Rauwe zeebonken in ode aan oceaan Join the club Ontknoping Zeeuwse tv-serie in het theater Webprint Leuke hebbedingen en oude rommel De vakantie1 foto van de week BV WALCHEREN RONDJE WALCHEREN Cursus mandala in Middelburg Luctor houdt zwemwedstrijd Sporthal opent in Arnemuiden Van der Vlies signeert boek Fietswereld ziet sterren Lunchen en snacken bij Guus Gratis Tai chi en Qigong les Neeltje Jans in American style Museum zoekt werk schilder Dirk Jan Koets In De Mythe in Goes DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG Scooterclubs schieten als paddestoelen uit de grond. Daarom profiteert u tijdelijk bij Jeremiasse van aanzienlijk scooter-zomervoordeel. Profiteer ervan! Jaloezie Cast Reserveren Winnaar van week 34, woensdag 18 augustus De winnaar is geworden: E. J. van Twist uit 's Gravendeel Levende have Woensdag 25 augustus 2004 De Faam Pagina 3 Arcot Care2Move, Van Breugel Care2Move, Breva Care2Move, Jeremiasse Care2Move, Ligtvoet Care2Move WESTKAPELLE - Een ode aan de oceaan kan geen beter decor hebben dan een Zeeuwse dijk. En dus koos de organisatie van het Zeeland Nazomer Festival de West- kappelse Zeedijk tussen Dom burg en Westkapelle als loca tie voor de indrukwekkende opera Sweetheart Come. Het stuk begint als een brui loftsfeest wordt verstoord door een doorweekte vreemdeling. De oude zeeman vertelt hoe zijn schip tussen het ijs op Antartica vastliep en verloren dreigde te gaan. Maar plots verscheen een albatros die de bemanning uit de ellende loodste. Als de oude man de vogel uit verveling uit de lucht schiet, daalt het nood lot harder dan ooit op de hoofd en van de bemanning neer. De hedendaagse opera is geba seerd op het beroemde gedicht The Rhyme of the Ancient Ma riner van Samuel T. Coleridge (1772-1834). Sweetheart Come is een ode aan de oceaan met verwoestende stormen, myste rieuze faunen, rauwe zeebonken en dronkemanschap. De belof tevolle componiste en regisseur Mariecke van der Linde comb ineert lyrische opera dan ook met aansprekend toneel. Lezers van De Faam maken kans de voorstelling Sweetheart Come op dinsdag 31 augustus in Westka pelle gratis bij te wonen. De Faam geeft in samenwerking met het Zeeland Nazomer Festival drie keer twee kaarten weg. Verder zijn er twee keer twee kaarten te winnen voor het concert Musica Espanol van het Zeeuws Orkest met een optreden van flamencogroep Luna en alta Mar op vrijdag 10 septem ber in Middelburg en twee keer twee kaarten voor het concert van het Brussels Jazz Orchestra met Phi lip Catherine en Toots Thielemans op zaterdag 11 september in Middelburg. Stuur voor maandag 14.00 uur een e-mail naar red.faam@whk.wegener.nl of een kaartje met adres en telefoonnummer naar postbus 5, 4460 AA in Goes onder vermelding van de voorstelling waarvoor u in aanmerking wilt komen. Winnaars krijgen bericht waar en wanneer ze de kaarten kunnen ophalen. JeremiasseCare2Move is hét adres voor alle soorten hulpmiddelen, revalidatie- en zorgproducten die het leven makkelijker maken. Middelburg, Vismarkt, kunst-, antiek- en ambachtenmarkt, 9.00-16.00 uur.* Middelburg. Koorkerk, middaggebed, voor ganger Woutje Minet en Ina Steenaard, 13.00-13.30 uur.* Middelburg, Wandelkerk, wan deling langs kerken in Middel burg o.l.v een gids, vanaf 13.30 uur.* Oost-Souburg, Palazzoli Huis, ontmoctingsmiddag voor nabestaanden en mensen met kanker, 14.00-15.30 uur.