Veel verzet tegen notitie Strandbeleid Dubbelleven tussen echtelijke lakens Vrijmetselaarsloge opent deuren met expositie van (familie)leden ^■VERSCHOORE 2,4% Balkenende vierde zijn vakantie in Westkapelle Maandmenu €23,50 Zeeuwen zijn niet bang voor overstromingen Ringrijden in boerenkostuum Zomer-expo over huisvlijt Klassiek concert Vrouwenpolder Inloopconcert in Catharinakerk Concert Gospel Singers afgelast Vlissingen in ban van Cuba Libre Twee dagen beachvolleybal Sportief festijn in Westkapelle Nieuwe expositie over tweelingen Bijeenkomst Alzheimer Café Vrijburgbad is goed bezocht Natuurlijk. Weekkrant voor Walcheren Stefano's verse Franse uiensoep Walcheren 3 Spectaculaire roofvogelshow trekt veel publiek Breeduit Bassie treedt nu op zonder Adriaan Nieuws 'De Vliet' begint dikke-banden- race expert Kamperman Overal gezocht, bij Expert gekocht Visitekaartje RESTAURANT HET STATION; In verwachting? zie pag 13 de mooiste portret foto's. Alleen bij... Wegener huls-aan-hulskranten de Faam <be w. e>T> %rnrïïmJ-p u begint met onze heerlijke www.stefanos.nl Hierna volgen twee heerlijke (0118) 418 019 sliptongetjes met gepast garnituur En als dessert een verse fruitsalade met ijs en slagroom Woensdag 11 augustus 2004-33/ Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 *9 J K* v 555! P Ui LANGE NOORDSTRAAT 20 - MIDDELBURG - TELEFOON' 0118 - 61 33 73 VLISSINGEN - De vaste gasten van het Vlissingse strand tussen de opgangen Nollestrand en Westduin zijn boos. 'Hun' strand wordt bedreigd door plannen van de gemeente. Die wil de recreatieve waarde van het badstrand verhogen met slaaphuisjes en een horecapa- viljoen. Maandag werden de eerste handtekeningen tegen de Vlissingse nota Strandbeleid in gediend. Door Ellen de Dreu MIDDELBURG - De Zeeuwse bevolking denkt niet dat er grote risico's bestaan dat de Noordzee de kustgebieden zal overstromen. Dit leert een onderzoek van de interregio nale werkgroep European So lutions bv Co-operation. Uit het onderzoek blijkt dat de kans op een overstroming van de Noordzee klein tot zeer klein wordt geacht. Zo denkt 85 pro cent van de Belgen en tachtig procent van de Engelsen er over. Van de Zeeuwen heeft 73 pro cent die gedachte. In geval van een overstroming zou 36 procent van alle onder vraagden het getroffen gebied zo snel mogelijk verlaten. Bij de Zeeuwen ligt dat met 44 procent wat hoger. Elf procent van de ondervraagde Zeeuwen zou eerst zijn bezittingen veiligstel len, hetzelfde percentage zou luisteren naar het nieuws en 25 procent zou thuis een veilige piek opzoeken. MEL1SKERKE - Ringrijders Vereniging Meliskerke houdt vrijdag 13 augustus een ring- wedslrijd in boerenkostuum. Deze wordt gereden in de To renstraat bij de kerk. De wed strijd, .waaraan zo'n dertig ring rijders uil Meliskerke en Zoute- land meedoen, begint om 14.00 uur en duurt tot ongeveer 20.30 uur. Vorig jaar was Diana Wisse de sterkste deelneemster. Peter Kole is woordvoerder van de badgasten. "Wij zitten daar omdat het zo'n heerlijk rustige plek is. Juist doordat er - op de vuilnisbakken na - geen voorzie ningen zijn. Ideaal voor de eigen bevolking, lekker op fietsafstand van Middelburg en de dorpen." Eerder was er een informatie-och tend over de plannen. Daar was ook sprake van tegenstand. De slaaphuisjes worden verkocht aan verhuurorganisaties. De vrees be staat dat Vlissingers er met het verwachte tarief