Join the club... De vakantie' foto van de week Spectaculaire roofvogelshow is publiekstrekker in Oostkapelle Dubbelleven tussen de lakens Webprint ©nl 'T WETEN WAARD BV WALCHEREN Maat Kuzee Makelaars open Den Enghel voor interieur en tuin Walcheren per skeeler of skate Skeelerwedstrijd in Oostkapelle Boeren zorgen voor mooi land Kunst in Kapels gemeentehuis Tennistoernooi in Heinkenszand Grootste koor oefent in Goes HUISARTSEN TANDARTSEN APOTHEKEN VERLOSKUNDIGEN SOS TELEFONISCHE HULPDIENST DIERENARTSEN DIERENAMBULANCE Scooterclubs schieten als paddestoelen uit de grond. Daarom profiteert u tijdelijk bij Jeremiasse van aanzienlijk scooter-zomervoordeel. Profiteer ervan! HEMA Middelburg, Lange Delft 10 HEMA Vlissingen, Torenstraat 2 De mooiste digitale afdrukken regel je voortaan helemaal zelf. Met onze nieuwe digitale FotoKiosk. Voer je cd-rom of geheugenkaart in, kies je foto's en geef het formaat en aantal afdrukken aan. Na 1 uur of 2 dagen kun je jouw foto's met het bonnetje ophalen: Makkelijk én snel. Winnaar van week 32, woensdag 4 augustus De winnaar is geworden: Mirjam van den Broek uit Breda Woensdag 11 augustus 2004 De Faam 3 ifjren 'Kijue^pr^Hl t een - //arde"'"' ,n ui e^e» ii r "iC-r U- r JeremiasseCare2Move is hét adres voor alle soorten hulpmiddelen, revalidatie- en zorgproducten die het leven makkelijker maken. Walcheren: Huisartsenpost Walcheren, Koudekerkseweg 86. Vlis- singen. tel. 0900-1985. Voor spoedeisende hulp is de huisartsen post bereikbaar vanaf 18.00 tot 08.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen. Spreekuur na afspraak. Stad Middelburg: Praktijken van A.R. Angkotta, A.P. Bruijnzeel, S.A. van den Haak, C.J.E.M. Albers, J.L.F. Wortelboer en F.J. Heere worden waargenomen door: Van zaterdag 7.00 uur tot zon dag 7.00 uur: A.R. Angkotta, Kinderdijk 76. Middelburg, 0118- 644301. Van zondag 7.00 uur tot maandag 7.00 uur: C.J.E.M. Al bers, Bellinkplein 3. Middelburg, 0118-644301Visites aanvragen voor 10.00 uur. Inloopspreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tol 18.00 uur (zonder afspraak). De Vcersc Huisartsen: Praktijken van de artsen Van Tol. Ubels, Helmes, Rul lens, Bats, Spekhorst, Van Eede, Van Eede-Hidskes, Van der Ma le en Huisman worden zaterdag en zondag waargenomen door: R. van Tol, Markt 36, Veere, 0118-501271. Spreekuur voor spoedgevallen zaterdag en zondag van II tot 12 uur: J. v.d. Heijden. Turfkaai 1. Middelburg,.0118-612738. Stadsgewest Vlissingen-Middelburg: Normale openingstijden maandag t/m vrijdag 8-18 uur. Buiten deze uren: zaterdag van 10 tot 17 uur: Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg, 0118-612538 en Hummeten, Markt 69, Middelburg, 0118-612134. 24-uurs dienst. Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, Vlissingen, 0118- 466345. Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur tot vrijdag 20 uur: M. Snoep, 0118-471140. Van vrijdag 20 uur tot zondag 22 uur: H. de Pundert, 0118-471140. Middelburg: Vrijdag 21.30 tot zondag 21.30: M. Sinke, 0118-626045. Dag en nacht bereikbaar 0900-0767 Gezelschapsdieren: Spreekuren zonder afspraak 11-12 uur en 17- 18 uur: C.Brink. Meanderlaan 326. Middelburg, 0118-611011. Landbouwdieren: Landbouwhuisdierenpraktijk Walcheren: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 633803. Visites aanvragen zaterdag en zondag van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Roskam: Kelderweg 1, Meliskcrkc, tel. 592838. Spreekuur zaterdag van 10- 12 uur en volgens afspraak. Dagelijks van 9 tot 21 uur, tel. 0900-7673437 Arcof Care2Move, Van Breugel Care2Move, Breva Care2Move, Jeremiasse Care2Move, Ligtvoet Care2Move 43 GOES Tel.: (0113) 21 12 74 www.care2move.nl Aktie scooter Degelijke en stabiele scooter met comfortabele stoel. Wordt geleverd met mandje, accu en oplader. Rijtijd ca. 4 uur; €1.949,- Pieter Bas Maat en Freek