Expositie herstel van Walcheren Toernooi beachvolleybal Zoutelande blijft groeien Veel ruimte voor Zeeuwse acts bij dertiende editie Mosselrock 'Before Sunset' besluit filmfestival All American Sunday in Goes Cine City Vlissingen PODIUM Schuttershof Middelburg Vlasdagorkest in Manhuistuin Orgelconcert in Grote kerk Goes Autocross in Eindewege Demonstratie van ringrijders Stumphius zingt in Veere Kooman geeft orgelconcert Filmzomer: Cloaca Les Invasions Barbares Bright Young Things King Arthur Thunderbirds Nederlands gesproken Spiderman 2 Paniek Op De Prairie 1 Nederlands gesproken Mindhunters Shrek 2 Nederlandse versie 1 Sneak 4 Chronicles of Riddic Catwoman 0© Shaun of the Dead 13 Going on Around The World in 80 Days Sproet II Confessions of a tee nage drama queen DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG Woensdag 18 augustus 2004 De Faam 11 Vrijdag 22.00 uur dinsdag 20.00 uur Vier oude studievrienden zitten in de problemen en besluiten el kaar te helpen. Is de band nog sterk genoeg? Met o.a. Pierre Bokma en Peter Blok. Donderdag 20.00, zaterdag 19.30 uur. zondag 20.00uur en dinsdag 20.00 uur Rondom het ziektebed van een vriend komt een groep vrienden bijeen en bekijkt wat er over is van hun oude idealen. Oscar winnaar Beste Niet-Engelstali ge Film 2004. Vrijdag 19.30 uur. zaterdag 22.00 uur en woensdag 20.00 uur Swingend regiedebuut van Ste phen Fry neemt ons mee naar het extravagante Londen in de 'roaring twenties thirties'. GOES - De Grote Markt in Goes wordt zondag 29 au gustus ingeruimd voor de eer ste uitgave van AH American Sunday. Dit is een bijeen komst voor alle bezitters van oude en nieuwe Amerikaanse auto's en motoren. VLISSINGEN - Cees Bantzin- ger exposeert schetsen en aquarellen met het thema 'Het dichten van de dijken' en 'Het herstel van Walcheren in 1945' in het MuZEEum in Vlissingen. Cornelis (Cees) Bantzinger werd geboren in Gouda op 15 juli 1914. Hij is bekend gewor den als dichter, schilder en teke naar. Aan het eind van 1940 duikt hij onder op een pakzolder Naast de rijdende voertuigen zijn er op All American Sun day, die om 11.00 uur begint, diverse attracties, live muziek en een Amerikaanse markt. Hierbij kunnen belangstellen den terecht voor modelauto's, velgen en andere auto-onderde- van een drukkerij in Den Haag. Dit werd tijdens de oorlogsjaren een ontmoetingsplek voor dich ters en schrijvers zoals Bertus Aafjes, Gerrit Achterberg, Ab Visser, Ed Hoornik, Leonard Huizinga, Muus Jacobuse, F. Bordeijk en Niek Verhagen. Bantzinger trouwde na de oor log met de zangeres van Radio Oranje Jetty Pearl. In het werk van Bantzinger zijn de techniek en de arbeiders terug te vinden, de caissons, zandzakken en het land dat on len, sierraden, tatoeagedemon straties en kleding. De live mu ziek start om 13.00 uur met Fe arless Johnny. Als afsluitende act is de bekende Zeeuwse blu esformatie The Juke Joints uit genodigd. der water staat. Het belangrijk ste zijn echter de mensen. De kunstenaar vereeuwigde de doorgroefde koppen van dijk- en rijswerkers, Zeeuwse boeren en Duitse krijgsgevangenen in zijn schetsen en aquarellen. Ze zijn van 16 oktober tot en met 6 maart 2005 te bekijken in het MuZEEum aan de Nieuwendijk 11 in Vlissingen. Het museum is geopend van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. ZOUTELANDE - Op het Westerstrand aan de Boule vard in Zoutelande wordt za terdag 21 augustus voor de veertiende keer het Inhome Beachvollevbaltoernooi ge