Webprint ©ui Brugman De vakantie foto van de week Groene fee Absinth komt deze week in Zeeland in het schap BV WALCHEREN KORTINGEN Jubilerende toeristenkerk RONDJE WALCHEREN Holland-Koor oefent in Goes Body Vitaal voor gezond leven Frituur 't Puntje in het nieuw Het Blauwe Huis is nét effe anders T WETEN WAARD Zeezwemtocht naar Zoutelande Collecte MLD Geluidzone van industrieterrein vergt aanpassing Toertocht langs Walcherse kust li" WÊrn Winnaar van week 31, woensdag 28 juli De winnaar is geworden: Dhr/mw J.J.M. van Spaandonk uit Tilburg DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG maxi male kortingen HUISARTSEN TANDARTSEN APOTHEKEN VERLOSKUNDIGEN SOS TEL. HULPDIENST DIERENARTSEN DIERENAMBULANCE Woensdag 4 augustus 2004 De Faam 3 ...vervolg van voorpagina... Afgelopen zondag telde de priester Sweers en voorzitter Leijdekker meer dan tweehonderd personen. Duidelijk wordt dat niet alleen toeristen als kerkvolk kunnen worden aangemerkt. Ook mensen hier uit de buurt komen, soms elke week. Ik denk," verduidelijkt Sweers. "dat de hier toch een bepaalde manier van geloofsbeleving er varen. Zo weet ik dat iemand uit Koblenz in Duits land regelmatig om half vijf's ochtends thuis weg rijdt om hier op tijd voor de dienst te zijn." De jubileumdienst zondag begint om 10 uur. Het gemengd koor van de parochie in Vlissingen verleent medewerking. Verwacht worden meer dan driehonderd bezoekers. Na afloop is er kof fie en wat lekkers er bij om het jubileum passend te vieren, heet het. In de periode van 19 juli t/m 10 september kunt u uw leukste, mooiste, origineelste of ontroerendste foto insturen als vakantiegroet van de week via de website www.webprint.nl. Echte kaarten sturen met het gemak van internet. Middelburg, Vismarkt, antiek en ambachtenmarkt. 9.00- 16.00 uur. Middelburg, Abdij kerken, Middelburgs kerkenpad, wandeling o.l.v. gids, 13.30 uur. Zoutelande, Langstraat, folkloristische evenementen dag, 13.00-21.00 uur. Zoute lande, 't Winkeltje van Jannetje, bezichtigen kralen armbanden. 13.00-16.30 uur. Middelburg, Abdijkerken, mid daggebed, Tine Goedhard en Francien Louwerse, 13.00 uur. Oostkapelle, parkeerterrein Dorpskerk. bazar/rommel- markt, 9.30-17.00 uur, verkoop bij opbod 11.00 uur. Vlissingen, Plein Vierwindcn. boeken- kunstmarkt, gehele dag. Vrouwenpolder, Kon. Emmaweg, ingang pompstation, excursie, natuurgebied Oranje zon, 19.15 uur. Vlissingen. Boulevard, nachtmarkt. 20.00- 01.00 uur. Zoutelande, 't Win keltje van Jannetje, bezichtigen kralen armbanden. 13.00- 16.30 uur. Vlissingen. wijk centrum Aldegonde, Wester- zicht. dansavond, 20.00-01.00 uur. Zoutelande, 't Winkeltje van Jannetje, bezichtigen kralen armbanden, 13.00-16.30 uur. Vlissingen, Kanovijver, Burg. Woelderenlaan, duin- en strandtocht, 8.30 uur. Dom burg, De Parel, zomerveiling kunstwerken, 14.00 uur Ritthem, Fort Rammekens, rondleiding, 14.00 uur. Oostkapelle, Zeeuws Biologisch Museum, diverse activiteiten voor kinderen vanaf 6 jaar, 10.30-11.30 uur. Vlissingen, bunkerterrein, speelstad, 9.00- 16.00 uur. Aagtekerke, kerk gebouw Ned. Hervormde Kerk. zangavond. 20.00 uur. Veere, Markt, historische markt, 10.00-17.00 uur. Oost kapelle, Zeeuws Biologisch Mu seum, roofvogelshow, 16.30 en 19.00 uur. Vlissingen, Bunker terrein, speelstad, 9.00-16.00 uur. Vrouwenpolder, Kon. Emmaweg. ingang pompstation, excursie, natuurgebied Oranje zon, 19.15 uur. Zoutelande, 't Winkeltje van Jannetje, hobby demonstratie, 13.30-16.30 uur. Vlissingen, bunkerterrein, speelstad, 9.00-16.00 uur. Oostkapelle, Zeeuws Biologisch Museum, rondleiding land schapstuin, 14.00-15.30 uur. Middelburg, start Miniatuur Walcheren, dagtocht, 1944- Walcheren onder water', 10.00- 15.30 uur. Westkapelle, terrein manege De Zandbooi, circus, 16.30 en 20.00 uur. Vlissin gen, bunkerterrein, speelstad. 