Speurtocht met kralenmannetjes naar slavernij verleden Zeeland Nieuwe productie Circus Bongo Sunburn wordt fraaie happening Bruisend programmaoor bezoekers Mosseldag Yerseke CINE CITY VLISSINGEN SCHUTTERSHOF MIDDELBURG Dag van de Imkerij Ringrijden in Kortgene Staatscircus Moskou-Holiday reist door Zeeland Schilderijen Willem Louws Bartlett blinkt uit in variëteit Folkloristische dag Zoutelande Jeugdorkest treedt op in Veerse kerk Shaun of the Dead Confessions of a tee nage drama queen King Arthur Thunderbirds Nederlands gesproken Spiderman 2 Ê- Paniek Op De Prairie Nederlands gesproken Mean Girls V Two Brothers Nederlands gesproken Mindhunters Shrek 2 originele ver sie Shrek 2 Nederlandse versie Harry Potter Nederlands gesproken Sneak Filmzomer: Johan Cruijff - en un momento dado Schultze gets the Blues Personal Velocity fff 4 K \l 4 Wzw: k i Staatscircus van Moskou-Holiday 11 12 augustus WESTKAPELLE Locatie: TERREIN AAN DE MANEGE DE ZANDBOOI VRIJKAART VOOR 1 KIND Woensdag 4 augustus 2004 De Faam 15 Voorpremière Zaterdagnacht 24.15 uur Een groep vrienden beleeft een helse nacht in hun stam kroeg wanneer ze getuige zijn van een plaatselijke zombie invasie. Een romantische ko medie met zombies. Première Dagelijks 16.15, 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur Lola moet verhuizen van de trendy stad New York naar een truttige voorstad. Op haar nieuwe school komt ze er al snel achter dat Carla Santini de titel 'meest populaire' meisje al op zak heeft. Om daar verandering in te bren gen zet Lola haar rivale Carla een hak door er met de hoofd rol vandoor te gaan. Première Robot 2 Dagelijks 13.30, 16.15, 19.00, 21.45 uur. Zaterdag nacht 24.15 uur In 2035 raakt robot Sonny be trokken bij een moord. Deze overtreding van een van de '3 robot wetten' is een bedrei ging voor de mensheid, er is dan niets meer dat de robots tegenhoudt om de wereld voorgoed over te nemen. Dagelijks 13.30, 16.15, 19.00, 21.45 uur. Zaterdag nacht 24.15 uur. King Arthur vertelt het echte verhaal van zijn ridders en zijn geliefde Guinevere in een meeslepend avontuur over een man wiens lot het is ko ning te worden. Dagelijks 13.45, 16.15 uur. De Thunderbirds moeten hun aartsvijand The Hood ver slaan en ook nog even de wereld redden. Dagelijks 13.30, 16.15, 19.00 en 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Tobey Maguire keert terug als de onopvallende Peter Parker, die continue op zoek is naar de balans tussen zijn dubbelleven als student en bovenmenselijke misdaadbe strijder. Dagelijks 13.45, 16.15 uur. Op een ranch in het Wilde Westen zijn de dieren bang dat ze aan de plaatselijke vleesfabriek verkocht wor den. Ze smeden een plan om de ranch te redden van de ondergang. Dagelijks 13.45, 19.00, 21.45 uur. Na twaalf jaar in Afrika te hebben gewoond gaat Cady Heron voor het eerst naar North Shore High School in Illinois. Ze heeft er geen idee van hoe het er toe kan gaan in de beschaafde wereld tot ze het pad kruist van de bereke nende Regina George. Dagelijks 16.15 uur. Twee tijgerwelpjes worden geboren tussen de ruines van een oude tempel midden in de jungle. Een vreselijke speling van het lot maakt dat ze van elkaar worden gescheiden. Dagelijks 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Een groep FBI agenten wor den voor een laatste training verscheept naar een afgelegen eiland om de opgedane ken nis toe te passen in de prak tijk. Daar eenmaal aangeko men worden zc zelf het doel wit van moordaanslagen. Een moeilijk zaak om op te los sen, zeker als blijkt dat de moordenaar deel uit maakt van hun groep. Dagelijks 16.15. 