houden. Door Ellen De Vriend Het toernooi geniet veel lande lijke bekendheid. "Het behoort inmiddels tot de grootste volle ybaltoernooien in Zuid-West- Nederland", zegt een trotse or ganisator Hennie Swartjes. Meer dan honderd teams doen mee aan de wedstrijden. Zij strijden op drie niveaus. In de ereklasse wordt twee tegen twee gespeeld op een veld van acht bij acht meter. "In deze klasse doen topspelers mee", zegt Swartjes. Nieuw is de nationale klasse, waarin eveneens twee tegen twee wordt gespeeld op een veld van zeven bij zeven meter. De regionale klasse speelt met teams van drie personen op een speelveld van zeven bij zeven meter. Aan deze klasse kunnen ook gemengde teams meedoen. Bij alle niveaus wordt gespeeld volgens het rallypointsysteem. Dat betekent één set tot 21 pun ten, met twee punten verschil. "In de ochtenduren spelen we de voorronden. Daarna volgen we met een nieuwe indeling waarin de teams spelen in verliezers- en winnaarspoules", vertelt Swar tjes. Hij organiseert het strand- toernooi voor de veertiende keer, gewoon uit liefde voor de sport. Daarin wordt hij bijge staan door een vast team van vrijwilligers. Swartjes: "Gezel ligheid tijdens het toernooi is belangrijk, maar ook de materia len en voorzieningen moeten goed zijn." Zaterdag om 10.00 uur beginnen de wedstrijden op de drie stran den. De finales beginnen rond 15.30 uur. Na de prijsuitreiking, om 17.00 uur, is bij het strand paviljoen een barbecue. Aan melden kan via telefoonnummer 0118-552658. I Robot Dagelijks 16.15. 19.00. 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur In 2035 raakt robot Sonny be trokken bij een moord. Deze overtreding van een van de '3 robot wetten' is een bedreiging voor de mensheid, er is dan niets meer dat de robots tegen houdt om de wereld voorgoed over te nemen. Dagelijks 16.15. 19.00. 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. King Arthur vertelt het echte verhaal van zijn ridders en zijn geliefde Guinevere in een meeslepend avontuur over een man wiens lot het is koning te worden. Dagelijks 13.45 uur. De Thunderbirds moeten hun aartsvijand The Hood verslaan en ook nog even de wereld redden. Dagelijks 21.45 uur. Tobey Maguire keert terug als de onopvallende Peter Parker, die continue op zoek is naar de balans tussen zijn dubbelleven als student en bovenmense lijke misdaadbestrijder. Dagelijks 13.45. 16.15 uur. Op een ranch in het Wilde Westen zijn de dieren bang dat ze aan de plaatselijke vleesfa- briek verkocht worden. Ze smeden een plan om de ranch te redden van de ondergang. Dagelijks (behalve vrijdag, zondag en maandag) 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Een groep FBI agenten wor den voor een laatste training verscheept naar een afgelegen eiland om de opgedane kennis toe te passen in de praktijk. Daar eenmaal aangekomen worden ze zelf het doelwit van moordaanslagen. Een moeilijk zaak om op te lossen, zeker als blijkt dat de moordenaar deel uit maakt van hun groep. Dagelijks 13.45, 16.15 uur. Shrek en zijn prinses Fiona reizen na hun huwelijksreis naar Fion's ouders, de koning en koningin van het Konink rijk Ver. Heel Ver Van Hier. De koning had heel iets anders in gedachten voor zijn dochter en probeert alsnog zijn eigen Maandag 22.00 uur. Verrassingsfilm voor de lief hebber. GOES - Het Vlasdagorkest uit Schouwen-Duiveland treedt op zondag 22 augustus op in de Manhuistuin in Goes. liet orkest is samengesteld uit leden van verschillende korp sen. Het