Wat doet de SCHUURVERKOOP zaterdag 2 oktober a.s. Dierenfarm 9.00 - 14.00 UUR "Goblin Farm" Uw Hobby, Onze Specialiteit. HONDEGEMSWEG 27 - GRIJPSKERKE in onze nieuwe verkoop- en opslaglocatie: ONZE BEKENDE OLIEBOLLEN en BOLUSSEN! Vrijwilligers voor Het Eethuis in Middelburg Wanneer? Informatie en aanmelden: Elzenoord Kelderweg 1 Meliskerke 0118-591781 0118-595950 Huisdieren uitvaartcentrum 4 i f i Kom op 2 en 3 oktober naar de Open Dagen in het Asiel f: ~-U >e beste plek voor het vinden van werk is nog altijd jobTrack.nl OJ°bTrack.nl °emetvv Wat is er allemaal te koop? TEVEEL OM OP TE NOEMEN! KOMT U MAAR EENS IN ONZE NIEUWE SCHUUR KIJKEN De opbrengst is tbv: het zorgcentrum in Pasareni (Roemenië) Speciale aanbieding: Woensdag 29 september 2004 De Faam fife 19 Een vertrouwd logeeradres voor hond en kat De Aquarium en Vijverkenners Bubbels BV, voltweg 25, 4631 SR Hoogerheide, Tel: 0164-612810, geopend: ma-woe 13,00 -17.30 uur, do 13.00 lol 20.00 vrij: 9.00 - 16.30 uur, zat.9.00-16.00 uur e-mail: post@bubbelsbv .nl internet site: www.bubbelsbv.nl L 11L; Maak kennis met de leukste dieren van de wereld! 0p 2 en 3 oktober organiseert de Dierenbescherming alweer voor de vijftiende keer de open dagen in het asiel. Op die dagen kan iedereen een kijkje komen nemen achter de schermen van het asiel. Kom ook, en zie hoeveel werk er verzet wordt door de vele honderden vrijwilligers. En wie weet... vindt u het huisdier van uw dromen! en keihard nodig zijn. Nog steeds worden huisdieren met het grootste gemak afgedankt door hun eigenaren. Vooral in de buurt van de zomerva kantie, als mensen er achter komen dat ze geen opvang geregeld hebben Tijdens de open dagen kunt u zien dat de tijdelijke asielzoekers liefdevol wor den opgevangen en uitstekend worden verzorgd. Dat ze alle noodzakelijke medische verzorging krijgen en dat er op allerlei manieren wordt geprobeerd om een nieuw tehuis voor al deze die ren te vinden. U treft er in ieder geval talloze mooie en lieve honden aan en katten in heel veel soorten en maten! Bekijk ze eens van dichtbij en ziet u een leuke nieuwe huisgenoot, reserveer die dan bij het asiel. Overweeg vervol gens op uw gemak alle voors en tegens van het in huis halen van dit specifieke dier en vraag u af: 'Is dit hét dier voor mij?' Pas als het antwoord een volmon dig "ja" kan zijn, kunt u de noodzake lijke vervolgstappen nemen. Dumpen... Het asielwerk in Nederland is van levensbelang voor de 70.000 honden en katten die jaarlijks letterlijk en figuurlijk op straat komen te staan. Ieder jaar blijkt wel weer dat de asiel- De Dierenbescherming en de asielen nodigen u uit om in het weekend voor Werelddierendag een kijkje te komen nemen achter de schermen van één van de deelnemende asielen. Dus noteer 2 en 3 oktober in uw agenda! Op de homepage van www.dierenbescherming.nl vindt u een lijst van deelnemende asielen en hun openingstijden. en nergens meer terecht kunnen. Veelal wordt dan gekozen voor de sim pelste uitweg: op straat dumpen. Populaire dumpmethodes zijn nog altijd het achterlaten van een hond in het bos, het uit de auto zetten of gewoon de kat in een doos voor het asiel achterlaten. Ondoordachte aanschaf Het aantal dieren waarvan afstand wordt gedaan in de dierenasielen stijgt. Dat constateert de Dierenbescherming naar aanleiding van de asielcijfers over het jaar 2003. Terwijl het totale aantal honden en katten dat vorig jaar in de asielen is binnengekomen iets gedaald is ten opzichte van 2002 (70.720 tegenover 75.004 in 2002), neemt het aantal dieren waarvan afstand wordt gedaan door de eigenaar relatief toe met zo'n 3 procent. Met name het aan tal katten dat in de asielen terechtkomt is erg groot. Volgens de Dieren bescherming duidt dit op het feit dat mensen nog steeds ondoordacht een huisdier aanschaffen. Ook brengen mensen hun dieren naar het asiel met de meest uiteenlopende smoezen: van een spontaan opgekomen allergie voor het dier tot en met dat het dier "toch niet bij het nieuwe bankstel paste"! Huisdieren lijken niets meer te zijn dan wegwerpartikelen. In totaal gaat het in 2003 om maar liefst 7.632 honden en 10.348 katten die bij nader inzien "niet blijken te voldoen". De Dierenbescherming streeft naar een diervriendelijke samenleving. Ze komt op voor alle dieren. Ze redt dieren in nood, vangt ze op en zorgt voor een nieuw tehuis. Maar ze geeft ook eerlijke voorlichting, onder meer over het verantwoord houden van huisdieren of over de bio-industrie. Bij overheid en politiek is ze pleitbezorger van diervriendelijke wetgeving. Haar inspectiedienst ziet toe op naleving van de wet en treedt op tegen mishandeling en verwaarlozing. -3T- -7"~" ■IBM VU' ~rc^T Kansen genoeg. Mis de jouwe niet. Gewijzigde openingstijden dinsdag 9.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 17.00 uur woensdag t/m vrijdag van 14.00 - 17.00 uur zaterdagmorgen van 9.30 - 12.00 uur mEE MEE Zeeland Ondersteuning bij leven met een beperking MEE Zeeland is op zoek naar Het Eethuis is een activiteit voor mensen met een licht verstandelijke handicap. Het wordt wekelijks bezocht door ongeveer 25 mensen. De bezoekers vinden het leuk om samen koffie te drinken, te eten. spelletjes te doen. creatief bezig te zijn of zomaar wat te praten. Als vrijwilliger helpt u bij het bereiden van de maaltijd en bij een verdere gezellige invulling van de avond. Vrijwilligers ontvangen een reiskostenvergoeding en profes sionele begeleiding. MEE Zeeland heeft eethuizen in Goes. Zierikzee. Sint-Jansteen en Middelburg. In overleg 1 of 2x per maand op donderdagavond van 16.45 tot 21.00 uur. MEE Zeeland. Gerard Oosterling Postbus 174. 4530 AD Middelburg Tel. (0118) 615051 e-mail: g.oosterling@meezeeland.nl www.meezeeland.nl

de Faam | 2004 | | pagina 18