i Zeeuw van vederlicht tot zwaargewicht Rescue Vlissingen in woord en beeld Nieuw j Natuurlijk... VVERSCHOf^RE hel Jan Willem Simons Maandmenu €23,50 Cursus relatie moeder-dochter Symposium De Schelde en de Willem Ruys Open huis voor gezelschapsdier Introductiedag Walchers Gilde Brugklassers reizen door geschiedenis Cursus dansen vanuit het hart Johanna Kruit helpt kinderen met gedichtjes Roeiwedstrijden Zeeuwse scouts Cursus Reiki Creatief met materialen Mooi Zeeland presenteert klederdrachten In verwachting? in Arnemuiden Weekkrant voor Walcheren Eindelijk een bestemming voor oud raadshuis Westkapelle Maar weinig handtekeningen tegen WCT opgehaald Zeemansliederen Sg en kunst op sL fel IP Maritieme Dag Vlissingen bij Expert gekocht de mooiste portret foto's. Alleen bij... VCees- en yisgerecfiten De hoogste tijd om bij te tanken? een 3-gangen menu voor slechts 14.75 zie pag 19 tTT Kinderdagverblijf "Het Biggetje" Biggekerke Bed karpet Outletcenter de Schipper, van Cittersweg 2, Arnemuiden de Faam MfClfl^CÜ/fé ^'s voor9erecht begint u met een heerlijke roompate oieidiio b met cumberiandsaus www.stefanos.nl (0118) 418 019 Woensdag 6 oktober 2004 - 41 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 Hierna volgt een zeer malse kalfsoester met een groene pepersaus als nagerecht vanilleijs met advokaat, chocolade saus en slagroom Walcheren Nieuws - T i j'vi i j BreedUit bk p e r I (ïi) Kamperman Overal gezocht, LANGE NOORDSTRAAT 20 - MIDDELBURG - TELEFOON: 0118 - 61 33 73 MIDDELBURG - Het Collectief voor Ervaringsgerichte Therapie houdt een cursus voor vrouwen die stoeien met het beeld dat ze van hun moeder hebben. Corrie Kooke en Gusta Zuiderduin van het Middelburgse collectief hebben die cursus ontwikkeld. Kooke is psychodramatherapeute en Zuiderduin haptotherapeute. Ze hebben ervaring in de vrouwen hulpverlening vanuit hun vakge bied. Er wordt gewerkt met verha len uit sprookjes, mythen en sagen. Ook bewegingen, zang en dans ko men aan bod. De cursus beslaat drie zaterdagen, namelijk 6 en 27 november en 22 januari. De cursus is telkens tussen 10.00 en 17.00 uur en wordt gegeven in Het Pakhuis. Voor informatie 0118-634933. VLISSINGEN - De Vereniging Vrienden van het muZEEum en het Gemeentearchief Vlissingen verzorgen zaterdag 16 oktober een symposium rond het passa giersschip Willem Ruys. In het Arsenaaltheater wordt inge gaan op de betekenis van dit histo rische schip voor scheepswerf de Schelde. In 1939 werd de kiel ge legd voor deze boot. Tijdens de be vrijding in november 1944 veran derden de bombardementen van de geallieerden de Scheldestad in een ruïne, de Willem Ruys bleef onge deerd en toomde hoog boven het kaalgeslagen Vlissingen. Tijdens het symposium spreken onder meer dr. N. Guns en F. Luit- inga, auteurs van de boekenserie 'De Statige Dochters van de heren Ruys' en A.H. van Dijk, oud huis arts in Vlissingen en verzetsman. Verder wordt de film 'De Engels van Vlissingen' getoond. Het pro gramma begint om 10.30 uur en eindigt rond 15.30 uur. Inschrij ving voor deelname is gesloten. MIDDELBURG - Om meer dan een tip van de sluier op te lichten over het werk houdt de Dieren artsenpraktijk Hoogveld Meesters aan de Korte Noord straat in Middelburg zaterdag 9 oktober open huis. Alle ruimtes van de kortgeleden nog uitgebreide praktijk voor ge zelschapsdieren zijn te bezichtigen en er kunnen vragen worden ge steld. Talrijke randactiviteiten zo als schminken, een grabbelton en een puzzel- en kleurenwedstrijd, omlijsten het open huis. Ook wordt een fotogallerij opgezet met de mooiste foto's die cliënten van de dierenartsenpraktijk kunnen mee nemen. Het begint die zaterdag om 10.30 en is om 15.00 uur afge lopen. MIDDELBURG - Het Walchers Wijnmakers, Bierbrouwers en Likeurmakers Gilde (WWBLG) houdt zaterdag 9 oktober een introductiedag in Middelburg. Tussen 10.00 en 16.00 uur zijn er demonstraties en kan van alles worden geproefd. Om 10.00 uur is er een demonstra tie bierbrouwen en kan het bier- proefapparaat uitgetest worden. Een uur later begint de demonstra tie wijnmaken en is te zien hoe het sap voor de wijnbereiding geperst moet worden. Om 13.30 uur leg gen likeurmakers uit hoe het pro ces werkt en kan een en