Dichters te zien in hartje Middelburg Zonnestaren bij Poppendamme Lezing over werk en dyslexie van landelijke Vereniging Woortblind Hz^i 2,4 Andere auto nodig? Maandmenu €23,50 Publiek koos Zeeuws Meisje Veel jubilarissen voor AbvaKabo Tiende editie surfwedstrijd Mi Fietstocht 'Ride for the roses' ZOMID triathlon in Zoutelande Feest voor oud mariniers COM Wandelen met de boswachter De grens van land en water Oigel en trompet samen te horen in Aagtekerke Weekkrant voor Walcheren %rar)dcci/fé U begint met onze heerlijke Stefano's verse Franse uiensoep Regio Zeeuwse ploegkampioen- schappen in Goese polder Breeduit Veel ruimte voor Zeeuwse acts op Mosselrock in Yerseke Walcheren Zeeuws landschap geïntegreerd in Nazomerfestival middelburg g0e5 Zonne-energie OPEN DAG 23 augustus 16.30 tot 19.00 uur Hogeschool wfWZeeland U vindt 'm in het Zeeuws Autojournaal (voorheen ADC) Dit weekend weer in uw brievenbus Personeelsfeesten Themafeesten Karaoke Zeskamp 01 18 -635 443 FEESTJE? www.vitaevent.nl Springkussens Attracties Rodeostier Decors Draaimolens rente v.a. www.fdcRichel.nl ujGgener huls-aan-hulskrantGn DE AAM .^\MSc ilBUu BEW EX. www.stefanos.nl Hierna volgen twee heerlijke (0118) 418 019 sliptongetjes met gepast garnituur En als dessert een verse fruitsalade met ijs en slagroom Woensdag 18 augustus 2004-34/ Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 (naast Kwantum) Buitenruststr. 20 0118-674010 Woonboulevard Marconistr. 28 0113-213132 MIDDELBURG - Tijdens de eerste editie van Park Poëzie 2004 treden nationale en inter nationale dichters op in de historische binnenstad van Middelburg. De dag wordt ge houden op zondag 12 septem ber tussen 13.00 en 18.00 uur. De stichting Park Poëzie houdt dil jaar, samen met de Zeeuwse Bibliotheek, de eerste editie van De winnende Anouk IJfs. creatie van MELISKERKE - Anouk IJfs heeft de publieksprijs gewon nen van het 'Zeeuwse meisje 2004'. De ontwerpster won eerder de Fashion by the Sea-award 2004, een ontwerpwedstrijd gehouden door het Zijdemuseum in Melis- kerke. Meer dan vijfhonderd bezoekers van de expositie 'Zeeuws meisje 2004' stemden op de ontwerpen. Meer dan honderd mensen ko zen voor het ontwerp van Anouk IJfs. Claire Vyent, de derde vol gens de vakjury, is door het pu bliek met 84 stemmen tweede geworden. Kristyna Metz werd derde en kreeg 74 stemmen. WESTKAPELLE - De AbvaKa bo afdeling Walcheren houdt op vrijdag 5 november een jubila- rissenavond. 101 jubilarissen worden gehuldigd. De jubilarissen zijn 25, 40 of 50 jaar lid. De avond wordt gehou den in Westkapelle Herrijst aan de Markt 79 in Westkapelle en duurt van 18.30 tot 22.30 uur. De avond wordt opgeluisterd door het Westkappels Kwartet. haar gelijknamige evenement. In achttien speciaal opengestelde tuinen in Middelburg wordt poë zie voorgedragen door dichters Jana Beranova, Carla Bogaards, Anneke Brassinga, Emme Cre- bolder. Al Galidi, Jo Govaerts, Sylvia Hubers, Marcel Koopman, Maric-Cecile Moerdijk, Anneke Schenk, Patty Scholten, Albert- ina Soepboer, Erik Spinoy, Hans Tentije, Jan Kees van de Werk en Titi Zaadnoordijk. In een speciale kindertuin wordt werk van Annie M.G. Schmidt voorgelezen. De kindertuin is gratis toegankelijk. De Duitse ac teur Rufus Wagner draagt werk voor van onder andere Goethe. Heine en Rilke in de Duitse tuin, de binnentuin van Gallerlic T. De optredens van de dichters worden afgewisseld met levende muziek. Kaarten kosten 7,50 euro per stuk. Dat is inclusief de samenge stelde bundel met niet eerder ge publiceerd werk. De kaartver koop begint woensdag 18 au gustus bij de Stichting Theater Exploitatie Zeeland, via de klan tenservice van de Zeeuwse Bibli otheek in Middelburg of via www.theaterverkoop zeeland.nl DOMBURG - Sportshop Domburg viert dit jaar haar tweede lustrum. Ook wordt de surfwedstrijd Quiksilver Sportshop Domburg Classic voor het tiende jaar gehouden in het weekend van 28 en 29 au gustus. De tiende editie van de Clas sic wordt gehouden op het strand Noordduine, tussen Domburg en Westkapelle. Zaterdag rond tien uur be