van zeshonderd euro per week nooit zullen over nachten. De groep strandgangers gaat nog verder en ziet liever he lemaal geen huisjes. "Het is niet zo'n breed strand. Als er huisjes en een paviljoen komen, waar moeten wij dan liggen: achter de huisjes soms?", vraagt Kole zich af. Hij wijst op het gebrek aan parkeerplaatsen. "Waar die hon derd gezinnen hun auto's moeten zetten, lees je nergens terug". Het college bundelt vanaf woens dag alle reacties en bekijkt dan pas of de plannen worden gewij zigd. Daarna kan ook de gemeen teraad nog veranderingen aan brengen. OOSTKAPELLE - De commissie Hobby Huis vlijt houdt van woensdag 11 tot en met vrijdag 13 au gustus haar jaarlijkse ten toonstelling in de Zions- kerk in Oostkapelle. Te zien zijn huis- en tuinde- coraties, machinaal borduur werk, gedichten, kalligrafie, schelpkransen, schilderijen, diverse soorten kaarten, op gezette vogels en oogdieren, vilten popjes/figuren, fimo decoraties, beeldhouwwerk, quilts en patchwork, oude munten en foto's. De tentoonstelling is te op woensdag en vrijdag van 19.00 tot 21.30 uur te bezich- tingen, op donderdag van 14.00 tot 21.30 uur. Donder dag; is er een doorlopende workshop met als item 'lo den rozen'. Volwassenen be talen een euro entreegeld, kinderen tot dertien jaar twintig cent. De Zionskerk is te vinden aan de Duinweg 36a te Oostkapelle. WESTKAPELLE - Minister-president Jan Peter Balkenende heeft twee weken vakantie gevierd in zijn ouderlijk vakantiehuisje in de Joossesweg bij Westkapelle. Ondanks de recente bedreigingen aan het adres van 's lands eerste minister namen de buren weinig be veiligingspersoneel waar in de twee weken dat het gezin in het dijkdorp bivakkeerde. Overigens hebben zij Balkenende ook wei nig gezien. "Het zijn altijd al teruggetrokken vakantiegangers ge weest," liet overbuurman Van Dessel weten. Echt ongestoord van zijn vakantie genieten kon Balkenende niet. Zo belegde hij vorige week dinsdag een persconferentie in Middel burg, waarin de vertegenwoordiging van Neelie Kroes in de nieu we Europese Commissie bekend werd gemaakt. Op de foto praat hij nog even na met gedeputeerde Gert de Kok. (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - Gezeten op een terrasje, genietend van de Middelburgse zon, vertelt hij gepassioneerd over zijn be roep. Bij het zien van verzorg de vrouwen, vaak blondines, stokt zijn verhaal en kijkt hij ze na. "Die betaalt goed hoor, pfff...., dat zie ik zo. Dat is waarschijnlijk iemand die meer wil dan alleen iets eten en drinken." Snel werpt hij nog een blik over de lange, slanke benen van de kortgerokte vrouw die passeert. "Wat heb ik toch een akelig beroep", zegt hij en een schaterende lach volgt. Coollio (40) is gigo lo, naar eigen zeggen de enige hetero-gigolo van de regio. Door Jacco van Maldegem Sinds twee jaar animeert de Antilliaan, zijn rode blouse wijd open, vrouwen voor de kost. Voor het overgrote deel vormt het gebied tussen de lakens en het matras zijn werkterrein, maar hij speelt zo nu en dan ook voor gezelschapsheer. "Een wat oude re dame heeft mij bijvoorbeeld een keer ingehuurd om samen naar een museum te gaan en soms zit ik voor 125 euro een uurtje op een terrasje en mag ik Coollio verdient zijn brood door vrouwen te plezieren, (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - Om elkaar tijdens de zomer toch nog eens even te zien en de geheimzinnige waas