ander wor den geproefd. De hele dag is er in formatie te krijgen over de acti viteiten van het WWBLG. De introductiedag wordt gehouden aan de Veerseweg 35 in Middel burg. MIDDELBURG - Voor pak weg tweehonderd brugklas sers van de Scholengemeen schap Nehalennia in Middel burg wordt 7 en 12 oktober een boekje open gedaan over het Zeeuwse slavernijverle den. Onder leiding van een 'kralen- mannetje' reizen de leerlingen die dag langs - soms zichtbare - facetten van het slavernijverle den. In het Commerciehuis (Centrum voor Beeldende Kunst) krijgen ze muziek, the ater en verhalen voorgescho teld. Via een wandeling door Middelburg worden allerlei overblijfsels getoond die herin neren aan de verrijking dankzij de slavenhandel. Vervolgens is er in het Zeeuwse Archief de tentoonstelling Geboeid door het Zeeuwse slavernijverleden te zien en als slotstuk wordt in de filmzaal van het Zeeuws Ar chief ''Slavernijvertoond van Teleac/NOT. Verantwoorde lijk voor deze educatieve aan pak zijn het COS Zeeland (ont wikkelingssamenwerking) en hetiZeeuws Archief. MIDDELBURG - Elle van Rooij leidt vrijdag 8 oktober een kennismakingsworkshop dans in Centrum Padma aan de Seissingel in Middelburg. De kern van deze workshop is dansen vanuitje hart,je kracht en je passie waardoor levens energie wordt vrijgemaakt. De danssessie begint met meditatie. De vijf ritmes waarop wordt ge danst zijn afwisselend vloeiend, staccato, chaos, lyriek en stilte. De workshop duurt van 13.00 tot 17.00 uur. Aanmelden via 0113-302938. advertenties m# m C\ I De meest complete 1 Uur fotowinkel j VLISSINGEN Sch.ldspl.fn (0118)414081 OOST-SOUBURG K»noolBtr. 67 (0118)461762 www.foIosonllno.nl VLISSINGEN Speciaal voor onze gasten van boven de 55 jaar Restaurant Het Station is fraai verbouwd en biedt als vanouds een verrassende kijk op lekker eten! Tel.: 0118-465909 MELISKERKE - Kinder boekenschrijfster Johan na Kruit helpt vandaag (woensdag 6 oktober) kin deren bij het maken van gedichtjes. De populaire schrijfster is tussen 14.30 en 16.00 uur te vinden in het Zijdemuseum in Me- iiskerke. De bijeenkomst is bedoeld voor kinderen tussen de tien en twaalf jaar oud. Het is verstandig te reserveren, want het aantal plaatsen is beperkt. Er wordt een bij drage in de kosten ge vraagd van vijf euro, inclu sief de entree voor het Zij demuseum. Het Zijdemuseum haakt met deze kinderactiviteit in op de feestelijkheden rond om een halve eeuw Kinder boekenweek. Het museum is te vinden aan de Dorps straat 3 in Meliskerke. Re serveren kan via 0118- 593305. kleinschalig, max 5 kinderen ook flexibele opvang 10% goedkoper dan gemiddeld erkend open van 7.30-18.00 uur; eventueel langer geen wachtlijst!!! Info: N. v.d. Berg, 0118 - 553 997 of nvandenberg@hotmail.com MIDDELBURG - Behoorde de Zeeuw in 1983 nog tot de slankste Nederlanders, anno 2004 herbergt de provincie Zeeland het hoogste percenta ge zwaarlijvigen van Neder land. Dat blijkt uit de laatste cijfers van het Centraal Bu reau voor de Statistiek (CBS). Twintig jaar geleden kampte slechts 31,6 procent van de Zeeuwse bevolking met overge wicht. Alleen Zuid-Holland en Utrecht bleken iets slankere in woners te hebben. De nieuwste MIDDELBURG - De Paul Kru- ger zeeverkennersgroep, de Lu- temgroep (beide uit Middelburg) en de Scheldezwervers uit Vlis singen houden zaterdag 9 okto ber weer hun jaarlijkse roeiwed strijden. Ze doen dat op het Ar- nekanaal in Middelburg. Er ver schijnen dit jaar 63 ploegen aan de start. Die strijden in vijf klas sen. De eerste wedstrijd begint om 12.00 uur en de prijzen wor den rond 16.00 uur uitgereikt. singse Boulevards. Het telt 32 pagina's en 68 kleu renfoto's, waarin Oreel alle facet ten van het evenement vastlegde: de loopings en andere capriolen van de Pilatus, reddingsacties met waterscooters, en de vele ver schillende reddingsdiensten. Mensen spelen de hoofdrol, net als in zijn andere fotoboeken. "Kijk, die drie mannen met die fototoestellen. Daar heb ik een hele tijd op staan wachten. Vooral dat witte mannetje tussen die twee bruine, dat vind ik nou leuk." Gniffelend draait hij een nieuwe sigaret. En mensen waren er genoeg, want het reddingseve nement trok op die tropisch war me dag circa dertigduizend