* West kapelle, op de Zeedijk bij de tank. vuurwerk, vanaf 22.00 uur. Vlissingen, gehele centrum, van Small Sail Festival, 10.00-21,00 uur en om 17.00 uur de opening in het Dijktheater,.* Vlissingen, centrum, stads feesten, 10.00-21.00 uur.* Vlis singen, Plein Vierwinden, boe ken kunstmarkt, 10.00-21,00 uur.* Vrouwenpolder, Koningin Emmaweg 22. excursie in wa terwingebied Oranjezon, 19.15-21.15 uur* Westkapelle, Markt, dartstoernooi, 18.30- 21.30 uur.* Vrouwenpolder, Oranjezon aan de Kon. Emma weg 22, excursie door het wa terwingebied, vanaf 19.15 uur.* Westkapelle. op het strand bij de overgang Schermershoofd, spe- lencircuit, 15.00-17.00 uur. Biggekerke. Kerkplein, ringrij- den, 8.00-17.30 uur* Domburg, bij strandpaviljoen Noordduine. Sportshop Domburg Quicksil ver Classic, golfsurfwedstrijden, aanvang 9.30 uur.* Domburg, bij zorgcentrum Siinnia. ringrijden, 9.30-17.00 uur.* Grijpskerke Buttinge), M iddelburgseweg 17, openstelling Middellandse zeetuin, 10.00-16.00 uur.* Kou- dekerke, Groeneweg. ringrijden, 10-30-17.30 uur.* Koudekerke, Groeneweg, Boe renkoopdag, vanaf 10.00 uur.* Middelburg, De Drvkkery aan de Markt 51, bomenexcursie door de binnenstad, langs monumen tale en exotische bomen, vanaf 11.00 uur.* Middelburg, Loska- de/Kanaal, langebaanwedstrijd Luctor et Emergo, 10.30-16.30 uur.* Oostkapelle, Zeeuws Bio logisch Museum, activiteit Kor ren en Zeeschuimen, 19.00- 20.30 uur.* Oostkapelle, Kerk plein, poppenkastvoorstelling Kris-Kras, vanaf 19.00 uur.* Ritthem, centrum, sjezen rij den, 12.30-17.30 uur.* Veere, Oranje- plein. ringrijden, 8.00-17.30 uur.* Sint Laurens, fietstoer- tocht Ride for the Roses, langs de Walcherse kust, vanaf 10.00 uur.* Vlissingen, jachthaven De Ruyter, Small Sail Festival. 10.00-23.00 uur.* Vlissingen, centrum, stadsfeesten, 10.00- 17.00 uur.* Vlissingen, De Lam- mcrenburcht. dansavond, vanaf 20.30 uur* Westkapelle, Markt, ringrijden, 7.30-18.00 uur.* Zoutelande, Langstraat. 112- Heldendag met brandweer, poli tie en ambulance, 16.00-21.00 uur. Domburg, bij strandpaviljoen Noordduine, Sportshop Dom burg Quicksilver Classic, golf surfwedstrijden, aanvang 9.30 uur.* Oostkapelle, strand schoonmaken en bungeerun, 11.00-14.00 uur.* Ritthem. rondleiding door en om Fort Rammekens o.l.v een gids, van af 14.00 uur* Vlissingen. jacht haven De Ruyter. Small Sail Festival. 10.00-18.00 uur.* Vlis singen, centrum, stadsfeesten, 12.00-17.00 uur.* Zoutelande, duinovergang 't Pauwtje, open stelling bunkers, 13.00-17.00 uur. Domburg, centrum, toeristen- markt, gehele dag.* Grijpsker ke, boerderijgalerie De Osseberg aan de Singelweg, lezing van Nico Out over de expositie van Edouard Manct in Amsterdam en Permeke Groot in Den Haag, aanvang 20.00 uur.* Grijpsker ke, Imkerij Poppendomme, trek paard in 't gareel, 14.00-17.00 uur.* Middelburg, Marktplein, boeken- en curiosamarkt, ge hele dag.* Oostkapelle, Ver- wonderwereld, Zeeuws Biolo gisch Museum, 10.30-11.30 uur. Domburg, Nederlands Her vormde kerk, open avond met orgelspel van J. Kruis, 20.30- 21.30 uur.* Domburg, Willi- brordkapel aan de Badhuisweg, open avond, 20.30-21.30 uur.* Oostkapelle, Zeeuws Biolo gisch Museum, roofvogelshow, om 16.30 en 19.00 uur.* Oost kapelle. Kerkplein, optreden volksdansgroep Walacra, 19.30 uur.* Veere, Markt, historische markt, 10.00-17.00 uur.