'De Vleut' begint in woonplaats Nieuw- en Sint Joosland met nieuwe dikke-banden-race voor Walcherse jeugd Win 'n knuffel van de Drie Musketiers Oud Tour de France-renner strijkt neer in Walchers dorpje IN DE STERREN VRIJWILLIG Festivals en evenementen Vrijwilliger bij Small Sail: 'Liefdewerk oud papier' Beleef 'n avontuurlijke vakantie Ram Stier Tweelingen Kreeft Leeuw Maagd Weegschaal Schorpioen Boogschutter Steenbok Waterman Vissen Wat moet je doen? JA, reserveer snel een 3-daags zomervakantie-arrangement: Woensdag 11 augustus 2004 De Faam U heeft gezellige dagen en één heel drukke dag. Daarna komt er wat rust en 't is aan te raden in die periode aandacht te ge ven aan uw financiën, die een beetje verwaarloosd lijken te zijn. Neem geen risico's op fi nancieel gebied. Voor u is het belangrijk rustig door te gaan hoewel u soms wel tegen het plafond zou wil len springen van ergernis. Ge lukkig hebt u gevoel voor hu mor en zijn er activiteiten, ook buiten uw werk en dat doet u goed. Voor u is een kwestie die veel voeten in de aarde heeft gehad nu eindelijk voorbij. U kunt er met een gerust hart op terug kijken. Trek uw conclusies uit het gebeurde en trek een plan voor de toekomst. Voor u is het van belang deze week wat geduld te oefenen. Een vervelend iets is uit de wereld, maar de gedachte er aan weegt u nog steeds zwaar, die raakt u niet zo snel kwijt. Er moet wat tijd overheen gaan. U kunt positieve dingen bereiken en dat past beter bij u. Iemand in uw omgeving speelt vals en dat kunt u niet over uw kant laten gaan. Wat diploma tie kan deze week geen kwaad. U kunt de dingen goed onder woorden brengen en u heeft invloed ook al denkt u zelf dat uw inspanningen nergens toe leiden. De zaken lopen goed en het is een gunstige week voor rela ties en voor nieuwe contacten Het is in uw privé-leven rom melig om u heen en er is ie mand die een muur om zich heen heeft getrokken. Met wat tact en afleidende plannen kunt u dat doorbreken. U bent in een dwarse stem ming en u zou wel overal te genin willen gaan. Van het re sultaat hoeft u dan ook niet veel te verwachten. U raakt vooral veel energie kwijt door uw manier van optreden en dat kunt u er nu niet bij hebben. Stel dus orde op zaken en stel uw grenzen. U heeft er deze week veel ple zier in en u trekt er flink op uit. De week brengt u dan ook kleine en grote verrassingen. U vindt dingen terug waarvan u dacht dat u ze voorgoed kwijt was en het zit erin dat u een nieuwe vorm van contact aangaat met iemand die u nog van vroeger kent. Er doen zich zaken uit het ver leden voor die u blijven bezig houden. U bent daardoor een beetje in de lappenmand, vooral geestelijk, hoewel daar nu ook niet een echt zware re den voor is. U maakt zich in stilte wat druk Dat helpt u niets. Gelukkig wordt het een kalme week. In een lopende kwestie heeft u genoeg toegegeven en gepro beerd een oplossing te vinden. U weet waar uw grenzen lig gen en u zit daar dicht tegen aan., Voet bij stuk houden is dus belangrijk voor u deze week. De Weense wals is uit de mo de, dus blijf niet hardnekkig hetzelfde rondje draaien, wa terman. Stel uw mening bij en luister naar wat anderen zeg gen. Geef eens toe dat zij mis schien ook een beetje gelijk hebben. Dat zal de sfeer in uw omgeving ten goede komen. U was niet van plan veel te doen deze week maar door allerlei onverwachte zaken gaat u als een hoge snelheid strein