Kuzee. (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - Maat Kuzee Makelaars, woningmakelaardij en bedrijfshuisvesting, is sinds 1 mei actief en staat voor Pieter Bas Maat en Freek Kuzee. Beiden beëtjigd NVM makelaar/taxa teur en met tien jaar ervaring: "Wij zijn makelaars met kennis van zaken en kennen het klappen van de zweep. Wij bieden een totaal pakket van A tot Z, van het intake gesprek tot en met de notaris. Kwaliteit in ons werken, persoonlijke begeleiding, een eerlijke manier van communiceren en respect voor de klant verwoordt Kuzee de bedrijfsfilosofie, "Als mensen ons om advies vragen vertellen we ze niet iets wat ze graag willen horen." Maat Ku zee Makelaars bieden hun klanten kwaliteit en vakkennis. Pieter Bas Maat: "Dat komt vooral naar voren als het traject wat moeilij ker wordt." Openingstijden maandag-zaterdag 08,30 tot 17.00 uur en verder op afspraak. Nol Smulders, (foto: Jaap Wolterbeek) VLISSINGEN - Eind juni openden Anriemiekc en Nol Smulders 'Den Enghel', een winkel in interieur- en tuinartikelen, op de hoek Nieuwéndijk/Zeilmarkt in Vlissingen. Den Enghel biedt een wisselende collectie interieur- en kado-artikelen tegen scherpe prijzen. Het assortiment komt uit diverse delen van de wereld. Zo is er Indonesisch aardewerk uit Lombok en leuke foto-albums en fotolijsten uit Indonesië. Verder diverse kleine en grote artikelen zoals Spaans aardewerk, spiegels, serviesgoed en beelden. "Leuke kadootjes voor leuke prijzen, voor elke beurs wat," aldus Smul ders. "Wij hebben ook meubelen, tafels, stoelen, kasten. Veel tuin artikelen, gietijzeren vazen en banken. In de winkel kan ik niet al les laten zien maar klanten kunnen op zaterdag in ons magazijn op bedrijventerrein Vrijburg een kijkje nemen." Info: www.deneng- hel.nl Allerlei soorten roofvogels zijn te zien in de wekelijkse show bij het Zeeuws Biologisch Museum, (foto: Jaap Wolterbeek) OOSTKAPELLE - De valke niers van Valkerij Equipage Ja- coba van Beieren geven in au gustus elke dinsdagavond een roofvogelshow in de heemtuin van het Zeeuws Biologisch Mu seum in Oostkapelle. Een edu catief spektakel, waarbij vooral kinderen aan hun trekken ko men. Rakelings scheert de woestijnbui zerd over de hoofden van het pu bliek en landt vervolgens op het hoofd van een toeschouwer. Flet petje van de man pikt de vogel ge woon mee, als de valkenier hem terugfluit. "Het liefst hebben we Ajax-petjes," grijnst H. Wage naar, de valkenier die de show presenteert. Wagenaar en zijn col lega's hebben ongeveer twintig vogels meegenomen, waaronder een carra carra ('De clown onder de roofvogels, beter bekend als Roadrunner'), diverse valken, een kalkoengier en zelfs een raaf. Op deze warme zomeravond, met op de achtergrond kasteel West- hove, is het niet moeilijkje voor te stellen hoe roofvogels in de val kerij hier in vroegere tijden op wild jaagden. Terwijl de demon stratievogels laten zien wat ze kunnen, geeft Wagenaar een schat aan informatie over de dieren. Kinderen worden regelmatig naar voren geroepen om mee te doen. "Kun je harder lopen dan een bui zerd? Kom maar op dan, maar pas op voor zijn nekgreep!", daagt de valkenier hen uit. De vereniging geeft demonstra ties door het hele land en altijd voor een dankbaar publiek. "Roofvogels intrigeren iedereen," zegt Wagenaar. die het als zijn plicht ziet de mensen iets mee te geven over het nut van deze die ren, die soms, bijvoorbeeld bij duivenmelkers, een slechte repu tatie hebben. "Roofvogels zijn de opruimers van de natuur. Ze pak ken oude, zwakke of zieke prooi en. De anderen letten wel op. Dat komt de soort ten goede." Onder tussen vliegt een Oehoe onhoor baar door twee rijen kinderen, die van de spanning al bijna even on hoorbaarzijn. Aan het eind van de show mogen ze met de uil op de foto. De shows beginnen om 16.30 en om 19 uur. De entree is (inclusief toegang tot het mu seum) 2,75 euro voor kinderen en 4.25 euro