orkest treedt in de zo mermaanden regelmatig op in de Manhuistuin en brengt een afwisselend programma ten ge hore met zowel moderne als lichte muziek. Het optreden duurt van 12.30 tot 13.30 uur. De toegang is gratis. Bij minder goed weer wordt uitgeweken naar de R.K. Maria Magdalenakerk. GOES - De Alkmaarse stads- organist Pieter van Dijk geeft op zaterdag 21 augustus een concert in de Grote kerk in Goes. Van Dijk is organist van de Grote of Sint Laurenskerk en bespeelt het beroemde Van Ha- gerbecr/Schnitger-orgcl. Hij is tevens docent orgel aan de con servatoria van Amsterdam en Hamburg. De uit te voeren werken zijn van oud-Engelse componisten als Tomkins, Philips en Purcell. De concertgever sluit het con cert af met een aantal werken van Bach, een Koraalpartita, een triosonate en de indruk wekkende Toccata en Fuga in F gr.t. Het concert begint om 20.00 uur. Toegang kost 5 euro, kin deren tot twaalf jaar mogen het concert gratis bijwonen. EINDEVVEGE - Het Open Zeeuws Ka m p i oe n se h a p Autocross wordt op het ter rein aan de Ankerverepolder in Eindewege gereden. De wedstrijden worden gehou den op zaterdag 21 augustus en 11 september. Het circuit is op een speciaal geprepareerd weiland bij Ein dewege. Het is ongeveer 850 meter lang. Organisator Stichting Auto cross Zeeland verwacht cross wagens in verschillende klas sen. Het terrein wordt door routeborden aangegeven. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur. Entree kost drie euro. GOES - De Zeeuwse Ringrij ders Vereniging houdt don derdag 26 augustus een de monstratie ringrijden. De ringrijders maken gebruik van Zeeuwse trekpaarden en zijn gekleed in authentieke Zeeuwse klederdracht. De de monstratie begint om 11.00 uur. Tot 16.00 uur zijn er regelma tig presentaties van Zeeuwse klederdrachten en worden en kele personen aangekleed in Zuid-Bevelandse dracht. Bovendien zijn er ambachtslie den om 'oude' ambachten te demonstreren zoals spinnen, stoelenmatten, knijpertjes bak ken en weven. Ook worden streekproducten verkocht. 0© Dagelijks 13.30. 19.00. 21.45 uur, zaterdag 24.15 uur. Het is een duistere tijd in het universum. Planeet na planeet valt ten prooi aan het onheili ge leger van de Necromon- gers. Première Dagelijks 16.15, 19.00, 21.45 uur, zaterdag 24.15 uur. De volgzame werknemer Pa tience Philips (Halle Berry) cijfert zichzelf weg voor haar heethoofdige baas en model Laurel Hedare. Als ze erachter komt dat fr nieuwe producten van het bedrijf vreselijke bij werkingen hebben komt ze in een bedrijfscomplot terecht. Première Garfield Dagelijks 13.45 en 16.15 uur Garfield heeft alles goed voor elkaar, maar dat verandert als zijn baasje Jon besluit om de hond Odie in huis te halen.. Dagelijks 21.45 uur. Zaterdag 24.15 uur. Een groep vrienden beleeft een helse nacht in hun stam kroeg wanneer ze getuige zijn van een plaatselijke zombie invasie. Een romantische ko medie met zombies. Dagelijks 13.45. 19.00, 21.45 uur. Zaterdag 24.15 uur. Nadat Jenna (Jennifer Garner) een vernederend blauwtje heeft gelopen bij de cools te jongen van school, verlangt ze wanhopig naar een compleet nieuw leven. Op de avond van haar dertiende verjaardag doet ze een wens. De volgende och tend is ze een prachtige vol wassen vrouw van dertig jaar. Dagelijks 16.15, 19.00 uur. Het wereldberoemde boek van Jules Verne op het witte doek. De Engelse uitvinder Phileas Fogg (Steve Coogan) sluit een weddenschap af dat hij de wereld rond kan reizen in tachtig