m i 1 'M 1 1 C 1 Trendhopper Boeken-en kunstmarkt breidt fors uit Toeristenkerk viert 40-jarig bestaan Al Ajax draait warm op Walcheren 2,4 Andere auto nodig? Natuurlijk... Maandmenu €23,50 Wim de Schipper liep vierdaagse helemaal uit Kunstveiling sluit Licht van Walcheren af Vijfhonderd euro Paardenrusthuis Zomercursus Reiki van start Workshop over gezinsproblemen Koudekerke als Amerikaans dorp Avondconcert in Koorkerk Zangavond in Aagtekerke Koor Veerse Scheepstuig sailt home Weekkrant voor Walcheren Nieuws 3 j Épï -■ - Groene Fee jjf* li') bezoekt Zeeuwse slijterijen sjgjf) jp Walcheren 9 1 Breeduit 15 Kinderen met een Kinderen mogen handicap spelen gratis naar gewoon mee Staatscircus FINALE Of MIDDELBURG GOES Giften Hooghe Hill 'Liever bij jeugd' U vindt 'm in het Zeeuws Autojournaal (voorheen ADC) Dit weekend weer in uw brievenbus Midzomer- nachtmarkt boulevard Vlissingen ...de mooisle portret foto's. Alleen bij... zeker voor uw hypothee rente v.a. Wegener huls-aan-hu'iskranten DE AAM irariSka/fé U begint 171611 onze heerlijke Stefano's verse Franse Uiensoep www.stefanos.nl Hierna volgen twee heerlijke (0118) 418 019 sliptongetjes met gepast garnituur En als dessert een verse fruitsalade met ijs en slagroom Woensdag 4 augustus 2004-32/ Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 LAATSTE ;WEEK (naast Kwantum) Buitenruststr, 20 0110-674010 Woonboulevard Marconlstr. 20 0113-213132 VLISSINGEN - Plein Vier- winden is tijdens de eerste drie vrijdagen van augustus het to neel voor een boeken- en kunstmarkt. De wekelijkse markt in de Spuistraat wordt met een lint van oud-Holland se en oud-Vlaamse kinderspe len verbonden met de boeken- en kunstmarkt, zodat paps en De thuiskomst resulteerde in een heus buurtfeestje. (foto: pr) OOST-SOUBURG - Wim de Schipper uit Oost-Souburg liep de vierdaagse van Nijme gen dit jaar voor het eerst. En met goed gevolg: door zijn tocht van vier keer veertig ki lometer kan het 'Our Lady's Hospital' in Chilonga rekenen op een bedrag van meer dan 2500 euro. De Schipper werkt bij de ambu lancedienst van Ziekenhuis Wal cheren, waar hij in contact kwam met de arts Pauline Bors- boom. Die had als tropenarts in het Our Lady's Hospital in Chi longa gewerkt. In april vorig jaar keerde ze terug naar Zambia, om zich toe te leggen op het opere ren aan 'obstetrische fistels', of tewel bevallingszweren. Vrou wen die hier niet voor behandeld worden, worden in de Afrikaan se cultuur verstoten. De Schipper raakte zo onder de indruk van de verhalen van Pau line Borsboom, dat hij spontaan besloot een actie voor het zie kenhuis op poten te zetten. mams kunnen op hun gemak kunnen snuffelen tussen boe ken en de kunst. Tussen de weekmarkt in de Spuistraat en de boeken- en kunstmarkt staan in de binnen stad her en der kraampjes opge steld waar Zeeuwse babbelaars, klederdrachtplooien en andere typisch streekgebonden produc ten worden verkocht. Ook op het Plein Vierwinden ligt de nadruk op de regio. Naast kunst van provinciale bodem, de Vlissinger Jaap van Velzen ver koopt zijn dichtbundels en Zeeuwse schilders hun werken, hebben boekhandelaren hun waar aangepast aan de locatie. Dus veel maritieme naslagwer ken en boeken die de Vlissingse en Zeeuwse historie belichten. ...lees verder op pagina 9... DOMBURG - In De Parel in Domburg wordt zater dag (7 augustus) een zo merse kunstveiling gehou den. Hiermee wordt het evenement In het licht van Walcheren afgesloten. Hedendaagse professionele kunstenaars maakten dit voorjaar allerlei kunstwer ken. Afhankelijk van for maat en techniek zijn ze