Definitieve opheffing leegverkoop mmm SAROUK 14: Open monumentendag op Walcheren chatten met de wethouder Open dag op 18 september VERB0UWINGS OPRUIMING I HALVE PRIJS "De Drempel" 78 5.69 Opening sporthal Arnemuiden Herbestraten trottoirs H. de Hasestraat Oudste glas uit de Noordelijke Nederlanden ontdekt Pampers Baby dry diverse maten SCHLECKER HOME SHOPPING www.SCHLECKER.com Frïso De Klerk Elektro Vergaderingen Connexxion busdienst Seniorenraad Delta Profronde Uniek glas gevonden in Middelburg Uneto-Vni 23 Al onze bijzonder mooie tapijten Perzische en Oosterse Tapijten Speciaalzaak Friso 3 I normaal Nivea Bad 750 ml 4.39 Adidas Deopray 3.49 Nivea for Men Aftershave Balsam Persil Gel, Poeder 's-Gravenpolder, 's-Gravenstraat 47 - Middelburg, Gortstraat 60-62 - Oost-Souburg, Kanaalstraat 59 MPEG4 Player voor DivX, DivX Pro en DVD met 5.1 uitgang 0900-7777444 Kijk voor de online TV-gids op WWW.de-ffUllll.Ill KORTINGEN VAN Op de gehele verlichtingscollectie Woensdag 1 september 2004 De Faam 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie, Reacties zijn welkom! Per e-mait naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3, Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Zaterdag 11 september is het Open Monumentendag. Komt u ook een kijkje nemen? Open Monumentendag wil ieder een de gelegenheid geven kennis te maken met het culturele erf goed van de Nederlandse ste den. Tussen 10.00 en 17.00 uur openen veel monumenten hun deuren. Toegang is gratis. De opengestelde monumenten zijn herkenbaar aan de Open Mo- numentendagvlag. ledereen kan een kijkje nemen in deze gebou wen. Soms wordt er iets extra's georganiseerd, zoals een ten toonstelling of een rondleiding. Op de Open Monumentendag worden gratis rondleidingen door het Middelburgse centrum gege ven. De gids neemt u mee langs fraaie monumentenpanden en door smalle straatjes. De rondlei dingen vangen aan om 10.00, 11.45 en 13.30 uur en starten voor het stadhuis aan de Markt. Tussen de bushaltes Nieuwe Ha- (foto: Mieke Wijnen, Gemeente Middelburg) ven in Middelburg en het Bella- mypark in Vlissingen rijdt op deze dag een oldtimerbus die monu mentenbezoekers gratis vervoert. Om meer te weten te komen over de geopende monumenten op Walcheren kunt u vanaf donder dag 3 september een gratis exemplaar van de Walcherse mo numentenfolder ophalen bij de in formatiewinkel in het Stadskan toor, Kanaalweg 3. Voorafgaand aan de maandelijk se raadsvergadering zijn er com missievergaderingen. De com missie Programmabegroting is dinsdag 7 september. De leden van de commissie Maatschap pelijke Zaken komen woensdag 8 september bij elkaar. De com missie Ruimte is op maandag 13 september en Algemeen Bestuur vergadert dinsdag 14 september De gemeenteraad vergadert maandag 20 september. Alle vergaderingen beginnen om 19.30 uur in het stadskantoor aan de Kanaalweg. Connexxion Openbaar Vervoer heeft een aantal wijzigingen doorgevoerd in de dienstregeling in Zeeland. Dit in verband met bezuinigingen. Voor de gemeen te Middelburg gaat het om de buslijnen 46, 47, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 en 59. De wijzi gingen houden ingekorte trajec ten, versnelde ritten, vervallen ritten en extra ritten in. Voor actuele informatie kijkt u op www.connexxion.nl of belt u met de klantenservice op 0900 - 2666 399 (10 cent per minuut). Vorige week hebben we op deze pagina melding gemaakt van twee achterbandagen van de Seniorenraad Middelburg. Abu sievelijk stonden 17 en 29 no vember vermeld. De juiste data moeten zijn: 3 en 29 november. Zaterdag 4 september start de Deltaprofronde wederom op de Markt in Middelburg. Het peloton vertrekt om 12.00 uur. Om en na bij 17.00 uur is de finish in de A. Fokkerstraat in Goes. Meer info: www.deltaprofronde.nl. Iedere