De eerste maandag van de maand is er een oefenalarm voor ais er écht een ramp gebeurt. Register brengt monumenten in kaart Papier hier! Gemeente beloont wijkini- tiatieven met spekcheque Spoorwegovergang Nieuwlandseweg afgesloten Walchers project om kinder- criminaliteit te voorkomen Commissievergaderingen Chatten met de wethouder Werk aan het riool Extra ingang stadskantoor Banenmarkt CWI Duikwedstrijd Woensdag 29 september 2004 De Faam 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-rhaii naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Bezitters van rijksmonumenten krijgen binnenkort een mede werker van het Monumenten- register op bezoek. Ce overheid wil alle rijksmonu menten beter in beeld te krijgen. Veel informatie is verouderd of in compleet. Daarom brengt Actua- Isering Monumentenregister - een gezamenlijk project van de Rijksdienst voor de Monumen- enzorg en de Rijksdienst voor net Oudheidkundig Bodem onderzoek - alle 60.000 rijksmo numenten opnieuw in kaart. In Middelburg gaat het om onge veer duizend monumenten. Na toestemming van de eigenaar komt er een specialist langs om gegevens over het monument op te nemen. U kunt hierbij denken aan de aanwezigheid van fraaie stucplafonds, bijzondere trappen en dakconstructies. Dit is niet al leen nodig om een beter inzicht te krijgen in de staat, waarde en omvang van het Nederlands rijks monumentenbestand, maar ook kan het van belang zijn voor het verlenen van vergunningen en subsidies of fiscale aftrek. Bezit ters van rijksmonumenten heb ben van het Monumentenregister een brief gekregen over het huis bezoek. (foto: Gemeente Middelburg/Mieke Wijnen) Ook dit jaar gaat de gemeente Middelburg weer spekche- ques uitdelen. Met de spek cheque beloont de gemeente nuttige initiatieven van bewo ners waar een straat, wijk of buurt iets aan heeft. Voorbeelden zijn het opzetten van een wijkwelkomstteam, het opzetten en onderhouden van een gezamenlijke kruidentuin, een boodschappenproject en het opknappen van een speel- voorziening voor kinderen. Ei genlijk ieder nuttig initiatief waar uw buurt beter van wordt kan in aanmerking komen voor een spekcheque. Een spekcheque vertegenwoor digt een geldbedrag. Dit kan va riëren van euro 250 tot euro 3.000. De moeite waard dus. U kunt ook iemand nomineren waarvan u denkt dat hij of zij in aanmerking komt voor een spek cheque. Veel bewoners en vere nigingen zijn al eens gelukkig ge maakt met een geldbedrag in de vorm van een spekcheque. De cheque die wordt uitgereikt Stapels folders op de mat, lege kartonnen verpakkingen, de bierviltjes in de kroeg... Iedere dag gaan er ongemerkt sta pels papier en karton door on ze handen. In Zeeland wordt jaarlijks zo'n 27.000 ton oud papier ingezameld. Dat is heel veel, maar nog niet genoeg. Want in het restafval zit nog ongeveer 15.000 ton papier dat geschikt is voor gescheiden inzameling. Het kan dus nog veel beter. Waarom is het belangrijk om pa pier te scheiden van het restaf val? Hergebruik van oud papier voorkomt de groei van de afval berg. En oud papier is een waardevolle grondstof voor veel papier, zoals krantenpapier, kar tonnen verpakkingen, toiletpa pier, enzovoort. Voor de produc tie van papier is hout nodig en dat zal waarschijnlijk altijd zo blijven. In Nederland gemaakt papier en karton bestaat voor 75% uit oud papier. Hiermee hebben we het aandeel beno digd hout de afgelopen decennia weten terug te brengen tot slechts 25%. Dit is al best goed, maar het kan nog beter. Besparen Behalve dat we het milieu spa ren, levert het gescheiden inza melen van papier ook nog eens geld op. Als oud papier bij het re stafval komt, wordt het ver brand. Dit kost ongeveer 130 eu ro per ton. Als gemeenten het oud papier niet hoeven te ver branden, omdat het