Agressie met een positieve lading Piet Brakman gaat terug naar eenvoud Film by the Sea gaat door Beats op je fiets in 't Beest CINE CITY VLISSINGEN SCHUTTERSHOF MIDDELBURG PODIUM 'T BEEST Amnesty speelt voorstelling Lezing Dolf de Vries over reizen Monumenten strijden op het Veerse Meer Wijngaard houdt open dagen Ellis In Glamourland Collateral Door In The Floor K3 Dodge Ball Stille Nacht The Punisher White Chicks Cool The Village The Terminal The Bourne Supremacy Garfield Nederlands gesproken Paniek Op De Prairie Nederlands gesproken Sneak Moviezone: Dans, Groz ny, Dans Le Tango des Rashevski En la Ciudad Kindermatinee: De Klei ne lisbeer House of Sand and Fog Shara DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG DINSDAG WOENSDAG Liefhebbers Begrip Woensdag 29 september 2004 De Faam 11 Première Dagelijks 13.45, 16.15, 19.00 en 21.45 uur. Ellis (Linda de Mol) besluit mee te doen aan de cursus 'Hoe trouw ik een miljonair'. Ze wordt overladen met kleding en overdonderd door liefde. Uit eindelijk moet ze kiezen, wordt het rijkdom, stabiliteit of pas sie? Première Dagelijks 13.45. 16.15, 19.00 en 21.45 uur. Taxichauffeur Max (Jamie Foxx) is op het verkeerde mo ment op de verkeerde plaats. Huurmoordenaar Vincent (Tom Cruise) neemt de taxi van Max over. Dan dreigt Max opeens collateral damage te worden. Dinsdag 19.00 uur. Het verhaal belicht een zomer uit het leven van de beroemde kinderboekenschrijver Ted Co le en zijn mooie vrouw Marion. Hun ooit geweldige huwelijk is nu getekend door tragiek. Dagelijks 13.45, 16.15 uur. In het droomhuis van de meis jes van K3 ligt een medaillon verstop waar een geest in zit verscholen met een toverkracht. Gazpacho. een superboef zal er alles aan doen om het medail lon in zijn bezit te krijgen. Dagelijks 13.45, 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Een plaatselijke gymnastiek zaal wordt bedreigd met slui ting. Tegenstanders kunnen dit voorkomen door een wedstrijd dodgeball te winnen. Donderdag, zaterdag, zondag, dinsdag, woensdag 13.45, 21.45 uur. Vrijdag 21.45 uur. Maandag 13.45 uur. Elke keer als het Nederlands elftal speelt, slaat een seriever krachter toe in een duister, mistig bos in een niet nader be noemde studentenstad. Dagelijks 21.45 uur. Zaterdag nacht 24.15 uur. Special agent Frank Castle neemt het recht in eigen handen en start een vernietigende oor log tegen gevaarlijke crimine len. Dagelijks 13.45, 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Marcus en Kevon Copeland, twee Afro Amerikaanse FBI agenten, hebben een speciale opdracht. Ze moeten de zusjes Wilton beschermen tegen een kidnapping tijdens een korte reis. Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woens dag 16.15 uur. Na een mislukte overval wor den Abdel en zijn vrienden op gepakt. Ze worden veroordeeld tot anderhalfjaar heropvoeding in de harde Glen Mills inrich ting. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag maandag en woensdag 19.00 uur. De kwade en onheilspellende kracht van de vreemde wezens buiten het dorp is zo afschrik wekkend dat niemand het dorp durft te verlaten of het bos in durft te gaan. Iemand die het dorp verlaat, verandert daarmee de toekomst. Dagelijks 13.45, 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Victor Navorski (Tom Hanks) strandt bij de douane tijdens zijn reis naar New York. Zijn paspoort blijkt niet meer geldig en zonder visum mag hij Ame rika niet in. Dagelijks 16.15, 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Matt Damon keert terug als Ja mes Bourne die ons terugvoert naar de duistere wereld van de beroepsmoordenaar. Steeds weer wordt hij geconfronteerd met pijnlijke flitsen uit zijn vo rige leven. Dagelijks 16.15 uur. Garfield heeft alles goed voor elkaar, maar dat verandert als zijn baasje Jon besluit óm de hond Odie in huis te halen. Dagelijks 16.15 uur. Op een ranch in het Wilde Westen zijn de dieren bang dat ze aan de plaatselijke vleesfa- briek verkocht worden. Ze sme den een plan om de ranch te redden van de ondergang. Maandag 22.00 uur. Verrassingsfilm voor de lief hebber. Donderdag 20.00 uur. 