donderdagavond zit een wethouder of de burgemeester achter de computer om te chat ten. De chatsessies maken het in woners van de gemeente ge makkelijk om van gedachten te wisselen met hun bestuurders. Snel en simpel. Het is een aan vulling op het persoonlijke spreekuur, elke week op dins dagmiddag. De chatsessies zijn ook te volgen zonder dat je meedoet. Via de knop 'archief' kun je de vorige chatsessies teruglezen. Je vindt de chatbox op www.middelburg.nl: via de homepage klik je er direct naar toe. De volgende chatsessie is op donderdag 2 september van 19.00 tot 20.00 uur. Wethouder Hannie Kool-Blokland geeft dan graag antwoord op uw vragen. Het is zover: de nieuwe sport hal in Arnemuiden is klaar. Wethouder Albert de Vries opent het gebouw op donder dag 2 september om 19.00 uur. Dan wordt ook de naam van het gebouw onthuld. De eerste paal ging 4 november jongstleden de grond in. De hal is gebouwd naast de voetbal en korfbalvelden aan de Van Cittersweg. In de sporthal zijn klimrekken, ringen, touwladders, klimtoe stellen en een verrijdbare tribu ne. Je kan er basketballen, vol leyballen, zaalvoetballen, ten nissen en badmintonnen. Naast de Arnemuidse basisscholen gaan korfbalvereniging TOP, Voetbalvereniging Arnemuiden, tennisclub De Schenge en gym nastiekvereniging Excelsior van de hal gebruik maken. De sport hal heeft een NOC'NSF keur merk. Dat betekent dat er offici ële wedstrijden gespeeld mo gen worden. De vloer is van zo'n kwaliteit, dat er ook andere activiteiten mogen plaatsvinden. Er kan bij voorbeeld een rommelmarkt of optreden worden gehouden. De kantine en de vergaderruimte kan je bij elkaar trekken door het gebruik van een flexibele wand. De leerlingenploeg straatma kers (uit de regio midden Zee land) gaat 6 september 2004 beginnen met het herleggen van de trottoirs in de Huy- bregt de Hasestraat. Gestart wordt aan de kant van de Sta- tenlaan. Naar verwachting zullen de werkzaamheden twee weken in beslag nemen. Met weersin vloeden is er in het vorenstaan de geen rekening gehouden. Die kunnen eventueel vertra ging veroorzaken. Voor de werkzaamheden is het niet noodzakelijk de rijbaan af te sluiten. De overlast zal tot een minimum beperkt worden. Bewoners van deze Huybregt de Hasestraat wordt verzocht Heeft u het stadskantoor al eens van binnen bekeken? Nog niet? Kom dan naar de open dag op 18 september. Altijd in de stoel van de burge meester willen zitten? Ont dekken hoe de architect tot zijn ontwerp is gekomen? Tij dens de open dag kan het. Van 10.00 tot 16.00 uur kunt u het pand van buiten en van binnen aanschouwen. Wat is er te zien? Wat maakt de dienstverlening in het nieuwe stadskantoor nu an ders dan de werkwijze in de ou de huisvesting? Kernwoorden hierbij zijn 1-loket, vraaggericht werken en VIND. Zegt dit u wei nig? Kom dan vooral naar de open dag, want in de centrale hal krijgt u uitleg over de nieuwe dienstverlening. Daarnaast ge ven presentaties en films een in druk van het pand en de bouw. Nieuwsgierig? Kom dan naar de open dag! (foto: Mieke Wijnen, Gemeente Middelburg) U hoort vast interessante nieuw tjes over het 'schip met de vier torens'! Informatiemarkt De ruimte rondom het gebouw doet op 18 september dienst als informatiemarkt. In de marktkra men geven medewerkers en be stuurders uitleg over de acti viteiten van de gemeente. Elke afdeling is vertegenwoordigd. Moe geworden van alle indruk ken? Onder het genot van een kopje koffie en een muziekje kunt u weer nieuwe energie op doen. Voor de jongere bezoe kers is er entertainment aanwe zig. Met de fiets We raden u aan om op de open dag lopend of met de fiets naar het stadskantoor te komen. Wie van verder komt, kan de auto neerzetten in de parkeergarage onder het stadskantoor. Als de ze vol is, kunt u uw auto neer zetten op het