Provinciaal bestuur Provincie Zeeland Waarover nemen Provinciale Staten besluiten op 7 en 8 oktober a.s.? In beroep Officiële Mededelingen Met reuma willen je gewrichten vaak niet wat jij wilt. i op de 10 mensen heeft daar last van, van kleuter tot oudere. Voor hen is er het Reumafonds. Verkeer en Vervoer Verkeersmaatregelen Provinciale Staten 1. over het landschap en de ruimtelijke kwaliteit; 2. over de welvaart en de economische kwaliteit; 3. over de volgende stap in de voorbereiding van een besluit om wel of niet een container- terminal aan te leggen. W:'È:éMÊÊ, fMM. i Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen tevens bij de voorzieningenrechter te Middelburg, om een voorlopige voorziening vragen. Milieu Ontwerp-bodem- saneringsprogramma 2005-2009 Ontwerp-vergunning bemaling bouwput Opjager Brigdamse- weg Middelburg Woensdag 29 september 2004 De Faam 15 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 40/2004 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Abdij Provinciale Staten, Gedeputeerde Staten en de Commissaris van de Koningin geven samen én apart gestalte aan het provinciaal be stuur van Zeeland. Het lijkt alsof inwoners niet dage lijks met het provinciaal bestuur van doen hebben, maar schijn bedriegt. Automobilisten en (brom)fietsers rijden over provin ciale wegen. De provincie beslist waar bedrijven zich kunnen vesti gen en volgens welke milieuver gunningen ze moeten werken. Het fiets/voetveer tussen Vlis- singen en Breskens wordt onder houden door boten van de provin cie; de exploitatie is in handen van een particulier bedrijf. Door middel van subsidies is de provincie bij tal van andere zaken betrokken. Het provinciaal bestuur is verant woordelijk voor al die zaken en kan daarop ook worden aange sproken. Drie in één In welke gevallen Provinciale Staten, Gedeputeerde Staten en de Commissaris van de Koningin samen optrekken en in welke gevallen apart is te lezen in de brochure "Provinciaal bestuur - Drie in één". Hierin wordt duidelijk gemaakt hoe vaak er verkiezin gen zijn, hoeveel statenleden mm Zeeland heeft en welke rechten en plichten ze hebben. Het voor bereidende werk voor de maan delijkse vergadering van Provinciale Staten vindt plaats in commissievergaderingen, die naar onderwerp zijn ingedeeld en waar alle politieke partijen in ver tegenwoordigd zijn. Gedeputeerde Staten vormen het dagelijks bestuur van de provin cie. Hoe het college tot stand komt wordt in de brochure beschreven, evenals het pro gramma 2003-2007 "Alle zeilen bij" met de speerpunten en de bij behorende financiële middelen. De Commissaris van de Koningin is verantwoordelijk voor openba re orde en veiligheid. Hij is betrokken bij burgemeesterbe noemingen en hij is voorzitter van zowel Provinciale als Gedeputeerde Staten. Bovendien vormt hij samen met de fractie voorzitters uit Provinciale Staten en de griffier het presidium. Het presidium bepaalt onder meer wanneer voorstellen van Gedeputeerde Staten op de agenda van Provinciale Staten komen. Behalve de commissaris zijn ook de griffier en de provinciesecreta ris bij elke statenvergadering aan wezig. Hun andere werkzaamheden staan eveneens in de brochure vermeld. De brochure is aan te vragen bij het informatiecentrum van de provincie, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middel burg, telefoon 0118-631400, e-mailadres infocentrum@zeeland.nl. Met ingang van 4 oktober zijn de openingstijden op werkdagen van 9.30 tot 16.30 uur. Woensdag 6 oktober zijn er twee openbare zittingen van de hoorcom- missie bestemmingsplannen in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Om 9.15 uur komt het bestemmingsplan "Bedrijventerreinen Zierikzee" aan de orde. Van Leeuwen advocaten wordt gehoord namens de heer A.M.P. van Velzen, AW Beheer bv uit Middelburg. De Stichting Monumenten Schouwen-Duiveland en Thesaurie uit Renesse en Projectontwikkeling b.v. uit Bergen op Zoom zijn eveneens uitgenodigd op de zitting te ver schijnen. Zoals gebruikelijk is het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Schouwen-Duiveland uitgenodigd voor de zitting voor een reactie en overleg. Om 10.00 uur wordt gesproken over het "Bedrijventerrein Nieuwvlief Natuurbeschermingsvereniging 't Duumpje West Zeeuws-Vlaanderen uit Oostburg en belangengroep BBNG uit Nieuwvliet zijn uitgenodigd hun bezwaren nader toe te lichten en vragen te beantwoorden. