Nieuwe uitgave Slibreeks bewierookt de aloude bontgevederde naprater Kermis in Middelburg (Tegen Elk Aannemelijk Bod) Zeemeerminnen op Neeltje Jans Keukemarket Alle showroomkeukens moeten weg want de showroom wordt compleet verbouwd. [Reumafonds Dolle Donderdag Klachtennummer vliegveld Midden-Zeeland College verlengt vrijwilligersverzekering Wijkondersteuningspunten gesloten Geen chatten Herbestraten trottoirs Vrijwilligers gezocht Woensdag 11 augustus 2004 De Faam 5 MIDDELBURG - Literair kunnen filosofische beschou wingen over dieren mensen met de neus op hun tekortko mingen of hun on-natuurlijk- heden drukken. In de litera tuur is immers alles wat waar heden omzeilt onder de noe mer fictie te scharen. Door Ad Hanneman Fictie is echter niet nodig in het jongste product van de Sli breeks. Beeldend kunstenaar, fi losoof, schrijver en kenner van papegaaien H. van Boxtel neemt de lezer mee op safari langs de diverse soorten papegaaien en papegaai aehtigen en wat ze met hun napraten kunnen veroorza ken, kan geen fictie worden ge noemd, maar leidt tot bespiege lingen. Deze laatste uitgave de Stich ting Kunstuitleen Zeeland is sterk anekdotisch, verhaalt - vaak -over bizarre waarheden. Het is duidelijk dat papegaaien Van Boxtelmeer dan gemiddeld boeien. In een euforie van en thousiasme zou de schrijver ste vig over zijn bol geaaid kunnen worden over zoveel kennis van de vaak met een opmerkelijke tooi gevederde naprater. Maar omdat er enig doorzettingsver mogen voor nodig is om het ein de te halen van dit boek blijft die aai weg. Niettemin lijkt het de moeite waard de ervaringen van de veelzijdige Van Boxtel in de kijker te plaatsen. Een kwestie van gewoon door lezen. Anekdotes zijn er voldoende. Bijvoorbeeld het verhaal over de hoog bejaarde papegaaien in de kelder van een Berlijnse Zoo. Ooit vertoefden deze napraters in de weelde van de topmensen in het Dritte Reich. In de kelder konden ze natuurlijk geen kwaad met hun inmiddels verboden slo gans. Meerdere opmerkelijke verhalen volgen om van de ene regel op de andere om te slaan in dichtvorm. Zo bijvoorbeeld: 'Wat is zang. wat is taal?/Anders dan balts- en imponeergedrag?/ Dan een wil tot macht?/ Dan een sublimate vorm van verlcidings- kunde en - kunst?/ lied van macht en onderwerping'. Het beleven van de papegaai in de natuur is anders dan de ge middelde vogelaar ervaart op zijn obeservatieplek, meent Van Boxtel op pagina 23. 'Het horen van het geluid in de vrije natuur is één, het noteren ervan is echter twee...'. En dan ergens achterin, vlak voor de foto's op de laatste pagina's, lijkt Van Boxtel te ver zuchten dat al die onderzoeken met die notitieblokjes weinig soulaas bieden om de papegaai aan een eerlijk onderzoek bloot te stellen.. Ironie en cynisme over het onbegrip dat onderzoe kers tentoonstellen bij hun ana lyses van papegaaien. Al vele jaren boeien papegaaien Van Boxtel, vooral het authen tieke geluid zoekt hij daarbij. Volgens hem is dat geluid alleen in een lege wereld vast te stellen. Immers: zelfs in de meest na tuurlijke omgeving kopieert de vogel de specifieke geluiden al daar en zal op een andere plaats weer anders-klinken.. 