R HÊ «ÉB F'lm over OPEN HUIS irpcicb De Splenter Trendhopper Aanslag op kerncentrale is geen fictie Andere auto nodig? Duivenvereniging viert eeuwfeest mgip- Maandmenu €23,50 schoenen Alle exposities 'atcheren voor u op fn rijtje gezet. Boogie Woogie in Westkapelle Concert tijdens sjezenwedstrijd Kerstproject van Grootkoor Gratis sporten in het zwembad Kledingbeurs Veerse Mopjes Hartpatiënten over hun ziekte Tango Al Azar start nieuw tangoseizoen Herdenking bombardement Biggekerke Wandeling voor Spaanse honden Schoonenberg hoortestdag U vindt 'm in het Zeeuws Autojournaal (voorheen ADC) Komend weekend weer in uw brievenbus Weekkrant voor Walcheren Walcheren 3 "ili Pallazzoli begint cursus voor nabestaanden kankerpatiënten BreedUit 9 Nieuws 131 Blues by the Sea Vlissingen Zeeuwse duurt dit jaar streekdracht op twee dagen festival Utrecht ZATERDAG 25 SEPTEMBER 2004 Airpack B.V. Groeneweegje 19 en 25 4301 RN Zierikzee Tel. 0111 - 415455 De nieuwe collectie schoenen en laarzen is binnen Nieuwe Burg 31 Middelburg Tel. 0118 - 628378 MIDDELBURG (naast Kwantum) [3uitenruststr. 20 0113-074010 GO ES Woonboulevard Marconistr. 23 0113-213132 Wegener hulsman-huiskranten DE 'AAM rctndccifé Vooraf gerookte zalm met aan9emaal<te garnaaltjes op een heerlijke salade Hierna ossenhaaspuntjes met stroganoffsaus en verse groentes En als dessert een heerlijke dame blanche Woensdag 15 september 2004-38/ Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 www.stefanos.nl (0118) 418 019 mm 1 H WESTKAPELLE - Mr. Boogie Woogie treedt op zaterdag 18 september vanaf 22.30 uur op in het Kasteel van Batavia in West kapelle. Mr. Boogie Woogie is Eric-Jan Overbeek, de meest bekende boogie-woogiepianist van Nederland. Tijdens een spette rende show speelt hij rhytm en blues, tijdloze muziek die al bij na honderd jaar mensen in be weging zet. De entree is gratis. R1TTHEM - De Brassbands On- da uit Ritthem en OKK uit West kapelle geven zaterdag 18 sep tember) een gezamenlijk concert in Ritthem. Het gecombineerde optreden maakt deel uit van de feestelijkheden rondom de sje zenwedstrijd die Ringrijdersvere- niging Ons Klaverblad houdt in Ritthem. Het concert vindt plaats aan de Zandweg (hoek Dorps straat). Het begint om 15.30 uur. MIDDELBURG - Het Groot koor Zeeland begint donderdag (16 september) met een nieuw kerstproject. Dirigenten Etty van der Mei en Nan van Groeningen stelden een afwisselend repertoi re samen voor de kerstuitvoering in de Nieuwekerk in Middel burg. In het Grootkoor Zeeland nemen zo'n 250 zangers en zan geressen zitting. Wie mee wil zingen, kan zich melden op zing@grootkoor.nl VLISSINGEN - In het stadsge westelijk zwembad Vrijburg wordt zondag (19 september) de eerste 'Wij brengen je in bewe- ging'-dag gehouden. Het Vrij- burgbad, Optisport Health Club en zwemsportverenigingen geven diverse demonstraties en work shops waaraan gratis kan worden meegedaan. Sportief bewegen en het (leren) zwemmen staan cen traal. De bewegingsdag begint om 9.00 uur en duurt tot 14.00 uur. VEERE - In peulerspeelzaal De Veerse Mopjes wordt donder dag 23 september een beurs met kinderkleding en speelgoed ge houden. Ook artikelen als bug gy's en traphekjes wisselen er van eigenaar. De beurs is van 14.00 tot 15.00 uur op het adres Kerkstraat 6. MIDDELBURG - Patiënten vereniging Hartezorg Midden- Zeeland houdt dinsdag 21 sep tember een praatmorgen. Hart patiënten, maar ook familie en