voor volwassenen. I let museum is op deze avonden tot 20.30 uur geopend. WESTKAPELLE - Westkapelle is zaterdag 14 augustus) weer het decor voor de skeelertoer tocht Walcheren on Wheels. Deelnemers komen langs elf dorpen op Walcheren. De start is om 16.30 uur bij Tra- oljewerk in Westkapelle. Het dragen van een helm is ver plicht. OOSTKAPELLE - In Oostkapel le wordt woensdag 18 augustus de vijftiende Skeelerwedstrijd Oost kapelle gehouden. De tocht telt mee in de reeks van zeven wed strijden om de Azzuricup. Her parcours begint bij de voetbalvel den van sportpark De Duinhelm. De organisatie verwacht zo'n zestig deelnemers. Toegang gra tis, aanvang 19.30 uur. advertentie advertentie) de Faam Verschijn! in een oplage van 53.400 elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Middelburg, Vlissingen en Veere. Directie Algemeen Directeur J V. Miinstcnnaii Commercieel Regiodirecteur Ch. vim deii Ooslcrkamp Redactie Algemeen I löofdredactcur Miv. G. Arendsen-Tiehen Hoofd Redactie Jan Dirk va.it Scheven Eindredactie Ellen Je Drcu 0113-274023 of 06-54267132 rcd.faam@whk.wegener.nl Advertentieverkoop Bladmanager Pieter Karman Verkoopteam Mineke Crucq 0113-274017 Cprivd 06-51221131) Linda Heikoop 0113-274013 (privé 0118-641560) Ramon Tehtssn 0113-274060 of 06-25031343 Kantoor Fmitlaan 4c postbus 5,4460 AA GOES Openingstijden Maandag, dinvdag, donderdag en vrijdag van 8.30 rot 17 (10 uur Woensdag gesloten. Afsluit tijden Redactie Vrijdagmiddag 17.00 uur Advertenties Maandag 12.00 uur. kleintjes vnjdag 17 00 uur Bezorging De Haam niet ontvangen? Bel 0113-274003 Druk Wegener Nicuwsdruk Breda De Faam is een uitgave van Wegener Huis-aanJunskrantcn BV. Wegener Huis-aan-huiskranten KV is een onderdeel van liet Wegencr-conccm. Op at onze advertcnttecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepas sing de Algemene Advertentievoorwaarden huis-aan-huiskrantcn Wegener AT tien exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. De door u aan ons verstrekte gegevens lu b ben wij opgenomen in een bestand, dal wordt gebruikt door onze administratie en om u te Halen) informeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvul dig geselecteerde derden. Als tt op deze informatie geen prijs stelt kunt u dal schriftelijk melden bij Wegener lluis- aan-hmskranlen BV, La.iA T. Kaaij, Hoofd Marketing, postbus M2. 7500,1R Enschede. GOES - Flet Zeeuws Belgische samenwerkingsproject BoBol heeft van de Europese Unie vier honderdduizend euro subsidie gekregen. BoBol staat voor 'Boeren bouwen aan het land schap'. Bedoeling is om samen met agrariërs de landschappe lijke kwaliteiten van het platte land te versterken. De Stichting Landschapsbeheer Zeeland, de stichting Het Zeeuwse Gezicht en de Zeeuwse Land- en Tuin bouw Organisatie trekken de kar, naast vertegenwoordigers uit de Belgische provincies Oost- en West-Vlaanderen. De verkregen Europese financië le steun is geen sinecure en ont last de helft van het totale bud get. BoBol wil met het project bomen, hagen, bloeiende dijken en bermen landelijke elementen terugbrengen. Ook is gedacht aan agrarische architectuur voor als de boer wil moderniseren, een schuur er bij zetten of andere belangwekkende zaken wil ondernemen die het landschap kunnen veranderen. Ook denkt de organisatie aan pilot projec ten die zich richten op het be houd van bestaande cultuur historische waarden en beeld kwaliteit van opstallen en erf. Daarnaast kunnen landbouwers die in hun bedrijfsvoering reke ning willen houden met land schap en natuur gebruik maken van landschapsbedrijfsplannen. In het najaar krijgen Zeeuwse boeren een oproep met het ver zoek om mee te doen aan een ac tie 'voor een mooi Zeeland'. Ze krijgen dan tevens de belofte op een tegemoetkoming in de kosten en deskundig advies. KAPELLE - In het gemeente huis van Kapelle is tot en met 3 september werk van kunstena res