9.00-16.00 uur. Veere, Schot se Huizen, show, St. Het Wal- cherse Costuum, 19.30 uur. GOES - Het Holland-Koor is met achthonderd leden het grootste christelijke koor van Nederland. Vanaf eind au gustus is het grote koor ook actief in Goes. Er zijn dit jaar verschillende repetities in de Maranathakerk. Het koor bestaat vijftien jaar. Repetities zijn eens in de drie weken in Putten. De eerste re gio-repetitie in Goes is zaterdag 28 augustus. Deze begint om 10.00 uur en duurt tot 13.00 uur. Voor de rest van het jaar staan de volgende repetitiedata op het programma: 2 oktober, 30 ok tober en 27 november. Alle re petities staan onder leiding van Jan Quintus Zwart uit Kampen. Het Holland-Koor geeft zowel in Nederland als daar buiten tal van concerten. Enkele jaren ge leden trad het koor op in Vlis singen en eerder in Zierikzee. Al zes keer zong het koor in Is rael, omdat het doel is te zingen ter bemoediging van het joodse volk. Speciale concerten waren er diverse keren in het Concert gebouw in Amsterdam en in De Doelen in Rotterdam. Het koor maakte ook concertreizen naar Canada, Amerika. Schotland. Duitsland en Noorwegen. Ninetta Edel en Sjaak van 't Westeinde. (foto: Jaap Wolter beek) MIDDELBURG - Mensen die zich goed willen voelen en er goed uit willen zien kunnen sinds kort terecht bij de speciaalzaak Body Vitaal in de Sint Janstraat 10 te Middelburg. De zaak wordt gerund door Ninetta Edel en Sjaak van 't Westeinde. Body Vitaal is een vitaminespeciaalzaak met 22 vestigingen in Nederland. Het aanbod bestaat uit vitamines, mineralen, sportsupplementen en sportvoeding, natuurlijke lichaamsverzorging en fyto produc ten. Het assortiment is breed en de winkel onderscheidt zich vooral door deskundige voorlichting. Elke nieuwe klant krijgt een klantenkaart en een welkomstpakket, die allerlei voordelen opleveren. Bovendien ontvangt u elke 3 maanden de Body Vitaal News, boordevol acties, wetenswaardigheden en tips. Natasja Bijkerk met vriend John Jasperse. (foto: Jaap Wol terbeek) VLISSINGEN - Frituur 't Puntje zit sinds vorige week in een nieuw onderkomen. Na acht jaar werd de oude schaftkeet ver vangen door een nieuw gebouw met een eigentijdse uitstraling, "ik heb dit lang geleden al aangevraagd en nu is het er toch van gekomen. Het is een ontwerp van architect Joos Nijsse. Het staat hier op een unieke locatie, zicht op de Westerschelde en het scheepvaartverkeer. Er is hier een stukje strand en na lekker uit waaien op het terras genieten van koffie, thee, frisdrank, biertje, frietje of een van onze verse broodjes met heerlijk beleg. Brood je 't Puntje, bacon, eieren en rauwkost is een absolute hit", aldus Natasja Bijkerk van 't Puntje, Frites, snacks, gehaktballen uit eigen keuken, kibbeling, saté van varkenshaas, soft ijs, milksha ke, het is er allemaal." 't Puntje is te vinden op het eind van de Piet Heinkade. Mechteld van As met haar zoontje Maurijn. (foto: Jaap Wol terbeek) NIEUW- EN ST. JOOSLAND - Het Blauwe Huis is nieuw geo pende zaak in kinderkleding, kinderfeestjes en nog veel meer leuke fun artikelen. "Ik wilde iets creëren om thuis te doen en be gon met tweede hands kleding want daar is een markt voor," ver telt Mechteld van As over haar winkel in Nieuw- en Sint Joos- ians. "Wij verkopen gedragen en ook nieuwe kinderkleding van bekende merken zoals Tommy Hilfiger, Osh Kosh, GAP. Brum Ralph Lauren. De collectie