gescheiden wordt, levert dat dus kostenbe sparing op. Daarnaast betalen de papierfabrieken ook nog eens voor het oud papier. Door papier te scheiden besparen we geld én levert het nog eens geld op. Door die besparingen kunnen gemeenten dat geld voor andere zaken gebruiken, zoals voor scholen en speeltuinen. En de verenigingen die geld krijgen voor het ingezamelde papier zijn daar ook enorm mee geholpen. Zij kunnen zo het voetbalveld verbeteren of hun clubgebouw opknappen. Een leeg pak rijst Genoeg redenen dus om nog beter papier te gaan scheiden. Maar wat mag nou wel en wat mag niet bij het oud papier? Al het papier dat droog en scheur- baar is, hoort bij het oud papier. Vloeistofdichte verpakkingen, zoals pakken van zuivel en fris drank, en verontreinigd papier mogen niet bij het oud papier. Vensterenveloppen, allerlei kar tonnen verpakkingen, zoals lege rijstpakken, lege doosjes hagel slag en lege eierdozen, mogen wel bij het oud papier. Twijfelt u toch, kijk dan op www.afvalhaa- leruitwaterinzit.nl "Afval, haal eruit wat erin zit!" is een project van provincie Zee land, O.L.A.Z. en alle Zeeuwse gemeenten. Het doel is dat Zeeuwen over twee jaar 20% meer van het huishoudelijk afval scheiden. kan worden gebruikt voor een volgend project, of om een be staand project te verbeteren, leder jaar organiseert de ge meente een feestelijke uitreiking van de spekcheques. Er zijn na tuurlijk wel spelregels aan ver bonden. De aanvragen worden beoor deeld door een jury. Deze be staat uit zes inwoners en een medewerker van de gemeente. Denkt u in aanmerking te komen voor een cheque,of wilt u ie mand anders nomineren? Grijp dan nu uw kans. Info Loop voor meer info over de spekcheques binnen bij het Wijkondersteuningspunt of bij de informatiewinkel van het stads kantoor. Daar ligt een folder met de voorwaarden en een aanmel dingsformulier klaar. Het formu lier staat ook op www.middel burg,nl onder de knop wijkaan pak. Meer informatie over spekche ques is verkrijgbaar bij Hans Ver geer (telefoon 67 55 20) en Anja Jonkman (telefoon 67 57 89). In de nachten van maandag 4 op dinsdag 5 oktober en dins dag 5 oktober op woensdag 6 oktober is de spoorwegover gang Nieuwlandseweg afge sloten. De gemeente leidt het verkeer om via de Schroeweg. Tussen het Arnekanaal en de overweg Nieuwelandseweg en tussen de overweg Schroeweg en Station Souburg vervangt BAM Rail de houten dwarslig gers (spoorbielzen) door beton nen. Om het treinverkeer zo min mogelijk te hinderen wordt er schappelijk Werk) en Sjoerd Rid- dersma van het Bureau Jeugd zorg (jeugdreclassering). Zij gaan binnen een paar dagen met het signaal van de politiefunctio naris aan de slag en brengen een bezoek aan het kind. Vroeg Erbij is alleen voor zaken zonder strafbaar feit, waarbij de kans reëel is dat een kind af gaat glijden naar crimineel gedrag. Provincie Zeeland en de ge meenten Middelburg, Vlissingen en Veere maken het project fi nancieel mogelijk. Voorkomen dat kinderen op Walcheren het verkeerde pad opgaan. Dat is het doel van het nieuwe project 'Vroeg erbij'. Wethouder Albert de Vries gaf vorige week de aftrap in de Zeeuwse Bibliotheek. Politiefunctionarissen lopen in hun werk regelmatig tegen afwij kend, maar nog niet crimineel gedrag van kinderen aan. De agenten kunnen dit voortaan melden bij twee maatschappelijk werkers: Ingrid van Malland van Zorgstroom (Algemeen Maat- Op die dag om 12.00 uur klinkt in heel Nederland de sirene. U hoeft dan niet te schrikken want het is het maandelijks oefenalarm. Hoort u de sirene op een ander tijdstip, dan is er wel wat aan de hand. Weet v\at u in dat geval moet doen: ga naar binnen, sluit ceuren en ramen en zet radio of tv aan. Er kunnen zich soms ernstige situaties voordoen waarbij de sirene niet gebruikt