19.00 en 21.45 uur. Shrek en zijn prinses Fiona reizen na hun huwelijksreis naar Fion's ouders, de koning en koningin van het Konink rijk Ver, Heel Ver Van Hier. De koning had heel iets an ders in gedachten voor zijn dochter en probeert alsnog zijn eigen versie te creëren van 'en ze leefden nog lang en gelukkig'. Dagelijks 13.45, 16.15 uur. Shrek en zijn prinses Fiona reizen na hun huwelijksreis naar Fion's ouders, de koning en koningin van het Konink rijk Ver, Heel Ver Van Hier. De koning had heel iets an ders in gedachten voor zijn dochter en probeert alsnog zijn eigen Dagelijks 13.30 uur. Harry en zijn maatjes Ron en Hermelien gaan terug naar Zweinsteins Hogeschool voor hun derde studiejaar. De tie ners worden gedwongen om hun ergste angsten onder ogen te zien als ze op een ge vaarlijke ontsnapte gevange ne stuiten. Maandag 22.00 uur. Verrassingsfilm voor de lief hebber. Donderdag, vrijdag en dins dag 20.00 uur. Documentaire over de kunst van het adoreren. Catalanen over hun superheld Cruijf die zelf de film afsluit. Vrijdag 19.30 uur, zaterdag 22.00 uur. maandag en woens dag 20.00 uur. Hilarische en veelgeprezen film over Duitser Schultze die zich na zijn pensioen met volle overgave op de Cajunmuziek stort, Jambalaya eet en naar Louisiane vertrekt. Zaterdag 19.30 uur, zondag 20.00 uur. Drieluik over drie vrouwen op cruciale momenten in hun le ven, gemaakt door de dochter van Arthur Miller. MIDDELBURG - 'Hallo, ik ben het kralenmannetje. Ik ben gemaakt van glazen kralen. Deze kralen hebben te maken met de slavernij. Hoe? Dat kom je te weten als je met mij op ontdekkin greis gaat door het slavern ijverleden van Zeeland.' Zo begint de speurtocht door Middelburg 'Geboeid door het Zeeuwse slavernijverle den'. Het kralenmannetje leidt de ontdekkingsreizigers langs plaatsne in Middelburg, die herinneren aan het Zeeuwse slavernijverleden. In het kader van de tentoon stelling 'Geboeid door het Zeeuwse slavernijverleden', die tot en met 8 januari is te zien in het Zeeuws Archief, werd de gelijknamige speur tocht door Middelburg ont wikkeld. Tot en met 25 september zijn de originele tekeningen van NISSE - Op het terrein van de Schaapskooi, tussen Nisse en Heinkenszand, vertellen enthou siaste bijenhouders zaterdag 7 augustus op de Dag van de Im kerij alles over hun hobby. Daarnaast is er veel te zien op het gebied van bijencultuur, ho ning en honingoost (het slinge ren van honing uit de raat). Ook zijn er vele honingproducten te koop en te proeven. De Dag van de Imkerij duurt van 10.30 uur tot 16.30 uur. het kralenmannetje te zien op het Middelburgse Hofplein. Het betreft de volgende teke ningen: kralenmannetje kon digt aan, kralenmannetje in het kraaiennest, kralenman netje met handelsgoederen, kralenmannetje in Afrika, kralenmannetje bij de domi nees, kralenmannetje met goud, kralenmannetje met ivoor, kralenmannetje ge boeid en kralenmannetje ver breekt de ketenen. Door middel van deze tekeningen vertelt het kralenmannetje over het Zeeuwse slavernij verleden. Het idee voor het kralenman netje als leidfiguur voor de speurtocht kwam van vijf stu denten van de Hogeschool Zeeland afdeling Pabo in Vlissingen. De Middelburgse vormgever/ontwerper/illus trator Ramon de Nennie bracht het kralenmannetje tot leven. De Nennie studeerde in 1986 af aan de