Stunten op de plank in golven van Domburg De vakantie' foto van de week Webprint Vlissingers en scouts voeren actie voor Noorse Mohawk II Gepubliceerd boek geeft aanleiding tot homomarkt Yoga-centrum Padma houdt een open dag in Middelburg Prijswinnaars Disney kleurwedstrijd bekend Nuff Said wil profiteren van de download-rage Ook De Faam doet mee Contactdag met lotgenoten voor Zeeuwse mantelzorgers HET WETEN WAARD RONDJE WALCHEREN Project Zeeuwse studenten Vlasmarkt vol met bluesmuziek Prijs: VVV-bon t.w.v. Chakratekenen in Vlissingen Cursus dansen vanuit je hart Open dag kerk in Oost-Souburg HUISARTSEN TANDARTSEN APOTHEKEN VERLOSKUNDIGEN SOS TELEFONISCHE HULPDIENST DIERENARTSEN DIERENAMBULANCE Winnaar van week 35, woensdag 25 augustus De winnaar is geworden: Jacqueline KI ijmij uit 's Dordrecht DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG WOENSDAG Woensdag 1 september 2004 De Faam 3 Walcheren: Huisartsenpost Walcheren, Koudekerkseweg 86. Vlis- singen. tel. 0900-1985. Voor spoedeisende hulp is de huisartsen post bereikbaar vanaf 18.00 tot 08.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen. Spreekuur nu afspraak. Stad Middelburg: Praktijken van A.R. Angkotta, A.P. Bruijnzeel, S.A. van den Haak, C.J.E.M. Albers, J.L.F. Wortelbocr en F.J. Heere worden waargenomen door: Van zaterdag 7.00 uur tot zon dag 7.00 uur: F.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, Middelburg, 0118-644301Van zondag 7.00 uur tot maandag 7.00 uur: J.L.F. Wortelboer, Korendijk 36, Middelburg, 0118-644301Visites aan vragen voor 10.00 uur. Inloopspreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). De Veerse Huisartsen: Praktijken van de artsen Van Tol, Ubels, Hel mes, Rullens, Bats, Spckhorst, Van Eede, Van Eede-Hidskes, Van der Male en Huisman worden zaterdag en zondag waargenomen door: R. van Tol, Markt 36, Veere, 0118-501271 en F. van Eede, De Casembrootstraat 24, Wcstkapelle, 0118-571234. Spreekuur voor spoedgevallen zaterdag en zondag van 11 tot 12 uur: C. Westveer, Loskade 27, Middelburg, 0118-6626694. Stadsgewest Vlissingen-Middelburg: Normale openingstijden maandag t/m vrijdag 8-18 uur. Buiten deze uren: zaterdag van 10 tot 17 uur: Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, Vlissingen, 0118-466345. 24-uurs dienst: Welsinge, J.W. Thibautstraat 45, Middelburg, 0118-623298. Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur tot vrijdag 20 uur: II. Hament 01 18-471140. Van vrijdag 20 uur tot zondag 22 uur: M. Snoep, 0118-471140. Middelburg: Vrijdag 21.30 tot zon dag 21.30: T. Adriaanse, 0118-626045. Dag en nacht bereikbaar 0900-0767 Gezelschapsdieren: Spreekuren zonder afspraak 11-12 uur en 17- 18 uur: A.J. Diender, Dr. Stavermanstraat 57, Vlissingen, 0118- 410910. Landbouwdieren: Landbouwhuisdierenpraktijk Walche ren: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 633803. Visites aanvragen zaterdag en zondag van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Roskam: Keldcrweg 1, Meliskerke, tel. 592838. Spreekuur zater dag van 10-12 uur en volgens afspraak. Dagelijks van 9 tot 21 uur, tel. 0900-7673437 VLISSINGEN - Het Zeeka- dettenkorps in Vlissingen voert, samen met de Noorse scouts een inzamelingsactie voor behoud van de gezonken Noorse tweemaster Mohawk II. Het honderd jaar oude zeil schip zonk op 18 juli voor de boulevard van Vlissingen, na een aanvaring met de Arne- muidse viskotter ARM-20. De Mohawk II werd door Rijks waterstaat onder de Wrakken- wet geplaatst, als onderpand voor de bergingskosten van 150.000 euro. De Oslo Kfum Sjokorps scoutinggroep dreigt het schip te verliezen, omdat het buiten de Noorse wateren niet verzekerd is. "Om het benodig de geld bij elkaar te krijgen hel pen wij de Noren bij hun actie", vertelt de voorzitter van het Zee- kadettenkorps Scheldemond Niek Peters. Van Rijkswater staat mogen de scouts het be drag in termijnen betalen. Maar