Goed ondersteund en lekker liggen hoofdzaak in bed iPill? Zelf bank samenstellen met losse elementen Tafelen in elke woonstijl van oosters tot modern Lekker lui lezen kussen Boxspring blijft gewild Prijs Sportmerk Gaat u zitten Uitstraling Individuele keuzes mm Woensdag 6 oktober 2004 De Faam 17 Het oog wil uiteraard ook wat, maar wat de vak- branche met technischslapen omschrijft scoort hoog. Ondersteuning waar we dat nodig hebben, specale zones voor hoofd, rug en voeten, uitgekien de pocketvering en uiteraard verstelbaarheid aan hoofd- en voeteneind zijn voor velen een must. Daarbij is de boxspring al een aantal jaren favoriet en het eind van die interesse is nog niet in zicht. Met deze matrasdrager won Elsach, tel. 0032-89775500, een prijs voor het meest innovatieve product. De keurig ogende Engelse direc teur van het al even Engelse merk Millbrook is zo heilig overtuigd van het comfort dat een speciaal op jouw body gemaakte matras kan bieden, dat hij iedereen uit nodigt zich even op een van zijn boxsprings neer te vlijen. Dat gebeurde niet in Southampton, waar deze bedden worden gemaakt, maar in het Home Trade Center te Nieuwegein, waar Millbrook zich breed aan de vakhandel presenteerde. En of wij ook maar even wilden gaan liggen... Hebben we gedaan en eerlijk is eerlijk: we kunnen ons zijn enthousiasme voorstellen. Nou is het toch een goede zaak nooit zomaar een matras of bed aan te schaffen maar het voor dien in n'importe welke slaap- zaak even uit te proberen, maar dit terzijde. Naast aan te passen vering en ook nog voorzien van een hypo-allergen isolatielaag, hebben bij de tweepersoonsuit voering de dubbele boxsprings een vergulde metalen koppeling Èn wieltjes. Je moet wel van die Engels romantische sfeer houden met bij wijze van spreken bloe- Eén van de modellen uit de Millbrook collectie, in Nederland gebracht door Van Laarschot, (tel. 0032-50711238) metjes behang om de damasten hoofd- en voeteneinden te waarderen. Voor Nederland brengt het Belgische bedrijf Van Landschoot Millbrook nu sinds een jaar of drie op de markt. Massief staal met rubberwood voor een speels ledikant, waar elk type matras in past. Er is ook een kast bij met afmeting naar keus naar een ontwerp van Meubelen Vanhoudt. (tel. 0032-14829020) In datzelfde Home Trade Center (HTC) kreeg een andere slaapfa- brikant, namelijk Elsach, een prijs voor het meest innovatieve product in de vorm van een zeer origineel ogende matrasdrager. Gemaakt van bijna niet kapot te krijgen, anti- allergisch en zeer onderhoudsvrien- delijk kunststof materiaal is de dra ger opgebouwd uit een kern met pocketveren. Je kunt er elke matras op leggen, die je wilt. Uitgevoerd in tal van kleuren, waaronder zelfs vuurrood, staat de drager op een aluminium onderstel en zijn hoofd en voeteneind verstelbaar. Dat is ook het geval bij de nieuwste boxspring van de in de gelijknami ge plaats gevestigde slaapkamerfa- brikant Vroomshoop, die velours koos voor de bekleding. Er zijn zes modellen, zowel voor singles als paren, waarbij de laatste kiezen uit ieder-voor-zich twee matrassen of lepeltje-lepeltje één exemplaar. Een vooral jongeren aansprekend idee van het Belgische bedrijf Recor Bedding, dat ook in ons land een bekend merk is, mag de samenwer king met het sportieve kledingmerk Scapa worden genoemd. Die naam Scapa kom je royaal tegen aan de zijkanten van de bedden en ook op de erbij horende, kubusvormige nachtkastjes. Ledikanten van vaak sierlijk gebo gen metaal met aparte details blij ven gewild, strak moderne houten ledikanten in bijvoorbeeld noten fineer kwamen we ook tegen in het HTC. Kleding sportmerk Scapa nu ook in de slaapkamer naar een idee van Recor Bedding, (tel.0032-89365141) ZG'ti Strak model naar keus m verschillende houtsoorten van Matthews Brothers, (tel.0186-643232) Een met velours beklede boxs pring van Vroomshoop. (tel. 0546-667711) Omdat de slaapkamer steeds meer het vertrek wordt om je, televisiekijkend of lezend, terug te trekken maakte Jade een spe ciaal Lekker-Lui-Lezen kussen. Zo tover je elk bed om in een comfortabele luie leesstoel. Met een goede steun in de rug, vol doende vrijheid voor het hoofd en een comfortabele plek voor de het boek vasthoudende armen zit je prima. Gemaakt van katoen en gevuld met een zachte synthetische vulling is het kussen gemakkelijk wasbaar als je eens een keer met de koffie morst, zo dacht Jade, tel. 0570- 622452, met bedlezers mee. In schijfjes gesneden twijgjes en bamboeringen in kunsthars gesmolten als materiaal voor een stoel. Datzelfde bamboe, maar dan in smalle banen en alle kleuren van de regenboog voor vrolijk ogende lampen. Een oranje-geel geblokt kamer scherm met verlichting er achter. Romantisch dik gevlochten rotankuipjes, maar dan wel op moderne chromen poten. Het is bij Yuka Design een boeiende mix van oost en west met in Nederland nog nooit of amper geziene meubels, accessoires en verlichting. En 't slaat prima aan. Het aardige van deze aparte col lectie is de durf, die