'Wie licht en prachtig danst, schenkt anderen en zichzelf vreugde'. Een credo uit de puinhopen van Grozny, de hoofdstad van Tsjetsjenië. Vrijdag 19.30 uur. Zaterdag 22.00 uur. Zondag en dinsdag 20.00 uur. Als Rosa, de grootmoeder van dc liberale joodse familie Rashevski, sterft, wil ze begraven worden vol gens de joodse traditie. Maar hoe moet de familie dat aanpakken? Vrijdag 22.00 uur. Zaterdag 19.30 uur. Maandag en woens dag 20.00 uur. Acht dertigers, mannen en vrouwen, vormen in Barcelona een hechte vriendenclub. Maar hoe goed kennen ze elkaar ei genlijk? Een gevoelige film over vriendschap. Woensdag 14.00 uur. Vrolijke animatiefilm geba seerd op de avonturen van Lars, de kleine IJsbeer. Woensdag en donderdag 20.30 uur. Massoud Amir Behrani, een vluchteling uit Iran. kan voor weinig geld een prachtig huis kopen in de VS. De koop wordt de grootste vergissing van zijn leven. Dinsdag en woensdag 20.30 uur. Kei, één van de zoons van de familie Aso verdwijnt tijdens het jaarlijkse Jizo Festival. Sun, de andere helft van de tweeling kan zijn broer niet vergeten en werkt aan een levensgroot por tret van zijn overleden broer. GOES - Amnesty-theater- groep Nieuwe Waterweg speelt op 9 oktober in het Buys Ballot College aan de Bergweg 4 in Goes de voorstelling De Dag dat mijn Broer niet Thuis kwam. Middelburg, Stadsschouw burg, Cabarestafette. 'Da's drie voor de prijs van één!'. 20.00 uur. Middelburg, Koorkerk, miniconcert, Nel van den Broekc en Jos Vogel. 15.00-15.30 uur. Goes, 't Beest. Rude Rich The High Notes Venus Hill, 21.00 uur. Middelburg, Stadsschouwburg, The 5 Gre at Guitars, 'Duizend en één snaren', 20.00 uur. Vlissin- gen, café Groen Licht, Big Chief Sugar The Dockers, 20.30 uur. Goes, 't Beest. Beats Op Je Fiets Crew, 21.00 uur. Middelburg, Stadsschouw burg. Schudden tot het sneeuwt, muzikale voorstel ling, 14.00 uur. Goes, De Mythe, Alkemadc Bloe men, 'HybrisHydrolisH', 20.00 uur. Meliskerke, café La Soie, dwarsfluit ensemble o.l.v. Trudy Gunst, 14.00- 17.00 uur. Kruiningen, Ons Dorpshuis, Piet Brakman, 'De Pad op Zeven', 20.00 uur. Kapelle, De Vroone. mu ziekvereniging Ons Genoe gen, muzikale avond, 19.30 uur. Vlissingen, Dc Piek, Utrecht Speelt Uit, POP voor NOP actie, 21.30 uur. Veere, Grote Kerk, muziektheater van Rob Maaskant, klanken speelplaats, 14.00-16.00 uur. Veere, Grote Kerk, Schots- Zeeuws cultureel festival, vanaf 12.00 uur. Vlissingen, Sint Jacobskerk, ensemble Vocaviata, concert, 15.00 uur. Veere, Grote Kerk, muziektheater van Rob Maaskant, klankcn- spcclplaats, 14.00-16.00 uur. Middelburg, Stadsschouw burg, Jeroen van Merwijk. Tk ben blij dat ik mezelf niet ben', 20.00 uur. Vlissingen, café Popeye, Co pycat, 22.30 uur. Westka- pclle, De Hooizolder, The Sketnicks, voorronde Hooi!Koorts, 20.00 uur. HEINKENSZAND - Borsele Cul tureel heeft reisschrijver Dolf dc Vries gestrikt voor een lezing. De auteur van de bekende 'In een Rugzak-reeks' is vrijdag 8 oktober in De Stenge in Heinkenszand. Dolf de Vries is toneelspeler, schrij ver. reiziger, cabaretier, regisseur en acteur. Als televisieacteur verkreeg hij