N57 Nieuws Provincie Zeeland Gebiedsvisie Rondom het Veerse Meer en streekplanherziening FLOORDESIGN S ==3,3 VERSRUNDVLEES 404040 Openbaar vervoer 4 -4 nd z -fi j Officiële Mededelingen Diversen Ter inzage ontwerp streekplanherziening Veerse Meer Milieu Besluit accepteren melding Sea Way Refining B.V. €8 per kilo VLEESVEEBEDRIJF J. GOUD Telefoon: 0113-639644 Provinciale Staten Ontwerp-besluit gedeeltelijk intrekken vergunningen "Haven 9890" KURK - PARKET - LAMINAAT STUNT Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 36/2004 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl De aangepaste N57 op Walcheren verbetert de doorstroming van het verkeer, de verkeersveiligheid en de leefbaarheid. De weg loopt vanaf de Rijksweg A58 bij Nieuw en Sint Joosland langs de noordoostkant van Middelburg, via Serooskerke naar Vrouwenpolder. De weg kruist in Middelburg via een aquaduct het Kanaal door Walcheren. Als alles vol gens planning verloopt is de aangepaste N57 uiterlijk in 2010 klaar. Rijkswaterstaat, de provincie Zeeland, de gemeenten Middelburg en Veere en Waterschap Zeeuwse Eilanden zijn bij het project betrokken. Deze week wordt het derde nummer van de nieuwsbrief N57 huis-aan- huis verspreid op Walcheren. Behalve onderwerpen als de gewijzigde bestemmingsplannen van Middelburg en Veere wordt aandacht ge vraagd voor een enquête via de website van het project, waarin belangstellenden uitgenodigd worden hun mening te geven over de nieuwsbrief. De uitkomsten van dit onderzoek worden gebruikt om geïnteresseer den in de toekomst zo goed mogelijk op de hoogte te houden van de ontwikkelingen rond de N57. De enquête staat tot 1 oktober op www.rijksweg57.nl. Voor iedere 50e bezoeker is een cadeaubon van 10 beschikbaar. Vanaf zondag 5 september rijden de bussen van Connexxion volgens een gewijzigde dienstregeling. Door de bezuinigingen van in totaal 740,00 die het Rijk aan de provincie heeft opgelegd is een aanpas sing onvermijdelijk. Connexxion is daarom nog kritischer gaan kijken naar de bezetting van de bussen op de verschillende lijnen. Gekozen is om vooral slecht bezette ritten in de avonduren en weekeinden te laten vervallen en de capaciteit te vergroten op lijnen waar veel reizigers gebruik van maken. De grootste-wijziging betreft het vervoer van en naar Terneuzen. Naast de directe verbinding tussen Terneuzen en Middelburg komt er vanaf 5 september een directe verbinding tussen Terneuzen en Goes. Connexxion heeft ervoor gekozen de inwoners van Terneuzen te infor meren via een huis-aan-huisfolder, vanwege de aanzienlijke wijzigingen. Van de overige, kleinere, wijzigingen kan kennis genomen worden via www.connexxion.nl, via 0900-9292 (€0,70/minuut) of via de dienst regelingenfolders bij de postkantoren. Dinsdag 7 september houdt de adviescommissie be zwaarschriften openbare zit ting in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Pechiney Nederland NV wordt om 15.00 uur gehoord over de bezwaren tegen de oplegging van een dwang som als na 1 september niet wordt voldaan aan een milieu voorschrift luchtverontreini ging- De heren M.J. en J.M. Dek ker uit 's-Heerenhoek worden om 15.30 uur gehoord. Zij hebben bezwaar aangete kend tegen een beslissing over omrijschade over de Zuidsloeweg vanwege de afsluiting van de oversteek op de Vleugelhofweg in de gemeente Borsele. In de zitting van 16.00 uur is de schadevergoeding voor maatschap Van Stee in Lewe- dorp wegens het onttrekken van weggedeelten aan het openbaar verkeer onder werp. Een vertegenwoordiger van de maatschap wordt gehoord. Woensdag 8 september, 10.00 uur, is er openbare zit ting van de hoorcommissie bestemmingsplannen over het bestemmingsplan Buiten gebied, dertiende herziening, van de voormalige gemeente Oostburg, nu gemeente Sluis. De heer G.H.M.G. Coenjaarts en maatschap J. Herwijer, beide uit Nieuwvliet hebben bedenkingen ingediend tegen het bestemmingsplan. Zij en de gemeente Sluis worden tij den de zitting gehoord in het provinciehuis, Abdij 6, Middel burg. De provincie Zeeland is voor nemens het Streekplan Zeeland 1997 te herzien. Deze herziening is noodzakelijk om uitvoering van de Gebiedsvisie Rondom het Veerse Meer mogelijk te maken. Het streekplan wordt op twee punten gewijzigd: l.Om met name mogelijkheden voor plattelandstoerisme beter te kunnen benutten wordt een gedeelte van Noord-Beveland niet langer aangemerkt als gebied waar de agrarische ont wikkeling richtinggevend is ('geel gebied'), maar waar agrarische en specifieke regionale kwaliteiten rich tinggevend zijn ('bruin gebied'). 