aan de gang. U laat u niet van de wijs brengen en dat zal u een succesje opleveren. Op artistiek gebied is er de no dige inspiratie. NIEUW- EN SINT JOOS LAND - Oud-wielrenner Jos van der Vleuten houdt vrijdag (13 augustus) een dikke-ban- den-race voor de jeugd. De oud- Tour de France-renner houdt zich nog altijd graag met fietsen bezig. Door Léon Janssens Van der Vleuten (61) was in zijn tijd in de wielerwereld beter be kend als 'De Vleut'. Hij kan bogen op een indrukwekkende carrière. Hij reed zij aan zij met grootheden als Eddy Mcrckx, Jan Janssen. Jacques Anquctil, Felici Gimondi, Gcrben Karstens en Rini Wagt- mans. In bijna alle grote koersen verscheen hij aan de start. Zes keer trad hij aan bij het begin van de Tour de France. Vijf keer reed hij hem ook echt helemaal uit. Verder was hij te zien in de Ronde van Spanje, de Vuelta, waar hij in 1966 de groene trui van het pun tenklassement langer dan twee weken droeg. En dan natuurlijk de voorjaarsklassiekers, Parijs-Nice en wereldkampioenschappen: "Ik deed in die tijd wal nu een coureur als Servais Knaven doet. ik was een hele goede meesterknecht. Ik denk niet dat iemand ooit zoveel op kop gereden heeft als ik." Van der Vleuten zat in de Tourploeg van 1968 die door Jan Janssen ge wonnen werd. "Als prof won ik zei f29 koersen en tal van ereplaat sen. In mijn amateurdagen reed ik beresterk en won ik er vijfentwin tig in één seizoen. Ik was niet te kloppen. Net als Eddy Merckx in die tijd", memoreert Jos. Met de Olympische Spelen van Athene voor de deur zit hem toch nog iets dwars: "In 1964 waren de Olympisch Spelen in Tokyo en ik was een van de beste amateurs van Nederland. Word ik toch voor de selectie gepasseerd. Laten ze de beste man thuis. Onbegrijpelijk. Nu deze week de Olympische Spelen beginnen denk je daar toch aan terug." De Vleut trok zijn conclusies. Ploegleider Peter Post bood hem een contract aan en met 21 jaar werd Jos beroepswielrenner. "Bij de wielerbond reageerden ze ver baasd want ze hadden mij nog no dig als amateur. Nou ik dacht van niet." Inmiddels woont de Brabander al weer een paar jaar in het Walcherse dorpje Nieuw- en Sint Joosland. "Tsja, getrouwd met een Zeeuwse vrouw, dat krijg je dan". Nog altijd fietst hij graag. "Samen met mijn vrouw Tanja maak ik wekelijks minstens een paar hon derd kilometer. Afgelopen week end zijn we nog in Luxemburg gaan fietsen. Als je veel fietst blijf je bekend in dat wereldje. Dat hebben Tanja en ik op onze brui loft wel gemerkt, veel belangstel ling uit de wielerwereld." De liefde voor het wielermetier is Jos van der Vleuten bijgebleven en hij organiseert de Dikke Ban den Race in zijn woonplaats. Jeugd van zes tot en met veertien jaar kan zich uitleven. Er wordt in zes categorieën gestart: 18.00 uur treden de zes- tot en met achtjarin- gen aan voor een rit van 3,5 kilo meter. Negen- tot twaalfjarigen beginnen dan met hun tocht van zeven kilometer. Twaalf tot vijf tienjarigen rijden acht kilometer. Racefietsen komen om 19.00 uur aan bod. De drie leeftijdscategori- cn rijden respectievelijk zeven, acht en tien kilometer. Voorin- schrijven kan op Van der Vleutens adres: Veerstraat 10 te Nieuw- en St.Joosland. Op de dag zelf kun nen liefhebbers zich opgeven bij de finish. Deelname is voor iedereen, ook van buiten het dorp. Het startschot, dat wordt gelost door de Zeeuwse amatcurwielrcn- ner Richard Slabbekoorn, klinkt