wordt. Volg ook dan de aanwij zingen van de autoriteiten op. Als u meer informatie wilt, haalt u de folder bij de gemeente. U kunt ook contact opnemen met de Postbus 51 Informatiedienst (0800-8051). Of kijk op www.postbus51 .nl -Él 'uyfs; 1 Ga direct naar binnen 2 Sluit deuren en ramen Dit is een publicatie van uw gemeente 3 Zet radio of tv aan Nieuwe rotonde en bomen op Torenweg De werkzaamheden aan de Torenweg zijn in volle gang. (foto: Gemeente Middelburg/Mieke Wijnen) ook 's nachts gewerkt. De totale klus duurt van maandag 4 tot en met dinsdag 26 oktober. Bij het werk wordt gebruik gemaakt van zware machines. De werkzaam heden met deze machines kun nen geluidsoverlast opleveren. Met vragen of klachten over de werkzaamheden kunt u contact opnemen met Jan van Geel van Bam Rail op nummer 040-232 95 62 of per mail infozuid@pro- rail.nl. Omwonenden aan het spoor hebben een brief ontvan gen. In verband met de ontwikke ling van de wijk Mortiere komt er een extra rotonde op de To renweg, ter hoogte van de Dauwendaelselaan. De werk zaamheden zijn in volle gang. De rotonde wordt straks de toegang tot woon- en bedrij venpark Mortiere. Om ervoor te zorgen dat bewo ners van Dauwendaele zo min mogelijk last hebben van de ro tonde en het extra verkeer van het woonpark, heeft de gemeen te geluidswerende voorzienin gen getroffen: op de Torenweg komt geluidsarm asfalt en aan sluitend op de rotonde komen er schanskorven te staan. Dit zijn korven gevuld met stenen. Wanneer zijn de werkzaamhe den? De aannemer is op 6 september gestart met de uitvoering van de werkzaamheden. De rotonde wordt gemaakt in twee fasen: eerst aan de kant van de Mortie re (zuidzijde) en daarna aan de kant van de Dauwendaelselaan (noordzijde). In totaal duren de werkzaamheden zo'n zes we ken. Wat is er gebeurd? De rijbaan aan de zuidzijde van de Torenweg is geasfalteerd. Ook is de eerste helft van de ro tonde aangelegd, aan de kant van de Mortiere. Wat staat er nog op stapel? In week 40 tot en met 42 wordt de rotonde aan de kant van Dau wendaele gemaakt. Om dit te re aliseren, wordt de noordzijde van de Torenweg opgebroken. Het verkeer moet dan gebruik maken van één rijstrook. Hoe komt u tijdens de werk zaamheden in de Dauwenda elselaan en omgeving? Tot ongeveer 15 oktober is de Dauwendaelselaan nog afgeslo ten voor al het verkeer. Automobilisten die tijdens deze periode Dauwendaele in of uit willen, kunnen dit doen via de Vrijlandstraat. Fietsers kunnen gebruik maken van de Vrij landstraat of het fietspad langs de Overloper. De huizen aan de Torenweg en de Dauwendaelselaan zijn tij dens de werkzaamheden overi gens gewoon bereikbaar. Op de Schroeweg en Torenweg staan borden, die automobilisten op de verkeershinder attenderen. Hoe bereikt u bedrijventerrein Mortiere? Bedrijventerrein Mortiere is tij dens de werkzaamheden nor maal geopend. Verkeer dat van af de Torenweg komt, kan via de nieuw gemaakte rotonde het be drijventerrein bereiken. Fietsers op de Torenweg In de tweede fase van de werk zaamheden (27 september t/m 15 oktober) wordt een gedeelte van het tweezijdige fietspad ten noorden van de Torenweg enke le dagen opgebroken, inclusief de toegang tot de Dauwendael selaan. Fietsers kunnen het grootste ge deelte van de tijd echter gewoon over het fietspad rijden. Wel zul len zij soms een stukje door de "zandbak" moeten lopen. Meer groen op de Torenweg Om ruimte te maken voor de ro tonde en de schanskorven heeft de gemeente 21 iepen en één es aan de Torenweg gekapt. In plaats van de iepen plant de ge meente 72 nieuwe essen aan. Dit gebeurt op 16 maart 2005 tij dens de viering van de Nationale Boomfeestdag. Iedere donderdagavond zit een wethouder of de burgemeester achter de computer om te chat ten met inwoners van de ge