Academie voor Beeldende Vorming in Tilburg en deed dat op il lustratieve technieken, gra fiek en film. Hij gaf les, il- KORTGENE - Kortgene staat vrijdag 6 augustus in het teken van ringrijden en braderie. Het laatste begint om 14.00 uur en de ringrijders mogen vanaf 16.00 uur hun kunsten vertonen. Beiden zijn rond 20.00 uur af gelopen. SEROOSKERKE - Circus Bongo doet Walcheren en de Bevelanden de komende week vier keer aan. Met de nieuwe productie 'Adventure' zijn de circusartiesten te zien op cam ping Olmenveld in Seroosker- ke (7 augustus), camping Pe- kelinge in Oostkapelle (10 au gustus), aan de Vrouwenpol- derse Noorddijk(ll augustus) en camping Scheldeoord in Baarland (12 augustus). Clown Dropje en haar stoere berenvriend Bongo. Tijdens de wervelende voorstel ling beleeft clown Dropje een spannend avontuur in de tot een bos omgetoverde circustent. Hierbij wordt ze terzijde ge staan door haar stoere beren vriend Bongo. Wanneer ze sa men van het pad afdwalen, ko men ze midden in het bos waar een sprekende boom, muzikale paddenstoelen en zeer bijzonde re bostrollen en aardmensen le ven. Tijdens de show belanden twee boswachters op komische wijze in de trapeze en brengen ze een mix van kracht en perfectie in de lucht. In de nok van de tent vliegt een menselijke vogel let terlijk door de lucht en maakt daarbij de meest vreemde figu ren en acrobatische standen. Op de piste wordt een uniek acro- batieknummer uitgevoerd waar bij een man en een vrouw door middel van hun nekken balan ceren. Naast de vele menselijke prestaties verschijnen er ui teraard ook dieren op het toneel. Deze worden op liefdevolle wij ze begeleid door Clown Dropje en dompteur Silvio. De voorstellingen beginnen om 19.00 uur. Kaarten zijn op de dag van de voorstelling tussen 11.00 uur en 12.00 uur te koop of dertig minuten voor aanvang. WESTKAPELLE - Het Staatscircus van Moskou-Ho- liday toert door Zeeland. Het gezelschap is 11 en 12 au gustus te zien in Westkapelle. Met de bon op deze pagina kunnen kinderen gratis! Het Staatscircus Moskou-Holi day brengt een spectaculair, voornamelijk klassiek program ma. Honden, paarden, huiskat ten maar ook Bengaalse tijgers zijn te bewonderen met hun trai ners. Verder een trapeze-num mer van de Russische Viazovs, die zonder vangnet werken. De luchtacrobaten Irina en Olena Domashkenko vertonen hun kunsten aan het verticale koord boven de piste. Opzienbarend is de Roemeense groep Mincus. De leden geven op humoristi sche wijze het aloude touwtjes- springen een nieuwe dimensie. Natuurlijk ontbreken ook de clowns niet. Het programma werd samenge steld door circusdirecteur Hans Martens, een neef van de vorig jaar overleden oud-circusdirec teur Toni Boltini. Het Staatscir cus Moskou-Holidya reist met een tent waar twaalfhonderd be zoekers in kunnen. Op koude dagen wordt deze verwarmd. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de VVV-kantor- ren in Midden-Zeeland. 'Kralenmannetje kondigt aan' en 'Kralenmannetje haalt ivoor in Afrika', twee tekeningen van Ramon de Nennie. lustreerde educatieve uitga ven, werkte bij een ontwerp bureau en als educatief mede werker. Vanaf 1996 werkt De Nennie vanuit zijn atelier bij de Middelburgse Atelier Stichting als vormgever, ont werper en illustrator onder de naam 'decreet' VLISSINGEN - De vierde editie van het popfestival Sun burn op het Nollestrand in Vlissingen belooft zaterdag 14 augustus weer een fraaie hap pening te worden. De line-up