* Vrouwenpolder, Konin gin Emmaweg 22, excursie door het waterwingebied Oranjezon, 19.15-21.15 uur.* Zoutelande, 't Winkeltje van Jannetje, h o b byde monstra tie, 13.30-16.30 uur. Aktie scooter Openingstijden: ma./vr. 08.30-17.00 uur MO f OOO A 'n onze kooPiest,oek vindt u met w fff f Ca 55 w enige regelmaat gebruikteartikelen zorg voor beweging tegen meeneemprijzen. Verrijn Stuartweg 43 GOES •Tel.: (0113) 21 12 74 www.care2move.nl Lunchcafé Guus opende in juni de deuren, (foto: Jaap Wolter- beek) MIDDELBURG - Lunchcafé Guus, medio juni geopend aan de Middelburgse Stationsstraat, biedt zijn gasten diverse kleine en grotere gerechten. De menukaart vermeldt onder andere tal van knapperige broodjes, gebakken in eigen keu ken en belegd met verschillende soorten salades, kaas, vlees en andere versproducten. Liefhebbers van een goede kop koffie zitten goed bij Lunchcafé Guus: zij hebben de keuze uit verschillende soorten versgezette, koffie. Op afspraak zijn ook groepen (tot dertig personen) welkom bij het lunchcafé van eigenaar Guus Geluk. Aan de achterzijde van het bedrijfspand bevindt zich een snackbar, waar ook broodjes kunnen worden afgehaald. Lunchcafé en snackbar hebben elk hun eigen ingang. De zaak is dagelijks geopend van 10.00 tot 21.00 uur. Lunchcafé Guus is gevestigd op Stationsstraat 24, telefoon 650465. MIDDELBURG - Joke Floresse begint op 7 september in het Kultureel Pakhuis in Middelburg met de cursus mandala teke nen en schilderen. Mandala betekent cirkel met een kern. Het stelt de ruimte voor waarbinnen de mens zichzelf als eenheid kan beleven. Hoe oud de mandala precies is weet niemand. Tegenwoordig wordt de mandala voornamelijk gebruikt als hulpmiddel bij het ontwikkelen en het herontdekken van de eigen creativiteit. Voor meer informatie: 0118 466095. MIDDELBURG - Zwemvereniging Luctor et Emergo houdt op zaterdag 28 augustus een Open Water zwemwedstrijd in het Kanaal door Walcheren. Voor de tweede editie van de zwemwedstrijd wordt een parcours van circa vijfhonderd me ter uitgezet. Gezwommen worden verschillende onderdelen, met afstanden variërend van 250 meter tot twee kilometer. Bovendien worden twee prestatietochten over 250 meter en één kilometer gezwommen. De organisatie verwacht ruim driehonderd deelnemers uit het hele land. Nadere informatie is verkrijgbaar via: 0118-472623. ARNEMUIDEN - De nieuwe sporthal in Arnemuiden wordt op donderdag 2 september om 1 8.30 uur geopend. In de sport hal komen onder andere klimtoestellen, ringen en een verrijd bare tribune. De accommodatie is geschikt voor sporten als volleybal, basketbal, zaalvoetbal en badminton. In de sporthal kunnen ook feesten en (rommel )markten worden gehouden. De opening gaat vergezeld van het nodige spektakel, waaron der een ballonnenwedstrijd. Bezoekers kunnen na de opening de sporthal en de overige ruimten bekijken. Verschillende sportverenigingen, die de zaal gaan gebruiken, geven demonstraties. De naam voor de nieuwe sporthal is nog niet bekend. VLISSINGEN - Tijdens Small Sail in Vlissingen, signeert au teur Piet van der Vlies zijn boek '20 jaar calamiteiten in de Zeeuwse wateren'. Van der Vlies is oud medewerker van de dienst Wrakkenopruiming van Rijkswaterstaat. Hij is op za terdag 28 augustus, tussen 11.00 en 14.30 uur aanwezig in het kraam van het muZEEum. Fietswereld