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Sluis is uitgeno digd om te reageren en te overleggen. Verkeersmaatregelen op de nieuwe weg Vlissingen- Koudekerke (S14) en de rondweg Koudekerke (S15), thans de N288 Gedeputeerde Staten van Zee land hebben in verband met de aanleg van de verbindingsweg Vlissingen-Koudekerke en de rondweg Koudekerke, de volgen de verkeersmaatregelen vastge steld: a. aanwijzing voorrangsweg: door plaatsing van borden BI wordt de verbindingsweg tus sen Vlissingen en Koudekerke en de rondweg Koudekerke, ongeveer van km. 1.300 tot km. 5.000 aangewezen als voorrangsweg; b. sluiting voor langzaam ver keer: door plaatsing van bor den C9 worden de voornoem de wegen gesloten voor het langzame verkeer; c. instelling inhaalverbod: door het aanbrengen van een (dub bele) doorgetrokken as- streep wordt het inhalen tus sen km. 1.400 en km. 5.000 verboden; d. aanduiding rotonde: door plaatsing van borden Dl wor den de kruispunten met respec tievelijk met de Jacoba van Beierenweg, de Middelburgse straat, de Braamweg, en de Koudekerkseweg aangeduid als rotonde met verplichte rij richting; e. regeling voorrang: door plaatsing van borden B6 wordt de voorrang ter plaatse van de voornoemde rotondes geregeld, zodanig dat het ver keer op de rotonde voorrang heeft; f. aanduiding (brom-)fietspa- den: door plaatsing van bor den G12a, worden de paden rond de rotonde Braamweg, en het verbindingspad van de Middelburgsestraat, ten zuiden van de rotonde, aangeduid als verplicht fiets-/bromfietspad. Het betreffende verkeersbesluit ligt vanaf 1 oktober tot en met 12 november 2004 ter inzage bij de Directie Infrastructuur en Vervoer te Middelburg, Abdij 6, kamer B 3.06 en bij de ge meente Vlissingen, Stadhuisplein 2, Burgerzaken, loket 2000, af deling Ontwikkeling, op werk dagen van 9-16 uur en desge vraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantoor uren, een mondelinge toelichting of kopieen van ter inzage geleg de stukken, kunt u zich wenden tot de heer J. Luitwieler, tel. 0118-631028. Belanghebbenden kunnen tot en met 12 november 2004 tegen dit verkeersbesluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Ge deputeerde Staten van Zeeland, Postbus 524, 4330 AM Middel burg. ■■■■■■■■■Zeeland De visie van Gedeputeerde Staten over die vraagstukken is in drie, onderling samenhangen de, nota's verwoord. Provinciale Staten zullen tijdens de vergade ringen van 7 en 8 oktober a.s. de kaders stellen ten aanzien van het beleid inzake de Wester- schelde Container Terminal (WCT), het Provinciaal sociaal- economisch beleidsplan (PSEB) en het Omgevingsplan Zeeland. Voortgang WCT (7 oktober op de agenda van PS) In de afgelopen periode is een aantal onderzoeken uitgevoerd om inzicht te krijgen in de moge lijke voortgang van het WCT pro ject en welk scenario daarbij gevolgd dient te worden. Op basis van de resultaten heeft de heer Ten Thij (adviseur) een advies voor de verdere voort gang van het WCT dossier opge steld. Uit de studies blijkt dat het oor spronkelijke initiatief met een Het ontwerp-bodemsaneringspro- gramma 2005-2009 van de pro vincie Zeeland, ligt vanaf 1 okto ber tot en met 1 november 2004 voor een ieder ter inzage. Het programma is opgesteld in het kader van de Wet bodem bescherming. Het programma heeft behalve op de aanpak van voormalige gas- Nieuws kade van 2600 meter met grote waarschijnlijkheid tot significante effecten leidt die met name voor de specifieke duinvorming niet gecompenseerd kunnen worden. De Europese Habitatrichtlijnen geven namelijk aan dat hetgeen er in dit specifieke gebied ver dwijnt elders in hetzelfde gebied dient terug te keren. Deze veelbetekenende gevolgen kunnen naar verwachting vermin derd dan wel achterwege blijven door een andere vormgeving van de terminal. Voorgesteld wordt nu om de kade in te korten tot een lengte van ca. 2 kilometer. Deze kade wordt in één keer aan gelegd en kan later niet alsnog worden uitgebreid. Onderzoeken hebben uitgewezen dat deze kade ongeveer 1100 directe arbeidsplaatsen oplevert en dat het openbare belang aan zienlijk is. Provinciale Staten wordt ge vraagd om in te stemmen met de uitwerking van een WCT en een compensatieplan voor de gevol gen van het aanleggen van een verkorte zeekade. Hierbij worden twee alternatieven (eenzijdige- en tweezijdige inkorting van de kade) middels een Milieu Effect Rapportage uitgewerkt. De gevol gen die zich hierbij zouden kun nen voordoen, dienen tot een minimum beperkt te worden. Ook wordt aan Provinciale Staten gevraagd in te stemmen met een maatschappelijke kosten-baten analyse, waarin de voor- en na delen van de investeringen in een containerterminal worden uitge werkt. fabrieksterreinen en water bodems met name betrekking op (mogelijk) verontreinigde locaties in het landelijke gebied. In het programma zijn de ambi ties en de toetsbare prestaties van de provincie op bodemge- bied voor de periode 2005-2009 opgenomen. Het ontwerp-programma ligt