is spectaculair en heel Zeeuws. Sunburn is in vier jaar uitge groeid tot één van de meest bij zondere strandfestivals van Nederland. Met het strand on der de voeten en de passerende zeeschepen op driehonderd me ter zit de organiserende strand tent Panta Rhei op een unieke locatie voor zomerse optredens. Dat het festival aantrekkings kracht heeft, is de voorgaande edities wel bewezen. Er kwa men bands als Di-Rect, The Ju ke Joints, City To City, The Scooters, Silkstone. Rosemary 's Sons, Arid, The Bootleg Doors, de Promo Only discos how en Racoon naar het Vlis- singse Nollestrand. En met vijf tienduizend bezoekers over de hele dag was 2003 zeer ge slaagd te noemen. Van het bovenstaande rijtje ar tiesten zijn The Juke Joints en de Promo Only discoshow we derom aanwezig. Naast deze twee treden verder Void of Air (winnaar Zeeuwse Unplugged competitie 2003), Mamilla. po prockband Pillars, rockband Nuff Said, de Middelburgse zanger Danny Vera en 16 Down op. Sunburn begint 's ochtends om 11.00 uur en is dertien uur later afgelopen. De entree is gratis. YERSEKE - De jaarlijkse Mos seldag in Yerseke, die deze keer op zaterdag 21 augustus wordt gehouden, heeft weer een brui send programma voor bezoe kers in petto. In de grote tent aan de Beatrixhaven barst het feest echter al donderdag 189 augustus los met een optreden van Jerick Fesst en DJ Sjon. Op de Mosseldag zelf kunnen be langstellenden al vanaf 10.00 uur op de braderie langs de havens en de oesterputten terecht. Ook is er een vrijmarkt op de dijk langs de Prins Willem Alexanderhaven waaralleen verkoop van kinderen uit Yerseke tot vijftien jaar is toe gestaan. Verder is er een kermis en wordt er een beachvolleybal- tocmooi op het parkeerterrein bij de jachthaven gehouden. Gedurende de dag zijn er in het dorp vele activiteiten zoals een kunstmarkt met straatartiesten, een v.inkcirnarkt van de eigen winkeliers uit Yerseke, een optre den van liet Zeeuws visserskoor uit Veere en is er op de terrassen veel live muziek. Om 11.30 is de start van de mosselsloepenrace op de Oosterschelde bij de Juliana- haven. Een halfuur later begint Mosselrock met de artiesten Es sence, Silk, a balladeer, YES YOU DID, Over the Edge, Mai- milla, Babelina, Mark Foog, Flip the Switch en DJ Sandstorm. Mosselrock duurt tot 24.00 uur. Om half drie kunnen bezoekers meevaren voor een tochtje over de Oosterschelde. Diezelfde men sen kunnen 's avonds vanaf half acht genieten van de taptoe met de Floraband uit Rijswijk, show korps Wilhelmus uit Sliedrecht en showband Takostu uit Steins. Wie nog langer wil blijven, kan om 22.30 uur het vuurwerk be wonderen. ZOUTELANDE - De commis sie voor zomeravondconcerten in Zoutelande heeft voor 5 au gustus een expositie met schil derijen van Willem Louws uit dezelfde plaats in elkaar gezet. De titel van de tentoonstelling is 'Geschilderd Verleden' en is van 14.00 uur tot 21.00 uur te zien in de Catharinakerk in Zou telande. MIDDELBURG - De Amerika- aanse zanger en liedjesschrijver Russel Bartlett treedt donderdag 9 september op in het Desafina- do Jazzeetcafé in Middelburg. Bartlett schrijft doordachte tek sten en componeert pakkende melodieën. Zijn songs bevatten elementen uit folk, country, rock en blues. Door de jaren heen zijn de critici uit de blues- en folk- were ld hem gaan waarderen. Ze betitelen hem niet als een typi sche 'folkzangcr met cowboy laarzen', maar als een filosofi sche onderzoeker naar de ups en downs van