duurder of goedkoper in aanschaf. De richtprijzen liggen tusen de 100 en 3.500 euro. Wie vooraf wil kijken, kan vandaag nog een kijkje ne men in het Badhotel in Domburg. Hier is een ten toonstelling te zien van alle te koop staande werken. Snelle beslissers kunnen hun koop direct vastleggen. Aanvang veiling 14.00 uur. Het evenement In het Llicht van Walcheren werd geor ganiseerd door huisarts Wil lem Spekhorst. NIEUW- EN ST. JOOSLAND - Het waterschap Zeeuwse Eilan den is gestart met het onderhoud aan 175 oude populieren aan de Binnendijk in Nieuw- en Sint Joosland. bij Nieuw- en St. Joosland. Het rijtje, te vinden tussen de Tweede en de Derde Weg, bestaat uit bomen van 35 tot 40 jaar oud en 20 tot 25 meter lang. Door ze goed te onderhouden, kunnen de populieren ongeveer vijf- Tien tot twintig jaar oud worden. Tijdens het onderhoud wordt dood en beschadigd hout uit de kroon van de bomen verwijderd. Ook het opschot (takken die laag op de stam groeien) wordt er af gehaald. Verder worden laag hangende takken gesnoeid. Daar naast worden de kronen uitgedund. Hierdoor valt er meer licht op de kronen en dit verlengt de levensduur van de bomen. (foto: Ellen de Dreu) DISHOEK - Bisschop M. Muskens van Breda draagt zondag 8 augustus de mis op in de toeristenkerk in Dis hoek. Hij is eregast omdat de kerk dit jaar haar veertig ja rig jubileum viert. In de zo mermaanden bezoeken zo'n tweehonderd Nederlandse en Duitse gasten de twee talige open lucht dienst elke zon dagochtend. Door Ad Hanneman Aalmoezenier J. Sweers is al 31 jaar betrokken bij de kerk. "Ze noemen me aalmoezenier omdat ik altijd aalmoezenier bij de commando's in het leger ben geweest." Omdat hij in het leger werkte - zo legt de 77-jarige priester uit - was hij in de zomer beschik baar. Hij omschrijft de dienst 'als een meerwaarde voor men sen met vakantie die hun ge loof op de zondag willen belij den. Sweers meenl dat de toeristen kerk - overigens Emmauskerk WESTKAPELLE - Voor het derde achtereenvolgende jaar strijkt de Al-se lectie van Ajax neer in Zeeland. De ploeg van oud-Souburger Danny Blind speelt twee oefenwedstrijden tegen Walcherse selecties. De Zeeuwse teams zijn samenge steld uit Walcherse ploegen. Er is een lo kale ploeg met voetballers jonger dan 23 jaar en één met ouderen. Het eerste duel is vrijdag (6 augustus) op sportpark Oosterloo in Domburg. Dan mo gen de Zeeuwse jonkies het proberen tegen de Ajax-jeugd van Blind. De wedstrijd be gint om 19.30 uur. Dinsdag 10 augustus spelen de Walcherse voetballers van boven de 23 jaar tegen Ajax Al. Deze wedstrijd wordt om 19.30 uur ge speeld op sportpark D'n Hooghe Hill in Zou- telande. Het wordt daarmee een druk weekend voor de pupillen uit Amsterdam. Tussen de twee wedstrijden door speelt Ajax namelijk zon dag nog een Supercup-wedstrijd in de Arena. Dan zijn het leeftijdsgenoten van Feijenoord die aantreden. De selectie van Blind verblijft en traint van 6 tot en met U augustus in hotel Zuiderduin. Trainer Blind werd overigens nog gepolst voor een trainersfunctie bij Ajax 2, toen ze ker was dat Marco van Basten en Johnny van 't Schip de Amsterdamse club zouden verla ten. De oud-Souburger gaf aan liever bij de jeugd te willen blijven. De diensten worden druk bezocht gedoopt - vanaf het begin dui delijk de toeristen ontving. "Walcheren begroette zijn toe risten niet. Ze kwamen en gin gen zonder welkom of af scheid," oordeelt hij. De toeristenkerk 'leeft' van de collectes, kaarsengeld en gif ten. "We hebben het op dit mo ment zo goed, dat we elk jaar drieduizend euro kunnen over maken naar een