be zoekers. Journalist Edith Rama kers voorzag de foto's van korte teksten. De presentatie van het boekje was vrijdag in Grand Café Raymon- do's op de boulevard in Vlissin gen. De vijfhonderd medewer kers die de vierde editie van Res cue Vlissingen, op 11 augustus, tot een succes maakten waren uit genodigd om dit bij te wonen. Het boek Rescue Vlissingen 2004 is in een beperkte oplage te koop bij Bruna in Vlissingen en via de website www.rescuevlissingen.nl voor 9,95 euro. VLISSINGEN - Ontspannings centrum De Lelie heeft voor de maand oktober weer reiki cur sussen op het programma staan. Voor de eerste graad kunnen ge gadigden zondag 17 oktober te recht tussen 10.00 en 16.00 uur, voor de tweede graad zondag 10 oktober en voor de derde graad zondag 24 oktober, beide keren tussen 10.30 en 15.30 uur. Meer info via 0118-471313. MIDDELBURG - De Zeeuwse Volksuniversiteit begint donder dag 7 oktober met een cursus bloembinden. Vanaf 13.30 gaan de cursisten aan de slag met plantaardige materialen die pas sen bij de nazomer en de herfst. Tijdens vier cursusdagen - tel kens op donderdag - worden allerlei technieken geoefend. De cursus wordt gegeven in het ZVU-gebouw aan de Span jaardstraat in Middelburg. MIDDELBURG - Wijkvereni- ging 't Zand/Stromenwijk in Middelburg heeft voor vrijdag 22 oktober de Vereniging Kle- derdrachtengroep Mooi Zeeland uitgenodigd. In wijkgebouw De Vergulde Baars verzorgt de ver eniging die avond een kleder- drachtenshow, aanvang 20.00 uur. VLISSINGEN - De Vlissingse fotograaf Ruben Oreel bracht het reddingsevenement Rescue Vlissingen 2004 in beeld in een boekje. Journalist Edith Rama kers schreef de begeleidende teksten. Het eerste exemplaar werd vrijdag overhandigd aan de Vlissingse burgemeester An neke van Dok. Ruben Oreel neemt nog een slok van zijn koffie "Oh wat vind ik dit toch erg", verzucht hij. Hoe wel de fotograaf al heel wat boe ken op zijn naam heeft staan, houdt hij nog steeds niet van de presentaties van zijn werken. La chend zegt hij: "Laat mij maar lekker foto's maken. Al dat offi ciële gedoe is niks voor mij!" Burgemeester Van Dok nam het eerste boek in ontvangst. Ze vindt het jammer dat ze Rescue moest missen vanwege haar vakantie in Lapland. "Maar van alle kanten heb ik gehoord dat ik iets fan tastisch heb gemist", zegt ze. "Rescue is een groot evenement geworden. Iets waar we trots op zijn, omdat de dag het maritieme karakter van Vlissingen nog eens onderstreept." Het nieuwe boek is een initiatief van Albert Dijkstra, coördinator Rescue Vlissingen 2004 en de Vereniging Vrienden van de Vlis- Mensen spelen de hoofdrol op Oreels foto's, (foto: Ruben Oreel) (advertenties) (advertentie) cijfers laten zien dat de rollen compleet zijn omgedraaid. Met 51.9 procent te zware inwoners spant Zeeland nu nationaal de kroon. Ter vergelijking: de als Bourgondisch bekend staande Brabanders scoren een percen tage van 46,3 procent. Verder heeft in Zeeland 1 1,8 procent van de mensen te maken met ernstig overgewicht. Alleen Drenthe scoort hierin hoger. Volgens het CBS heeft het toe nemende overgewicht te maken met de vergrijzing. 'Naarmate de mensen ouder zijn, kampen ze vaker met overgewicht', stelt het onderzoek. De GGD Zee land in Goes wil die conclusie niet meteen overnemen. "Al hebben we hier met een dubbele vergrijzing te maken, we willen wel onderzoeken of er ook an dere factoren een rol spelen", legt GGD-directeur V. Slenter uit. Volgens hem is de aanpak van overgewicht de komende vier jaar een van de speerpunten van de GGD. Slenter vindt het erg belangrijk dat er iets aan de 'groei' van de Niet alleen ouderen worden dikker, ook bij de jeugd neemt overgewicht toe. (foto: Jaap Wolterbeek) Zeeuw wordt gedaan. "We zien heidsproblemen kan veroorza- zig met een onderzoek naar de jonge kinderen." Slenter ver- de laatste jaren dat ook de jeugd ken." Slenter noemt daarbij sui- relatie borstvoeding en overge- wacht dat er ook campagnes ko- te zwaar wordt. Dat terwijl kerziekte, gewrichtsproblemen wicht. Binnenkort start een men om overwicht te bestrij- overgewicht ernstige gezond- en hartklachten. "We zijn al be- onderzoek naar overgewicht bij den. geland is/ord dhedé er*

de Faam | 2004 | | pagina 1