2. In het gebied rondom het Veerse Meer wordt bij de aan leg van landgoederen nieuwe stijl in afwijking van de eis in het Streekplan 1997 toege staan de verplicht aan te leg gen minimale omvang van 5 ha bos te realiseren als (een com binatie van) bos of natuur. Tevens wordt een deel van de gebiedsvisie Rondom het Veerse Meer aangemerkt als streekplanuitwerking. Het gaat om: - deel Ihoofdstuk 3 'Naar een gebiedsvisie'; - deel I, hoofdstuk 4 'Accent verschillen per deelgebied'; het ruimtelijk kaartbeeld zoals op genomen in hoofdstuk 4 krijgt daarbij een indicatieve status. - deel III, hoofdstuk 2, paragraaf "Rood voor groen". Op 20 juli 2004 is door Gedepu teerde Staten de ontwerp streek planherziening voorlopig vastge steld waarin bovenstaande pun ten zijn opgenomen. Gedeputeerde Staten van Zee land maken, mede namens Burgemeester en Wethouders van de gemeenten Veere, Noord- Beveland, Goes en Middelburg bekend dat de ontwerp streek Nieuws De inspraakperiode voor het tweede concept van de Gebiedsvisie Rondom het Veerse Meer en de bijbehorende ontwerp streekplanherziening start op 6 september. Na een periode van ruim veertig jaar heeft het gebied rondom het Veerse Meer behoefte aan een kwaliteitsimpuls. De provincie heeft in 2000 het initiatief ge nomen om gezamenlijk een inte grale visie op te stellen voor de toekomst, waarbij alle belangheb bende partijen betrokken zijn. Speerpunten In de gebiedsvisie zijn duidelijke prioriteiten aangegeven, die vast gelegd zijn in zeven speerpunten. Deze punten hebben betrekking op toerisme en recreatie, water, landbouw, infrastructuur, natuur, wonen en werken en tenslotte landschap en cultuurhistorie. Er zijn goede kansen voor toeris me en recreatie om verder te groeien. Wel moet de kwaliteit en de kwantiteit in het oog gehou den worden. De waterkwaliteit moet verbete: ren door onder andere een door- laatmiddel in de Zandkreekdam en een ander peilbeheer. De land bouw moet nieuwe kansen kun nen benutten, zoals natuurbeheer maar ook nevenactiviteiten kun nen ontplooien, zoals mini- campings en viskweek. Er moeten wegen, fiets-, wandel en ruiterpaden worden verbeterd of nieuw worden aangelegd en beroeps- en recreatievaart moe ten niet met elkaar in conflict komen. Natuur moet behouden blijven en waar mogelijk uitge breid of ontwikkeld worden. De leefbaarheid van de kernen rond het Veerse Meer is belang rijk en kan versterkt worden door aan recreatie gerelateerde bedrij vigheid te stimuleren. Voor ste den als Goes en Middelburg is niet alleen de recreatieve functie van belang. Nieuw te ontwikkelen woonmilieus rond Arnemuiden kunnen aantrekkelijk zijn voor de vestiging van mensen en bedrij ven. In grote lijnen moet het Veerse Meergebied blijven zoals het er nu uitziet, maar rond de Schots- MMÊMM planherziening Veerse Meer van 6 september tot 4 oktober 2004 ter inzage ligt bij de pro vincie Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 in Middelburg op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren (op afspraak). Tevens liggen de stuk ken ter inzage op de volgende locaties. - Gemeentehuis van de gemeen te Veere, Traverse 1, Dom burg. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 9.00-16.00 uur. Donderdag van 9.00- 19.00 uur. - Gemeentehuis van Noord-Beve land Voorstraat 31, Wissen- kerke. Openingstijden maan dag t/m vrijdag van 8.30- 12.00 uur en maandag t/m donderdag van 13.00-15.00 uur. - Publieksbalie Stadskantoor gemeente Goes, Oostsingel 2 Goes. Openingstijden: maan dag t/m vrijdag van 09.00- 12.30 uur, dinsdag en woens dag van 13.30-16.00 uur. Donderdag tussen 17.00 tot 20.00 uur op afspraak. - Informatiewinkel Stadskantoor gemeente Middelburg, Kanaal- weg 3, Middelburg. Openings tijden maandag t/m vrijdag van 8.00-15.30 uur. Donderdag ook van 18.00 tot 20.00 uur. Een ieder kan van 6 september tot 4 oktober 2004 schriftelijk bedenkingen over de ontwerp streekplanherziening naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Voor het inzien