als de bergingskosten zijn be taald, moet ook het schip nog worden gerepareerd. Tijdens het Small Sail Festival van afgelopen weekend, zamel den de scouts ruim 2500 euro in. Ze verkochten spullen uit het gezonken schip en liepen op straat met collectebussen. De actie, die wordt gesteund door De Faam, de gemeente Vlissingen en de organisatie van Small Sail Vlissingen, loopt nog door. Mensen die de actie willen steunen kunnen een gift over maken op rekening: 6934244 t.n.v. de Vriendenstichting Be- tonningsvaartuig Zaandam te Vlissingen o.v.v. Mohawk 11. Iedereen die 50 euro overboekt krijgt een certificaat waaruit blijkt dat zij behoren tot de Friend of the Mohawk 11. Men sen die 75 euro geven krijgen een genummerde reproductie van het schilderij van Walter Hagenaars en het certificaat. Scouts probeerden tijdens Small Sail zoveel mogelijk geld in te zamelen, (foto: Jaap Wolterbeek) VLISSINGEN - Zesentwintig stu denten van de opleiding Aquati- sche Ecotechnologie van de Ho geschool Zeeland komen vrijdag terug van een veldstudieweek in Macedonië, waar ze de vervuiling van de rivier de Dragor hebben bepaald. In mei namen instanties rond de stad Bitola contact op met de afdeling watermanagement van de Hogeschool Zeeland. De der dejaars studenten bepalen in het stroomgebied van de rivier de Dragor de hydrologische-, chemi sche- en biologische aspecten van het water. In het gebied rond de stad Bitola lozen verschillende fa brieken. die suiker, papier, gist en bier produceren, hun afvalproduc ten in het water. Dat levert proble men op voor de waterkwaliteit. De studenten reisden op vrijdag 27 augustus naar Macedonië. Ze combineerden het onderzoek met de veldstudieweek die jaarlijks wordt gehouden, het Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft meetap paratuur aan de studenten in bruikleen gegeven. DOMBURG - Reggeamuziek, een parkeerplaats vol met oude volkswagenbusjes, een bonte mix aan surfplanken, jongelui in wetsuits, de Domburgse branding en enthousiaste toe schouwers. Dat zijn de bekende ingrediënten van het inmiddels traditionele Zeeuwse gerecht genaamd Sportshop Domburg Classic. Voor de tiende keer werd het menu dit weekend klaargemaakt, opgediend en naar believen genuttigd. Op het Noordduine strand, tussen Westkapelle en Domburg, zat dit weekend vrijwel alles mee voor Neerlands grootste golfsurfeve- nement. Meer dan honderd deel nemers, ruim vijfduizend toe schouwers en wel zestig afge werkte wedstrijden. Alleen de golfslag viel tegen, geen onbe langrijk detail bij golfsurfwed- strijden. Want de golven waren wel hoog genoeg om te kunnen surfen, maar tijdens de heats niet genoeg voor het échte, spectacu laire stuntwerk. Maar wie denkt dat golfsurfen in Nederland sowieso niet goed mo gelijk is, heeft het volgens Freek Ruigrok mis. De marketingmana ger van surfmerk Quicksilver weet wel beter: "In Nederland heb je geweldige golven. De beste golven staan meestal 's ochtends en met slecht weer. En dan blijven ze door velen onop gemerkt." Jan Sanstra weet in middels ook wel dat er een partij tje te stunten is op 'zijn' golven. Het door hem georganiseerde surfevenement, trekt dan ook ie der jaar meer surfers en publiek. Ook internationale surfers wagen De Domburgse branding leent zich goed voor stunts op de surfplank, (foto: Jaap Wolterbeek) de reis naar Domburg. Dc profes sionele Braziliaanse surfer Leo nardo Boros Uchöa zit in het zand en kijkt naar de capriolen van zijn tegenstanders. 