rond de loge weg te nemen, houdt de Vrij metselaarsloge La Compagnie Durable in Middelburg een expositie. Dat gebeurt in het ge bouw aan de Stationsstraat 16. Werk van vrij metselaars en hun familieleden is er te bewon deren. De expositie kreeg de titel Zomerreces-3. "De Vrijmetselaarsloge is een verenigingsverband voor mannen die op hun eigen wijze zoeken naar hun eigen waarden", legt Thijs Staverman uit. Hij heeft weliswaar geen functie meer - "Dat rouleert" - maar tekende wel voor de organisatie van de ex positie. "Zo'n expositie is natuurlijk ook goed om de waas van geheimzinnigheid die rond de loges hang weg te nemen." Het seizoen van La Compagnie Durable begint in september en is eind juni afgelopen. Eén keer in de veertien dagen komt de loge bij elkaar. Afgelopen maanden werd twee keer een voorlichtingsbijeen komst gehouden. "Die werden druk bezocht. We hebben er zeven nieuwe leden aan overgehouden. Dat zijn alleen mannen. Er zijn ook vrouwenloges of gemengde, maar in Middelburg kunnen alleen mannen lid worden." Wie lid wil worden onderwerpt zich aan een aan meldingsprocedure. "Die is vooral bedoeld om na te gaan of de kandidaat iets aan de loge heeft en of de loge ook iets aan hem heeft. In bijna alle geval len komt het goed. Iemand meldt zich per slot van rekening niet zo maar aan." De expositie was maandag voor liet eerst te bezich tigen en is nog tot en met zaterdag geopend tot 17.00 uur. Donderdag en zaterdag gaan de deuren om 11.00 uur open, vrijdag de dertiende om 113.30 uur. Schilderijen, beelden, sierraden en foto's zijn er te bewonderen. De tentoonstelling wordt nu voor het derde achtereenvolgende jaar gehouden. een vorkje mee prikken." Want dat is zijn tarief: 125 euro per uur en tweehonderd euro voor VROUWENPOLDER - In de Protestantse Kerk van Vrouwen polder wordt dinsdag (17 aug- stus) een klassiek concert ge houden. Simon Christiaansen speelt op de dwarsfluit, Anko Vleugel bespeelt het orgel en so praan Maria Euwema zingt. Het concert begint om 19.30 uur. ZOUTELANDE - Panfluitiste Ank ie Kal jouw en organist An ko Vleugel geven dinsdag 17 au gustus inloopconcerten in de Ca tharinakerk in Zoutelande. De concerten beginnen om 19.00 en 20.00 uur. twee uur. "Een nacht is relatief goedkoop, want voor 350 euro blijf ik slapen." Vrouwen benaderen hem via zijn eigen site. "Ik vraag eerst al tijd een foto van de dame voor dat ik actie onderneem. Bij on verzorgde vrouwen ga ik niet langs. Als ik bij een dame thuis zit en ze blijkt onhygiënisch, ben ik pleite." Volslanke dames wijst hij doorgaans ook af. "Dan heb ik het plotseling heel druk. Of ze moeten natuurlijk erg goed beta len, dan is er altijd te praten", zegt hij met een grijns van oor tot oor. ...op pagina 3 vertelt Coollio verder over zijn kinderen: "Zij denken dat hun vader monteur is. want overdag sleutel ik veel aan auto's"... (advertentie) VLliSSflM'GEA ytets- em Vrnj-erecttteni Rvf -S.