n ndhopper Minister Veerman brengt bezoek aan zoigboerderij Pitteperk ^■VERSCMQORE Bezoek Van Gennip voedt verzet WCT Paarse kopstukken houden reünie aan zee Andere auto nodig? Na tien jaar muziek nog springlevend Zeelucht en boten in expo Kleine sluis in Vlissingen dicht Expositie etsen van Berserik Expositie in de Schotse Huizen Rommelmarkt bij turnclub MTV Eeuwenoud glas gevonden Laatste open huis bij MIKV Waterschap Zeeland verhuist Natuurlijk Toertocht krijgt nieuwe opzet Weekkrant voor Walcheren Zeeuw doet mee aan EK ploegen MIDDELBURG GOES Film by the Sea groeit en groeit Stunten op de surfplank Dagbesteding ...de mooiste portret foto's. Alleen bij... U vindt cm in het Zeeuws Autojournaal (voorheen ADC) Komend weekend weer in uw brievenbus Frituur 't Puntje /^JSE^Büo^s BEW. EX ^§DILiofe Wegener huts-aan-hulskranten de Faam (naaöt Kwantum) Woonboulevard Buitenruststr. 20 Marconistr. 28 0118-674010 0113-213132 Vooraf gerookte zalm met aangemaakte garnaaltjes op een heerlijke salade www.stefanos.ni Hierna ossenhaaspuntjes (011.8) 418 0:19 met stroganoffsaus en V/?'?';- verse groentes En als dessert een heerlijke dame blanche t 2004-36/ Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 BreedUit Woensdag 1 september MIDDELBURG - Gallery- Maritime in Middelburg opent vanaf 5 september de expositie 'Zee-lucht en hier en daar een bootje'. Direc teur van Rijkswaterstaat Zeeland, J. Jacobs, opent de expositie om 15.00 uur. Tijdens de tentoonstelling zijn schilderijen van Geer Huybers te zien. over de zee in al haar kracht en weidsheid. Ook han gen er werken van de kunste naar Minne Onnes, die door het wolkendek boven de zee geboeid is. Naast schilderijen van Joke Keuning, die heftig opvliegende vogels scherp doet aftekenen tegen felle luchten, hangen foto's van Joop Overkleeft. Hij weet niet zijn lens de magie van de binnenvaart en vogelzwermen vast te leggen. Varend kunste naar van de bruine vloot, Ben nie de Boer, toon zijn sculptu ren met vondsten van zee en strand. De expositie 'Zee-lucht en hier en daar een bootje' is van 5 september tot en met 31 okto ber te zien. GalleryiMatïtime is gevestigd aan de Gortstraal 43 in Middelburg en van donder dag lot en niet zondag geopend lussen 12.00 en 18.00 uur. KOUDEKERKE - Minister Veerman brengt dinsdag 31 augustus een bezoek aan zorg boerderij Pitteperk in Koudekerke. Dezelfde dag is koningin Beatrix in Middelburg om het nieuwe stadskantoor en de Roosevelt Acade my te openen. Door Ellen De Vriend Minister Veerman (landbouw, natuur en voed selkwaliteit) bezoekt de zorgboerderij Pitteperk aan de Breeweg in Koudekerke op uitnodiging van het CDA Zeeland. Het werkbezoek begint om 9.00 uur. De eigenaar van de zorgboerderij. Peter Dreessen, vertelt de minister hoe hij samenwerkt met mensen met een handicap. En Peter Kemp, regiomanager van Philadelphia Zorg Zeeland, legt uit hoe de samenwerking tus sen Philadelphia en Pitteperk verloopt. Hierna volgt een rondleiding langs de verschillende ac tiviteiten van de boerderij. Pitteperk is een middelgrote melkveehouderij met circa tachtig koeien en akkerbouw. Er wordt op ambachtelijke wijze kaas gemaakt en ver kocht in de eigen winkel. In die winkel worden ook andere ambachtelijk geproduceerde boerde- rijproducten verkocht. Tevens is