Schouwspel van tomeloze kracht Eten en drinken voor jongeren in Kosovo Ellewoutsdijk houdt voor dertigste keer de Watersportfeesten Bassie draait mee in kermis Brüggen sluit concertserie af Samenspel van orgel en trompet Caesuur brengt werk Passenier Engels koor geeft concert Excursies op Noord-Beveland Twee optredens Freek de Jonge Nieuwe expositie Onder de Toren Zomercursus Reiki in Lelie Workshop over gezinsproblemen CINE CITY VLISSINGEN Shaun of the Dead 0 13 G oing on 0# Around The World in 80 Days 0 Confessions of a teenage drama queen I Robot 0 King Arthur 0 Filmzomer: The Hours Schultze gets the Thunderbirds 1 Nederlands gesproken Spiderman 2 Paniek Op De Prairie 0 Nederlands gesproken Mean Girls 0 !i Mindhunters Shrek 2 Originele versie 0 Shrek 2 Nederlandse versie 0 Sneak 0 Blues i SCHUTTERSHOF MIDDELBURG Woensdag 11 augustus 2004 De Faam 9 Première Dagelijks 19.00, 21.45 uur. Zaterdag 24.15 uur. Een groep vrienden beleeft een helse nacht in hun stamkroeg wanneer ze getuige zijn van een plaatselijke zombie-inva sie. Een romantische komedie met zombies. Première Dagelijks 13.45, 19.00, 21.45 uur. Zaterdag 24.15 uur. Nadat Jenna (Jennifer Garner) een vernederend blauwtje heeft gelopen bij de coolste jongen van school, verlangt ze wanhopig naar een compleet nieuw leven. Op de avond van haar dertiende verjaardag doet ze een wens. De volgende och tend is ze een prachtige vol wassen vrouw van dertig jaar. Première Dagelijks 16.15, 19.00, 21.45 uur. Zaterdag 24.15 uur. Het wereldberoemde boek van Jules Verne op het witte doek. De Engelse uitvinder Phileas Fogg (Steve C'oogan) sluit een weddenschap af dat hij de wereld rond kan reizen in tachtig dagen. Première Sproet Dagelijks 13.45 uur. Sproet keert na elf jaar terug bij meneer Taschenbier, deze keer om zijn verlegen zoon Martin te helpen. Martin komt er al snel achter wat Sproet van plan is: zonder de ouders van Martin in te lichten veranderd hij diens wereld naar zijn eigen inzichten met alle gevolgen van dien. Dagelijks 16.15. 19.00 uur. Lola moet verhuizen van de trendy stad New York naar een truttige voorstad. Op haar nieuwe school komt ze er al snel achter dat Carla Santini de titel 'meest populaire' meisje al op zak heeft. Om daar veran dering in te brengen zet Lola haar rivale Carla een hak dooi er met de hoofdrol vandoor te gaan. Dagelijks 16.15, 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur In 2035 raakt robot Sonny be trokken bij een moord. Deze overtreding van een van de '3 robot wetten' is een bedreiging voor de mensheid, er is dan niets meer dat de robots tegen houdt om de wereld voorgoed over te nemen. Dagelijks 13.30, 16.15, 19.00. 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. King Arthur vertelt het echte verhaal van zijn ridders en zijn Vrijdag 19.30 uur, zaterdag 22.00 uur en woensdag 20.00 uur. Drie vrouwen uit verschillende decennia zijn diepgaand beïn vloed door Virginia Woolfs' 'Mrs Dalloway' geliefde Guinevere in een meeslepend avontuur over een man wiens lot het is koning te worden. Dagelijks 16.15 uur. De Thunderbirds moeten hun aartsvijand The Hood verslaan en ook nog even de wereld red den, Dagelijks 13.30 en 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Tobey Maguire keert terug als de onopvallende Peter Parker, die continue op zoek is naar de balans tussen zijn dubbelleven als student en bovenmenselijke misdaadbestrijder. Dagelijks 13.45. 