het leven waarbij de aandacht trekt naar liefde, ver lies, humor en hoop. Het optre den van Bartlett begint om 21.00 uur. ZOUTELANDE - Donderdag 5 augustus staat de twintigste uit gave van de folkloristische dag in Zoutelande op het program ma. Hierbij zijn de oude am bachten zoals kantklossen, klompenkappen, glasblazen, stoelenmatten, pottenbakken en gareelmaken weer goed ver tegenwoordigd. Verder is er een boerenmarkt, diverse attracties zoals mini-botsauto's, een springkussen en een draaimolen voor kinderen. Naast tal van an dere activiteiten wordt het ge heel met muziek omlijst. VEERE - Het Jeugdorkest Nederland (JON) treedt don derdag 12 augustus op in Vee- re. Het optreden, onder leiding van dirigent Jurjen Hempel en pianist Ivo Janssen, begint om 20.00 uur in de Grote kferk. JON bestaat uit jonge, talent volle musici van veertien tot en met achttien jaar, scholieren en leerlingen aan een voorop leiding van een Nederlands Conservatorium. Tijdens drie zeer intensieve projecten in de kerst-, paas- en zomervakantie wordt een professioneel geor ganiseerd symfonieorkest ge boden waarin ze veel ervaring kunnen opdoen. Dirigent Hempel wordt mo menteel gezien als één van de meest getalenteerde, jonge Nederlandse dirigenten van zijn generatie. Tijdens zijn studie bij David Porcelein en Kenneth Montgo mery werd hij uitgenodigd om Edo de Waart, Hans Vonk en David Robertson te assisteren. Indien vergezeld door één betalende volwassene (1 k-nd per volwassene) Alleen geidig voor de rangen I. >e - Parket - 1° Rang Deze bon is niet geldig in combinatie met reeds gekochte kaarten en/of indien al reductie is verleend WWW.MOSKOUCIRCUS.Nt. de Faam Verschijnt in een oplage van 53.400 elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Middelburg, Vlissingen en Veere. Directie Algemeen Directeur J. V. Munsterman Commercieel Regiodirecteur Cli. van tien Oosterkamp Redactie Algemeen Hoofdredacteur Mw. G. Arendsen-Tteben Hoofd Redactie Jan Dirk van Scheven Eindredactie Ellen Je Dreu 0113-274023 of 06-54267132 red.faam@whk.wcgener.nl Advertentieverkoop Bladmanager Pieter Karman Verkoopteam Mineke Crucq 0113-274017 (privé 06-51221131) Linda Heikoop 0113-274013 (privé 0118-641569) Ramon Telussa 0113-274060 of 06-25031343 De Faam is een uitgave van Wegener Huis^ian-huiskranten BV. Wegener Huisduin-huiskranten BV is een onderdeel van hel Wegener-concem. Op al onze advcrtcntieconlractcn en aanbiedingen daartoe zijn van toepas sing de Algemene Advertentievoorwaarden buis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. De door u aan ons verstrekte gegevens heb ben wij opgenomen in een bestand, dal wordt gebruikt door onze administratie en am u te (laten) informeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of doar ons zorgvul dig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs slelt kunt u dat schriftelijk melden bij Wegener lluLs- aan-huiskranlen BV, La.v. A.T. Kooij, Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR Enschede. Kantoor FniiUaan 4c, poslbus 5.4460 AA GOES Openingstijden Maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 8.30 lol 17,00 uur. Woensdag gesloten. Afslulttljden Redactie Vrijdagmiddag 17.00 uur Advertenties Maandag 12.00 uur. kleintjes vrijdug 17.00 uur Bezorging De Faam niet ontvangen? Bel 0113-274093 Druk Wegener Nicuwsdruk Breda CHA/v', ukH ■Sècnx-xs MKKitoot- mexsmmvamm w m «b®* m «t»f ftca K'.Z-i USfK Novemheu T'"5 k

de Faam | 2004 | | pagina 15