buiten kan tooruren en mondelinge toe lichting van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot dhr-. J.V.M.R. Vaessen tel: 0118- 631901 of mw. M.A.S. Ekkebus tel: 0118-631732. Na afloop van de periode van de ter inzage legging wordt ook een bijeenkomst georganiseerd waarin de Statencommissie Ruimte van gedachten zal wisse len met de indieners van beden kingen en andere belangstellen den. Deze gedachtewisseling wordt gehouden op 20 oktober 2004, aanvang 19.30 uur, in de raadszaal van het gemeentehuis van Noord-Beveland, Voorstraat 31, te Wissenkerke. De ontwerp streekplanherziening kan opgevraagd worden bij het informatiecentrum van de provin cie aan de Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middel burg, tel 0118-631400. E-mail: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de mel ding Wet milieubeheer van Sea Way Refining B.V. te Vlissingen. De melding heeft betrekking op het verblazen vanaf de 0 meter DE FAAM (WALCHEREN) rechtstreeks van onze boerderij in Baarland Bij u thuis bezorgd in pakketten van 20 kilo voor Voor informatie en/of bestellingen Burgemeester Vogelaarstraat 17 4435 AR Baarland Van het door ons gefokte "Blonde d' Aquitaine" vleesvee, laten wij regelmatig een vrouwelijk dier slachten door een ambachtelijke slager. Het gehele rund wordt gelijk verdeeld over alle pakketten, zodat u van elke vleessoort een deel krijgt in de verhouding zoals die aan het rund gezeten heeft. Het pakket bestaat uit Gehakt. Soepvlees, Schenkels, Tartaar. Sucade-lappen, Lende-lappen/Ent re Cóte, Kogelbiefstuk. Bieflappen, Rosbief, Soepbeentjes, Haasbiefstuk. Magere lappen, Biefstuk. Lever, Riblap en Hambuigers. man, Goudplaat en bij de Piet kan nog wel bosuitbreiding plaats vinden. De oude veersteigers bij Kamperland, Veere en Kortgene moeten worden behouden en her steld, net als de oude scheeps werf bij Arnemuiden. Deelgebieden Een andere invalshoek van het gebied is de geografische. Voor negen deelgebieden is een ont wikkelingsrichting aangegeven: Het meer zelf en de eilanden; de oevers en twee dammen; de westkop van Noord-Beveland; de Schenge; de driehoek Middel- burg-Veere-Arnemuiden; Walche ren ten westen van Veere, Wolphaartsdijk en omgeving; de Wilhelminapolder en het midden en oosten van Noord-Beveland. Voor vier gebieden zijn nadere deelgebiedsvisies uitgewerkt. Ter inzage Het streekplan Zeeland 1997 moet in verband met de gebieds visie op twee punten worden her zien om uitvoering mogelijk te maken. De concept-gebiedsvisie met de ontwerp-Streekplanherziening Veerse Meer liggen van 6 sep tember tot 4 oktober bij de pro vincie ter inzage bij de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 en bij het Infor matiecentrum, Nieuwe Burg 42 te Middelburg. De concept gebiedsvisie met de streekplanherziening kan ook opgevraagd worden bij het infor matiecentrum. Het postadres is Postbus 6001, 4330 LA Middel burg, telefoon 0118-631400 en e-mail infocentrum@zeeland.nl. vloer van HDPE-granulaat met inertgas naar de tussenbunker op de 6 meter vloer. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 4 ok tober 2004 bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren en bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 4 oktober 2004 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voor zitter van de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich- /"N ■■■■■■■■■Zeeland ■■■■■■mb De commissievergaderingen zijn openbaar, belangstellenden zijn van harte welkom voor het bij wonen van de vergadering. Indien u wenst in te spreken wordt u vriendelijk verzocht dit uiterlijk een half uur voor aanvang van de betreffende vergadering te melden bij de commissie griffier. Commissie Economie en Mobiliteit Datum: ma 6 september 2004 Aanvang: 13.30 uur Locatie: 2e commissiekamer. Provinciehuis Voorzitter: A.A.D. Saman Commissiegriffier: Annemieke Lobik statencommissie@zeeland.nl tel.: 0118-631888 Agenda - Statenvoorstel Beslispunten notitie provinciaal sociaal-econo misch beleidsplan; - Notitie 'Gratis openbaar ver voer, een inventarisatie'; - Statenvoorstel kredietverhoging voorbereiding kanaalkruising Sluiskil; - Nota toezeggingen over beleid fietsbruggen en fietspad Koe wacht-Bontekoe. Voorafgaand aan deze commis sievergadering zal een consulta