er een mini- camping en de mogelijkheid tot bed and break fast. Sinds enige maanden bieden Peter en Marjan Dreessen een zinvolle dagbesteding aan zes jon geren met een verstandelijke handicap. Het is de eerste zorgboerderij op Walcheren. De minister sluit zijn werkbezoek af met een rondleiding door de Tuin van Zeeland en het Landgoed Ter Hooge. VLISSINGEN - De kleine sluis in Vlissingen is van maandag 6 september tot en met vrijdag 17 september gesloten voor alle scheepvaartverkeer. De kleine sluis, die toegang geeft tot het Kanaal door Walcheren, sluit maandag om 7.30 uur. Op vrijdag 17 september om 19.00 uur gaat de sluis weer open. In twee weken tijd worden de bui- tenvloeddeuren van de sluis ge wisseld en de ophang- en draai punten van de deuren vernieuwd. MIDDELBURG - Teun Berse rik opent op zondag 5 septem ber de expositie van zijn vader Hermanus Berserik in Galerie T in Middelburg. Hermanus Berserik (1921-2002) was lid van de Nieuwe Haagse School en de Haagse Etsclub. Hij heeft veel gewerkt in de Zeeuwse delta. Do expositie is in Galerie T aan de Turfkaai in Middelburg te bekijken van 2 tol en met 25 sep tember. Behalve werken van Ber serik, hangen er ook schilderijen van Jan van den Berg en staat er keramiek van Jan Dekker. VEERE - De tentoonstelling 'Contact in beeld' is vanaf zaterdag 4 september te zien in museum de Schotse Hui zen in Veere. De tentoonstelling 'Contact in beeld' bestaat uit keramiek en fotografie van Jackie Bongers en acryl en fotografie van Car- la Roelofs. Bongers werkt van uit natuurprocessen met klei en fotografie en Roelofs schil dert Europese stranden De tentoonstelling is tot en met 7 november te zien. van maandag tot en met zaterdag tussen 12.00 en 17.00 uur en op zondag tussen 13.00 en 17.00 uur. MIDDELBURG - De Middel burgse turnvereniging MTV houdt op zaterdag 18 septem ber een rommelmarkt in Middelburg. Op de rommelmarkt staan kra men met onder andere tweede hands serviesgoed, kleding en boeken. De markt begint om 9.00 uur en wordt gehouden in turnhal De Zandkuil aan de Breeweg in Middelburg. MIDDELBURG - In een beer put op het terrein van de Berg- huijskazerne aan de Zuidsingel in Middelburg is een heel oude luxe kelkglas gevonden. Het exemplaar is vrijwel zeker ge blazen in de oudste Nederland se glasoven die in 1581 in Middelburg stond. Het gaat om een kleurloos kelk glas voor wijn uit de perjode 1580-1600. De versiering bestaat uit opgelegde witte glasdraden en balusterstam waarop resten van de oorspronkelijke vergulding nog aanwezig zijn. In Middelburg werden vanaf 1581 luxe glazen geblazen. De Middelburgse glasoven is de oud ste van de latere Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden, MIDDELBURG - Het MIKLV (Middelburgs Insti tuut voor Kunstzinnige Vor ming) opent donderdag 9 september het seizoen met een open dag. Die vindt plaats in de Kuiperspoort van 18.30 tot 21.00 uur. Die zelfde dag worden nog drie MIKV-exposities geopend. Het is de laatste keer dat het MIKV zelfstandig optreedt. Volgend jaar zijn de drie Wal- cherse gemeenten gevangen onder de vleugels van het Wat chers Instituut voor Kunst zinnige Vorming. Net als vorig jaar gaat het begin van het sei zoen bij het MIKV gepaard met tentoonstellingen. Het ge selecteerde werk van de cur sisten krijgt