parkeerterrein van de Vitrite aan de Herculesweg (industrieterrein Arnestein). Van af de Vitrite vindt een continu pendeldienst plaats naar het stadskantoor. We zien u graag op 18 septem ber! het huisvuil of GFT-afval op die plaats aan te bieden waar de huisvuilauto op normale wijze kan komen. Bewoners die op de scheiding van de openbare grond en hun tuin een haag of een ander soort afscheiding hebben staan, worden verzocht deze haag/afscheiding zodanig te snoeien of tijdelijk te verwijde ren. Zodat de leerlingen op nor male wijze hun werk ter plaatse van die scheiding kunnen uit voeren. Nadere informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer P. Weijmans, bereikbaar op telefoonnummer (0118) 67 53 31. Hij begeleidt, namens de gemeente, de werkzaamheden. Tijdens het archeologisch onderzoek op de plaats van de Berghuijskazerne aan de Zuid singel in Midelburg is een uniek luxe kelkglas gevonden. Het exemplaar is vrijwel zeker geblazen in de oudste 'Neder landse' glasoven die in 1581 in Middelburg gevestigd werd. Het gaat om een kleurloos kelk glas voor wijn uit de periode 1580-1600. De versiering be staat uit opgelegde witte glas draden en balusterstam waarop resten van de oorspronkelijke vergulding nog aanwezig zijn. ADC ArcheoProjecten trof het glas aan in een beerput. Zij heb ben de Rijksdienst voor het Oud heidkundig Bodemonderzoek (ROB) gevraagd de vondst nader te bestuderen. Onder de vele glazen die in Nederland zijn op gegraven, is nog niet eerder een glas gevonden dat op basis van historische en archeologische bronnen direct aan een Neder landse glasoven kon worden ge koppeld. Alleenrecht In de 16e eeuw was Antwerpen de enige stad in de Nederlanden waar glaswerk 'a la facon de Ve- Uit evenwicht door angst- en/of paniekgevoelens? "Repairing Balance" is een methode mei een andere kijk op liet omgaan met angst-, paniekgevoelens of fobieen. Voor meer informatie: www.dedrempel.nl Voor Zeeland, telefoon 0111-422581 Werkdagen van 9 t/m 12 uur Nederstraat 29 (richting Veere) Middelburg Tel. 0118-613193 Openingstijden: ma. 13.00-17.30 lid van di. t/m vrij. 9.00-17.30 za. 9.00-13.00 lid van VANAF 24 AUGUSTUS: TIJDELIJKE VERKOOP OPRIL GROTE MARKT 12 G0ES TEL 0113-227101 SCHLECKER 900 9ram4ë3T per kg: 8.22 Milk Abrikoos of Cremebad per Itr: 3.99 150 ml diverse soorten per Itr: 12.33 SENSITIVE 100 ml Fresh of Sensitive vanal Of TabS vanaf Alleen bij SCHLECKER HOME SHOPPING Minimale bestelwaarde: 15.- GRATIS THUISBEZORGD Best.Nr.: 587681 Speelt. MPEG4: MPEG4, DivX™ vanaf 3.11 (4.02, 5.03) en hoger, XviD, MPEG2: DVD en S-VCD (incl. DSVCD XSVCD). Superbit DVD, MPEG1: VCD (incl. DVCD S/XVCD) (prijs incl. wettelijke V3I1 verwijderings bijdrage) 104.99 Advertentie geldig vanaf 25.08.2004 t/m 07.09.2004 zolang do voorraad strokt. Prijswijzigingen voorbehouden. Bestel nu per telefoon: 20 ct mm. It Avondje TV-kijken? PMpp Het Middelburgs kelkglas 'a la faqon de Ve- nise' (Foto: ROB Ton Renders) nise' vervaardigd mocht worden. Tijdens de Tachtigjarige oorlog (1568-1648) raakten Noord en Zuid van elkaar ge scheiden. Binnen de Unie van Utrecht (1579) wist Middel burg de markt voor de Noordelijke Nederlanden over te nemen. In de oven van de Zeeuwse stad werden vanaf 1581 luxe glazen in navol ging van de beroem de Venetiaanse voor beelden geblazen. Uit die periode zijn documenten bekend waarin het Antwerp se glasbedrijf klaagt bij het eigen ge meentebestuur over het feit dat Middel burg het Antwerpse alleenrecht schond tot het vervaardigen en verhandelen van glas. Bovendien zou de Noordelijke con current stiekem glas blazers overhalen om hun werk in Middel burg voort te zetten. De Middelburgse glasoven Is de oud ste van de latere Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden.

de Faam | 2004 | | pagina 5