ter inzage in de Zeeuwse gemeente huizen, de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg, de openbare bibliot heken in Axel, Borsele, Goes, Hulst, Kapelle, Oostburg, Sas van Gent, Terneuzen, Tholen, Vlissin gen, Zierikzee en bij de Directie Ruimte, Milieu en Water van de provincie Zeeland, Het Groene Woud 1 te Middelburg. Een ieder kan van 1 oktober tot en met 1 november 2004 ge motiveerde schriftelijke bezwaren tegen het ontwerp programma indienen bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, post bus 165, 4330 AD Middelburg. Gedeputeerde Staten zullen daar na het definitieve bodemsane- Concreet betekent dit dat er op 7 oktober nog geen besluit over het wel of niet doorgaan van de WCT wordt genomen. Beslispuntennotitie provinciaal sociaal-economisch beleids plan 2005-2008 Deze beslispuntennotitie gaat allereerst uit van een beleids periode van 2005 tot 2008, waarbij wordt ingegaan op de ontwikkelingsmogelijkheden van de Zeeuwse economie op middel lange en lange termijn. Het twee sporenbeleid blijft een belangrijk uitgangspunt. Dit houdt in dat enerzijds de economische activi teiten van havens en industrie worden versterkt en anderzijds de groen-blauwe oase wordt ver sterkt. Provinciale Staten worden ver zocht in te stemmen met de voorgestelde beleidsperiode en met de voorgelegde koers waarin het accent ligt op dynamiek en groei. Kaderstelling Omgevingsplan Zeeland De discussienota "Koersen voor onze omgeving", die in april door Gedeputeerde Staten werd vast gesteld, is de eerste inhoudelijke stap richting het Omgevingsplan Zeeland. In deze nota stonden gestructu reerde stellingen en varianten op het gebied van ruimte, milieu en water in Zeeland. Met deze informatie als uitgangs punt zijn de leden van Provinciale Staten in drie regionale bijeen komsten met vertegenwoordigers van gemeenteraden en belangen organisaties in discussie gegaan. Het ontwerp-besluit dat aan Provinciale Staten in de vergade ring van 8 oktober wordt voorge legd, omvat drie uitgangspunten: - kiezen voor een insteek van economisch beleid gericht op dynamiek; - vasthouden aan het uitgangs punt van een gematigde bevol kingsgroei; - een stevige inzet voor het ver sterken van de Zeeuwse om gevingskwaliteiten. Vergadering van Provinciale Staten De vergaderingen van 7 en 8 oktober in de Statenzaal van het Abdijcomplex te Middelburg zijn openbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom om op de publieke tribune de debatten bij te wonen. De Statenvergaderingen zijn ook te beluisteren via de kabel op fre quentie fm 91.0. Datum: do 7 oktober Aanvang: 10.00 uur Locatie: Statenzaal, Abdij 10 te Middelburg Voorz.: drs. W.T. van Gelder Griffier: drs. B.L. Allewijn statengriffier@zeeland.nl Agenda: Voortgang WCT dossier. De agenda voor de vergadering van 8 oktober treft u in het Abdij- Nieuws van volgende week aan. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provin ciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de website: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg ringsprogramma 2005-2009 vaststellen. Het ontwerp-programma kan wor den aangevraagd bij het provin ciaal informatiecentrum, Nieuwe Burg 42, Middelburg (tel. 0118- 631400). Voor mondelinge toelichting kunt u zich wenden tot de heer W. Jonkers (tel. 0118-631708) of de heer E. Janse (tel. 0118- 631737). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag ont vangen van Evides Waterbedrijf b.v. te Rotterdam, om een ver gunning Grondwaterwet voor het onttrekken van grondwater ten behoeve van het bouwen van een Opjager nabij de Brigdamse- weg te Middelburg. Gedeputeer de Staten willen de vergunning verlenen met voorschriften ter bescherming van de bij het grondwaterbeheer betrokken be langen. De ontwerp-vergunning ligt van 30 september tot en met 27 ok tober 2004 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en desgevraagd buiten kan tooruren en bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afd. vergunningen en hand having, Kanaalweg 3, op werk dagen van 8-12 en 13-16.30 uur en (na telefonische afspraak 0118-675287) op donderdag avond van 18-20 uur. Daarna, tot- het einde van de beroepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 27 ok tober 2004 schriftelijke beden kingen tegen de ontwerp-vergun ning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 20 oktober 2004 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning. Bij de gedachtenwisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kun nen mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kun nen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot E.J. Lere (tel. 0118- 631189). I

de Faam | 2004 | | pagina 14