16.15 uur. Op eën ranch in het Wilde Westen zijn de dieren bang dat ze aan de plaatselijke vleesfa- briek verkocht worden. Ze smeden een plan om de ranch te redden van de ondergang. Dagelijks 13.45 uur. Na twaalf jaar in Afrika te heb ben gewoond gaal Cady Heron voor het eerst naar North Sho re High School in Illinois. Ze heeft er geen idee van hoe het er toe kan gaan in de beschaaf de wereld tot zc het pad kruist van de berekenende Regina George. Dagelijks (beludve maandag) 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Een groep FBI agenten worden voor een laatste training ver scheept naar een afgelegen ei land om de opgedane kennis toe te passen in de praktijk. Daar eenmaal aangekomen worden ze zelf hel doelwit van moordaanslagen. Een moeilijk zaak om op te lossen, zeker als blijkt dat de moordenaar deel uit maakt van hun groep. Dagelijks 19.00 uur. Shrek en zijn prinses Fiona rei zen na hun huwelijksreis naar Fion's ouders, de koning en ko ningin van het Koninkrijk Ver, Heel Ver Van Hier. zDe koning had heel iets an ders in gedachten voor zijn dochter en probeert alsnog zijn eigen versie tc creëren van 'en ze leefden nog lang en geluk kig'. Dagelijks 13.45, 16.15 uur. Shrek en zijn prinses Fiona rei zen na hun huwelijksreis naar Fion's ouders, de koning en ko ningin van het Koninkrijk Ver, Heel Ver Van Hier. De koning had heel iets anders in gedach ten voor zijn dochter en pro beert alsnog zijn eigen Maandag 22.00 uur. Verras sings fijn? voor de lief hebber. Donderdag 20.00 uur. vrijdag 22.00 uur. zaterdag 19.30 uur, zondag, maandag en dinsdag 20.00 uur. Hilarische en veelgeprezen film over Duitser Schultze die zich na zijn pensioen met volle over gave op de Cajunmuziek stort, Jambalaya eet en naar Louisiane vertrekt. VEERE - Frans Brüggen en het Orkest van de 18e eeuw sluit vrijdag 27 augustus de serie zo- merconcerten in de Grote Kerk in Veere. Het Orkest van de 18e eeuw is in 1981 opgericht door Frans Brüggen en bestaat uit zestig le den uit 22 verschillende landen. Drie of vier keer per jaar gaan ze op toernee. De muzikanten, allemaal specialisten op het ge bied van achttiende eeuwse en vroeg negentiende eeuwse mu ziek, spelen op instrumenten uit die periode of op hedendaagse kopieën. Dit doen ze om een zo authen tiek mogelijke voorstelling te houden van klassieke meester werken van Haydn, Mozart, Beethoven en andere achttiende en negentiende eeuwse compo nisten. Brüggen wordt be schouwd als één van de voor naamste experts op het gebied van de uitvoering van de acht tiende eeuwse muziek. AI op zijn 21e werd hij professor aan het koninklijk conservatorium in Den Haag en later als Eras mus Professor aan de univer siteit in Harvard. AAGTEKERKE - Wout Bos- schaart, orgelstudent aan het conservatorium in Den Haag en Ronald Joosse, trompetstudent aan het conservatorium in Ut recht, geven vrijdag 27 au gustus een concert in de Neder lands Hervormde kerk in Aag- tckerke. Hun optreden begint om 20.00 uur. MIDDELBURG - Vrijdag 8 oktober staan veel horecabe drijven in het teken van Feast for Peace, een evenement ge organiseerd voor en door War Child. Marco en Manon Adri- aaanse, eigenaren van het Middelburgse restaurant Pe per Zout en ambassadeurs van Feast for Peace, proberen zoveel mogelijk Zeeuwse be drijven over te halen een deel van de omzet van die dag te doneren aan de voormalige oorlogskinderen in Kosovo. door Jacco van Maldegem Ieder deelnemend bedrijf mag zelf bepalen welk deel van de dagomzet naar War Child gaat. Marco en Manon Adriaanse do neerden vorig jaar de totale op brengst van hun desserts, onge veer 175 euro. aan de kinderen in Kosovo, maar er waren ook bedrijven die hun gehele dag omzet beschikbaar stelden. "We zijn vorig jaar gestart met ons bedrijf, dus dan heb je de cen tjes zelf hard genoeg nodig," al dus Marco Adriaanse, die ook War Child-lid is, "Dit jaar heb ben we ons ten doel gesteld om met 25 procent van de omzet het bedrag van vorig jaar flink te overtreffen." Het echtpaar probeert op zijn enige vrije dag, de woensdag, zoveel mogelijk Middelburgse bedrijven over de streep te trek ken en hopen tegelijkertijd dat het initiatief als zich een olie vlek over de provincie uitbreidt. Na