landelijke bekendheid met hoofd rollen in de senes Dossier Verhuist en Onderweg naar morgen. Als reizi ger reist hij altijd op zijn eigen ma nier met een rugzak, per trein, boot. bus en fiets. Hij vennijdt de platgetre den paden en komt dus altijd thuis met een rugzak vol opwindende tips. feiten en wetenswaardigheden. Zijn laatste reis heeft geleid tot hel boek Zuid Afrika in een Rugzak. Hierover zal hij vertellen en ook dia's laten zien. De lezing begint om 20.00 uur. Kaar ten kosten vijf euro, jongeren tot en met 21 jaar en 65-plussers betalen 3.50 euro. Kaarten zijn te reserveren bij het Vrijwilligershuis Borsele, 0113-311999 of zijn aan de zaal te koop. GOES - Het Goese Meer is zater dag 2 oktober het decor voor een zeilwedstrijd met platbodems. Negen varende monumenten zullen op dit kleine meer strijden om de eer. Het eerste startschot klinkt om 12.00 uur. Vorig jaar werd dc race voor het eerst georganiseerd. De lemmeraak WeerTam van de familie Snip won de wedstrijd glansrijk. Onder dc ingeschreven schepen, die variëren in lengte van acht tot achttien me ter, is een aantal tjalken en schou wen. De meeste hebben hun lig plaats in het Goese Meer en in de museumhaven aan de l loutkaai Vanwege de veiligheid zullen de schepen om beurten starten. Het startschip 'Zeearend', een houten lemmeraak. klokt de rondetijden van de zeilschepen. "Het leek mij wel een stunt om met platbodems een race op het Goese Meer te houden", vertelt initiatief nemer Henk Schuurman. "Het skütsjesilen wordt soms ook op kleine meren uitgevochten, zoals het Pikmeer, dus is het hier ook mogelijk." Het stuk is geschreven naar aan leiding van ervaringen van de palestijnen in Gaza en West- bank, maar het verhaal had zich ook ergens anders in de wereld kunnen afspelen. Het is een ver haal over mensen en hun keuzes, over oorlog en vrede, over liefde en haat, over leven "en dood, over angst en hoop. De voorstelling in het Buys Bal lot College begint om 20.00 uur De entree is gratis, maar een bij drage aan het werk van Amnesty International wordt ge waardeerd. Na afloop bestaat de mogelijkheid om een petitie te tekenen in het kader van de cam pagne Stop Geweld Tegen Vrouwen. WISSENKERKE - Wijngaard De Druivengaerde in Wissen- kerke houdt op zaterdag 2 en zondag 3 oktober een open dag. Die valt in de Nationale wijn week. De plaatselijke kunstenaar Paul Kamper heeft de wijngaard op gesierd met enkele van zijn kunstwerken. Het project heet Golven in de Wijngaard en be staat uit objecten van gepolijst roestvrij staal. Midden op de wijngaard is er een informatiepunt. Bij de in gang van de wijngaard ontvangt de bezoeker een informatiefol der met allerlei wetenswaardig heden over de wijngaard. Bo vendien zijn er wijnproeverijen. De wijngaard is op zaterdag 2 oktober van 14.00 tot 16.00 uur open en op zondag 3 oktober van 13.00 tot 17.00 uur. De wijn gaard van Lidy en Niek Reijnen is te vinden aan de Dorpsdijk 2a tegen over nummer 12 in Wis- senkerke. Voor meer informatie: www.druivengaerde.nl. The Sketnicks staan op 6 oktober in de voorronde van HooilKoorts. (foto: pr) WESTKAPELLE - Muziek maak je voor jezelf, maar ook om het aan anderen te laten horen. Optreden dus en het liefst zo vaak mogelijk. Dat is in ieder geval voor de vijf jongens van The Sketnicks (tussen de vijftien en achttien jaar) de voor naamste reden om direct mee te doen aan de derde editie van HooilKoorts. Woensdag 6 oktober staan ze dan ook met hun pretpunk tussen de rockers, rappers, street- en breakdancers in De Hooizolder in Westkapelle. "We hebben al enkele optredens gedaan, en weten dat je