Joske de Jonghe te zien. Zij maakt vooral abstracte schil derijen met olieverf. De Jonghe volgde onder meer een klassieke opleiding aan de Stedelijke Aca demie voor Beeldende Kunsten in Antwerpen. Ze werkte mee aan projecten voor de Zoo van Antwerpen en aan 'Dc Schelde in Beweging'. De expositie is te zien op maandag, woensdag en donderdag van 9.00 tot 16.00 uur en dinsdag en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. GOES - Het grootste christelijk koor van Nederland, het Holland- Koor, houdt voortaan ook oefen sessies in Goes. Normaal gespro ken repeteert het koor eens in de drie weken in Putten. Maar vanaf zaterdag 28 augustus is ook de Maranatha-kerk aan de Bergweg het decor van de repetities. De eerste Goese bijeenkomst is van 10.00 lot 13.00 uur. ...vervolg van voorpagina... Een jonge serveerster, de puber teit net ontgroeid, zet hem een co la voor. Als een ware gentleman begint hij een onbenullig praatje over haar werkervaring. Flet meisje loopt lachend weg. "Op die manier leg ik veel contacten. Even praten en een visitekaartje achterlaten. Vaak hoor je er niets meer van, maar af en toe heb je beet." Zijn vriendin keurt zijn bezighe den goed, zo lang het alleen om de poen gaat. "Je vrijt met een vrouw om brood op tafel te krij gen, en daar profiteert zij {zijn vriendin, red.) natuurlijk ook van. Maar ik houd altijd voor ogen dat ik het voor het geld doe," Daardoor is het bed delen met zijn eigen vriendin altijd nog iets speciaals voor Coollio. "Dan ben ik met gevoel voor mijn meisje bezig en dat heb ik niet met die mokkels die mij inhuren. Of dacht je dat vrouwelijke prostitu ees hun gehijg niet imiteren? Die menen er ook geen zier van." Ondanks al zijn relativeringen voelt Coollio zich soms toch schuldig. "Vaak zijn het vrouwen die bij hun man iets tekortkomen. En dan lig je daar in het echtelijk bed de rol van een goede echtge noot te vervullen en zie je steeds een trouwring om haar vinger. Maar ja, het zijn altijd nog de vrouwen die mij inhuren en niet andersom." Coollio doet zijn werk met veel plezier, maar liever had hij een vaste baan. "Helaas heb ik geen vaste woon- en ver blijfplaats, dus aan werk komen doe ik niet." Coollio. een gediplo meerd installateur, weigert uit principes een uitkering aan te vra gen. "Ik ben altijd een harde wer ker geweest. Thuiszitten op kosten van de staat kan ik niet. Dan verdien ik liever op deze ma nier mijn geld." Zijn vriendin mag dan weten hoe hij aan zijn geld komt, zijn kinde ren. een zoontje van tien en een dochtertje van zes. hebben er geen benul van. Dat dubbelleven valt Coollio zwaar. "Zij denken dat hun vader monteur is, want overdag sleutel ik veel aan auto's. Dat beeld probeer ik nog maar een tijdje in stand te houden, denk ik." Hoe lang hij dat schijnbeeld nog op kan houden weet hij niet, want 'die kleintjes zijn zo slim'. "Mijn zoontje zit nu al hele dagen te internetten, dus op een dag komt hij zijn vader vast een keer tegen op een site." Zijn gezicht trekt zich in een plooi bij die ge dachte. Even valt het stil, tot er weer een vrouw van in de veertig langs het terras paradeert. Een grijns volgt en zijn blik de vrouw. Voor meer informatie: depan- ter@hotmail.com. Om privacy re denen is gebruik gemaakt van de gefingeerde naam Coollio. HEINKENSZAND - Op de ten nisbanen van Tebo aan de Dorps straat in Heinkenszand speelt zich van 14 tot en met 22 augustus het Total Tebo Tennistoenooi af. De deelnemers spelen op de twee gravelbanen en de twee t" grasbanen de wedstrijden, zijn ook s'avonds want het park uitgerust met goede De finale is op zondag 22 gustus. Echte kaarten sturen met het gemak van internet. SSÊmÊ advertentie In de periode van 19 juli t/m 10 september kunt u uw leukste, mooiste, origineelste of ontroerendste foto insturen als vakantiegroet van de week via de website www.webprint.nl. nu

de Faam | 2004 | | pagina 3