dit jaar een plaats in de Zeeuwse Bibliotheek, ter wijl verzameld werk van MIKV-docenten tentoon wordt gesteld in De Drvkkery. In de Wandelkerk is het werk te zien dat de cursisten experi menteel tekenen onder leiding van Annemiek Visser maakten voor de première van de opera Jonas in de Stadsschouwburg. Danie ie Due, de nieuwe direc teur van het WIKV, opent die donderdagmiddag de exposi ties. Ze doet dat vanaf de Zeeuwse Bibliotheek om 16.00 uur. Die avond etaleert het MIKV nog één keer wat het in huis heeft. GOES - Het Waterschap Zeeuwse Eilanden is vanaf maandag 13 september ge vestigd in Middelburg. Het ou de adres. Piet Heinstraat 77 in Goes, wordt ingeruild voor Ka- naalweg 1 in Middelburg. Het schap is bereikbaar via telefoon nummer: 0118-621000. (advertenties) 4 j De meest complete 1 Uur fotow'nkgjj VLISSINGEN Scholdoplaln (0118)414081 OOST-SOUBURG Kanoalstr. 67 (0118)461782 www.fotosonllno nl VLISSINGEN-OOST - De luchtige manier waarop staats secretaris van Economische Zaken, C. van Gennip, tijdens een bezoek aan het Sloegebied afgelopen week over de aanleg van de Westerschelde Contai ner Terminal (WCT) sprak, voedt het verzet tegen diezelf de WCT. Milieuorganisaties zijn verontwaardigd. "Het zijn uitspraken van iemand die op pervlakkig op de hoogte is", meent A. van de Ven van de groepering Zeeland Anders. MIDDELBURG - ZRTC Theo Middelkamp organiseert op zondag 5 september de toer tocht Theo Middelkamp Clas sic. Een toertocht met een nieu we opzet én een nieuwe naam. De deelnemers kunnen op de fiets 70 of 120 kilometer afleggen. In schrijving en start zijn van 9.00 lot l l.OO uur bij Capital Sports, op het parkeerterrein van sport park Het Schenge aan het Geld- eloozepad in Goes. Bij Capital Sports, tevens eindpunt, zijn om- kleedmogelijkheid en douches ruim aanwezig. "Bij inschrijving krijgen de deelnemers een route beschrijving", zegt Eric Oostdijk, bestuurslid ZRTC Theo Middel kamp. "Het is de eerste keer in deze vorm, een vernieuwde tocht met een nieuwe naam. De vroege re toertocht was het parcours van de Ronde van Midden-Zeeland, 220 kilometer lang. Daar was te weinig belangstelling voor en daarom is voor deze vorm geko zen." De toertocht heeft ook een andere naam en is vernoemd naar Theo Middelkamp, inmiddels 95 jaar oud, twee keer wereldkampi oen en de eerste Nederlander die een rit in de Tour de France won. "We hopen dit jaar op een grotere opkomst." De Theo Middelkamp Classic heeft met beide afstanden een mooie landelijke route uitgezet, goed aangegeven met gele pijlen. De 70 kilometer maakt een rondje door Zuid-Beveland met een con trolepost in De Goede Verwach ting in Lewedoip. Wie voor de 120 kilometer kiest, gaat via Noord-Beveland over Walcheren naar Westkapelle om af te stem pelen in Brasserie Vistaria. De eindcontrole is tot 15.30 uur bij Capital Sports in Goes. Er rijdt een volgwagen op de beide routes met EHBO en die helpt bij pech onderweg. yxA'Aimmi nut ül&i'jliiup ZBzij Van Gennip noemde het strandje De Kaloot de uitgelezen locatie voor de WCT. En dat daar 'een fossiel of iets dergelijks', wordt gevonden, mag in haar ogen de plannen niet tegenhouden. Net als, zoals de bewindsvrouwe dat verwoordde, de bezwaren van 'één persoon' de terminal niet in de weg mogen staan. Van de Ven is met