dagen. Dagelijks 13.45 uur. Sproet keert na elf jaar terug bij meneer Taschenbier, deze keer om zijn verlegen zoon Martin te helpen. Martin komt er al snel achter wat Sproet van plan is: zonder de ouders van Martin in te lichten veran derd hij diens wereld naar zijn eigen inzichten met alle gevol gen van dien. Dagelijks 19.00 uur. Lola moet verhuizen van de trendy stad New York naar een truttige voorstad. Op haar nieuwe school komt ze er al snel achter dat Carla Santini de titel 'meest populaire' meis je al op zak heeft. Om daar verandering in te brengen zet Lola haar rivale Carla een hak door er met de hoofdrol van door te gaan. VEERE - De in München wo nende en werkende Zeeuwse zangeres Annegeer Stumphi us treedt zondag 22 augustus op in de Grote Kerk in Veere. De soprane doet dat samen met cellist Peter Wöpke en Jos Vo gel op piano. Tijdens het con cert, dat om 17.00 uur begint, laat het trio werken van Franz Schubert, Robert Schumann, Johannes Brahms en Richard Strauss horen. VLISSINGEN - Film by the Sea sluit op zaterdag 18 sep tember feestelijk af in Vlissin gen met de première van 'Be fore Sunset'. Deze romanti sche bioscoopfilm, met hoofd rollen voor Ethan Hawke en Julie Delpy, sluit officieel het festival af waar in totaal ruim negentig films op het pro gramma staan. 'Before Sunset' van Richard Linklater ('Before Sunrise', 1995 en 'School of Rock', 2003) is de opvolger van 'Befo re Sunrise' waarin Jesse en Ce line elkaar ontmoeten in een Europese trein. Er volgt een 14- uurs relatie waarbij het paar het spontane en onverwachtse ont dekt in de stad Wenen. Het ver haal eindigt op een treinperron waar ze zweren elkaar na zes maanden weer te zullen ont moeten. In 'Before Sunset' ontmoeten ze elkaar na negen jaar weer in Parijs. Ze krijgen de unieke kans om te ontdekken wat had kunnen zijn als ze niet ieder hun eigen weg waren gegaan. Maar net als tijdens hun eerste ont moeting hebben ze maar een paar uur om uit te vinden of zij voor elkaar zijn gemaakt. De film is vanaf 23 september in onder andere Amsterdam, Rot terdam, Den Haag en Utrecht in de bioscoop te zien. Tevens is de uitreiking van de 'Film Literatuur Award 2004' aan de beste internationa le iiteratuurverfilming van 2004 onderdeel van het slotprogram- ma. Voor dit competitiepro gramma selecteert Film by the Sea ieder jaar acht films die al len zijn gebaseerd op een boek. Dit jaar nemen Heieen van Roy- en, Hans van Mierlo, Manon Uphoff, Pieter Verhoeff, Ineke Houtman en Jasperina de Jong plaats in de jury die voor de der de maal onder leiding staat van Rinus Ferdinandusse. Na afloop van de filmvoorstel ling speelt de gclegenheidsband Girls Wanna Have Fun. Op zon dag 19 september wordt een groot deel van het programma in Vlissingen herhaald. Op deze publiekszondag kan op vertoon van de GrenzeloosKijkenPas ie dere filmvoorstelling tegen een gereduceerd tarief worden be zocht. YERSEKE - Vrijdagavond 20 en zaterdag 21 augustus wordt de dertiende editie van Mosselrock gehouden. De vaste locatie is het parkeerter rein bij bungalowpark Bui tenplaats in Yerseke. Het festival op zaterdag wordt voorafgegaan door het Mossel- rock-Café op vrijdagavond. Op het terrein wordt dan een café ingericht waar het Walcherse Wannabee voor de muzikale in vulling zorgt. Het festival zelf begint op zaterdag om 12.30 VLISSINGEN - De orgelcom missie van de St. Jacobskerk in Vlissingen heeft Jonathan Kooman uit Tiel uitgenodigd om vrijdag 20 augustus te ko men spelen. Op het hoofdorgel speelt Koo man vier werken en op het koororgel brengt hij één werk ten gehore. De orgelbespeling begint om 12.00 uur. Kooman, geboren in 1980, kreeg zijn eer ste orgellessen van Jos Vogel. Als organist is hij verbonden aan de PKN-kerken in Tiel en Ochten. Daarnaast treedt hij re gelmatig op als organist en pia nist bij concerten en uitvoerin gen, solistisch en/of als begelei der van koren en solisten. Middelburg, Oostkerk. middagpauze (orgel)concert van Bram Beekman, 12.30-13.00 uur.