wisselt per seizoen." De Kinder- fecstwinkcl werkt onder meer samen met creatief bureau Kip Co en organiseert kinderfeestjes plus alle benodigde attributen. Mensen krijgen alles mee en in het bijgeleverde draaiboek speelt de jarige de hoofdrol. Zo krijgen de ouders een houvast en de jarige een superleuke dag. Verkleedkleding is ook te koop. In september begint het Blauwe Huis met verhuur en verkoop van Walcherse kleder dracht voor kinderen vanaf twee jaar. Het Blauwe Huis is te vinden aan de Oude Rijksweg in Nieuw en Sint Joosland. levfire Ku/tr f (advertentie) KEUKENS BADKAMERS Goes, Marconistraat 34, Telefoon 0113-246080 voor meer informatie bel qratis: 0800-0234560, of kijk op www.brugman.nl ZOUTELANDE - De skeeler- toertocht Skating by the Sea wordt dit jaar op 28 augustus gehouden. De tocht loopt van uit Zoutelande over fietspa den en wegen op Walcheren. De rit is uitgezet door schaats en skeelervereniging SKA uit Middelburg. Er zijn afstanden van vijftien, veertig en tachtig kilometer te rijden. Inschrijven kan vanaf 12.00 uur op het parkeerterrein van VV de Meeuwen aan de Westkapelse- weg in Zoutelande. Start van tachtig km-vrije toer tocht met voorrijder om 13.00 uur. Andere afstanden volgen kort daarna. De tocht van vijf tien kilometer lang is een pelo- tonstocht. Het dragen van een helm (evt. te huur) is verplicht. Meer infor matie bij Caroline Geelhoed, 01 18-562706 of Huib Walra ven, 01 18-617312. (advertentie) Walcheren: Huisartsenpost Walcheren, Koudekerkseweg 86, Vlissingen, tel. 0900-1985. Spoedeisende hulp: huisartsenpost bereikbaar vanaf 18.00 tot 08.00 uur. in het weekend of tijdens feestdagen. Spreekuur na afspraak Stad Middelburg: Praktijken van A.R.' Angkotta, A.P. Bniijnzeel, S.A. van den Haak, C.J.E.M. Albers, J.L.F. Wortelboer en FJ. Heere worden waar genomen door: Van zaterdag 7.00 uur tot zondag 7.00 uur: S.A. van de Haak, Rouaansekaai 47, Middelburg, 0118-644301Van zondag 7.00 uur tot maandag 7.00 uur: A.R. Angkotta, Kinderdijk 76, Middelburg, 0118- 644301Visites aanvragen voor 10.00 uur. Inloopspreekuur voor dringen de gevallen 12.30 tot 13.00 uuren 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). De Veerse Huisartsen: Praktijken van de artsen Van Tol. Ubels, Helmes. Rullens. Bats, Spekhorst, Van Eede, Van Eede-Hidskes, Van der Male en Huisman worden zaterdag en zondag waargenomen door: R. Ubels, 't Plein 2, Serooskerke, 0118-591212. Spreekuur voor spoedgevallen zaterdag en zondag van 11 tot 12 uur: R. Claessen, Langeviele 47, Middelburg, 118-650510. Stadsgewest Vlissingen-Middelburg: normale openingstijden maandag t/m vrijdag 8-18 uur. Buiten deze uren: zaterdag van 10 tot 17 uur: Pau wenburg, Dreestraat 2a, Vlissingen, 0118-470717. 24-uurs dienst: Stro menwij k - 't Zand, Langevielweg 79-83, Middelburg, 0118-635565. Vlissingen en Oost-Souburg: Van vrijdag 20 uur tot zaterdag 22 uur: M. Snoep, 0118-471140. Van zaterdag 20 uur tot maandag 22 uur: H. Ha ment 0118-471140. Middelburg: Vrijdag 21.30 tot zondag 21.30: M. de Jonge, 0118-626045 Dag en nacht: 0900-0767 Gezelschapsdieren: Spreekuren zonder afspraak 11-12 uuren 17-18 uur: A.L. Hoogveld en R. Meesters, Korte Noordstraat 61Middelburg, 0118- 637077. Landbouwdieren: Landbouwhuisdierenpraktijk Walcheren: Ou de Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 633803. Visites aanvragen za terdag en zondag van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Roskam: Kelderweg 1, Meliskerke, tel. 592838. Spreekuur zaterdag van 10-12 uuren volgens afspraak. Dagelijks van 9 tot 21 uur. tel. 0900-7673437 DISHOEK- Dinsdag 17 au gustus staat