er alleen maar beter van wordt. Maar 't is ook wel gewoon een kick om op een podium te staan met iets van jezelf', zegt drummer Roald Jansen. Dat iets van zichzelf is voor the Sketnicks een eigen variant op de pop- of pretpunk. "Moeilijk om er een etiket op te plakken. Bij ieder nummer ontstaat er weer iets nieuws. Maar het zit wel in die punk- hoek. Het klinkt redelijk strak en agressief, maar met melodielijnen en teksten geven we er een vrolijke en positieve draai aan", legt Ro ald uit. The Sketnicks deden ook al mee aan de Kunstbende en eindigden dit jaar op een derde plaats. Muzikaal klikte het al tussen de 'skaters' Maikel (gitaar), Tim (gitaar). Hubert (bass) en Roald (drums) die al lemaal op het Buys Ballot College m Goes zitten. Zanger Niels, die samen met Roald op Toneelschool De Drang zit, kon zich makkelijk bij dc vier aansluiten. ,,Je bent pas een band als je elkaar aanvoelt en het gevoel hebt datje een bijdrage kan leveren. Vriendschap dus. We hebben wel onbe wust een taakverdeling van teksten en muziek schrijven, maar ieder nummer ontstaat pas echt als we er in de oefenruimte mee bezig zijn. Dan pas worden het echte 'Sketnicks' nummers", vertelt Roald. Na een schoolconcert, Dc Kunstbende en enkele optredens in Goes en omstreken voelen de vijl" Sketnicks zich klaar voor HooilKoorts en later dit seizoen voor InfluenZ (voorheen KiekViruS) in De Klomp in Ovezande. Ervaring opdoen en lekker muziek maken zijn de voornaamste drijfveren. Roald: "De uitdaging zit ook het zoeken naar je muzikale grenzen. Hoe kun je als band beter worden en nog directer." Als warming-up toeren The Sketnicks op zaterdag 2 oktober voor op tredens in Vlissingen, Veere. Domburg en Middelburg mee in dc HooilKoorts promotour. De eerste voorronde van HooilKoorts 111 be gint woensdag 6 oktober om 20.00 uur. Vervoer en entree zijn gratis. KRUININGEN - Zanger en conferencier Piet Brakman staat op zaterdag 2oktober met zijn nieuwe program ma De Pad op Zeven in Ons Dorpshuis in Kruiningen Al jaren is Piet Brakman een graag geziene gast in Zee land. Hij is op Walcheren en De Bevelander zeker zo po pulair als in Zeeuws Vlaan deren. Brakman zingt in het West Zeeuws Vlaams dia lect. Zijn liedjes zijn alle maal korte verhaaltjes, al dan niet met een vleugje nostal gie en met veel humor. In zijn nieuwe theaterpro gramma volgt Piet Brakman de ontwikkelingen in eigen streek. Aan de hand van lied jes en conferences maakt hij dc balans op, waarbij de hoofdlijnen details worden en de details hoofdlijnen. Met een ondertoon van 'doe maar gewoon dan doe je gek genoeg' zoekt deze trouba dour de nooduitgang terug naar de eenvoud. De voorstelling begint om 20.00 uur. Kaarten kosten een tientje en zijn verkrijg baar in het gemeentehuis in Kruiningen (publieksbalie Bachten Vaete)bij het VVV kantoor in Yerseke en even tueel nog aan de zaal. Telefonisch bestellen kan via 01 13-395326 (bureau socia le- en burgerzaken), 01 13- 571864 (VVV Yerseke) en 01 13-551552 (Jacques Boon man). Ook via de website www.po dium re i m e rs waa 1n 1 zi j n kaarten te bestellen. VLISSINGEN - De zesde editie van Film by the Sea is nog maar net achter de rug en Film by the Sea door het jaar gaat al weer van start. Door het jaar heen organi seert Film by the Sea op ie dere eerste dinsdag van de maand een avant-première van een literatuurverfil ming. De eerste filmvertoning is op dinsdag 5 oktober. Om 19.00 uur wordt dan de film Door in the Floor gedraaid. Het is de verfilming van het boek 'We duwe voor een jaar' van John Irving met in de hoofdrollen Kim Basinger en Jeff Bridges. Festival