verdere omgeving, vinden hier de mogelijkheid om ervaringen uit te wisselen. Iedereen komt zoveel mogelijk aan het woord. De ochtend begint om 10.15 uur in zaal 2 van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg, MIDDELBURG - De stichting Tango Al Azar in Middelburg begint op donderdag 23 september een nieuwe danscursus. Iedereen die zich aange trokken voelt tot het dan sen van de tango kan meedoen aan de gratis proefles. Een van de wezenlijke ken merken van het dansen van de tango is de improvisatie. Tango Al Azar begon vier jaar geleden met lessen Ar gentijnse tango. De cursus bestaat uit veertien lessen in de Kloveniersdoelen in Middelburg. De lessen zijn tussen 19,30 en 20.30 uur. Studenten krijgen vijftien procent korting op de cur sus. Inschrijving is niet 'noodza kelijk. maar wel gewenst. Informatie is verkrijgbaar via: 0118-615527. (advertenties) Om te laten zien hoe interessant techniek is! Van 13.00 lot 17.00 uur wmmm I BIGGEKERKE - Tijdens het bombardement op Big gekerke, op 17 september 1944, waren veel burger slachtoffers te betreuren. De dorpsraad houdt op vrijdag 17 september een herden king en een tentoonstelling. De herdenkingsbijeenkomst in de dorpskerk begint om 14.30 uur. Hans Vader houdt een lezing over de gebeurte nissen in het dorp, gevolgd door een korte overdenking geleid door dominee Pim Steenbergen. Gezamenlijk wandelen de deelnemers naar de begraafplaats, waar de bur gemeester van de gemeente Veere, mevrouw A. de Bruijn, samen met een paar school kinderen een krans zal leggen bij het monument. De herden king wordt afgesloten met een korte toespraak van de burge meester en een paar kinderen dragen een gedicht voor. Jos Lampert blaast de 'Last Post'. Vanaf 16.30 uur is in het dorpshuis een bijeenkomst. Ook is de tentoonstelling te bekijken, bestaande uit foto's uit cïe betreffende periode. BORSSELE - De dreiging van een terroristische aanslag op de kerncentrale van Borssele moet zeer serieus genomen worden. Dat vindt terrorisme deskundige D. Leurdijk, van het Clingendael Instituut in Den Haag. "In Nederland heerst een laconieke houding en is er een mentaliteit van eerst het kalf verdrinken en dan pas de put dempen." Afgelopen week werd duidelijk dat bij een man die verdacht wordt van het beramen van aan- KOUDEKERKE - De Galgo Rehoming Foundation uit Schore houdt zondag 3 okto ber een strandwandeling in Koudekerke. De opbrengst van de wandeling is bestemd voor de mishandelde honden in Spanje. De foundation nodigt voor de strandwandeling alle honden bezitters uit. Deelname aan de wandeling kost vijf euro. Deelnemers krijgen daarvoor ook een kop soep. De opbrengst van de wande ling gaat naar de Spaanse Gre yhounds en Galgo's. Om deze racehonden bekommert nie mand zich in Spanje. De nood daar is hoog. De wandeling begint om 1 1.00 uur bij strandpaviljoen De Zeester aan de Strandweg in Koudekerke. VLISSINGEN - Schoonen berg Hoorcomfort aan de Schutterijstraat in Vlissin- gen presenteert op woensdag 22 september de nieuwste ontwikkelingen op het ge bied van hoorcomfort. De audicien neemt gratis en vrijblijvend hoortesten af en verstrekt adviezen. De nieuwe digitale hoorsystemen vermin deren de klachten bij lastige luistersituaties. Bezoekers kunnen ook het digitale cn volautomatische hoortoeste) Senso Diva uitproberen. De hoortestdag duurt van 9.30 tot 17.00 uur. slagen in Nederland, ook een plattegrond van de kerncentrale