'De roep van de papegaai in een lege wereld' is verkrijgbaar bij de uitgever en in de betere boek handel, prijs negen euro. ts vaak een heel gedoe als je reuma hebt Met reuma willen je gewrichten vaak niet wat jij wilt. i op de ïo mensen heeft daar last van, van kleuter tot oudere Voor hen is er het Reumafonds. Eén van de drukste dagen van het jaar in Middelburg is Dolle Donderdag. Dit jaar is dat donderdag 12 augustus. Het is dan kermis op de Markt, standwerkerscon cours in de Lange Delft en de weekmarkt vindt plaats op de Dam. Het belooft een gezelli ge dag te worden, maar ook een drukke. Bezoekers wordt daarom aangeraden met het openbaar vervoer of de fiets te komen. Automobilisten kunnen het beste in één van de parkeergarages parkeren. De Tweede Folkloristische dag met ringrijden vindt dit jaar plaats op donderdag 19 augustus op het Molenwater. De parkeerplaats aan het Hof van Tange is tot en met 14 augustus buiten gebruik, om dat de kermisexploitanten hier hun wagens neerzetten. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Adres Voor al uw gemeentelijke zaken kunt u terecht in het stadskan toor aan de Kanaalweg 3. Alle diensten op een paar kleine uit zonderingen na, zijn daar ge huisvest. Gemeente Middelburg Postbus 6000 4330 LA Middelburg Tel: (0118) 67 50 00 Fax: (0118) 62 37 17 De Gemeentelijke Kredietbank is gehuisvest aan de Lange Noord straat 16 en de stadsreiniging aan de Waldammeweg 11 (Foto: Mieke Wijnen) openingstijden Alle loketten van gemeente zijn iedere werkdag geopend van 8.00 tot 15.30 uur en donderdag avond van 18.00 tot 20.00 uur. Tijdens de openingsuren van de loketten kunt u terecht voor uw paspoort of rijbewijs, maar bij voorbeeld ook voor een bouw- of parkeervergunning. Open Dag Zaterdag 18 september van 10.00 tot 16.00 uur houdt de ge meente Middelburg een open dag in het stadskantoor. U bent van harte welkom! Meer informa tie binnenkort op deze pagina. NEELTJE JANS - Er meldden zich meer belangstellenden aan. maar vanwege de hitte kwamen zondag slechts drie kinderen naar Neeltje Jans om mee te dingen naar de titel Miss Neeltje Jans 2004 voor zeemeerminnen. Het waren de 7-jarige Britt Slief uit Goes, de 9-jarige Mariska Bosse- laar uit Oost-Souburg en de 7-ja- rige Erik Marteijn uit Middelburg die zich uitdoste als koning Tri ton. Ze amuseerden zich prima in het zeehondenverblijf waarheen de verkiezing werd verplaatst in ver band met de tropische omstan digheden. En ze wonnen alle drie de titel omdat er drie categorieën waren. Dat leverde hun onder andere een kus op van een zeehond, een han ger met zoetwaterparel en een Neeltje Janspakket. De belangstelling voor de verkiezing van Miss Neeltje Jans voor zeemeerminnen was door de hitte niet groot, het plezier was er echter niet minder om. (foto: Anja de Glopper) Met ingang van 1 oktober 1998 heeft de gemeente Middelburg een verzekering voor vrijwilligers afgesloten. Het gaat om een ge ïntegreerde verzekering voor wet telijke aansprakelijkheid en onge vallen. De polis komt met ingang van 1 oktober 2004 te vervallen, maar het college heeft besloten om opnieuw een verzekering af te sluiten. De voorwaarden zijn bijna gelijk aan de huidige polis. De verzekering is bedoeld voor "pure" vrijwilligersorganisaties. Het gaat dus om verenigingen op het gebied van sport, cultuur, so ciaal-cultureel werk etc. Vrijwilli gers worden niet op naam verze kerd, vanwege het verloop onder vrijwilligers. Voor de verzeke ringsmaatschappij is het vol doende als wordt aangegeven hoeveel vrijwilligers voor de vere niging (gemiddeld) actief zijn. Aanmelding Elke vereniging of instelling die is aangemeld voor de oude verze kering heeft een brief ontvangen met het verzoek om gegevens aan te leveren, zodat de verzeke ring kan worden voortgezet. Het is mogelijk dat u zich in het verleden wel heeft aangemeld voor de verzekering maar toch geen brief hebt gehad. U kunt dan alsnog