stomheid geslagen. Alleen al in zijn club zitten heel wat inwoners die de komst van de WCT niet zien zitten. "En dan hebben we het niet eens over de bezwaren die de gemeente Goes tegen.de WCT heeft ingediend." "Ik ben er een paar dagen niet goed van geweest", reageert A. den Herder van de vereniging Red de Kaloot. "Dit is zo'n ont zettend sterke lobby." Ze vreest dat de staatssecretaris niet goed geïnformeerd is. "Dat is heel ge vaarlijk. Ze moet alle kanten van het verhaal horen. Zowel van de voor- als de tegenstanders van de WCT." (Lees verder op pagina 13) VLISSINGEN - Het was een plannetje van de Vlissingse burge meester A. van Dok-van Weele: een reünie van Paars in het kiel zog van Small Sail in Vlissingen. Enkele 'paarse' kopstukken wisten de weg naar de Zeeuwse kust te vinden. Oud-premier Wim Kok .en ex-ministers Annemarie Jorritsma en Tineke Netelenbos bleken toch wel de meest aansprekende namen onder de aanwezigen uit de 'wijlen' regering Kok. De voormalig bewindslieden lieten zich in het Zeeuwse zonnetje rondleiden en bewonderden de grote zeilschepen. Voor de bezoekers van Small Sail vormden de 'paarse' oudgedienden weer een attractie op zich. (foto: Jaap Wolterbeek) 0113 274014 MIDDELBURG - Doorgaans blijft een band hoogstens vijf jaar in leven als de échte doorbraak uitblijft. Die vlie ger gaat niet op voor de Middelburgse driemansfor matie Nuff Said. Tien jaar be staan ze al, zijn de laatste vijf jaar behoorlijk succesvol en voelen zich volwassener dan ooit. Waar de meeste bands niet aan de bak komen door de malaise in de muziekwe reld, kijkt Nuff Said hoopvol naar de toekomst. "Onze kracht zit in live-muziek, en dat wordt nu steeds belangrij ker." Achter een boerderij in een ex- varkensvertrek, op een steen worp afstand van Middelburg, zwoegen Willy Berrevoets (33) en Marijn Slager (28) op hun nieuwe album. Meestal met z'n drieën, maar vandaag zonder Marijns broer Michiel (30). Op een tv-tje achter hen aan dc muur wordt minstens zo hard gewerkt. Een vijftal atleten strijdt op de Olympische Spelen om de titel op dc sintelbaan. Daar gaan ze voor roem, goud en misschien ook wel geld. Dc inspanningen van Nuff Said zijn met een ander streven. "Wij hebben onze muziek als doel op zich gesteld. We maken niet zomaar muziek die moet De Zeeuwse band Nuff Said werkt aan het derde album, (foto: pr) aanslaan en moet verkopen. Wij maken muziek met inhoud, waar een verhaal achter zit. Dat is zo veel meer dan een paar ak koordjes spelen", zegt Berre voets, al draaiende in zijn stoel m zijn eigen studio. Want de ruimte waarin Nuff Said aan het derde album werkt, is eigendom van Berre voets. Niet alleen Nuff Said die "populaire rock in rauwe stijl" maakt, neemt hier op. Ook an dere veelbelovende bands leg gen hier voor het plaatselijke Avalanche-label hun tonen vast. "Dat we de studio altijd in kunnen is een grote luxe. Wc hebben daardoor geen tijdsdruk en kunnen zo veel experimente ren. Andere bands moeten in een beperkte tijd hun plaat op nemen. Wij kunnen net zo lang kloten tot we tevreden zijn", vertelt Berrevoets. (Lees verder op pagina 3) (advertenties) Geheel vernieuwd! aan het einde van de Piet Heinkade Vlissingen kom langs en geniet van het adembenemende uitzicht over de Westerschelde

de Faam | 2004 | | pagina 1