* Oostkapelle, Kerkplein, concert Ju liana Homereske Band, 19.00-21.30 uur.* Vlissingen, Abdijker ken, miniconcert van Anko Vleugel, orgelmuziek, 15.00-15.30 uur.* Zoutelande, muziektent, concert van Luctor et Emergo, aanvang 20.00 uur. Nieuw- en Sint Joosland, Theater de Wegwijzer, voorleesvoorstel- ling van Freek de Jonge, 20.15 uur.* Vlissingen, Sint Jacobskerk, middagpauzeconcert van Jonathan Kooman, 12.00-12.30 uur.* Yerseke, openluchtconcert van muziekvereniging Mozart, een popconcert aangevuld met zang, Kerkplein, 20.00 uur. Goes, Grote kerk, orgelconcert van de Alkmaarse stadsorganist Pieter van Dijk, vanaf 20.00 uur.* Nieuw- en Sint Joosland, Thea ter de Wegwijzer, voorleesvoorstelling van Freek de Jonge, 20.15 uur.* Vlissingen, Bellamypark, gastbeiaardconcert van Anne Kroeze, 12.00-13.00 uur. Wemeldinge, Maartenskerk, concert van muziekgroep Triskell. Ierse en Keltische muziek, om 11.00. 14.00 en 16.00 uur. uur en duurt tot ongeveer 00.30 uur, waarbij het Zeeuwse gehal te met Essence, Slik, Yes You Did, Over the Edge en Mamilla erg hoog is. Verder treden het Utrechtse a balladeer. Babelina uit het Belgische Brugge, Eind- hovenaar Mark Foggo en Flip the Switch uit Hoek van Hol land op. Er is dus veel ruimte voor Zeeuwse acts waarbij een nieu we band als Essence wordt af gewisseld met gevestigde na men als Mamilla en Over the Edge. Speciale aandacht verdie nen de Belgische, partyfunk- club sensatie Babelina, die in juli nog op het North Sea Jazz festival speelde en a balladeer. Deze band timmert momenteel zeer hard aan de weg en hun naam duikt dan ook op bij steeds meer festivals en in de muziekbladen. Met een debuut album in de maak lijkt ze vol gend jaar definitief het Neder landse clubcircuit te gaan vero veren. Metal, pop, rock en ska, het komt allemaal voorbij op Mos selrock en zodoende is er voor alle muziekliefhebbers wat wils. Zeker gezien het feit dat de pau zes tussen de laatste drie bands muzikaal ingevuld wordt door de uit Goes afkomstige DJ Wilfred. Hij zal zijn eigen draai aan Mosselrock anno 2004 ge ven. DJ Wilfred draait in plaats van De Zeeuwse band Mamilla, één van de acts op Mosselrock, (foto: pr) DJ Sandstorm, die overigens nog wél op de poster vermeld staat. Sandstorm kreeg op het laatste moment nog de mogelijkheid om op het roemruchte festival Lowlands te draaien dat gelijk met Mosselrock gehouden wordt. Dat was een kans die hij natuurlijk niet wilde missen en die Mosselrock ook niet in de weg wilde staan. Tijdens de eerste editie van AH American Sunday in Goes zijn er onder andere oude, Amerikaan se auto's te zien. (foto: pr) Goes, Manhuistuin aan de Zusterstraat 11, optreden van het Vlas dagorkest uit Schouwen-Duiveland, 12.30-13.30 uur.* Veere, Grote Kerk, concert van sopraan Annegeer Stumphius, cellist Pe ter Wopke en pianist Jos Vogel, vanaf 17.00 uur.* Vlissingen, Sint Jacobskerk, Jubilate Chamber Choir in concert, 15.00 uur.

de Faam | 2004 | | pagina 11