één dag te hebben gelobbyd hebben de Middelburgse bedrij ven restaurant Surabaya, café restaurant De Vriendschap en café Bommel en HCR Bom uit Burgh-I haamstede zich al aan gemeld. Maar dat is nog niet ge noeg naar de smaak van Adri aanse. "Vorig jaar deden er tien Zeeuwse bedrijven mee en dat willen we dit jaar toch zeker verdubbeld zien." De drijfveer van de Adriaansen is even simpel als duidelijk: "Mijn vrouw en ik hebben het geluk dat we een bedrijf kunnen opbouwen. Die kans krijgen veel Kosovaar- se jongeren niet. Bovendien grijpen de beelden vanuit Koso vo je werkelijk naar de strot." De opbrengst van de zesde Fe ast for Peace gaat volledig naar de kinderen in Kosovo, weet Adriaanse. "Alle promotionele zaken worden gesponsord. Van de witte vlag die bij de deelne mende horecazaken aan de ge vel prijken tot aan de buttons die het personeel draagt toe. De kosten daarvoor hoeven dus niet meer verrekend te worden." War Child startte in 1999 met een creatief psychosociaal om oorlogstrauma's onder de Koso- vaarse jeugd te laten verwerken. Inmiddels hebben lokale hulp verleners onder de naam World Child Kosovo het werk voortge zet en verder uitgebreid. De na druk ligt steeds meer op zoge noemde peace-building-acti- viteiten', het weer bij elkaar brengen van jongeren uit ver schillende etnische groepen. Hoewel War Child zelf niet meer actief is in Kosovo, onder steunt het World Child nog al tijd financieel en via kennis overdracht. Voor meer informatie: www.fe- astforpeace.nl en www.pepc- renzout.com ELLEWOUTSDI.JK - In Ellc- woutsdijk worden 28 en 29 au gustus de jaarlijkse Water sportfeesten gehouden. Op liet programma staan onder meer rondvaarten op de Wester- schelde, een brandweerde monstratie en stokvis knuppe len. Ook is er een kinderker- mis. Apetrots zijn de leden van Wa tersportvereniging Ellewouts- dijk. Het is dan ook een hele prestatie om al voor de dertigste keer de feesten te organiseren en dat zonder sponsors. Secretaris Henk Traas: "Het wordt wel steeds moeilijker om het zo ie doen, maar we zijn een kleine vereniging en we willen het graag kleinschalig houden. Het hoeft niet altijd groot, duur en ingewikkeld te zijn." De vereni ging is erg onafhankelijk. De vijfennegentig leden doen alles zelf. "Eén keer per jaar nemen we twee dagen vrij. Met het weekend erbij zijn we dan vier l dagen bozig de blubber uit de haven te halen", vertelt Traas. "Zo kunnen we het liggeld laag houden." Traas is tevreden over het pro gramma. "Er zullen zeker weer veel mensen op af komen." Het feest is een ontmoetingsplaats voor mensen uit de Zak van Zuid-Beveland. "Er is al een flink aantal huwelijken uit voortgekomen." Het feest begint zaterdag om 13.45 uur met gra tis rondvaarten op de motorbo ten van de leden. Ook wordt er zelfgerookte paling bij opbod verkocht. Zondag begint het om 14.00 uur. Er zijn dan verse mosselen te koop. Bij de pieremagochelwedstrijd proberen de deelnemers met zelfgemaakte, zo origineel mo gelijke vlotten in de haven te va ren. Zaterdagavond is het Wa tersportbal met een dj en een op treden van de zanger Rob van Holland. Zondag speelt de Bel gische coverband Blue Boys de hele middag in de feesttent. MIDDELBURG - ln de presen tatieruimte Caesuur in Middel burg is tot en met 29 augustus de installatie 'Two things to be aware of van Caroline Passcnier tc zien. De installatie bestaat uit twee die het schemergebied tus sen zien en waarnemen in kaart probeert te brengen. Het is te vens een tijdopname van een denkproces dat wordt verbeeld in vorm en materiaal, in schijn en wezen. VLISSINGEN - Het Engelse ka merkoor Jubilate geeft zondag 22 augustus een concert in de Vlissingse St. Jacobskerk. Het optreden begint om 15.00 uur en beval onder andere werken van Byrd, Stanley, Parry, Bainton en Howells. Jubilate slaat onder lei