1 lij woont sinds kort in Nederland. "En het surfen blijft er ook hier inzitten", verklaart zijn vriendin. Ondanks dat de Braziliaan in grote wed strijden heeft gevaren en hoge golven gewend is, is hij blij om in het Domburgse schuim te mogen strijden. "Het is de eerste keer dat ik in Nederland meedoe. Het eve nement ziet er heel professioneel uit." Aan de branding moet de Braziliaan wel wennen: "Het is moeilijker om in deze kleine gol ven goed te surfen. Er zit minder kracht en snelheid in." Uchöa wende snel aan de Dom burgse golven, hij haalde de fina le van de shortboarders en werd vierde. De Belg Lars Musschoot liet nog meer zien en ging als winnaar van shortboarders naar huis. De wedstrijd met lange surf- KOUDEKERKE - Het Steun punt Mantelzorg van de Vrij willige Thuishulp Walcheren houdt op 6 september voor de eerste keer een bijeenkomst voor mantelzorgers. Deze wordt gehouden in het Koets huis van de Vliedberg in Kou- dekerke. Zeeland telt zo'n veertigduizend mantelzorgers die zorgen voor een zieke, gehandicapte of hulp behoevende uit hun directe om geving. Meestal betreft het een naast familielid, zoals een part ner, vader, moeder of kind. Het doel van een lotgenotengroep is elkaar ontmoeten en steunen. Herkenning bij elkaar en erken ning van eikaars situatie is de eerste stap om de zorg beter aan te kunnen en overbelasting te voorkomen. De bijeenkomsten zijn op 6 sep tember, 18 oktober en 15 novem ber tussen 14.00 en 15.30 uur en worden geleid door Conny Prins en Janet van Roosendaal, regio coördinatoren ven Vrijwillige Thuishulp Walcheren. Informa tie via: 0118-553530. MIDDELBURG - Homo-or ganisaties presenteren zich zaterdag 18 september op het binnenplein van boek handel De Drvkkcry in Middelburg. Aanleiding vormt het kortgeleden ver schenen boek In de Delta, uit de kast. Potten en flikkers in Zeeland, van Remco van Schellen. In het boek verhalen Zeeuwen over de ontdekking van hun coming-out, de reactie van de buitenwereld op de homosek suele geaardheid en hoe die homo of lesbo dat ervoer. Achter in het boek publiceerde de uitgever een adressenlijst van homo-organisaties. Om nu die Zeeuwse organisaties dichter bij het publiek te bren gen, wordt deze informatie markt gehouden. Het COC, Ouders van homo kinderen. en anderen zijn pa raat om te vertellen over hun- ervaringen. Er is ook gelegen heid om een gesprek aan te gaan met de vertegenwoordi gers van de organisaties. Ook de auteur van het boek In de Delta, uit de kast, Remco van Schellen, is aanwezig. De in formatiemarkt in De Drvkkery begint om 13.30 uur en duurt tot 16.30 uur. boards won de Portugees Lufy. In het onderdeel bodyboards, de planken waar de surfers liggend trucen op uithalen, pakte Rqben Landman de prijzenpot. De enige vrouwelijke bodyboarder, dc Zeeuwse Leandra Boodt, werd verassend vierde tussen het sterke mannenklassemcnt. Het afzon derlijke damestoernooi (op long boards) werd gewonnen door Ilo- na Hogcband. De junior Thomas van Dijk was dc beste jongeling van de Domburg Classic. MIDDELBURG - De Middel burgse drienvans bluesband Mr.Fire The Blueswall treedt van vrijdag 3 tot en met zondag 5 september op in Middelburg. Mr. Fire The Blueswall speelt swing blues, Texas blues en Chi cago blues. Het zijn voorname lijk covers, die zij een eigen draai geven maar de band speelt ook eigen nummers. Op vrijdag 3 september treedt de groep, vanaf 22.00 uur op in Ka- fee 't Hof. Zaterdag zijn zij vanaf 22.00 uur te beluisteren bij café No Wor ries en zondag treden ze vanaf 16.00 uur bij café de Bommel op. MIDDELBURG - Centrum Padma aan de Seissingel in Middelburg houdt zaterdag 11 september tussen 14.00 en 17.00 uur een open dag. Bijna alle aan het yoga- en meditatiecentrum verbon den leraren zijn aanwezig. Bezoekers kunnen gratis deelnemen aan een proefles, die ongeveer een half uur duurt. Yoga- en meditatiecentra en alle andere rustgevende oosterse (sport)technieken zijn anno nu sterk in op komst. "Wellicht", denkt Nel Visser uit Middelburg, de op richter van Padma, "komt dat door ons jachtige leven. Je hoort veel over burnouts. Bij yoga worden lichaamsgerich te oefeningen uitgevoerd, om zo een meer evenwichtige doorstroming van energie in het lichaam te bevorderen. Op de juiste manier ademha len en ontspanning staan daarbij centraal." Visser, zelf