directeur Leo Hanne- wijk wilde de film graag in het programma van de zesde edi tie van Film by the Sea opne men, maar de film was niet tij dig beschikbaar vanwege dc wereldpremière op het film festival van San Sebastian af gelopen week. De film is nu wel beschikbaar en is in middels Nederlands onderti teld. "Deze geweldige verfil ming van het boek van John Irving met een verrassende hoofdrol voor Kim Basinger en Jeff Bridges willen we het publiek zeker niet onthou den", aldus festival directeur Leo Hannewijk."Een prima start van Film by the Sea door het jaar en de introductie van een nieuwe opzet van de Vrienden van het festival". Het festival kiest ook voor een andere opzet voor de Vrienden van het Festival komend sei zoen. "We willen daar meer bekendheid aangeven en dc kortingen aantrekkelijker ma ken. zodat we een grote groep vaste bezoekers van zowel Film by the Sea door het jaar als het festival aan ons binden GOES - De Amerikaanse dj The Enemy van Evol Intent is de grote naam tijdens het 'Be ats op je Fiets' feest op 2 okto ber in 't Beest in Goes. Het dance-evenement werd voor het eerst in 1996 georganiseerd. Voor de achttiende editie is dj The Enemy gestrikt, één van de grootste namen op Drum Bass-gebied van dit moment. De Amerikaanse dj maakt een tour door Europa en doet als eerste stop het kleine Goes aan. Voor de liefhebbers van muziek van breakbeat tot drum bass tot techno tot disco nouveau was er vroeger weinig te doen in Zeeland. Jongeren moesten voor feesten telkens weer afreizen naar de Randstad. Dit ondanks dat er in Goes en omstreken een aantal dj's woonden die hun sporen al ruimschoots in binncn- en buitenland hadden verdiend. Bij deze dj's en producers, Hiddden, Eye-D, Sandstorm en One Ear Bass, ontstond acht jaar geleden het idee voor 'Beats op je Fiets'. Het moest een evene ment zijn dat toegankelijk was voor iedereen. Podium 't Beest in Goes is een en kunnen voorzien van infor matie. We willen toe naar een soort Filmclub, zoals dat vroe ger werkte bij de ZVU-voor- stellingen." ideale locatie voor het feest, vin den de organisatoren. De zaal is niet te groot, maar juist iets klei ner voor een intiemere sfeer. Voor de aankleding van de zaal worden altijd talentvolle Zeeuwse kunstenaars ingescha keld die onder leiding van Vin cent Wessels van Da Vinci Vi suals aan de slag gaan. Het evenement bleek een groot succes en werd sindsdien twee keer per jaar gehouden. In middels is 'Beats op je Fiets' een waar begrip in de wereld van de alternatieve dansmuziek. Mensen komen van buiten Zee land en zelfs van buiten Neder land naar 't Beest. Het feest op 2 oktober is van 21.00 tot 02.00 uur in 't Beest aan de Beestenmarkt 3 in Goes. Entree kost vijf euro. Meer in formatie is te vinden op de web site www.beatsopjefiets.com. Grote namen in de dance-wereld draaien tijdens Beats op je Fiets in Goes, (foto: pr) Vrienden van het festival ont vangen een korting van vijftig procent bij alle voorstellingen van Film by the Sea door het jaar, een 'Grenzeloos Kijken pas' die een korting van vijftig procent geeft tijdens de zeven de editie van Film by the Sca en regelmatige toezending van de Film by the Sea nieuws brief. Daarnaast wil Film by the Sea naast de maandelijkse voorstellingen regelmatig een 'special event' organiseren, exclusief voor de Vrienden van het festival. Wie lid wil worden betaalt twintig euro per jaar. Voor meer informatie: 0118-412437 of secretariaat@filmbythe- sea.nl. De Zeeuws-Vlaamse troubadour Piet Brakman staat 2 oktober op de planken in Kruiningen. (foto: pr)

de Faam | 2004 | | pagina 10