Dauvvendaele kreeg hoge cijfers van de BOVAG. (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - Grondig kwaliteitsonderzoek door de afde ling Tweewielerbedrijven (TWB) van BOVAG leverde Fiets wereld Dauwendaele in Middelburg een bijzondere kwalifica tie op: dc tweewielerhandel kreeg drie sterren toegekend. Alle bij BOVAG TWB aangesloten leden werden recentelijk beoor deeld op vakbekwaamheid, bedrijfsactiviteiten, apparatuur en garantiebepalingen. Het drie sterren-predikaat geeft aan dat Fietswereld Dauwen daele volledig voldoet aan de door BOVAG TWB gestelde kwaliteitseisen. Eigenaar Van Limbergen: "Tweewielers wor den in allerlei soorten winkels verkocht. Naar de kwaliteit van het product moet de consument vaak maar raden. De BOVAG- kwalificatie verschaft hierover direct duidelijkheid en dat komt de consument alleen maar ten goede." Het adres van Fiets wereld Dauwendaele is Vrijlandstraat 55. Telefoon: 614994. MIDDELBURG - Het Chinees gezondheidscentrum Rep en Lentze in Middelburg houdt in Middelburg en Goes gratis Tai C'hi introductielessen. De lessen in de Chinese bewe gingsleer beginnen in dc weck van 13 september. Deze worden voorafgegaan door gratis intro ductielessen in Middelburg op 7 september en in Goes op 9 sep tember. Aanmelden daarvoor is noodza kelijk via 0118-636054. NEELTJE JANS - Chroom, ronkende motoren en real American lifestyle zijn op zon dag 5 september te vinden bij Neeltje Jans tijdens de Ameri can Boulevard. De bezoeker kan zich vergapen aan Harley's en Amerikaanse auto's maar er zijn ook kinderat tracties, films, optredens en western rijden. Bovendien zijn ook de reguliere attracties van Waterland Neeltje Jans geopend. Kinderen tot en met twaalf jaar krijgen op de Amerikaanse dag vijftig procent korting. VEERE - Museum De Schotse Huizen in Veere zoekt werken van de Veerse kunstschilder Dirk Jan Koets (1895-1956). Het museum wil in de zomer van 2005 een overzichtstentoonstel ling houden. Het museum wil zoveel moge lijk te weten komen over Koets en zijn werk. Samensteller van de tentoonstelling is gastconser vator Joost Bakker. Hij is be reikbaar via: 0118-460757. MIDDELBURG - Omroep Zeeland begint eind september in samenwerking met Het Ge tij de mini-tvserie 'De Lom merstraat'. De ontknoping daarvan vindt plaats in Thea ter De Mythe in Goes. Na 'Blind Date' volgt opnieuw een theat era vontuur in de verras sende combinatie met televisie. In opdracht van Het Getij schreef Ans Schilders, onder leiding van Haye van der Heijden, vijf scè nes. Dit schrijfproject wordt van 21 tot en met 24 september ge presenteerd in de vorm van een heuse televisieserie op Omroep Zeeland. De ontknoping, oftewel de laatste aflevering van De Lommerstraat, is te bekijken in Theater de Mythe in Goes. De Lommerstraat is zomaar een straat in zomaar een plaats in Nederland. In de straat wordt naar binnen gekeken op het mo ment dat zich daar een cruciale si tuatie voordoet, want immers: ie der huisje heeft zijn eigen kruisje. Kijkers worden geconfronteerd met herkenbare situaties, als lief de, verdriet jaloezie, wanhoop en onmacht. De cast bestaat uit: Belle van Lier, Lara Andres, Marijke Reu- ser. Peter Boot, Dini Ploegaert, Lejon van Es, Tijl Frijns, Rose- marie van Nieuwenhoven, Ans Schilders, Erna de Smet, Sjors Postelmans, Koen Mijnheer en Marina de Koning, cameraregie