om 18.00 uur. De prijsuitreiking is om 21.00 uur in de feesttent in Nieuw- en Sint Joosland. Jos van der Vleuten zat in de winnende Tourploeg van 1968. (foto: Jaap Wolterbeek) Het Steunpunt Vrijwilligers werk Vlissingen brengt vrij willigers en organisaties bij elkaar, onder meer door een vacaturebank. Hierin staan zo'n vierhonderd vacatures opgenomen bij maneges, evenementen, musea, peu- teropvang, buurtverenigin gen, dierenbescherming, sportverenigingen en nog veel meer. Dit is deel drie van de serie over vrijwilli gerswerk, deze keer over vrijwilligerswerk bij festi vals en evenementen. De maatschappij verandert. Dat heeft gevolgen voor de or ganisaties die met vrijwilli gers werken en voor de vrij willigers zelf. Zo loopt het aanbod van vrijwilligers terug en veranderen de motieven van vrijwilligers en de aard van het vrijwilligerswerk. De 'nieuwe' vrijwilliger heeft het druk, zowel op het werk als in de vrije tijd. Flierdoor staat hij kritischer tegenover de orga nisatie die een vrijwilliger vraagt. Hij vraagt zich veel meer af: Wat kan een vrijwil ligersorganisatie, in ruil voor mijn inzet en tijd, mij bieden? De klus waarvoor hij zich wil inzetten, moet een meer waarde opleveren, moet pas sen bij zijn ambitie en behoef te. Daarbij verwacht hij goede begeleiding en persoonlijke ontwikkeling. Verder voelt hij zich betrokken bij het doel van de organisatie waar hij zich voor inzet. Het Steunpunt Vrijwilligers werk Vlissingen bemiddelt steeds meer tussen vrijwilli gers en organisaties die vrij willigers nodig hebben voor kortdurende projectmatige vrijwilligersprojecten. Voor beelden hiervan in Vlissingen zijn de Stadsfeesten, het Straatfestival, Florses by the Sea, Film by the Sea en Small Sail. Wanneer u interesse heeft als vrijwilliger mee te draaien in zo'n kortdurend vrij wil ligersproj eet kunt u zich aanmelden bij Het Steun punt Vrijwilligerswerk, dat is gevestigd in de bibliotheek Vlissingen. U kunt daar te recht tijdens de openingstijden van de bibliotheek. Bellen kan ook: 0118 4221 14. E-mail: vrijwilligers@spui.nl H. A. Maas: "Dit wordt mijn tweede seizoen als be stuurslid bij Small Sail. Ik zit met drie andere mensen in de werkgroep Pr, Sponso ring en Vaartochten. Met het sponsorwerven zijn we al een poosje actief bezig. Dat blijft toch een soort schooierswerk, dat moet je echt in je vingers hebben. Plus, je moet affiniteit heb ben met Sail en enthousias me uitstralen. Anders ver koop je niets. Dit werk kost veel tijd, maar is erg belang rijk. Hiermee moet uiteinde lijk wel het geld worden binnengehaald. Ik noem het dan ook vaak de werkgroep 'liefdewerk oud papier'. Ik ben er bij Sail ingerold. Na tuurlijk heb ik altijd wat met het maritieme gehad en kende ik al mensen bij Sail. Want ik heb altijd in de scheepvaart gewerkt, en ik ben voorzitter van de Zeeuwse cargadoors(scheepsagenten)v ereniging. Toen ik vorig jaar met pensioen ging, was het: "Hé. wacht es even, nu heb je tijd over". Ik heb toen snel ac tie ondernomen. Ook omdat Sail op het punt stond of het nog wel of niet kon doorgaan. Want het concept rond de Piet Heinkade was doodgebloed en het bestuur gehalveerd. Er kwam een herstart, in kleinere vorm rond het Arsenaalplein. Dit werd een succes. Naarmate ik er langer bijzit, raak ik steeds meer enthousi ast. Ik kom nu bijvoorbeeld in contact met mensen uit de wereld van de traditionele zeilschepen, van