meente. De chatsessies maken het inwoners van de gemeente gemakkelijk om van gedachten te wisselen met hun bestuurders. Snel en simpel. Het is een aan vulling op het persoonlijke spreekuur, elke week op dins dagmiddag. De chatsessies zijn ook te volgen zonder dat je mee doet. Via de knop 'archief kun je de vorige chatsessies terugle zen. Je vindt de chatbox op www.middelburg.nl: via de ho mepage klik je er direct naar toe. De volgende chatsessie is op donderdag 30 september van 19.00 tot 20.00 uur. Wethouder Hannie Kool-Blokland geeft dan graag antwoord op uw vragen. Een deel van het riool in de Nieuwstraat is in slechte staat. Daarom wordt er op maandag 4 oktober een kous van kunststof in de buis tussen Nieuwstraat 38 en de Londensekaai aange bracht. Het werk duurt twee da gen. Ook het riool tussen het ge maal aan de Statenlaan en de Vrijlandstraat is onder de maat. Aan deze buis wordt op woens dag 6 en donderdag 7 oktober gewerkt. U wordt verzocht om de parkeervakken in de Vrij landstraat bij huisnummer 2 tot en met 12 tijdens de werkzaam heden niet te gebruiken. De aan nemer gebruikt de vakken voor de opslag van materialen. Voor meer informatie over de werk zaamheden kunt u bellen met Joost Gabrielse, telefoon 67 53 33. Nog dit jaar wordt de ingang aan de zuidzijde van het stads kantoor omgebouwd tot een volwaardige ingang voor ge handicapten. Dat hebben ge meente Middelburg en de werk groep gehandicapten Walche ren vorige week afgesproken. Voor mensen die slecht ter been zijn en sommige gehandicapten is de hoofdingang, een helling- baan naar de eerste verdieping, een moeilijk te nemen hindernis. Met de komst volwaardige in gang is het stadskantoor ook voor gehandicapten goed toe gankelijk. Het Centrum voor Werk en Inko men (CWI) houdt zaterdag 2 okto ber een grote banenmarkt in het gebouw aan de Sint Sebastiaan- straat. Van 10.00 tot 15.00 uur kunnen werkzoekenden hier te recht om te neuzen in een groot aanbod aan vacatures. Verder zijn er workshops solliciteren en bie den medewerkers van het CWI zich aan om sollicitatiebrieven en cv's te bekijken en tips te geven. Het duikteam van Sam Joosse en Jarien Schipper van de Stadsge westelijke Brandweer strijdt zater dag 2 oktober om de ereprijzen tij dens de landelijke finale van de brandweerduikploegen. Het wordt een thuiswedstrijd, want die fina les worden in Middelburg gehou den. De brandweerlieden uit Middelburg en Vlissingen nemen het op tegen Tholen, Brielle, Spij- kenisse, Wageningen, Vianen, Loenen aan de Vecht, Gorkum en Zaanstad. Ook in oktober komen de raadscommissies bij elkaar om te vergaderen. De commissie Maatschappelijke Zaken vergadert op woensdag 6 oktober. De leden van de com missie Ruimte komen op maan dag 11 oktober bijeen. De verga dering van de commissie Alge meen Bestuur staat gepland voor dinsdag 12 oktober. De commissie Programmabegro ting is opgeheven. De program ma's worden vanaf nu in de vak commissies besproken. De vergadering van de Middel burgse gemeenteraad staat voor maandag 18 oktober op de agenda. Alle bijeenkomsten be ginnen om 19.30 uur in de raads zaal van het stadskantoor. U bent van harte welkom om de vergaderingen bij te wonen. De ingang van de raadzaal is op de begane grond, aan de oostkant van het gebouw. (foto: Gemeente Middelburg/Mieke Wijnen) Moeder en dochter genieten van het uitzicht vanuit Parkstate. Afge lopen zaterdag namen ongeveer 2500 belangstellenden een kijkje in het nieuwe gebouw in de Magistraatwijk. In deze eerste Middelburg se woonservicezone worden wonen, winkelen en zorg gecombi neerd. Op een informatiemarkt konden de bezoekers alvast kenn maken met de winkeliers en organisaties in de wijk. De oplever van het complex staat gepland voor einde 2004.

de Faam | 2004 | | pagina 5