is van Margot Schotel, spelregie van Bram Kwekkeboom en to neelregie van Marian Pankow. Theater Exploitatie Zeeland hoopt dat kijkers de laatste afle vering zeker niet willen missen. Kaarten zijn dan ook te reserve ren via 0900-3300033. Nadere informatie is te vinden op de websi te wwwtheaterverkoopzee- land.nl. (advertentie) (advertentie) In de periode van 19 juli t/m 10 september kunt u uw leukste, mooiste, origineelste of ontroerendste foto insturen als vakantiegroet van de week via de website www.webprint.nl. Echte kaarten sturen met het gemak van internet. Degelijke en stabiele scooter met comfortabele stoel. Wordt geleverd met mandje, accu en oplader. Rijtijd ca. 4 uur: €1.949,- De boerenkoopdag in Koudekerke trekt elk jaar veel agrariërs en belangstellenden uit de omgeving, (foto: pr) KOUDEKERKE - Wanneer een boer vroeger wilde stoppen met zijn bedrijf, deed hij dat met een boerenkoopdag. Zijn veestapel, werktuigen en soms zelfs zijn inboedel werden geveild. De Stichting Zeeuwse Boerenkoopdagen in Koudekerke houdt op zaterdag 28 augustus de vijfde editie van de boerenkoopdag. De boerenkoopdagen trokken veel agrariërs en belangstellenden uit de omgeving. Twintig jaar nadat de laatste boerenkoopdag op Walcheren werd gehouden, organiseerden Jan Brasser en zijn buurman Wim de Kam, een boerenkoopdag in Koudekerke. De dag heeft de afgelopen ja ren duizenden bezoekers getrokken. "Ik heb nog geen idee van het aantal kavels dat wij per opbod gaan ver kopen, maar driehonderd is ons streven. Van voorgaande jaren weten we dat op het laatste moment nog veel spullen worden aangeboden", vertelt voorzitter De Kam. Onder de hamer komt van alles: zaagmachines, trac toren, sjezen, aardappelrooiers en paardenstellen. Maar ook handgereed schappen als een peeënriek, een erwtenpik, houwelen en kapmessen en handige gebruiks- en tuinvoorwerpen. "We bieden leuke hebbedingen met daartussen ook veel oude rommel. Als je goed kijkt, kom je regel matig leuke dingen tegen", aldus De Kam. Tijdens de verschillende ver kooprondes is er voor elk wat wils: voor de verzamelaar, de vakman en de hobbyist Ook het aanbod van levende have is erg aantrekkelijk. Te koop zijn paarden, pony's en allerhande kleinvee. De Kam: "In voorgaande jaren verkochten we ook evenhoevige dieren. Dat doen we niet meer omdat we de schapen, geiten en koeien een aantal dagen in quarantaine moeten houden." De verkoping staat onder toezicht van notaris P. Matthijssen. Het bestuur van de Stichting Boerenkoopdagen betreurt het overlijden van 'hun' veilingmeester Ko Simonse, die met zijn gevatte opmerkingen en humor de Boerenkoopdag opluisterde. Dc nieuwe afslager is Lein Wisse, wethouder in de gemeente Veere. Hij rijdt, net als zijn voorgan ger, op een boerenkar langs de te veilen voorwerpen en dieren, om deze stuk voor stuk te veilen. In de pauzes kunnen bezoekers iets drinken of eten in de grote tent of bij één van de kraampjes op het evenemententer rein. Kijkdagen worden gehouden op donderdag 26 augustus vanaf 19.00 urn en vrijdag 27 augustus tussen 13.00 en 21.00 uur. Potentiële kopers kun nen ook op zaterdagochtend, voor de veiling, de koopwaar bekijken. Voor informatie of een catalogus is het secretariaat aan de Groeneweg 5 bereikbaar via telefoonnummer: 0118-551440 of nummer 0118-552966.

de Faam | 2004 | | pagina 3