ding van Ian Higginson en John McElroy op orgel. WISS EN KERKE - Mensen die geïnteresseerd zijn in de inlagen van Noord-Beveland, voortge komen uit de strijd tegen water, kunnen woensdag 18 augustus aan een excursie deelnemen. De ze start bij het informatiebord van hel Zeeuwse Landschap op de Keihoogteweg in Wissenker- ke. De excursie begint om 19.00 uur en duurt ongeveer twee uur. Op 13 en 17 augustus is er een excursie in het voormalige wa terwingebied Oranjezon bij Vrouwenpolder. Op beide dagen is het vertrek om 19.15 uur. De start is bij de ingang van het pompstation van Oranjezon. NIEUW EN ST. JOOSLAND - Ter voorbereiding op zijn nieu we programma geeft cabaretier Freek de Jonge 20 en 21 au- gust us twee voorlees voorstellin gen in theater De Wegwijzer in Nieuw en St. Joosland. De twee optredens beginnen om 20.15 uur. De nieuwe show van De Jonge heet 'De Vergrijzing' en is deels autobiografisch. MIDDELBURG - In de exposi tieruimte Onder de Toren is een nieuwe gevarieerde tentoonstel ling tc zien. Het betreft schilde rijen van Ernst Norbert en uit hout gesneden kunstwerken van Mija de Rijk. Deze expositie is tot en met eind augustus te zien aan de Nieuwe Kerkgang in Middelburg. Het werk van Nor- bert omvat zeven schilderijen met afwisselende zeelandschap pen en De Rijk exposeert met uit hout gesneden schalen, stoelen en krukjes. VLISSINGEN - In het Vlissing se ontspanningscentrum de Le lie worden deze maand zomer cursussen Reiki gegeven. Reiki in de eerste graad heeft plaats op 14 en 15 augustus van 9.00 uur tot 14.00 uur, Reiki in de tweede graad op 28 augustus van 10.30 uur lot 15.30 uur en Reiki in de derde graad op 29 augustus, ook van 10.30 uur tot 15.30 uur. Voor inlichtingen of aanmeldingen kunnen mensen terecht bij Carla Coppoolse Aerssens:Ól 18-471313. VLISSINGEN - 'Familie opstellingen volgens Bert Hel- linger'. Zo heet de workshop die twee ervaren therapeuten 14 en 15 augustus in Vlissin- gen geven. De workshop geeft oplossingen voor relatieproblemen tussen ouders en/of ouders en kinde ren, bij ziektebeelden of voor bevordering van de harmonie in werksituaties en het gezin. Het is mogelijk voor één of twee dagen in te schrijven via 0118 - 603054 of e-mail: abheeru@wanadoo.nl. VEERE - Voor de achtste keer is Veere het toneel van de natio nale Power Horse Competition (PHC). Dit schouwspel van to meloze kracht telt vrijdag 13 en zaterdag 14 augustus een re cord aantal deelnemers. Tijdens het spectaculaire tweedaagse evenement in Veere komen 33 enkelspannen, zeventien tweespannen, twee tandems en zes vierspannen in actie op het Bastion. De eerste dag van de Power Horse Competition staat in het teken van dressuur, een alslandsrit en hindemisrijden. Op de tweede dag (zaterdag) lonen de menners hun kunsten op het kegeltjesparcours. En naast het spiegelparcours komen ook te trekpaarden in actie. De Power Horse Competition in Veere is dc zesde van in totaal acht wedstrijden door heel Nederland en België. De cyclus begon eind mei in Elsegem en daarna streken de deelne mers neer in Bilzen, Duiven, Brugge en Ename. Na Veere volgt Bergschenhoek en eind september heeft in Essen de finale plaats. De PHC-kalender voor het volgende seizoen (2005) wordt komen de vrijdag om 14.00 uur overhandigd aan burgemeester A. de Bruyn. Marco en Manon Adriaanse zetten zich ook dit jaar in voor oorlogskinderen in Kosovo, (foto: Jaap Wolterbeek) GOES - De populaire clown Bassie (van Adriaan) draait zondag 15 augustus zijn rondjes mee op de kermis in Goes. Bij elke attractie waar Bassie instapt, mag de jeugd gratis mee. Tussendoor verdeelt Bassie gratis munten voor de draaimolen, zweefmolen en de botsauto's. Bij andere ver- maakzaken verloot Bassie be ren, horloges en poppen. Bas sie is omstreeks 19.00 uur op de kermis.

de Faam | 2004 | | pagina 9