« f-ffi- De hoogste tijd om bij te tanken? Wal dacht u van onbeperkt mosselen eten voor 15,00? Restaurant Het Station is fraai verbouwd en biedt als vanouds een verrassende kijk op lekker eten! Tel.: 0118-465909 VLISSINGEN - Het concert van de New York Gospel Singers, dat 14 augustus zou worden ge houden in de St. Jacobskerk in Vlissingen, gaat niet door. Door een ongeval, met meerdere ge wonden waaronder de dirigent is het optreden afgelast. VLISSINGEN - De maand au gustus staat Vlissingen op zond agen in het teken van de Cuba Libre. Voor weinig geld kunnen mensen in horecagelegenheden uit de Vlissingse binnenstad kennis maken met het drankje met de Cubaanse rum. Op Wal cheren worden flyers uitgedeeld om mensen voor naar Vlissingen te lokken. ZOUTELANDE - Voor de zes de keer op rij wordt in Zoutelan de 12 en 13 augustus het jaar lijkse beachvolleybaltoernooi gehouden. Voor dit evenement hebben zestien ploegen van drie personen uit Zoutelande, West kapelle, Sersooskerke, Arnemui- den, Middelburg en Rilland- Bath zich aangemeld. De eerste poulewedstrijden hebben don derdag van 14.00 uur tot 21.00 uur plaats. Vrijdag worden de resterende partijen afgewerkt, waarna de finalewedstrijden op het programma staan. WESTKAPELLE - Korfbalvere niging Stormvogels, brasserie de Fontein en restaurant 't Raedthu- ys tekenen woensdag 18 au gustus voor de organisatie van het beachkorf- en volleybaltoer nooi op de markt van Westkapel le. Het toernooi maakt deel uit van een zomers spektakel, dat 's middags om 13.00 uur begint met een kinderfestijn. Vanaf 15.30 uur start de recreatieve toernooimix van beachkorfbal en beachvolleybal. 's Avonds is er een optreden van Wannabee. De ze band speelt vanaf 20.00 uur. (advertenties) MIDDELBURG - In het kader van het Lange Jan Projekt wordt op vrijdag 13 augustus een nieuwe tentoonstelling in gericht in de Middelburgse Wandelkerk. Op deze expositie hangen dan tot en met 6 september schilderijen van Cecile Verwaaijen. De the ma's van de tentoonstelling zijn 'Twins' en 'Moeder en kind'. Om dat ze zelf de helft van een twee ling is, is Verwaaijen zeer geïnte resseerd in beelden van twee per sonen. Ze is geboeid door het idee van een tweeling die eigen lijk maar één persoon beslaat. De kunstenares uil Silvolde gebruikt olieverf op doek. Hierbij werkt ze heel realistisch en ambachtelijk (meerdere lage over elkaar). Hierdoor is het proces van schil deren bewerkelijk en arbeidsin tensief. De tentoonstelling is op maandag tot en met vrijdag te be zoeken van 10.30 uur tot 17.00 uur en in het weekeinde van 13.30 uur tot 17.00 uur. MIDDELBURG - Zaterdag 14 augustus heeft het Alzheimer Café Walcheren, een ontmoe tingsplaats voor demente men sen en hun verzorgers, weer plaats. De bijeenkomst wordt gehouden in 't Gasthuis aan het Noordplein in Middelburg en begint om 14.30 uur. VLISSINGEN - Het Vrij burgbad is het eerste jaar goed bezocht. Het geschatte aantal van 430.000 bezoe kers is ondanks de zeer war me zomer van 2003 toch ge baald. Voor dit jaar is de verwach ting dat dat bezoekersaantal minimaal wordt geëvenaard. In de eerste zes maanden van dit jaar vonden al ruim 220.000 mensen de weg naar het Vrijburgbad. Volgens het zwembad weten vooral Middelburgers, die sinds de sluiting van Poelen- daele in 2001 zonder zwem bad zaten, de weg naar het bad goed te vinden. Daarnaast zijn veel trouwe bezoekers van het oude Sportfondsenbad ge bleven en heeft zich een nieu we doelgroep gemeld na de opening van Optisport Health Club. Het Vrijburgbad is het eerste stadsgewestelijke zwembad van Nederland. (advertentie) i pe meest complete 1 Uur fotowinkel] VLISSINGEN Scholdcploin (0118)414081 OOST-SOUBURG Konaolstr, 07 (0110)481782 www.fotosonllno.nl (advertentie) rente v.a. BEL: 0118 - 61 42 87 OF KIJK OP... TVTVw.fdcRichel.nl Blauwedijk 1 Middelburg

de Faam | 2004 | | pagina 1