van Borssele is gevonden. Een bewijs, meent Leurdijk, dat een aanslag op een Nederlandse kerncentrale geen fictie is. Ter roristen kiezen volgens hem niet alleen voor 'makkelijke' doelen als Schiphol. "Dat er een platte grond van Borssele is gevonden vind ik niet verrassend. Deze ter roristen proberen een zo groot mogelijke maatschappelijke el lende te veroorzaken. Daarbij is een kerncentrale in beginsel een ideaal doelwit." Van een verhoogde staat van pa raatheid is bij de Borsselsc cen trale zo op het eerste gezicht geen sprake. Wandelaars kunnen ongehinderd op de dijk, pal tegenover de centrale, kuieren en zelfs foto's van de imposante koepel maken. Een projectiel met een raketwerper vanaf die dijk schieten lijkt dan ook een eitje. ...lees verder op pagina 13... (advertentie) Mocht u hot Zeeuws Autojournaal niet hebben ontvangen bel dan 0113 274014 I VLISSINGEN - Voor de negentiende keer houdt Motorsport vereniging De Uitlaat een standmotorcross op de Boulevard in Vlissingen. Zeeuwse toppers als Rinus van de Ven, Arno Ruttinger en Caspar Ovaa verschijnen er aan de start. Maar ook internationale vedettes als Willie van Wessel, Heikki van de Berg, Jacob Barth en Patrick Roos geven acte de présence. Het spektakel trekt altijd veel bezoekers naar de Zeeuwse Schel- destad. Vorig jaar mocht de organisatie rekenen op een kleine twintigduizend toeschouwers. (Zie ook pagina 3) VLISSINGEN - Het koeren van de duiven is van alle tij den. In het hok van duivenmel ker Max Meerman in Vlissin gen wijst dan ook niets op de aanstaande feestelijkheden. Zaterdag 18 september viert de Vlissingse postduivenvere niging De Posthoorn het hon derdjarig bestaan. Na dertig jaar blijft de duiven sport favoriet bij Max Meerman. De liefde tussen hem, de duivin- nen en de doffers is nooit over gegaan. "Je ziet de jonge vogels uit het ei komen en in drie weken uitgroeien tot een échte duif', vertelt Meerman enthousiast. "En niet te vergeten de spanning van de wedvluchten. Dan zie je de duif heel hoog in de lucht vliegen en als een sperwer naar beneden duiken. Het is geweldig dat zo'n vogel over honderden kilometers feilloos de weg naar zijn eigen hok weet te vinden!". Meerman is secretaris van de ju bilerende vereniging, die op 21 augustus 1904 werd opgericht door vier duivenmelkers. "Een goede zet", vindt Meerman nog altijd: "Eén jaar later waren er al twintig leden." Dat aantal groei de in de jaren zestig uit tot 108, waarmee De Posthoorn gelijk de grootste duivenvereniging van Zeeland werd. Max Meerman is al dertig jaar duivenmelker, (foto: Ellen de Dreu) "Anno 2004 hebben we nog maar zestien leden. Veel gepen sioneerden en slechts één jeugd lid. Misschien is over tien jaar de duivensport wel helemaal ver dwenen. De jeugd heeft er geen belangstelling voor", zegt Meer man spijtig. De duivensport is volgens de se cretaris een mannenwereld met een paar fanatieke vrouwen. "Mijn dochter vindt het ook leuk. Ze helpt mij, net zoals ik vroeger mijn vader hielp". Het vliegseizoen loopt van april tot half september en heeft weke lijks vluchten. Op maandag zijn er opleervluchten voor jonge duiven en op donderdag en vrij dag zijn er wedvluchten. Het eeuwfeest wordt gevierd met een receptie op 18 septem ber. tussen 14.30 en 16.00 uur, in het clubgebouw aan de Iris laan 206 in Vlissingen. Volgen de maand volgt nog een feest en diner voor de leden. I

de Faam | 2004 | | pagina 1