gint met een skippermeeting. Daarna beginnen de surf- wedstrijden in de verschil lende disciplines shortboard, longboard, bodyboard, lady 's en junioren. "Deelnemers kunnen zich niet inschrijven voor de wedstrijden, maar worden uitgenodigd", vertelt organi sator Jan Sanstra. De voorronden zijn op zater dag en de finale begint zon dag rond het middaguur. Be halve gesurft wordt er ook gefeest, met quarterpipe- en skateboarddemonstraties, bands en dj's op het strand. VLISSINGEN -De gemeentelijke vismijn in Vlissingen was afge lopen zaterdag het decor van de Visserijdag. Binnen stonden zo'n twintig kramen met visserijartikelen, modelschepen, maritieme schilderijen en foto's. OBezoekers konden smullen van malse maatjesharing, gerookte paling, vers gebakken vis en goed gevulde vissoep. Vishandelaar John van Schaik gooit een paar bakjes kibbeling over de toonbank. Volgens hem is er om halfdrie 's middags al driehonderdvijftig ki lo vis doorheen. Tussen de bezoekers door loopt een groep dames en heren in Arnemuidse klederdracht. Rond de vismijn organiseer de de jeugdbrandweer van Vlissingen een rommelmarkt, (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - Imkerij Poppendamme wordt zater dag (21 augustus) omgetoverd tot een provisorische sterren wacht. De Middelburgse Volkssterrenwacht Philippus Lansbergen houdt die dag van 10.00 uur 's ochtends tot 18.00 uur's avonds een zonnedag op de imkerij. De toegang is gra tis. Bezoekers kunnen zich middels de opgestelde telescopen verga pen aan 'de grote dirigent van ons heelal' zoals Tjerk Wester terp van Philippus Lansbergen de zon graaag omschrijft. Door een door de sterrenwacht on langs aangekochte, zogenoemde near-startelescoop zijn de zon nevlammen rechtstreeks te zien. Iets wat met het blote oog nor maal niet kan en zelfs heel erg gevaarlijk is. Met een andere telescoop zullen ook zonnevlek ken te zien zijn, de koudere ge bieden op de zon. De oud-voorzitter van de ster renwacht, Jan Minderhout, zal een presentatie geven over alle facetten van de zon en Ger Bos- selaar doet de Middelburgse astronomische historie uit de Tjerk Westerterp (links) tuurt naar 'de grote dirigent van het heelal', (foto: Jaap Wolterbeek) VLISSINGEN - Mensen met dyslexie komen in werksituaties meer problemen tegen dan alleen het voor dyslectici typische langzame lezen en slecht spellen. De Vereniging Woort blind wisselt op maandag 6 september in Vlis singen ervaringen uit. Dirk Vollenhoven zal het een en ander komen uitleggen rondom het onderwerp. Vollenhoven werkt als adviseur onder de naam Folnu en geeft trainingen. Hij is ook bestuurslid van Woort blind. Binnen deze vereniging worden ervarin gen uitgewisseld, valkuilen benoemd en strate gieën besproken. Vollenhoven vertelt over zijn persoonlijke erva ringen en de typisch dyslectische kenmerken. Verder geeft hij een aantal praktische handrei kingen voor de begeleiding van mensen met dyslexie op het werk. De lezing is bedoeld voor mensen met dyslexie en familieleden, docenten, werkgevers, arbo-art- sen en personeelswerkers, eindejaarsstudenlen, mentoren en andere belangstellenden. De lezing wordt gehouden op maandag 6 sep tember van 20.00 tot 22.00 uur bij CassAllijn aan de president Rooseveltlaan 744 in Vlissin gen. Een plaatsbewijs is te bestellen door over maken van vijf euro op giro 84.23.133 t.n.v. M. van den Donk in Vlissingen. doeken. En dat is een rijke ge schiedenis, want naast de naam gever van de sterrenwacht, die in de zeventiende eeuw de af stand en de grootte van onder andere de maan en de zon bere kende, is ook Hans Lipperhey een grote naam in de astronomi sche historie. Hij is de meest waarschijnlijke uitvinder van de telescoop, wam het oudste docu ment waarin een telescoop be schreven wordt, vermeldt zijn naam. Ook Zacharias Jansen, die eveneens deze uitvinding claimde, woonde in Middel burg. De sterrenwacht heeft niet voor niets gekozen om samen te wer ken met de imkerij, zegt Wester terp, want de imkerij draait voor meer dan de helft op zonne-ener gie en eigenaar Piet de Meester