priester in Bra zilië.," pronkt voorzitter H. Leijdekker van de vijftien per sonen tellende werkgroep die de kerk in stand houdt. "Er rust foto Jaap Wolterbeek geen hypotheek meer op de ge bouwen. En met een aantal vrijwilligers kunnen we dit prachtige gebouw makkelijk onderhouden." ...lees verder op pagina 3... advertentie RITTHEM - Een onlangs gehou den fancyfair op basisschool De Wissel in Vlissingen heeft vijf honderd euro opgeleverd voor het Paardenrusthuis in Ritthem. Dit geld wordt onder meer ge bruikt voor de verzorging van en eventuele kosten van een veearts voor de bejaarde paarden. VLISSINGEN - In het Vlis singse ontspanningscentrum de Lelie worden deze maand zomercursussen Reiki gege ven. Reiki in de eerste graad heeft plaats op 14 en 15 augustus van 9.00 uur tot 14.00 uur, Reiki in de tweede graad op 28 augustus van 10.30 uur tot 15.30 uur en Reiki in de derde graad op 29 augustus, ook van 10.30 uur tot 15.30 uur. Voor inlichtingen of aanmeldingen kunnen mensen terecht bij Carla Coppoolse Aerssens: Öl 18-471313. VLISSINGEN - 'Familie- opstellingen volgens Bert Hel- linger'. Zo heet de workshop die twee ervaren therapeuten 14 en 15 augustus in Vlissingen geven. De workshop geeft oplossingen voor relatieproblemen tussen ou ders en/of ouders en kinderen, bij ziektebeelden of voor bevor dering van de harmonie in werk situaties en het gezin. Het is mo gelijk voor één of twee dagen in te schrijven via 0118-603054 of e-mail: abheeru@wanadoo.nl. KOUDEKERKE - Voor het tweede achtereenvolgende jaar wordt Koudekerke op 4 sep tember omgetoverd tot een klein Amerikaans dorp. Hierbij staan Amerikaanse auto 's, Harleys en militaire voertui gen centraal (op het Dorpsplein) opgesteld. Hiernaast wordt er Amerikaanse voedsel zoals sui kerspinnen, hamburgers en pop corn verkocht, een dj draait Amerikaanse muziek en net als in 2003 zijn er linedancers van de partij. Het motto van de dag is 'American beauty, music, food and fun'. MIDDELBURG - De Koorkerk in Middelburg is zaterdag 7 au gustus het decor voor een zo meravondconcert met populaire en klassieke klanken. Aan hei concert verlenen Jacob Schenk (orgel, piano, panfluit), Marco den Toorn (orgel en piano). Geert Chatrou (kunstfluiten) en Nanette Nes (hobo en althobo) hun medewerking. Het optreden begint 20.00 uur. AAGTEKERKE - Op maandag 9 augustus wordt in Aagtekerke een zangavond gehouden. De beken de bariton Karei Bogerd brengt enkele liedjes ten gehore en ver der is er ook samenzang onder be geleiding van organist Johan den Hoedt. De avond begint om 20.00 uur in de Nederlands Hervormde kerk in Aagtekerke. VEERE - De succesvolle Veer se shantygroep Het Veerse Scheepstuig, houdt twee optre dens op zaterdag 7 augustus op de Markt van Veere. Het koor zingt een keur van shanties en andere zeemanslie deren uit het brede internationale repertoire. Speciale aandacht is er voor de nieuwe nummers als 'Sailing', 'The sailor's chorus' en 'Leaving of Liverpool'. De optredens zijn om 14.00 en 16.30 uur en duren ieder onge veer een half uur. advertentie) 2 km standplaatsen a.s. vrijdag 6 augustus, aanvang: 20.00 uur met honderden marktkramen en bekende standwerkers 00.30 uur: GROOTS VUURWERK Sponsors: gcm. Vlissingen, Ver. Vrienden v.d. Boulevards, Stichting Moorman Promotic Vlissingen on Stichting MAR Georganiseerd door Stichting Speciale Markten Z-W Ncd. (advertenties) VLISSINGEN Scheldeplein (0118)414081 OOST-SOUBURG Kanaalstr. 67 (0118)461762 www.lotosonlinc nl BEL: 0118 - 61 42 87 OF KIJK OP... www.fdcRicheI.nl Blauwedijk 1 Middelburg

de Faam | 2004 | | pagina 1