Fort Rammekens, rondlei ding, 14.00 uur. Middelburg, Zeeuwse Biblio theek, lezing, 'Lillc', Zeeuwse Volksuniversiteit. 19.00 uur. Middelburg, Kloveniersdoe len, cultuurdebat, 'Zeeuwse cultuurpolitiek', 20.00-22.00 uur. Oost-Souburg, De Zwaan, dansmiddag voor senioren, 13.30-16.30 uur. Koudeker- ke. Kerkstraat 2., kleding- beurs, 14.00-15.30 uur. Oostkapelle, Zionskerk, vrou wenmorgen, 'De waarheid maakt vrij', 9.00 uur. Middelburg, Zeeuwse Biblio theek, bijeenkomst, interna tionale school van het Gouden Rozenkruis, 20.00-22.00 uur. GOES - Waterschap Zeeuwse Eilanden begint deze maand met de aanplant van bijna duizend bomen en nog eens 18.600 struiken in noord- en midden-Zeeland. Het assortiment struiken be staat uit veldesdoorn, kor noelje, kardinaalmuts, li guster, geoorde wilg, boswilg, hondsroos, egelantier, gelder- se roos, hazelaar, meidoorn en haagbeuk. Verder zet het wa terschap populieren, essen, wilgen, esdoorns, walnoten, linden, en eiken in de grond. De meeste planten en bomen worden in Zuid-Beveland ge plant. Op het platteland van Walcheren gaan 321 jonge bomen en bijna tienduizend struiken de grond in. Langs de Koningin Emmaweg worden 196 populieren geplant. Ver der komen langs de Boshoek- weg, Poppekerkseweg. Blauwpoortseweg, Zuidweg en de Schroeweg struiken. Daarnaast worden rondom het parkeerterrein bij kasteel Weslhove op Walcheren bo men en struiken geplant. Op Zuid-Beveland komen 363 bomen langs dc Annamaria- weg, Kaaidijk, Kaneelpolder- dijk, Oude Zeedijk en Krui- ningenpolderweg. Langs de Oud Ovezandseweg komen 558 struiken. MIDDELBURG - In de Gast huiskerk aan de Lange Delft in Middelburg wordt donder dag 21 oktober een kleding beurs gehouden. De opbrengst is bestemd voor een inilpver- lenerproject in Niger. Er is kleding voor volwassenen, voor kinderen cn er is speel goed in de aanbieding. Dc beurs is tussen 09.00 en 13.00 uur. f-t$i Lage prijzen en optimale service, (foto: pr) Het voormalige gemeentehuis heeft weer een functie in het dorp. (foto: Ellen de Dreu)

de Faam | 2004 | | pagina 3