de hoogaar zen en de platbodems. Het is zo leuk om te zien hoe die gasten bezig zijn, en hoe die de behoefte hebben om zich te presenteren. Echt een apart wereldje waarin iedereen zijn eigen, soms sterke, verhaal heeft. Dit geeft stimulans, hier haal je je voldoening uit. De dagen zelf, dit jaar van 27 t/m 29 augustus, zijn natuurlijk helemaal een climax. Boven dien kan je op deze manier iets betekenen in de gemeen schap, geef je Vlissingen een enorme naamsbekendheid. We zijn nu bezig Sail veel meer te betrekken bij andere activiteiten. Dat het niet meer als vanouds meteen om 17.00 uur is afgelopen. We willen het gaan ondersteunen met een locatie op het Bellamy- park. En de horeca en de middenstand gaan meedoen met stads- en mosselfeesten. Maar natuurlijk blijf je wel de kramen met de palingroker, de touwslager en de zeeschil der houden. Onze droom is ooit het Scheldeterrein erbij te betrekken. Kunnen er weer grote schepen aanmeren. Sail draait op heel veel vrij willigers, vooral uit het be drijfsleven. Die brengen alle maal weer hun eigen netwerk mee zodat bepaalde taken makkelijk kunnen worden verdeeld. Intern zijn we zake lijk en professioneel, en dat vereist andere disciplines dan een gezellighcidsclubje van 'we gaan even iets organise ren'. Zo werkt dat bij Sail al lang niet meer. Je moet toch wel met heel wat over de brug komen willen mensen nog en thousiast zijn om bij je te ko men werken. En dan is het vervolgens uitkijken dat er niet stiekem misbruik van je wordt gemaakt, want je hebt altijd wel weer nieuwe ideeën over iets." Er zijn knuffels van Goofy, Donald en Mickey te winnen, (foto: pr) GOES - 'All for Fun and Fun for AH'. Oftewel: Disney brengt een avondvullende speelfim over de drie muske tiers uit op DVD. Om de lance ring te vieren, is er deze week een kleurwedstrijd voor onze jongste lezers. Kleur mee en win een video, knuffel of jasje rondom het thema De Drie Musketiers. Mickey Mouse, Donald Duck en Goofy zijn de hoofdrollen in de nieuwe film. Daarnaast schitteren natuurlijk ook de vrienden Min nie, Katrien en Pluto. Als eenvou dige conciërges hebben Mickey, Goofy en Donald een gezamen lijke droom: ze willen eigenlijk liever musketier worden. Een musketier is immers een echte held die, zwaaiend met zijn de gen, onoverwinnelijk is door zijn gouden hart. Kleur de tekening zo mooi moge lijk in. Je mag daarbij van alles gebruiken: hoe gekker, hoe leu ker! Stuur je tekening in naar de redactie van De Faam, postbus 5, 4460 AA in Goes. Wie weet win jij wel een mooie prijs! Hou deze krant overigens goed in de gaten, want in de zomervakantie hebben we nog meer leuke kleurplaten voor je in petto. 2 overnachtingen in een gezellig 6-persoons vakantiehuisje type Buffalo met TV (de normale prijs is €228,-). 3 dagen lang gratis onbeperkt gebruik maken van 40 geweldige attracties o.a. de Free Fall voor een vrije val van 40 m, de Eagle, de Looping Star, de Wildwaterbaan, het Circus, zwemmen in het overdekte Bergbad en véél meer, óók op uw vertrekdag! Sunny Beach: spetterende waterpret voor de kleintjes aan het zonnige strand. Gezellige familie-avonden en leuke lil kinderprogramma's. Een belevenis voor het héle gezin! ZA 21 - ZO 22 - MA 23 AUG. MA 23 - Dl 24 - WO 25 AUG. WO 25 - DO 26 - VR 27 AUG. MA 30/8 - Dl 31/8 - WO 1 SEPT. WO 1 - DO 2 - VR 3 SEPT. Aankomst 14.00 uur; vertrek 10.00 uur

de Faam | 2004 | | pagina 11