een formulier aanvra gen. Wellicht heeft u in het verleden niet gekozen voor de verzeke ring, maar wilt u dit alsnog? Ook dan kunt u een formulier aanvragen. Het formulier dient voor 10 september 2004 gere tourneerd te worden. U kunt het formulier aanvragen bij mevrouw H. van der Voort van de afdeling Stedelijk Sociaal Be leid, telefoon 67 56 28. Vliegveld Midden-Zeeland is ge legen nabij het recreatiegebied Oranjeplaat en camping "De Wit te Raaf". Een gevolg van de lig ging en het gebruik van het ter rein is dat er geluidhinder kan optreden voor omwonenden en aanwezige recreanten. Klachten over het vliegverkeer van het vliegveld kunnen telefonisch worden ingediend bij de haven dienst van het vliegveld, klach tentelefoon: 0113 - 67 00 18. Verzocht wordt om bij het indie nen van een klacht het registra tienummer en/of de kleur(en) van het toestel door te geven. De havendienst draagt zorg voor ontvangst, registratie en beant woording van de klacht. Daar naast worden de ingediende klachten doorgegeven aan de Commissie 28 Luchtvaartwet. Schriftelijke klachten kunnen worden doorgegeven aan het secretariaat van de commissie 28, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Het secretariaat zal voor een juiste beantwoording van de klacht altijd terugkoppe len naar de havenmeester van het vliegveld. Middelburg heeft zes wijkonder steuningspunten: Arnemuiden, Binnenstad, Dauwendaele, Noord, West en Zuid. Vanwege de vakantie zijn vijf van de zes WOP's dicht van 26 juli tot en met 5 september. Het Wijk- ondersteuningspunt Arnemui den blijft wel open. De ope ningstijden zijn dinsdag, woens dag én donderdag van 10.30 tot 12.00 uur. Wethouder Luitwieler opent de jaarlijkse kermis De chatsessie van het college van 12 augustus gaat vanwege de vakantie niet door. De eerstvolgende chatsessie staat gepland voor donderdag 19 augustus. Burgemeester Koos Schouwenaar is dan online. Met hem kunt u onder andere chatten over openbare orde en veiligheid in de stad. Middelburgers kunnen vanaf dan weer iedere donderdag tussen 19.00 en 20.00 uur op www.middelburg.nl terecht om met een bestuurder te chatten. Via de startpagina van de ge meentelijke website kunt u di rect doorklikken naar de chat- box. U kunt er voor kiezen om te chatten. maar u kunt de ge sprekken ook als toeschouwer volgen. Wie aan de beurt is leest u wekelijks op deze pagi na. (foto: Mieke Wijnen) Een leerlingenploeg straatma kers begint op maandag 23 au gustus met het herleggen van de trottoirs in de Olivier Corbault- straat. Gestart wordt aan de kant van de garageboxen. De werkzaamheden duren twee weken. Het is dan wel van be lang dat het weer meewerkt. Tij dens de werkzaamheden blijft de rijbaan open. De Stichting Werkgroep Gehan dicapten Walcheren is op zoek naar vrijwilligers die actief mee willen denken over het gehandi captenbeleid op Walcheren. De stichting komt op voor de belan gen van invaliden op Walcheren en adviseert de gemeente onder andere op het gebied van ver keer en welzijn. Voor informatie kunt u bellen met Tineke Bakx, telefoon 46 31 33. Rotterdam' Dordrecht Oud-Gastel Kcukenmarket Overcssclijksestraat 1 Oud-Gastel Roosendaal Breda -. 10 JAAR ZEKERHEID wan ..„«r ?-•»*■ www.keukenmarket.nl T 0165-510 600 Openingstijden ma t/m vr 9.30 tot 18.00, vrijdag koopavond, za 10.00 tot 17.00 Elke eerste zondag (sept. t/m mei) van de maand geopend van 11.00 tot 17.00 1 Bergen op Zoom Vlissingen Keukenmarket is eenvoudig bereikbaar aan de rand van Roosendaal richting Oud Gastel

de Faam | 2004 | | pagina 5