yogalerares, wijst er op dat meer lessen zijn waar de bezoekers van de open dag aan kunnen deel nemen. Ze noemt tai chi, qi gong, encaustic art, chi neng qigong en een klankschaal- concert. Verder is er informa tie over filosofie, meditatie, osteopathie, cranio-sacraal relaxtherapie, Shiatsu, fami- 1 ieopsteHing, chakratherapie, RS1 en burnoutproblemen. Padma is - zo stelt Visser vast - feitelijk een uit de hand ge lopen hobby. "Ik had de op leiding tot yogalerares ge volgd en dacht aan een groepje mensen één keer in de week les te geven. Voor dat ik het wist liepen weke lijks bijna honderd mensen door mijn huis aan de Nieuwstraat. Hel was nieuw in mijn leven. Ik heb altijd met mensen gewerkt, onder meer in de verpleging en als schoonheidsspecialiste. Door veel in het verre buitenland gewoond en gewerkt te heb ben, leerde ik allerlei cultu ren kennen." Omdat haar huis niet groot genoeg bleek voor zoveel yogabeoefenaars, zocht en vond ze contact met andere leraren. Dat lukte, zo dat Centrum Padma nu onderdak biedt aan allerlei disciplines, de meeste met een spirituele inslag. Nel Visser wijst er op dat het vooral vrouwen zijn die aan de lessen deelnemen. "Maar je ziet steeds meer mannen binnen komen die interesse tonen. Dat is feitelijk een on gekende vooruitgang. Ik hoop tijdens de open dag ook mannen er van te overtuigen dat yoga of andere disciplines binnen ons centrum heel goed voor ze zijn." De yogalerares voegt er nog aan toe dat ook een fancy fair wordt gehou den tijdens de open dag. De opbrengst is bestemd voor charitatieve instellingen zo als de opvang van straatkin deren van Rishikesh in India. advertentie J periode oor ft JP" i Me „„.eodiof" ^de^rooode^ ln de periode van 19 juli t/m 10 september kunt u uw leukste, mooiste, origineelste of ontroerendste foto insturen als vakantiegroet van de week via de website www.webprint.nl. Echte kaarten sturen met het gemak van internet. GOES - De Faam hield enige tijd geleden een Disney kleur wedstrijd. De redactie kreeg honderden tekeningen binnen. Achttien prijswinnaars heb ben we uitgekozen. De winnaars van de DVD 'De drie musketiers' zijn: Larissa van Utrecht in Zoutelande, Fem ke Maranus in Meliskerke en Kelsey de Nooijer in Middel burg. De knuffels van Mickey Mouse zijn voor Catharina Cle ment uit Middelburg en Sara de Jong en Iris Klapwijk in Vlissin gen. De Goofy knuffels zijn voor Jennifer in Middelburg en Marion Poortvliet en Jesse Mul der in Oost-Souburg, De knuf fels van Donald Duck zijn ge wonnen door Jonah Zwanen burg in Nieuw en Sint Joosland en Ilse Koole en Kimberly Si- monis in Vlissingen. De veiligheidsvestjes zijn ge wonnen door; Agnes en Pauline de Korte in Aagtekerke, Luuk Mijnsbergen in Arnemuiden, Nina Maljers in Middelburg, Niels Vermue in Nieuw en Sint Joosland en Mike van Schaardenburg in Oost-Sou burg. Dc prijzen zijn onderweg. Vervolg van voorpagina) Nuff Saids nieuwe album, wordt volgens de bandleden veel beter dan het voorgaande. Gitarist Ma- rijn Slager legt uit: "Op dit album willen we heel puur voor de dag komen. Omdat onze kracht in het optreden zit, compenseren we dat op onze plaat met een extra ge voel. De luisteraar moet als het ware voelen dat hij erbij zit." De band mag zichzelf al redelijk succesvol noemen. Zo had Nuff Said al vele grote live-optredens op onder andere Lowlands, bracht twee goedverkochtc al bums uit én nam de soundtrack van de film Wilde Mossels op. Tóch brak de hechte groep nog niet volledig door op nationaal of internationaal niveau. Berrevocts motiveert: "We hebben altijd suc ces gehad en onze muziek wordt door publiek en media tot nu toe goed ontvangen. Maar wij zijn helemaal niet gefixeerd op 'de grote doorbraak'. Veel bands denken dat ze wereldberoemd worden na hun eerste plaat. Dan heb je het goed mis. Natuurlijk is het een mooie droom. Ik wilde op twaalfjarige leeftijd ook later in Top-pop'staan." Slager