twee jonge, in spijkerbroek gehulde onder nemers aan de dag hebben gelegd om zo'n origineel bedrijf met veel import uit verre lan- De schil van rotanstokken bij Zone Design, (tel. 023-5516459) Koloniaal tintje bide eetkamer Bourbonvan Bijlsma. (tel. 0517-397845) den, zoals Azië van de grond te tillen. Paul Pappot en Wybe van Oss staken er in het Home Trade Center te Nieuwegein hun nek mee uit en de reacties waren achter elkaar positief. Vooral de variëteit in verlichting, de kloe ke houtsoorten, naar binnen lopende poten bij een stevige teaktafel en daar weer een reeks grappige lampjes boven: 't ziet er allemaal even origineel uit. Yuka Design en z'n jonge initia tiefnemers kunnen best wel eens een kleurvolle toekomst tege moet gaan. Ook een beetje Oosters is het nieuws van Zone Design, dat de schil van rotanstokken gebruikt om er eetkamerstoelen, banken en uitnodigende fauteuils van te maken. Wie 't leuk vindt kan voor zo'n luie stoel als bekle ding van de kussens een jungle motief kiezen. Puur Hollands van Meubelfabriek Arco is een goed ogende kunststof in gebroken wit met een warme uitstraling voor tafels. Corean is de naam van dit materiaal voor een Coran als onderhoudsvriendelijk materiaal voor tafels bij Arco. (tel. 0543-512504) 't Kan ook alleen als blad bij een tafel van hout. Bamboeringen in kunsthars gesmolten als origineel materiaal voor de witte fauteuils bij Yuka Design. Naar binnen lopende poten bij teakhouten eettafel, een geblokt kamerscherm met verlichting, grappige lampjes en een vaas als verlichting: dat is Yuka Design, (tel. 0294-776831) vriendelijk ogende en gemakke lijk te onderhouden tafel. Er kan bij Corean ook alleen voor een blad worden gekozen, samen met Amerikaans noten voor meer contrast. De Friese Meubelfabriek Joh. Bijlsma, al velen jaren een begrip in eiken, brengt met de nieuwe eetkamer Bourbon een mix met een kolo niaal tintje via een tafel op vier kloeke poten met elegante eetka merstoelen erbij, waarvan de ranke poten aan de achterkant speels gebogen zijn. Er kunnen allerlei kasten bij worden geko zen van dressoirs tot vitrinemo dellen en heel wat andere ont werpen. Bij Rolf Benz tenslotte kuipjes met een 'kijkgat', een eetkamerstoel als een box met tussen de zitting en de rugleu ning een royale opening. Met het begrip loungenhoef je bij het wonen van nu niet meer aan te komen. In de meubelbranche wordt het onderhand als een afgekloven woord beschouwd, al is het wèl een feit, dat met name bij banken en fauteuils het gemak de mens blijft die nen. Dat hele lage mag dan wat achterhaald zijn, banken, waarmee je via losse elementen een chaise longue voor het luie liggen kunt kiezen geven dui delijk de toon aan. Zo kun je door die elementen afhankelijk van de ruimte en de woonwensen zelf je batik samenstellen. Tal van merken komen dan ook met die elementen, terwijl daar naast door vormgeving en sfeer bij twee- of driezitsbanken het comfortabele zitten accent krijgt. Want Nederland hangt doorsnee genomen graag in de bank. Het is vaak de woonplek, waarop je ook gerust via een speciaal tafeltje kunt eten. Zelfs werken doe je tegenwoor dig met de laptop op de bank. Dat heeft Jan des Bouvrie goed aangevoeld toen hij voor de Dutch Gelderland Group de bank Easy Going ontwierp. Het is een multifunctioneel sofa systeem met geïntegreerd licht, internet en elektriciteit. Daarbij is gekozen voor de specifieke 'gestreepte' houtsoort Zebrano aan de buitenkant en van binnen leer om op te zitten. Voor knusse gezelligheid -en dat mag weer helemaal- zorgde bijvoorbeeld de ontwerper Bas van Rij, die als directeur van Failine Meubelen een uitnodi gende bank ontwierp met bij passende kussens in namaak bont. Een warm aanvoelend tij gerdessin of de effen tint van een poolvos in je rug, leuk F.n behaaglijk. Op verschillende vakbeurzen fotografeerden wij enkele banken. Een tijger in je bank. En dan bedoelen we niet Bas van Rij, de directeur van Eairline Meubelendie in dit met actueel ribcord beklede model even laat zien hoe lekker dat zit. maar het dessin van de kussens in deze uitnodigende bank. (tel. 0187-492833) Prima Donna heet deze gecapitonneerde sofa met z'n uitnodigende ronde belijning. Er kan ook een voetenbank bij op hetzelfde klassiek gedraaide hou ten pootje. (IMS, tel. 0344-661051) Het aardige van deze met losse hoezen beklede bank en losse fauteuils zit'm aan de bovenkant, waar net een hoekje van de rugleuning boven de zij kanten uitpiept en dat geeft een speels effect. De houten salontafel heeft naar binnen gebogen poot jeswat een beetje Oosters aandoet. Het is een ont werp uit eigen huis van Soho Company, (tel. 075- 6420560) Werken en wonen op de door Jan des Bouvrie ontworpen 'Easy Going'. (Dutch Gelderland Grouptel. 0345-512841) Ontworpen door twee Nederlandse topdesigners, Kare Boonzaaijer en Di Spierenburg voor al meer dan hon derd jaar bestaan Hollandse meubi briek Arco stel met deze losse e meuten zelf je b samen. (tel. 05- 712504)

de Faam | 2004 | | pagina 16