de laatste van drie zeezwemtochten langs de Wal cherse kust op het programma. De derde tocht gaat van Dishoek naar Zoutelande. is 3,7 kilome ter lang en begint om 19.30 uur. Voorinschrijven is mogelijk via parotte@zeelandnet.nl en de kosten zijn vijf euro. Tot 19.15 uur op 17 augustus kunnen men sen zich ook inschrijven bij strandwacht Kaapduin in Dis hoek. OOSTKAPELLE - De collecte voor de Maag-Lever-Darm Stichting heeft in Oostkapelle een bedrag van 1292,35 euro op geleverd. VLISSINGEN - De provincie Zeeland. Zeeland Seaports en de gemeenten Middelburg, Vlissin gen en Borsele hebben overleg gevoerd over een mogelijke aan passing van de geluidzone ronde het Sloegebied. Deze is, vinden de provincie en Zeeland Sea ports, nodig voor de ontwikke ling van het industriegebied. Momenteel is er echter geen ge luidsruimte meer aanwezig en daardoor kan het industrieterrein 'akoestisch gezien', niet uitbrei den. Dit geeft een probleem voor de invulling va het zeehaventerrein omdat de lege plekken niet al leen met dagbedrijven kunnen worden ingevuld. AMet dorpsra den en andere betrokkenen houdt de provincie in september en oktober bijeenkomsten om over de'verdere ontwikkeling van het industrieterrein te pra ten. Theo van Gogh sneed zijn oor af onder invloed van de groene fee. (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - Niet dat ie dereen in rep en roer is in de Zeeuwse slijterswereld, maar ietwat gereserveerd wordt toch gekeken naar de komst van ab sint. De rechtbank in Amster dam schreef 24 juli namelijk geschiedenis door de Absintwet buiten werking te stellen. Van af deze week is deze drank, dankzij zijn kleur en hallucine rende bijwerking ook wel groe ne fee genoemd, in de schappen van slijterijen te vinden. Door Ad Hanneman Illonka Hannewijk van Domini- cus Slijters in Goes en Hildernis- se in Middelburg heeft al enkele vragen gehad na de uitspraak van de rechter. Ze voegt er aan toe dat het om een drank gaat met een 'hèèl hoog alcohol- en versla vingspercentage': wel zeventig tot tachtig procent. "Van de groothandel begreep ik dat we deze week een lading kunnen verwachten." Rianne Goudzwaard van Gall&Gall in Bruinisse denkt dat er bij haar ook wel enkele flessen zullen worden aangevoerd. Ze heeft er over gehoord binnen de organisatie. "Dus we zullen wel meegaan." En dat meegaan is een hot item. Beide slijters denken namelijk dat het een hype wordt die weer over gaat. J. Stassen van het Productschap Dranken onderschrijft de stelling op de si te van nu.nl, dat na de hype er een 'normaal' consumptiepatroon zal ontstaan. Absint was in de negentiende eeuw razend populair. Talrijke verhalen omgeven het groene drankje. De Zeeuwse slijters kennen die verhalen, maar ze weter ook dat in de moderne ab sint nog maar een klein percen tage van de hallucinerende stof thujon zit. De laat negentiende- eeuwse schrijvers en beeldende kunstenaars kenden toverkrach ten toe aan de groene fee. Ze meenden er zo van in trance te raken dat hun producten wel tot het goddelijke konden reiken dankzij de overweldigende in spiratie. Maar die driften konden ook doorslaan. Verteld wordt dat Van Gogh, rijkelijk gelaafd met absinth, in die toestand zijn ooi- afsneed. Overigens lijkt paniek rond de drank - aldus de slijters - niet op zijn plaats. In Europa is absinth in zowat alle landen gewoon verkrijgbaar. Een toevallig pas serende Middelburgse kan ge zien worden als ervaringsdes kundige. In Tsjechië nam ze een paar stevige slokken - lacht ze nog duidelijk nagenietend. "Toen stonden mijn oogjes wel een beetje scheef."

de Faam | 2004 | | pagina 3