tie van maatschappelijke organi saties plaatsvinden. Vertegen woordigers van de Sociaal Economische consultatiegroep, Coördinatiegroep Toerisme Zeeland, Landbouwcontract en Provinciaal Visserij Coördinatie orgaan zijn hiervoor uitgenodigd. De bijeenkomst is ook openbaar en wordt van 9.30 tot 12.00 uur in de Statenzaal van het Abdij complex te Middelburg gehouden. Commissie Ecologie en Water Datum: wo 8 september 2004 Aanvang: 13.00 uur Locatie: 2e commissiekamer, Provinciehuis Voorzitter: mw. G.K.T. van der Giessen Commissiegriffier: M. Trimpe statencommissie@zeeland.nl tel.: 0118-631437 Agenda: - Statenvoorstel voortgang WCT- dossier; - Overzicht van uitgevoerde en lopende studies t.b.v. Ont- wikkelingsschets 2010 Schelde- esturarium (ProSes-onderzoe- ken); - Brief Federatie Ondernemings verenigingen gemeente Veere inzake verdieping Wester- schelde. Zomerreces afgelopen Tijdens de eerst volgende verga deringen van Provinciale staten op 7 en 8 oktober staan de poli tieke debatten over de WCT, het Provinciaal-economisch beleids plan en het Omgevingsplan Zeeland centraal. In de maand september worden deze onder werpen in de verschillende sta tencommissies voorbereid. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provin ciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de website: www.zeeland.nl onder provinciale staten. WM Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard (tel. 0118-631071). Gedeputeerde Staten van Zee land willen de vergunning Wet milieubeheer van ThermPhos International BV, Industrial Park Vlissingen BV, Petroplus Tank- storage Vlissingen BV, SeaWay Chemical Processing BV, Deltius B.V. en Invista Polyester B.V. gedeeltelijk intrekken. Genoemde bedrijven binnen de gezamenlijke inrichting "Haven 9890" hebben om de intrekking van dit deel van de gezamenlijke inrichting verzocht. Het bij het verzoek aangegeven gedeelte komt daarmee buiten de geza menlijke inrichting te vallen (de bedoeling is dat een ander bedrijf zich op het desbetreffende ge deelte gaat vestigen). Het ontwerp-besluit en overige stukken kunnen op verzoek (tele foon 0118-631769) worden ingezien bij de Directie ruimte, milieu en water. Een ieder kan tot en met 15 sep tember 2004 schriftelijk be denkingen tegen het ontwerp besluit indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, directie ruim te, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen het ontwerp besluit, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ont werp-besluit en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot J. Provoost (tel. 0118- 631769). Opvoeden is in deze tijd geen gemakkelijke taak. De cijfers spreken duidelijke taal: vandaag de dag krijgt maar liefst I op de 20 kinderen in Nederland te maken met jeugdhulpverlening, meestal als gevolg van een verstoorde thuissituatie. Gelukkig bestaan er voor deze kinderen allerlei vormen van hulp. Vele mensen zetten zich elke dag in om hen tóch een toekomstperspectief te bieden. Dat neemt niet weg dat ze, net als andere kinderen, van tijd tot tijd wel een extraatje kunnen gebruiken. Kinderhulp is het fonds dat daar al 40 jaar voor zorgt. Helpt u 'n handje? giro Deventer NATIONAAL FONDS KINDERHULP Bnnkpoorstraat 32. 7411 H5 Devote, tel.: 0570 611 899. fax 0570 - 64S 602 Internet wvvw.ktfKJerholp.nl. c-maii: mfo@ktrdcrtnjip.nl Ml MET MINDER KANSEN Kurkparket afgewerkt met transparante vinylcoating KLICKEN en KLAAR! Dus nooit meer schuren of lakken en bovendien 10 jaar garantie! Te leveren in zowel kurkmotief als echt hout op kurk! Houtmotieven: kersen, maple, eiken, mahonie, beuken. Breedstrook van £-47/ p.m2 NU voor 39,95 p.m2. Ook deze te leveren in 3-strook van ^-45/ p.m2 voor 37,95 p.m2 Massief 20 mm dik verouderde vloerdelen kant en klaar geolied. Bij aankoop of reservering: GRATIS folie en ondertapijt ter waarde van 4,50 p.m2! Laminaatparket van Quick-Step. Bij aankoop of reservering: GRATIS folie en ondertapijt ter waarde van 4,50 p.m2! Extra aanbieding, kant en klaar gelakt kurkparket in klicksysteem in wit en beige marmer van NU voor 37,50 p.m2 Let op! Laatste week! Deze aanbiedingen zijn geldig t/m 4 september zo lang de voorraad strekt en eventueel te reserveren. f-l V A- KORTE GEERE 15, O TEL./FAX 0118-638363

de Faam | 2004 | | pagina 15