lacht in stemmend. en voegt toe: "En Top-pop bestaat toch niet meer." Uiteraard wil Nuff Said populair der worden. Want dat is nodig om op te treden, en dat doet de band niets liever. "Optreden doen we met zo'n power. We gaan er vol ledig in op", vertelt Berrevoets. "Daar gaat het publiek vervol gens helemaal in mee. Het mooie is dat optreden steeds belangrij ker wordt. De muzi.ekbusiness geeft nu eenmaal geen contracten meer weg. Door het illegale downloaden gaat het slechter en zeggen album-verkopen niets meer. Maar om geboekt te wor den voor een optreden, heb je wel bekendheid nodig. Gelukkig krij gen we na elk album goede re censies. En misschien kunnen we nog eens een clipje opnemen." Het nieuwe album hoopt de band in december dit jaar te presente ren. In de tussentijd treedt de band zo veel mogelijk op. Zo staan ze 11 september in het Ar senaal in het voorprogramma van Peter Pan Speedrock. Middelburg, Wandelkerk. wandeling langs kerken, o.l.v een gids, 13.30 uur. Middelburg, Abdijkerk, mid daggebed door Peter Geene en Elly Barentsen, 13.00 uur.* Vlissingen, Plein Vierwinden. boeken- en kunstmarkt, 10.00-21.00 uur. Vlissingen, wijkcentrum Aklegonde. vrije dansavond, 20.00 uur. Grijpskerke (Buttinge), Middelburgseweg 17, open stelling Middellandse zee- tuin. 10.00-16.00 uur. Middelburg, bureau voor Toe risme Zeeland, dagtocht 1944 Walcheren onder water, 10.00-15.30 uur. Vrouwen polder, camping De Zandput, klassieke caravanshow, 11.00 uur. Meliskerke, in en rondom Ichtus kerk, Berg straat, activiteitendag en vrij markt, 9.00-15.00 uur. Oost-Souburg, Karolingen- burcht en Markt. Folklore Festival Walcheren, optre dens 13.30-17.00 uur. Oost- Souburg, zaal Irene, Kanaal straat, startsamenkomst, P.G. Shalom, 14.15 uur. Ritthem, Fort Rammekens, rondleiding natuurgebied, 14.00-15.30 uur. Zoutelan de, duinovergang 't Pauwtje, openstelling bunkers, I3.Ö0- 17.00 uur. Vlissingen. President Roose- veltlaan 744, lezing, werk en dyslexie van Woort Blind, 20.00-22.00 uur. Zoutelande, duinovergang 't Pauwtje, openstelling bun kers, 13.00-17.00 uur. VLISSINGEN - Anda Mas- sink begint op 21 september in Vlissingen, cursussen cha kratekenen. De cursussen worden gegeven op dinsdag tussen 20.00 en 22.30 uur. In totaal zijn er acht bijeenkomsten. Chakra's zijn energiecentra buiten ons li chaam. Ze zijn elk verbonden met een specifiek orgaan. Tij dens de cursus wordt van de ze ven hoofdchakra's het basispa troon getekend en ingekleurd. De eigen inspiratie is daarbij be langrijk. Informatie is verkrijg baar via: 0118-476523. MIDDELBURG - The Dan cing Path begint op dinsdag 7 september in Middelburg een cursus Dansen vanuit je hart. The Dancing Path heeft als doel het vrijmaken van levens energie door dans. De cursus is wekelijks aan de W. Aron- deusstraat 59 in Middelburg op dinsdag tussen 19.30 en 21.30 uur. Deze cursus be staat uit vijftien bijeenkom sten. Een maandelijkse cursus is op vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur in centrum Padma aan de Seissingel 4 in Middel burg. Deze cursus heeft vier bijeenkomsten en begint op 17 september. De lessen worden gegeven door Elle van Rooij. Informatie is verkrijgbaar via www.dancingpath.nl of via: 0113-3029387 OOST-SOUBURG - Tijdens de Karolingenmarkt op za terdag 4 september zet de Protestantse Gemeente in Oost-Souburg de deuren weer open. De hele dag door kunnen men sen een kijkje nemen in de kerk aan de Kanaalstraat. In de hal van de kerk is een beamer- presentatie te zien over het werk van de Stichting Roeme nië Hulp Midden-Zeeland. Deze stichting heeft nauwe banden met de Protestantse Gemeente in Oost-Souburg en is vooral bekend van de voed- selinzamelingen voor het Oost-Europese land. Behalve een stiltehoek is er ook een bescheiden presenta tie ingericht rond de verschij ning in oktober van de nieuwe bijbelvertaling.

de Faam | 2004 | | pagina 3