probeert ook zelf de bezoekers het een en ander bi j te brengen over de zon en de werking ervan. (advertenties) Wil je werken met mensen? Een agogische opleiding MBO of HBO dicht bij huis? Mocht u het Zeeuws Autojournaal niet hebben ontvangen bel dan 0113 274014 SINT LAURENS - Ride for the Roses uit Sint Laurens houdt op zaterdag 28 augustus de trek- en TB-toertocht Ride for the roses De sportieve tocht begint om 10.00 uur. Een rit van drie en een half uur voert de deelnemers over Walcheren en langs de kust. Voor tien euro kan ieder een meedoen. Inschrijven kan via 06-20535195 (na 19.00 uur). ZOUTELANDE - Op het Westerstrand in Zoutelande wordt zaterdag 21 augustus de veertiende editie van de ZO MID triathlon gehouden. De Zoutelandse triathlon is een initiatief van de Zomid, de Zou telandse Middenstandsorgani satie. Het sportieve evenement is opgebouwd uit 750 meter zwemmen in zee, 28 kilometer fietsen in en rond Zoutelande en 8,5 kilometer lopen op en over de boulevard. Het eerste onder deel begint om 18.30 uur op het Westerstrand. De finish is in het centrum van Zoutelande om ongeveer 20.00 uur. VLISSINGEN - Het Contact Oud Mariniers (COM) Zee land viert zaterdag 21 au gustus zijn vijfendertigjarig bestaan. Het feest wordt gehouden in de Eerste Binnenhaven in Vlissin gen. Om 14.00 uur treedt het marinierscombo op, verder komt er een klimtoren van het Korps Mariniers een schiettent van de KNSA. Stands met oude am bachten vrolijken de festiviteiten verder op. Vanaf 18.00 uur is er een barbecue. De avond wordt afgesloten door het dansorkest Flashback. Het COM is een vereniging van mensen die ooit gediend hebben bij het Korps Mariniers. De club telt landelijk 11.500 leden, waarvan driehonderd mensen in Zeeland wonen. De vereniging is in het leven geroepen om de oud militairen, die gediend had den in Indonesië te ondersteunen in de burgermaatschappij. Veel militairen die terug kwamen uit 'de Oost' hadden het moeilijk om weer te integreren in de bur germaatschappij. De COM is opgericht door en voor de mari niers en heeft als doel om voor elkaar te blijven zorgen, onge acht rang en stand. Aanmelden voor het feest kan bij J. Peute via 06-54224623. OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle houdt op zondag 22 augustus de activiteit 'Wan delen met de boswachter'. De wandeling wordt gemaakt onder leiding van een boswach ter van Staatsbosbeheer door het natuur- en cultuurhistorisch ge bied De Manteling. De wande ling begint om 14.00 uur bij het Zeeuws Biologisch Museum en duurt tot ongeveer 15.30 uur. Meedoen kost twee euro voor volwassenen en kinderen beta len een euro. Aanmelden is noodzakelijk via 0118-582620. OOSTKAPELLE - Op de grens van water en land leeft meer dan iedereen denkt. Om dit nader te be kijken houdt het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle op zaterdag 28 augustus de activiteit 'Kor ren en zeeschuimen'. Een kor is een sleepnet dat gebruikt wordt door vissers vaartuigen. Het Zeeuws Bio logisch Museum heeft een klein kornet, dat vanaf het strand door het water wordt getrokken. Daardoor wordt het verborgen leven zicht baar gemaakt. Te zien zijn bijvoorbeeld garnalen, krab ben, platvissen, kwallen en zeesterren. Een gids vertelt de deelnemers over de vond sten. De tocht wordt gehou den lussen 19.00 en 20.30 uur en meedoen kost 2 euro. Een handdoek en laarzen zijn noodzakelijk voor de acti viteit. Aanmelden kan via: 0118-582620. AAGTEKERKE - De ZWO- werkgroep van de NH kerk in Aagtekerke houdt op vrijdag 27 augustus een concert. Het concert wordt verzorgd door Wout Bosschaart, student orgel aan het conservatorium in Den Haag en Ronald Joosse, student trompet aan het conser vatorium in Utrecht. De avond wordt gehouden in het kerkgebouw van de NH kerk in Aagtekerke en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Na het concert wordt een col lecte gehouden voor een pro ject in Oeganda- advertentie EVENT. FUN ENTERTAINMENT (advertentie) BEL: 0118 - 61 42 87 OF KIJK OP... Blauwedijk 1 Middelburg

de Faam | 2004 | | pagina 1